smoeie fëkkers 51 Lebbeekse schepencollege ontmoette de pers Vernieuwing en aanpassing Lebbeekse openbare verlichting: kortsluiting tussen meerderheid en opposit^ Overschot op de Zeeise begroting tot onder het miljoen frank gedaald! in II Openbare biblioteek Opstal: steeds stijgend sukses 8 - 8.2.1985 - De Voorpost Winterdienst Zopas werd te Lebbeke een «Wint dienst» in het leven geroepen. Deze dienst, gevormd door de gemeentesekretaris, de po tiekommissaris. het hoofd van de technische dienst en de gemeenteontvanger, zette een o/steem op dat in werking treedt, wanneer het winterse weer een hinder vormt voor de weggebruiker. Overdag, tijdens de diensturen, is het de taak van de politiekommissaris of het hoofd van de technische dienst, de strooiploegen te waarschuwen om aan het werk te gaan. Met de Buggenhoutse rijkswacht werd een overeenkomst gesloten, die voorziet dat wanneer de weersomstandigheden 's nachts zodanig evolueren dat ingrijpen noodzakelijk wordt, de rijkswacht de politiekommissaris waarschuwt. Dit moet gebeuren voor 5 uur, zodat de strooiers, na oproep door de kommissaris, ten laatste om 5 uur aan de slag kunnen. Tijdens de weekends wordt de observatieopdracht van de Buggenhoutse rijks wacht overgenomen door de brigade uit Dendermonde. Is de kommissaris afwezig of met vakantie, dan wordt de langst aangestelde strooier, Paul Vermeir gewaarschuwd. Doel van deze Winterdienst, legde burgemeester Moeyersoon uit, is de sneeuw- en ijzelbestrijding professioneel en efficient aan te pakken. En aldus de kosten te drukken. Dat de vriezeman de gemeente aardig wat geld kan kosten, bewijzen de bedragen die de voorbije jaren aan de aankoop van zout gespendeerd werden: 1979, 1.498.666 fr., 1980, 400.000 fr., 1981, 461.928 fr., 1982, 745.383 fr., 1983, 37.677 fr. en 1984, 78.897 fr. Op de gemeentebegroting van dit jaar werd 600.000 fr. ingeschreven, een bedrag dat de gedane uitgaven geenszins zal dekken, vermits in de voorbije januarimaand reeds 2 x 50 Ton zout werd aangekocht. En 50 Ton zout zou zowat 309.000 fr. kosten. De gemeente schafte zich bovendien een sneeuwruimschop aan. Kostprijs: 46.000 fr. In de loop van januari van dit jaar werd in totaal 240 ton zout gestrooid. De vijf strooiers - Van Der Jeugt (Wieze), M. De Proft (Denderbelle), P. Vermeir (Lebbeke), Kamiel De Proft (Lebbeke, en De Hauwere (Lebbeke), die elk een welbepaald deel van de gemeente bestrijken, presteerde in de voorbije maand in totaal 260 uren (850 fr/u). Een eerste onderzoek naar de toestand van de wegen na de sneeuw- en koudegolf wees, naar het zeggen van schepen Tirez uit, dat de schade binnen de perken bleef. Met het herstel ervan wordt voorlopig gewacht. Ook al omdat men blijkbaar de hoop koestert dat het ministerie, net als dat vroeger reeds het geval geweest is, bijzondere toelagen zou uitkeren voor het herstel van beschadigde wegen. Ontwikkelingssamenwerking In de voorbije jaren heft de gemeente, in het kader van de ontwikkelingssamenwerking, financiële steun verleend aan BIVRO (Belgo-Indian-Village Reconstruction Organisation). BIVRO houdt zich hoofdzakelijk bezig met plattelandswerking o.a. het bouwen van woningen en dorpen- in India. In 1979, '80 en '81, werd telkens 500.000 fr. aan BIVRO overgedragen. In '82 en '83 ontving het projekt geen steun, terwijl de begroting 1984 540.000 fr. voorzag. Op de begroting '85 werd wel een bedrag ingeschreven, maar het projekt dat de steun zal ontvangen, werd nog niet