LAMMENS, 6ELD0F EN DEVERS BLINKEN UIT BIJ V.W. HAMME Q CLUB 57 IS DUS ZEKER FAILLIET KOLLEKTIEVE UITZEGE 28 - 1.2.1985 - De Voorpost 3e Nationale Bomem-Zele. Wymeersch, een van de betere Bornemse spelers komt net iets te laat. Danny Van Puyvelde is bij de pinken, (pol) Provinciale Club 57 in Dendermonde. Verbroedering tussen trainer Borré, Leo Van Dijck Jdh Van Damme, Robert De Potter en Hubert Van Damme (foto piet hermans Club 57. Voorzitter De Potter en KAVD-bestuurslid Jan Van Damme toastten op het verdere sukses van KAVD (foto piet hermans) Als we voorzitter De Potter mogen geloven en dat doen we zeker dan is Club 57 niet failliet. Dat hadden we niet gedacht ook, maar sommigen misschien wel omdat de nieuwjaarsontvangst van deze steunverlenende vereniging zo lang uitbleef. Het doel van de klub is het bestuur van KAVD meer financiële armslag te bezorgen en totnogtoe is ze daarin elk jaar geslaagd. Hoewel de toespraak van de voorzitter eerder humoristisch was, werd toch gestart met het droevige nieuws, het overlijden van oud-speler Bert Heuvinck. Hoever Bert het in KAVD-rangen heeft gebracht, weten wij niet. Piet en Mon herinneren wij ons wel in het fanionteam, maar Bert heeft deze sportieve achterstand in elk geval op muzikaal vlak ingehaald. «Iedereen weet inmiddels wat Club 57 doet voor KAVD, vervolgt de voorzitter. Wij kunnen dat in één zin samenvatten: Veel geven en weinig...» Het enige wat ze echter niet kan geven is een kampioenstitel. De laatste jaren staat er steeds een Houtem in de weg. Toch doet de klub wat in haar mogelijkheden ligt en dat is vooral de eerste ploeg en de jeugd moreel maar voornamelijk financieel steunen. Daarom organiseert Club 57 op 11 mei aanstaande een eerste Jazz-evening in de zaal Casino te -Dendermonde met voor de eerste keer samen op de affiche de twee Dendermondse formaties: Jeggpap N.O. Jazzband en Crescent City Dreamers. Uiteraard moest de voorzitter ook enige reklame maken voor het chalet van de klub op het parkeerterrein van KAVD. Dit lokaal is voor iedereen toegankelijk, al zijn de prijzen er wat hoger dan in de kantine. Om er écht bij te horen, betaal je wel 500 F in de maand, maar dan krijgt u ook een gratis tribunekaart en een drink tijdens de rust. Voorzitter De Potter hield eraan ook Wim Waegeman te feliciteren. In drie supportersklubs werd hij uitgeroepen tot meest verdienstelijke speler van het voorbije seizoen en dat zal ook de andere spelers wel plezier doen. Dat de KAVD-ers gezonde kerels zijn, konden wij opmaken uit dezje toespraak. Wim Waegeman, Dirk Michelet, Patrick Poppe, Stefaan De Wolf, Frank Schepens en Luc De Lentdecker stapten in 1984 in het huwelijksbootje. «Er zit beweging in de ploeg», zegt voorzitter De Potter, die als echte Dendermondenaar best met woord- en zinspelingen overweg kan. Uiteraard moesten er ook de nodige dankwoorden geformuleerd worden. Eerst en vooral werd het KAVD-bestuur bedankt omdat het ondanks veel kritiek, financiële beperkingen en andere remmen toch steeds verder doet, dankzij de toewijding van tientallen vrijwilligers die roeien met de riemen die ze hebben. Ook het jeugdkomitee werd in deze hulde betrokken. De heer De Potter hoopte dat het jeugdkomitee nu het op eigen benen staat verder de ingeslagen weg zou bewandelen in het toekomstbelang van KAVD. Dat Club 57 een boon heeft voor trainer Borré wie niet in Dendermonde?