Dendermondse Raad sluit Pluvi-hoofdstuk af Overmere vierde uitgebreid honderdjarige Louiseke Okens Geen spoor van de dader Je CU Opnieuw inbraak in jeugdhuis JOKO 4 - 22.2.1985 - De Voorpost Volksunie vraagt ontslag burgemeester Vervolg van blz. 1 Schepen Hermans mocht dan het punt omtrent de retributie op huisvuilbelasting inleiden. Meteen nieuwe gesprekstof en het zou een hele tijd in beslag nemen. De oppositie was trou wens biezonder aktief tijdens de vergadering, in zoverre dat CVP raadslid Pauwels op merkte dat men er beter zou aan doen enkel in belangrijke aangelegenheden zinnige din gen te willen zeggen. De raad schrok een beetje van die op merking en plots werd het kalm. Onder de noemer leningen res sorteren ook de vervroegde af lossingen van leningen. Die werden gestemd in alle unani miteit. Bij de bespreking van de krite- ria voor subsidies voor vakan tiespeelpleinen moest schepen voor de jeugd Meulebroek het reglement toelichten. Daarin staat immers te lezen «een ge middeld aantal dagen dat een kind naar het speelplein komt. moet beneden de 15 liggen». Iedereen dacht dat het boven de 15 dagen moest zijn. Maar het reglement is juist, aldus de schepen die een pasklare uitleg gaf voor het probleem. Brandweer Regelmatig duikt de brand weer in de diskussie op. Dit keer kwam het omdat schepen Hermans de goedkeuring vraagt voor de aankoop van hydraulisch ontzettingsmate riaal ter waarde van 330.000 fr. VU raadslid Willems was van oordeel dat hier weer eens de oude waarheid had gespeeld, te weten: er moeten eerst slachtoffers vallen en dan gaat men reageren. Hij zei dat het schepencollege deze aankoop eerst negatief had geadviseerd en dat het pas na twee dodelij ke ongevallen mogelijk bleek tot deze aankoop over te gaan. Bovendien stelde hij de vraag of alle brandweerdiensten van de stad over dit materiaal zou den kunnen beschikken. Schepen Hermans antwoordde bevestigend op de laatste vraag, maar wees kategoriscb de beschuldiging van de hand dat de dodelijke ongevallen de doorslag hadden gegeven. Mis schien hebben die de hele ope ratie wel bespoedigd, aldus de schepen die zei dat men nu pas kon beslissingen nemen omdat het ook de eerste raad van 1985 was geweest en de aan vraag van de brandweer ook van 1985 begin januari dateert. Patrimonium Op een drafje werden dan een aantal punten gestemd: de her stelling van de verwarming van de dekenij, de goedkeuring van de koncessie van de cafeta ria van de sporthal te Grem- bergen, de aankoop in der minne van grond voor uitbrei ding van het kerkhof van Sint- Gillis, de kosteloze verwerving van grond in de Werkplaats straat en de vaststelling van de rooilijn verkaveling Duerinck- Werkplaatsstraat. Daarop kwam de restauratie van de kerk van Oudegem ter sprake. Daarin zijn drie loten voorzien voor een totaal be drag van 27.707.663 fr. Het eerste lot (22,1 miljoen) heeft betrekking op de ruwbouw en de schilderwerken, in het tweede lot (1,3 miljoen) zitten de binnenschilderwerken en in het derde lot (4 miljoen) wordt de inbraakbeveiliging behan deld. Ferdy Willems vroeg meteen hoe het zit met de inbraakbeveiliging van de an dere kerken en gebouwen die eigendom zijn van de stad. Schepen Dierick zei dat de laatste nieuwe gebouwen, waarmee hij het administratief centrum bedoelde, beveiligd zijn, maar de andere helaas niet. Iedereen was het eens met de sloping van bouwvallige wo ningen in de Nederstraat te Oudegem, met de aanstelling van een ontwerper voor de koliektor Appels-Oudegem, waarbij SP raadslid Verleyen opmerkte dat het weer om de zelfde ontwerpen ging. Meer diskussie was er over de we gen- en rioleringswerken aan de provinciale baan Mechelen- Dendermonde in Baasrode Maar Ferdy Willems die vroeg de rooilijn op te gevels van de bestaande woningen te leggen, kreeg lik op stuk van schepen Dierick die zei dat