vastgelegd. Verwarming gemeentelijke meisjesschool Met het doel de centrale verwarming in de Gemeentelijke Meisjesschool van stookolie op gas over te schakelen, kreeg de Gemeentelijke Technische dienst vorig jaar de opdracht een dossier terzake samen te stellen. Dit dossier, zette onderwijsschepen Franqois De Ridder uiteen, hadden we graag klaar gezien voor de Allerheiligenvakantie. De Technische Dienst was echter overbelast en kwam niet klaar. Bij de voorbespreking van de werken, aldus de schepen, had het college bovendien benadrukt, dat de ombouw in alle geval tijdens een vakantieperiode moest gebeuren. Ér is toen blijkbaar een kommunikatiestoomis ontstaan en vanuit de Technische Dienst zou bevel gegeven zijn de werken toch aan te vatten. Met het gevolg dat de aannemer het karwei begon midden een schoolperiode, hij de centrale verwarming vanzelfsprekend uitschakelde en de leerkrachten en leerlingen in de kou kwamen te zitten. Het kwaad was geschied cn vanuit het college kreeg het schoolhoofd de suggestie gebruik te maken van de lokalen in de Gemeentelijke Muziekschool. De direkteur vond het echter geraadzamer de problemen op te lossen in de gebouwen waarover hij bevoegdheid bezit, liet de refter van de Jongensschool ontruimen en richtte die in als opvangcentrum. Hij deelde de toestand ook mee aan de ouders, met de bemerking dat zij die dat wensten hun kleuters thuis konden houden. Bepaalde klassen werden bovendien op temperatuur gehouden door het inschakelen van elektrische convectoren. De toestand normaliseerde zich overigens vrij vlug. Overiegkomitee In het Overiegkomitee tussen het OCMW en het schepencollege zetelen namens het college burgemeester Moeyersoon en de schepenen André Tirez en Karei De Gucht. Het OCMW vaardigde A. De Mol (voorzitster), H. Ringoot en J. Putteman (leden) en Mevr. Mortier- De Smedt (secretaresse) af. Pierre Van Rossem jeki In de schoot van de Lebbeekse raad zijn de meningen omtrent de wyze waarop de wegen en pleinen by nacht en onty verlicht moeten worden, verdeeld. De ene is al meer voorstander dan de andere van het Lebbeekse wegennet royaal te belichten. De meningsverschillen daaromtrent zijn trouwens vroeger reeds aan het licht gekomen. Vorige raadszitting was dit opnieuw het geval. Aanleiding daartoe was het voorstel van schepen Hiel, het openbaar verlichtingsnet aan te passen, te ontdubbelen en te ver nieuwen in diverse straten van de gemeente. Schepen Hiel: een noodzaak In de Laurierstraat, aldus de schepen, is het net dringend aan vernieuwing toe. De kost ervan wordt geraamd op 444.000 fr. Daarnaast vragen we ook de goedkeuring van het aanpassen van het net in de Albert I-straat (709.548 fr.), van de vernieuwing van het net in de Nieuwstraat te Wieze (378.300 fr.), de aanleg van de openbare verlichting in de ver kaveling Meerskant (533.765 fr.), vernieuwing langsheen het Dorp te Denderbelle (265.000 fr.) en uitbreiding van de openbare verlichting in de Opstalstraat (tussen de Poel straat en het kruispunt Opstal - straat-Potaardestraat - 454.817 fr.). Akkoord, gaf schepen Hiel toe, deze dossiers vergen een zware investering, maar ze vormen een noodzaak en zijn het gevolg van keuringen uit gevoerd door experten van de elektriciteitsmaatschappij Johan De Mol: Verlichting is meer dan een kwestie van lou ter zien Nadat Johan De Mol zijn col lega's eraan herinnerde, dat de gemeente nu nog altijd betaalt voor oude installaties van In- tergem, vond hij het wraakroe pend dat op