m* GOALGETTERS HOUDT ER NOG DE SPANNING IN EVEN LVOETBALKLUB ÏTARIABOYS»: SPORTKLUBVAN I JAAR INSTEKENE iRTEN IN HET GEWEST DER SCHELDE» fc. NIKLASE jtTINFRASTRUKTUUR UITGEBREID De Voorpost - 15.2.1985 - GIL AU ZAALVOETBAL HAMSE ZAALVOETBALLIGA I voorspelbare sportlaureaat van Groot-Stekene iwijfeld deze in de kategorie «sportklubs». Al e iedereen tamelijke konkurrentie van voetbal- Stekene Sportief, weinigen twijfelden eraan dat klub Cafetariaboys zou worden verkozen tot b van Stekene 1984». Daarvoor waren voldoen- jn, ook al kon Stekene Sportief terugkijken op kvol seizoen met als bekroning de kampioenstitel bvinciaie reeks. S.K. Bosdorp. kampioen in het svoetbaltornooi van Stekene, Shotokan Kara- ckene als Oostvlaams kampioen en Tafelten- :kene kwamen niet in aanmerking voor de K plaatsen. en bekerwinnaar promotie naar 1ste provincia lise zaalvoetbalklub le. Daar kwam men nog beter llhet plaatselijk mi- uit de verf en werd kampioen jomooi. Inderdaad: gespeeld! In datzelfde seizoen jerd door Fons de *83-'84 won men de «Beker ^ïtbater van de Ste- van Oost-Vlaanderen» met 3-2 prthalcafétaria, een tegen Welkom Hamme én de llploegje gesticht supercup tegen Ninove met 4- im aan het Stekense 1. Gewoonweg een prachtig ■tornooi. De Cafe- seizoen, een machtig jaar kant dat werd hun 1984! jen het goed zonder palden twee jaar na In datzelfde jaar werd ook ge il bescheiden erep- start met een damesploeg, ein- n derde jaar werden digde de B-ploeg 3de in 3de evenwel serieus aan- provinciale, eindigde de C- j u [werd de belofte ge- ploeg eveneens 3de in het mi- J indien we hier nivoctbaltornooi van Stekene. jspelen gaan we ho- Kortom het werd zondermeer L de kampioen van een reuzejaar 1984. lójtse Minivoetbaltor- En... het sukses gaat verder! r ll982 werd Cafeta- De Cafétariaboys spelen nu in jeloftc maakt schuld 3de nationale en prijken op de kfetariaboys gingen 4de plaats met 5 punten ach ttien in 2de provin- terstand op leider Halle. Het s de nodige verster- was de betrachting om het be- uden Stekenaren) werd houd te verzekeren maar nu like tweede plaats én mikt men op een plaats bij de eerste drie Verder heeft men de kwartfi nales van de «Beker van Oost- Vlaanderen» bereikt, waar men moet uitkomen tegen De Beurs Wetteren én in de «Be ker van België» wipte men on der meer eerste klasser Berchem en mag men het nu opnemen tegen landskam pioen en Europabekerwinnaar voor landskampioenen Hobo ken in l/8ste finale! Tot slot geven we nog de sa menstelling van deze meest suksesrijke sportklub van Ste kene. Het bestuur bestaat uit Fons de Saegher (voorzitter), Patrick van den Bussche (schatbewaarder), Luc Merckx (sekretaris en coach) en Mare van Stappen. De spelersgroep in het sukses- vol jaar 1984 bestond uit: Mare van Stappen, Dany en Rudy de Ruyte, Chris Ferket, Patrick Janssens, Rudy, Hugo en Er- win de Clercq, Ivan Stroo- bandt, Hugo van Overloop, Jimmy Polfliet. Dirk Gillis, Pa trick van den Bussche, Chris en Wilfried Goossens en Pa trick Merckx. Is het dit jaar voornamelijk de betrachting om nogmaals de «Beker van Oost-Vlaanderen» te winnen, blikkend in de toe komst hoopt men ooit een de gelijke jeugdwerking op punt te kunnen zetten én misschien wel eens naar tweede nationale te promoveren... Gremar BILJART en eindstanden kompetitie L„, 0-2 Ravijts-Dc Bracckeleer 0-2 nbrccht R. 2-0 Temmerman-V. Cauwenbcrgh 2-0 'jbrccht