HERENVOLLEYKOMPETITIE OVERZICHT VOLLEYBAL MORGENSTOND HEEFT GOUD IN DE MOND Leidersplaats nog verstevigd BLAUWEN HOEK EN FILOES SAMEN A/N DE LEIDING UITPUTTINGSSLAG De Voorpost - 1.2.1985 - 31 rste landelijke B Ère-afdeling VC Temse 1 [bis Kortrijk 3 15-8, 9-15, 6-15, 9-15 Temse heeft van de afwezig- ieid van coach Strumilo, □aennan en Cautaerts gepro- baI fiteerd om bij Ibis Kortrijk de eerste set binnen te halen. Kortrijk was niet op de hoogte i Z-,van de uurwijziging en amper 10 minuten voor het aanvan- gsuur waren er voldoende spe- Iers aanwezig om te beginnen. ecaSDoor de afwezigheid van bo venvermelde spelers welis waar. kon de thuisploeg in de eerste set tot 7-2 uitlopen. Ibis kon bij 10-8 de kloof verklei nen. maar het duo Moreels-De Beer en een uitstekende Van De Velde zorgden voor de on gelooflijke 15-8 cijfers. In de tweede set lapte Van Gheluwe de thuisploeg een 0-5 aan het been. Temse kon met heel degelijk spel terugkomen tot 4-6. Temse beging de ene technische fout na de andere en een voor elk punt vechtend ondervond geen tegenstand. De vijfde set bracht spanning en spektakel. Kruibeke liep tot 3-8 uit en na de kampwisseling kwam Maldegem als een fysiek sterke ploeg op 9-9 gelijk. Bij Vitesse slaagde men er niet in de thuisploeg te bedreigen. De sets werden om beurten gemakkelijk gewonnen. Met Ben Kroes op de pas en Luc Janssens in de aanval speelden ze op een hoogstaand peil. Na de wanprestatie van Maldegem op Rapid St.-Niklaas hebben de Vitessespelers de thuisploeg waarschijnlijk onderschat, met de noodlottige afloop. Schelle 3 Rapid St.-Niklaas 2 16-14, 15-13, 15-17, 1-15, 15-6 De thuisploeg heeft zichzelf overtroffen tegen de Klaasjes. Het moet wel, als men de rang schikking bekijkt. De Rapid- spelers gingen teveel in de fout. Individuele fouten wer den de ondergang van de be zoekers en zeker in de beslis- sprong. In de tweede set liep Juvenes uit tot 9-2, maar toch kon de Zeelse ploeg de terugkeer van de bezoekers niet verhinderen. De Juvenesboys begonnen ze nuwachtig te spelen. Een time out bracht de kalmte terug in de ploeg en Juvenes stevende op een tweede deelzege af. In de derde set kon Juvenes een voorsprong uitbouwen tot 14-7. De thuisploeg had niet minder dan zes setballen nodig om uit te maken. Wervik spar telde wel tegen, maar de rode lantaarn slaagde er niet in dichterbij te komen. Derde landelijke B VAB-VTB Mechelen 1 Steendorp 3 15-10, 8-15, 13-15, 11-15 Voor de bezoekers stond een vierpuntenwedstrijd op de af fiche. Hierdoor startte Steen- dorp uiterst nerveus en Meche len kwam in de eerste set 11-3 voor. Steendorp klom op tot 11-9, maar nadien liep de In de Beker van 3-2. (Iv) s slaagde erin krómpachtig 3 op het bord te prikken, kwam terug tot 9-14 ankzij Rombaut, vooraleer jt bezoekend team kon zor- m voor 9-15. ujt Jdens de derde set kon Tcm- 17 8 uitlopen via 4-3 tot 6-5, 8 7 aar de skoremachine viel vol- 3 9 hg stil. Bij Kortrijk draaide 2 6 es rond spelverdeler Sayol Ibis kon niet zo gemakke- als de setcijfers wel laten moeden, uitmaken, g jtnse kon van bij de start van vierde set aardig weerstand den en dankzij een span- ide strijd kwam het tot 6-7. mse draaide goed, maar het niet echt doorstoten. irtrijk heeft hard moeten i 2hten om de punten naar 8 ^st-'Vlaanderen mee te ten. wedstrijd duurde zo maar j tntjes twee uur. Temse kon it de helft van iedere set ïklampen, maar VC moest toch de wet van de sterkste ;ennen 3 esse kruibeke 2 5, 9-15, 15-9, 4-15, 15-10 