STADSBERICHTEN 4 Beewegen tegen de tandpijn te Meldert Rode Kruis-Overmere viert bloedgevers den derm0^ B.G.J.G.-Berlare met derde reeks computerlessen Wereldwinkel met wijkdepot in Elversele 48 - 8.2.1985 - De Voorpost Vorige vrijdag vierde de Overmeerse afdeling van het Rode Kruis de mensen die gedurende de voorbije 4 jaar minimum 10 bloedgiften hadden gedaan. Het feest ging door in de voetbalkantine. Overmere telt ongeveer 160 bloedgevers, waarvan er telkens ongeveer de helft aanwezig is. Een afgevaardigde van het geant-De Rop Marleen, Van- Gentse Bloedtransfusiecen- derpoorten-De Vilder Mar- trum deelde in totaal 3 medail- gueritte, Vanderstricht-Van- les en 20 erkentelijkheidsdip- deneeckhout Godelieve, Van loma's uit. Daarna gingen de Gyseghem-Van Ghendt Jeani- ongeveer 130 aanwezigen aan ne en Wierinck Maria (allen tafel voor een deugddoende 1983). maaltijd. Mevr. Vanderpoorten-De Vil- Kregen een diploma: ?e.' ook een bedanking,- bnef als bloedgeefster die de n£n aknSSeï 'yS Lf°"' lcefti'd 65 bere,kl heeft. (1981), dhr. Bauwens Leon (1982), dhr. Blancquaert Gil- Kregen een medaille bert. De Bruyne Frank. De Bronzen legpenning voor 25 Clercq Willy, De Geest Rudy, bloedgiften: dhr. Valcke Hen- D'Hooge René, Pensaert Raf, drik (1983), dhr Van Den Sergeant Raphaèl, Spaerkeer Eeckhout Maurice (1984) W Spruyt Frans, Verbeken erkentelijkheidsmedaille voor Christiaan. mevr. 40 bloedgiften: dhr. Maes An- Blancquaert-Dauwe Marina, dré (1984). D'Heer-Wierinck Lea, Ser- Nieuw intormatieblad van het ACW te Waasmunster steld: Marie-H Herbert Ruines 1 Te Waasmunster werd het eer- inderdaad wat meer in de kij- Block Oraer TenJ ste nummer van het ACW- ker, de Waasmunsterse kijker peter Van Dam blad «Blikvanger» voorge- dan, te lopen. Tevens als gaert. Dit inform steld. Het algemeen christelijk ACW wat meer in de kijker te driemaal per jaar! werkersverbond is het over- komen via nieuws, aktiedos- Suggesties en rea koepelend orgaan van alle siers en dienstbetoon. Ook tot Waasmunsterse h- kristelijke werknemersorgani- ondersteuning van het politic- ajtijd welkom bj|| saties en koöperaties ke werk van de plaatselijke woordelijke uit# Het is de bedoeling van de mandatarissen. De redaktie- Tempels, Nederhl Berlare. In de voetbalkantine van SK Overmere kwamen de bloedgevers voor een feest oprichters om via blikvanger raad werd als volgt samenge- bij elkaar (jj). DENDERMONDE 4* Jaargang - nr. 6 S0CI0-CULTURELE INFO-KALE BERICHT AAN DE BEVOLKING: BESMETTELIJKE GEELZUCHT (HEPATITIS INFECTIOSA): In september vorig jaar begon wordt er druk geëxperimen- B.G.J.G.-Berlare met de les- teerd. Zo organiseert het senreeks over computers. De,'Christen Onderwijzers Ver- bedoeling was de leden de boncj- (C.O.V.) op 23 februari kans te geven zich vertrouwd een colloquium over 'De com- te maken met enkele begrip- pUter in de basisschool', te pen uit de informatica, die Gent. toch meer en meer het beeld Ondertussen is men aan de 3de van onze leefwereld be- reeks toe. Een 15-tal moedigen invloedt. zijn onder leiding van Stefaan De kursus startte met zo'n 40 Roelandt, lie. informatica en belangstellenden. De motiva- wiskunde, al een heel eind ge- tie lag verschillend. Sommigen zej jn bej programmeren in zagen het als een inleiding om Basic. Zij beginnen nu aan de nadien verder door te dringen meer