-was duidelijk. Hij werd geprezen om zijn voetbal- en mensenkennis en men hoopt dat hij nog lang het mooi weer kan blijven maken en volgend jaar mag kampioen spelen. Natuurlijk kregen ook alle spelers een dikke pluim op de hoed, samen met de tientallen medewerkers achter de schermen. Vervolgens overhandigde voorzitter De Potter bloemen aan Marie-Louise die samen met Etienne het klublokaal uitbaat. Sekretaris Fons De Brabander mocht de kussen geven... Tijdens deze genoeglijke bijeenkomst, waarop bewezen werd dat de Club 57 nog steeds springlevend is, konden we ook van KAVD-afgevaardigde Jan Van Damme horen hoe fel KAVD geïnspireerd wordt door de initiatieven van Club 57 en hoezeer de financiële inspanningen worden gewaardeerd. Kortom, het zit nog steeds snor in het Dendermondse voetbalhuishouden en als er nu binnenkort eens een titeltje afkon dan kan het niet meer op. Toch mag erop gewezen worden dat de leden van Club 57 zeker niet alléén de financiële problemen van een grote klub kunnen oplossen. In het laatste seizoen is het supportersaantal, ondanks het goede spel, zeker niet aangegroeid en hoewel de Dendermondenaars grootmoedig zijn als KAVD grootse momenten beleeft, toch is er nood aan een trouw publiek. Lofombo skoort het eerste doelpunt van S. V. Bornem (evr) Bevordering, v VOETBAL HAMME - DOTTENIJS 2-0 SV BORNEM - EENDRACHT ZELE 2-3 De trikolores hebben enigszins onverwacht hun derde uitzege behaald bij het in puntennood verkerende Bor nem. De Zeienaars waren het eerste halfuur de meest frisse en betere ploeg en stuwden de thuisploeg na de rust definitief in het verlies. Grote figuur bij de bezoekers was doelman Danny Van Puyvelde. Hy hield zyn ploeg met enkele knappe reddingen definitief in strijd voor de zege. Bomem, dat na een trainers wissel en de noodsituatie ge motiveerd van start ging, was de betere ploeg in het eerste halfuur. Dit leidde tot de ope ningstreffer van Lofombo na dat De Brabander aarzelde om het leder met het hoofd naar veiliger regionen te sturen. Eendracht reageerde een eer ste maal met een schot van Bordui op de staander en toen Bordui door Pfaff in de spits werd gestuurd en Van den Broeck vanuit het middenveld liet akteren, namen de bezoe kers meer initiatief. Dit leidde tot de gelijkmaker toen Van den Broeck doelman Segers met het hoofd versloeg. Intussen had de Eendracht- goalie zich in de kijker ge speeld met enkele knappe reakties. Onmiddellijk na de rust bracht Rudi Peersman met een unieke wandeling door de Bornemse defensie hoop in de Zeelse rangen. De lokalen, aangeslagen door dit tweede doelpunt, kregen het biezon- der moeilijk met een wervelen de Jan Pieters in de spits. Bor nem werd uitgeteld na een nieuwe aktie van Pieters, in de strafschopzone omvergelopen door twee verdedigers. Theo Bordui schoot de penalty feil loos voorbij Segers. Vijf minu ten later kreeg diezelfde Bor- Voetbal. Tijdens het jaarlijks feest zette Eendracht Zele enkele dui na een te bitsig duel de Sen in de bloemen. Voorzitter Marcel Laget onderstreepte de rode kaart voor de ogen omdat QuintijnPetrus Pletinck, Remi Eeckman en Ernest De Waele. hij een beweging had gemaakt met het hoofd in de richting van zijn belager. Een minuut voor het einde kon de thuis ploeg nog tegenscoren maar dit doelpunt bracht de Zeelse zege niet meer in gevaar. Trainer Pfaff leek tevreden over de kollektieve prestatie van de ploeg: «De spelers voor dit treffen te motiveren was mijn grootste probleem. Ik vreesde dat zij Bornem als een meepikkertje gingen beschou wen terwijl de konditie na deze lange winterstop ook een vraagteken inhield. Ik had aangedrongen op een goede mentaliteit en de zaken als een echte ploeg aan te pakken. Ik denk dat wij in onze opdracht zijn geslaagd met een niet ver- hoopte maar verdiende zege >_»^av als resultaat.» Joost Arens 17 ènke verdienstelijke «ui,®!*1 verdiensten van £t- ja (gvw) Het word timieva F I Bornem-Zele. Lofombo scoort Bornem-Zele. Het ging er soms hard aan toe in deze derby (evr) V.W. Hamme heeft de eerste wedstrijd na de winterstop tot een goed einde gebracht. Een afgetekende overwinning is het weliswaar niet geworden. Toch kwamen Vermeir en zijn maats twee keer tot scoren. Vergeten we er niet bü te zeggen dat twee belangrijke titularissen ontbraken wegens een schorsing: Bruno Marin en Franco Pirelli. Tijdens het ganse verloop van de hervatting werd uitgesloten, de wedstrijd kreeg V.W. Ham- reageerde Dottenijs, numeriek me meerdere doelkansen. Die in de minderheid, offensiever werden voor een groot stuk en joeg de gelijkmaker