men dit al eerder ook had gestemd. Wil lems gaf niet af en zei dat men in Baasrode maar eens moest ophouden met te verklaren dat de huizen in gevaar zijn wan neer de befaamde doorsteek er niet komt. Trouwens er zijn alternatieven, aldus Willems die lezing gaf van een brief van minister De Croo, waarin staat dat het belanghebbende be stuur projekten mag indienen voor de aanleg van wegenis in de omgeving van de spoorlijn Puurs-Dendermonde Daarop volgde een hele reeks werken aan de openbare ver lichting, waarbij geen vragen meer werden gesteld. Het gaat hem om het Guldenhoofd, Klein Kwartier, Hemelstraat (parking station), Stuifstraat, EegenCn, Nederstraat en Me vrouw Courtmanspark. Nadat het punt omtrent het ontmoetingscentrum ex-Baas rode naar een volgende raads zitting was verwezen en me vrouw De Beul in tekst een knal van een «dt» fout had gevonden, werd overgegaan tot de goedkeuring van een aanvullend verkeersreglement voor de Paardentrap. Tijdens een vorige zitting werd par keerverbod opgelegd langs de onpare kant. maar om een tot op heden niet verklaarbare re den, werd het besluit verkeerd uitgevoerd, zodat men nu om veel werk te voorkomen, be sloot het parkeerverbod op te leggen aan de kant van de pare nummers. Grafkoncessies Aan de Stedelijke Hogere Nij verheidsleergangen zijn een aantal plaatsen van leraar vrij gekomen. Deze vakantverkla- ring werd goedgekeurd. Enige hilariteit ontstond er bij de stemming van de aanpassing van de vergoedingen voor de modellen aan de Akademie voor Schone Kunsten. Den- dermonde lijkt weinig Adonis sen van Venussen te bezitten, want de meeste modellen ko men van buiten de stad. Dat ouderlingen gelijk werden ge schakeld met jongeren tussen 16 en 18 jaar was volgens me vrouw De Beul een regelrechte diskriminatie. Schepen Maes zei dan ook maar dat men in het besluit de passus over de ouderlingen zou schrappen, waarop eenieder instemmend knikte. Diskussie was er dan weer omtrent de grafkonces sies. Vijftig jaar is een veel te lange periode, aldus De Batse- lier, die zei dat men vaak een dergelijke beslissing neemt op een moment dat men niet goed beseft waar men aan toe is. Het gebeurt op emotioneel sterk geladen ogenblikken. In princiepe is iedereen het er mee eens dat vijftig jaar een lange tijd is, maar uiteindelijk werd het voorstel zoals voorge legd door het schepenkollege goedgekeurd. Vanuit de Volksuniebanken deed raads lid Lutgart De Beul opmerken dat bepaalde mensen verstoten werden van een eventuele be graving op een erepark. Zelfs na veertig jaar is men nog niet kunnen afstappen van bepaal de en vaak nog algemeen gang bare gewoonten. Schepen Die rick zei dat men de ereperken nu eenmaal heeft voorzien voor bepaalde kategorieën en Norbert De Batselier zei dat hij geen amnestie wil met te rugwerkende kracht en eerher stel. Hij zegt dat het moeilijk kan dat een oorlogsmisdadiger of kolloborateur naast een oudstrijder wordt begraven op een erepark. Het voorstel van mevrouw De Beul werd dan ook verworpen. Tenslotte werd nog gestemd over het politiereglement voor de kamavalstoet van Grem- bergen die op 10 maart zal uitgaan. Neen aan Vaka SP raadslid Vera vroeg daarop dat de gemeenteraad van Den- dermonde de zes ordewoorden van Vaka zou onderschrijven en een beroep zou doen tot de bevolking om deel te nemen aan de nationale betoging te gen de kernraketten van 17 maart. Hij vroeg ook hoe het kwam en komt dta men nog steeds niet was overgegaan tot een uitvoering van het raads besluit dat zegt dat er aan de grenzen van de stad borden zouden worden geplaatst met de tekst «Dendermonde, kern- vrije gemeente». Burgemees ter Cool zei dat de stad geen enkele initiatief zal nemen op dit ogenblik en volksvertegen woordiger Verberckmoes vond dat de SP niet al te hoog van de toren moest blazen. Boven dien vraagt volgens hem nie mand