Met Juul opnieuw een sterke prins in Sint-Niklaas Prins Jurgen I regeert over Rupelmonde Nieuwe groepen in de karnavalstoet Wie wordt stedelijke jeugdprins of jeugdprinses in Aalst? Karnavalmuzeium 0e Orde der Ajuinprinsen: vijf jaar 44 - 1.2.1985 - De Voorpost Marcel Aalst. De Schoimers pauzeren even (a) Aalst. L.O.L. aan het werk (a) Karnaval in Sinaai. Voor de tweede keer haalde prins Juul het. De doordeweekse naam is Juul Van de Putte (dw). Karnaval in Rupelmonde. Jurgen Claus gaat als prinsen Jurgen I door het leven. Hij werd in de Mercatorhal aangesteld (dw). ALLEI JOEP: Het joor van de verkiersvoileget, 't joor van de voileget, weir doeng mei, en geir? Allei Joep staat met zijn praalwagen in de Couverture. Als lid van het A.K.V. wilden zij ook eens mee opstappen in de zondagse kavalkade. Als eerstejaarsgroep hekelen zij het Jaar van de verkeersveiligheid. Ze vonden dat van overheidswege, ondanks de vele slogans, veel te weinig gedaan wordt. Het wordt dus oppassen tijdens de kamavalsdagen want als ge in 't zakje moet blazen van de jongens van Allei Joep. zou 't wel eens positief kunnen kleuren. De vijfhonderd frank boete is dan goed voor de klubkas, lacht ons Ingrid Van Geit toe, de voorzitster van Allei Joep, Haar echtgenoot Rony De Brouwer, is sekretaris. Samen wonen ze in de Korte Sint-Janstraat nr. 18 te Aalst. DE KAMPERFOELIES: Het Aalsterse Rugby team In de Fiberfleet zagen we de praalwagen van de Kamperfoelies. Als eerstejaarsgroep komen ze met een alternatief voor Eendracht Aalst. Waarom geen zondagje rugby kijken bij 't Aalsterse Rugbyteam, met alle politieke figuren incluis. Met dit onderwerp zullen ze alvast alleen in de regio Aalst terecht kunnen, alhoewel men ons ingefluisterd heeft dat kontrakten voor andere kamavalstoeten in de bus liggen. Voorzitter is Frank Wyckaert, Kerrebroekstraat 64, Aalst. Sekretaris is Rony De Plekker van de Sint-Annalaan 2 te Aalst. DE LOEIKTINTJES: Restoraan Kom Chee Soi Wie we ook zagen in de Fiberfleet, waren de Loeiktintjes. Van deze nieuwe groep mogen we een gekruid optreden verwachten. We geven alvast hun menu: Pommes - la Trot de Smos - A join Farcis - la cavalcade - Miss Ansjovis sur canapé - Steak grillé Coup de marteau - Faisant Brabanqonne au Lion Flammant - Roti de Proc sans appaar en Escargots lentés a Ia Ministère. U ziet het al, meteen op de politieke toer. Gaat de liefde van de man niet door de maag? Voorzitter is Yvan De Batselier, zoon van Jean-Paul (ex-prins van Aalst) en kleinzoon van Fransky, de eerste Keizer Karnaval van Aalst. Zit karnaval dan toch in 't bloed? Het kontaktadres: Molenstraat 11 bus 3 te Aalst. DE ZWANZERS: De Hel van de Zwans In de Couverture zijn enkele leden van A.K.V. ZWANS aan het werk. De Zwanzers werden opgericht in mei 1984, onder impuls van hun voorzitter, Edwin De Boitselier die woont in de Noordstraat 36 te Aalst, Ze willen minder de nadruk leggen op een praalwagen. Het komt er voor hen alleen op aan zich gedurende de drie dagen van karnaval kostelijk te amuseren. Hun sekretaris is Hugo Buyle wonende in de Koebrugstraat te Moorsel. D'ONDERKROIPERS: Krisis en toch kernraketten plaatsen met ons geld (belastingen betalen). Smatj ons geldj mor boiten! Aan de Brusselsesteenweg 43 te Erembodegem