•C I m r SCHITTEREND E.V. AALST NEEMT OPTIE OP DE TITEL ROBUCO BUGGENHOUT BEVESTIGT JEUGDHANDBALJONGENS mt+m H.B.C. DENDERMONDE WINT NU OOK IN AALST Boule d'Or trainer L. De Nil: meniscusoperatie! LANDSKAMPIOEN HASSELT OP BEZOEK JEUGDHANDBAL MEISJES HANDBALKALENDER MEDEDELING VAN BLOSO KURSUS HULPTRAINER- HANDBAL P WOELIGE WEDSTRIJD GESLAAGDE ALGEMENE REPETITIE 32 - 1.2.1985 - De Voorpost HANDBAL 3" afdeling E.V. Aalst-Heusden: 19-12 E.V. Aalst speelde tegen titelkonkurrent Heusden een prachtige wedstrijd. De ploeg van trainer Wellekens was zaterdag gewoonweg outstanding, doelman Mertens bleek op sommige ogenblikken gewoon niet te kloppen, net als de fantastisch sluitende Aalsterse defensie. Kollektief brachten de Aalstenaars een prestatie die af was en vooral op het gebied van maturiteit gaven zy een les aan de Limburgers die ons nog maar eens ontgoochelden. Heusden beschikt inderdaad over een bijzonder atletisch spelerspotentieel maar er schort duidelijk iets aan de taktische bagage van de ploeg wat tegen het «uitgekookt» Aalst nog duidelijker tot uiting kwam. Bij Aalst was men er voor de wedstrijd nochtans al les behalve gerust in. Niet al leen diende Danny Bayens we gens schorsing gemist, maar ook Van Den Bosch bleek on beschikbaar door een kwet suur, opgelopen in de wed strijd tegen Haachtse. Dat be tekende dat Eendracht het vrijwel met zes veldspelers moest waarmaken want het duo De Troch-Arijs mist nog ervaring in topwedstrijden van dit kaliber en de «opgeviste» R. Van Herreweghe is toch wel enigszins het ritme van 3e afdeling kwijtgeraakt. Maar het mentaal sterke Aalst, dat reeds vanaf de voormiddag was samengebracht, liet zich helemaal niet van de wijs bren gen. Het wedstrijdbegin was hiervoor tekenend. In een mi nimum van tijd werd het 3-0 en vooraleer Heusden echt goed wist wat er gebeurde werd het 7-1 na een kwartier spelen. Even trachtte Heusden een vuist te maken (8-4) maar de Aalsterse strategen M. Bayens en W. Van Der Borght stelden een einde aan het Limburgse offensief met twee verrassend mooie treffers (10-4 na 27'). Heusden plakte toen een man netje op Bayens maar dat was wellicht in de kaart gespeeld van de thuisploeg die nu met vijf tegen vijf zijn lichte kava- lerie gemakkelijker kon uit spelen aan het doelgebied. Met een 11-5 stand aan de rust had Aalst de wedstrijd duide lijk in handen. Ook in de twee de helft bleven de Aalstenaars kollektief erg sterk presteren. G. Van Malderen had duide lijk pech bij de afwerking maar bleef toch een voortdurende dreiging voor de Limburgse defensie. J. Steeman bleef met zijn snelle uitvallen Heusden teisteren en het duo De Cock- R. Bayens zorgde voor enkele pareltjes van doelpunten waar door Aalst met 14-7 leidde na driekwart wedstrijd. Het werd zelfs 15-7 toen die fantastische Mertens Steemans in tegen aanval lanceerde en 5' voor het einde (16-9) kon coach Welle kens overgaan tot applausver- vangingen. Eerst was doelman Mertens aan de beurt en colle ga Coppens deed Heusden on middellijk de moed nog dieper