in'ijftien jaar Sint-Gerarduskoor 'redeskoncert te Buggenhout- Opstal St.-Isidorusband Buggenhout met suksesrijk koncert Leerlingenauditie van Buggenhoutse Gemeentelijke Muziekschool De Voorpost - 8.2.1985 - 2o ietafel »j]85: Jaar van de Muziek reen, melomaan of niet, zal nu al wel weten dat 1985 door de Europese Gemeen- -ht fc ^tgeroepen werd tot het Jaar van de Muziek. Dit om de geboorte te herdenken reveJj^B reuzen uit de barokmuziek: Johann Sebastian Bach, Georg Friedrich Haendel sniltOomencio Scarlatti, alle drie geboren in 1685. Overal in Europa, ook in België, 3Jst. jjen heelwat manifestaties georganiseerd om dit Jaar van de Muziek passend te 3/77 fcn. Buggenhout is een werkgroep aktief om een gevuld programma uit te werken, alle koor- en muziekverenigingen hun steentje bijdragen. Hierover leest u en er meer in een volgende bijdrage, lere vati ^nhout Toen men het tweede lustrum vierde, zag het koor er zo uit (arch.). Opstaltse Sint-Gerar- striJOor kon echter de mu le mikrobe niet meer ^gjirdrukken en organi- ldipl ter gelegenheid van et Lfedesweek een koncert mt«Lterdag 23 ^ebruari a s "mo( e parochiekerk. Het je jjïa van dit koncert is nen e» in de ruimste bete- amp van het woord. ter8leskoncert worjdee voor dit tema vindt alleen zijn oorsprong e wel erg eksplosieve kingOiingen tussen de grote klul mdheden, maar veel- vortta de nood tot samen- Arc^ing en samenhorig- )ud- van de «zwijgende ag i derheid«Deze massa uuiOne mensen verlangt rsteST om samen met hun 0f(eren in een zekere, len jswaardige wereld te le ven l Met dit koncert hoopt nejBint-Gerarduskoor zijn nd-fheiden bijdrage te leve- tot de realisatie van dit ingen naar een mens- bestaan bij de en in de derde enkele jaren neemt ww. op zich om ,het Buggenhout. Stefaan Keppens, dirigent van het jubileren- 12 3ffvan Indische pnes- f - i'ipert da Silva te Bteu- de Koor larcn->- Deze priester kwam op te luisteren. Hij zal er der koor, dat B de K.A.J.-beweging wel bijgedacht hebben: Jon takt met Belgische «Eens ze bezig zijn, hebben Jters, onder wie men- ze de smaak te pakken, en van Opstal. Voor de uit- de muziekbeoefening en de jli van een technische leden zelf zullen er wel bij lol voor kinderen uit de varen!». En de heer Van ste sloppenwijken rond Overstraeten zag zijn idee lbay, moet deze priester vorm krijgen: er werd gere- _jep doen op de steun van peteerd, er werd voor het "patizanten uit de hele eerst naar buitenuit opge- eld Omwille van zijn treden tijdens een K.A.V.- Bdienst komt hij im- zangfeest te Antwerpen, niet in aanmerking het koor was geboren. Toen I staatssubsidies Met maakten o m. van de groep j het inrichten van een deel uit: Rozeken De Bac- fconingenstoet (in sa- ker, Anna Van Belle, Rosa de Van Nieuwenhove, Maria Maria n Emi- weriache leerlingen ver- lienne Eeckhout, Rosa Van de fiTdigde handwerkjes, Peteghem. Agnes Jacobs, het Sint-Gerardus- Sylvia Maes, Josephine Van Ransbeeck, Christiane De Docker, Yvette Van Malde- g van deze school. Met ren, Jeanne Saerens en Cle- koncert hoopt het koor mentine Van Der Hasselt, aart# traditie te kunnen waarschijnlijk nog wel an deren. Ook de mannen van KWB. begonnen fcwerking nirfhre De Morgenster) en en Maria Annaert, vooi de verkoop van door Callaerts, Prudence ■arW vroeger reeds ste ip steentje bij tot de vauptzetten 'gt^toriek van het koor ■ze pn geleden bestond er te se ren In maart 1969 was het dan onder impuls van ikeiverdwijnen van de tóen- Herman en Clementine Van H^ige koeter Van dat Den Broeck, Fred en Emi- ■jr maakten o.m. de reeds lienne Pannecoeck en Ru- dolf en Prudence Mariens en met de zegen vein de toenmalige pastoor Moort- gat ontstond het