ibbeekse raad aanvaardt motie gen zandwinning in Belle Broek Jchepen Van Malderen: vij kunnen de strengste winter trotseren Bosbouwkursus te Buggenhout Jbbeekse VU: Schoolomgeving alternatief beveiligen Denderbellese PW-Jongeren geven «De Bellenaar» uit JMi <1- Negende eindejaarsaktie Lebbeekse middenstand De Voorpost - 8.2.1985 - 3 -f-fraktie onthield zich y Van Vossole had het bij het rechte eind, toen hij tydens de jongste Lebbeekse Iszitting vaststelde dat Belle-Broek de jongste jaren nog maar moeilijk uit de ~"ngsteiling weg te krijgen is. Lopen we, aldus het SP-raadslid, voor de goede orde van v4 het rijtje af: zandwinningspogingen in 1980 en 1983, saneringswerken aan de Pas- rijde Steenbeek en aftakking van de Vondelbeek, waterellende begin 1984 met een 1 bestcfsteriêle uitstap als late uitloper, inplanting van de 150 KV-hoogspanningslijn in het een ^bije mtjaar. club B een en ander niet vol- is o.m. het geval voor de klacht waarop de aanvraag betrek- i overl dient zich thans een van de VU-Lebbeke, waarop king heeft, hebben waardevol un bedreiging aan: sinds de raadsleden en voorzitters agrarisch gebied en natuurge- andermaal sprake van van de afdelingen Lebbeke en bied als bestemming. Tevens is rinningsprojekt. De Denderbelle ondertekenden. Belle-Broek een schoolvoor- wo.c .uig werd in augustus De aangevraagde vergunning beeld van een potpolder: het lizaheT hij de provinciale over- stelt, via een schrijven van mi- integrale behoud van deze pot- in J ingeleid en arriveerde nister De Croo dat 285.000 m3 polder is absoluut noodzake- KWB (november op de gemeen- zand nodig is voor de aanvul- lijk om het overstromingsge- rganizjjet openbaar onderzoek ling van spoorwegwerken. In vaar binnen bepaalde grenzen litgeuiBodo en incommodo is in- de eerste aanvraag was een te houden. Het weze hier trou- n de cjels gesloten. hoeveelheid van 60.000 m3 wens aangestipt, beklemtoon- ;r|ej T" voorzien. Indien dit laatste rij- de de VU-woordvoerder, dat Motie tegen zandwinning fer ook nu geldt, dan zou de gemeenschapsminister Akker voor ®roek zandwinning bijna acht maan- mans tijdens zijn werkbezoek it hetf dat onderzoek de com- den duren (8.000 m3 per aan Denderbelle verklaarde eemlo en incommodo, dat liep maand). dat de potpolder behouden r het j413 tot 27 december van De VU-fraktie, aldus Johan moet blijven. Het lijkt dan ook g jaari had raadslid Johan De Mol, heeft zich van bij de weinig waarschijnlijk los :n we Mol het eveneens in zijn aanvang kategoriek tegen deze van het feit dat het juridisch 'el datpellatic. Dat onderzoek; zandwinning verzet. Tijdens onmogelijk is dat minister nen !te het VU-raadslid toe, de raadszitting van 26 mei van Akkermans voor deze zand- georgitijdens de zitting van het vorig jaar dienden we dan ook winning een bouwvergunning inemtfcencollege van 31 decern- een motie in die dat verzet zou afleveren, k eeijr verlengd tot 20 januari uitdrukte. Deze motie werd De gevolgen van een eventuele ichtecdit jaar. In de eerste perio- toen door CVP en PW ver- zandwinning zijn voor de ge- ferden 199 klachten gefor- worpen. Ook bij deze nieuwe meenschap louter negatief, •erd, terwijl er tijdens de aanvraag hebben we als partij Privé-personen zullen miljoe- •de periode nog twee aan stelling genomen tegen deze nen verdienen, terwijl de na komt :voegd werden. Naast de zandwinning. We dienden om delen voor het leefmilieu legio lanlethelijst van Raldes (189 deze reden een gezamelijk