ingewikkelde oefe- in de boeiende wereld van de ningen. chips. Anderen kwamen om Om in de lopende kursus in te 'er toch iets van af te weten', vallen, is het wellicht al te laat, vooral dan omdat ook de kin- maar het is natuurlijk mogelijk deren er op school mee gekon- een nieuwe lessenreeks te star- fronteerd worden. Vanaf vol- ten Geïnteresseerden kunnen gend schooljaar zijn informati- informatie vragen bij Stefaan cal essen zelfs verplicht vanaf Roelandt, Dorp 54 te Berlare, het middelbaar onderwijs, en tej. 052/42.34.74 (liefst na 18 ook voor het lager onderwijs u Meldert viert zijn winterkermis, die van de H. Apollonia. Een in Alexandria geboren heilige die aangeroepen wordt tegen de tandpijn. Omwille van haar geloof werd ze naar de brandstapel geleid doch kreeg een ultieme kans om er haar geloof af te zweren. Wat ze weigerde waarop de beulen haar de tanden uitsloegen. Daarom komen te Meldert. en ook elders waar de H. vereerd wordt als bv. in de kapel aan de Öude Gentbaan te Aalst, jaarlijks mensen te zegenen tegen de tandpijn met de relekwie van deze heilige. Vroeger was men de mening toegedaan dat kiespijn voortvloeide uit een in de tand aanwezige worm. Het zou volstaan hebben die eruit te lokken om van deze kwaal verlost te zijn. Wat men kon door bv. hete dampen van een aftreksel van de Sint-Appolonibloem op te snuiven. Vaak zou de worm er dan uitgekropen zijn. Bedwelmd door de zoete geur of gewoon omdat hij de stank niet verdragen kon. Ook mondspoelingen met Apolloniawater zouden effektief geweest zijn. Nu weet men wel beter. LH VERLOOP, SYMPTOMEN, BEHANDELING EN PREVENTIE De media hebben reeds uitgebreid aandacht besteed aan de onderscheiden gevallen van hepatitis die werden vastgesteld onder de bevolking en meer in het bijzonder onder de schoolbe volking van Dendermonde. De eerste geïsoleerde gevallen werden vastgesteld in augustus '84. Tijdens de herfst van '84 werd een ongewone explosie vastgesteld via een plaatselijke school waardoor de ouders sterk verontrust raakten. Ook elders in Vlaanderen werden gevallen gesignaleerd van deze ziekte wat erop wijst dat ze een licht epidemiologisch verloop schijnt te kennen. Aangezien onwetendheid aanleiding geeft tot ongepas te reacties ziet het Stadsbestuur het als haar taak de bevolking zo volledig mogelijk te informeren, dit met de bedoeling zowel overdreven paniek als nadelige onbezorgdheid te voorkomen. Geelzucht (gele verkleuring der huid) als uitdrukking van vernietiging der levercel, wordt voornamelijk veroorzaakt door een virale besmetting. De hiervoor meest verantwoordelijke virussen zijn: het HEPATITIS A en het HEPATITIS B VIRUS. Deze virussen zijn wel erg weerstandig aan allerlei ontsmet tingsproducten en dito ingrepen van de mens. Dit maakt de preventie en de behandeling moeilijk. Vandaar dat medici en paramedici bijzonder attent zijn m.b.t. de opsporing en behan deling van deze ziekte. Hoewel beide virussen bij de mens konden aangetoond worden (door zeer bijzondere opsporings technieken) in het speeksel, het bloed, de stoelgang en urine, wordt algemeen aangenomen, dat de overdracht van mens tot mens voor het hepatitis A. virus langs de volgende weg verloopt: STOELGANG - HANDEN - MOND en STOELGANG - HANDEN - VOEDSEL - MOND Terwijl de overdracht van het hepatitis B. virus zal plaatsvinden door het