IKELIJKE OVERWINNING VOOR AVANTI BEKER VAN HET WAASLAND VGDE DUIVENTENTOONSTELLING BIJ UNION KLEIN-BRABANT Waterpolo Massa doelpunten bij W.W.P.C. - Dendermonde (11-8) kenmeuws De Voorpost - 15.2.1985 - 39 iETBALCOMPETITIE D.S.D. (veteranen) IDELWEISS 9-1 uit Lebbeke i problemen gehad ss een zware af- te dienen. En ben ze hun han- iten gebruiken. 1 onmiddellijk de inden. Dat resul- ans niet in doel- I werd in de eerste I éénrichtingswed- |et doel van Edel- jvko Ninkovic, de ■kon op het einde |c periode dan toch 1-0, een ver- rong. ade periode werd insen ook benut. immers komen en gevolg dat Moyer- irtens en Keppens ien opdrijven tot dat handbalmin- (ke het wat kalmer a kwam bedrogen leiding van Mario xf Avanti op het i tegenstander af- ie Smedt, Keppens verhoogden de laatste periode tens, ongetwijfeld :r op het veld, de ucjl zich topschutter van de wedstrijd te noemen. Hij scoorde immers een derde keer voor Avanti (9-0), waarna Huygens bij de eerste echte tegenaktie de zogenaamde eer kon redden: 9-1. Scheidsrechter Rerquet leidde volgende ploegen: Avanti: Moeyersoon M (2), Ghijssens R, Mertens M. (3), Moonen E., De Smedt E. (1), Keppens J. (2), en Ninkovic Z. (D- Edelweiss: Goedgezelschap, Trienpondt, Huygens (1), De Prins, Macharis, De Cock, De Bauw. GIVANA - DE LEEUW 15- 2 De leiders hebben er een ge zellig oefenpartijtje van ge maakt tegen een De Leeuw, dat weinig tot voetballen kwam door het gemekker van Crombé. De eerste periode was nochtans niet zo slecht voor De Leeuw. Het hield goed stand, maar toch kon De Bleeckere een opening vinden in de verdediging: 1-0. Tijdens de tweede periode werden Crombé en maats van de ene kant naar de andere gespeeld. Aerts, Magerman (2) en Ver- berckmoes hadden gescoord voor Givana. «Ciske« Van Der Straeten kon bij de eerste tegenaanval tegenscoren: 5-1 bij de rust. In de derde periode bleef Gi vana een rustig meesterschap aan de dag leggen. Via De Bleeckere, Magerman en Verberckmoes werd de sco re opgedreven tot 8-1. Vanderstraeten mocht nog een tweede keer scoren voor De Leeuw, maar daarmee was het liedje uitgezongen. De Bleeckere en Magerman, elk driemaal, en Verberck moes verhoogden tot ze de eindstand van 15-2 bereikt hadden. De ploegen: Givana: Meysman J. Aerts E. (1), De Bleeckere O (5), Ma german A. (6), Verberckmoes E (3) en De Kinder E. De Leeuw: Van Der Jeught C, Crombé L., Vanderjeught J., Vanderstraeten F. (2), Van Handenhove F. en De Leeuw G. ZWAMBERSHOF V.D.B. SOBOFI 2-2 Een gelijkopgaande wedstrijd, met een logische puntendeling afgesloten. Zwambershof nam de beste start en met een kei harde knal van D'Haese kwam het 1-0 voor. De manschappen Van P. De Wolf herstelden zich vrij vlug van deze opdof fer en kwamen méér en méér in de wedstrijd. Het bleef nochtans 1-0 in het voordeel van Zwambershof. De tweede periode bracht hetzelfde spel- beeld op als de eerste. Afwis selend doelgevaar maar geen doelpunten. 1-0 dus na 26' minivoetbal. De derde periode dan. Hierin ging Sobofi zwaardere druk uitoefenen op het doel van De Jagher. De verdiende gelijk maker bleef dan ook niet uit. Scheidsrechter Pierquet moest daarvoor wel een strafschopl toekennen, terecht overigens, aan Dierickx die de bal in het ledige doel trapte: 1-1. En alsof de zenuwen niet ge noeg op de proef gesteld wa ren, werd het een vierde perio de in de stijl van Hitchcock. De Brouwe had Zwambershof terug op voorsprong gebracht en men dacht al dat Sobofi alle moeite voor niets had gedaan. Maar dan, totaal onverwacht, gaf