be- zijn. voor iten) zijn de andere klach- zwaarschrift in. Deze zandwinning schaadt niet l behiondertekend door diverse Deze zandwinning is gelegen alleen het algemeen belang aarin pen of een organisatie. Dat in Belle-Broek. De percelen (wandelaars, landbouwers, na tuurbeschermers); maar gaat zelfs voorbij aan gelijk welke behoefte. Zoals reeds vroeger overvloedig werd aangetoond is een bijkomende zandwin ning volstrekt overbodig. We herinneren er in dat verband aan dat de zogenaamde be hoeften totaal uit de lucht ge grepen waren. Voor de aanleg van de bruggen en de Rijksweg 60 zelf, werd immers verwezen naar het zandwinningsgebied van Openbare Werken (St. Onolfspolder). Om deze reden werd een aanvraag tot zand winning van de interkommu- nale DDS, op het industrieter rein Hoogveld te Dendermon- de, trouwens ook afgewezen. Om al deze redenen, bena drukte Johan De Mol, menen we dat het afleveren van een exploitatievergunning totaal onzinnig is. Een negatief ad vies uitbrengen is dan ook de enige mogelijkheid. Het kolle ge moet «tegenstelling met de vorige aanvraag, waar het meer dan tien zittingen niet in slaagde een advies te formule ren nu op korte tijd voor goed deze aanvraag negatief adviseren. Wat de CVP betreft, voegde het VU-raadslid er nog aan toe, die in de koalitie met dit dossier blijkbaar moeilijk zit, willen we hen uit de koalitiepe- narie halen. Ze hoeven geen warm of koud beginnen te bla zen, ze kunnen deze aanvraag zonder meer negatief advise ren. Uit de mondelinge vraag die ik minister Akkermans op 22 januari van dit jaar stelde, blijkt immers dat de minister de aanvraag niet kan toestaan. SP: Raad moet zich tegen de verminking van Belle-Broek uitspreken itrijdoens de jongste raadszitting te Lebbeke kwam ook de ang keersveiligheid aan bod. Johan De Mol bracht dit aS s:bleem, namens zijn fraktie, te berde. Interpeilant had 1 vot5ln het byzonder over de «alternatieve beveiliging» van ^^choolomgeving. En stelde zyn kol'ega's van de raad agenf terza'te princiepsbeslissing goed te keuren. tries rond verkeersveilig- Sindsdien is, buiten het af en lichtte het VU-raadslid toe plaatsen van een agent, voorstel toe, vormen de weinig veranderd, iding om de onveilig- We stellen dus vast, vervolgde knelpunten aktief en de VU-woordvoerder zijn uit- aan te pakken Naar aan- eenzetting, dat aan de ver- tg van de vele pogingen kecrsvcilighcid van de zwakke het Ouderkomitce van de weggebruikers -fietsers en ')1 te Wieze, om de direkte voetgangers- in onze gemeente :ving van de school te be- weinig of geen aandacht wordt vragen we een prin- geschonken. Versmalling van slissing goed te keuren voetpaden, het plaatsen van >ij voorrang de beveiliging obstakels op het voetpad en de schoolomgeving alter- het ontbreken van fiets- en pf aan te pakken. voetpaden illustreert dit ten- ouderkomitee, aldus De volle. heeft reeds herhaaldelijk De verkeersveiligheid wordt drongen op de plaatsing teveel benaderd vanuit het rea- 'crkccrslichtcn. De instal- geren op ongevallen. Van een werd in de schoot preventief beleid, dat start bij Verkeerskommissic het vastleggen van het wegpro- naar Verkeerswe- fiel van nieuwe of te vcmieu- Een vcrkecrsstclling die wen wegen, is steeds geen ip volgde resulteerde in sprake. Om deze reden moet tellen van 2.700 voertuigen de gemeenteraad een prin- n 6 en 14 u. Vele kommis- ciepsbeslissing treffen, waarbij waren erg verwon- de schoolomgeving bij priori- id over deze hoge