diverse plaatsen o.a. in de Laurierstraat, Albert I-straat en Denderbel le-Dorp recent aangelegde voetpaden door de uitvoering van de voorgestelde werken, opnieuw opgebroken zullen worden. Het VU-raadslid ging vervol gens op de detailtoer en stipte o.a. aan dat in de zeer smalle Laurierstraat verlichtingspalen van 10 m hoogte voorzien wor den, waarop lampen geïnstal leerd worden met een lichtsterkte van 150 Watt; dat in de Albert I-straat anderhalf miljoen geïnvesteerd werd in de aanleg van deels op het voetpad gesitueerde parkeer plaatsen, het voetpad er her leid werd tot drie tegels (90 cm!) en daarop nu nog verlich tingspalen zullen geïnstalleerd worden. Wat de Meerskant betreft keurde het VU-raadslid wel de optie goed, palen van 5 m hoogte te plaatsen en ze te voorzien van 70 Watt. De hoekhuizen zullen er wel uitge rust zijn met drie verlichtings palen Ideaal voor party's, naar de mening van De Mol. In de vaststelling dat alle on dergrondse leidingen in de richting van het speelplein lo pen, waar dus een elektrici- Zele heeft de belastingen op hetzelfde peil van de vorige jaren kunnen behouden, maar dit zou wel eens het laatste jaar kunnen zijn, want het overschot op de begroting bedraagt maar 695.363 fr. De opcentiemen op de onroe rende voorheffing blyven 1211. De personenbelastingen blijven op 6%. Ook de huisvuilbelasting blijft op 1200 fr. per jaar en per gezin met inbegrip van 30 plastiekzakken. Op het tewerkgesteld personeel worden 200 opcentiemen geheven en op de drijfkracht 400. De ontvangsten op de gewone dienst zouden 388.695 445 fr. zijn tegenover 388.000.082 fr. uitgaven. Het bestuursbeleid maakte een statistiek van de nettolasten. Voor 1985 voor ziet men alleen een stijging van de personeelslasten van 36% in 1984 naar 39% in 1985 of een bedrag van 86.632.419 fr. De werkingskosten blijven met 14% ongewijzigd of een be drag van 30.120.724 fr. De overdrachten en daaronder ressorteren o.a. de toelage aan het O.C.M.W., dc fakultatieve uitgaven, de bijdrage aan de interkommunale voor huisvuil verwerking, de subsidies aan de kerkfabrieken, verminde ren van 24% naar 23% met een bedrag van 52.018.769 fr. De schulden dalen met 2%. In 1984 was het 26% en voor dit jaar wordt het 24% of een bedrag van 52.139.098 fr. Nieuwe belasting In 1984 probeerde Zele reeds een belasting op de leegstaan de panden in te voeren De voogdij-overheid ging niet ak koord met de omschrijving en stuurde het dossier terug, om dat er geen onderscheid ge maakt werd tussen de gebou wen die aan de straatzijde grenzen en de gebouwen die niet aan de straatzijde gren zen. De belasting werd uitge steld tot 1985. De raadsleden moesten zich nu uitspreken. De PVV stelde vooraf dat ze tegenstemt omdat het de per soonlijke vrijheid aantast. Kri tiek kwam er van Karei Poppe (CVP) die zich afzette tegen het minimum van 10.000 fr. Hij stelde voor om dit te ver minderen tot 5.000 fr. voor wat panden tot 5 meter gevel breedte aanging. Dit amende ment werd aangenomen en het voorstel kreeg voldoende stemmen om ingevoerd te worden. Kritische begrotingstemmen Jozef Van Driessche (SP) be treurde het totaal gebrek aan een degelijk sportbeleid. Het bedrag wordt steeds kleiner. Hij meende dat het eerder een para-sportief beleid is, dat eer der te klasseren is bij het mi nisterie van Landbouw. In de begroting is geen enkel initia tief terug te vinden dat wijst in de richting van het bevorderen van de sport. Leo De Schepper (ZB) kwam opnieuw op voor