inbrengen (langs naald of transfusie) in het lichaams vocht van met dit virus besmet bloed of serum. De opflakkering van geelzucht die zich momenteel voordoet, behoort tot de eerste groep. Het is duidelijk dat dit een goedaardige vorm van hepatitis is. Infectieuze hepatitis komt vooral voor in kleine epidemieën in gesloten gemeenschappen (bv. scholen). Kinde ren en adolescenten worden vlugger aangetast dan oudere personen omdat zij nog niet in contact kwamen met het virus en evenmin antistoffen hebben opgebouwd. (Statistisch is aange toond dat de ziekte na verloop van 8 jaar een explosie kent meer ziektegevallen). De besmetting gebeurt via de stoelgang. De mens is kiemdra- ger van het virus gedurende de incubatieperiode. De besmet ting wordt nogal eens overgebracht door besmet water (zwem baden) maar kan ook overgedragen worden door besmette groenten en fruit. Het virus kan ook door rechtstreeks contact met besmette voorwerpen worden overgedragen: vaatwerk, linnen, handdoeken, thermometers enz. De hygiëne van voed sel, sanitair en gebruiksvoorwerpen is dus heel belangrijk bij het voorkomen van de ziekte. Infectieuze hepatitis of geelzucht kent een traag verloop. Gedurende een periode van 15 tot 30 dagen nestelt het virus zich in het lichaam en vooral in de lever De klachten van de patiënt gaan van mild tot erg met verscheidene symptomen- combinaties. Bij een besmetting door hepatitis A. virus gaat het meestal om een op griep gelijkende toestand: - klachten van vermoeidheid, futloosheid, koorts, minder eet lust, braakneigingen, diarree nopen tot het raadplegen van de geneesheer. Ongeveer gelijktijdig krijgt de zieke een gele-vale huidskleur. Deze ontstaat eerst ter hoogte van het wit der ogen en neemt daarna uitbreiding over heel het lichaam. Bij een groot aantal gevallen breekt de geelzucht niet door. De ziekte gaat dan ongemerkt voorbij als een griepale toestand. De gele kleur die eerst merkbaar wordt ter hoogte van de oogbal is een uitdruk king van de levercelbeschadiging. Deze beschadiging kan zo miniem zijn dat bij zintuigelijk onderzoek niets opvalt. De gezonde levercellen vormen dagelijks de kleurstoffen vrijgeko men door het afsterven van rode bloedcellen, om tot galpigmen- ten. Deze worden op hun beurt uitgescheiden in de darm. Bij beschadiging door het virus komen deze galpigmenten in het bloed terecht, kleurt de huid en urine geel, terwijl de ontlasting ontkleurt. Tijdens de herstelperiode neemt de koorts af en verdwijnt geleidelijk de geelzucht. De periode met de acute verschijnse len kan 10 dagen tot 4 weken duren. De herstelperiode kan maanden aanslepen. Naargelang de herstelperiode vordert, wordt de mens immuun tegen de ziekte. Vermits bij infectieuze hepatitis de besmetting gebeurt via het maagdarmkanaal is een goede algemene hygiëne uiterst belangrijk. Het regelmatig wassen van de handen nadat men het toilet bezocht heeft, een individueel gebruik van washandjes, handdoeken, eet- en drinkgerei zijn belangrijke aandachtspunten. In sommige geval len zal het nodig zijn de zieke persoon af te zonderen. De behandeling van infectieuze hepatitis steunt op 3 pijlers: - Rust: algehele rust tot leverfunctietesten hebben uitgewezen dat de lever hersteld is, bij sommige kinderen reeds na een drietal weken. - Een licht verteerbaar, eiwitrijk dieet: vlees, vis, kaas