gemengd koor Sint-Gerardus. Koster Guido Van Damme werd de eerste koorleider, ligt de K A. V. én de Rudolf Mariens (ook muzi- verdienstehjke muziek- kaal aktief in de fanfare De Morgenster) de eerste diri gent, Fred Pannecoeck de eerste voorzitter en Zuster Gertrude de eerste sekreta- resse en duivel-doet-al (eks- voor dit iingtal reeds een kerkkoor, ïld «echter ter ziele ging bij rieden Louis Moortgat Fred Pannecoeck deel Ook Re mi Stassijns, die vrijdag tijdens een hulde gevierd werd jaar kerkzanger 's van het huidi en koorleider J. Overstraeten uit Sint- Hij immers die op 20 1967 het idee lan- het was tijdens een kuzeer, van de K A V - woord!), ngkoor op te richten Een tijdje later startte Wis- hoogmissen teren. Koster Guido Van Damme verhuisde als koster naar het Centrum en werd opge volgd door Stefan Keppens. Zijn komst naar Opstal ver oorzaakte een hele omme keer in het tot dan als kerk koor bedrijvig ensemble: andere dan kerkelijke liede ren werden op het repertoi re genomen en de fusie met het kinderkoor werd een feit. Een eerste optreden buiten de kerksfeer was tij dens een «Vlaamse dag» in Buggenhouts «Salaman der». Danny Pannecoeck verving intussen Wiske Ceulemans als verantwoor delijke voor het jeugdkoor. 1976 betekende de door braak. Op een tekst van An- dré Binon - een van de stu wende krachten in het ge zelschap - gebaseerd op het Lukasevangelietoondicht- te Stefan Keppens een pas te organi- sie. Ze werd op 2 en 8 april uitgevoerd door het koor, de solisten Christa Biese- man en Mare Raes en een instrumentaal ensemble met vooral leerlingen uit de Gemeentelijke Muziek school. Rudolf Mariens di rigeerde deze passie, die sindsdien in een groot aan tal dorpen uit onze regio werd uitgevoerd. In okto ber volgde nog een geza menlijk koncert met de plaatselijke fanfare De Mor genster, een initiatief dat twee jaar later herhaald werd en sindsdien jammer lijk ter ziele ging. In 1978 werd gestart met de prachtige driekoningen- stoet i.8.m. met andere plaatselijke vereniging ten bate van een tehuis voor teren. Een speciale hoogmis t.g.v. het 75-jarig bestaan van de fanfare in mei, een opge merkte prestatie tijdens het koortreffen te Opdorp (t.g.v. het 140-jarig bestaan van het Parafonenkoor) en een gezamenlijk koncert met de fanfare in oktober, waren de hoogtepunten in 1979. Een nieuwe uitgave van de driekoningenstoet, de vie ring van het tienjarig be staan met een koncert door het Praetoriusgezelschap uit Bomem en drie uitvoe ringen van de Keppens-pas- sie kenmerkten 1980. 1981 werd een topjaar met het slotkoncert van de ge meentelijke kulturele week in de Opstalse paro chiekerk. In samenwer king met de Delta Queen Jazzband, de solisten Chris ta Bieseman, Wim Ceuleers en Mare Raes en de Ge meentelijke Muziekschool werd een «Gospel- en Spiri- tualkoncert» gepresenteerd om van te snoepen. Dit was grote klasse! Speciale aan dacht kreeg de kerstviering en de driekoningenstoet. In 1983 zag de nieuwe mis van Stefan Keppens het licht, werd zijn passie nog een paar maal uitgevoerd en kreeg de Allerheiligen en kerstliturgie speciale aandacht. Na de dood van de stuwen de voorzitter Fred Panne coeck nam Herman Van Den Broeck in 1980 deze taak op zich, hij zelf werd het jaar nadien opgevolgd door Marcel Verstappen. Eind '83, begin 1984 ont stond het idee van dit Vre- deskoncert en heel 1984 werd gewerkt aan de uit werking, de voorbereiding, de instudering. Dirigent Stefan Keppens In 1973 werd Stefan Kep pens koster te Opstal en meteen (bege)leider van het nog jonge koor. Het was uiteraard niet zijn eerstet muziekervaring. Nog zeer jong werd hij lid van de Buggenhoutse fanfare. Hij ging