n punt voor TV Gemeentelijke Sporthal te Hamme officieel opengesteld dan wist u meteen alles over dat programma waar u morgen wil naar kijken. Doppersproblematiek aan de orde te Lebbeke Technische inlichtingen over sporthal Meuienbroek 48 - 1.2.1985 - De Voorpost moe te Vrijdagavond, 25 januari werd de nieuwe gemeentelijke sporthal Meuienbroek officieel voor het publiek opengesteld, in aanwezigheid van de Gemeenschapsminister Poma en Lenssens en talrijke andere prominenten. Tevens was er massale belangstelling van de sportclubs, niettegenstaande de kritieken die er al maanden worden uitgebracht op deze nieuwe sporthal, die voor velen veel te duur zou zyn. Vele bezoekers die tijdens de opendeurdagen op 26 en 27 januari een kijkje kwamen nemen, waren er van overtuigd dat Hamme een dergelijke Sporthal nodig had en dat het een goede investering was, die de gemeente Hamme had gedaan. Door de Hamse sportbeoefenaars, die tijdens de opendeurdagen de gelegenheid hadden om met de sportvloer kennis te maken, werden veel woorden van waardering uitgesproken. Hamme. Opening sporthal. De belangstelling was groot (vh) antwoordelijken, die dit sportkompleks zullen beheren. Hij besloot met de initiatiefne mers en realisators van de sporthal van harte te felicite ren. «Ik wens u veel sukses toe met deze inplanting, die voor deze regio een attraktiepool is, ten behoeve van allen die het met de sport goed menen», besloot gemeenschapsminister Poma. Minister Lenssens Na hem kwam gemeenschaps minister Jan Lenssens aan het woord. Hij noemde het een modern geheel dat veel moge lijkheden biedt aan een gam ma van sporten. Hij feliciteer de ook het gemeentebestuur met deze prachtige realisatie. De uitbouw van een degelijke sportinfrastruktuur is een noodzakelijke voorwaarde om de leuze «meer sport voor mensen» mogelijk te maken. De opening van deze sporthal, getuigt van een bekommernis voor de gehele jonge mens. aldus de minister De gezond heid is van een algemeen er kende weizijnswaarde, en de waarde van de sport voor de maken. Sport, lichamelijke op voeding, rekreatie, kuituur, gezonde wedijver, ploeggeest en fair-play bij de mensen, horen samen en de mooie sporthal kan helpen het even wicht te bereiken. «Ik hoop dat deze nieuwe sporthal van het Meuienbroek intens zal gebruikt worden door alle bevolkingsgroepen, besloot de minister zijn aan dachtig gevolgde toespraak, en moge de inspanningen be kroond worden met een aktie- vere sportparticipatie en sportieve vreugde. Onthulling Nadat de Kon. Kath Harmo nie. Kunst na Arbeid, het ge heel afsloot met een muzikaal optreden, begaven de persona liteiten zich naar de inkomhal voor de onthulling van de ge denksteen. De twee gemeen schapsministers, Lenssens en Poma, namen deze taak op zich en verwijderden de Ham- se vlag van voor de gedenk steen De aanwezigen werden nadien uitgenodigd om het gul denboek te tekenen en op de eerste verdieping, in de caféta- Offïciele openstelling Om 19 uur werden de genodig den verwelkomd door de leden van het schepencollege in de kleurrijk met bloemen versier de inkomhal. Nadien leidde de schepen van sport, Paul Van De Casteele, de geleide rond gang. doorheen de lokalen van de nieuwe sporthal. Wanneer alle personaliteiten plaats had den genomen in de grote sportzaal, bracht de turngroep De Greves een mooi optreden, opgesplitst in vier delen. Dit kende zeer veel bijval. Als eer ste spreker kwam burgemees ter Baert aan het woord. Hij verwelkomde en dankte allen die hadden meegewerkt aan de verwezenlijking van dit nieuw gemeentelijk sportkompleks. Hij wees erop dat een moder ne degelijke