esse Kruibeke heeft een ste verrassende nederlaag het seizoen geleden. De nsploeg speelde een beste en dan nog zonder (aanvaller Franck Van ck. Vitesse weet dat elke eg erop gebrand is om de :r een nederlaag toe te die- Het moet zodoende iede- week attent zijn. Tijdens de ste set werd het simpelweg rspeeld door een goed spe ll Maldegem met Roger es als organisator. Vitesse in de tweede set het spel Iringen en Kruibeke bracht setstand in evenwicht. de derde set kon Kruibeke jke tred houden, dankzij uitmuntende middenaan- er en de thuisploeg kon op r beurt tegenscoren met itsballen. vierde set werd door de sploeg prijsgegeven omdat ele basisspelers naar de k werden geroepen om uit listen en de beslissende set aan te vangen. Kruibeke Beveren won Temse na een spannende strijd tegen Beveren sende set hebben blunders de balans doen overslaan. Dame Fortuna was Rapid niet goed gezind in de eerste set, dat het met het kleinste verschil ver loor. Ook in de tweede set ging de skore gelijk op en het kampte tot het laatste punt. Evenwel helde het op het ein de van de derde set in het voordeel van Rapid over, want het kon net zo goed een 3-0 nederlaag geweest zijn. St.- Niklaas, eens gelanceerd, overspeelde zijn tegenstander in de vierde set, maar kon niet doorstoten in de vijfde set. Een nederlaag volgde. De eindrondes, die Rapid in het vooruitzicht hadden, ko men hierdoor in het gevaar. Tweede landelijke B Kuros Zulte 1 Sigivok St.-Gillis-Waas 3 Speler-trainer Willy Moreels kon in de thuisploeg niet ge noeg vaart brengen om de greep van de bezoekers op de wedstrijd te doen lossen. Sigi vok speelde heel wat efficiën ter dan Zulte. Dank zij deze overwinning verdwijnt Sigivok uit de onderste regionen van het klassement. Het gevaar is zo goed als geweken. Juvenes Zele 3 Wervik 0 15-5, 15-9, 15-7 Juvenes moest dit weekeinde tegen hekkesluiter Wervik par tij geven. Ondanks de matige verwachtingen groeide deze ontmoeting uit tot een geniet bare wedstrijd. De ploegwijzi- ging die door trainer Van Damme werd doorgevoerd om de jongere spelers in het spel systeem in te werken, bracht Danny Loyez aan de pas en Chnstiaens werd in de plaats van Eric Moens ingebracht. De bezoekers kwamen goed uit de startblokken en de Zeel- se spelers verbaasden door hun niet onaardig spel. Bij het begin van de eerste set kon Juvenes uitlopen tot 5-0. De bezoekers slaagden er wel in een paar punten te sprokke len, maar de thuisploeg ver grootte stelselmatig haar voor thuisploeg te ver van haar tegenstrever weg, Tijdens de tweede set werd voor ieder punt gestreden en beide teams gaven elkaar niets toe. Via 3-5 werd het uiteinde lijk 8-8. Nu was Steendorp aan de beurt om uit te" lopen en Mechelen stond op de acht punten vastgenageld. Een vol ledige rotatie was voldoende om de setstand in evenwicht te brengen. In de derde set zagen we een goed aanvallend Steendorp, dat tot 2-11 uitliep. Mechelen opnieuw in evenwicht, sloeg onder impuls van Guido Cools terug. VAB-VTB kwam zelfs bij 13-12 op voorsprong. Met Stcendorp aan de opslagbeurt werd deze set besloten met drie receptiefouten van de thuisploeg. De vierde set werd eveneens door Steendorp gewonnen, dankzij het snelle spel, dat het ontwikkelde. SDI Dilbeek 2 V.K. Aalst 3 15-13, 15-12, 10-15, 7-15, 10-15 V.K. Aalst behaalde zijn eer ste overwinning in de terug ronde, zodat het dieptepunt van de jaarwisseling in een hoekje kan weggemoffeld worden. De Aalstenaren waren op mo reel gebied van