in de schoenen zakken met een uitstekende redding. De Troch, Arijs en Van Herre weghe mochten ook nog in het sukses delen en het was de veelbelovende De Troch die het 19c en laatste Aalsterse doelpunt scoorde. Eendracht heeft zaterdag vriend en tegen stander verbaasd. E.V. Aalst: Mertens en Cop pens, G. Van Malderen 2, R. Bayens 3, M. Bayens 3, Van Der Borght 4, De Cock 4, Arijs, De Troch 2, R. Van Herreweghe, Steemans 1. Reserven: Heusden-E.V. Aalst: 15-12 De Aalsterse doublures, met een voortreffelijke Coppens tussen lat en palen en klubspe- ler bij uitstek E. Van Malde ren als veldspeler, speelde een prachtig laatste kwartier wat hen uiteindelijk de zege be zorgde. Via een 4-5 ruststand werd het 6-5 5' in de tweede helft en na 9-9 en 11-10 werd het 15-10 2' voor het einde. E.V. Aalst: R. Coppens, E. Van Malderen, G. Janssens 3, De Schrijver 2, B. Arijs 3, R. Van Herreweghe 4, De Troch EVA 3afdeling Robuco Buggenhout-Duffel: 26-19 Robuco Buggenhout, na de heenronde met amper 4 degradatiespook definitief van punten uit 11 wedstrijden hekkensluiter samen met Me- zich af te schudden, nen, bevestigde zaterdag dat de zwarte periode wel eens Robuco Buggenhout: Dierick, definitief tot het verleden kan behoren. Inderdaad, sinds Moyersoon^ 1^ Trienpont^ 8, de heenronde werd afgesloten boekte Robuco opmerkelij ""J ke suksessen in de bekerkompetities. Brouillard 5, De Proft 4, Van Nuffel 5, P. De Smedt, De Vuyst 2, J. De Meyer, Vermeir 1. J. Van Damme (coach). Reserven: Robuco Buggen hout-Duffel: 12-18 In de Oostvlaamse Beker men. Nadat Trienpont en G. drong Buggenhout door tot de ^>e Vuyst er 2-0 hadden van 1/2 finale en in de Beker van gemaakt werd het 5-1 na 11'en n België wisten zij zich te plaat- 9-5 werd de rust bereikt d wederoptredende De sen voor de 1/8 finale. Wellicht met een name 13-7 voor- Me ver moesfRibumin de heeft Robuco de laatste maand Kl BuaaêShouSd^^ tweede helft definitief afha- het nodige zelfvertrouwen op- toonde Buggenhout zich de be- y. - - gedaan om met volle vertrou- tere P'oeg. Een kortstondig fl e 4 6 g 4. uitvallen van Rmnillnr^ ll.l 4.. «Olcn mei een H O StOTC. l'Og pikte Robuco aan (9-9) dan sloeg Duffel defini- toe. Scoorden voor Robu- Macharis 2, Verbelen 2, De Wolf 1. EVA wen de terugronde van de uitvallen van Brouillard liet de kompetitie aan te vangen, bezoekers weliswaar toe tot want het was een bijzonder 18-15 te naderen na 45' maar gemotiveerd Robuco dat zater- opnieuw met de basisopstelling n M„,,„r v,_„„ dag op bet terrein kwam tegen Rob"0 »ch definitief Duffel. Nochtans kon geen be- ,os (24-15, 7 voor het einde), roep gedaan worden op de ge- De 26-19 overwinning moet schorste Mannaert en ook Robuco nu stimuleren om het coach J. Van Hoezen werd gestraft na de perikelen in de reservewedstrijd tegen Ajax Lebbeke. Maar ook deze tegenslag werd goed opgevan- gen door het nu mentaal sterke MINIEMEN doelman Desseaux kon ver- Buggenhout. De ploeg speelde AJ. LEBBEKE 8 schalken, met enorm veel inzet. Trien- WAASMUNSTER B 6 Ajax: Van