komen hiervoor in aanmerking. Voldoende vocht en suikers zijn nood zakelijk. - Een specifieke medicamenteuze therapie bestaat niet. Een injectie met gammaglobulinen kan de omgeving van de zieke beschermen tegen verdere uibreiding van de kwaal. Tegen hepatitis infectiosa bestaat geen echt vaccin. Sommige auteurs trekken de doeltreffendheid van de toediening van gammaglo bulinen in twijfel. Infectieuze hepatitis is GEEN kwaadaardige aandoening. Ze vergt wel veel aandacht van de zieke, zijn omgeving, het medisch en paramedisch personeel omdat de ziekte gepaard gaat met een hardnekkige besmettelijkheid. Daarom heeft het College van Burgemeester en Schepenen niet geaarzeld om in overleg met de inspectiediensten van Volksgezondheid, de medici van de streek en de M.S.T.-Centra de nodige maatrege len te nemen van zodra zich een opflakkering van de ziekte voordeed (sluiten van enkele klassen). In de toekomst zullen alle ouders van kinderen in wiens klas een geval van hepatitis werd vastgesteld, hiervan schriftelijk op de hoogte worden gebracht. De goedaardige afloop van geelzucht maakt paniek reacties zeker overbodig, de nare symptomen en vooral de hardnekkige besmettelijkheid laten ons niet toe zomaar over de gevolgen van de ziekte heen te stappen. Slechts wanneer de bevolking aandacht heeft voor de preventie van deze ziekte, mogen we verhopen dat onze stad in de toekomst gevrijwaard zal blijven van een verdere opflakkering van hepatitis Mevr. Van Gucht Thérèse, SCHEPEN VAN VOLKSGEZONDHEID. erled Lede. In Oordegem had de verkiezing van de karnaval- prinses van Oost-Vlaanderen plaats. Margueritte Naudts vertegenwoordigde de kleuren van Dendermonde en werd vierde gerangschikt door de jury. a STADSVISSERIJ -BRUSSELSE FORTEN- Programma 1985 In vergadering van het stedelijk visserijkomitee van 16.1.1985 werden volgende aktiviteiten gepland: - Interclubwedstrijd op 27.4.1985 uitsluitend voorbehouden voor Dendermondse club's. In tegenstelling tot vorige jaren zal thans een jaarlijkse beker worden uitgereikt. Nadere bijzonder heden hierover zullen ten gepasten tijde worden verstrekt. Er werd zo veel als mogelijk rekening gehouden met de wensen van de club's. - Opnieuw zijn vier palingnachten voorzien op navermelde data en uren: Nacht van 24 op 25 mei van 21 u. tot 0.3 u. Nacht van 14 op 15 juni van 21 u. tot 0.3 u. Nacht vein 9 tot 10 augustus van 20 tot 0.3 u. Nacht van 20 op 21 september van 20 u. tot 0.3 u. - De grote jaarlijkse kermiswedstrijd gaat door op 24.8.1985. - In 1985 zal voor de visstortingen absolute voorrang gegeven worden aan de witvis, vervolgens zal 200 kg paling gestort worden en indien de kredieten het ons enigzins toelaten, afhankelijk van de stijging der prijzen van de pootvis zal getracht worden 2 x 100 kg forel te storten. - De club's dewelke een wedstrijd wensen in te richten op de «Brusselse Forten» dienen eerst een schriftelijke aanvraag te doen aan het secretariaat van het Stedelijk Visserijkomitee Administratief Centrum, Fr. Courtensstraat 11 te 9330. Het zij er op gewezen dat per dag slechts één wedstrijd wordt toegelaten en dat deze club's een afwijking wordt toegestaan op het politiereglement op de stadsvisserij. - De stadsvisserij is geopend vanaf 1 februari tot en met 30 november. - Het Stedelijk Visserijkomitee BOEKEN-, STRIP- en PLATENBEURS Op zaterdag 9 en zondag 10 februari 1985 In de gemeentelijke basisschool, Molenberg 1A, Baasrode Zaterdag open 10.30 u.