BEZOEKENDE BLIKSEMSTART VRASENE IN GEVARENZONE BELANGRIJKE WINST VEREECKEN MIST DE KANSEN EN VAN DE WIELE REDT ALLES GEHAVEND AALST TOCH PROBLEEMLOOS VOORBIJ ROBUR KAN TERUGSLAAN DAT IS BELANGRIJK! tevret Robur-Melsele 2-2. Melselenaar Van Strijdonck moest langs de lijn verzorgd! ersem M voc r^ebakl -oor n lat b« escot ust si negent voori :reik. Voort :rt Lieven Ie ploeg na en dat schi 28 - 8.2.1985 - De Voorpost LOKERSE - TEMSE 1-2 Temse heeft zich aan de leiding gewerkt in tweede men. De eerste aansluitings- provinciale A. Dat gebeurde niet alleen via de eigen winst treffer werd wegens buitenspel op het veld van Lokerse, maar ook omdat medeleider riet toegekend, maar toen Ha- Robur en achtervolger Melsele de bordjes in evenwicht verBals twee minuten voor de hielden. mst een voorzet van Jansoone met het hoofd overnam, stond De wedstrijd op Lokerse duur- schop van Temse, een dek- Jlet we' rust probeer de in feite nauwelijks acht mi- kingsout in de plaatselijke af- Temse de gebeurtenissen f I - rirmc -» tuten. Toen stond het al 0-2 en weer en doelman Depage was van wedstrijdbegin over te f: kgMB konden de boeken gesloten meteen voor de tweede keer doen, maar het slaagde daar ggu JÊÊÊ^^K worden. Temse kwam laat verslagen. Afwerker van ni« D« v°°r Rombout in- de wedstrijd nog wel in de dienst was Van Buynder. Lo- êeva"en Engels verscheen al- problemen, maar kon de twee kerse moest nu wel komen, 'een voor Depage, maar kon punten toch uit Lokeren weg- probeerde dat ook, maar het niet afwerken. halen. liep niet erg vlot. De thuis- Na amper drie minuten kon- ploeg kwam wel meer in balbe- Lokerse vatte hieruit de moed den de bezoekers al juichen, zit, eiste gaande weg de initia- om Temse onder zware druk te Een hoekschop voor het Lo- tieven voor zich op, maar de plaatsen. Een konstant veldo- kerse-doel, die trouwens sterk verdediging van de bezoekers verwicht leidde echter nauwe- Kobur-Melsele 2-2. (Jok Raemdonck trachtte nog iets te werd aangevochten, stelde voor zware problemen stellen, lijks nog tot grote kansen. Ver- forceren (vh) Van Spitael in de gelegenheid lukte niet. vaet had nog wel de gelijkma- de score te openen. Temse kreeg nu trouwens dc ker aan de voet, maar hij miste Lokerse was duidelijk aange- gelegenheid en de ruimte zich schromelijk. Temse haalde op slagen door die vroege opdof- op tegenaanval gevaarlijk te gelucht het einde van een op- fer, en vooraleer men een en tonen. dracht, die na acht minuten ander verwerkt had, was de Toch zou Lokerse nog voor de sterk leek op een uiterst mak stand al verdubbeld. Een vrij- rust weer in de wedstrijd ko- kelijke klus. (dw) VRASENE - KEMZEKE 1-4 Vrasene heeft de kompetitie na de lange winterstop niet denderend hervat. De thuisploeg stond konditioneel nog lang niet opnieuw op punt, vooral dan in vergelijking met de bezoekers. Bovendien verkeerde de thuisverdediging in een uiterst gulle bui, zodat na negentig minuten afgeteken de cijfers op het scorebord stonden. Nochtans kon Vrasene in de sterde Vrasene pas volledig eerste twintig minuten vrij aar- weg. dig meekomen, al werd ook Kemzeke legde een doorlo- dan al een verschil merkbaar in pend veldoverwicht aan de snelheid van uitvoering. Van dag, maar kon dat vooralsnog de Kemzeekse akties ging ook niet in doelpunten uitdrukken, veel meer kracht uit, er zat Tot op tien minuten voor het meer vaart achter. einde dan. Toen ging de thuis ploeg volledig de boot in. Maar nog voor de rust zette de Doelpunten van Galle (op de Vrasene-afweer Kemzeke met tachtigste minuut) en