Rossem, Van der pont heeft zich nu duidelijk De bezoekende B-ploeg, Jeu8t 6- Backaert, Smetens 2, gemanifesteerd, Brouillard bijna alleen pupillen, heeft Moens. loos. Saerens, Hey- scoorde zoals in zijn beste da- iang stand gehouden tegen het vaert- Sacré, Mertens. gen en het duo Van Nuffel-De tweede geklasseerde Ajax, dat Waasmunster B: Desseaux S., Proft was weer goed voor 9 beroep kon doen op een goede Taelman i, Ternest, De treffers. Robuco is in feite Van der Jeught, de enige die Meersman, Verdurmen 2, nooit in moeilijkheden geko- regelmatig een uitstekende Vermeulen, De Bode, Roels 2, Van Bauwel, Desseaux Chr., De Graeve 1. Handbal. Deze Dendermondse aanval wordt gestopt (ad) 4* afdeling E.V. Aalst 2 - H.B.C. Dendermonde: 16-21 H.B.C. Dendermonde heeft de winterstop goed verteerd. De reeks overwinningen werd verder gezet met een wilskrachtig afgedwongen zege tegen E.V. Aalst 2 dat enkel tijdens de eerste helft de in druk gaf het te kunnen halen. Zes minuten voor de rust ver loor Aalst (bij een 6-7 stand) D'Hondt die gediskwalificeerd werd wegens aanhoudend pro test en blijkbaar heeft de thuis ploeg daarmee in eigen vlees gesneden. Enkele minuten voor het einde werd ook De Letter gediskwalificeerd om dezelfde reden, zodat de vraag zich opdringt of sommige Aal sterse spelers wel over genoeg zelfdiscipline beschikken. In elk geval, toen Eendracht na een kwartier leidde met 5-2, zag het er niet naar uit dat de bezoekers nog een ruime zege konden afdwingen, integen deel. Maar 3'later was H.B.C. langs een uitstekende P. Bou- 'ent beschikten en H.B.C. be- teille gelijk gekomen en het 8on stelselmatig een bcslissen- was R. Van Der Veken die de kloof ,e slaan- Bouteille en H.B.C. vóórbracht 8' voor de Asaert zorgden voor 13-17 na rust. Dirk Van Herreweghe 49' en de Dendermondse goa- een der betere Aalstenaars ''e Van Renterghcm stopte in kon nog eenmaal gelijkstellen die tweede helft drie 7-m wor maar via 6-9 leidde Dender- Pen waardoor de kous defini- monde met 7-9 na de eerste tief af was voor de thuisploeg, helft. In het begin van de twee- Sanders en een attente De de helft kon Aalst nog een Swaef maakten er 15-20 van en korte periode aanklampen Aalst slaagde er echt niet meer langs D. Van Herreweghe (10- in het tij te doen keren. In elk 11) maar na 40' bleek dat de geval, Dendermonde blijft bezoekers toch over meer ta- iedereen verrassen en het ziet Een onschuldig partijtje tafeltennis tijdens zijn beroepsbe zigheden als sportleraar heeft voor L. De Nil en Boule d'Or Lebbeke nare gevolgen gehad. Inderdaad, een slippertje op de vochtige vloer bezorgden de Boule d'Or trainer een kniekwetsuur en wellicht werd hij deze week reeds geopereerd aan een meniscus. Meteen dient E. De Smedt opnieuw in te springen als Boule d'Or trainer maar De Nil hoopt toch er zaterdag tegen Hasselt opnieuw bij te zijn. Andere minder goede berichten bij de Oost-Vlaamse nummer één, het paritair sportkomitee schorste het duo A. Maes - H Vermoesen voor twee speeldagen en normaal gaat deze schorsing