Florijn een lel tegen de bal die, in het Zwambershofdoel terecht kwam: 2-2. De aanhangers van Sobofi haalden opgelucht adem. Zwambershof: Goossens N., D'Haese W., Joos M., De Brouwer K., De Jaeghere t. Sobofi: De Wolf P., Marien A., Florijn P., Dierickx E., De Saert, De Feyter P. en Beeckman. Dendermonde. Roger Dendermonde. Patrick De i Moortgat is kandidaat voor Backer is de andere prinse de titel van prins karnaval lijke kandidaat (c). van Sint-Gillis (c). In de voorronde van de Beker van het Waasland kon MV Chalet Lokeren zich gemakkelijk plaatsen en dat ten nadele van Cafetariaboys, eveneens uit Lokeren. De Cafetariaboys, in de kompetitie niet hoog aangeschre ven, verdedigden zich nochtans met de middelen die het had zodat de cijfers alles in acht genomen niet erg hoog zijn opgelopen. De Roover en Lammens brachten Chalet na de eerste periode met 2-0 voor terwijl nogmaals De Roover (2) en Van Haubroeck in de tweede periode reeds tot 5-1 konden opdrijven nadat Strobbe voor Cafétaria- boys de eer had gered. Na de koffie skoorde Rahni hét tweede bezoekende doelpunt terwijl Vermeire, Lammens en De Roover de eindstand op 8-2 bepaalden in de laatste dertien minuten. (YEL) i is niet verloren, zegt men wel eens. Maar jitter Roger Rottiers bij het begin van dit egens de slechte weersomstandigheden de E lette duivententoonstelling nog «sine die» dan was er voor de geplande bijeenkomst lag 9 februari 1985 geen enkele mogelij k- om, wegens de nog erbarmelijkere om- len dan bij de eerste planning, deze ten- ig uit te stellen. lus afwachten wat het zou worden met de Maar de Noyonspelers van de «Union» maatschappij en hun voorzitter niet in de it rond 15 uur kon men in het lokaal Sint-Amands circa 70 deelnemers-ten- noteren. in aanmerking te komen voor de gratis [ls een mooie staande klok en een kleu- iende men aanwezig te zijn op de tentoon- /(•iet twee duiven. i. Puurs, Branst, tellen, maar dat kan moei- ïtef Mariekerke en lijk anders voor een aanbod <e |t waren ze geko- waaronder namen als Remy 'inder opgemerkt Nijs, Ceriel Poppe, Jan Wau- de aanwezig- mans, Frans Pauwels, Wil- 13-jarige Pascal lem Van Cleemput, Romain die per fiets met Joos, Constant Hooft, Jozef 'Ijes van Opdorp Deblaut en vele andere, is om alvast zijn Vooraf echter noemde voor a's in de toe- zitter R. Rottiers de leden de kroon te ste- allemaal heel hartelijk wel- leg van iedereen kom, waarbij hij zich ver- Cepind applaus. Te- heugde om de toch nog tal- we zeggen. - rijke opkomst, in of andere lief- Daarna gaf hij het woord ifent, moet er aan sekretaris G. Van Den hebben. Eede, die enkele rechtzettin- een fraaie be- gen i.v.m. enkele toegezon- de tentoonstel- den formulieren besprak. en( vol huis voor het Ter verduidelijking van de lot duiven, duivenliefhebbers. zegde de één en ander te sekretaris. dat de gratis prij- je er wel zen wel degelijk gratis prij- PisJwkens voor neer- zen zijn, geschonken door de Kijken en keuren (Aimé) Ondanks het winterweer waren er heel wat duivenmelkers op de tentoonstelling. (Aimé) maatschappij. Dit omwille van sommige beweringen en uitlatingen uit duiven melkerskringen, die de zaak aldus stelden dat het geld van de naturaprijzen van de liefhebbers afkomstig zou zijn. Dit strookt in geen enkel op zicht met de waarheid, al dus de sekretaris, die eraan toevoegde dat de maat schappij, dat zijn diegenen die inkorven en administra tief werk doen. het hele sei zoen door gratis werken. Dit is bij andere maatschap pijen niet het geval. Hou je