sportinfrastruk tuur in Hamme, onontbeerlijk is, want voor de bevolking in deze tijd van krisis en spanning is een gezonde geest in een gezond lichaam zeer belang rijk, stelde de Burgemeester Bij het einde van zijn toe spraak, bracht hij een ere-salut aan de vroegere schepen van sport, die mee de ontstaansge schiedenis had helpen schrij ven, aan de schepen van open bare werken, Jules Vincart, voor zijn technische bijstand en aan de schepen van de sport Paul Van De Casteele die door de Burgemeester bestempeld werd als een vakkundig onder handelaar. Hij hoopte dat de sporthal in Hamme een trek- plaats zou mogen worden voor vele sportbeoefenaars en een bron zou mogen zijn van een gezonde rekreatie. Minister Poma Gemeenschapsminister van kuituur, K. Poma, is verant woordelijk in Vlaanderen voor het sportbeleid. Hij wil zoveel mogelijk mensen aanzetten om aan sport te doen in de meest optimale omstandigheden Wij beschikken over een massa aan vrije tijd, en die moet zinvol opgevuld worden, stelde hij, en de sport is hiertoe een mid del. Hij was verheugd dat er een nieuwe sporthal was bijge komen en dan nog wel in Ham me, waar geinvesteerd werd in gezondheid, via dit sportkom- Hamme. Opening sporthal. De turngroep De Greveszorgde voor een boeiend spektakel (vh) pleks De ervaring leert ons, aldus de minister, dat een aan trekkelijke infrastruktuur, een belangrijk instrument is voor sensibiliseren in promotie, want hoe breder de basis, hoe hoger de top? De minister drukte nog zijn volle vertrou wen uit in de kwaliteit en de inzet van de Hamse beleidsver- gezondheid ligt in de mogelijk heid door de sport de gezon- heid te beschermen en te be vorderen, de konditie op peil te houden, niet alleen lichame lijk, maar ook psychisch en geestelijk, beklemtoonde Jan Lenssens. Hij hoopte dat de onderwijsinstellingen intens van de sporthal gebruik zullen na, volgde de receptie, die door het gemeentebestuur, in samenwerking met de uitbater werd aangeboden. Hiermee werd de officiële openstelling van de nieuwe gemeentelijke sporthal Meuienbroek afge sloten. (bd) Ter gelegenheid van de officiële openstelling van de gemeentelijke sporthal Meulenbij was er een informatiebrochure samengesteld, die aan de aanwezigen ter hand werd gesj Deze brochure bevatte technische gegevens over deze nieuwe sporthal, maar ook ant inlichtingen over gemeentelijke sportinfrastruktuur. Tijdens de opendeurdagen wed deze gegevens ter kennis gebracht van de gebruikers. Gegevens Deze gemeentelijke sporthal heeft op het gelijkvloers een inkomhal, een sportzaal va meter op 42 meter, een polyvalente zaal van 12 op 9 meter, 4 vergaderlokalen j kleedkamers en sanitair, toiletten, ook voor gehandicapten, technisch lokaal, personen- goederenlift, stook- en stapelplaats. Op de eerste verdieping is de cafétaria, i vergaderlokaal met buffet, en een sportzaal van 24 meter op 9 meter, voor a.a. tafelten i Volgende sporttoestellen en terreinen zijn beschikbaar voor badminton - 4 terrein basketbal 2 terreinen, gevechtssport, in de polyvalente zaal of in de grote zaal, minivoti - 2 terreinen, tennis, 2 dubbel en 1 enkel, volleybal- 3 terreinen, zaalvoetbal en hand één terrein, muurkaatsen in de grote zaal en turnen in de polyvalente zaal of in de gj sportzaal. Men kan tennis- en badmintonraketten huren in de cafétaria Reserveren terreinen is mogelijk in het gemeentehuis, Marktplein 1 te 9160 Hamme, tel. 052-47.» Andere sportakkomodatie In deze folder treft men nog inlichtingen aan over de turn- en sportzaal De Zilverberk het atletiekterrein op het gemeentelijk speelplein Prinses Josephine Charlotti, gemeentelijke