muziekles volgen aan de Gemeentelijke Muziek school. Hij werd zanger in het kerkkoor van Buggen- hout-Centrum. Zijn studies aan de muziekschool rond de hij vorig jaar af met het behalen van de regerings medaille in de discipline dwarsfluit. Stilaan ging hij zich ook toeleggen op het kompone- ren, eerst bewerkingen van koorliederen, vingeroefe ningen eigenlijk. Zijn eer ste groot muziekwerk werd dan de passie voor vier stemmig koor, solisten en instrumentaal ensemble. Voor zijn koor komponeer- de hij ook nog een mis voor driestemmig koor. Hij volgde harmonieleer en bekwaamt zich nog verder in een kursus voor koorlei ding. Intussen probeert hij de Opstalse koorleden be grippen van zangtechniek bij te brengen, een essen tiële voorwaarde om een koor van amateurs op een hoog peil te kunnen prijzen noten!eer en peda gogie behaalde en muziek geschiedenis studeerde, is zelf lerares muzikale opvoe ding. Mezzo-sopraan Ruth Roo- sen volgt solozang bij de befaamde Lucienne Van Deyck te Antwerpen. Tenor Ghislain Lanckmans is ver bonden aan de koren Alea uit Londerzeel en het Prae toriusgezelschap uit Bor- nem. Tenor André Binon is lid van het Praetori umge zelschap uit Bomem en van het organiserende Sint-Ge- rarduskoor. Bas Mark Raes behaalde een eerste prijs so lozang aan het Conservato rium te Brussel en is oud leerling van Lucienne Van Deyck. Een schare solisten die al len waarborgen bieden voor hoogstaande prestaties. Instrumentaal Ensemble Bij de instrumentisten (14 in totaal) zijn drie formaties gevormd, die de gepaste be geleiding kunnen verzor gen bij de geprogrammeer de vokale werken: een jazz combo, een koperkwartet en en gemengd instrumen taal ensemble. Volgende muzikanten ver lenen hun medewerking: Koen Blot (drums), ftobby De Winter (piano), Anita Keppens, Michel Puissant, Ruth en Theresa Roosen (viool), Ulrik Baeck (hobo), Werner De Bleser (basklari- Buggenhout. In 1981 verzorgde het koor het slotkoncert van de kulturele week (arch.). net), Gerrit Valckenaers (klarinet), Bart Vanneste (dwarsfluit), Frankl De Raes en Jos Vermeulen (trompet), Johan Seghers (trombone) en Elie Van Der Jeught (trombone). Ver scheidene van hen deden hogere muziekstudies of volgen nog conservato rium. Programma Voor het koncert werd een keuze gemaakt uit liederen die met de vele aspekten van vrede te maken hebben. De teksten handelen zowel over het verlangen naar vrede en vriendschap in het algemeen, als over de vrede met zich zelf in het sterven, als over de strijd en de daar in vervatte verzuchting naar vrede. De liederen situeren zich in de tijd vanaf de renaissance tot de hedendaagse muziek. Het hoofdmotief voor dit vredeskoncert is de tekst van Friedrich Schiller «Alle Menschen werden Brüder» uit de «Ode an die Freude», door Ludwig Beethoven verwerkt in zijn negende simfonie. Elie Van Der Jeught schreef de muzikale bewer kingen van verscheidene liederen. Het koncert opent met «Neemt mij in der hand», een 17-de eeuwse canon voor vierstemmig koor met koperkwintet. Vervolgens het slavenkoor uit «Nabuc- co» van Verdi, de spiritual «Go Down, Moses», het in nig mooie «Vaarwel, mijn broeder» van Hubertus Waelrant, «Bist du bei mir» van Johann Sebastian Bach, het instrumentale «Plaza de Mayo» van Gerrit Valckenaers, de spiritual «Joshua fit the Battle of Je richo», het 16-de eeuwse «Toudion» van Pierre At- taignant, «Gebed voor het Vaderland» van Pirijns en Feremans, het avondlied «Bewaar de droom» naar G. Semmer, het zestiende- eeuwse «Ton am it ié pour toujours je demande» van A. Pevenage, het bekende «What a Wonderful World», het motet van de vredes- week «Vrede roepen zij» op tekst en muziek van Jan