ongezonde kritiek voor jezelf en betaal de onbetaalde in het seizoen af en toe een pintje. Wat we tenvolle kun nen beamen. Daarna was het de beurt aan Peter Van Den Eede om op het schavotje te klimmen om de duivenverkoop in goede banen te leiden, ter wijl Herman Vlaminck en Fi- lip Joos als schrijvers de no dige werkzaamheden terza ke waarnamen. Hiermee is de start gegeven voor een nieuw en suksesvol duivenseizoen bij de Union Klein-Brabant, al duurt het nog wel even vooraleer men aan het vluchtseizoen beglnl' Aimé Deelnemers Atoomkriterium Dourdan - Noyon Crocket De Man, Paul, Van Hoeck Alain, Van Hoeck Stan, Van Bruysel Ka- rel, De Jongh Leo, Van Walle Petrus, Veyt Louis, Maere- voet Johny, Merckx Gustaaf, Van Bussel, Verbruggen Frans, Van Bossch Benoit, De Clercq Edegard, Chris- tiaens Amede, Seghers Phi lemon, Rottiers Roger, Saeys Theo, Boey Stanny, De Keersmaecker Jos, Van Cleemput Willem, De Bruyn Vanpellicom, De Clercq Jean, Nijs Remy, Goiris Louis, Waumans Leon, Maes August, Verheyen Louis, Vlaeminck Herman, Waumans Jan, Caluwaerts Frans, Janssens Gustaaf, De Wachter Arthur, Hermans Edeward, Crocket Albert, De Mayer Jef, Michiels Jozef, Maes Jozef. De Clerck Henri, De Clerck Alfons, Leenaerts Edemond, Geernaert Louis, Stallaert Louis, Peersman Felix, Spiessens Daniel, Coomans Frangois, Roskam Jules. Leemans Jean, Hooft Constant, Waumans Jan, Oppuurs, Van Assche Jan, Gilbert Van den Eede en Vlaminck.. met kennis van Daelemans Jos, Buyst Pe- zaken. (Aimé) trus, Buyst Maurice, Van Den Bossche Kamiel, Her- Frans, Van Achter Marcel, mans Peeters, De Buyser Van Den Eede Gilbert, Pol- Frangois, De Bondt Louis, spoei y.D. Walle, Maere- Boelaert Jozef, Nijs Frans, Voet-Joos, Joos Romain. Pauwels Frans, Van Dam Ja- Bonverkoop duiven: cobs. De Mesmaecker 2 van 5.000 fr. 1 van 3.400 fr. 1 van 3.200 fr. 2 van 2.000 fr. Gemiddelde 1.200 fr. per duif, het uitzonderlijk weer in acht genomen. Smurfen kent :en, maar dat er weken ook een i, daar kijk je mis- 'an op. Het verhaal als een sprookje :r niet helemaal, vliegt naar smur- smurft daar een voordeur. Daar- rarc geluiden op. irp staat meteen de babysmurf aanvaard. Pcyo is dat door de Uitge- lupuis werd uitge- op zijn smurfbest. album vind je ook idere verhalen: de de smurfenverf 1de smurfen. Voor fr. Je zou voor in smurfen. Mede dank zij de lay-out en de Kografie is Snoecks ave die je niet kunt een groot aantal geschreven essays reportages belich- rie auteurs verras- eten van gevestigde vlak vermelden wij van Walter Van den ln) Marijke Höweler, en Patricia High- werpen een blik hermen van Arianc es «Théatre du So- ir wij verwelkomd uitspraak: istisch, vraag het Zoals elk jaar :ks een overzicht rlandse, Angel- Franse en Duitse vertelt hij U wie ire prijzen in de ■films zorgen al •r spetterende ont- racfïn met figuren als •cry en Roger Moo- kassa rinkelen. Wij SlWk ruime aandacht •ventak van de film- Pe filmaffiche. Het is l»g dat niemand daar aan voorbij loopt "■'(Spanje het gastland voor een aantal Europaliaten- toonsteliingcn. Tegen die ach tergrond herinnert Prof. J.K Steppe ons aan de Vlaamse schilderkunst die in Spanje te bewonderen is. Uit de doeken van de Parijse kunstenaar Claude Verlinde blijkt duide lijk waarom je hem «de schil der van het onbenoembare» kunt noemen. In welke mate het karakter van een museum door zijn directeur bepaald wordt, leren wij uit het verhaal van de afscheidnemende Edy de Wilde, directeur van het Stedelijk Museum in Am sterdam. Met de cartoons van