I JULE D'OR NU DE DERDE PLAATS jkspel kt zo best Ir Robuco KARNAVAL- HANDIKAP H.C. LOKEREN IN DE TWEEDE HELFT Moeilijk gaat ook voor Eendracht WISPELTURIGE DER LEYAERT TROETSEL LEIDER GENT TE STERK HANDBALKALENDER B.D. Lebbeke - Ajax Lebbeke 10) I^bbeke - Flémalle: 32-23 [c. Herstal verloor van In. Hasselt is B.D. Lebbeke ukt naar de derde plaats achter leider Hasselt en lelt. Sasja en Herstal volgen op een gedeelde vierde twee punten achter de Lebbekenaars. Meteen i de kansen van Boule d'Or om volgens seizoen tees te spelen aanzienlijk al wacht Boule d'Or nog noeiljjk programma met o.a. verplaatsingen naar lelt en Herstal HANDBAL De Voorpost - 22.2.1985 - 15 lag tegen Flémalle was toch niet helemaal ge- L In de heenronde had he met een gelijkspel i vrede nemen tegen Be en nu moest men toch Igehandikapt het terrein ■et alleen blijft C. Vinck pst. ook het trio J. Ver- j, F. De Ridder, J. Van j was niet beschikbaar I overmaat van ramp e H Maes zich vrijdag- Tijdens het wedstrijd- jleek die vrees niet on- I. Flémalle toonde zich len moeilijk te bespelen Vooral aanvallend wa- Walen een voortduren- iging voor de thuisploeg. Slle scoorde dan ook ge lijk en vooral Van jute maakte het een on- I Lebbeekse verdediging jk Na 10' leidde Flémal- J ook met 3-5 en met hun /der beweeglijk spelpa- lieven zij bestendig drei- oule d'Or speelde geluk- #1 sterk in aanval en on- puls van een bijzonder fcere D. Verhofstadt (17 %nten!) keerde het tij. 6 zorgde Dirk met vijf jolgende treffers voor a 20'. A. Maes scoorde in doelpunt net als P. De en met een nieuwe reeks van zes treffers zorgde Dirk Verhofstadt voor een 16- 9 ruststand. De vinnige Waal- tjes waren er dus aan voor hun moeite en in het begin van de tweede helft voltrok Lebbeke definitief het vonnis. In die periode speelde de thuisploeg zowel verdedigend als aanval lend bijzonder sterk en 10' voor het einde prijkte er een voor zichzelf sprekende 27-16 stand op het scorebord. Boule d'Or verloor toen wel enigszins aan wedstrijdkoncentratie en ook omdat men zich aan enke le experimenten waagde in de verdediging kon Flémalle de schade nog beperken. Coach De Nil sprak over een aanval lend goede prestatie maar vooral in de eerste helft liet de verdediging zich nogal eens verrassen door Flémalle dat enorm snel reageert en het nog vele defensies moeilijk kan maken. B.D. Lebbeke: Mer- tens. K. Verhofstadt 4, D. Verhofstadt 17, F. Cornelis 3, A. Maes 3, L. Van Mol 3, J. De Pauw, H. Vermoesen, P. De Smedt 1, Agneessens, B. Van Ransbeeck. Reserven: B.D. Lebbeke-Flémalle: 23-18 4® AFDELING Handbal. André Maes van B.D. Lebbeke kon drie keer raak treffen tegen Flémalle (arch) B.D. Lebbeke met gelegen heidsdoelman St. Vlassenroot tussen lat en palen (J. Vermeir in vakantie en C. Vinck ge kwetst), liet zich toch niet ver rassen door het vurige Flémal le. Het duo B. Van Rans- beeck-H. De Smedt zorgde voor 65% van de Lebbeekse treffers en Eddy De Smedt dirigeerde niet enkel zijn jonge ploegmaten, maar zorgde zelf ook voor vier treffers. De Bou le d'Or-zege kwam dan ook op geen enkel ogenblik in gevaar. Het werd onmiddellijk 3-0 en met een 14-8 ruststand waren de Lebbeekse schaapjes op het droge. B.D. Lebbeke: St. Vlassenroot, B. Van Rans beeck 8, H. De Smedt 7, Ag neessens 3, P. Hertsens, De Ketelbutter 1, P. De