r •c TC MF OP D.Z.O. PRIMA IN BEVEREN KAREL DE WAELE, SCHEIDSRECHTEREN KORFBALPROMOTOR EENDRACHT AALST: REVANCHE? BERT JANSSENS VAN RUST-ROEST GESELEKTEERD VOOR DE NATIONALE TITELSTRIJD BELGIE - GRIEKENLAND £(voetbalprogramma( Morgen zaalvoetbaltopper in Lebbeke 12 - 22.2.1985 - De Voorpost De Voorpost SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052/21.40.60 ZWEMMEN De doorgedreven trainingen van de laatste weken begin nen vruchten af te werpen. Dat bleek al vorige week in Sint-Niklaas tijdens de 200 m. wisselslag, waar vooral Chris Saerens en Nancy Van Hauwe zeer fraaie tyden zwommen, maar het kwam nog meer tot uiting in de wedstrijd in Beveren, waar bijna alke Dendermondse deelnemer zyn beste tijden verbeterde. Het feest begon bij de eendjes met Cindy Philips die over 100 m. crawl 1.28.7 zwom en daar bij duidelijk onder de limiet van B-zwemmer duikelde. Sarah Geerinck verbeterde met vier sekonden haar beste tijd in haar geliefde slag, het streekzwemmen. Bompa Rik zal hierover bijzonder fier zijn. Voor een eerste wedstrijd deed Ann Vergeylen het verre van slecht. Mits wat meer erva ring kan ze de klub nog veel plezier bezorgen Het was dan ook een aangena me namiddag voor de familie De Clercq. Karine verbeterde wel niet, maar bleef in de om geving van haar beste tijden. Bart leverde echter wél een prachtprestatie. Hij won niet alleen twee wedstrijden maar hij verbeterde ook met reuze spro igen zijn beste tijden, zo dat ook hij in de kategorie van de B-zwemmers opgenomen wordt. Nathalie Van Hauwe wordt af geremd door de trainers omdat ze eerst de zwemstijlen nog moet verfijnen en ondertussen wat tot rust kan komen. Toch zat er voor streekzwemmen nog tijdsverbetering in, maar dat is voorlopig bijkomstig. Wie was het meest gelukkig na de wedstrijd? Misschien Bart?... Misschien Cindy?... Neen, Nathalie Portcels. De Hamse Nathalie is de laat ste drie maanden volledig opengebloeid en ze traint met overtuiging. Die doorzetting werd nu beloond met flinke vorderingen zowel in crawl als schoolslag. Men had evengoed Heidi De Clercq als de gelukkigste zwemster kunnen aanduiden, vooral omdat ze over de 100 m. rug 1.21.8 zwom, wat zes sekonden tijdsverbetering is. Vriendin Ann Vernimmen zwom ook haar beste tijden. Van haar wordt toekomende week over 200 m. crawl een zeer goede prestatie verwacht. Filip speelvogel Chavatte blijft wat hangen in de tijden. Voor het verlof moet hij nog veel kunnen verbeteren, mits... ernstig trainen. Eindelijk staat Veerle Parijs ook op de grens van tijdsver betering. Met een copy-book- techniek in alle stijlen moet Veerle binnenkort rond de 1.04 zwemmen in de crawl. Dat zou dubbelgewaardeerd worden door de mama van Veerle die na een ernstige ziekte terug in de familie is en waarschijnlijk zal ze binnen kort ook opnieuw meetrekken met de DZO-ploeg naar de wedstrijden. Bij de jongens-kadetten zit het wel goed bij Dendermonde, want niet alleen zwemmen die kerels prima, ze vormen ook een hechte vriendenklub. Een fijne geest heerst er zowel op de trainingen als tijdens de wedstrijden. Dominique Chavatte: 100 m. crawl 1.01.6, Tom De Smet: 100 m. streek 1.18.8, Bart Ver- cauteren: 100 rug 1.16.8. Dan moet Geert Van Gucht nog terugkeren na zijn ziekte en kan ook Joris Putteman voor een ruime verbetering zorgen. Alles bij mekaar was het een prettige namiddag voor het Dendermondse gezelschap en de zwemmers daargelaten lig gen ook mama Diane Calle- baut en papa Louis Van He- melrijck als vaste begeleiders aan de basis