de kuituur. Hij betreurde dat de gemeente maar 6 fr. per inwoner uitgeeft aan de biblioteken. Hij be treurde ook de vermindering op het budget voor de aanplan- tingcn. Hij vroeg aan schepen Jozef Van Kerckhove of'dit komt omdat de privé voor de aanplantingen zorgt. Bij deze discussie werd eveneens gewe zen door Roger Van Hecke (CVP) op de schade die boom stronken aanbrengen aan we gen en voetpaden. Anne Mane Cleen (CVP) stel de voor om de gemeentelijke premies voor het bouwen of kopen van woningen te verho gen van 20% naar 25%. Er is hiervoor een bedrag van 2 mil joen frank voorzien op het budget. Het zou de bouwers stimuleren. Ze gaf hierbij een rekensommetje waardoor de 5% verhoging niet volledig ten laste van de gemeente zou ko men. Burgemeester De Bruy- ne meende dat Zele reeds een serieuse inspanning deed. Het handhaafde de 20% op de staatspremie, die een heel stuk verhoogd is. Gustaaf Vercauteren (SP) leid de uit het inschrijven van een krediet van 60.000 fr. af, dat er weer sprake is om op de zolder van het gemeentehuis een schietstand voor de politie op te richten. Hij herinnerde er aan dat hier vroeger heel wat oppositie tegen was. De burge meester antwoordde dat het ergens anders schietoefenin gen houden een dure grap is: 1 000 fr. per uur en per man. Het is nodig dat de politie getraind wordt. Raadslid Vercauteren (SP) pakte het probleem van het gemeentelijk slachthuis aan bij het bespreken van de 600.000 fr. die op de buitengewone begroting werden ingeschre ven., en die bedoeld zijn voor onderzoek en ontwerp van een eventueel nieuw projekt. Hij wilde de stand van zaken. Bur gemeester Dc Bruync maakte de samenstelling van de studie groep bekend. Gemeentese kretaris Ivens is de voorzitter, ere-gemeentesekretaris An- theunis verslaggever en verder een inspekteur van Volksge zondheid, een professor aan de Rijksuniversiteit Gent en de direkteur van het slachthuis. Er zal een volledige marktstu- die worden gemaakt, die ge richt is op de bouw van een nieuw slachthuis. Aanpassings- werken in het oude slachthuis dat in klasse 4 werd onderge bracht, zitten er niet in. Clau- dine Heirman (PVV) wilde weten waarom er 1 miljoen frank minder ontvangsten zijn. Schepen Jozef Van Kerckhove schreef dit toe aan het vermin deren van de slachtingen groot vee. Raf Michicls (ZB) had daar een andere mening over. Hij meende dat het er niet goed gaat in het slachthuis. De slachters zijn baas en daar door is er een verlies aan klanten. Gustaaf Vercauteren (SP) sneed een zeer week punt aan toen hij informeerde of de ten- nisterreinen die op dc gronden van het O.C.M.W tussen Drieputtenstraat en Langeak- ker werden aangelegd, er op een regelmatige wijze zijn ge komen De strook werd in een nog niet goedgekeurd BPA voorbehoud om eventueel door dc gemeente voor spel en sportinfrastruktuur te wor den gebruikt. Het bleek nog altijd een landbouwzone te zijn. Burgemeester De Bruyne beperkte zich door te vertellen dat in het kontrakt met het OCMW, die de verhuurder is cn de huurder er geen sprake is van aanleg van tennisterrci- nen. De socialist Vercauteren bleef aandringen en kreeg steun van zijn partijgenoot Van Driessche, die inspeelde op een bewering van schepen Jozef Van Kerckhove, als zou alle sportinfrastruktuur er niet mogen staan. IIe neem de pen ter hand Politieagent Politiek Politieinspekteur Bij de recente aanstelling van 2 politieinspecteurs door de C. V. P. - meerderheid in het Gemeentebestuur van Buggenhout op 23 