Smedt, E. De Smedt 4. JUW Buggenhout: 21-21 'ien lijkspel dat Robucco te- r v nkurrent Tongeren be voelt negatief aan als :et dat Antwerp verras- in van Ajax Lebbeke. blijft Buggenhout aan- id in het degradaticdc- lengd, hoewel er sinds :mbcr niet meer verlo- trd. Maar wat erger is, [Tongeren bleek dat het lunt van de vormcurve mco voorbij lijkt zodat jd om het behoud nog langdurig dreigt te Robuco kan wel in- dat het zaterdag hcle- liet mee zat. En inder- doelman Mannaert is in verlof en het duo )nt-Brouillard speelde na een ganse week griep, maar al bij al was men toch ongerust over de prestatie van de ploeg. Gelukkig kon coach Van Hoe zen rekenen op een knap spe lende M. De Proft die nu van- op de linkerhoek zesmaal scoorde en ook het duo Van Nuffel-J. Van Damine liet zich gelden. Ook G. De Vuyst be dacht men met een goede pres tatie als afwerker. De wed strijd startte nochtans voor treffelijk voor Robuco. J. Brouillard zorgde voor 0-2 na amper 4' maar Tongeren leid de niettemin met 5-3 na een kwartier. M. De Proft deed het tij echter keren en gesteund door G. De Vuyst bracht hij de stand op 5-8. Met een 9-11 ruststand stond Buggenhout er goed voor. In de tweede helft vlotte het echter niet meer bij de ploeg uit de bosgemeente. Twee flaters in verdediging liet Tongeren toe aan te pikken na 33' en vanaf dan bleef Buggen hout op achtervolgen aange wezen. Robuco slaagde er wel in aan te klampen tot 16-16 na 51' maar enkele minuten later was Tongeren tot 19-17 voor geraakt. Mare De Proft en Van Nuffel slaagden er toch nog in het tij te doen keren (19-20) maar toch ging Tongeren de laatste minuten in met een 21- 20 voorsprong. Een 7-m worp 2 sekonden voor het einde, omgezet door Van Nuffel, zorgde nog voor het gelijkspel. Gelukkig want in de eerste helft hadden zowel M. De Proft als Trienpondt en De Vuyst een 7m-worp gemist! Robuco Buggenhout: Dierickx en Van Moer, De Meyer, Brouillard 4, Macharis, Moyersoon, Trienpont 2, Van Damme 1, De Proft 6, De Vuyst 3, Van Nuffel 5, P. De Smedt. Reserven: Tongeren-Robuco Buggenhout: 17-14 Tegen een vrijwel volledig Tongerse jeugdploeg haalden de Buggenhoutse reserven een beschamende 17-14 nederlaag. Robuco leidde na de eerste helft niettemin met 7-8. Robu co Buggenhout: Van Moer, Macharis 3, Moyersoon 1, Van Keer 1, Merckx, De Wolf, Vermeir 3, De Sitter, De Maeyer 6. Eva HAACHTSE - E.V. AALST 16-14 Haachtse had niet willen in gaan op de vraag van Aalst om de wedstrijd op een andere datum te spelen, Haachtse won dus maar het was Een dracht dat met opgeheven hoofd het terrein mocht verla ten. Inderdaad, wegens de kar- navalstoet konden zowel I. Van Den Borre, C. Simal als de zusjes Van Malderen niet spelen en aangezien Buyl nog steeds gekwetst is kon Aalst amper 7 speelsters opstellen waaronder dan nog de belo vende maar piepjonge H. Lau- reys. Tot overmaat van tegen slag viel Bascour na 35' uit met een enkelkwetsuur zodat Haacht zowat 25' met één speelster meer op het terrein stond. En toch wees het score bord nog steeds 14-14 aan toen er nog één minuut bleef te spelen. Dit was vooral het werk geweest van een grootse M. Van Den Borre die vanaf de eerste wedstrijdminuut een persoonlijke lijfwacht kreeg en toch nog vijfmaal kon scoren. Maar niet alleen M. Van Den Borre speelde zich de longen uit het