om die plaatsing, maar moet er toch ook een solidari teit met de Navo-bondgenoten blijven bestaan. De Batselier verduidelijkte daarop dat de SP in 1979 het dubbelbesluit had goedgekeurd en Ferdy Willems schaarde zich achter het verzoek van zijn collega Vera. CVP fraktieleider Van Damme drukte dan de algeme ne bekommernis om het bewa ren van de vrede uit, maar zei ook weigerachtig te staan tegenover de VAKA initiatie ven. Vaka past in een bepaalde strategie en heeft alleen een symbolische waarde, geen en kel impakt. Daarop vroeg Wil ly Vera de stemming over zijn voorstel, dat door de meerder heid werd verworpen. SP fraktieleider Norbert De Batselier vroeg dan om maat regelen voor de minderbedeel den in deze moeilijke periode. Liefst nu geen onderbrekingen van de gas- en elektriciteitsbe doening wegens wanbetaling, aldus interpellant, die van bur gemeester Cool te horen kreeg dat hiervoor was gezorgd. Schepen Dierick zag geen en kel bezwaar tegen het voorstel om een speciale kommissie op te richten om uit te dokteren welke maatregelen de stad zou kunnen ondernemen om in dergelijke gevallen tussenbei de te komen. Bleven dan nog de punten die werden aangevraagd door VU raadslid Ferdy Willems en waarvan we er eentje, de rooi lijn in de Sint-Ursmarusstraat, reeds behandelden. Het ande re punt had betrekking op het verzoek van DDS om tussen komst van het stadsbestuur bij de Vlaamse Waterzuiverings maatschappij in verband met de laattijdige doorbetaling van een bedrag van ongeveer 290 miljoen. Heeft de stad daar geen Qinke financiële schade opgelopen, aldus Willems in zijn vraag? In geen enkel op zicht, aldus schepen Dierick in zijn reaktie. Men heeft door een gezamenlijk optreden van DDS en het Stadsbestuur zelfs een meeruitgave van 9,1 mil- Groot feest in het rusthuis van Overmere waar Louiseke Okens haar honderdste verjaardag vierde temidden van haar vele vrienden. Een feest dat ook door heel wat buitenstaanders werd byggwoond. Louise Okens is im mers lid van meerdere Overmeerse verenigingen, en die wilden hun eeuwelinge ook allemaal van harte proficiat wensen. De dag werd ingezet met een aan de ccuweling. OCMW- dankmis in de kleine kapel van voorzitter Ivo Meganck sprak het rusthuis. Dat was op een korte feestrede uit en woensdag 13 februari, precies Louiseke zong uit pure op de honderdste verjaardag dankbaarheid met vaste stem zelf. Nadien volgde een feest- «Mijn Vlaanderen heb ik har maaltijd, waaraan de bewo- telijk lief». Voor iemand die ners van het rusthuis aanzaten, afkomstig is uit Brussel een Ook het gemeentebestuur was veelbetekend lied. op die plechtigheid aanwezig, Zaterdag 16 februari volgde net als een vertegenwoordiging dan de officiële viering, waar van de OCMW-raad. Er werd aan de hele bevolking van ook voor muziek gezorgd en Overmere kon deelnemen een daarvoor had men een beroep ook deelnam. De vernieuwde gedaan op Joske Martin, die zaal van de gemeentelijke jon- ervoor zorgde dat er sfeer ge- gensschool van Overmere was noeg was en dat de bejaarden meer dan vol gelopen en zelfs zich ook nog eens op de dans- de fanfare «De Overmeerse vloer konden uitleven. Louise- vrienden» waren present om er ke zou zich trouwens niet hele- de vrolijke noot in te blazen, maal onbetuigd laten en danste Gemeentesekretaris Frank nog kwiek als een twintiger de Lippens leidde het feest in, boerinnekensdans. Daarop nam schepen Pensaert Berlare. Louiseke Okens song zelfs nog een echt Vlaams 's Avonds scond er dan nog een hei woord. Hij veronBchuldig- VAo j o speciale receptie op het pro- de de burgemeester en sche- liea. gramma, waarop heel wat ge- pen Moerman, die helaas niet schenken werden overhandigd konden aanwezig zijn en bracht namens de voltallige ge meenteraad zijn gelukwensen over aan Louiseke Okens. Daarop zou hij in vogelvlucht het levensverhaal