De Voorpost - 8.2.1985 - 17 Hamme MOERZEKE DENKT AAN VROUWEN ROND DE AR f. Moerzeke nodigt alle vrouwen uit van rond de 45 jaar op preksavond. die plaats vindt in zaal «De Vier Gekroon- n woensdag 13 februari te 19.30 u. Voor vele vrouwen opt de middenleeftijd niet zorgeloos. Zowel op lichamelijk n sociaal vlak leeft men in een overgangsfase. De vrouw een nieuw evenwicht vinden met nieuwe levensvreugde Jheid. Men is nog niet oud. de kinderen worden zelfstandig, f komt meer tijd vrij voor ontspanning. |b niet altijd eenvoudig om zichzelf iets te gunnen, iedere i* ervaart dat anders. Op deze avond krijgt men een unieke om met de leeftijdsgenoten te praten over lichamelijke deringen, over het uitvliegen van de kinderen en over de i met echtgenoot en kinderen. Agnes Cayet zal deze eksavond «Vrouwen rond 45 jaar» begeleiden. (bd) n& STILLE VOORT jen bijeenkomst van de plaatselijke N.W.K.-afdeling werd r. Marth Vertongen door haar bestuur van N.W.K.-Hamme ét schepencollege gevierd. Zij is immers 50 jaar lid van het jnaal Werk voor Kinderwelzijn. Burgemeester Baert dankte Vertongen voor haar vele jaren inzet ten dienste van de te gemeenschap. Ook schepen De Geyter behoorde tot de iabe. Hij is het petekind van de gevierde. «Ge moet uw r maar kunnen kiezen», zegde hij en sloot zich aan bij de nsen, en de dankbetuigingen. (bd) erzeke SPLATEN ide zitdagen zullen gehouden worden voor het bekomen tsplaten: jke-Center in het oud-gemeentehuis op dinsdag 12 ri van 9 tot 12 u. en van 13 tot 16 u. Eeke-Kastel: in de gemeentelijke jongensschool op dins- [19 februari van 9 tot 12 u. en van 13 tot 16 u. IOST1EKERSCLUB den Toren» bij Julien Verhofstadt. Volgende leden jn de overwinning ieder met 8 punten: Daisy Quintelier, Van Buyten. Hugo Van Haute en Firmin Willox. De top vvi/-.'de rangschikking: 1. Aline Van Mele 122 punten. 2. Roger Jebroeck en Paul Stobbelaers 119 punten. Hamme. Mevrouw Vertongen (zittend in het midden) werd gehuldigd omdat ze vijftig jaar lid is van het Nationaal Werk voor Kinderwelzijn (vh). Lebbeke. Wie kwam stempelen kreeg zowaar een tas soep aangeboden (c). meerstemmige liederen, evenals studenten- en volksliederen met orkestbegeleiding. Het instrumenteel intermezzo wordt verzorgd door een piano duo, bestaande uit koordirigent Mark Goossens en Johan Duyck, verbonden aan de conservatoria van Gent, Brugge en Kruibeke srdsg 9 februari om 20 u. vertelt Karei Helrbaut inir z'n bezoek aan de Britse mijnwerkers. Op Kbdlglng van CC De Rode Roos, 1st het Volkshuis de Oeverstraat 35 In Rupelmonde. pausbezoek difekjrdag 9 februari bezinningsavond over het «Onze Vader» het komende pausbezoek. Van 10 tot 16 u. in het ining <1*1UIS ,e Rupelmonde, op uitnodiging van de KWB. apvo; Het concert wordt besloten met het aanbieden van een aperitief. Kaarten, tegen 100 Fr., aperitief inbegrepen, zijn te verkrijgen bij de koorleden en in de Muziekschool. SOUPER Op maandag 11 februari zitten de leden van KAV-Centrum aan het jaarlijks souper aan. Dit vanaf 19 u., in zaal Ons Huis. WAFELENBAK Op donderdag 14 februari worden de gepensioneerden, lid van de K.B.G. Heizijde, uitgenodigd op een wafelenbak. Deze smulnamiddag begint te 14.30 u. In zaal Heidehof. WIEZE P.V.V. Bal Op zaterdag 9 februari om 21 uur heeft in de feestzaal «Sportpaleis», Aalstersestraai te Wieze het groot bal van de PW Lebbeke-Wieze plaats. Het orkest «The Family Band» speelt ten dans, de toegangskaarten (80 fr.) geven recht op deelname aan een gratis tombola. Fietsplaten De rijwielplaten zullen uitgereikt worden op maandag 11 februa ri van 13.30 tot 15.30 uur