in vanaf ?aterdag 2 februari. Om het basisduo toch nog te kunnen rekupereren voor de wedstrijd tegen Hasselt denkt Boule d'Or er aan in beroep te gaan tegen deze beslissing zodat de schorsing naar een latere datum wordt verschoven. EVA ZATERDAG TE LEBBEKE Zaterdag 2 februari hervat de nationale handbalkompeti tie. Boule d'Or Lebbeke krijgt onmiddellijk een zeer zware opdracht voorgeschoteld met het bezoek van lands kampioen In. Hasselt. De landskampioenen leken tijdens het seizoenbegin ongenaakbaar maar tijdens de maand november kwamen er toch enkele barsten in het Limburg se pantser. Twee keer speelde Hasselt gelijk maar toch kenden zij de nederlaag niet tijdens de heenronde zodat Hasselt toch drie punten voorsprong telt op Neerpelt, de tweede gerangschikte. Boule d'Or staat vierde op vijf punten van de leiders en een plaats die recht geeft op deelname aan bijvoorbeeld de I.H.F.-Beker volgend sei zoen zit er nog in voor de Lcbbekenaars. In ieder geval, zaterdag wil Lebbeke het de landskampioen met of zonder Jan Smeets bijzonder moeilijk maken en een overwinning zou het prestige van de Boule d'Or ploeg geweldig omhoogkrikken. Spektakel is dus gewaarborgd EVA KADETTEN AJ. LEBBEKE 21 WAASMUNSTER 9 Een sterker Ajax stond ver diend 12-2 voor bij de rust tegen een zwak en donder inzet spelend Waasmunster. Met or ganisator De Proft de tweede helft op de bank, kon de thuis ploeg echter geen verdere af stand nemen van de bezoekers met De Grave en Roels als betere spelers. Ajax: Moens, Coorcman 5, Cleymans 1, Bosman 2, Pare- wijck 1, Verheyden 4, De Bat- selier 3, Said 1, Van Oudcnho- ve 1, De Busschere 2, De Proft 1. Waasmunster: De Grave, Thierens 1, Rousseau, Roels 4, Dutré, Verdurmen, Leunis 2, Van Bauwel, Van Damme 1, Berckmoes 1. (eva) HC LOKEREN 2 22 WAASMUNSTER 17 Bij beide ploegen ontbrak een voorname pion in het aan- valspatroon, Lokeren moest het doen zonder Van Hille en J.P. Verheyen ontbrak bij de bezoekers. Meteen haalde het wedstrijdniveau vrijwel nooit hetgeen kon verwacht worden al kan gezegd worden dat de thuisploeg met Fl. Dhams als veldspeler. zich vooral tijdens de tweede helft toch de betere ploeg toonde. Tijdens de eer ste 30' werd er bijzonder wei nig gescoord en met een 7-6 ruststand kon de wedstrijd nog alle kanten uit. Waasmunster bleek in de eerste helft echter zijn beste pijlen ver»--1- - -n te hebben want naargelang de tijd vorderde, kreeg Lokeren meer en meer greep op de match. Na 40' leidde de thuis ploeg met 11-8 en 5' voor het einde stond er een 7 pun- tcnkloof op het scorebord (21-14). Een efficiënte Picquer kon toen de score nog wat milderen voor de bezoekers. HC Iarkeren 2: Smet en Lau- reys, Verguit 4, Versele 4, De Smet. De Bruyne 6, Van de Velde 1, De Brouwer 3, Bor- gers, Fl. D'Hanis 4, Francquen, Van der Stappen. HK Waasmunster: Van Puycn- broeck, Verdurmen 2, Van der Stappen 5. Gijssels 1. Andry 1, Picquer 6, Van Mcie 2, Van Bcglcn (eva) B.D. LEBBEKE GESPONSORD DOOR SQUADRA FEMINA LEBBEKE 11 AVANTI FEMINA LEBBEKE 5 Het derby