bbeekse toneelkring ooit n «Landjuweel» deelnemer >t toneelgebeuren 't Land van Waas Wanneer trouw je met mijn vrouw? De Voorpost - 15.2.1985 - 21 h„e# Pogen nj? iamsche Volk dienen, door het toneel», notuleerden enkele Lebbeekse ipten op 6 oktober 1935 - haast vijftig jaar geleden dus - als in het reglement van de op die datum officieel opgerichte g enPK 'Pogen'. tchting waren diverse «Verhavert»-en betrokken en wanneer je een iw later de rolverdeling bekijkt van de toneelproduktie «Wanneer met mijn vrouw?», stuk opgezet om 50 jaar «Pogen» te vieren, dan ten J nog altijd gekonfronteerd met loten van diezelfde Verhavert-stam. mi«iie, daar bestaat geen twijfel over, heeft haar stempel gedrukt op het van deze Lebbeekse toneelkring. Een kring die - laten we dat niet hoofd zien - in zijn bestaan tweemaal deelnam aan het Koninklijk ild te kunnen «50 jaar Po- we dan ook bij Jan Verha- lang sekreta- itter van de bij Achiel Ver kenner bij uit- het recente Leb- Iturele verleden, te rade. In de vijftiger jaren il trouwens tien lid en sekretaris ta uit Calcutta ivert»-en, legt A- ineiren uit, waren Ze waren na wereldoorlog ak- est in «De Wei zang- en toneel- >pij, die haar ver- verzorgde in het de fabriek De Heizijde. Omdat bepaald ogenblik teel wilden bren- it «De Welvaart» irde, stapten ze zonder enige onenigheid - uit en riepen ze «Po gen» in het leven. Mijn oudere broer Jozef, al dus Jan Verhavert, was de voornaamste voorvechter van de nieuwe kring. In de familie werd rondgekeken naar toneelliefhebbers en ook op vrienden en kennis sen, o.a. op de leden van de kaatsclub «De Zwaluwen», die toondertijd langs de Ra- kail aktief was, werd een beroep gedaan om het eer ste stuk te bezetten. Op 6 oktober 1935 werd Pogen officieel boven de doopvont gehouden. Voor zitter werd mijn broer Jo zef, Victor Van Bosbeke be landde in de ondervoorzit terszetel, ikzelf werd schrij ver-verslaggever, mijn broer Denis beheerde de fi nanciën en tot raadsleden werden Cecile Van Nieu- wenhove (echtgenote van Jozef), Maria Goedgezel schap en Petrus Vermeiren verkozen. Medewerkers van het eerste uur waren daarnaast Delphine Ver meiren, Maria De Vis (toen nog mijn lief, later mijn vrouw), Maria Verhavert elf nende dagen en weken wordt op diverse plekken in het Waasland toneel gespeeld, ook en door de amateurgezelschappen uit de streek. Hierna een proeve tot samenvatting. tdi, 1 chiel Vermeiren, de man die over Lebbeke weel en kent (c). (mijn zus), August Verhas selt, Kamiel Callaert («Ka milleken Bed», heette die man in de volksmond) en Gustaaf Tilley. Die namen vond je trou wens terug op de rolverde ling van het eerste stuk dat «Pogen» voor het voetlicht bracht: «Tante Jutta uit Cal cutta». Wil je toneelopvoe ringen tot bij het publiek bréngen, moet je vanzelf sprekend over een zaal be schikken. En die vond de kring in de Stationsstraat, bij De Rouck, in «De Nieu we Zaal», door de volks mond «Sj assens Kar lien genoemd. Als regisseur voor «Tante Jutta uit Cal cutta» werd Jan Seys, een beroeps, aangetrokken. Seys, herinnert Jan Verha vert zich, regisseerde op dat moment in «De Nieuwe Zaal» trouwens een stuk dat opgezet was door wat «de zwarte bende» genoemd werd, een groep afge scheurde liberalen. Vermits «Pogen» besefte dat «De Nieuwe Zaal» slechts een eenmalig toe vluchtsoord betekende, werd uitgekeken naar een andere thuishaven. Het vol gend jaar ging de kring dan ook aan de slag «Bij de Foef», de zaal langs de Kerkstraat, waar zich nu de bioskoop «Madeira» be vindt. Daar verzorgde «Po gen» zowat vier jaar zijn vertoningen. Achteraf toog de kring naar «Zaal Rosa» in de Leo