streek, want ze dienden deze lastige verplaat sing te verwerken. Meteen moesten ze al ceif 2-0 achter stand ophalen. Tijdens de eerste twee sets ontbeerden de bezoekers aan vallende impulsen om de thuis ploeg in gevaar te brengen. Faalangst tijdens deze twee sets werkte een 2-0 achterstand in de hand. In de derde set was het dank zij Pascal Boeykens, die aan vallend sterk uit de verf kwam, dat V.K. Aalst opnieuw in de wedstrijd kon komen: 2-1 in de setstanden. De vierde set werd geken merkt door technische fouten van Dilbeek. V.K. buitte de fouten maximaal uit en Aalst bracht de setstanden in evenwicht met 7-15 cijfers. De beslissende set begon goed voor V.K. Aalst, dat de beste start kende. Het liep uit tot 1- 6. Bij 6-8 werd er van kamp gewisseld. Dilbeek kon wel de geslagen kloof dichten, maar het geraakte niet over zijn tegenstander omdat Paul Phi lips een uitstekende prestatie leverde. V.K. Aalst speelde een ver dienstelijke wedstrijd en het behaalde een verdiende over winning. Oltisj Bazel 1 Valken Haasrode 3 7-15, 15-17, 15-7, 9-15 Oltisj Bazel heeft het de leider van derde landelijke B, Haas rode, zeker niet gemakkelijk gemaakt. Vanaf de eerste set bleek al gauw dat de bezoekers een heel sterk en homogeen zestal vormden. Hun blok en lage verdediging zijn een ge geerd wapen. Bazel keek van bij de start van de eerste set op een 0-4 achter stand aan na een paar goed sluitende bloks van de bezoe kers. Bazel was gans de eerste set op achtervolgen aangewe zen en Oltisj kon de kloof nooit dichten. De tweede set was meer gelij- kopgaand. Bazel kon met zijn gevaarlijke opslagen de bezoe kende aanval ontregelen. De thuisploeg geraakte bij een 14- 13 stand aan de eerste setbal. Haasrode speelde als een waardig kampioen. Het hield het hoofd koel en haalde nog zegevierend uit in de aanval. In de derde set kon Bazel de bezoekende receptie in gebre ke vinden. De bal kwam niet in ideale omstandigheden bij de spelverdeler, zodat deze niet kon opteren voor spelkombi- naties en deze bleven dan ook uit. Een sterk blokkend Bazel in deze set. De vierde set ging gelijk op tot 9-9. Bazel een beetje te ontstuimig in de aanval werd nu op zijn beurt door het Haasroodse blok kompleet gestrikt. Iedere fout van de Oltisjspelers werd afgestraft. Bij de thuisploeg waren Ver- nimmen en De Wolf de blik vangers wegens hun aandeel in de aanval en het blok. Eerste provinciale VC Beveren 2 Hades Temse 3 12-15, 12-15, 15-8, 15-5, 7-15 De thuisploeg lag gebrand om een vierde zege op rij binnen te rijven. De wedstrijd werd in de tweede set uit handen gege ven. Na een 9-2 voorsprong van Beveren kon Temse de achterstand in winst ombui gen. Walter Cleymans gaf de doorslag en hij stuwde zijn ploeg naar een ongekende hoogte. In de twee volgende sets was het vuur uit het bezoekende zestal verdwenen. Hades kon niet veel inbrengen tegen het hoge spelpeil, opgedrongen door de thuisploeg. Een uitgerust Temse draaide in de beslissende set de rollen om, Hades Temse besloot ze gevierend deze wedstrijd. Denderwindeke 1 Adec Baasrode 3 15-11, 12-15, 14-16, 11-15 In een barkoude zaal konden de bezoekers hun spel niet vo lop ontwikkeien en ze werden dan ook verslagen in de eerste set. Eens de spieren opgewarmd, vonden de Adecjongens de goede draai en ze brachten de setstand in evenwicht. Tijdens de derde set viel Philip Gielen uit met een handver wonding en hij werd afgevoerd naar de kliniek van Ninove. Het vlies om ringvinger en pink was gescheurd