tussen de twee Lebbceksc kadcttenploegcn kreeg heel wat belangstelling. Zowel de ouders, speelsters en de coaches bleken in de greep van de derbysfeer. Beide ploe gen zetten dan ook hun beste beentje voor maar vooral in de tweede helft bleek Squadra de HEREN 1' nationale zat. 2.2 20u30 BD Lebbeke-In. Hasselt 3' afdeling zon. 3.2 18u00 Ol. Heusden-Ajax Lebbeke zat. 2.2 20u30 Duffel-EV Aalst zon. 3.2 19u30 Antwerp-Robuco Buggenhout 4' afdeling zat. 2.2 19u00 Dendermonde-Groot-Bijgaarden zat. 2.2 16u30 DB Zwijnaarde-EV Aalst 2 zon. 3.2 17u00 De Panne-Lokeren zat. 2.2 16u30 Izegem-Grembergse zat. 2.2 20ul5 Sparta Aalst-Vital Gent Provinciale zon. 3.2 19u00 Groot-Bijgaarden - Temse zon. 3.2 15ul5 Eeklo-Lokeren 2 DAMES 2* afdeling zat. 2.2 16ul5 Avanti Femina 2-Opglabbeek zat. 2.2 16u30 Ar. Hechtel-Robuco Buggenhout 3* afdeling zon. 3.2 19u30 Olympia Aalst-Groot-Bijgaarden J vt zat. 2.2 te 16u00 RB Dendermonde-Squadra F:gaa Lebbeke 111 zon. 3.2 18u45 TV Ekspress Gent-GSK Hamme dst JEUGD JW£ Miniemen zat. 2.2 14u00 Avanti Lebbeke-Waasmunster 1 zon. 3.2 16ul5 Vital Gent-Waasmunster 2 Kadetten Afj zat. 2.2 15u00 Avanti Lebbeke-HBC Dendermonde zon. 3.2 17ul5 Vital Gent-Waasmunster Meisjes pl zat. 2.2 EV Aalst-RB Dendermonde Ui 'A CF ied A •oe iB dt der ;te j ei 3ra Ite 0 tc ïd _A> Handbal. EV Aalst II-HBC Dendermonde. Deze bezoe ker moest gekwetst worden afgevoerd (ad) er naar uit dat voor deze jonge ploeg nog mooie jaren zijn weggelegd. E.V. Aalst 2: Coen Van Pottel- berghe. De Gendt, De Man 2, D'Hondt 2, Vinck 2, D. Van Herreweghe 5, De Doncker 1, Arijs, Meert, Cooreman 3, De Letter 1. H.B.C. Dendermonde: Van Renterghem, Asaert 4, San ders 3, St. De Swaef 2, Van Der Veken 3, Claesscns, Hoorelbcke 2, Grijp 2, Bou teille 5, De Jonghe. Handbal. HBC Dendermonde (ad) Handbal. EV Aalst II (ad) ?rsc Or una Start van de handbalkursus: 9 februari 1985 te 8 uur. leii Toelatingsvoorwaarden: 17 jaar zijn op 1.1.1984, slagegte toelatingsproef. jelui Inschrijvingsgeld: 1.500 fr. ien Plaats: Sportcomplex, Albert I str. 120, 9370 Lebbeke kinj Lesgever: Lucien De Nil, Zijpstraat 1, 9320 Dendemwen de. Lie., L.O. tel.: 052-21.60.82. Ivor Kursusverantwoordelijke: Alfons Abbeioos, Albert Hi straat 118, 9370 Lebbeke, Sportfunktionaris, tel. w 21.72.28/21.84.22. Kursusplaats: Sportkomplex, Albert I str. 120, 51 Lebbeke. MD Duur van de kursus: 15 lesdagen (cxamendagen icj grepen). Jiri 3* afdeling DE Ajax Lebbeke-S.P.W. Menen: 22-18 bi Ajax Lebbeke heeft tegen hekkensluiter Menen punten gewonnen en meteen is de dreiging om iien degradatiedebat terecht te komen fel verminderd.ttte: werd echter geen gemakkelijke opdracht voor de Ude kenaars want Menen is en blijft een rumoerige ploe£rd zich met haar «hoera-handbal» nooit gewonnen geef Het werd dan ook een woelige stonden de ploegen nog i Har wedstrijd waarin heel wat 2' gelijk na 45'(14-14). Nut straffen uitgedeeld werden en de het echter 2' straffen voor Menen resulteerde dit in de bezoekers en Ajax n twee diskwalifikatics tijdens de hiervan gebruik