Duboisstraat. En beleefde er een bloeiperiode uit haar bestaan. De jong ste vijftien jaar gaan de voorstellingen door in «Zaal Corso», in de Rosse- vaalstraat. Winnaar nationale wed strijd en deelname aan twee Landjuwelen In de voorbije halve eeuw waren vanzelfsprekend heel wat regisseurs bij «Po gen» aan de slag. Jan Verhavert: na Jan Seys (KVS), die bij ons bleef tot bij het begin van de tweede Lebbeke. Jan Verhavert (c). wereldoorlog, deden we achtereenvolgens een be roep op Jos Joosten (KVS), Marcel Amaye (Reizend Volkstoneel), Leo Van der Hulst (een leraar Neder lands te Dendermonde), Ro bert Maes, Huib Van Hel- lem en Fons Der re. Achiel Vermeiren: Vooral de komst van Robert Maes heeft de kring deugd ge daan. Hij heeft voor «Po gen» enorm veel betekend. Zijn manier van aanpak en werken kaderde overigens volledig in het ideaalbeeld dat ik me van een regisseur van een liefhebberskring vorm: niet iemand die zich tot pure regie-aanwijzin gen beperkt, maar wel ie mand die de toneelama teurs ook houding en pre sence bijbrengt, hun uit spraak bijschaaft, naar het materiaal waarover hij be schikt toewerkt. Zo'n ie mand was Robert Maes. Hij was overigens vooral ak- teur. Maar dan één van een uitzonderlijk gehalte. Hij regisseerde bij «Pogen» trouwens hoofdzakelijk stukken die hij als akteur in de KVS gespeeld had. Onder Robert Maes nam «Pogen» deel aan diverse tornooien. Zo slaagde het er in 1948 in, met een opvoe ring van «De Moordenaar Gods», het Nationaal Tor nooi, uitgeschreven door de Koninklijke Toneelmaat schappij «Kunst en Ver maak» uit Mechelen, in de wacht te slepen. En meteen ook de prijs voor de beste toneelkring naar Lebbeke mee te brengen. Aan de produktie van dat stuk had de kring enorm veel tijd en moeite gespen deerd. Zowel kwa figuratie, dekor als belichting. Toen na de voorstellingen te Leb beke, de opvoering in Me- ef-H i d ?lei»r in Sint-Gillis e van Raymond Schrijvers voert Oud-KLJ- Uis op «Bemoeial» van Jack Popplewell. Ak- leaninne Van de Vijver, Andre Vertenten, .8® is Can tens, Karei Heirman, Monique Van ,cr Bemadette Bolssens, Omer De Munck en Van de Leur vertolken drie bedrijven lang. ische thriller wordt gebracht op 16, 17 en 23 i om 20 u. in de Katholieke Kring, Kerk- Reserveren bij Monique Verherbruggen, "ff straat 9. tel. 770.67.61 /an ;tyrosa in Sint-Niklaas iier ^mmermans schreef «De zeer schone uren 1 ffrouw Symforosa» Hoe haar relatie met de K lartienus ineen zit verneemt u als u r klase schouwburg of naar Nieuwkerken .Toneelgroepering De Vlasbloem laat Liere der1 Goossen dit begijntjesstuk regisseren. Za- 16 februari vanaf 20 u. doet De Vlasbloem erken mee aan de happening n.a.v. 110 jaar onds - Sint-Niklaas, een totaalgebeuren met zang. spel en dans. Ook poppentheater Oeke- n. volkskunstgroep Drieske Nijpers en nog em andere groepen en kunstenaars uit het nd zijn dan van de partij Bbloem biedt vrijdag 22 februari om 20.30 eigen Nieuwkerken (Katholieke Kring) een vond aan. Een drieluik: eerst begijntje Sym- dan poëtische vertellingen door de Hamse unstenares Leen Vermeiren die «Doodge goed is, en tenslotte de keurgroep van het met «De Beer» van Anton Tsjechow Dat wordt geregisseerd door Leo Vertongen, het burlesk verhaal over vrouwenhaat die uit- in liefde. ^t-Niklase DF-happening is gratis toeganke- ^oor de toneelavond in Nieuwkerken kan je reserveren via tel. 776.02.91 of 776.48.49 |t in Bazel niging XYZ uit Bazel brengt op 23 fe- 12, 3 en 9 maart de klucht «Maak plaats voor pw» op de planken van zaal Cardijn. Ray fen John Chapman schreven de tekst. JVoor Tering 8taan in Greta De Smet. Roger Van jonck, Fabienne De Bock, Jerome Gorrebeeck, J Toté, Herman Waterschoot, Hilde De Meul- "uy De Bruycker en Partine Matelet. Belichting Iprik De Roeck. grime van Mimi Wuyts en pip door Hilde Maris. Telkens om 20 u. verkrijgen via telefoonnummers 1-42. 