en het werd gehecht. Jan Doorns kwam deze ge kwetste speler vervangen en hij deed het op een uitsteken de wijze. Een goed spelend Adec heeft deze gevaarlijke verplaatsingsklip goed omzeild. Pardaf Kruibeke B 0 Nilco Lebbeke A 3 7-15, 3-15, 11-15 De enige inspanning die de spelers van Lebbeke dienden te leveren, was het vroege op staan. En dit op een zondag morgen! Deze wedstrijd tegen Pardaf Kruibeke B diende in de sporthal van Bazel te wor den betwist. De tegenstand was werkelijk te zwak om over een echte wedstrijd te spreken. Ter illus tratie: als Cooreman, Van Be veren en Anncmans erin sla gen opslagreeksen te lukken van zes tot acht punten, kan men onmiddellijk stellen dat er iets schortte in de receptie van de thuisploeg. Enkel in de laatste set kon Kruibeke iets meer in de wed strijd komen, daar men bij Volleybal. Hamme- Vierde Provinciale A 2-3. Tassent van Hamme blokt goed af. (vh) Kangoeroes Aalst 0 Nivok Nieuwkerken 3 1-15, 4-15, 1-15 Men wist vooraf dat Kangoe roes een zware dobber zou hebben aan de leiders uit Nieuwkerken. Maar dat deze opdracht zo zwaar zou zijn, had niemand verwacht. Reeds van bij de start zette Nieuw kerken de beuk erin. Kangoe roes had geen tijd om zijn draai te vinden, want in een wip was het reeds 1-5. Toch was het nog niet gedaan: Nieuwkerken ging door op de ingeslagen weg. Het blikte Aalst ook tijdens de tweede set in met 4-15. Kangoeroes zat er dan werkelijk door en Aalst vond geen geldig verweer te gen de grote mannen van de gastploeg. Het verloor ook de derde set met 1-15. Een werke lijke off-day voor de Aalsterse ploeg. De reserveploeg daarentegen kon beter weerstand bieden, maar verloor toch met 0-3: 3- 15, 4-15, 11-15. Thunderballs Berlare 1 Borsbeke 3 16-18, 15-10, 11-15, 5-15 Berlare heeft voor een span nende eerste set gezorgd, die het slechts met het kleinste verschil verloren heeft. Na een slopend seteinde, liet Berlare fatale steekjes vallen. Het is ongelooflijk dat de thuisspe- lers (na hun onuitputtelijke strijd in de eerste set) hun verweer verder zetten in deze set en ze trokken in de tweede set alle registers open en de setstand werd zo in evenwicht gebracht. Na twee voortreffelijke sets werd de wedstrijd zo maar uit handen gegeven en ze lieten zich zo maar overspelen. De bezoekers hadden in de laatste twee sets slechts af te rekenen met een makke en teneergeslagen ploeg. Hamvoc Hamme 2 Filoes Oudegem 3 15-13, 15-7, 12-15, 14-16, 4-15 Beide ploegen begonnen de wedstrijd met mooi gevarieerd volleybal. De eerste set waren ze aan elkaar gewaagd en het was uiteindelijk Oudegem dat moest afhaken, voornamelijk door het falen in de eigen opslag. De tweede set gaf een volledig onbevangen tegenaan te gaan. Daar slaagde hij ook in want algauw werd een 1-5 voor sprong behaald. Oudegem wist verder uit f. lopen tot 3-7, maar het moest toezien hoe de Hammenaars weer dichterbij kwamen. De thuisploeg nam zelfs voorsprong bij 10-8. Doch de ingebrachte Paul Bos- teels en aanvaller Michael Houthoofd verpinkten niet en ze konden het thuisblok meer- Groodt om konden de Filoes de bordjes in evenwicht han gen. Onverhoopt haalden ze een beslissende vijfde set uit de brand. Die vijfde set werd een echte demonstratie van het trio Re- naat De Vriendt, Paul Bosteels en Michael Houthoofd. Ham me kreeg geen vat meer op de mooie aanvalskombinaties van Oudegem en het moest zich bij het overwicht neerleggen. Volleybal. Hamme-Oudegem 2-3. Een der filosofen smasht door het Hamse blok heen (vh) ander beeld. Hamme was dui- maals in verlegenheid bren- Het werd een ware propagan- delijk de betere ploeg, waar- gen, zodat Filoes in extremis dawedstrijd, met bijwijlen door de Filoes heel wat last nog tot setwinst kon geraken, hoogstaand volleybal vol span- hadden om aan te klampen. 