Zaman twee weggeefdoelpunten in (vijf minuten voor affluiten) een ideale uitgangspositie. Een zorgden ervoor dat Kemzeke eerste mistasten, op de twintig- defintief afstand nam en de ste minuut, stelde Coppens in zware, maar gezien het spel- staat de bal uiterst rustig en beeld niet onlogische eind- Lokerse SV - Temse 1-2. Een achterstand, zeer vroeg in de match opgelopen, onbedreigd binnen te tikken, stand, op het scorebord vast- 1 Een kwartier later werd de legde, score verdubbeld. Vanderlin- Voor Vrasene is er nog heel den wou een nummertje op- wat werk aan de winkel om de voeren bij het uitverdedigen, konditionele achterstand weg maar verslikte zich in zijn ak- te werken. Het zal ook nodig tie. Striemers kon hiervan han- zijn, want vermits zowel Gent dig gebruik maken. 0-2 dus, na als Sint-Amandsberg op ver- 35 minuten spelen. Even later plaatsing een puntje haalden, kwam er toch opnieuw hoop, wordt de situatie er alvast niet toen Verhoosel de stand kon rooskleuriger op. De uitstap milderen. naar leider Temse dit weekein- Met 1-2 werd dan ook de mst de, dient zich in dat verband Robur-Melsele 2-2. Eric Saerens (R) kopt op doel, maar de bal gaat via de (vh) Lokerse niet meer ophalen, (polo) bereikt. Maar na de herneming deem- trouwens ook niet direkt als bemoedigend aan. (dw) SPORTING SINT-GILLIS - S.L.V. ZELZATE: 1-0 De blauw-witten hebben zich in een mum van tyd (de lange winterstop even niet meegerekend) vanuit een netelige positie onderaan naar de weliswaar gedeelde achtste plaats opgewerkt. En dat ging zondag ten koste van de Zelzaatse tegenstander die aanvankelijk een veld overwicht afdwong. In die periode kwam doelman Ope neer slechts een keer in gevaar. Sporting was in de eerste helft werkelijk laks en mocht zich dan ook tijdens de wachten. donder van trvner Danee, vev- |{EKKESLUITER GANDASPARTA laatstgenoemde redelijk be- sluiteloos bleef. De eerste aan- 1 valsakties kwamen weer op het aktief van de gasten maar een H poging van De Reggc werd door Van dc Wiele gered. Ver- volgens kreeg Van Stappen een maar Lokerse SV - Temse 1-2. Niettegenstaande de druk van de thuisploeg in de tweede helft, schoof de bal voorlangs waar kon Temse de vroege voorsprong vrijwaren, (polo) Mark Vereecken niet bij kon. SPORTIEF STEKENE - WHITE STARS ST In onze titel zetten we niet voor niets de meest opvallende werd Van Stapper messenvechters van zondag jongstleden. Doelman Vande- gestuurd door wiele wierp zich inderdaad op als onomzeilbare klip en r«hts- Mark Mark Vereecken miste in de slotminuten twee huizenhoee kansen. kcn> maar van de De eerste helft was over het Aan de overzijde belandde een dichtbij over te geheel bekeken niet zo aan- vrijschop van Van den Bussche Niettemin is men trekkelijk en werd slechts tot bij Robeys, maar met een dionstraat best doorregen met een minimum prachtsave voorkwam de de huidige stand aan kansen. De bezoekers le- Sportief doelman een doel- men bezet imme verden pas in de 20ste min. een punt. Nadien ging Luk nog in plaats met eerste echt doelschot via Fiers, de voeten van De Regge en en staat maar Luk Van de Wiele was al hees vis-è-vis Claes zich even- gevaarlijke waakzaam. Kort daarna be- eens in de kijker met een kar- De betrachting landde een schot van Danny persprong na een ingewikkelde ZOen begon was De Ruyle legen het doelhont scrimage de en was dc thuisploeg wat blij In het laatste kwartier werd een seizoen dat Patrick Merckx een bal Goosscns ingehaald voor vanop dc lijn kon ontzetten. Michclct en dat was duidelijk Ook aan de overzijde