daarvan. KORFBAL Zwemmen. Nathalie Por- taels, gelukkig en ondeu gend (v) Zwemmen. Bart De Clercq barst van vertrouwen (v) Een speciaal woordje voor Sa- brina Van Extergem die de klub vertegenwoordigde in Luik tijdens de finale voor Bel gië over 400 m. crawl. Het Dendermonds eendje werd dertiende en bracht haar beste tijd op 6.46.9. Het bestuur en de trainers heb ben heelwat vertrouwen in het Oudegems meisje dat op de trainingen als voorbeeld kan gesteld worden. TURNEN Karei De Waele, die we kennen als een van de beste scheidsrechters, is ook de man die ons gewest leerde korfballen. Toen Jean-Marie Van Hese het korfbal in Appels introduceerde, moest men uitkijken naar een trainer. De keuze viel op de Gentenaar De Waele, die de eerste lessen over korfbal kwam geven. Hy deed het byzonder goed en reeds snel haalde hij mooie resultaten met Appels dat hy naar hogere bracht. Nog steeds wordt er in Appels naar deze figuur opgekeken. Toen men nadien ook in Leb- beke de korven begon op te hangen, was het weer Karei De Waele op wie beroep werd gedaan om de trainingen te leiden. Ook bij de blauwwitten van voorzitter De Maesschalck had hij sukses. Men kan hem nog geregeld terugzien, maar dan als scheidsrechter. Van de vele refs die we zagen passe ren, krijgt hij zeker de hoogste kwotering. Hij is bijzonder ob- jektief, omdat hij ervan over tuigd is dat de beste moet winnen. Het is opvallend hoeveel par tijdige wedstrijdleidingen de klubs uit ons gewest moeten verduren. Zowel Appels, Leb- beke, Sinaai, Temse als Aalst stonden reeds aan de klaag muur. Ook de bondsmensen gaan niet steeds vrijuit. Al te dikwijls verschijnen er refs ten tonele die lid zijn van een andere klub uit dezelfde reeks en dat kan invloed hebben op het verloop van de kompetitie. Appels bijvoorbeeld kreeg enorme moeilijkheden toen in een wedstrijd de beste spelers van de voet werden gelopen en de ref deed alsof zijn neus bloedde. Erger nog verging het Lebbeke, dat in de kapitale wedstrijd tegen Turnhout wer kelijk bestolen werd door een Antwerpse ref die de uitslag duidelijk beïnvloedde. Hij schonk Turnhout een punt, zo dat deze ploeg zich kon hand haven in de vierde klasse van de zaalkompetitie. Voor Leb beke betekende het de degra datie. Al schreven we hierover nog bladzijden vol, het brengt geen aarde aan de dijk: korfbal blijft een Antwerpen-Gent aangelegenheid, waarin de klubs uit ons gewest niet aan vaard worden. Daarom doet het veel genoe gen eens een scheidsrechter in VOETBAL n t Zondag a.s. komt Union St.-Gillis op bezoek in het P. Cornelisstadion te Aalst. Het zou een gevoelsgeladen wedstrijd kunnen worden, vermits twee in Aalst bekende figuren, n.l. trainer Jean-Pierre Borremans en middenvel der Gerrit Muylaert, thans by Union het goede weer helpen maken. Gevoelsgeladen ook al omwil le van het feit dat Aalst wat goed te maken heeft uit de heenronde. De Eendrachters gingen aan de Butte toen met 3-0 de boot in. Een serieuze pil waarvan diezelfde Muylaert een flink deel van de buit mocht opeisen. In ieder geval wordt het af wachten of de weerbaarheid van Aalst na zo'n lange ge dwongen kompetitiestop vol doende groot zal zijn om Unionelementen als Danny Bonne, Didier Electeur en an dere Muylaerts aan banden te leggen. Een pluspunt voor Aalst is de melding dat oefenmeester Leo Canjels weer zal kunnen be schikken over Luc Limpens, een rekuperatie die op het ge paste moment komt. Mis schien zal de talentrij d nog niet honderd proct wi het gewenste wedstri iw> beschikken: maar hij k hiervan vergoeden do* klasse en balvaardighei Hoogstwaarschijnlijk i Canjels zijn paradepi dicht mogelijk achter sen laten draven om he: ment van de aanval te gen. De uitgekookte lander heeft al begrej j vooral vooraan bij Ee het schoentje knelt men wil --- nen, mot scoren. Een voetbal* als een koe! (A. Block)!