bouwen D'Onderkroipers hun wagen, waarop een kernraket is uitgebeeld. Ook alle leden van de groep zullen een eigen kernraket bezitten. Hun kostuum zal vrij modern zijn, maar vooral ook karnavalesk Voorzitter is Luc Wauters van de Moorselbaan 252 te Aalst en de sekretaris is Emiel Troeh, Jan de Windtstraat 53, Aalst. (Ajoin) Voor de jaarlijkse traditionele prinsenverkiezing voor Groot-Sint-Niklaas was zaal «Dorpspaleis» in Sinaai vorige zaterdag weer netjes volgelopen. Het publiek was misschien wel wat jeugdiger dan de vorige jaren doch aan enthoesiasme en sfeer ontbrak het zeker niet. Naast het grote publiek waren er eveneens heel wat afvaardigingen van diverse karnavalverenigingen uit de omgeving en mochten de Sinaaise Bokken bovendien het hoge bezoek pntvangen van de provinciale jeugdprins voor Oost-Vlaanderen en van de prins van België voor de derde leeftijd. Voor de prinsenverkiezing van Sint-Niklaas zelf hadden zich twee evenwaardige kandidaten aangeboden. Juhen Van De Putte werd vorig jaar met rui me meerderheid verkozen tot Prins Juul I en stelde zich ook dit jaar weer kiesbaar. Hij mocht rekenen op de steun en de inzet van een hele ploeg medewerkers van Kamavalvereniging De Park vrienden die er niet voor had- i teruggedeinsd een semi professionele reklamekampag- op te zetten. Door middel van kleurige affiches en een erg opvallende rekiamestoet waren de Sinaainaars in de voorafgaande dagen duidelijk gemaakt dat Juul en niemand anders prins moest worden. Met Dirk De Geest kreeg Juul een erg sterke tegenstander. Dirk was er vorig jaar ook reeds bij doch moest toen met ruim verschil het onderspit del ven. Ditmaal hadden Dirk's vrienden echter ook voor de nodige publiciteit gezorgd en kon Dirk bovendien rekenen op de steun en de aanwezig heid van een heleboel Belseel- se sympathisanten. In de prak tische proeven bleken beide kandidaten echter even sterk, of beter gezegd even zwak, want zowel in de behendig- heidsproef als in het kegelspel waren de resultaten magertjes. De Orde der Sinaaise Bokken met zijn rad van elf raakte er bij de stemming ook niet wijs uit zodat de zaal dan kon gaan stemmen. Daar waar de grote meerderheid misschien op een ruime zege voor Juul had gere kend bleek dit niet het geval want met eerder erg klein ver schil werd Dirk niet verkozen. De vreugde bij KV De Park vrienden kon intussen echter niet op en Prins Juul I mocht dan ook tal van gelukwensen ontvangen. Namens het stadsbestuur van Karnaval in Sint-Niklaas. Keizer Marcel I van groot-Sint- Niklaas was van de partij op de prinsverkiezing in Sinaai (dw). Sint-Niklaas was schepen van feestelijkheden Staf Van Dae- le ter plekke om «zijn» prins geluk te wensen. De plechtige overhandiging van de skepter waarmee Juul de komende karnavalperiode weer over de stad zal gaan regeren werd hem door Van Daele trouwens met veel ornamenten overhan digd. Daarnaast was ook voor zitter Herman Coddens van de Sinaaise Bokken van de partij om de prins te feliciteren even als sekretaris Albrecht die van de gelegenheid gebruik maak te om de talrijke verenigingen die op de prinscnvcrkiezing aanwezig waren te bedanken. Bovendien maakte hij er het publiek attent op dat de karna valperiode in Sinaai nu ook weer voor enkele onvergetelij