basketbalpleinen te Hamme en Moerzeke en de kaatsterreinen op het Vj op het Tweebruggenplein en te Kastel. Ook gegevens over het gemeentelijke sport fa, peks Vigor - Wuitens, met 5 tennisterreinen, 3 voetbalpleinen en het opcnluchtzwenj zijn in deze folder opgenomen. Volleybal kan men in openlucht spelen op het gemeentt speelplein, op de wijk Vlierkouter. te Kastel en op het Koningsplein te Moera. Voetbalterreinen die eigendom zijn liggen er nog, buiten het Vigor-Wuitenkompleki® wal Moerzeke (Robur - 2 voetbalterreinen), te Kastel (Scheldestraat - 1 terrein). Op de 4et al Vlierkouter (één terrein met kleedkamers en sanitair. laant Op het gemeentelijk speelplein ligt er één voetbalterrein met kleedkamers en sanitfrnai Voor reservatie of inlichtingen omtrent deze andere gemeentelijke eigendommen, kan ^jm zich wenden tot de sportdienst, gemeentehuis. Markt 1 te Hamme, tel. 052-47.80.8i tJJdj, jjna ch al Gebruikers Door de gemeentelijke vzw Sportinstellingen, die de sporthal Meuienbroek zullen beheif werd er een gebruiksreglement opgesteld, met o.a. verschillende verbodsbepalingen: p w< Roken is enkel toegelaten in de inkomhal en in de cafétaria. Dieren zijn in het geheel t#15 P toegelaten, en kinderen beneden de 8 jaar moeten vergezeld zijn van een volwassene. Drateg vergoedingen voor het gebruik van de sporthal moeten vooraf betaald worden. V«L reservatie zich wenden tot de heer Saerens, sekretaris van de VZW. Voor gebruik bui r in reservatie, dient er vooraf betaald te worden aan de uitbater van de cafétaria. t®P°rI gebruikers van de sporthal dienen een kledij te dragen die zindelijk is en in overeensu ,Nyez ming met de beoefende sport. De sportvloer is in overeenstemming met de beoefej 1 sport. De sportvloer mag alleen betreden worden met pantoffels die geen sporen nalaten J®.eI de vloer. Beschadigingen aan de zaal of aan de installaties kunnen ten laste gelegd wore*. van de gebruikers. F"1 Het is verboden toestellen of materiaal aan te raken of te verplaatsen, tenzij dit geba onder toezicht van de zaalverantwoordelijke. De gebruikers moeten zelf de installaf^ plaatsen en wegnemen, onder toezicht van de zaalverantwoordelijke. De kleedk stortbaden en toiletten moeten rein gehouden worden. Het is verboden voorwe afval achter te laten in de lokalen. De zaalverantwoordelijke of zijn vertcgenwoor kunnen om politionele tussenkomst verzoeken indien dit noodzakelijk geacht zou w De gemeentelijke sportinstellingen rekenen erop dat de gebruikers van de sporthal ordelijk zullen houden. De VZW wijst alle verantwoordelijkheid af bij bescha verlies of diefstal van de persoonlijke zaken van de bezoekers. gezet worden. België is boven dien het enige land in de E.E.G. dat van de werkloze een dagelijkse onderwerping aan de stempelkontrole eist. Clement Vlassenroot stelde ook voor de afschaffing te ei sen van artikel 143 van de werkloosheidsreglementering. De RVA moet immers een meer werklozenvriendelijk ka rakter krijgen, meer gericht op informatie en bijstand van de werkloze De huidige werkwij ze van de RVA leidt er immers toe dat te veel werklozen, via schorsingen, verwezen worden naar het OCMW om te overle ven. Op die manier worden de gemeentelijke financiën steeds maar zwaarder belast, ten voordele van de nationale. De SP-woordvoerder sprak zich ook uit voor een werktijd verkorting, omdat deze, onder bepaalde voorwaarden, kan bijdragen tot tewerkstelling en bestrijding van de werkloos heid. Op gemeentelijk vlak kan dit enkel in zoverre de nationale en gewestelijke over heden de daartoe vereiste mid delen aan de gemeente ver schaffen. Deze