Van Pittem (een lied uit 1981), «Mijn lied» van Na- wrath en Jansen-Massu- quoi. Het slotnummer is de «Ode an die Freude« waar mee Beethovens negende simfonie eindigt, op tekst van Friedrich Schiller. Dit Vredeskoncert heeft plaats in de parochiekerk Gerardus-Maj ella te Bug- genhout-Opstal op zater dag 23 februari aanstaan de, om 20 uur stipt. Een toegangskaartje kost aan de ingang 120 Bf., in voor verkoop 100 Bf. L. September Vorige zondag, 3 februari, koncerteerde in de zaal Rerum Novarum te Buggenhout de Sint-Isidorusband onder de leiding van Frans Lauwere. De band, overwegend be staande uit nog jonge mensen, haalde een daverend sukses bij het zeer talrijk opgekomen publiek, dat de erg verzorgde muziek naar waarde wist te schatten. jggenhout. Met een gospelkoncert boekte men heel wat sukses (arch.). Samenstelling koor Het Sint-Gerarduskoor telt momenteel ongeveer vijfen veertig zingende leden. Er zijn veertien sopranen: Fabienne Janssens, Danny Pannecoeck, Els Van Den Heule, Anja en Sonja Die- rickx, Rina Rijpers, Vreni Rasschaert, Lies Verstap pen, Barbara De Muyt, An ja Van Achter, Patricia Van Assche, Marie-Lo ui se Ver- es t, Franpoise Van Den Broecke en Saskia Van Buggenhout. Dertien alten: Anna De Pro ft. Prudence en Emilien- ne Eeckhout, Anthonis De Ridder, Clementine Van Der Hasselt, Agnes Jacobs, Martha Spitael, Josée De Batseher, Maria Heuvinck, Maria Peleman, Clementine De Bondt, Sylvia Maes, Ro sa Dooms, Maria Meltens en Zuster Gertrude. De mannenstemmen zijn, uiteraard zouden we dur ven schrijven, minder in aantal: acht tenoren en acht bassen. Tenoren: André Binon. Maurice Van Biesen, Mar cel Verstappen, Hugo Van Achter, Frans Crick, Goudy Brian, Frans en Hubert Jacobs Bassen: Herman Van Den Broeck, Rudolf Mariëns, Eddy De Vos, Madeleine Vermeiren, Remy Stas- syns, Willy Dierickx, Roger Keppens en Daniël Coo- reman. De deken van het koor is pater Jean Desseyn, onder pastoor. Solisten Niet minder dan vijf vokale solisten verlenen hun me dewerking. Sopraan Lut- gard Peleman die eerste Waarom een band? Het is een algemeen bekend verschijnsel dat op dit ogenblik de mot zit in nogal wat van onze dorpsharmo nies en -fanfares. Iedereen die van ver of van nabij met ons volksmuziekleven te maken heeft, kent dit pro bleem en velen proberen er wat aan te veranderen ten goede. Vanwaar deze pro blemen? Ze zijn uiteraard velerlei. Toch denken we dat een grote oorzaak ervan gelegen is in het feit dat onze muziekmaatschap pijen op dit ogenblik grosso modo bestaan uit twee groe pen: de jonge muzikanten en de «oude garde». De jongeren hebben van daag de dag meestal enkele jaren muziekschool achter de rug en zijn vooral tech nisch degelijk geschoold, ze «lezen van het blad» en hebben meestal geen moeite met moderne ritmen en technische hoogstandjes. Onder invloed van radio en T.V. hebben zij in hun jeugdige muziekapprecia- tie gewoonlijk minder in teresse voor marsen en de traditionele «stukken» die in onze harmonies en fanfa res overwegend aan bod ko men. Ook het typisch-volk- se verenigingsleven met uitstappen, processies, vie ringen en één of twee kon- certen per jaar zegt hun niet zo veel. De band met de eigen dorpsgemeenschap is niet meer zo strak als dat vroeger wel was. Ze voelen zich kortom minder «thuis» in deze traditionele vereni gingen. De mensen die men de «ou de garde» noemt, staan in onze dorpsfanfares, nogal eens diametraal tegenover deze eerste groep. Het zijn meestal muzikanten die hun instrument leren be spelen hebben in de «maat schappij» zelf zonder mu ziekschool te hebben ge volgd. Een partitatuur in studeren is voor hen méér dan alleen nog wat samen spel