Playboy- cartoonist Dedini en de iets meer grimmige Hofmekler blijven wij nog even in de sfeer van de plastische kunsten om dan meteen overweldigd te worden door de fotografie van Henri Cartier-Bresson en de glamour van Art Kane en Mare Robin. Verder zijn er nog kleurrijke bijdragen over videoclips, computer art, speleologie en microlights. Tenslotte bege leidt een hele reeks auteurs U langs begane cn minder bega ne reispaden: VS, Hongkong, Noord-Jemcn. Kreta, Peru, Gao en de Belgische kust. Alles samen 600 bladzijden lees- en kijkgenot voor amper 250 fr. Alaaf Karnaval in Nederland en België, een boek boordevol karnavalcske toestanden bij el kaar gebracht door drs. Theo Fransen cn Gerrit Gommans. Prachtig geïllustreerd met vele kleurenfoto's wordt in dit boek een overzicht gegeven van het karnaval door de tijden en in twee landen. Daaruit leert men hoezeer het karnavalvie- ren verschilt in Nederland en in België. Biezondere aan dacht wordt besteed aan het ontstaan van karnaval, een ge bruik dat verder teruggaat dan de meesten van ons wel durven te veronderstellen. Door de loop der tijden is er een hele evolutie geweest cn nu is kar naval een wereldomspannend maar zo weinig mogelijk be dekken. Het boek bespreekt de karnavalvieringen in alle Nederlandse provincies en be steedt dan aandacht aan Bel gië, waar ook provincie per provincie wordt aangepakt. Onder het hoofdstuk Oost- Vlaanderen vindt men heel wat terug over het karnaval in Aalst en in Hamme. Met foto's van het Ros Balatum en het beroemde Vikingschip van de Hamse wuitens. Het boek wordt besloten met karnavals- begrippen en een bibliografie. Uitgegeven door Uitgeverij Het Spectrum (595 fr.). Karaak, 3.000 jaar Egyptische glorie. Oostendenaar Bob De Gryse heeft dit prachtig boek geschreven met kennis van za ken. Hij heeft zich immers gc- specializeerd in de kunstge schiedenis van de oudheid cn de mytologie van het midden- landse zeegebied. Dit 208 pagi na's tellend boek, rijkelijk ge ïllustreerd, geeft een beeld van het rijke en grootse verleden houdt van de Egyptische kunst en bouwwerken. Het kost 1.590 fr. en werd uitgegeven door Uitgeverij Perron, Boule vard Emilie de Laveleye 77 te 4020 Liège. Van Dale Groot Woordenboek van hedendaags Nederlands. Naast de driedelige «Dikke» Nn van Karnak, waar het ko ninklijke grandioze, het ont- zagafdwingende plechtige, de ontroerende uitstraling van een eeuwige bestemming, de hedendaagse mens nog steeds met verstomming slaagt. De Egyptische bouwkunst ligt al licht aan de basis van het na dien vaak bejubelde en ge roemde menselijke vernuft. Het boek is van een onschatba re waarde voor iedereen die Van Dale, bestaat er nu ook een Van Dale Groot Woor denboek van Hedendaags Ne- dérlands. In feite vult dit woor denboek de reeks vertaalwoor denboeken Frans, Duits en Engels aan In de hedendaagse Van Dale heeft men het min der over de woordgeschiede nis, maar veel meer over de spreektaal. De bedoeling is de taalwerkelijkheid van de Ne derlandssprekenden sedert 1950 weer te geven. Vandaar ook dat men er een aantal woorden niet in zal terugvin den. De Hedendaagse Van Dale is toch nog 1.569 bladzij den dik cn telt 90.000 tref woorden. Het is het eerste woordenboek in deze omvang van het hedendaags Neder lands dat de gebruiker in staat stelt zijn informatie snel en ook efficiënt terug te vinden, wat uiteindelijk de vooropge zette doelstelling moet zijn van elk woordenboek. Vooral de struktuur van de informatie in de Hedendaagse Van Dale zo wel als