werktijdver korting kan gepaard gaan met aanwervingen, waar dit werke lijk noodzakelijk is, om een efficiënte dienstverlening aan de bevolking te verzekeren. Tenslotte vroeg de SP beleids maatregelen van het gemeen tebestuur met een direkt of indirekt tewerkstellingseffekt prioriteit te geven en verzocht zij de inspanningen te steunen van alle organisaties die ijve ren om in deze toestand verbe tering te brengen. Het »geen werk meer heb ben», beklemtoonde Vlassen- root, heeft immers gevolgen op diverse vlakken. De gevol gen op het financiële vlak zijn voldoende gekend. Het dop geld dekt enkel nog de basis uitgaven. Besparingen worden gedaan op ontspanning, kle ding, vakantie en zelfs op de Reeds voor de gemeenteraadszitting van donderdagavond begon, werden de Lebbeekse raadsleden eraan herinnerd dat de werkloosheidsproblematiek aan bod zou komen tijdens de raadsvergaderingen. Bij de toegang tot de raadszaal werden ze immers begroet door een delegatie van de ABW-Werklozenwerking, die moreel gesterkt door de aanwezigheid van hun vlag, de raadsleden een stencil in de hand stopten, waarin ze hun eisen -afschaffing van de dagelijkse stempelkontrole en het aanbrengen van een aankondigingsbord aan alle Lebbeekse doplokalen uiteenzetten. Later op de avond leidde SP- raadslid Clement Vlassenroot deze problematiek bij zijn col lega's in. De SP, aldus Vlassenroot, heeft de afgelopen jaren reeds diverse malen de problematiek rond de werkloosheid in de gemeenteraad gebracht. Wij formuleerden voorstellen, waarvan er enkele aanvaard en uitgevoerd werden. Denken we maar aan de afschaffing van de gemeentetaks op solhcita- tieattesten, de problemen rond de doplokalen. Opnieuw echter wensen we onze bezorgdheid en veront rusting uit te drukken over de werkloosheid - inzonder de jeugdwerkloosheid - onder de bevolking van onze gemeente. De jeugdwerkloosheid die op het eind van deze maand trou wens flink de hoogte zal inge stuwd worden. Wij zijn er van overtuigd, be klemtoonde het SP-raadslid, dat de werkloosheid een pro bleem is met nationale, zelfs internationale dimensie en dat de bestrijding ervan ver uit stijgt boven de mogelijkheden en bevoegdheden van een ge meentebestuur. Dit belet ech ter niet dat de gemeenteraad, binnen de perken van haar mogelijkheden en middelen, akties kan voeren ter bestrij ding van de werkloosheid en •er verbetering van de toestand der werklozen op onze ge meente. Daarom stellen wij voor dat eventuele aanwervingseksa- mens, georganiseerd door de gemeente, volledig gratis zul len zijn voor langdurige werk lozen die de gemeente bewo nen en stellen wij eveneens voor dat de gemeente bij de bevoegde overheid zou aan dringen om de bestaande ge meentelijke stempelkontrole af te schaffen en deze te ver vangen door andere kontrole- maatregelen, die getuigen van meer respekt voor de menselij ke waardigheid. De kontrole in haar huidige vorm is immers vernederend en zeker niet effi ciënt. Alle betrokkenen geven toe en studies wijzen uit dat de huidige vorm van kontrole het zwart werk niet belet. De ge meente anderzijds moet voor de kontrole dagelijks perso neel en lokalen ter beschikking stellen. Dat personeel zou op een zinvoller wijze kunnen in- voeding. De psychische, sociale en fami liale gevolgen zijn echter even min te onderschatten. De werkloze krijgt immers het ge voel, door zijn situatie, in een hoek van de maatschappij te worden gedrumd, hij krijgt de indruk minder mee te tellen in het gezin enz. Het is dan ook bemoedigend vast te stellen dat er organisa ties bestaan, die een poging doen de werklozen op dit vlak te helpen. Kursussen