lijf, alle Aalsterse speel sters deden meer dan in hun mogelijkheden lag. Doelvrouw De Backer stopte vijf 7-m wor pen, Bascour scoorde vijf tref fers ondanks zij slechts 35' op het terrein stond en ook de anderen overtroffen hun eigen mogelijkheden. Jammer dat er tijdens die laatste minuut dan balverlies werd geleden wat Haacht toeliet in extremis nog de zege te pakken. Enkele tus senstanden: 3-3 na 8', 5-5 na 15' en 7-5 aan de rust. 7-7 na 35', 14-11 na 41' en 14-14 na 59'. E.V. Aalst: De Backer. M. Van Den Borre 5, Mathijs, Lievens 3, Cl. Simal 1, Bas cour 5, Laureys. SPARTA AALST - LOKEREN 13-25 H.B.C. taa' onverwacht gaf Dender- DENDERMONDE - belle de twee Punten PriJs- De VITAL GENT 12-22 <itel ,eek, ve,IPee!d ™,ar z°n' dag tapte Denderbelle dan Hoewel leider Gent enkele ba- "f" dat ™dere vaatje en sisspelers moest missen maak- VVemmel werd gewoon kans- te een loom spelend Dender- loos ielalen 1S Brabo monde geen schijn van kans. °Pn'euw °P gelijke hoogte ge- Het is ten andere duidelijk dat komen met de laamsebra- het bij H.B.C. de laatste we- bander! en aangezien zondag leider Temse dient bekampt is het best mogelijk dat de drie ploegen opnieuw gelijk ko men! Zover is het natuurlijk nog niet want Temse kan met een overwinning een serieuze optie nemen op de titel. Het belooft dus zondagavond erg spannend te worden in de sporthal Temsica en wijn zijn benieuwd hoe het wispelturige Brabo het er dan zal van af brengen. In elk geval, tegen Wemmei kwam de zege van Brabo nooit in het gedrang. Na een kwartier leidde de thuis ploeg reeds met 6-2 en aan de rust telde Denderbelle reeds vijf doelpunten voorsprong (9- 4). Ook na de rust bleef Den derbelle rustig domineren en zonder dat Wemmei ook maar kon gaan dreigen (14-9 na 45') boekte Denderbelle een ruime 19-12 overwinning. Brabo Den derbelle: D. Uyttersprot, Dan. Van Goethem 3, Vinck 2, R. De Smedt 1, Tollembeek 4, P. De Smedt 2, Tamineau 3, Goeman 4, Verpoest. EVA E.V. Aalst - Antwerp: 25-19 ken minder goed vlot en al zijn zij met 13 punten vrijwel zeker niet meer in degradatiegevaar te komen, toch zou een zege een nieuwe impuls moeten ge ven aan het jonge Dender- mondse team. Gent pakte uit met een 3-2-1 verdediging en hierop had Dendermonde Handbal. Patrick Kieckens geen onmiddellijk antwoord. van Sparta Aalst werd tegen De bezoekers maakten langs Lokeren met een rode kaart E- £e Vlieger onmiddellijk bedacht (v) een °"3 kloof en na een kwar" tier leidde Gent met 2-6. De Sparta Aalst, waarbij nu ook Dendermondse verdediging doelman W. Van Delsen de bleef ""aag en ongekoncen- aktiviteit zou hebben stopge- treerd spelen zodat de rust zet, heeft enkel in de eerste aanbrak met een logische 7-12 Zoals verwacht, kreeg Een- de helft bleef Antwerp hard- helft het kompIe#ere Lokeren voorsprong voor de bezoekers, dracht met het tegen de degra- nekkig aanklampen (15-14 na kunnen bedreigen. Meteen Ook in de tweede helft bleef datievechtende Antwerp een 40') maar ondanks Aalst G. wordt het ook voor een «bui- Vital duidelijk baas over de moeilijke tegenstander voor- Van Malderen verloor met 3 x tenstaander» duidelijk dat thuisploeg. Doelman De Gus- geschoteld. De bezoekers die 2' straftijd begon het stilaan Sparta een rechtstreekse de- seme speelde sterk in het Ge- kost wat kost punten willen