R 0-2 Dc Vos-De Braeckelcer 0-2 flcycn 2-0 Ravijts-Dc Vos 2-0 i-Kcppcns 2-0 V. Cauwenbergh-Dc Ruysschcr •D. Vorst 0-2 Dc Ruysschcr-Dc Vos mtg. 2-0 1st 9 16 De Vos-Temmerman 0-2 itP. 9 14 Klassement 9 12 1Dc Ruysschcr 9-12 9 8 2. Temmerman 10-12 9 8 3. V. Cauwenbcrgh 9-10 9 7 4. Ravijts 10- 9 Kit R. 9 6 5. Dc Bracckeleer 10- 8 9 6 '6. De Vos 10- 7 9 5 Eindklassement 9 4 1 V.D. Vorst 2. Vermeulen 7 12 7 10 2-0 1-1 3. Marivoct 4. Coppieters 7 9 7 8 0-2 5. Vcrlcycn 7 7 0-2 6 Bar ra 7. Phariseau 7 6 7 4 ■-Temmerman 0-2 8. Bogaert 7 0 2e cat. vr(j Intemos-Pallicter 4-2 Windsor-Pallieter 2-4 Pallietcr-Internos 4-2 Internos-Windsor 4-2 Eindklassement 1. Internos 12 47 2. Pallieter 12 38 3. Windsor 12 23 3e cat. vrij Pallieter-Windsor 6-0 Bclgica-Internos 6-0 Ons Huis-De Pluim 6-0 Eindklassement 1. Bclgica 10 39 2. Pallieter 10 33 3. Ons Huis 10 31 4. Internos 10 30 5. Dc Pluim 10 24 6. Windsor 10 23 Kwartfinales Beker Gewest Heenwedstrijden Bclgica-Internos 2-6 Windsor-Pallieter 4-4 De Pluim-Ons Huis 4-4 LLATIES WORDEN DAG EN NACHT BENUT De Goalgetters zyn er inderdaad in ge slaagd een bijna uitzichtloze situatie recht te zetten tegen leider Wasser(j Welkom: bij de rust stonden ze 4-1 in het krijt, maar ze sleepten nog een gelijkspel uit het vuur waardoor de spanning er nog een tijdje inblijft in reeks 1. Asseurop blijft in het spoor dank zij een magere 7-6 overwinning tegen Desmecht. In reeks 2 viel geen enkele verrassing te noteren tenzij misschien het gelijkspel dat Frituur Arlette behaalde tegen Rotthier DM. In reeks 3 blijft Gima uitpakken met monsterscores terwyl 't Brugsken zijn der de opeenvolgende overwinning behaalt. REEKS 1: RVS De Schry ver - Durmemotors I 9-5 Het team van RVS verbetert naarmate de kompetitie vordert. Zeker wanneer het volle dig kan aantreden. De Durmemotors hadden weinig of geen verhaal en verdedigend lieten ze het nogal eens afweten. RVS liep uit tot 3-0 en 5-1 aan de rust. Toen de kloof zelfs 7-1 werd was de wedstrijd natuurlijk gespeeld en in de slotfase werd het wel nog 7-5, maar verder kwamen ze niet. Voor RVS scoorden De Beule en Peelman elk 3 keer, voor Durmemotors Van Hese en Van Moeseke elk 2 keer. Tuitvrienden - Stijve Laars 6-5 In deze zeer spannende wedstrijd konden de Tuitvrienden doorgaans een geringe voor sprong behouden. Bij de rust was het 3-1 en uiteindelijk wonnen ze met het kleinste ver schil. De scheidsrechter had alle moeite van de wereld om de wedstrijd onder kontrole te houden en de bezoekers hadden weinig loven de woorden voor hem. Tivoli - Patisserie Antoine 6-6 Voor Tivoli een kans om terug uit de degrada tiezone te verdwijnen, voor Pat. Antoine de laatste kans om terug aansluiting te krijgen met de staart van de klassering. Het werd dus een puntendeling die voor beide klubs als onvol doende kan worden beschouwd. Pat. Antoine nam de beste start en nam een 2-4 voorsprong aan de rust. Na een kwartier werd die onge daan gemaakt. Pat. Antoine kwam terug op voorsprong, maar Geert Van Moortel scoorde 2 keer in dezelfde minuut en bracht Tivoli voor het eerst op voorsprong. In de slotminuten kon Hans D'Hollander met zijn derde doelpunt toch nog de verdiende gelijkmaker scoren. Goalgetters - Wasserij Welkom 6-6 De leiders namen een denderende start en liepen via 3-0 uit tot 4-1 in de eerste helft. Daarenboven lieten ze nog een handvol kansen onbenut en dat zou hen duur