verfijnen en nuance ringen aanbrengen, het is echt instuderen. Moderne ritmen en lijnen liggen hen niet zo vertrouwd in de oren en in de vingers. Zij hechten veel waarde aan het dorps- en fanfareleven («Een plechtigheid in de ei gen leefgemeenschap zon der harmonie- of fanfare muziek is geen plechtig heid!»). Een uitstap is voor hen dan ook nog steeds een feest! Dat er onderhuidse span ningen leven tussen deze twee groepen is dan ook voor de hand liggend. Dat merken we in de meeste van onze fanfares en harmonie gezelschappen. Een oplos sing hiervoor is niet zo vlug te vinden, al doen vele be sturen hiervoor nog zo hun best. Vele jonge muzikan ten willen dan ook iets meer; ze beginnen met een bandje of een heuse big band, waarin ze zich muzi kaal beter kunnen uitleven dan in de traditionele vere nigingen. Zo ook de Sint-Isidorus band, door zijn dirigent, trombonist Frans Lauwers, in 1977 opgericht met als kern enkele jeugdige muzi kanten uit de Koninklijke Fanfare Sint-Isidorus uit de bosgemeente. Sindsdien is het groepje een heuse big band geworden met een be nijdenswaardige faam in de streek. Ook daarbuiten ech ter zijn ze reeds meermalen aktief geweest met optre dens. Dat deze faam niet onterecht is, konden de vele aanwezigen van zondag laatstleden horen. Het kon- eert stond immers op een hoogstaand peil en beloofd alle sukses voor de toe komst. Programma: muzikale ver scheidenheid op niveau Het programma opende met «Li'l Darlin» van Neal Heft in een arrangement van John Higgins. In dit nummer, dat wereldbe roemd geraakte door Count Basie, hoorden we een schitterende trompetsolo van Frankie De Raes. «The Space Explorer», èen num mer geschreven door de tenorsaxofonnist bij de Wetterse bigband André Jean en door Pol Stone (die verbonden is aan de Opera voor Vlaanderen), verraste door zijn melodische lijn. Nico Creyelman op piano en Jef Lauwers op sax-al to wa ren de voortreffelijke solis ten in «Jerk 1'Armagnac» van Dave Baker. Van de reeds genoemde Pol Stone en Dave Baker kregen we vervolgens «Glenn Miller Serenade» te horen met een erg mooie solo op dwars fluit. In het technisch ver bazend moeilijke Twiggy» van de Belg Peter Laine ofte Marcel Peeters hoorden we Marleen De Naeyer op pia- net, Paul Lauwers op trom pet en Franky Van Laere als solisten, een prestatie om van te snoepen. Hetzelf de kan trouwens gezegd worden van de vertolking van «Moonhght Serenade» de bekende time van Glenn Miller uit 1939. De origine le bewerking van de oor spronkelijke melodie zorg de voor nogal wat ritmische wijzigingen, waarin we een prachtige dialoog konden beluisteren tussen de sax- alto van solist Jef Lauwers met de overige saxofoon- sektie. Na «Sky Fiction» van Bob Rival en Ray Fee ling, kregen we het fel ge smaakte «Star Wars Med ley» van John Williams in een arrangement van Bob Lowden met een solopartij door altsaxofonist Willy Spruyt en een drumnum mertje door Patrick Kep pens dat bij het pubhek voor enorm veel bijval zorgde. Het eerste nummer na de pauze was «Jerk Time» van Peter Loland. waarin basgi- tarist Erik Vaij Biesen en baritonsaxofonist Erwin Van Slembroeck een erg mooie partij weggaven. Als afwisseling in het pro gramma was er het zeer melodische «Memories» van Dave Baker en Pol Stone, een melodische verademing voor sommigen in dit sterk ritmisch gekruid program ma. Jay Chattaway's Odysseywas daarente gen een nummer waarin de ritmesektie in de kijker stond; ritmisch aartsmoei lijk en toch een ongeveer vlekkeloze vertolking. De groep Earth, Wind and Fire maakten in 1975 een hit van «Sing a Song» van Maurice White en Al Mc Kay, de Sint-Isidorusband voerde dit nummer uit in een