na. onbenut gelaten. Frankie Van- Door die opvatting kreeg haecke was deze keer niet bij Hamme meer ruimte, voetbal schot. Andermaal was hij be- de weliswaar minder keurig, dacht met een waakhond. In maar dwong een reeks van tegenstelling tot vele andere kansen af. Pas in de laatste wedstrijden, kon hij die bela- minuten kon Guy Lammens ger deze keer nauwelijks of het orgelpunt plaatsen. Hij niet van het lijf schudden, kreeg de bal in de verlengenis Daar lag ons inziens voor een en knalde via de paal binnen, groot stuk de oorzaak van zijn Drie minuten voor het einde onproduktiviteit. Tijdens de werd de bezoekende doelman eerste helft voetbalde V.W. nog gekwetst, maar dat had Hamme kollektief uitstekend, geen invloed meer op de wed- De bezoekers beperkten zich strijd en het resultaat, in die periode tot het afscher- men van hun doelgebied, en SP" namen weinig of geen initia- Iedereen was het met ons eens, tieven. dat Guy Lammens de centrale Hun inzichten waren duidelijk: figuur was bij V.W. Hamme een puntendeling. Hamme Dat standpunt deelde ook on- dwong enkele doelkansen af, dervoorzitter André Vercaute- maar had uiteindelijk een pe- ren «Heb je gezien hoeveel nalty nodig om tot scoren te gouden voorzetten die man uit komen. Vijf minuten voor de de mouw schudde? Andermaal rust inkasseerdc Guy Lam- werd het bewijs op tafel ge- mens een stevige duw in de gooid dat een ploeg als V.W. rug. Via een elfmetertrap rea- Hamme zich aan een klasse- liscerde Frankie Vanhaeckc man kan optrekken. Spijtig dat een zeventiende kompetitie- dergelijke voetballers oud doelpunt. worden. Over de wedstrijd in Hoewel bezoeker Dewijn na zijn Rlobaliteit ben ik tevre- VW Hamme-Dottenijs 2-0. Hammenaar Vermeir omspeelt zijn tegenstander, maar zal naast besluiten (vh) VW Hamme-Dottenijs 2-0. Luc Schuddinck, met aanvoerdersband, geeft een langs bezoeker Kaci heen. (vh) den. Slechts alleen in de week wedstrijden. Vandaar dat wc niet begreep is dat voorafgaand aan de wedstrijd al te veel punten hebben ver hebben we ernstig kunnen trai- loren> nen. Tevoren speelden sneeuw Serge Geldof die wc eerder als en vorst ons parten. We heb- de beste aankoop van V.W. ben ons moeten beperken tot een paar looptrainingen en partijtjes zaalvoetbal. Het was duidelijk dat dit een ongustige invloed had op de konditie van de spelers. Ik meen dat de uitslag niet overdreven is. Wij hebben het spel gemaakt. Wie initiatieven neemt, legt ook meer kilometers af. Konstruktief hebben we vooral in de eerste helft flink gevoet bald. In dat opzicht verliep het na de hervatting minder vlot. De bezoekers waren toen nummerick in de minderheid Maar dat zegt niets In een dergelijke situatie zetten de spelers zich dubbel in en reage ren bitsiger. Dat hebben we ervaren. In elk geval is dc zege, na de lange winterstop, een gunstig teken in het voor uitzicht van het verdere ver loop van de kompetitie» Eén van de betere spelers op het 'Veld was Rudy Devers. Hij vertolkte de rol van flankver- Hamme betitelden speelde an dermaal een opvallende rol. «Och, ik had het niet moeilijk op de linkerflank Zelden had ik met een zo zwakke oppo nent af te rekenen. Dat liet mij toe om geregeld tot in de mid denlinie te infiltreren. Wat ik «Die opdracht ligt mij best», aldus de Antwerpenaar. «Ik meen van mezelf dat ik een goede partij heb bespeeld Het was nochtans niet gemakkelijk om op te tornen tegen een ploeg, die bestendig zeven spe lers in verdediging hield. Te gen dergelijke ploegen komt het erop aan zo vlug mogelijk te scoren. Op voetbaltechnisch vlak moeten wc voor geen en kele ploeg in dc vierde klasse onderdoen. Alleen het scoren was moeilijk in een aantal kollega's in dc tweede zijn gaan panikeren. had niets te bicden. Ik een gele kaart meen dat het een juiste was. Ik was inderdaad brutaal op dat ogenblik dat gaat zo in het vuur strijd», besluit «stoute Geldof VW Hamme-Dottenijs 2-0. Ronny De Beule (VW) in met Van De Walle (vh)

De Voorpost | 1985 | | pagina 4