te staan komen. Met een beetje geluk, maar ook dank zij een enorme inzet brachten de Goalgetters na 8 min. de stand in evenwicht. Marc van Damme bracht hen zelfs op voorsprong en de leiders moesten op al hun kunde beroep doen om nog een gelijkspel af te dwingen. De eindstand stond al 10 min. voor het einde op het bord en beide klubs misten nog verschillende kansen. Een goeie prestatie dus van de Goalgetters die nog in de running blijven voor de titel. Asseurop - Desmecht 7-6 De tweede in het klassement raakte slechts met de hakken over de sloot tegen Desmecht dat slechts op 5 spelers kon rekenen. De Ticlrode- naren kwamen wel 2-0 achter, maar stonden bij de rust zelfs met 3-4 voorsprong. Nog goed dat Ivan Rousseau goed bij schot was voor Asseu rop want met 4 doelpunten na de rust kon hij de overwinning nog afdwingen. Voor De smecht scoorden Van den Eynde en Van Goe- them elk 3 keer. Klassering: 1 Wasserij Welkom 2. Asseurop 3. Goalgetters 4. Cornells 5. Durmemotors 6. Stijve Laars 7. RVS De Schrijver 8. Desmecht 9. Tivoli 10. Tuitvrienden 11. Pat. Antoine REEKS 2: Opbeuring - Zeepaardje 11-5 De leiders kenden weinig moeite om rode lantaarn 't Zeepaardje af te schudden. De Moerzekenaars konden wel aanklampen tot 1-1 en 4-2, maar via een 5-2 ruststand liep Opbeu ring in de tweede helft steeds verder uit. Eddy Peeters scoorde vier doelpunten Snuffel - Donalds 14-4 De Donalds werden vooral in de tweede helft weggespeeld door het sterkere Snuffel. Tot even voorbij de rust bleven de Donalds nog enigszins in het spoor (5-3), maar daarna scoor de Snuffel aan de lopende band. Alle spelers (behalve de doelman) maakten één of meer doelpunten. Voor de Donalds scoorde De Pieker 2 keer. Rotthier De Mulder - Frituur Arlette 6-6 De klub die vorige week nog Ketty versloeg moest nu een puntje laten liggen tegen het bescheiden maar verdienstelijke Arlette. Rot thier liep nochtans vlot uit tot 3-0 en 5-1, maar via 2 doelpunten van Van Boterdael en 1 van Van Havermaet kwam Arlette terug tot 5-4 bij de rust. Rotthier bleek na de rust niet meer bekwaam om nog te scoren en Arlette kwam zelfs op voorsprong een 5-tal min. voor het einde. De Maesschalck sleepte uiteindelijk nog een gelijkspel uit het vuur in de slotfase. JK Den Trap - Kernkoppen 4-4 De Jeugdklub deed het de laatste tijd heel goed, maar kwam ei zo na ten val tegen de Kernkoppen. Deze laatsten namen een 0-2 voorsprong aan de rust, maar Den Trap kwam snel terug in de tweede helft. Na 10 min. was het zelfs 3-2 voor den Trap. Dat was niet voldoende, want Johan Thuysbaert bracht de Kernkoppen in enkele minuten terug op voor sprong. Pas in de slotminuten kon Patrick Van Haver een verdiend gelijkspel afdwingen voor Den Trap. Rush - Busboys 1-9 Enkel tijdens de eerste helft kon Rush voor enig weerwerk zorgen. De Busboys waren slechts met 5, maar de routine gaf vooral tijdens de tweede helft de doorslag. Erik De Vreese scoorde 4 keer terwijl de eer voor Rush tijdens de eerste helft gered werd door Kris De Sager. Door deze overwinning stellen de Busboys hun tweede plaats veilig en behouden ze zelfs hun kansen op de titel. Klassering: 1. Opbeuring 2. Busboys 3. Ketty Groenten 4. Snuffel 5. Rott. De Muld. 6. JK Den Trap 7. Kernkoppen 8. Frituur Arlette 9. Rush 10. 