ke momenten gaat zorgen met het gemaskerde bal op zater dag 16 maart en de grootse kavalkade op zondag 17 maart. Voor de kersverse Juul I wor den de komende weken dus weer erg zwaar want met be zoeken aan alle mogelijke kar- navalaktiviteiten in de omtrek ken zal de Sinaaise vrijgezel dus maar weinig thuis te vin den zijn, al zal hem dat geen zorg wezen. Aalst. De kersverse /carnavalgroep Allei Joep poseert hier even voor de fotograaf. Op de achtergrond de wagen waarmee ze zich gedurende de drie dolle Aalsterse agen op pad zullen begeven (a) De Karnavalstad Aalst en zyn «Prinselyke Carnaval- caemere» hebben niet nage laten hun steentje bij te dra gen tot het Internationaal Jaar van de Jeugd te Aalst. Inderdaad hebben zij het passend gevonden - in sa menwerking met het stads bestuur en de stedelijke jeugdraad - een verkiezing te organiseren van stedelij ke jeugdprins en jeugd prinses. Alle jeugdige bewoners van Groot-Aalst tussen de leeftijd van 10 tot 15 jaar kunnen aan de verkiezing deelnemen. De kandidaat prins en prinses, die beoordeeld zullen worden door een neutrale jury van 11 leden, zullen voor een kort optreden van 5 a 15 minuten moeten zorgen, bestaande uit een toespraak en een show of een liedje, waarvoor 10 punten zijn voorzien, terwijl op kle ding en toebehoren 5 punten te verdienen zijn. De titel van jeugdprins en jeugdprinses wordt toegekend voor een jaar en de laureaten ontvangen uit de handen van de prinsencaemere een cape en een prinsenhoed, die echter eigendom blijft van de organi satoren. Er zijn ook tal van waardevolle prijzen in natura voorzien. Wij zijn ervan overtuigd dat op zaterdag 9 februari 1985 om 17 uur in zaal «De Nieuwe Made- Ion», de kandidaten hun beste beentje zullen voorzetteii de ongetwijfeld fel beg<- titel in de wacht te slepen; volgorde van optreden i door lottrekking bepaald» den. Ex-prins Karei Naeyer is er presentator stelt de kandidaten één i één voor aan het publiek namiddag wordt geani® door optredens van prin caemere. Zoals gezegd heeft de ym zing plaats in zaal «De Nfc Madeion» Grote Markt® op zaterdag 9 februari een mend om 17 uur. De toa bedraagt 40 fr., houden» een jeugdpas betalen sled* fr. Feestvierders vinden n> verkiezing ook nog hun ga Qei op een TD, waaraan de i qu verse Prins Karnaval '85 «I ken Tatjen» zijn medewe^i#. zal verlenen. |RI Zoals het een goede prir prinses past, zullen de je prins en jeugdprinses de; IJ men aan de belangrijkste!®^ navalaktiviteiten, zoals 1* mee opstappen in de karna III stoet van zondag en maand Kandidaat deelnemers die hun naam schriftelijk in te "ar nen op het sekretariaat vï Baa Prinsencaemere, p.a. W;Ver gaardveld 6. 9300 Aalst, o kan bij de Stedelijke JeugddktoQ] Kapellestraat 15, 9300 A;j)an op die beide plaatsen cn:g eveneens het deelneming giement bekomen worden uiterste datum van inschrij j. is 6 februari 1985. Oever deis kwestje es 't er al glèl pak afgepallaberd in Oilsjt. lederien wetj da d'Ajoinestad dé karnavalstad van Belzjen is. Woorom diere't ten zu iank veiralier dammen insj èn echt goed woordevol karnavalmu zeium zelle kroigen? Moste zing wa datter allemool al ver- loeregegoon es va klein gerief, ge zotj'er va verschieten: pla ketten, plekkers, tiekeningen, boekskes, fanjonnekes, linje- kes, madoljes, poeppekes, lot