liet om de stootkracht wat op te Merckx zich opmerken met schroeven met gemeten voor- een kopbal na vrijschop van zetten. Na een kopbal van de^Heikant^élc' Stroobandt tegen de deklat, en Fiers op de paal, eiste Stekene net men alweer liep de eerste helft naar zijn zonder enige twijfel de slotmi- binnen bereik, einde met een schot van bczoe- nutcn op. Een voorzet van strijd keert ker Robeys welke in extremis Stroobandt kwam via van terUg jn <je door Rudy De Ruyte werd Stappen tot bij Vereecken schorsing weggehaald. maar diens kopbal werd schit- ecn deftige slok op Sportief bracht in de tweede terend weggeduikcld door helft Mark Van Stappen in doelman Claes. Vervolgens voor Danny De Ruytc omdat der enige In dit opzet wel en met de naar het voorlaat In de tweede speelhelft keerde keil nu nog mei een achilles- SK AALST - GANDASPARTA 5-1 alles ten goede voor de Waas- peeskwetsuur en Roger De landers: men was sneller op de Schouwer is reeds lange tijd SK Aalst wist ruim te winnen kwam er in dc 16de minuut gaf echter niet af. Op ecn men. De Jaegher benutte een bal, en langzamerhand bleek inaktief. Zo ben ik wel ver- van Gandasparta al dienden de langs De Jaegher. Toch viel hoekschop van Spanooghe, strafschop. Aalst wou duide- ^-,,auci^Pcl dat de Gillisnaars ook over de plicht om van nature uit mid- lokalen de diensten te missen het doelpunt verrassend vijf kopte Van Herreweghe dc ge- lijk meer voor de koffie en wist cnmac ,nc van stevigste fysiek beschikten, denvelders als Luk Bolssens, van de gekwetsten Roeland en minuten later aan de andere lijkmaker op het bord Rond zijn voorsprong ook uit te bou- maar ecn minuut later scoorde De Kinder. Bij dit derde loka le doelpunt hadden zowel Spa nooghe als De Jaegher een serieuze inbreng. Een gerus- stellcnde 3-1 ruststand dus voor SK Aalst. - In de tweede helft bleef Aalst vcrder °P ,e drijven de betere ploeg. Hekkesluiter wa£ Gandasparta deed enkel aan schadebeperking. De doelpun- nooghe en even later f noO eens Jaegher. Zo een rustige moet. Er werde menswaardige geleverd om iedereen zich Aangezien SK Aalst lokalen gehandikapt aan de wist men echter niet te ont- 8on' Bjkt dit zeer Vooraan speelde Luk Bolssens Patrick Dullaert en Mario Moreels: tevens was de Cryse kant. De Bacre bracht Gan- het halfuur wist de thuisploeg wen. Vooreerst redde Wij- wnc c." zich meermaals in de kijker Franssens in de voorlijn uit te Oeschorst. Het eerste gevaar dasparta op voorsprong. Aalst zelfs op voorsprong te klim- mecrsch nog een bal op de lijn vers re cn wrichtcn. Nog voor het uur maar succes kende hij niet danks de vele wenkende kan- spelen. Natuurlijk is het frap pant dat onze jongste speler de die hij voorgeschoteld pas 16-jarige Peter Marin, zich kreeg of zelf afdwong. Tot vier zo sterk doorzet en ook nu maal toe raakte hij dichtbij de weer voor een bijzonder be- openingstreffer maar eerst was langrijke goal zorgde.» Toch is de gastkeeper bij de zaak en de Sportingtrainer nog niet ge- vervolgens schoot Luk tot rust in de goeie afloop en wijst tweemaal toe op het doelhout. hij niet ten onrechte op de Met nog amper vijf minuten te minimale kloof van drie pun- gaan kreeg de thuisploeg toch ten welke zijn ploeg momen- loon naar werken. Een verre teel heeft op de voorlaatst ge- haal naar een pak spelers rangschikten. Heikant en kwam voor de voet van Peter Vrasene. Marin, Peter kontroleerde de «Zondag trekken wc naar Des bal, dribbelde de keeper en telbergcn met de stellige over schoot natuurlijk kalmpjes in tuiging dat we daar een puntje