-12 u. en 13-20 u. Om 14 u. komen de striptekenaars hun werken signeren: Karei Biddeloo (de Rode Ridder), Jozef Broeckx (Dag Heidi), Jeroen De Coninck (de Ark van Noë), Edward De Rop (Jerom). Om 15 u.: Modeshow gebracht door Huis Barbara (Dendermon de) voor dameskledij; Huis Dumpy (Baasrode) voor kinderkledij, kommuniekledij. Om 15 u.: tijdens de modeshow: kinderbioscoop. Om 16.15 u.: optreden van leerlingen van de muziekakademie van Dendermonde. Zondag: open 10 u.-12 u. en 13-19 u. Om 10.30 u.: kinderbioscoop. Om 14 u. komen de striptekenaars: Jeroen De Coninck (Ark van Noë). Hector Leemans (Bakelandt), Pirana (kartoens, satirisch), Sylvain Polfliet (Brian Howell). Om 15 u. komen de heren Herman Van Molle (TV-kwis IQ en TV-Touché) en Michel Follet (TV-kwis Cinemanie) hun boeken signeren. Om 16 u.: de heer Francis Verdoodt; de bekende verteller in de TV-kinderprogramma's klein kleutertje, sprookjestheater komt enkele gedichten en sprookjes vertellen uit «Pa, er zit een dichter in mijn boom» Om 16 u.: optreden van de zanger Danny Nieulandt. Om 16.45 u.: dia-montage gebracht door de Heer Wouters (hoofdredacteur van Robbedoes) over het maken van een stripverhaal. Inkom: gratis. Doorlopend: welkom in onze bar met pannekoeken, hot dogs, koffie en allerlei dranken. Ingericht door de ouderraad van de Gemeentelijke Basisschool, Baasrode. ZATERDAG 9 FEBRUARI 9 00 u. Geleld bezoek aan de startdag rond «de n Antwerpen, ingericht door de Culturele Centrale D 10.20 u. Sociaal dienstbetoon door volksvertegenv De Batselier, ingericht door C.S.C.-vormingswerk ir Baasrode. Tot 11 uur. 11.00 u. Sociaal dienstbetoon door volksvertegenv De Batselier, ingericht door C S C -vormingswerk ir St.-Gillis. Tot 12 uur 14.30 u Poppenspel door De Troubadoers, «Jan I- grootjes», in het Kalleke-Step theater, St.-Ekx>istraat 15 b 14 30 u. Concert van meerstemmige liederen op de A dering van de B.G.J.G. door gem koor Cantecleer in zadl Dak te St.-Gillis. 19.30 u. Bijwonen van «La Bohème» van G. Puccini, in opera Gent, door K.A.V Dendermonde-Centrum. 19.30 u Wlnterkoncert door Harmonie H Van de Meuleti Bond Moyson, Noordlaan 21 te Dendermonde. Inkomprijs 20.00 u. Finale van het jaarlijks kwistornooi, ingencht "kapel Muziekmaatschappij St Cecilia, in feestzaal Half-Af te App«h 20.00 u. 4e kaarting kampioenschap 1984-85, ingerictr Dendermonde-Centrum in de Mariakring. in of 20 00 u. Prinsenverkiezing in zaal Ikaros te Oudegem, <nds, het kamavalkomitee «De Orde Der Filosofen». 20.00 u. 9de klelnkunstavond met Dimitri van Toren, q D.F. Schoonaarde in de parochiale zaal. ZONDAG 10 FEBRUARI 10.30 u. Kaartklub: wiezen, beloften, bieden, ingericht Pilaartje in jeugdhuis 't Pilaartje, Werf 1 te Dendermoncf welkom. 13.30 u. Gelelde wandeling langs het L.P.Boonpad te V Oudenhove A., ingericht door A.T.B. De Natuuvrienden. Voor Allen. 20.00 u. Jan Delcier brengt «Obscene Fabels». H.V.V.-Humanistisch Verbond nemen deel aan deze Casino. St.-Jorisgilde, Dendermonde. 