zijn voorsprong verder uit te gradatiekandidaat aan het ntse doel en als hij zich liet verzamelen toonden zich bij- bouwen. Na 50' maakte D worden is, al weigeren M. vervangen door W. Van Hove zonder uitdagend zodat het Bayens er 19-16 van en nu Lootens en C° zich zomaar nu en de Lebbekenaar drie 7-m een hardnekkig betwiste wed- begaf Antwerp volledig. In al al te laten kisten. worpen stopte was de kous strijd werd waar een resem 2' amper 5' tijd stevende Aalst Dit bleek duidelijk tijdens het totaal a{ voor een ondermaats straffen uitgesproken werd naar een geruststellende 23-17 wedstrijdbegin toen Sparta erg spelende thuisploeg. Voor door het volgens voorzitter voorsprong en meteen kunnen agressief de bezoekers aanpak- Dendermonde scoorden Thijs «eigenaardig» fluitende de Aalsterse spelers even uit te en Lokeren helemaal niet Asaert 3, Sanders 2, Van Der scheidsrechterduo. Eendracht blazen, losraakte. Sparta kreeg dan Veken 2, Grijp 1, Hoorelbéke toonde zich echter een waardig Volgend weekend is er inder- wel verschillende 2' straffen 2, De Swaef 2. leider en ondanks de eerste daad geen kompetitie voor de aangesmeerd en even zag het helft erg gelijkopgaand ver- leiders van 3e afdeling er naar uit dat de wedstrijd I^EGEM - E.V. AALST 2 liep, kwam de Aalsterse zege E.V. Aalst: Mertens Cop- dreigde uit de hand te lopen. 10-0 (f.f.) toch nooit echt op de helling te pens. Steemans 2, Van Der Gelukkig grepen de scheids- Nee, deze forfait-nederlaag staan. Borght 8, G. Van Malderen 4, rechters in zodat enkel Spar- heeft niets te maken met Aalst De bezoekers openden welis- R. Van Herreweghe 2, D. taan Kieckens met een rode Karnaval zoals men zou kun- waar de score maar dat was Bayens 6, R. Bayens 2, Mare kaart de kleedkamers mocht nen veronderstellen, Aalst 2 zowat de enige keer dat Ant- Bayens 1, Arijs, De Troch. opzoeken. In de eerste helft was zaterdag wel degelijk naar werp op voorsprong raakte. In Reserven: E.V. Aalst - Ant- kreeg Lokeren het dus bijzon- Izegem afgereisd maar arri- de eerste helft zorgde een bij- werp: 15-10. der moeilijk zodat na 18' het veerde gewoonweg een paar zonder effectief aanvallende Na een vrij evenwichtige eer- scorebord 3-5 aanwees en aan uur te laat! Tot groot ongenoe- W. Van Der Borght ervoor dat ste helft (rust 6-4) leidde Aalst de rust Lokeren steeds amper gen van de spelers die hele- Aalst steeds één of twee doel- met 13-6 na driekwart wed- die twee doelpuntjes voorgift maal niet begrepen dat het punten voor bleef. Via 5-4 na strijd. Antwerp kon duidelijk telde. In het tweede wedstrijd- bestuur de kalenderwijziging 10' werd het 9-8 na 23' en Van het snelle tempo van de Aal- gedeelto kwam Lokeren nu niet had genoteerd zoals later Der Borght zorgde zelfs voor stenaars niet volgen. E.V. toch eindelijk echt aan bod. zou blijken. Een troost wel- 10-8 enkele minuten voor de Aalst: E. Van Malderen Verguit bleek een waardige licht, de week voordien stootte rnsL Deze twee doelpunten Mertens, Arijs 5, De Schrijver doublure voor de onbeschikba- Dendermonde zich aan dezelf- voorsprong hield Aalst op het 5, Van Herreweghe 2, re P. Rombout en J. Beeck- de steen. Al kan men zich de man en A. De Brouwer zorg- bedenking maken of de klubs den voor 6-12 na 38'. Nu was dan toch zo slecht georgani- de kous duidelijk af voor