2-1 dus en Oudegem terug in ning, door Oudegem, dat erin De recepties kwamen hele- de wedstrijd. slaagde een uitzichtloze situa- maal niet terecht bij passeur De vierde set begon weer goed tie recht te zetten, gewonnen. Renaat De Vriendt, waardoor voor Oudegem, dat kon uitlo- Oudegem blijft op de eerste Oudegem aanvallend geen ge- pen tot 2-6. Gans de set door plaats, naast Blauwe Hoek uit wicht in de schaal kon leggen, bleef Oudegem aan de leiding Hamme en voor Hamvoc De Filoes stonden vrij vlug tot 10-14. Maar..., toen de Hamme, dat nu reeds twee met twee verliessets op hun lei, scheidsrechter een paar onge- verloren matchen meer telt waardoor de talrijk meegeko- looflijke beslissingen nam in dan de leiders, men supporters reeds begon- het voordeel van de thuis- Voorwaarts nu naar de grote nen te wanhopen. ploeg, stond Hamme opnieuw slag tussen de twee koplopers Toch wist trainer-coach Van langszij met 14-14. Oudegem op 17 maart, wanneer Filoes Driessche zijn spelers op te bleef echter kalm en langs Oudegem vol vertrouwen zal peppen om er in de derde set Mare Den Roover en Yvan De afreizen naar Blauwe Hoek. Lebbeke begon te experimen teren. Doch een gepaste time-out van coach De Saegher, met een sterke Vercauteren (aan het net) en een wederom goed in gekomen De Waegeneer maakten dat de 0-3 overwin ning een feit werd. Nilco ligt door een gril van de kompetitie nu stil tot half fe bruari. Het moet dan naar ATB St.- Niklaas om daar eventueel de tweede plaats veilig te stellen. Ditzelfde St.-Niklaas stond op een gedeelde tweede plaats sa men met Nilco Lebbeke, maar heeft een steek laten vallen tegen Kemzeke (2-3 verlies). Spanning is zeker gewaarborgd op 16 februari om 16 uur in de sporthal van St.-Niklaas. Volleybal. Hamme-Oudegem 2-3. Van Damme kan terugslaan en scoren, (vh) '.ybalbeker van Beveren. Beveren verloor tegen Temse en komt daardoor niet verder I een vijfde plaats in de rangschikking (Iv) Tweede landelijke - heren V.C. Juvenes Zele - Wervik 3-0 Juvenes heeft in het voorbije weekend tweemaal kunnen juichen. In eerste instantie was er de zege van de leidersploeg tegen rode lantaarn Wervik. Anderzijds was er de genoeg doening om het verlies van Menen bij Kavok waarbij Vital De Prins een opgemerkte rol vervulde. Zodoende liep dc voorsprong van de Zeienaars uit tot drie punten op hun naaste achtervolgers Menen en St. Amandsberg. Ondanks de 3-0 cijfers waarmee-Juvenes de Westvlamingen huiswaarts stuurde boden de bezoekers meer dan weerstand in de Zeelse sporthal. Toch werd het geen geweldige wedstrijd en waren de toe schouwers getuige van een zwakke arbitrage geenszins met de bedoeling de thuisploeg te bevoordelen. Bij Juvenes verscheen Filip Christiaens in de basisploeg ten nadele van Erik Moens. Deze laatste reeds enkele weken niet op het gewenste konditiepcil werd reeds vorige week in Bissegem vervangen. Door deze wisse ling nam Danny Loyez de set up op zich samen met Johan Symoens. Christiaens dropte zich in de rol van Loyez en na een aarzelend begin viel alles echter in de goede plooi. Vooral in ieder setbegin ging Wervik vlot in het duel mee. In de tweede set kwamen zij zelfs tot 9-8 terug