januari jl., werden volgende 2 kandidaten weerhouden Hofmans Karei, politiebrigadier met 10 jaar dienst, maar met de bijzondere vermelding 12 jaar bestuurslid van de Jong C V.P., geslaagd in het examen van politieinspekteur in 1981. Crets Rudy, politieagent met slechts 4 jaar dienst, maar met de bijzondere vermelding, zoon van gewezen A.C.V. sekretaris Crets Georges. Na deliberatie geslaagd in het 'examen van politieinspekteur in 1984. De overige kandidaten met 20, 18, 10 en 8 jaar dienst, allen eveneens geslaagd in het examen van politieinspekteur in 1981, van wie er zelfs één houder is van het brevet Politiekommissaris, werden eenvoudig genegeerd. Alzo dient men vast te stellen dat ervaring noch bekwaamheid enig belang hebben, maar wel sterke politieke bindingen. VAN DAMME Jean - Hoofdbrigadier VAN N1EUWENHOVE Roger - Hoofdbrigadier STASSIJNS Jean - Brigadier VAN INGELGEM Luc - Brigadier De openbare biblioteek van Buggenhout-Opstal is gelegen in een eigen lokaal aan de zaal Torenhof achter de kerk. Zij groeit echter stilaan uit haar muren en zal spoedig moeten uitkijken naar een ruimere behuizing. Niet ver wonderlijk als we de cyfers van de uitleningen bekyken, waarmee de werking van 1984 afgesloten werd. teitskabine zal geïnstalleerd worden, zag interpellant bo vendien de bevestiging dat en kel en altijd rekening gehou den wordt met de wensen van Intergem. Ook omtrent de Nieuwstraat (smalle voetpaden) en het Dorp te Denderbelle (daar wordt een verlichtingspaal voorzien op het voetpad dat er amper 3/4 tegel breed is) for muleerde de VU-woordvoer- der zijn bedenkingen. Verlich ting is meer dan louter zien, besloot hij. De verlichting kan bvb ook de intimiteit van een straat totaal doen verdwijnen. Willy Van Vossole: Initiatieven van de «elektriciens» Er wordt ons gevraagd, stelde Willy Van Vossole vast, een pakket vemieuwings- en uit breidingswerken aan het open baar verlichtingsnet in ver scheidene straten goed te keu ren. Hiermee is een uitgave van ruim drie miljoen frank gemoeid. Zowat 65% van dit bedrag gaat naar vernieuwing, de overige 35 naar uitbreiding (verkaveling Meerskant en Opstalstraat). De SP-fraktie kan niet onvoorwaardelijk met dit voorstel instemmen. Na grondige raadpleging van het dossier, blijven immers al te veel vragen beantwoord. Zo is het geenszins duidelijk in welke mate de vemieuwings- werken ruim 2 miljoen frank echt nodig zijn. Is het openbaar verlichtingsnet in de Laurierstraat, de Albert I- straat, de Nieuwstraat, de Denderstraat en het Dorp ver sleten? Zo ja, welke gebreken vertoont het dan, wie heeft die gebeurlijke mankementen vastgesteld en op grond van welke argumentering gebeurde dat? Terzajce is het dossier leeg. Alsnog moeten wij aan nemen dat het initiatief voor een en ander uitgaat van de «elektriciens», die als monopo liehouder alle nodige materiaal aan de gemeente slijten en al dus alleen maar zichzelf verrij ken. En mocht de interkom munale in deze dan al overleg plegen, dan willen wij dit hier en nu formeel bevestigd horen, of wit op zwart genotuleerd zien. Maar vermoedelijk is het zo dat de elektriciens wikken en beschikken, terwijl de ge meente slechts te knikken heeft en binnen haar bud gettaire marge voor de kos ten mag opdraaien. Het feit dat voor openbare verlichting, pas op de valreep een bedrag van een kleine 3 miljoen in de begroting 85 werd bijgeschre ven, is tekenend en laat ver moeden dat van een ernstige voorstudie naar de behoeften weinig sprake