cijfers, teit en alternatief wordt herin gericht. Dit verzoek doet geen afbraak aan de taak van de Verkeerskommissie, die het principe verder kan uitwerken en verfijnen. Ook aangebrach te specifieke voorbeelden moeten dan eerst door de Ver keerskommissie getoetst wor den. Als een konkreet voor beeld van een alternatieve aan pak, analyseerde Johan De Mol de schoolomgeving van de Vrfje Gesubsidieerde Meisjes school langs de drukke rijks weg Brussel-Dendermonde. Dat, aldus interpeilant, de aangebracht verkeerslichten niet altijd voor veiligheid zor gen, blijkt uit het dodelijk on geval dat enige tijd geleden gebeurde aan het K.T.A. te Dendermonde. Een be stuurder reed door het rode licht en reed een overstekende voetganger aan. De schijnbare veiligheid door verkeerslichten geldt enkel bij het opmerken en uiteraard res- pekteren ervan. Het is echter heel wat nuttiger om de schoolomgeving aldus in te richten dat visueel op deze aparte toestand gewezen wordt. Men zou over een af stand van 50 m., langs beide straatzijden, de voetpaden langzaam moeten verbreden tot enkel een rijweg met twee vakken overblijft. Met aparte ondersteunende elementen zoals groen, verlichting, bete geling, afrastering... wordt dan visueel de schoolomgeving ge karakteriseerd. De oversteek plaatsen worden op de rijweg betegeld en zeer lichtjes hoger geplaatst. Dit voorbeeld, besloot De Mol, illustreert de wijze waar op de schoolomgeving alterna tief kan beveiligd worden. El ke situatie vergt een specifie ke, aangepaste oplossing. Burgemeester Moeyersoon meende dat dergelijke proble matiek in de schoot van de Verkeerskommissie moet be handeld worden. Dat was ook de mening van schepen Hiel, die er nog aan toevoegde dat zowat 1/3 van de kinderen met de wagen naar school gebracht worden en de voorstellen-De Mol, op dat vlak wel eens voor problemen zouden kunnen zorgen. Tot de stemming over dit prin cipe kwam de raad overigens niet toe. pjerre yan Rossem neeuw- en ijzelbestrijding te Buggenhout Iggenhout kan, naar de mening van schepen van open- ire werken Paul Van Malderen, zonder al te veel oblemen de strengste winter trotseren. Dat, aldus de hepen, hebben we de voorbije weken bewezen. Ik ben kuwens terecht fier op wat de mensen de jongste weken èiresteerd hebben. Om de winterse ongemakken te lyf te an beschikt de gemeente over een zeer eenvoudige en ivendien goedkope uitrusting. Maar daarnaast kunnen t over een groep mensen beschikken, die wanneer het op aankomt, aan éénzelfde touw trekken. 1 beschikken we over twee dit strooien op het gepaste ptstrooiers: de ene voor het ogenblik gebeurt. Er is boven- idelijke gedeelte van de dien een wachtdienst uitge- porweg, de tweede voor het werkt ^ordelijke gedeelte. Enkele Via een beurtrol. Bij Ad bouwers zorgen ervoor dat mogelijk winterweer is er dus altijd iemand van wacht, die 's morgens om 4.45 u. het weg dek gaat verkennen, zodat reeds om 5 u. kan begonnen worden met het strooien. Op die manier zijn de hoofdwegen gestrooid, wanneer de eerste mensen zich rond de klok van zessen naar hun werk begeven. De Buggenhoutse wegen wer den, rekening houdend met de vcrkcersdensiteit, ingedeeld in drie kategorieën. De bevoorrading van de zout- strooiers gebeurt door Frans Willckens, iemand die van de eerste tot de laatste minuut bij I Een nieuwe lente en een nieuw blad Tijdens hun jongste bestuursvergadering namen de Denderbellese PW-Jongeren het initiatief, ten behoeve van hun leden, een