doel. In de resterende minuten kunnen weghalen en dan vol- wou Zelzate nog redden wat gen een ganse reeks wedstrij- kon maar dat opende weer den tegen gelijkaardige ploe- perspektieven voor de lokalen gen waar over ons behoud zal met nog twee doelrijpe situa- beslist worden. Tegen die pe- ües. riode is het goed mogelijk dat Na afloop was trainer Daneel we nog enkele spelers kunnen natuurlijk opgezet met de rekupereren.» £en gege- prestatie van zijn spelers in de Vcn dat in het kader van de tweede helft. «We moeten het huidige besparingspolitiek wel- SK Aalst-Gandasparta 5-1. Keeper Hublau vergist zich en moet de bal laten passeren. SK Aalst-Gandasparta 5-1. Garry De Kinder duikelt de bal naast het doel v nog steeds rooien zonder echte kc men overal aanhoudt, niet Meteen was het 3-1 via De Kinder (per) Hublau (perl was scoorde Spa VOETBAL ~~T~ (^'Provinciale ROBUR - MELSELE: 2-2 Robur Moerzeke had vooraf tegen Melsele op een over winning gerekend, maar stelt zich uiteindelijk toch tevre den met een punt. Je mag immers niet vergeten dat uitgerekend veertien minuten voor het einde van de wedstrijd, de thuisploeg met 0-2 in het krijt stond. Vlaminck en zyn maats zijn er echter in geslaagd om terug te slaan en in extremis een puntendeling af te dwingen. Kunnen terugslaan is een belangrijk punt in voetbal. Wie dat kan is een sterk team dat tot veel in staat is. «Toch meen ik dat we, mits wat meeval, een zege hadden kunnen behalen,» zegt klublei- der Freddy De Maere. «Hoe dan ook, ik ben tevreden met de puntendeling, gelet op het verloop van de wedstrijd. Globaal genomen werd het een uitstekende partij. Melsele is offensief van stapel gelopen, zonder werkelijk te dreigen. Naarmate de eerste helft ver liep hebben we meer het initia tief genomen en een doelkans afgedwongen langs Theo De Decker. De bezoekende doel man heeft de bal nog kunnen afweren. Na de hervatting zijn we in het offensief gegaan en hebben jacht gemaakt op de openingstreffer. Tegen de ver wachtingen in kwam die aan de overzijde tot stand. Een aktie tussen De Smet en Waem werd door laatstgenoemde binnen- getikt. Drie minuten later kwam een tweede bezoekend doelpunt tot stand waarvan de ze keer De Smet de auteur was. Op dat ogenblik meende ik dat voor ons het kalf ver dronken was. Uitzicht op een gelijkspel, nog veel minder op een overwinning, had ik op dat ogenblik niet meer. Maar dat een wedstrijd pas na negentig minuten gespeeld is, kwam ook nu weer eens tot uiting. Veertien minuten voor het ein de resulteerde een aktie tussen Benny Huylebroeck en Sae rens in de aansluitingstreffer van laatstgenoemde. Toen brak bij ons het heilig vuur los. De bezoekers werden bes tendig voor hete vuren ge plaatst. Wat niemand nog ver wachtte viel toch uit de hemel. Vijf minuten voor tijd bracht Wuytack een aktie op gang, stuurde de bal in bezit van Eric Saerens die op zijn beurt de balans in evenwicht bracht. Was mij dat een verrassende wending. Nee, echt waar, een kwartier voordien had ik er mijn portefeuille zeker niet durven op verwedden. In de slotminuut had er nog een der de goal tot stand kunnen ko men. In ieder geval meen ik dat we terecht aanspraak kon den maken op de puntende ling. Melsele liet mij vast een flinke indruk. Nu al ben ik er zeker van dat de titelstrijd tus sen ons, Melsele en Temse zal betwist worden.» Nu zondag reist Robur Moer zeke naar Adegem. Op het eerste gezicht geen moeilijke karwei, maar best is toch voor af op te passen voor wolfijzers en schietgeweren. E.D.M.

De Voorpost | 1985 | | pagina 28