arrangement van Bov Lowden, de solisten in dit populair nummertje waren Creyelman op pianet en Paul Lauwers op trompet. Opnieuw de ritmesektie en dan vooral de drums in de kijker in «Disco Drums» van Bob Rival en Ray Fee ling, trombonist José Fon taine en saxtenorist Mark Slob improviseerden er lus tig op los in dit nummer; ook het improviseren ligt binnen de mogelijkheden Trompettist J. Jacobs, sax- alto Mark Verstraeten en fluitiste Katrien De Maeyer waren de solisten in het erg verzorgde »Keep Mo vin» van Peter Laine. Opnieuw muziek van Dave Baker en Pol Stone met «Playboy» waarin saxtenorist Frank Van Laere nog eens zijn beste beentje kon voorzet ten. Het koncert besloot met een swingende «South Rampart Street Parade» van Ray Baudic en Bob Haggart in een arrange ment van Bob Lowden, een vlot nummer in dixieland- stijl, ideaal als voorberei ding voor een paar welver diende bisnummers (o.m. «In the Mood»). Voorzitter H. De Pauw mocht terecht fier de borst vooruit steken bij het dave rend applaus dat zijn Sint- Isidorusband te beurt viel. Het was zeker en vast ver diend. Publiek (o.m. burge meester De Landtsheer en schepenen Jan De Ridder en Paul Van Malderen) en bandleden spaarden even min hun applaus voor pre sentator Mark Heymans (vlotte jongen, als altijd) of voor dirigent Frans Lau were, die door mevrouw De Pauw in de bloemen werd gezet. Een koncert op niveau met vlotte, jonge muziek door- entoesiaste, jonge muzi kanten en een jeugdige maar bezielende en knappe dirigent! Dat de Gemeentelijke Muziekschool van Buggenhout niet alleen muziekonderricht verstrekt, maar ook bruist van leven en dinamisme, is bij velen bekend. Zo oordeelde direkteur Jules Van Hoeck het raadzaam en interessant dit jaar een serie leerlingenaudities of -koncerten te organizeren. Het derde minikoncertje heeft plaats volgen de woensdag 13 februari, zoals steeds om 19 u. in de rekreatiezaal «Seniorama» van het O.C.M.W.-diensten- centrum, Groenlaan te Buggenhout. Waarom deze leerlingen- koncerten? De heer Van Hoeck meent dat het voor een leerling uiterst belang rijk is zich te kunnen waar maken voor een publiek. Tijdens de openbare eksa- mens is plankenkoorts een veel voorkomende kwaal, waaraan dankzij dergelijke leerlingenvoordrachten kan verholpen worden. Aan de oudera bieden deze audi ties de mogelijkheid de vor deringen van hun musice rende kinderen te beoorde len en deze te bespreken met de betrokken leerkrachten. De leerlingenauditie van woensdag 13 februari a.s. wordt verzorgd door de klas viool van mevrouw An ne-Marie Bleyen, de klas cello van de heer Hugo Van de Velde en de klas dwars fluit van mevrouw Mar- gaux Van Dromme. Het he le programma hier vermel den zou te lang worden. Toch even enkele kompo- nisten: Jos de Klerk, Schu bert, R. Milford, Van Beec- kum, Bacewicz, J.S. Bach, Chilesotti, Vivaldi. Rie ding, J. Hook, Mendels sohn, Lully, Loeillet, Qua- rangli, Fauré, S. crooke, H. Gagnebin, Cimarosa, Hay dn, R. Van Otterloo en Couperin. Volgende leerlingen treden voor het voetlicht: Bart Wil- lems. Kris tof Cootemans, Ilse Van Laethem, Els Ael- brecht, Helen Borremans. Elfrede Reyndere, Philippe Van Hoeck, Sabine De Hau- were, Sofie De Prins, Johan De Clerq, Sabine Mertens, Gerlinde De Clerq, Nadinda Van Sande, Isabelle Devroe,, Leen De Proft, Petra Baeck,' Ethel Mertens, Els en Kath leen en Hilde De Smedt, Lie ven De Bruyn, Ruth Cop- pens, Ignace Wils, Ben Reyndere, Bart Vanneste, Katrien Jacobs, Liesbeth Martens, Valerie Verbelen, Katrien De Maeyer en Trygve Reyndere Veel muziekjes en veel uit- voerdertjes; ook hier geldt echter: jong geleerd is oud gedaan! L.

De Voorpost | 1985 | | pagina 23