blad uit te geven. Het blad kreeg de naam «De Bellenaar» mee. Het richt zich, aldus de initiatiefnemers, tot iedereen die zich jong voelt en die Denderbelle nauw aan het hart ligt. Met de idee een blad uit te geven, beklemtonen de PW-Jongeren, liepen we reeds geruime tijd in het hoofd. Wat ons enigszins remde waren de financiën en de vrees sowieso iets te publiceren Het moest immers van goeie kwaliteit zijn. Onder impuls van de nieuwe voorzitter Raf Van den Broeck, hebben we de knoop nu toch doorgehakt 1 lij was van mening dat wie jong is, risiko moet durven nemen. Ondervoorzit ter De Bisschop van zijn kant, was van oordeel dat elke vereniging die zichzelf respekteert. een blad dient uit te geven. Dergelijke publikatie brengt leden en bestuur immers nauwer met elkaar in kontakt. Vanaf de volgende nummers hoopt de redaktie het bestuur van de afdeling nieuwe medewerkers aan te trekken. Wie iets kwijt wil omtrent sport, aktualiteit, een hobby, wie de grievcntrommcl wil roeren, kan zich aanbevolen achten. Meer informatie hieromtrent wordt verschaft in het eerste nummer. Het is duidelijk, aldus nog de PW-Jongeren, dat wij in Denderbelle kwa werking aan een nieuw clan toe zijn. Het kon trouwens ook moeilijk anders sinds we ons begin dit jaar de lijfspreuk «Nihil obstat» (Niets houdt ons tegen) toematen. «De Bcllenaar» is er een eerste resultaat van. In het eerste nummer verschijningsdatum maart vindt de geïnteresseerde bijdragen over «Wat hebben pensioenen en jeugd met elkaar te maken?», een Belse Cronijcke (een eerste aflevering in een serie over de geschiedenis van Denderbelle van 400 v.C. tot nu), «Qip-tomanie» (over het fenomeen video-dip), een Weerbabbel en een aktiviteitenka- lendcr. In zijn editoriaal profileert «De Bellenaar» zich als «jong, luchtig, enthousiast, lichtblauw getint, optimist en informatief en geen zever in pakskes». Verder benadrukt de redaktie dat bet (maandelijks) blad geenszins een striktgebonden partijblad is, maar «een blad voor Denderbelle». Pierre Van Rossem het gebeuren betrokken is. Hij kontroleert het verbruik en houdt ook de stock bij. Daarnaast bezitten we vijf sneeuwruimers die dit jaar flink van pas gekomen zijn. Vijf landbouwers we be schikken ook over een reserve ruimen de sneeuw met de ruimer die aan een landbouw- traktor bevestigd wordt. In de voorbije periode van sneeuw werd op geen moeite gezien. Gedurende twee volle nachten werd zelfs konstant gewerkt om de wegen sneeuwvrij te maken. Want pas dan heeft zoutstrooien nut. Ondanks het selectief strooien hebben we in de periode van 3 tot 21 januari toch 121.000 kg zout gestrooid. De kontrole ter plaatse gebeurde door Roger Hals die de operateurs af en toe wat bijstuurde. De algeme ne koördinatic lag in handen van Jan Van Hoezen. Het gemeentepersoneel, be klemtoont de schepen, ver richtte bovendien puik preven tief werk door gedurende de ganse sneeuw- en vorstperio de, op de voornaamste plaat sen, de greppels en wateront vangers vrij te maken en aldus de dooi voor te bereiden. Het overvloedige water kreeg dan ook vrije loop eens de dooi intrad. Bij de aanvang van de dooi werden de uitmondingen van een paar hoofdgrachten ijsvrij gemaakt. Het spreekt dan ook haast vanzelf dat we gedurende de dooi op ^een enkel ogenblik een oproep ontvingen die wateroverlast signaleerde. Een tweetal weken na de dooi, besluit schepen Van Malderen, stellen we vast dat de vorst op een drietal plaatsen in Buggen hout zware