is. Uiteraard, beklemtoonde de SP-woordvoerder, ligt het pro bleem voor wat de uitbrei dingswerken betreft, totaal an ders. Een nieuwe verkaveling zoals de Meerskant kan ge woon niet zonder openbare verlichting. Hier is de behoefte zonneklaar aanwezig. Wel dringen wij erop aan dat de geplande voorzieningen zou den assorteren met de woon omgeving, dat men bij de in planting ervan een normaal ge bruik van de voetpaden zou waarborgen en dat de lichtster kte bij voorrang in funktie van de voetgangers zou worden bepaald. Daarentegen lijkt een uitbrei ding van de openbare verlich ting tot de Opstalstraat ons minder vanzelfsprekend. De verkeersdensiteit is er vrij laag (zowel van auto's, fietsers en voetgangers) en men treft er vrijwel geen bebouwing aan. Waarom precies daar de prio riteit leggen? Dat vemieu wings- en uitbreidingswerken aan het O.V.-net in onze frak- tie een aantal vragen oproept, beklemtoonde Van Vossole, heeft niets te maken met nega tivisme of kritiek. Maar heeft alles te maken met een opval lend gebrek aan beleid en visie terzake van de bestuursmeer- derheid. Wordt het immers niet de hoogste tijd dat men terzake naar een aantal kracht lijnen op zoek gaat? Ziet men de O.V. in funktie van de veiligheid van fietsers en voet gangers? Of heeft men het eer der begrepen op een snel auto verkeer? En wat bvb. met de handelsstraten, kruispunten e.d.? Werk voor de verkeers- kommissie? Hoe dan ook, zo lang een klare visie ontbreekt, zal men de politiek en de be slissingen van de «elektriciens» blijven ondergaan. En dat zint ons niet. Aan dit beleidsprobleem wil len wij tenslotte nadrukkelijk de vraag naar investeringsplan ning koppelen. Hoe kan men een vernieuwing en uitbreiding van het O.V.-net, waarvan de behoefte op de verkaveling Meerskant na nergens is bewezen en die ruim 3 miljoen De kollektie boeken is met 361 eenheden aangegroeid tot 6.118 delen; 2.033 non-fiction- boeken 144), 2.292 romans en verhalen 146) en 1.793 boeken voor minder dan veer tienjarigen 71); slechts 9 banden werden uit de kollektie afgevoerd In 1984 waren 442 leners inge schreven, dit is 51 meer dan het jaar voordien. Onderver deeld volgens leeftijd en ge slacht van de bezoekers ziet de ontlenersschaal er zo uit: 89 volwassen mannen 16), 84 volwassen vrouwen 15), 62 jongens in de leeftijdskatego- rie van 14 tot 18 14) en 77 meisjes 22), 49 jongens van minder dan 14 jaar (- 4) en 81 meisjes (- 12). Wc zien dus dat de biblioteek 200 mannelijke en 242 vrouwelijke lezers telde. In de Opstalse biblioteek zijn, zoals reeds gezegd, 6.118 boe ken beschikbaar: 6.005 hiervan zijn in het Nederlands geschre ven of uit een andere taal in het Nederlands vertaald (aan winst van 344); er zijn 71 Fran se boeken voorradig 3) en 42 in andere talen (+5). In 1977 werden 4.358 werken uitgeleend. In 1984, zeven jaar later, is dit getal meer dan verdrievoudigd: 13.228 (het jaar voordien 12.093): 3.554 hiervan waren non-fiction, 4.135 romans en verhalen en 5.539 ervan waren bestemd voor jeugdigen van minder dan 14 jaar. Meer dan 97% van de uitgeleende boeken waren Ne derlandstalig (12.810), 275 wa ren in het Frans en 143 in andere talen. In 1983 waren er 225 zittingen, vorig jaar nog slechts 177. Het gaat dus goed met de Op stalse biblioteek die gerund wordt door Kris Van Damme cn Dirk Van der Jeugt. Vermelden we tenslotte nog dat er dit jaar, voor de vijfde maal reeds een grote mu- ziekkwis georganizeerd wordt door dc Openbare Biblioteek. Deze