't Zeepaardje 11. Donalds ken tijdens de tweede helft tegen een ongeveer evenwaardige tegenstander. Brussel D71 liep 2- 0 uit en leidde bij de rust met 3-2. Na de kampwisseling werd in 5 minuten de wedstrijd beslist met 4 doelpunten op rij voor Brussel. Die voorsprong werd nog vergroot tot 9-2 en met nog 10 min. te spelen was Brussel D 71 veilig. Mare De Landsheer scoorde 4 keer terwijl Ward Peelman 2 keer scoorde voor Jumo Minishotters - Gima 1-15 Gima blijft dus op de ingeslagen weg verder gaan. Tegen de enige klub die leider Durme motors II tot nog toe kon verslaan haalden ze weer een ruime winst. Georges Van Damme scoorde 6 keer en de ruststand was al 0-6. De eer voor de Minishotters werd gered door Ronny De Wolf. 't Brugsken - Neerhofboys 3-1 't Brugsken lijkt nu wel voorgoed de rode lantaarn te hebben afgestaan door deze derde zege op rij. Het was nochtans een spannende wedstrijd. Vóór de rust slechts 1 doelpunt en kort na de rust de gelijkmaker voor de Neer hofboys. Het duurde tot 10 min. voor het einde tot Meyfroid er 2-1 van maakte en de Neerhof boys konden niet meer tegenscoren. Verschel den maakte er uiteindelijk nog een onaanvecht bare 3-1 zege van. KM Verbeke-Ware Vrienden 3-6 Sterk verweer van KM Verbeke, dat in de tweede helft echter niet meer kon scoren. Na 10 min. waanden de Ware Vrienden zich al veilig met een 3-0 voorsprong, maar o.a. via Erik Van Sari met 2 doelpunten kwam KM Verbeke terug tot 3-3 bij de rust. De Ware Vrienden konden aanvankelijk moei lijk afstand nemen, maar lukten daar uiteinde lijk toch in via De Keuninck, en later De Kuyper met een tweede doelpunt. In de slotse conden legde Van Speybroek de eindcijfers vast. Populieren - Durmemotors II 4-7 Geen uitgesproken zege voor de Durmemo tors, maar ze kwamen toch nooit in de proble men. Via 0-3 kwamen ze aan de rust op een 1-4 voorsprong met 3 doelpunten van Georges Quintelier. Deze laatste zou na de rust nog 2 keer scoren. Toch kregen ze het even benauwd toen de Populieren een vijftal min. voor het einde terugkwam tot 4-5. Luc De Malsche en Quintelier stelden daarna nog orde op zaken. Klassering: 1. Durmemotors 2. Gima 3. Patsyboys 4. Brussel D'71 5. Ware Vrienden 6. Jumo D'Holda 7. Minishotters 8. KM Verbeke 9. Populieren 10. 't Brugsken 11. Neerhofboys REEKS 3: Brussel D71 - Jumo D'Holda 9-3 Toch eerder een verrassend grote zege voor Brussel D'71. Jumo D'Holda voert al een gans seizoen de middenmoot aan en moest nu afha- Wedstrijden voor de week van 18 tot 22 februari: REEKS 1: ma 18/2 om 21 u.; RVS - Stijve Laars ma 18/2 om 21 u.: Goalgetters - Tuitvrienden ma 18/2 om 22 u.: Pat. Antoine - Cornelis do 21/2 om 22 u.: Durmemotors I - Desmecht vr 22/2 om 21 u.: Wasserij Welkom - Asseurop REEKS 2: ma 18/2 om 2ü u.: Den Trap - Zeepaardje wo 20/2 om 21 u.: Fr. Arlette - Ketty Groenten do 21/2 om 21 u.: Busboys - Snuffel vr 22/2 om 19 u.; Rush - Opbeuring vr 22/2 om 20 u.: Kernkoppen - Donalds. REEKS 3: ma 18/2 om 19 u.Durmemotors II - Patsyboys do 21/2 om 18.30 u.: Neerhofboys - Minishotters do 21/2 om 22 u.: KM Verbeke - Jumo D'Holda wo 20/2 om 21 u Ware Vrienden - Gima vr 22/2 om 21 u.: 't Brugsken - Brussel D 71. 