schade aangericht heeft aan het wegdek. Zeker is, dat deze zware winter ons budget flink zal aantasten. Pierre Van Rossem In feite, lichtte Willy Van Vos sole het SP-standpunt toe, ver schilt de huidige aanvraag in niets van de vorige: ligging, volume, procédé... zijn iden tiek. Enkel de aanvrager heeft zich een nieuw juridisch kleed je aangemeten Tijdelijke ver eniging NV De Cock - Ver- straeten Ook het dossier is identiek. Evenwel op één be langrijk gegeven na: het aantal bezwaarschriften is verveel voudigd. Wie zich de moeite heeft ge troost de klachtenbundel door te nemen, kan het massaal pro test tegen de aantasting van het Broek onmogelijk nege ren. Liefst 200 privé-personen. organisaties, verenigingen, be roepsgroeperingen van de meest diverse pluimage heb ben zich op een of andere wijze de slogan «Handen af van Belle Broek» eigen ge maakt. Daarbij komen nog de bezwaren of kritische beden kingen, geformuleerd door het Bestuur van Stedebouw en de Ruimtelijke Ordening, het Be stuur der Waterwegen, de Dienst van het Mijnwezen en het Polderbestuur. En last but not least is er de uitspraak van minister Akkermans, dat de Belse potpolder integraal dient behouden te blijven. De grond van de uitgebracht bezwaren is onderhand vol doende bekend. De argumen ten kunnen grosso modo als volgt worden samengevat: het projekt is strijdig met het ge westplan, dat de betrokken percelen ten dele bestemt voor het behoud, de bescherming en het herstel van het natuur lijk milieu, ten dele als land schappelijk waardevol agra risch gebied; de waterhuishou ding zal grondig worden ver stoord: de funktie van het Broek als potpolder zal wor den uitgehold, met alle geva ren vandien op het vlak van de waterlast; landbouwgrond zal voorgoed verloren gaan; de biologische waarde van het Broek vegetatie, biotoop zal onherstelbaar worden be schadigd; het vrachtwagenver- keer zal ongetwijfeld een hin der betekenen voor de omge ving in het algemeen en de landbouwbedrijvigheid in het bijzonder. Overigens, stipte Willy Van Vossole nog aan, is nog ner gens aangetoond dat de zand winning aan een reële behoefte beantwoordt. Integendeel zelfs, de vermeende behoeften zijn kunstmatig in het leven geroepen, ten gerieve van het dossier. De bedreiging die vandaag an dermaal boven Belle Broek hangt en de ruime konsensus die bestaat om die brok natuur van verminking te vrijwaren, hebben de SP-fraktie ertoe aangezet dit dossier onder de aandacht van de gemeente raadsleden te brengen. Wij doen dit in de hoop dat de Lebbeekse mandatarissen zich van het probleem bewust zou den worden, zij de argumenta tie van zovelcn tot de hunne zouden maken, zij middels een soort intentieverklaring of mo rele verbintenis, het schepen college ertoe zouden bewegen over de exploitatie negatief te adviseren (en dit met minder getalm en getwijfeld dan in 1983) en zij aldus een dreigen de, onnodige en onzinnige ver minking van het Broek zouden helpen verijdelen. Nu al, besloot Van Vossole, stellen wij met tevredenheid vast dat ook bij onze collega's van de VU dezelfde bezorgd heid leeft. De SP zal de door hen ingediende motie ten volle steunen. Hopelijk zal de ani mositeit die tijdens de gemeen teraadszitting van 26 mei 1983 rond een gelijkaardige motie ontstond en onrechtstreeks aanleiding was tot het weg stemmen ervan, vandaag ach terwege blijven. Onlangs kon men in de regio nale pers lezen dat het aktieko- mitee Lutterzele zijn suksesvol optreden