heeft plaats in de zaal van het Torenhof op zondag 17 maart. L. Burgemeester De Bruyne ant woordde dat het wijzigen van bestaande BPA's zeer lang duurt. Alfons Rupus (CVP) vatte de opmerkingen van de oppositie samen. Hij greep terug naar dc voorgaande jaren. Dc begro ting kon gestart worden met een overschot van 31.297.000 fr. en het jaar voordien was dit zelf 51.501.000 fr. Indien er in 1986 moet begonnen worden met de 695.363 fr. die er dit jaar overschiet, dan hoeft er geen kommentaar aan toege voegd te worden, hoever het staat met de financiële toe stand van de gemeente. Hij oordeelde dat dc begroting een weerspiegeling van die van de voorgaande jaren is. Er is ner gens iets terug te vinden van de projekten die zouden kunnen voortvloeien uit suggesties die in de loop van het jaar werden gedaan. Hij greep ook nog eens terug naar de te hoge OCMW toelage van dc ge meente. Rechtvaardiging Burgemeester Jozef De Bruy ne greep in zijn repliek ook naar het verleden. In de perio de 1976 - 1978 verhoogden de gemeentelijke opcentiemen respektievelijk van 1200 naar 1300 en van 1300 naar 1600, volgens de vroegere normen. Hij zag twee mogelijkheden: ofwel gebruikt men de spaar pot op die in de periode werd gespaard, ofwel zoekt men naar andere financiële midde len, waaronder belastingsver hoging. Hij meende dat de bevolking nationaal al zwaar genoeg was getroffen om ze ook gemeentelijk nog te moe ten bezwaren. In dit perspek- tief werd gekozen voor de eer ste voorstelling. Hij meende dat dit een duidelijk cn kon- sekwent beleid was. Hij besef te anderzijds ook dat er in de kommissie van gemeente raadsleden dit jaar zal moeten gezocht worden naar financiële middelen. De begroting werd goedge keurd door de meerder- hcidscoalitie, terwijl de oppo sitie zich onthield. Groot - Lebbeke trank gaat kosten, toti ritaire investering Lai een buitengewone lil die de jongste paar jf| 11 strak keurslijf gespa; Welke echte prioritej ten hiervoor wijken?'us,na delijk dient het an>s,e P weer bij de elektr^akt, zocht Merkwaarden gev Van Vossole vast, en en College: Alle dossie0 van nabij' gevolgd Intergem, reageerde^""' Hiel op de kritiek f8.110* oppositie, heeft gerftief hand van het collej houden bij het plaf''1!®; deze werken. Vergti af^ dien niet dat in de ee de zwakke weggebii °e de fietsers en voetg ieI v,e voordeel halen uit e4vatter ke openbare verlich ^es' voegde de schepen o toe, wij dienen g«c^r e Intergem-belangen. m Om de verkeersvei!Éenaa bevorderen, pikte b$£rre; ter Moeyersoon in, We v Intergem voorgesteld middellijke omgevinj kruispunten een an verlichting aan te bre dat de weggebruiker zou opmerken dat hi vaarlijke verkeerssiti j dert. Intergem, aldus gemeester, antwoord dat dergelijk systeem gestreefd is. Schepen Hiel verd verder nog, dat alle p het ontwerpstadium en dat elk dossier, b sing van de palen en ren, zal nagekeken wi mag, richtte hij zicht De Mol, daarbij aan* De schepen verzocht dan ook de voorstelle college goed te keure ve echter het dossia kant, dat hij voorstelt dagen. Met het doel verlichting aldaar naf Elk dossier, benadn schepen nog eens, I plaatsing met de elek(van maatschappij bfoeve worden. a het Omdat de oppositiïeld, blijkbaar niet overtuifMae: van de argumentatiehtakl schepen, onthielden z$ op t dens de stemming diet sta volgde. SP-raadslid Fpgesti verklaarde zich wel vet v< der van de voorstelkflet wilde zijn fraktie vdtd v: onthield zich dan ook.j zijl at w ider w i He I vol Qteel