worden ingericht, kontaktdagen wor den georganiseerd om hun problemen te bespreken. De werklozen worden bewust ge maakt van de maatschappelij ke situatie waarin ze zich be vinden. Ze worden bijgestaan in de problemen die het statuut van werkloze met zich brengt. Deze organisaties verdienen dan ook alle steun. Een be langrijk werkmiddel voor hen is het verstrekken van informa tie, bij voorkeur op plaatsen waar werklozen regelmatig sa menkomen, bij het stempello kaal dus. Het is dan ook spijtig, beklem toonde Vlassenroot, dat dit te Lebbeke niet kan. Het sche pencollege geeft hiervoor de toelating niet. Affiches voor het bal van een of andere plaatselijke politieker werden o.a. te Wieze in het doplokaal wel omhoog gehangen. Waar schijnlijk zijn politieke bals be langrijker dan werkloosheids problemen. Lebbeke is trou wens de enige gemeente in de omgeving waar dit verbod geldt. Tot slot vroeg Vlassenroot zijn voorstellen onder de vorm van een motie te stemmen. VU: Gemeente kan makkelijk een aantal maatregelen treffen De SP-voorstellen kregen van Johan De Mol de volste steun. Ik weet wat het betekent, al dus het VU-lid, werkloos te zijn. Ik heb het immers aan den lijve ondervonden. Mo menteel word ik er als volks vertegenwoordiger, lid van de Kommissie Tewerkstelling en Arbeid, trouwens nog dage lijks mee gekonfronteerd. Nadat De Mol aanstipte dat het RVA een repressief beleid voert en slechts 1% van het zwartwerk gepresteerd wordt door werklozen, benadrukte hij de noodzaak vanuit de ge meente aan werklozenbegelei- ding te doen. Meerderheid: gemengde gevoe lens Bij de bestuursmeerderheid la gen de meningen eerder ver deeld. Namens de PW ver- Hamme. Opening sporthal. Onder het waakzaam oog van de Wuitens, gedenkplaat onthuld door de gemeenschapsministers Poma en Lenssens (vh) klaarde Octaaf Van Den Broeck wel akkoord te kunnen gaan met bepaalde SP-voor stellen o.a. het aanbrengen van een aankondigingsbord en de wijziging van de manier van stempelkontrole - maar andere kon hij niet aanvaarden. Het werkloosheidsprobleem, voeg de de senator er nog aan toe, moet nationaal een oplossing krijgen. Burgemeester Moeyersoon van zijn kant verklaarde zich wel akkoord met de voorstel len - dergelijke zaken leven al lang, bij diverse partijen, voer de hij aan - maar stelde toch voor de zaken allereerste in het college uit te praten. Voor al dan wat betreft het aanbren gen van een bord aan de dop lokalen, vermits in het college een reglement terzake goedge keurd werd. Schepen Hiel stipte aan dat in de loop van vorig jaar reeds een werknemer van de ge meente de opdracht gekregen heeft een onderzoek te ver richten naar de mogelijkheden waarop de gemeente de werk- lozenwerking zou kunnen steu nen. Zijn verslag was echter te summier en hij kreeg de op dracht het verder uit te werken. Diezelfde schepen Hiel had het verder ook over wat hij «de plaag» noemde, dat afspraken steeds maar via het goedkeu ren van een motie moeten on dersteund worden. Op derge lijke manier ontkrachten we het nut van dergelijk druk- kingsmiddcl, beklemtoonde Jozef Hiel. Deze motie is belangrijk, repli ceerde Vlassenroot. En ik vraag dan ook de stemming ervan. De uitvoering vanuit het college men, kwam schepen i uw sen. Laten we ze eerst college bespreken. Uiteindelijk volgde dan de stemming. Enkel de de VU-fraktie steunden eiii motie, wat niet inhield d4crc niet aanvaard werd, zowel de CVP- als de fraktie zich onthield, daarna volgde dan een stemming, waaraan zijn zegen gaf en die dat de zaak, kwa allereerst in de schoot college zal besproken won ;n

De Voorpost | 1985 | | pagina 24