to's,... teveil ver hier allemool op roetjen te zetten. En weir meigen zeiker en ver aal oeik de koensjtweirken van d'Oilsjterse karnavalgroepen nie oever 't hoeifd zing: de koppen die sommegste mens- jen gemokt emmen (en nog mauken) zen weirkelek schoelveirbeldjen va koensjt, possensje, deirzicht en per- fekse. Ik vinne't graalek spoiteg da die koppen (of onderdielen va wauges) noor de karnaval stoon te verkwoinen in de weirkhallen. Z'emmen eren dinsjt gedoon, ze werren alge- dankt. As 't er vedrom moe begost werren oon den rde F waugen, ten zette ze d'edat 1 aumer en de peins-grip rtee goot t mieste nor de voiirt*1^ of ba 't aad oizer (afgezin#001 de woinege zauken die 8ani kocht werren oon ander grsch pen en die zeilen boige*nen werren ver de volgende st h°°f Moor ja, wa kennen die gdelc pen anders doeng? Ze kef'"" toch ere zolder ni volda mé koppen? Foitelek zoje d'er onnot werren as g'er insj gort* ingotj. Moor... Messching e te loot. 't Gein da den d vandaug gemokt werd, i va langsom miër tot in d fekse deirgedreiven en l veniers va vroeger door f£'1 f toch nog oon te gerauken'® 1 Volges moi zen d'er hief"' door wel verzaumeleenfn kamavalgerief te vinner geren eer kollekse in zeium zollen tentoeins» zudoneg dad'iederien f kaan va genieten. Toen in 1981 Juan Mario verkozen werd tot Ajuinprins, zullen weinigen gedacht hebben dat het met deze vereniging zo'n vaart zou lopen. Inderdaad, met Herman I (82), Luc I (83) en Roger I (84) heeft men in de Keizerlijke Stede Aalst, naast Prins Karnaval, een volwaardig vervanger ge vonden in de Ajuinprins. De Orde is ook lid van de Nationale Federatie voor Kuituur, Folklore en Karnavalverenigingen. Ajuinprins 1983, Luc I (Lucien Peir- linck) bracht het tot Prins van Oost- Vlaanderen. Voor dit jaar kunnen we alvast verklap pen dat de verkiezing van de Ajuinprins een echt spannende aangelegenheid zal zijn. Kom daarom op vrijdag 15 februari a.s. om 20 uur naar Zaal Wembley, waar het pleit beslecht zal worden. Programma. Vrijdag 15 februari: om 20 uur verkie zing Ajuinprins '85 in zaal Wembley, Bredestraat Aalst. Zaterdag 16 februari: om 11.30 uur receptie en voorstelling van de nieuwe Ajuinprins in de herbergen van de H Hartwijk. Om 18 uur: Kinderbal - jury Moorsel baan Aalst. Om 21 uur: FFR - jury Ajuinprinses. Zondag 17 februari: deelname aan de Aalsterse karnavalstoet Maandag 18 februari: Kroegentocht. Dinsdag 19 februari: aanwezig op ver branding Vastelauved. Zondag 24 februari: deelname aan Arend Karnaval. in Rupelmonde werden zaterdag 26 januari de karnaval- feesten ingezet met de «Vijfde Nacht van de Orde van Mercator». Dit prinsenbal is een van de hoogtepunten in Rupelmonde. Het werd een uitbundig feest hem de scepter overhandigde, dat plaats vond in de Merca- Dit jaar was er een speciale torhal, met als gastvedette gebeurtenis. Hilaire Steur, kei- Bobby Ranger en Micha Ma- zer sedert 1976, droeg de titel rah. Rond middernacht kwam over aan Hippoliet Foubert. het hoogtepunt van de avond, die driemaal prins geweest is. In aanwezigheid van talrijke Als eredames koos de prins keizers en prinsen, ondermeer Veerle Van den Broeck en Bea uit Hamme, Temse, Steen- Van Steerteghem, beiden uit