® w Korfbal. Karei De Waele, een prima scheidsrechter (adw) het zonnetje te kunnen zetten die het wel goed meent. Karei De Waele is ook geen onbe kende in Sinaai en in Temse. waar men hem graag ziet ver schijnen. Karei is tevens lid van het korfbalpropagandako- mitee en hij werkt dus ijverig mee aan de verspreiding van zijn geliefde sport. Daarom ware het misschien goed dat de bond dergelijke komiteeleden naar de wedstrijden zou sturen om een oogje te houden op het verloop ervan. Alleen goed ge leide matchen zijn propaganda voor korfbal, (andré) E. Aalst. Dat Luc Limpens opnieuw trainer Leo Canjels (arch.). V.T.L.-KAMPIOENSCHAPPEN IN GENT: VOETBAL Veel belangstelling vorige za terdag in het Bloso-complex te Gent, waar voor de kadetten- tumers de V.T.L.-kampioen schappen stonden geprogram meerd. In deze kategorie wor den bij Rust-Roest uit Sint- Niklaas een aantal beloftevolle elementen aangekondigd. Vooral de amper 8-jarige Bert Janssens (geboren in december 1976 en aangesloten bij Rust- Roest sinds 1 december 1981) heeft reeds meerdere merk waardige resultaten behaald In 1984 werd hij ondermeer Oostvlaams vice-kampioen bij de beloften (eerste werd toen Johan Van Stecnlandt, even eens van Rust-Roest Sint-Ni klaas). 2e in het Oostvlaams kriterium kategorie A. 5e in het V.T.L.-kampioenschap be loften en 8e in het V.T.L.- kriterium kategorie A In ver band met deze prestaties werd Bert Janssens vorige zaterdag in Sint-Gillis-Waas nog bij een gemeentelijke huldiging be trokken. Dit zou het prestatie vermogen van deze jonge tur ner echter niet kunnen afzwak ken. Enkele uren nadien tij dens de V.T.L.-kampioen- schappen in Gent, bracht Bert Janssens andermaal de bevesti ging van zijn rijke turnmoge- lijkheden. Hij eindigde daar als vierde en werd primus in WOENSDAG 27 MAART 1985 TE 20 UUR Voor de belangrijke wedstrijd België - Griekenland tellen de voor de voorronde van de Wereldbeker 1986 werden volgende prijzen der plaatsen vastgesteld: genummerde zitplaatsen op tribune 1 (overdekt) 900 en 750 fr. op tribune 2 overdekt 800 fr. en niet overdekt 400 fr. De niet overdekte staanplaatsen kosten 150 fr. en de jongeren van minder dan 16 jaar betalen 100 fr. Tot 15 maart kan men kaarten bestellen tegen storting op nr. 000-0031104-64 van de KVBV te Brussel. Rekening houden met de verzendingskosten van de tickets! Tot 26 maart kan men terecht in volgende lokalen: het buffet van het Heizelstadion, de bondszetcl van de KB VB. Wetstraat 43, 1040 Brussel (alle werkdagen van 9 tot 16.30 uur - zaterdag uitgezonderd), in alle agentschappen van het Gemeentekrediet van België. De deuren worden geopend vanaf 18 uur. de ploeg staal, is allicht een hele opluchti I L le nationale SK Beveren - Lierse (Vanden Wijngacrt) SC Lokeren - Beerschot - Si 2e nationale E. Aalst - Union (Deflem) 3e nationale Menen - E. Zele (Wautelet) Rocsclarc - J. Lede (Blarcau) Bevordering A VW Hammc - Wiclsbekc (Bowman) le provinciale RC Gent - Dendermonde (Loeman) 2e provinciale A Ol. Gent - Lokerse (Lauwereys) Dcstclbcrgen - H Vrascne (Roland) SLV Zclzatc - Mclscle (Hcldcrweirdt) Temse - Kcmzcke (Mcganck) Heikant - FC Zclzatc (V Dacle) St Amandsbcrg - St Gillis