774.26.85, 774.24.91. «r in Eksa&rde lerale repetitie» is een komische thriller die ring Bezeboot uit Doorslaar (Eksaarde) nog en 17 februari om 20 u opvoert in het puis van Eksaarde. Fabels in Beveren Jan Decleir treedt zaterdag 16 februari op in het Gildenhuis te Beveren, om 20 u. «Oscene fabelsvan Dario Fo zijn recht voor de raap, en je kan nog lachen ook. Vzw De Spiegel organizeert. Speel theater in Sint-Niklaas Zoals vorige week aangekondigd is Eva Bals Speel- theater te gast in de Sint-Niklase schouwburg op zaterdag 23 januari in de namiddag (15 u.). Vzw Titanic, de VKOAS en de stedelijke jeugdraad zetten de manifestatie op het getouw Spektakel voor en door kinderen. Pirandello door KVS Nog in de schouwburg van Sint-Niklaas brengt KVS-Brussel in regie van Senne Rouffaer en met als akteurs Werner Van der Sarren («Namen noemen»), Ann Petersen (van de film), Ivonne Lex, Chris Lomme e.a. «Ieder zijn waarheid» van de Italiaanse grootmeester Luigi Pirandello. Dinsdag 26 februari om 14 u. (schoolvoorstelling) en 20 u. (voor ieder een). Het gaat over twee clans in een Italiaans provinciestadje, een ambtenaar die zijn vrouw op sluit en ander leuks. Het stuk is een jaar of zeventig oud, maar werd al bijna in alle wereldtalen vertaald en wordt nog heel vaak opgevoerd. De Ghelderode schools Over de opvoering op 1, 2 en 3 maart in de Sint- Niklase schouwburg van «Pantagleize» door leerkrachten en leerlingen van het kollege én de Heilige Familie in Sint-Niklaas leest u meer op een andere plaats in dit blad. «Pantagleize» van Michel De Ghelderode wordt geregisseerd door Stef De Smyter en wordt gespeeld ten bate van de sociale werken van e.h. Daniël Evrard, de eerste Wase «jaarfiguur» Straks in Sint-Niklaas Sofokles Antigone» op 5 maart door KNS-Antwer pen, «Leugens» van Hugh Whitemore op 9 maart ook door KNS, dat staat op het maartmenu van de Sint-Niklase schouwburg. Nog in maart schieten de plaatselijke verenigingen uit hun krammen. Specia le aandacht wordt gevraagd voor «Een vlo in het oor» van Feydeau, op te voeren op 22, 23. 24 en 25 maart door de honderd jaar jonge Goudbloem Sint- Genesius komt op 9, 10 en 11 maart met «De Meid» aandragen en Tijl einde maart met «Eirm Vlonde- ren». Ook einde maart nog «Bedrog» van Pinter door De Vlasbloem in Nieuwkerken. Vrijgezellen in Kemzeke Gemeld kan nu al worden dat 't Kelderken van Kemzeke op 23, 29 en 30 maart «Een beeld van een man» brengt, in regie van Karei Ferket. Lachen met vrijgezellen in het plaatselijke parochiehuis. W.V. chelen in het verschiet lag, sprak Robert Maes: «Man nen nu gaan we beginnen te werken!» En iedereen viel haast om van het schrikken. Maar er werd nog aan gewerkt. Het re sultaat liet overigens niet op zich wachten. In 1949 nam «Pogen» met «De kathedraalbouwers» van Lode Cantens, voor het eerst deel aan het Konink lijk Landjuweel. Robert Maes voerde opnieuw de re gie. De Lebbeekse kring verkeerde toen overigens in voornaam gezelschap, want de konkurrentie werd ge vormd door De Moedertaal uit Mechelen, De Goud bloem uit St.-Niklaas, De Rozeknop uit Antwerpen, Verbroedering, eveneens uit de Scheldestad, Jesus met de balsembolomme uit Gent, De Broedermin uit Antwerpen en de St.