om een tweede helft. Tijdens het eer- voorsprong op te bo ste wcdstrijdgcdeclte leek een minder dan 5' voor het i duidelijk beter Ajax weinig Menen zag daarna noj moeite te zullen ondervinden tweede speler gcdislc met de bezoekers. De eerste ceerd worden zodat Aji S 10' kon Menen nog enigszins een ruime 22-18 overw gelijke tred houden (4-3) maar boekte. D dan domineerde Ajax wat re- Ajax Le sultccrde in een 9-4 score na Vermaesen 1, De Batse 5 21'. Het werd 11-6 één minuut De Man 1, Quidé, Hein eko voor de rust maar dan werd Van Gucht Ajax met drie 2' straffen be- Van Luypacrt 3, Bosteels. dacht zodat Menen van zijn Reserven: Ajax I-eb bel lege 19-15 De Ajax-rcserven blijvt numerieke meerderheid kon gebruik maken om tot 11-8 milderen aan de rust. In het zonder goede resultaten j_ begin van de tweede helft, nu len. Via een 13-10 rus ,t "z, met J Vermaesen in de plaats werd het een 19-15 ov van D. De Bruyn tussen de ning ondanks dat enkele n Lebbceksc doelpalen, moest nen wegens ziekte moes j „f, Ajax nog met 4 tegen 7 toezien wezig blijven. Ajax: Va c j hoe Menen tot 11-10 naderde beke en Vermaesen, V ^1 en meteen hadden de bezoe- men 5, Crombé, De N jau kers de vonk gekregen die het vuurwerk deed losbarsten. Ajax kreeg het nu bepaald moeilijk en via 12-12 na 35' ikeli Verhaevcrt, Koenings teels 3, Luypaert 5, De I Jacobs. OEFENWEDSTRIJD 22- BD LEBBEKE-BLAUW WIT (NL) De laatste ernstige test van Boule d'Or voor de topper zaterdag tegen landskampioen Hasselt, is een meeval geworden. Niet alleen omdat Lebbeke won van de Ned landsc eerste klasseploeg maar vooral omdat Boule d' een van zijn betere wedstrijden van het seizoen speeli Na een vlot begin van de thuisploeg (3-1) kwam Bla Wit gelijk na een kwartier spelen (4-4) en aan de leidden de Nederlanders met 9-10. In de tweede helft bli Lebbeke op achtervolgen aangewezen tot de 45ste mini (13-13) maar een verrassend sterke F. De Ridder, sle< kort op het terrein voor een licht ongestelde K. Vcrl stadt, scoorde driemaal tijdens het wedstrijdeindc en zc. Lebbeke hiermee op de weg naar de zege (19-1 F. Cornelis en H. Maes maakten de 22-17 rond. BD Lebbeke: Mertens, K. Verhofstadt 2, D. Verhofsti 10, F. Cornelis 5, A. Macs 1, H. Macs 1, J. De Pai H. Vermoesen, F. De Ridder 3, Hertsens, B Ransbceck. <*1 tlsiri pga: ch Md, 1 en fwc sterkere, ondanks Avanti Fe mina zich nooit gewonnen gaf. Langs E. De Clcrcq trachtte Avanti aan tc klampen, maar ondanks Verschuren in het Avantidoel knappe zaken deed kon zij niet verhinderen dat Squadra langs E. Ecckhaut en Luypaert na de 4-2 ruststand steeds meer voorsprong kon nemen. De kwikzilveren M. Buyl bracht ook twee treffers aan voor de thuisploeg zodat het uiteindelijk nog eenf 11-5 zege werd voor SqJ Squadra Femina Lel Roels en Stallaert, Dubca devijn, E. Ecckhaut 6, 7 ran, C. Doran, A. Van I M. Buyl 2. M. Stcppé 1K Sacdcleir. P. Luypaert 2 Avanti Femina Lebbeke schucren, E. De Clcrcq 2 donck, Buggenhout, man, M. Buys, Walraf Van Bazel 1Vinck 1fje.

De Voorpost | 1985 | | pagina 8