in café «Ajuin», Nieuwstraat bij Jan Moens-De Wit. Bloedafname Maandag 11 februari van 19 tot 21 uur is er in de lokalen van de vroegere jongensschool, Schoolstraat, de eerste bloedinzame- ling van 1985. Kokerellen De K.A.V. nodigt op maandag 11 februari om 19.30 uur uit tot een demonstratie over «Kleine broodjes en Smoutebollen» in de refter van de meisjesschool aan de Kloosterstraat? Lebbeke en ulRTENSLAG Bterdag 9 februari organiseren de leden van het ouderko- van de Gemengde Basisschool in de Lange Minnestraat bbeke een taartenslag. Verse taarten, van goede kwaliteit, en dan aanqeboden tegen de prijs van 100 fr, )as(i MNEER TROUW JE MET MIJN VROUW? (1 komend weekend zet toneelkring «Pogen», in zaal Corso, I a.yievaalstraat te Lebbeke. «Wanneer trouw je met mijn w», een blijspel in drie bedrijven op de scène. Francine De MJ voert de regie. De voorstellingen hebben plaats op (rdag 9, zondag 10, zaterdag 16 en maandag 18 februari, n^ns te 19 30 u. Toegang: 100 Fr. Reserveren kan nog op Irdag 9 februari, van 10 tot 12 u., in zaal Corso (052/ i7.34). f ZZKAFEE zaterdag 16 februari organiseert Club 50, in Gasthof ^^tboom, O.L.Vrouwstraat 1 te Lebbeke, een «Jazzkafee» De ^dermondse Jeggpap New-Orleans Jazz Band zal er de jobbers van old-style jazz venvennen. Kaarten zijn uitslui- d te bekomen in Gasthof Bierboom. In voorverkoop tegen ïhts 80 Fr. ERITIEFKONCERT gemengd koor Sine Nomine brengt op zondag 10 februari, -j tweede Aperitiefkoncert in de Gemeentelijke Muziekschool t.8*.ebbeke. O.l.v. Mark Goossens brengt het koor een aantal Lokeren Een vos op 't toneel Zaterdag 9 februari wordt in 't kultureel centrum een opvoering gebracht van het toneelstuk «Een vos» van Alan Miller, naar de novelle «The Fox» van D.H. Lawrence. Dee Daniels-Jack Van Poll Twintig jaar bestaat de Lokerse Jazzklub, u weet dat inmiddels. Zaterdag 9 februari om 21 u. in de klub wéér een boeiende manifestatie: de Amerikaanse kleurling-vokaliste Dee Daniels en het trio Jack Van Poll musiceren. KAV-aktiviteiten - Maandagnamiddag 11 februari om 13u30 iri zaal Het Volk naaidemonstratie bij KAV-Centrum i.v.m. het maken van een «zonnekleedje». - KAV-O.L.Vrouw praat maandag 11 februari in het lokaal aan de Oude Heirbrug 125 over «Vrouwen rond 45 jaar». Om 19u30. - KAV-Heirbrug vergadert woensdag 12 februari over «Leven met gezond verstand». Om 19u30 in centrum Den Uil. - KA V-Lokeren Spoele behandelt «Beademeningstechnieken en hartmassage» op woensdag 13 februari om 19u30 in Ter Oude Kerke. Blijspel Zaterdag 9 februari woont KWB-Sint-Jozef in de Gentse Minard- schouwburg de voorstelling van een blijspel bij. Vertrek om 18u30 aan het parochiehuis. Wandelen in Mirwart Als je zondag 10 februari om 6u30 's morgens aan café Franchorchamps in Lokeren bent kan je met Wandelklub Waasland mee voor een uitstap naar Mirwart, in de Ardennen, waar gewandeld wordt. Zwembad gesloten «Wegens voorzorgsmaatregelen acht het College van Burge meester en Schepenen, op medisch advies het geraadzaam het zwembad gesloten te houden, als gevolg van de in de scholen veel voorkomende hepatitis of geelzucht. Aldus zal in het belang van de volksgezondheid het zwembad gesloten blijven tot 24 februari 1985. Vastenavondfeesten Het maskeren en verkleden is toegelaten op hiernavolgende dagen en uren: zondag, maandag, zaterdag en zondag 17, 18, 23 en 24 februari 1985, telkens van 15 uur tot 1 uur na middernacht. Buiten deze uren is het verboden zich in het openbaar gemaskerd te vertonen. Voor deze vier dagen is geen sluitingsuur van toepassing. Het dragen van een herkennings nummer