op z n smalst.... De kommenlaren over de wijze waarop hel Leb beekse gemeentebestuur de voorbije sneeuwellende te lijf ging, waren - dat spreekt vanzelf - sterk uit eenlopend. ledereen te vreden stellen blijkt erg moeilijk en de ene inwoner stelt al hogere eisen dan de andere. Werden op diverse plaatsen klachten geuit, dat er te weinig of hele maal geen zout gestrooid werd, dan kreeg het Leb beekse gemeentebestuur - bij mijn weten, voor het eerst in de geschiedenis, deelde schepen Tirez mee - een telefoontje van een inwoner die erop aandrong in zijn straat in het geheel niet te strooien. Wellicht een ingezetene die zijn kinderen zo lang mogelijk van de sneeuw pret wilde laten genieten. Eén van de door de ge meente ingehuurde zout- strooiers maakte wat an ders mee. Hij kreeg nl. geen toegang lot Belle- Broek. Milieubeschermers beletten hem dat, door met opgeheven armen voor zijn traktor te gaan postvat ten. Horen we daar iemand zeggenWel bestet! Schepen De Gucht zag er tijdens de maandelijkse ontmoeting van het sche penkollege met de pers al- lerbelabberst uit. De finan- cieschepen zat blijkbaar geplaagd met een flinke verkoudheid. Voortdurend moest hij dan ook naar zijn zakdoek grijpen en stuurde hu --*ohalve v"-" de mu ren van de schepenkamer Zijn manke gezondheids toestand wekte zelfs het meedogen op van burge meester Moeyersoon, die via termen als kompas- se- en -leven riskeren zijn zorg uitdrukte over de fysische konditie van zijn schepen. Het dossier dat erin voorziet nieuwe sanitaire voorzieningen te installe ren in de gemeentelijke muziekschool, heeft zijn eindfase bereikt, werd aan de pers medegedeeld door schepen Cois De Ridder. Wie de nieuwe toiletten binnen afzienbare tijd zal inhuldigen, konden de persmensen niet te weten komen. Aan zijn reaktie te zien bestond er ook bij een andere schepen dan die van onderwijs interesse voor. Onderwijsschepen Cois De Ridder verklaarde eveneens, met het doel naar een oplossing te zoe ken voor het leerlingenver voer te Lebbeke, achter de schermen verdere kon takten te zullen opnemen», met de diverse onderwijs- netten. En wij die dachten dat achter de schermen werken» niet hoorde. De Lebbeekse to neelkring Ommekaar ver zorgde vorig weekend in het Gildenhuis te St. Gillis- Dendermonde, een gast- voorstelling van Robert en Bedrand». Zij die dachten dat de thuishaven van deze kring, zaal Heidehofslechts over een beperkte scóne- hivt m~nt;ten hun mening herzien, wtu.. het decor moest in St.-Gil lis deels gekortwiekt wor den. De voorstelling zwangerd door def\ van pannekoeken, r overigens een me» over de gehele lijn. Missen wordt vaak gezet, gedachte flitste onsl door het hoofd, tot Buggenhouts pondent ons volger* haal vedelde... Toen de korrespont kwestie thuiskwam, vond hij I het telefoontoestel I door zijn echtgenote haast neergekrabt richtje: »Jef Cassé I steld». I De man las de boodstP"c krabde zich even i*f" baard, gaf de mare wat tweede lesbeud, lei slaagde er niet in lm z ontcijferen. Jef Nooit van gehoord. I kan dat nou zijn? Vrouwlief werd sprekend gedagvaaA toen zijn eega tot' dat haar boodschap neerslag was van eert toontje afkomstig Lebbeekse Gasthof boom, hoorde de r kwestie ergens een (I tje rinkelen. Jef Cassé was een vrije interpretatief improvisatie a.h.v, bij de jazzterminc houden - van Jazzka een door de Lebbi Club 50 georganIM evenement, dat mgef het plotse overlijden Bed Heuvinck uitga werd tot 16 februari e

De Voorpost | 1985 | | pagina 8