-Au- gustinuskring, eveneens uit de metropool. En toch slaagde «Pogen» erin op de vierde plaats tc eindigen. Achiel Vermeiren citeert uit het juryverslag: «De op voering stond geheel in het teken van het stuk, piktu- raal uitstekend bewerkt, dramatisch betrekkelijk zwak. Dit betekent nu ech ter niet dat de akteurs en dan vooral de hoofdakteurs beneden de hun gestelde ei sen zijn gebleven. Wel in tegendeel. Peter Appel mans (Jan Verhavert) gaf zich met gevoel en waar digheid en kende ontroe rende momenten, Bollaert (Armand Heymans) wist meestal het raak aksent te vinden en speelde met ge vatheid en overtuiging, Reymen, de buitenburge meester (Jef Verhavert) en De Coninck, de binnenbur- gemeester (Achiel Vermei ren) gaven voortreffelijk spel. Ook de rol van Trijtje Appelmans (Cecile Verha- vert-Van Nieuwenhove), die vooral opviel door haar keurige^ diktie, was in goe de handen... Het samenspel stak over het algemeen flink in me kaar en sommige scènes werden voortreffelijk ver tolkt. De figuratie verdient eveneens een goede noot. De toneelkring Pogen, be sluit het juryrapport, heeft ons van een niet onverdien stelijk volksstuk een prij zenswaardige opvoering gegeven. Een landelijke vereniging die tot een der gelijke prestatie in staat is, gaat een schone toekomst tegemoet. Moge ze in haar werking en geestdrift vol harden.» Aan deze produktie ver leenden, naast bovenge- noemden, ook Paula Hey mans, Frans Meert, Pros per Putteman, Albert Meert, Maria Van Over- strae ten-Goed gezelschap, Albert Lefever, Irene De Donder, Georges Bultereys, Frans Luypaert, Jef Verha vert junior, Denis Verha vert, Octaaf Tramblay, Theo Van den Biesen, Henri Van Bosbeke, Rosa Bos- teels, Franpois Wavereyns en Octaaf Holbrecht hun medewerking. Een jaar later was Pogen opnieuw van de partij in het Landjuweel. Met de opvoe ring van «Het onstuimig hart» van John Patrick, werd toen een eervolle ver melding in de wacht ge sleept. Pogen heeft zijn publiek vaak van hoogstaande ak teerprestaties laten genie ten Jan Verhavert, beklem toont Achiel Vermeiren, was niet alleen een fijne ke rel om mee te werken, maar ook een fantastisch akteur Ik heb die man prestaties zien leveren, die een profes sioneel peil haalden Voor zijn prestatie in «Het Chi nees Landhuis» kreeg hij overigens de prijs voor de beste vertolking in het pro vinciaal schiftingstornooi Het volgende jaar, toen «De kleine vier» gespeeld werd, kreeg Rik Wesemael die prijs. En nog een jaar later, voe gen wij eraan toe, sleepte Achiel Vermeiren zelf die prijs in de wacht voor zijn prestatie in «Donadieu» Achteraf speelde Pogen Lebbeke. Toneelgroep Pogen (v). Pogen Lebbeke brengt pittig en sprankelend vertoon Met een (s)explosief scènetje, tijdens hetwelk dofgrollende macho-keelgeluiden op en neer zwaaiende damesbenen begeleidden en een rieten stoel duidelijk hoorbaar kreunde van genoegen, werden de talrijke toeschouwers, vorig weekend in zaal Corso te Lebbeke, de woning binnengeleid van het echtpaar Wageman. Walter en Vera, want zo heten de Wagemans, vormen twee belangrijke pionnen in het sprankelend blijspel dat de auteurs J. Bemard-Luc en J.P. Conty, onder de titel «Wanneer trouw je met mijn vrouw?» schreven. Toneelkring Pogen, dit jaar aan haar vijftigste levensjaar toe, brengt dit stuk in een regie van Francine De Bolle. Lichte komedies als dit bou levardstuk, hoofdzakelijk gericht op de ontspanning van de toeschouwer, liggen Pogen blijkbaar goed, want net als vorig jaar slaagde de kring erin, zijn getrouw publiek een genoeglijke avond te bezorgen. Bij de viering van dit 50-jarig be staan leken alle betrokke nen ons overigens extra-ge motiveerd. Bepaalde ak teerprestaties o.a. waren niet alleen om van te snoe pen, maar om achteraf nog van na te genieten ook. Scheidingsperikelen