betitelde als «spijtig, maar o zo nodige Het is onze oprechte betrachting dat de Lebbeekse gemeenteraad, door zich vanavond tegen de verminking van Belle-Broek uit te spreken, zijn deel zou bijdragen om morgen gelijk aardige verklaringen in het Lebbeekse te voorkomen. De raad zou er de natuur, de de mocratie en zijn eigen geloof waardigheid een enorme, dienst mee bewijzen. PVV: Zou een visvijver daar zo uit de toon vallen? PVV-raadslid Octaaf Van den Broeck, die Belle-Broek naar eigen zeggen aandoet op zijn fietstochten, ver klaarde zich wel voorstander van het behoud van Belle- Broek, maar voegde er meteen aan toe zich toch vragen te stellen. Wanneer ik door Bel le-Broek fiets, aldus de sena tor, bemerk in nu een vuile, ja smerige beek. Zou een prach tige visvijver daar werkelijk uit de toon vallen en het land schap onherroepelijk vermin ken? Ik denk het niet. Die mening is overigens niet uit sluitend de mijne. Ook direkt betrokkenen en milieuwerkers zijn het ermee eens dat mocht de vijver tot stand komen zon der schade aan te richten en er geen kommerciële vestigingen in de buurt komen. Belle- Broek door die visvijver aan belang voor de bevolking zou winnen. Het dossier is bovendien nog V t 1- Lebbeke. Geen zandwinning in dit natuurgebied, zo beklemtoonde de Lebbeekse gemeenteraad via een motie. niet gesloten, voegde schepen Cois De Ridder er nog aan toe. De aanvragers hebben het col lege verzocht gehoord te wor den. Dat is nog altijd niet ge beurd. (n.v. steller: ondertus sen ligt die hoorzitting wel ach ter de rug). CVP: Al lang tegenstander van zandwinning Het is geen geheim, vertolkte schepen Hiel het CVP-stand- punt, dat onze partij zich reeds lang tegen de zandwinning in het Broek uitgesproken heeft. Als college hebben wij echter de plicht de aanvraag te behan delen zoals het hoort. Dan doen wij trouwens ook, richtte hij zich speciaal tot Johan De Mol, ook zonder goedkeuring van je motie, waarin je jezelf als «redder des vaderlands» voorstelt. En dat het college bij een vroe gere aanvraag enige tijd nodig had om het advies te formule ren, was uitsluitend het ge volgd van een aantal afwezig heden van leden van het college. Laten we allen blij zijn dat de zandwinning er niet komt, voegde Arie Abbeloos er nog aan toe. Octaaf Van den Broeck ver klaarde nog geen enkele moei te te hebben met de voorge stelde motie, maar zei dat zijn fraktie zich bij de stemming, om partijpolitieke redenen, zou onthouden. Uiteindelijk werd de motie zij het in een gewijzigde vorm aanvaard. Enkel de PW onthield zich bij de stemming. Pierre Van Rossem De Vlaamse Bosbouwvereniging verenigt sedert vele jaren de belangen van het bos in Vlaanderen en tracht alle belangstellenden en betrokkenen te groeperen. Prioritair wordt daarbij gesteld dat het behoud -en liefst ook de uitbreiding van de huidige bosoppervlakte in dit land van ons. Daarnaast wordt tevens geijverd voor de bescherming en de verbetering van de ekologische waarde van de bestaande bossen. Initiatiefgroep «Bosbouw» Binnen deze vereniging is een «Initiatiefgroep Bosbouw» werkzaam, die zich tot doel heeft gesteld op het huidig bos beleid kritisch te reageren en binnen de V.B.V. dynamische initiatieven te ontwikkelen, om daadwerkelijk iets te doen voor onze bossen. Deze groep stelt met verontrusting vast dat het privé-bos niet of ondoel matig beheerd wordt. Vele ei genaars hebben immers geen interesse voor hun bosbezit of missen de kennis om een aan gepast en verantwoord beheer uit te voeren. Binnenkort zal bovendien een nieuw bosdekreet gestemd worden, wa*j!r*'.,5>.m. aan de privé-eigenag'-'.'