20.00 u. Jan Declelr «Obscene Fabels»: bezoek aan in zaal Casino, St. Jorisgilde. Dendermonde. C C -Baasn Vertrek: te 19.30 u., A.B.V.V., Dorpsplein te Baasrode MAANDAG 11 FEBRUARI 11.00 u Sociaal dienstbetoon door gemeenteraadslid ingericht door vzw 't Vestje, aan de Oude Vest 129 te D 12 uur. 13.00 u Naaicursus: 9de les, reeks dameskleding, K A.V -Grembergen in het Parochiaal Centrum 17.00 u. Sociaal dienstbetoon door minister Jan Len_ Sociaal Centrum, Oude Vest 166 te Dendermonde. Tot 1U 19.00 u. Naaicursus: Kinderkleding voor kinderen van ingericht door K.A.V.-Dendermonde-Centnim in de Maris 19.30 u Cursus moderne wiskunde omtrent de k ingericht door de oudervereniging gemeentelijke jongens Rootjensweg te Grembergen 20.00 u. Voordracht en filmavond over klein fruit, v snoeien enz... ingericht door de Dendermondse Wijniri Vaatje», in zaal Herleving aan de Potiaulaan 4 te St.-GillisJ 20 15 u. Voordracht met bespreking: hoe maak ik foton T.V.-beelden, ingericht door V.T.B.-V.A.B. St.-Gillis in het oud-gemeentehuis te St.-Gillis, Bespreking: avondopname gemaakt in Dendermonde tijdf verlichting december 1984. DINSDAG 12 FEBRUARI 14.30 u Maandelijkse vergadering voor de Vlaamse Cl den afdeling Dendermonde met vertoning van dia's in del Dendermonde. 19.30 u. Voordracht: sfeer brengen in de woning r middelen, ingericht door K.A.V.-Dendermonde-Centrum in dl te Dendermonde. 20.00 u Schrijvers van bij ons: Rudolf Van de Perre spr innerlijke gelaat van André Demedts», in het stadhuis te D ingericht door het Davidsfonds Dendermonde. WOENSDAG 13 FEBRUARI 20.00 u Fotografie: binnenbrengen van 2 dia's voor de f wedstrijd en vertonen met bespreken van diareeks, ii Fotografische Kring in Stedelijke Nijverheidschool te D DONDERDAG 14 FEBRUARI 20 00 u Werkavond voor de cineclub van de Foti Stedelijke Nijverheidschool te Dendermonde. 20.00 u. Voordracht en debat: «Het geslacht Braet d heen» (1295-1980) door de Heer André Braet, ingericht dt Vereniging voor Familiekunde in het lokaal 't Peird aan de K| te Dendermonde 20.00 u. Cursus economie, 2de les, ingericht door K.W.Bl zaal «Boonwijt», Serbosstraat te Dendermonde. VRIJDAG 15 FEBRUARI 9.00 u. Sociaal dienstbetoon door minister Jan Len Sociaal Centrum, Oude Vest 166 te Dendermonde. Tot 114 10.00 u. Sociaal dienstbetoon door volksvertegenwi De Batselier, Ingericht door C.S.C.-Vormingswerk in de Sf Bond Moyson te Dendermonde. Tot 12 uur 20.00 u. Optreden van The Mardi-gras Jazzband, in£ Vlaamse Vrouwenkring Grembergen, in zaal Uilenspiej bergen 20.00 u. Huishoudelijke vorming met nieuwe d tijd bakken we pistolets en smoutebollen. Praktische les met proefname ingericht door Jong - K.A.V. I Klokske te Dendermonde. Sinds een tweetal jaren kun nen Temsenaars, hun solidari teit met mensen uit de Derde r Wereld gestalte geven door Wereldwinkelprodukten te ko pen op de wekelijkse vrijdags- markt of in de winkel in de Pastoor Boelstraat. Op deze manier komen wijn, thee, koffie, honing of andere Derde Wereldprodukten op «"tafel, waarvoor de producen ten eerlijke prijzen gekregen hebben. Dat de prijs voor de gebruikers daardoor toch nog betaalbaar blijft kan ómdat een groot deel van de tussen handel gebeurt door vrijwilli gers. Op deze manier is het totnog toe mogelijk geweest een marktstand te organiseren en ook twee dagen per week een winkeltje open te houden. Om meer mensen de kans te geven Wereldwinkelprodukten te ko pen is de wereldwinkelgroep nu op zoek naar partikulieren die thuis een klein produkten- depot willen houden. De voor naamste voordelen bij deze