'Sint-Niklaas-stad als in de deelgemeenten wordt sport gedaan. De diverse sporthallen zijn haast i procent bezet, van 's morgens tot 's nachts, xifieke wijken is men aan de aanpassing van tortvoorzieningen toe, aan uitbreiding soms. I en ander informeerde sportschepen Lenaerts I tijdens een persbijeenkomst. Aan de oude spoorwegbedding wordt voor parkeermogelijk- heid gezorgd. De bewoners van de Populierenwijk krijgen rechtstreekse toegang tot het centrum, langs een nieuw aan te leggen weg op de oude spoorbedding. bouw van een Belscle, Molen- I dc ontwerper aan- t aanbesteding zou Btsvindcn. Het gaat alentc ruimte, die ultuurmanifcstatics 1 worden. Buiten komt een voctbal- n ook tennisvelden feinakkomodatics. Nieuwkerken Aan de Meesterstraat in Nieuwkerken kunnen thans ze ven voetbalterreinen worden gebruikt, door herindeling en aankoop van grond. De uit breiding van kleedakkomoda- ties en ook ruimte voor de scheidsrechters wordt gereali- zeerd. Op 27 december werd de sporthal van Nieuwkerken aanbesteed. Ze wordt naast de school in de Gijzelstraat inge plant. Er zijn voor zestig pro cent staatstoelagen voorzien. Met de werken zou inmei al worden gestart en men voor ziet dat de sporthal einde '86 in gebruik zal kunnen genomen worden. Ook aan openlucht- sportinfrastruktuur, o.m. ten nis, wordt aandacht besteed. Sinaai Eén dezer dagen gaat men in Sinaai aan de slag met het oog op de aanleg van twee voetbal velden van 60 X 100 m en een voetbalveld van 67 x 100 m, waarrond ook een atletiekpiste (in gras) voorzien wordt. De hele oppervlakte moet van een drainage worden voorzien. De Witte Molen Sporthal De Witte Molen in Sint-Niklaas. Hier zijn de ten nisvelden aan vernieuwing toe. Men heeft ook gekonstateerd dat er tijdens de nazomer, win ter en lente voortdurend ge brek heerst aan voctbalakko- modatie, terwijl de tennisvel den in deze periode minder benut worden. Men denkt nu aan de vernieuwing van deze terreinen in kunstgras, men overweegt een nieuwe plan ning zodat een ruimte van 35 x 52 m. vrijkomt voor mini voetbal. Het voetbalterrein aan De Witte Molen zou aan de Gou- denregcnlaan met een hoge draadafrastering worden toe gerust, zodat de omwonenden geen ballen meer in hun tuinen krijgen gedropt. De Ster Heel binnenkort start men op het rekreatieoord De Ster met dc aanleg van een 50m-zwem- zonc met 8 zwembanen over 2.5 m breedte. Een en ander gebeurt langs dc oever van de vijver ter hoogte van de mini golf. Tegen het zomerseizoen I moet dit werk af zijn. De stortbaden in de omkleed- gelegenheid voor het voetbal worden verbeterd. Wjjksport Stelselmatig worden dc speel- voorzieningen, dc sportmoge lijkheden ook in de diverse wijken verbeterd en zo moge lijk uitgebreid. I Aan de Kon. Elisabethlaan werd het terrein helemaal ver nieuwd. o m met dc aanleg van een basketveld met draad- afrastering langs de straat en de aanleg van een petanque- baan. Het speelplein Papenakker- wijk in Sinaai werd ook met rekreatievoorzieningen uitge rust. park wofdt wat gedaan aan de afwerking van het speelplein. Voor de Populierenwijk wor den voorbereidingen getroffen voor het verbeteren van het speelplein (we hebben het over Belsele). Ook de aanleg van straat krijgt aandacht. Sportcentrum De Witte Molen tenslotte. Hier zullen de ver ouderde speelvoorzieningen grotendeels vervangen wor den. Er komt aan de Witte Molen ook een fietscrosster- Temse. Bij de in lokaal Oud Temse gevestigde vissersklub werd Amedé Peirsman algemeen kampioen (dw) Wielrennen. Dirk Van Mossevelde kreeg van zijn trouwe supporters een nieuwe fiets (per) Fietsencross. De kampioenen van 't Kalf werden ontvangen op het gemeentehuis van Sint-Gillis-Waas. (Iv)

De Voorpost | 1985 | | pagina 37