in de vertaalwoorden boeken betekent een duidelij ke vernieuwing in de lexiko- grafische registratie van he dendaags taalgebruik. Naast het woordenboek bevat de he dendaagse Van Dale ook een grammatikaal compendium, een lijst van de meest gangbare spreekwoorden, een lijst van de geografische namen en hun afleidingen en een lijst van niet-talige tekens en symbolen. Uitgegeven door Kluwer Alge mene Boeken te Deurne. Met minder energie toch be haaglijk wonen. Deze komple- te gids voor iedereen, die met minder gas en elektriciteit toch komfortabel wil wonen, werd uitgegeven door Kluwer en kost 450 fr. Energie besparen spreekt in deze tijd natuurlijk iedereen aan, maar lang niet iedereen weet hoe men in zijn werk moet gaan om tot een degelijk en verantwoord resul taat te komen. Vast staat dat men energiebesparende maat regelen niet los van elkaar mag nemen, wil men enig resultaat hebben. Het boek omvat on der meer de isolatie van bui tenmuren, daken, vloeren en ramen, de ventilatie en de warmterugwinning, energie besparing bij w ter- en lucht- verwarming, ook bij vloer-, muur- en plafondverwarming, het plaatsen van stralingsscher- men, de thermostatischc radia torkranen, de open haard, de verlichting cn wat bij dat alles ook belangrijk is: welke subsi dies worden gegeven. De Willebroekse Waterpo- loklub begon het nieuwe jaar op een uitstekende wij ze. Na de jaarlijkse Swim- mathon in het gemeentelijk zwembad De Schalk, een or- van de Vrije Snoecks Almanach '85. Een misschien misleidende titel, want men krijgt heel wat meer dan een almanak met louter data en heiligennamen. Meer dan 280 pagina's informatie over folkloristische gebeurte nissen, foren en jaarmarkten, markten, getijden, een guitige dagklapper en groenkalender, horoskoop enz. Dat allemaal opgefleurd met prachtige teke ningen. Het tema van de uitga ve 1985 zijn de belastingen. Men ging daarvoor even tera- de bij minister van financiën Willy De Clercq. Daarnaast wordt ook Jan Theys aan een diepgaand gesprek onderwor pen met als tema de fonopla- ten van vroeger die ook in Vlaanderen zo lekker verkoch ten. En dan blijft nog het «Snoecks fiskaal paradijs» een ganzenspel waarin allerlei zwarte facetten opduiken en waarin de lezers hun zwartzin- nigheid kunnen botvieren. Voor 70 fr. is deze Almanach van U en U hebt er flink wat leesgenot aan. Gemeentelijk zakboekje '84/ '85. Wie belangstelling heeft voor het reilen en zeilen in de gemeenten van ons land, moet zich zeker dit handig zakboek je aanschaffen. Het kost 450 fr. en werd uitgegeven door de Wetenschappelijke Uitgevers groep en men vindt er alles in terug wat U als goed burger kan aanbelangen. De lezer wordt wegwijs gemaakt in de werking van een gemeentebe stuur. de bevoegdheden van dat bestuur, de wijze van sa menstelling, de gemeentelijke begroting, de bestuursorganen en natuurlijk wordt in een apart deel Belgie van A tot Z doorlopen en krijgt men een idee van hoe ons land op ge meentelijk vlak over de ver schillende politieke families is verdeeld. Ook de provincie besturen worden aangepakt en hun samenwerking met de ge meentebesturen kreeg van de samenstellers een apart hoofd stuk mee. Een handige wegwijzer die heel wat informatie inhoudt die men in feite niet mag mis sen wil men zich thuis voelen in zijn eigen gemeente. Zwemmers Willebroek, was er nog de gelegenheid tot waterpolo beoefenen. De W.W.P.C. mocht samen met opponent Dendermonde in het water om een gezelhge oefenwedstrijd te betwis ten, waarin heel wat te bele