de seerd zijn. thuisploeg, Lokeren domi neerde nu totaal, liet zich niet EVA meer beïnvloeden door het ge- dd<~iwim/-mai c drag van de thuisploeg en via 9-17 na driekwart wedstrijd werd het nog een ruime 13-25 Tl Af1 zege voor de titelkandidaten. Sparta Aalst: Van Langenho- vc, M. Lootens 2, Kieckens, E. Lootens 1, De Ridder, Van «nn mnOTTI Smck 5, De Neef, Goubert 2, BRABO TOCH! Corthals 2, Van Den Becart 1. H G. I.okercn: Fl. D'Hanis en BRABO DENDERBELLE - MET VAKANTIE X"! Va"en?cr«'\YeTc,i- wemmel 19-12 9 ren 3, Lenaerts 1Bocklandt 3, A. D'Hanis 1, Verguit 2, Twee weken geleden stond Beeckman 7^ Van Hille 3, De Brabo samen met Temse en Wemmel aan de leiding met evenveel verliespunten. Dan scorebord tot de rust (11-9). Troch 2, Janssens 1, Kieckens. Ook in het begin van de twee- Verhofstadt, De Troyer. EVA Handbal. M. Van Den Borre van EV Aalst speelde een grootse wedstrijd tegen Haachtse en kon vijf keer scoren (arch) AVANTI FEMINA LEBBEKE 2 - OVERPELT 8-10 fSHANDBAL (c) frri FEMINA pKE - SASJA 10-16 it samen met Neerpell beten strijd voert om lging van Lebbeke als :n, trof het zater- derdaad. de moeilijke ig naar Avanti Femi- I afgesloten met een tekende zege. Maar s bijzonder zwaar capt wat meteen de 10- verklaart. H., t, zowat het hart en de Hvan de thuisploeg, kon beroepswerkzaamhe- jt aan de wedstrijd deci le cn ook D. De Troet- J dezelfde reden, was ftikbaar. M L. Cools en ftite dan ook een onmo- I taak en dat Lebbeke h nog gelijke tred hield Ie eerste helft, is posi- Ti Fcmina startte in derdaad bijzonder goed. Na 2' scoorde M.L. Cools vanop «haar» rechterhoek en de Leb beekse verdediging speelde ge motiveerd. Kon Sasja geen uit gespeelde kansen kreëren, zijn sterkste wapen de tegenaan val deed het wel. Keer op keer werd de pijlsnelle M. La- chat in de ruimte gestuurd door de doelverdedigstcr en even zag het er moeilijk uit voor de thuisploeg (1-3). Maar een wilskrachtig Lebbeke kon de bakens verleggen. Nadat Van Langenhove een 7-m worp had gestopt scoorde A. Maes knappe wedstrijd en na 22' stelde Cools gelijk (3- 3). Maar opnieuw werd Avanti Femina in snelheid genomen Handbal. Avanti-dame An ja Maes speelde een knappe match tegen Sasja (arch) 16 nederlaag voor Lebbeke. Als Sasja ooit kampioen speelt dit seizoen dan leek de kam pioen van het seizoen 1983- 1984, Avanti Femina Lebbeke, ons toch sterker. Het niveau is er beslist niet op vooruitge gaan. Avanti Femina Lebbeke: M. Van Langenhove, Cools 2, Callens, A. Maes 2, K. Van Damme 2, V. Lissens, A. Se- gers 3, Biesemans 1, Avanti Femina Lebbeke 2 moest het terrein op met een gehalveerde ploeg. De Kro kusvakantie had ervoor ge zorgd dat er amper 7 speelsters overbleven zodat P. Van San nog maar eens als speelster aantrad De «veterane» deed het helemaal niet slecht maar kon uiteraard dochter Y. De Smedt niet doen vergeten vooral omdat deze zich de laat ste weken ontpopt had als de motor van de ploeg. Toch hield Lebbeke met de krachti ge Segers bijzonder goed stand want nadat via 2-3 de rust bereikt werd met een 3-5 sco re, kon Overpelt ook tijdens de tweede helft geen definitie ve kloof slaan. Integendeel, het was de thuisploeg die na derde tot 6-7 na driekwart wedstrijd en zelfs een 6-9 ach terstand werd door Segers en Elskens bijna opgehaald. Het werd 8-9 na 56' en het