is niet meer verplicht. De Burgemeester vestigt de aandacht van de ingezetenen op de artikels 29 tot en met 31 van het Algemeen politiereglement van de stad Lokeren. Karnavalstoet De stoet van zondag 17 februari vertrekt om 19 uur langs volgende wegwijzer: Vertrek: Oude Bruglaan, Brugstraat, Zand, Kerkstraat, Markt (Nova), Koophandelstraat, Stationsplein, Sta tionsstraat, Markt (Stadhuis), Roomstraat, Vrijheidsplein, ont binding. De Slonzenstoet op maandag 18 februari vertrekt om 20 uur aan het Stationplein, en verder langs Stationstraat, Markt (stadhuis), Kerkstraat, Zand, Zeiestraat, Lepelstraat, Brug straat, Oude Bruglaan (ontbinding). De fakkelstoet voor de verbranding van Prins Karnaval van zaterdag 23 februari vertrekt om 20 uur aan het Zand en verder langs Kerkstraat, Markt (Nova), Koophandelstraat, Stationplein, Markt. Aldaar ontbinding van de stoet. Spoele-Knal-Kwis Op 5 en 6 april 1985 is hij er terug: de zesde Spoele-Knal-Kwis. Dit jaar zullen er vragen gesteld worden over voetbal, wielren nen, aktualiteit en varia. Wat de vragen betreft over voetbal- wielrennen en aktualiteit, deze zullen gesteld worden uit het dagblad vanaf 18 maart tot 30 maart 1985. Wat de varia-vragen betreft: hier wordt de algemene kennis getest. Er zal gespeeld worden met ploegen van 2 personen welke gezamenlijk de vragen mogen beantwoorden. Wie er wil bijhoren kan heel vrijblijvend inlichtingen bekomen of inschrijven op volgend adres: Willy Van Sompel, Hovenierstraat 129 te Lokeren (091-48.19.53). Ook ploegen van buiten de Lokerse grenzen kunnen meespelen. J.V.L. Bloed geven Het Rode Kruis organizeert een inzameling van bloed. Maandag 11 februari van 18.30 tot 20 uur in de brandweerkazerne van Stekene. Maandag 25 februari van 18.30 tot 20 uur in de, jongensschool aan de Stationsstraat in Kemzeke. Wie tussen 18 en 65 jaar is mag meehelpen. Sint-Giliis-Waas KWB-Sint-Pauwels Zaterdag 9 februari om 14u30 organizeert KWB Sint-Pauwels een familiefeest in het parochiecentrum Naar Buitenland Zaterdag 9 februari gaat Vakantiegenoegens Sint-Gillis wande len in Buitenland (Bomem). Vertrek aan het Kerkplein van Sint- Gillis om 13u55. Fotoklub Objekt Maandag 11 februari beoordelingsavond bij Foto- en Diaklub Objekt in De Klinge. Handen en voeten Dinsdag 12 februari om 20 u. bij KA V-Sint-Pauwels demonstra tie over Hand- en voetverzorging, in de zaal Parochiale Werken. Ontspannen Woensdag 13 februari bijeenkomst rond «Leren ontspannen zijn», om 20u15 in de Saleghemkring te Meerdonk. KAV organiseert. CC De Krakers Vrijdag 8 februari, 19 u. in het Sint-Jobscentrum (oude gemeen- Jeugdhappening Zaterdag 9 en zondag 10 februari biedt men in zaal 't Helleken aan de Hellestraat in Stekene een poppenkastvoorstelling met stangpoppen aan, op initiatief van Reintje Vos. Het rijk van de zon Zaterdag 9 februari brengt Paul Vereecken z'n boeiende diamontage over de Provence, «Het rijk van de zon», in het Volkshuis aan de Dorpstraat 71. De Culturele Centrale organi zeert. Om 20 u. Familiefeest In het Gildenhuis te Stekene vindt zaterdag 9 februari om 20 uur een familiefeest plaats voor direktie, leerkrachten en ouderko- mité. -\bbeke Het komitee dat zich de bouwwerken van VKSJ ter harte heeft genomen fflpanizeerde een breugelavond febbeke. De beiouctictuo vw, ut Biet». gesticht rn telt 4? 1'den. 'ampioen 1983 is Victor Cornelis en vorig jaar werd de titel behaald door Fraiu. .