ven viel voor de talrijke op gekomen supporters en sympatisanten. Het sukses dat W.W.P.C. sedert zijn op richting in september '83 te beurt valt indacht genomen, is het niet verwonderlijk dat de Willebroekse coach een beroep kon doen op liefst 14 spelers, die tijdens deze wedstrijd allemaal aan de bak kwamen. Een unieke gelegenheid om zich eens te testen in af wachting van de nakende kompetitie van de Arbei ders-Waterpolos portbond. Tijdens de eerste periode kon W.W.P.C. uitlopen tot 2-0 door doelpunten van John Lesneuck en Mare De Wachter. Doelman Yvan Van Campenhout toonde zich in die periode zeer be trouwbaar en stond geen enkel doelpunt toe. In de tweede periode hep de W.W.P.C. uit tot 3-0 waarop de ganse basisploeg, uitge zonderd de doelman werd vervangen. Daardoor kon Dendermonde het roer in handen nemen en lukte er in na een tijdje een tegen- punt te scoren: 3-1. Hierop werden enkele basisspelers terug ingehaald, wat voor Dendermonde zuur zou op breken: binnen de kortste keren werden twee doel punten aangetekend door Jan De Borger, die twee maal tereke een vloeiende aarivalscombinatie mocht afmaken: 5-1. In de laatste seconden van deze periode kon Dender monde zijn tweede doelpunt skoren op een tegenaanval. Tijdens de derde periode werd bij W.W.P.C. overge gaan tot veelvuldig vervan gen om iedere speler eens aan de beurt te laten ko men. Gevolg hiervan was dat de kwaliteit van het ver toonde spel er onder ging lijden. Niettegenstaande dat werden er toch steeds betere akties ondernomen, wat resulteerde in een knap uitgespeelde kans die Jan De Borger toeliet de skore op 6-2 te brengen. Dender monde sloeg hierop direkt terug, waardoor het 6-32 werd. Maar kort voor het affluiten van de derde pe riode zorgde Luc Ceule- mans met een mooi doel punt voor 7-3. In de vierde periode startte W.W.P.C. te rug met zijn basisploeg waardoor men nog meer af stand kon nemen van de tegenstrever... Via knappe doelpunten van Bart Van Den Bossche en Frank De Bont werd het: 9-3. Terwijl W.W.P.C. het wat kalmer ging aandoen, kon Dender monde driemaal op rij sko ren op tegenaanval, omdat langs Willebroekzijde de verdediging wat verwaar loosd werd: 9-6. Na een uit brander van de coach speel de men wat meer gekoncen treerd en werd er ook bete gekombineerd, waardoo Mare De Wachter numme 10 tegen het net kon prik ken. Dendermonde sloeg hierop terug door een ze vende doelpunt aan te teke nen: 10-7. Tijdens de laatste wedstrijdogenblikken luk te Bart Van Den Bossche nog een elfde punt voor Willebroek, dat prompt werd gevolgd door een tegentreffer van Dender monde, waardoor de eind stand van deze aangename en faire oefenpartij 11-9 werd. W.W.P.C. speelde met: Ivan Van Campenhout, John Lesneuck (2), Mare De Wachter (2), Jan De Borger (3), Frand De Bont (1), Dirk Duymelinck, Luc Ceule- mans (1), Danny Schoon- derwoerdt, Yves Fromont, Bart Van Den Bossche (2), Stefan Van De Voorde, Lu- do Roelands en Pascal Vinck. mew Sinds 1 januari is een autowe genvignet verplicht in Zwitser land. Ontbreekt zo een vignet dan kan men een boete van 100 Zwiterse frank oplopen. Deze vignetten kan men beko men in elk VTB-VAB-kan- toor. Voor meer informatie kan men steeds terecht bij het hoofdkantoor, Sint-Jacobs- markt 45-47 te 2000 Antwer pen (03-334.34.34). De Federatie van de Belgische Schoorsteenvegers waarschuw voor bedriegers en zegt dat de erkende schoorsteenveger: goed weten uit wat hun werl bestaat en welke prijzen ze mogen vragen.

De Voorpost | 1985 | | pagina 39