van de eeu welinge beschrijven. In 1911 zo onthielden we, huwde Loui seke met Petrus Wierinck uit Overmere die haar het jaar daarop een zoon schonk, die helaas in 1972 overleed. Haar man overleed ook en in 1934 trad Louise voor de» tweede maal in het huwelijk, opnieuw met een man uit Overmere. Dit keer was het Camiel Van Wesemael. Maar ook nu was het huwelijksgeluk niet van biezonder lange duur. Camiel overleed in 1954. Louiseke nam dan haar intrek in het rusthuis van Overmere. Daar heeft ze zich steeds goed ge voeld en maakte er vele vrienden. Schepen Pensaert bracht ook in herinnering dat Louiseke een hele evolutie heeft zien voorbijgaan. Zij heeft de eer ste fiets, de eerste auto, de eerste radio en de eerste televi sie mogen meemaken. Zelfs de eerste video en wat meer is Moord in Dendermonde Donderdagmorgen grote opschudding in het Den dermondse stationskwartier toen het stoffelijk over schot werd ontdekt van Maria Marcelle Seghers door haar zoon in haar huis, waar vroeger het café De Spiegel was. De herberg is echter reeds lang gesloten en Maria Seghers woonde er alleen. Zij zou dit jaar 83 geworden zijn. Onmiddellijk kwamen de verschillende politiedien sten in aktie. Zowel de B.O.B. van Dendermonde, als de Gerechtelijke Politie van Aalst en de re cherche van de Dendermondse politie gingen op pad. De rijkswacht haalde ook een speurhond ter plaatse, maar de gegevens bleven totnogtoe gering. Er wordt verondersteld dat het oudje een bekende heeft binnengelaten. Deze - totnogtoe - onvindba re persoon zou haar gewurgd hebben om nadien het huisje grondig te doorzoeken. Men vond inderdaad een lege geldbeugel. Roofmoord is dus de waar schijnlijke omschrijving van de feiten. In de loop van het weekend en tijdens de voorbije week was het zeer druk in het Stationskwartier, druk dan voor" dé politiediensten die iedereen gingen ondervragen die van dicht of van ver iets met de zaak konden te maken hebben. Of de grondige identiteitskontroles in verschillende gelegenheden iets inel deze feiten te maken hebben is moeilijk te gissen. De gerechtelijke diensten zijn tijdens deze onderzoeksperiode immers zeer schaars met hun gegevens. Volgens de rijkswacht bestaat er een kans dat iemand de moordenaar zou gezien hebben en nu wordt ijverig naar deze persoon gezocht. Daarom werd ons verzocht om deze robotfoto te publiceren. OPROEP TOT GETUIGE Tussen 18 en 24 uur is een onbekende man in de herberg «OKAPI», gelegen op het Stationsplein naast de woning van het slachtoffer, binnengeweest. Deze persoon heeft de bus genomen van 21u57 aan het station te DENDERMONDE, richting SINT- NIKLAAS. Hij is mogelijks afgestapt ofwel in GREMBERGEN, Groot Zand ofwel in HAMME, Tweebruggenplein. Deze persoon zou voldoen aan de volgende be schrijving: - blank ras - tussen 18 en 25 jaar - ongeveer 170 k 175 cm. groot, mogelijks iets groter - donkerkleurige ogen - zeer donker, krullend haar, mogelijks een weinig opstaand - sprak ABN - bleke of bruine vest, mogelijks in het leder - spannende broek, afwisselend wit-zwart of wit blauw van kleur, gestreept of geruit. Een oproep wordt gedaan opdat deze persoon zich zou melden bij: - ofwel Rijkswacht B.O.B. DENDERMONDE Tel.: 052/22.18.00 - ofwel Gerechtelijke Politie AALST Tel.: 053/21.04.01 - ofwel Politie DENDERMONDE Recherche Tel.: 052/22.08.80 of bij de dichtstbijzijnde politie- of rijkswachtpost, aangezien hij eventuele inlichtingen zou kunnen verstrekken. joen frank vermeden, waarvan 5,1 miljoen fr. ten laste zou zijn gevallen van de stad. Kwam dan de Pluvi-zaak, als orgelpunt. Burgemeester Cool wilde Ferdy Willems te vlug af te zijn door te zeggen dat men hierover uitgepraat was gezien de hele zaak toch niet zou doorgaan. Maar Willems ging dieper in op de houding van de burgemeester tijdens een hoorzitting op het administra tief centrum, waarbij