^e verplichting wordt opgelegd een bosinven- taris en een beheersplan voor hun bos op te maken. De vraag stelt zich of de personen in kwestie voldoende zullen voor bereid zijn op deze taak. Maar niet enkel bij deze rechtstreeks betrokkenen is er een grote vraag naar informatie over het bos. Ook bij het ruimer pu bliek en bij vele natuurliefheb bers blijkt grote onwetendheid te bestaan over wat «bosbe heer» nu eigenlijk inhoudt en hoe de «bospraktijk» moet aangepakt worden. Eén van de aktiviteiten van de Initiatiefgroep Bosbouw wil aan dit globale gebrek aan kennis tegemoetkomen. Vanaf begin maart worden in de vijf Vlaamse provincies zeer praktijkgerichte bosbouwkur- sussen ingericht. Deze lessen reeks richt zich tot iedereen die belangstelling heeft voor het bos en de bosbouw. Enige voorkennis is geenszins ver eist. De lesonderwerpen zijn zeer konkreet gekozen en reêcle problemen, die zich dagelijks in de praktijk stellen, zullen behandeld worden. Zonder het belang van de houtproduktie te negeren, zal in ruime mate aandacht wor den besteed aan de sociale en ekologische rol van het bos. Op het programma van de kur- sus «Inleiding in de bosprak tijk» staat o.a. »Bosbehande- ling (Wat is een bos? Wat is bosverpleging? Wat is dun ning? Hoe wordt dit uitge voerd? Hoe wordt een bestand omgevormd?), «Inventarisatie en Beheersplan» (Hoe wordt een bosinventaris opgemaakt? Wat is een beheersplan en hoe wordt het opgesteld?), «Be- en herbebossing» (Hoe wordt een bos aangelegd? Welke soorten komen in aanmerking? Hoe kan gebruik worden gemaakt van natuurlijke verjonging?), «Boshygïëne» (Herkennen van ziekten en infekties van bomen en bossen, preventieve maat regelen), «Populier« (moge lijkheden en gevaren van de populierenteelt (Exploitatie en verkoop» (Hoe worden bomen gekapt en wat zijn de juridi sche en financiële aspekten verbonden aan de verkoop);. Wat de provincie Oost-Vlaan- deren betreft worden de lessen gegeven in de Gemeentelijke Jongensschool, Hanestraat 92 te Buggenhout. Dit op de za terdagen 23 en 30 maart, 13, 20 en 27 april en 4 mei, telkens van 9 tot 12 u. De inschrijvingsprijs bedraagt 1750 fr. voor leden van de VBV, 2000 fr. voor niet-leden. In deze prijs zit tevens de vol ledige kursus (6 delen - 300 pp.) vervat. De inschrijvingen worden beperkt tot 30 per- Alle inlichtingen zijn te beko men op volgende adres: VBV- Initiatiefgroep Bosbouw, Ge- raardbergsesteenweg 267, 9231 Gontrode. Tel. 091-52.21.13. Pierre Van Rossem Voor de negende maal al organizeerde de middenstand van groot-Lebbeke zijn eindejaars aktie die een biezonder groot sukses kende. Bij een eindejaarsaktie horen ook prijzen en die werden vorige vrijdag in de zaal Edelweis overhandigd aan de winnaars. Dat gebeurde in het bijzijn van heel wat vooraanstaanden, onder wie burgemeester Moeyersoon. leden van de gemeenteraad, de bestuursleden van de eindejaarsaktie en als gastvedette had men niemand minder dan Willy Sommers uitgeno digd. De hoofdprijs, liefst 100.000 fr. werd gewonnen door Jan Verhaven uit de Jan de Kinderstraat 16 in Zellik. De tweede, derde en vierde prijs telkens 10.000 fr. werden overhandigd aan: de families Moernout, Hoge Brug 28 te Denderbelle, Erpels uit Lebbeke en Wauters, Schoolstraat 31 te Wieze. (foto's Piet Hermans)

De Voorpost | 1985 | | pagina 3