Was ist los? Walters en Ver- a's echtelijke boot is gekap seisd. Ze staan op het punt te scheiden en hebben elk een nieuwe relatie opge bouwd. Walter met een hon gerige Amerikaanse, Vera met een droogbloeier van een man. Wanneer Greet, een tante «met een hoog suikergehalte», vroeger dan verwacht op bezoek komt en het echtpaar dat tegen de klippen aanvoer, niet de kans krijgt alle be zwarende elementen die in de richting van een schei ding duiden, te verwijde ren, gaan de poppen aan het dansen. «Wanneer trouw je met mijn vrouw?» bloeit dan open tot een komedie van misverstanden en vermeen de identiteiten. Vooral ook omdat het dienstmeisje de situatie niet meer aankan en zowat tureluurs wordt. En ook nog een studie vriend van Walter komt opdagen. Hoe de affaire dan uiteinde lijk afloopt? Als in elk an der blijspel... Knappe vertolking Regisseur Francine De Bol le, voor het eerst aan de slag bij Pogen, heeft haar entrée niet gemist. Alleen al omdat ze erin slaagde alle akteurs een dergelijk hoog tempo op te leggen, dat je als toeschouwer wei nig respijt gegund wordt en dat hoort ook zo in der gelijke stukken verdient ze alle lof. Haar scènebezet ting was bovendien comme- il-faut. Daarenboven liet ze de akteurs, wanneer zich daartoe de gelegenheid bood en zonder in «overdri ve» te vervallen, de kans te bewijzen dat ze wat in hun mars hebben. O.a. Jean- Pierre Van Alfaene (in de jogging-scène), Franpois Van Puyvelde en Moniek Verhavert mochten daar dankbaar gebruik van maken. Kwoteren we alle akteurs met een uitstekend, dan maken we toch enige reser ve wat de prestatie van Li- sette Vissers als Dolly be treft. Een Amerikaans ak sent mag o.i. niet leiden tot onverstaanbaarheid. Dan verliest dat extravagante immers elke charme en ver loedert het de taal tot een gewauwel. Deze nieuwelin ge in de Pogen-cast meteen alle krediet ontzeggen zou echter onrechtvaardig zijn. Kwa présence, vlotheid en mimiek weet ze immers van wanten. We zien haar daar om ook graag een volgende keer aan het werk. Moniek Verhavert kroop in de huid van tante Greet. Zij was tante Greet, een schijn baar argeloos dametje dat echter weet waar Abraham de mosterd vandaan haalt en het plan dat uit haar pientere brein ontsproot, weet te realiseren alsof het een fluitje van een cent is. Van Moniek Verhavert be weren dat ze zoals altijd be wijst over rijke akteertalen ten te beschikken is welis waar een cliché, maar ook via clichés kan je waarhe den uitdrukken. Zowel Ar lette Verhavert, die de rol van Vera voor haar rekening nam, als Ida Breyssens (het dienstmeis je) die een vorige presta tie bij Pogen duidelijk over trof lieten zich van hun beste zijde zien. Beiden wis ten immers op de gepaste wijze gestalte te geven aan him personage. Hun vertol king was dan ook af. Ook aan mannelijke kant vielen uitsluitend positieve prestaties te noteren. Zowel Franpois Van Puyvelde (Walter) als Jean-Pierre Van Alfaene (Frans Pee tere) geven hun personage kleur en reliëf. Laatstge noemde reveleerde opnieuw zijn rijke komische talen ten en Franpois Van Puy velde gaf hem doorlopend een overtuigende repliek. Hoewel Freddy De Ridder (Eric De Brouwer) in de cast een eerder kleine rol kreeg toebedeeld en zijn persona ge door de auteurs weinig in de verf gezet wordt (er werkelijk «bijgesleurd» werd) klaarde hij ander maal de klus met opvallend gemak. Techniek Voor het dekor deed Pogen een beroep op Frans Luy paert, Roger Van den Bergh, Pierre Verschelden en Willy Annaert. Niette genstaande de krappe scèneruimte waarover men in zaal Corso kan beschik ken, slaagden deze heren erin een funktioneel dekor op te