de burge meester in geen geval het standpunt van de stad zou uit eengezet hebben, evenmir hebben verdedigd. Dat is eer laakbaar, feit, een burgemees ter onwaardig zo besloot Wil lems die terstond het ontslag van Albert Cool eiste. Natuur lijk zei de burgemeester dat hij wel het standpunt van de stad heeft verdedigd. Maar Norbert De Batselier bleek dat even min gehoord te hebben. Wel heeft hij gehoord dat uiteinde lijk schepen Van Gucht duide lijk heeft gezegd wat de stad Dendermonde wilde en welk standpunt men had ingeno men. Hij zei dat de burge meester in deze gevallen alles Dendermonde. De kerk van Oudegem wo. behalve een persoonlijke visie reerd. Een hele durè onderneming die niet te v naar voor mag brengen. Dendermonde. Marcello Seghers (82) die vorige week in Dendermonde op een brute j werd vermoord, (c) Tevens wordt een oproep gedaan tot inlichtinge n a in de robotfoto iemand kan worden herkend of tot andere personen die enige nuttige inlichtir zouden kunnen verstrekken tot opheldering vai I moord. De personen die eventuele inlichtingen verschaf zullen met de nodige diskretie benaderd wordei Berlare. Louise Okens werd in de bloemen gezet, (jj) voortaan zal zc zichzelf ook op de televisie kunnen bewonde ren, want van haar dansje op haar verjaardag werd een vi deo-opname gemaakt Daarop overhandigde de sche pen een geschenk van het vor stenpaar. Dan was het de beurt aan de vele verenigingen om Louiseke geluk te wensen Ze waren er allemaal: de Bond van Grote en Jonge Gezinnen, de Bond van de Kristelijke Gepensio neerden, de Kristelijke Lande lijke Vrouwengilden en de Heemkundige Kring van Over mere, verenigingen waarvan Louise lid is. En verder was er een haast eindeloze rij bekenden en on bekenden die allemaal met een geschenkje kwamen aanzet ten. Schepen Luc Vercruyssen bracht zelfs ech reuzebloemen tuil mee in naam van het ge meentebestuur. En Louiseke, ze glunderde, vast besloten er nog een paar jaartjes bij te doen. Voor Joko worden stallen stilaan een rat al omdat nu blijkt jtbi hel '™iPi niet vcrzcki verzekering zou te omdat de maatschap onbewoonde jeugdt' groot risico vinden. Het bestuur van het Jeugdhuis Joko te Berlare heeft de jongste t(jd af te rekenen met inbraken. Zot 10 februari kreeg men voor de vierde maal bezoek van ongewenste gasten. Men dat de laatste 2 inbraken door dezelfde mensen werden gepleegd. In totaal bed buit ongeveer 56.000 fr. Joko vraagt iedereen die inlichtingen kan geven dit het jeugdhuis E. Hertecantlaan 32 te Berlare (052/42.40.35), desnoods rechtstreeks b(j de rijkswacht te Overmere. Bij een vorige inbraak, eind dat daar geen telefoon beschik- januari, verdween een groot baar was, ging h(j er maar deel van de platen- en kasset- alleen op af. Hij zag nog enkel °maat tenkollektie, een mikro, een iemand wedrjjden op een mo- 'e C-^e" koptelefoon, opberghoezen en tor, model shopper. De persoon een pop-encyclopedie. Ditmaal droeg een bruine lederen vest, werden de dieven tijdig opge- een witte helm en. zoals de merkt en konden ze slechts 7 vorige keer, gympies. kassettes meenemen. Zij had- Zijraampje den blijkbaar de bedoeling een De dicvcn kondcn telkcns vja kasettedek, het mengpaneel en cen zijraampje binnen. Dit- Men rekent op icdc^zullc nog meer platen weg te halen. maa| mocstcn zij het raamko- werking en schreef di ld w Op die bewuste zondagnacht zjjn en de aangebrachte extra- brief naar de gemeci "iet zijn "fiets" ophalen^ T-Vhii °C b* de3 R zyn nets ophalen. Toen hy geroepen rijkswacht heeft fo- van de Vlaamse gem 5 merkte dat er iemand binnen to-s bunnen maken van de dc procmeuV ,o was, probeerde htf eerst andere voetafdrukken en stelde pro- meenschappen en alle leden te bereiken vanuit een ces-verhaal on teoen nnlv j.Jr i nabijgelegen café. Toen bleek £nden P 8 oud-leden van dc

De Voorpost | 1985 | | pagina 4