tot de lokalen in een ruk naar 15-9 stevenden. Tijdens de derde herneming bleef het spannend en had Ju venes zelfs zes wedstrijdballen nodig om de 15-7 cijfers te bewerken. Trainer Maurits Van Damme was tevreden omdat het spel peil duidelijk aan een kente ring ten goede toe was. «Nu we drie punten boni hebben op: onze achtervolgers moet het mogelijk zijn onze goede kon- ditie terug te vinden en dit seizoen met een kampioensti tel te besluiten. Deze riante uitgangspositie moet voor de spelersgroep koren op de mo len zijn om de motivatie erin te houden en het resterende pro gramma naar behoren af te werken». (ajz) Derde provinciale A Osiris Denderleeuw 3 Vitesse Kruibeke 2 10-15, 15-12, 14-16, 15-5, 15-9 Beide teams leverden een ware propagandawedstrijd. Vitesse Kruibeke trad voor de eerste maal aan met een voltallige basis. De Kerf, die zes wed strijden heeft moeten missen, was aan zijn wederoptreden toe. De match werd in een hoog tempo gespeeld en de ontmoeting kende een spelpeil dat zeker hoger lag dan derde provinciale. De wedstrijd duurde twee uur en vijftien minuten. De thuisploeg maakte gebruik van negen spelers, zoals het hele seizoen trouwens al ge beurd is, wat de paraatheid van de fysiek ten goede komt. Vitesse begon de eerste set met veel enthousiasme. Met gevechtsvolleybal dat heel effi ciënt bleek, kon Kruibeke ver hinderen dat Osiris greep kreeg op de wedstrijd en het haalde de eerste deelzege binnen. In de tweede set ging Vitesse op zijn élan verder en Kruibe ke liep uit tot 2-12. De coach van de thuisploeg begon aan zijn vervangingen-recital. De zes toegelaten vervangingen werden benut en in een gela den sfeer deelde de scheids rechter terecht een gele kaart uit aan een plaatselijke speler en de coach. Denderleeuw kwam op 12-12 gelijk cn het liet Vitesse ter plaatse. Den derleeuw had zijn slag thuisge haald door het leidend Vitesse uit koncentratie te brengen. Een gelijkopgaande strijd in de derde set. De skore kwam, via 3-3 en 8-8 op 14-10. Vitesse hervond zijn draai en dank zij de goede spelverdeling van Anné konden de bezoekers in extremis nog zegevierend be sluiten. De leider van derde provinciale A werd op deze manier een 1-2 achterstand aangesmeerd. Tijdens de vierde set verkeer de Osiris in paniekstemming. De angst om te falen en de dwang te moeten winnen, was niet bevorderlijk voor het spel peil tot 5-5. De missers van Vitesse tijdens de opslagbeur ten, brachten Denderleeuw op voorsprong en de bezoekers slaagden er niet in punten te skoren. Ze moesten toezien hoe de thuisploeg wegliep. In de beslissende set liep Vites se uit tot 1-4, via een efficiënte De Block, met zijn midden- aanval en -blok. Bij de kamp wisseling was Denderleeuw erin geslaagd reeds op een 8-6 voorsprong te komen. Beide teams vochten nu voor elke bal en punt, lange rally's en vele balwisselingen sloopten de fy sieke krachten van de Vitesse spelers. Bij Denderleeuw dat tijdens de wedstrijd beroep had gedaan op hun drie reser vespelers, hadden ze nog adem in voorraad. Vitesse, vijf set ten lang met dezelfde basiszes, zag de kracht uit zijn spelers wegvloeien. Het hervond zijn tweede adem niet en het zag de tegenstrever steeds dichter bij de zege komen. Een genietbare partij, die door de scheidsrechter in goede ba nen werd geleid. Ondanks een paar schoonheidsfoutjes, die niet van doorslaggevende aard waren voor geen van beide ploegen, was dit een wedstrijd om van te snoepen.

De Voorpost | 1985 | | pagina 7