<n \ecke (c). teschóol) in Belsele-Puivelde algemene ledenvergadering en gezellig samenzijn van Culturele Centrale De Krakers. Soldaten Milac-Puivelde roept op tot een gul gebaar n.a.v. de week van de soldaat. In de kerk van Puivelde wordt de hoogmis van zondag 10 februari om 9u30 opgedragen aan de soldaten. Breughelfeest Vrijdag 8 februari om 19u30 babbel rond «Vrouwen in de politiek» op uitnodiging van volksvertegenwoordiger Miet Smet. De CVP-werkgroep Vrouw en maatschappij organizeert dezelf de avond een familiaal Breughelfeest in zaal Het Centrum, Grote Markt. Normaalschool-volksspelen Nog Breugheliaanse sfeer in Sint-Niklaas, tijdens de volksspe lennamiddag van de bisschoppelijke normaalschool van de Kasteelstraat, zaterdag 9 februari van 14 tot 18 u. Troumadam- men, kegelen, peerballen, je kan het allemaal. Mosselfeest VTS De Vrije Technische Scholen organizeren zaterdag 9 februari een mosselfeest in de kalfac van het kollege. Vanaf 12 u. bent u welkom. Jonathan Swift Vrijdag 8 februari om 21 u. in Den Appel, Parklaan 24, optreden van de zanger Jonathan Swift, die ook gitaar speelt. Begeleiding door Ronny Piessens"(drums en zang) en Gust Buytaert (bas en zang). Dag, technologie Zaterdag 9 februari vanaf 13 u. in de konferentiezaal van de stadsbibliotheek, Heymanplein, lokale (Wase) schifting voor het welsprekendheidstornooi van de Jonge Ekonomische Kamer Waasland. Het motto is «Goeiedag, technologie«. DF 110 jaar De viering n.a.v. 110 jaar Davidsfonds Sint-Niklaas wordt zaterdag 9 februari ingezet. Om 15 u. is er een akademische zitting op het stadhuis, met toespraken door voorzitter Clem De Ridder van DF-nationaal, dr. Heestermans van het WNT en burgemeester De Vidts. Voor de muzikale omlijsting zorgen Laurent en Godelieve Van Den Bergh. Nadien, om 17u30, eucharistieviering in de O.L.Vrouwkerk: homilie door eredeken K. Vinck en zang door het koor Sint-Gregoriusgild o.l.v. Robert Hellemond. Op zaterdag 16 februari wordt, 's avonds, «een bonte ruiker van Waas kultureel leven» aangeboden in de schouwburg. Daarover volgende week een en ander in deze rubriek. Mekaar ontdekken Zaterdag 9 februari, 19u30, in Het Centrum, Grote Markt, eerste van een serie gespreksavonden ter voorbereiding op het huwelijk. Verloofden kunnen daar leren «Mekaar ontdekken». Kruibeke. Door de plaatselijke middenstanders werden de prijzen uitgereikt van de 'n'° v'a ,el- 776.56.02. eindejaarsaklie (dw) ATB-ers kwissen Zaterdag 9 februari gaan de ATB-Natuurvrienden van Groot- Sint-Niklaas na een gezellig etentje kwissen rond een heleboel onderwerpen. Nood in eigen stad Tijdens het weekend van 9-10 februari wordt in alle kerken van de stad een inzameling gehouden door mensen van Welzijns zorg, ten bate van de aktie «Nood in eigen stad». 75 vnjwilligers van de Sint-Vincentiusgroepen en 350 mensen van de Welzijns zorg engageren zich permanent van vereenzaamden, verarmde en zieke mensen, en u kunt ze daadwerkelijk steunen. CC Boontje Zaterdag 9 februari om 19u30 in het Textielhuis, Mercatorstraat 87, algemene ledenvergadering en kaas- en wijnavond bij Culturele Centrale Boontje. Recital H. Familie Zaterdag 9 februari om 20 u. in de feestzaal van het H. Familie instituut in de Boonhemstraat 28, gemengd recital met Koen Dejonghe, Berten D'Hollander en Sunny Lau. Ze bieden u de kans, kennis te maken met Chinese volks- en kunstliederen en er worden werken vertolkt van Chopin, Bartok, Puccini, Mozart, Vinci, Doppler, Borne en Foster. Lentesalon In de stadszalen wordt tijdens de weekends van 9-11 en 15-17 Lebbeke. Burgemeester Moyersoon van Lebbeke was er bij om de nieuwe belotterskam- februari een beurs gehouden i.v.m. wandelen, kamperen, pioen te hultugc. ,oensme; een "'««salon..

De Voorpost | 1985 | | pagina 17