dorp, Haasdonk, Tielrode en Rupelmonde. meer dan vijfhonderd aanwezi- De nieuwe prins woont in de gen werd Jurgen Claus aange- Temsestraat en werd die dag steld tot prins Jurgen I. Het 19 jaar. Het officiële gedeelte was oudprins Hippoliet die werd afgesloten door de tradi tionele overhandiging van bloemen aan de eredames. Prinses van de derde leeftijd, Cordula, gaf nog een speciale herdenking aan de nieuwe kei zer en de nieuwe prins. Het feest werd verder gezet tot in de vroege uurtjes met het or kest van Bobby Ranger en dis cobar Zabadak. Het prinsenbal was weer een suksesrijk initiatief van De Or de van Mercator, die ook mag gefeliciteerd worden met de goede organisatie. Er wordt in Rupelmonde al uitgekeken naar 17 februari, de dag waar op de 24ste karnavalstoet door de straten zal trekken. VOOROPTOCHT AALSTERSE GILLIS Den Op zaterdag 2 februari om 14 uur houden de Aalstenflond Gillis een vooroptocht op de Grote Markt te Aalst. >53 DE SCHRAMOE1LLEKRABBERS fe Op zaterdag 9 februari geven de Schramoeillekrabbers «tach I Zaal 't Kapelleken, Meuleschettestraat e Karnavalbal Aalst. KARNAVAL IN *THE CHARUE'S- Op vrijdag 8 februari is er een karnavalfuif in Charlie's, Nieuwstraat te Aalst. AJUINPRINSES - AJUINKONINGIN Op zaterdag 16 februari organiseert Pelikaan (verenigt van bloedgevers) het9' Bal van de Ajuin in de zaal F. F.. Dendermondsesteenweg te Aalst. Op deze avond »vor_ de Ajuinprinses en de Ajuinkoningin verkozen. Kandidati kunnen lot 10 februari hun inschrijving indienen hij CMOrij mens Hoste, Begijnhof 2 te Aalst, tel.: 053170.38.61. Karn ORDE DER AJUINPRINSEN dng' Vrijdag 15 februari heeft om 20 uur in zaal Wemblq li Bredestraat te Aalst, de verkiezing van de Ajuinprins L, plaats. Inlichtingen en kandidaturen bij Roger Berghman gndi Gentsesteenweg 107, Aalst, tel.: 053/70.17.02. De Orde doet een oproep aan Karnavalpnnsen 1985 diei I irige de jury wensen te zetelen bij deze verkiezing. Dit kan indi ze niet afkomstig zijn uil Aalst. Prinsen die t jureren, nemen kontakt op met Roger Berghman, tel05jEens 70.17.02. falkk AALSTERSE SHOWAVOND Op zaterdag 2 februari om 19.30 uur in de Sint-Annazaal^chc Roklijf te Aalst, grote Aalsterse showavond met een op den van onder meer de prinsencaemere. OPENING JEUGDJAAR Op vrijdag 1 februari om 20.00 uur heeft de opening pl van het Internationaal Jaar van de Jeugd in de feestzaal het stadhuis van Aalst. Ivan De Boitselier zal er als jon karnavalist een play-back show brengen. REKLAMESTOET Op 17 februari trekt de jaarlijkse karnavalstoet door stad. Die stoet wordt traditioneel voorafgegaan door grote rekiamestoet. De firma's, handelszaken, aan de rekiamestoet wensen deel te nemen, kunnen reglement en de nodige inschrijvingsformulieren beko bij de dienst Feestelijkheden, Keizerlijk Plein 21 te A (053/77.11.11 toestel 210). De inschrijvingen worden afgesloten op 4 februari. De deelnamekosten zijn 5.000 per trekkend voertuig. Wist je dat. het Brussels Huis al jaren een aktief deelnemer is aan stoet en dat met originele ideeën. Verleden jaar stapte n op met kamelen. Dit jaar zal men Het Brussels Huis moe missen. Prins Loeken Tatjen geen nominetjesheeft voor karnavalisten, maar wel heel leuke karnavalplakketjes plastiek. Ajo

De Voorpost | 1985 | | pagina 20