werkwijze zijn: de afstand wordt kleiner voor iemand die in een deelgemeente van Tem- se woont, je kan vrijwel elke dag terecht om produkten te kopen of te bestellen. Elversele Een eerste wijkdepot gaat eind januari van start in de wijk «Ganstienden». Daar zullen Eric en Dennis Van Den Heu vel een wijkdepot starten. Je kan terecht op volgend adres: Ganstienden 64, 2698 Elverse le. Wellicht komen voor ande re wijken ook vrijwilligers aan zetten om deze andere manier van handel drijven wat kracht bij te zetten. Wie geïnteres seerd is kan eens langskomen in de Wereldwinkel, Pastoor Boelstraat 62. Temse. Herdenking overlijden Z.M. Koning Albert Op zaterdag 16 februari a.s. herdenken wij de 51ste verjaardag van het tragisch overlijden van Z.M. Koning Albert. Samen met de Nationale Bonden richt het stads bestuur bij deze gelegenheid volgende plechtigheden in: Zaterdag 16.2.1985: Dendermonde centrum: Optocht naar het Oorlogsmonument, Heldenplein. Bijeenkomst op de Grote Markt te 17.45 u. Vertrek te 18.00 u St. Gillis: Dodenwake aan het gedenkteken Burg. Potiau laan, van 17 tot 18 uur. Een afvaardiging van oud-strijdersverenigingen zal de erewacht houden aan de oorlogsmonumenten. U wordt vriendelijk uitgenodigd aan deze plechtigheid deel te nemen. HUWELIJKSJUBILEA JANUAR11985 50 j.: 2.01: Aloysius Van Ranst - Boschman Henrietta, Bakker straat 20, Grembergen. 60 j.: 09.01Aloysius Vera - De Smedt Maria, Buisstraat 19, St,- Gillis. 60 j.: 14.01: Arthur Philips - Swenne Joanna, Ommegancklaan 54, Dendermonde. 50 j.: 25.01Charles De Bock - Vander Vreken Marie, Buisstraat 90, St.-Gillis. 50 j.: 28.01Edmond Van Gucht - Willems Theresia, Koning Albertstraat 129, St.-Gillis. Hulp aan Ethiopië Inzamelen van dekens en tentzeilen Aan de bevolkfng wordt de mogelijkheid geboden dekens en/of tentzeilen ter beschikking te stellen van de slachtof fers van de droogte (en nu ook van de koude) in Ethiopië. Deze giften zullen verzameld worden bij de Dienst voor Toerisme (V.V.V.), Stadhuis, Grote Markt te Dendermon de, gedurende de week van 11 tot 15 februari a.s., tijdens de bureeluren. Nadien zal het gemeentebestuur er voor zorgen dat deze giften afgeleverd worden in één van de gewestelijke verzamelplaatsen. APRIL-KERMIS APPELS Betreft: Periode van vrijdag 12 tot en met 21.4.1985. Dringend verzoek aan alle verenigingen en herbergiers der deelgemeente Appels, om ten laatste vóór 18 februari a.s., alle festiviteiten die ze willen vermeld zien op de kermisaffiche, kenbaar te maken aan één van de volgen de personen: G. Vermeiren, Hoofdstraat 37a, tel. 21,17.33 M. Borms, Zandstraat 93, tel. 21.43.67 R. De Paepe, Lindestraat 12, tel. 21.35,38. Sport-, Feest- en Jaarmarktcomité, HET BESTUUR. REVUE BELGE DU CINEMA - CONTRET MASEREELFONDS LE BORINAGE 8 tot 13 FEBRUARI STADHUIS DENDERMONDE OPEN: 9-12 u. 14- 17 u. ISM CC EN VW GE\ KONINKLIJKE «CAOEMIE VOOR SCHONE SVKA «XVll* eeuwse schilderkunst» voordrachtavond. j, v Op dinsdag 26 februari te 19.30 u. in de Academe d Dijkstraat 91Dendermonde. 105 Voordracht met doorlopende diavoorstelling door dikrei J.P. De Bruyn - Dokter in de kunstgeschiedenis efikvc aan de Koninklijke Academie te Dendermonde. rab Deelname in de kosten: 40 fr. per persoon aan SYKA-leden: 30 fr Studenten: 30 fr. Alle geïnteresseerden zijn welkom.

De Voorpost | 1985 | | pagina 48