W. (Wauters) Stekene - Robur (V. Goethem) 2e provinciale B Gandasparta - St. Gillis D (Kneuveis) SK Lebbeke - Ronse (Verniers) Ncvelc - Kerkskcn (Vcrvondel) Dikkelvcnnc - SK Aalst (Tanghe) Brakcl - E. Mcldert (Stevens) 3e provinciale D Bcrlare - SK Overmcre (Opdecam) RC Wetteren - Nicuwerkerkcn (Dricghc) Burst - Gijzcgem (V. Leuven) Masscmcn - Schcllebelle (V Malcot) Mere - Herderscm (Bonatte) 3e provinciale E Luttcrzclc - Kieldrccht (V. Imschoot) Grembcrgcn - Kruibekc (Lievens) Appels - Kallo (V. Rcntcrghcm) Haasdonk - Klinge (Cooreman) Excelsior - Opstal (Vcrcruysscn) Bazel - Baasrode (Dierickx) St. Pauwels - Wieze (Verriest) Waasmunster - Oudegem (V. Hoey) 4e provinciale G Welle - Wichelen (Delmotte) Baardegem - W. Moorsel (Keerstok) Doggen - Serskamp (V. Wescmacl) Edixvcldc - Ercmbodcgcm (V. 1 tuffel) S. Moorsel - Terjoden (Vcrcautcrcn) Boonwijk - R Lebbeke (De Vlieger) Hofstade - TK Mcldert (Verstuyft) 4e provinciale H Sinaai - SK Lokcren (Backacrt) Hoogeindc - Straatje (Philips) Mocrbekc - Mcerdonk (V. Limbcrgcn) Buggcnhout - Sombekc (Redant) Gcrda - Opdorp (De Bruync) KI. Vrasene - Tielrodc (Moons) Verrebroek - Rupclmondc (Hccrwcgh) White Boys - Eksaardc (V. Dammc) een tweetal disciplines. Tevens welke straks op zondag 24 fe- voldoende voor een kwalifika- bruari in Ncuprè worden be- tie voor de Koninklijke Belgi- twist. Samen met Bert Jans- sche Turnkampiocnschappen, sens hebben ook nog enkele andere turners van Rust-Roest Sint-Niklaas aan deze V.T.L.- kampioenschappen in Gent deelgenomen. Met wisselend sukses en daarbij werd Johan Van Stecnlandt - een tweede plaats bij de grondoefenin- gen - nog de meest verdienste lijke. Een beetje verder in het eindklassement eindigden nog David Elett, Jozef Vcrcautc rcn en Dicgo Wcyn. De gymnasten van Rust-Roest uit Sint-Niklaas worden straks ook bij de volgende turnmani- festatics betrokken: op zater dag 23 februari te 10 u. in de zaal Bourgoycn te Gent, kam pioenschap tumbling met de deelname van Kristel De Cock, Pascale Van Rocy en bij de mini-trampoline, Filip Van Roey. Op zaterdag 2 maart te Wille broek: V.T.L.-kampioen schappen voor turnsters waar Marie-Paule Thiébaut één der kanshebbers van Rust-Roest. door een spierletscl hoogs twaarschijnlijk zal afhaken. Resultaten V.T.L.-ka schappen kadetten tussen 8 en 13 jaar): 1. Michael Matthijsse vertem) 35.20, 2. Tom! ter (Aarschot) 32.85, nick De Wccrdt (0< 32.45, 4 Bert Janssei Niklaas) 31.35, 5. Dirk kaert (Oostende) 31. Johan Van Stccnla Niklaas) 25.55 22. Val de Robby (Dcndt 20.75, 23. David Ele| Niklaas) 18.80, 24 J. cauteren (Sint-Nikla: 25. Diego Wevn (Sint-i 12.75. Roger Vi I Turnen in Sint-Gillis-Waas. Bert Janssens, de VTL-kam- Turnen in Sint-Gillis-Waas. Bert Janssens, geboren in 1976, lid van turnkring Rust Roest sinds 1981, won een eerste plaats pioen in klasse A, samen met zijn trainers (Iv) in het Gouwkampioenschap van Oost-Vlaanderen 1983 en kreeg er een tweede plaats in 1985. Hij werd ook eerste in de A- klasse van het VTL-kampioenschap in Roersel (Iv) In de sporthal van Lebbeke staat morgenavondjL 22 u. een topwedstrijd in de provinciale zaalvoeu kompetitie op de affiche. Het plaatselijke Ktfl ontvangt immers de ongeslagen leiders uit deF provinciale, Atheneum Aalst. De Ajuinen zijnf reeds ongeveer 2 seizoen ongeslagen en een d menteel erg sterk draaiend Lebbeke zit natuurlij! wachten op de scalp van Atheneum. Voor e| sportliefhebber alvast een buitenkansje, temj daar de toegang gratis is.

De Voorpost | 1985 | | pagina 12