bouwen. Bart Van den Bergh, Mare Huyck en Franpois Van Puyvelde ver zorgden feilloos geluid en licht en voorzegster Marita Goedgezelschap beleefde, daarvan zijn we overtuigd, een rustige avond. Vermelden we nog dat Laila Steppé de accessoires bij de hand haalde en Instituut Vicky de grime verzorgde. En dat Pogen «Wanneer trouw je met mijn vrouw?» nog opvoert op zaterdag 16 en op maandag 18 februari te 19.30 u. in zaal Corso, Rossevaalstraat te Lebbeke. Wie houdt Van een avondje ontspanning, gepresen teerd door mensen uit z'n eigen omgeving, mag één van beide voorstellingen niet missen. 50 jaar Pogen kreeg een sprankelende feest voorstelling Pierre Van Rossem Lebbeke. De twee mannelijke hoofdrolspelers uit «Wanneer trouw je met mijn vrouw?» (V) overigens nog flink wat be kende stukken. Opvoe ringen van o.a. «De Stroom», «De regenmaker», «Kinderen van ons volk», «Don Camillo», «Van de brug af gezien», «Boeing- Boeing», «Tien kleine ne gertjes», «Het dorp der mi rakelen», «Barabas» e.a. zullen de Lebbeekse toneel liefhebbers ongetwijfeld nog in het geheugen liggen. Mindere periode en heropstanding Net als haast elke andere kring, kende Pogen ook pe rioden dat het minder goed ging In 1978 en '79, herinnert Jan Verhavert zich, zijn we door allerlei omstandighe den niet eens aan een toneelopvoering gekomen. In 1978 waren we van plan «Dokters in de zaal» voor het voetlicht te brengen De repetities waren reeds aan de gang. toen één van de akteurs, drie vier weken voor de vertoning, om be roepsredenen - de man in kwestie moest een eksamen voorbereiden - verstek liet gaan. Ik heb toen nog voor gesteld de rollen om te wis selen, maar dat bleek al bij al onmogelijk. Gepoogd werd toen nog een stuk met een kleinere bezetting op te zetten, maar bij de ene en de andere manifesteerde zich een zekere tegenzin, zodat ook dat projekt uiteindelijk in het water viel. Die malaise sleepte ook het volgend jaar nog aan. Tot spelen kwam Pogen ook dat jaar niet. In 1981 gaf Jan Verhavert, voorzitter van de kring sinds 1950, zijn ontslag. Hij werd opgevolgd door Frans Luypaert. Tevoren reeds had Pogen ook beslo ten de regisseurs in eigen midden te rekruteren. Luc Verhavert, zoon van Jan, voerde een paar jaar de re gie. Achteraf werd die taak overgenomen door Roos Verhavert. Zij stond aan de regietafel bij de opvoe ringen van «Het regende die dag», «De Weldoener» en «Cactusbloem». Vorig jaar voerde Dirk Vermiert de regie van «De Grote Ver sierder» en dit jaar werd een beroep gedaan op Fran cine De Bolle om «Wanneer trouw je met mijn vrouw?» op te zetten. De voorbje jaren is de kring trouwens opnieuw in een opwaartse trend terechtge komen. Het huidige be stuur - voorzitter Frans Luypaert, secretaresse Ar ietta Verhavert en de leden Moniek Verhavert, Erwin De Keersmaecker en Fran pois Van Puyvelde - doen er alles aan om die trend verder te zetten. Positief in elk geval, is de vaststelling dat het toeschouwersaantal elk jaar flink toeneemt. Ge zien de prima sfeer die er heerst, benadrukt het be stuur, wordt de spelers- kern zoveel mogelijk sa mengehouden. We houden het daarom ook bij één stuk per seizoen. Af en toe wordt een nieuweling aangetrok ken, die zich in de bestaan de kern makkelijk inte greert. Over die prima sfeer had Achiel Vermeiren het tevo ren ook al gehad: De sfeer was toen - Achiel was ak tief in Pogen van 1948 tot 1959 - gewoon fantastisch Met een kleine kring men sen werd in een tijd dat het amateurtoneel nog zuiver amusement was, grootse dringen bereikt. De geschiedenis herhaalt zich. Ook voor «Pogen»? Pierre Van Rossem

De Voorpost | 1985 | | pagina 21