was slechts kort voor het einde dat Overpelt de beslissende treffer kon scoren. Avanti Femina Lebbeke 2: Quarin, Bucque 1, Meganck, Elskens 1, Segers 6, G. Lissens, A. Walraevens, P Van San. EVA Brouwer 4, Borgers 1. volgde de vrij gemakkelijke (sic) wedstrijd tegen Wolver- tem als aanloop voor de top pers tegen de co-leiders en to- Heren zat. 23/2 te 20.15 u. Angleur - B.D. Lebbeke 3e afdeling zon. 24/2 te 18.00 u. Menen - E.V. Aalst zat. 23/2 te 18.00 u. Heusden - Robuco Buggenhout 4e afdeling zat. 23/2 te 20.30 u. Mechelse - E.V. Aalst 2 Provinciale zon. 24/2 te 19.30 u. Temse - Denderbelle zon. 24/2 te 20.00 u. Wolvertem - Waasmunster Dames le nationale zon. 24/2 te 14.45 u. Avanti Femina Lebbeke - In. Hasselt 2e afdeling zon. 24/2 te 20.30 u. Avanti Femina Lebbeke 2 - E.V. Aalst zon. 24/2 te 18.30 u. Zicho - Robuco Buggenhout. EVA W- Karine Van Dam- |n A vanti Femina speel- h goede wedstrijd maar p met een voetkwetsuur Handbal. Marie Louise Cools van Avanti Femina: sterk op de rechterflank (arch) vooraleer Van Damme na een bijzonder mooie aanvalsbewe- ging met L Hermans cr 4-4 kon van maken. Op 7-m worp kon Sasja toch gaan rusten met een 4-5 voorsprong. In de tweede helft kon Lebbeke niet meer optornen tegen het atleti sche Sasja dat maar bleef de tegenaanval spelen en als K. Van Damme uitviel met een enkelkwetsuur was de kous de finitief af voor de thuisploeg. Coach Cornelis trachtte nog alle taktische registers open te trekken maar ook dat bracht geen aarde meer aan de dijk. Acht minuten voor het einde leidde Sasja' met 8-14 en hoe wel A. Segers en Biesemans nog scoorden werd het een 10- Dinsdag 26/2: 1/2 finale Beker van Oost-Vlaanderen Dinsdagavond 26 februari om 21 uur wordt te Lebbeke de 1/2 finale gespeeld van de Beker van Oost-Vlaanderen. De opponenten zijn le nationaler Boule d'Or Lebbeke en Ajax Lebbeke dat in 3e afdeling speelt. Op het eerste gezicht een klusje voor Boule d'Or zou men zeggen, maar als men daarbij weet dat Ajax zomaar eventjes met 10 doelpunten voorgift vertrekt, krijgt deze wedstrijd een heel andere dimensie. Het is duidelijk dat Boule d'Or tot het uiterste zal moeten gaan om de Ajaxieden te remonteren en oprecht, wij zijn benieuwd hoe deze «broederstrijd» zal aflopen. Als wij ons aan een pronostiek mogen wagen blijft dc eerste nationaler favo riet maar de beslissing zal enkel in het laatste kwartier vallen en... wij kunnen ons natuurlijk vergissen Jammer dat deze 1/2 finale slechts om 21 uur kan aanvangen maar aangezien voor beide ploegen dc week ends zowat totaal bezet zijn cn het in de Lebbeekse sporthal zo moeilijk is een uurtje af te huren, zat er wellicht niets anders op. In elk geval, de sportliefhebbers zullen het wel met een uurtje minder slaap willen stellen EVA Duivensport. In het café De Reisduif in de Hamse Noordstraat werden de kampioenen van 1984 gevierd. Duivensport. Te Elversele in het café Bij Bolleke» vierde duivenmaatschappij Ons Genoegen» haar kampioenen. Bulteel-Véreecken werd algemeen kampioen in de halve fond. Emiel Naudts won met de jonge en Jozef Dhaen met de oude. Op Noyon werd Emiel Naudts algemeen kampioen en Verbeeck-De Witte kreeg dezelfde titel op Quiévrain. Verdere kampioenen zijn nog Albert Verbeeck, Paul Ivens en André Vermeulen, (dw)

De Voorpost | 1985 | | pagina 15