Moerzeke en Kastel vierden karnaval lek Karnaval Kastel. De Pallieters met hun versie van duizend en een nacht (vh) De Voorpost - 22.2.1985 - 35 Karnaval Kastel. Jominco's uit Moerzeke behaalden met hun cirkus de tweede ^amme Karnaval Kastel. De Kazoo s vertoefden in de jungle (vh) Hamme. Karnaval Kastel. De Gilles van 't Klein Muziekske druk in de weer (vh) neelste, karnavaleskste en ontspannendste groep waren. Kinderkarnaval Het jaarlijkse karnaval- feest voor de jcinderen uit Moerzeke en Kastel en om liggende gemeenten, kende opnieuw een groot succes. Meer dan 250 kinderen wa ren maandagnamiddag af gezakt naar Kastel, waar zij vanaf de Vrijboomstraat, na zich voorgesteld te heb ben in de zaal De Verenig de kringen, een rondgang deden door de Kastelse straten en op verschillende hoeken en pleinen dansjes opvoerden. Prins Robert II, Keizer Jan I en hun gevolg waaronder de jeugdprinsen, verwelkom den de kinderen. Zij kre gen in de Verenigde krin gen gratis pannekoeken en chocomelk. Maar ook in zaal De Wijngaard hadden zij een versnapering gekre gen. Voor vele kleurrijke verklede kinderen was het maandagnamiddag een waar festijn. Tegen de avond gingen zij allen moe, maar dolgelukkig naar huis, om te dromen van hun kinderkarnaval 1985. Hamme. Karnaval Kastel. De Djipenassen van Moerzeke wisten met hun beulenwerk anno 1985 de jury ertoe te bewegen hen de eerste prijs toe te kennen (vh) Op 17, 18 en 19 februari vierden Moerzeke en Kastel karnaval. Het hoogtepunt van deze drie dagen van leute en plezier was ongetwijfeld de karnavalstoet op zondag 17 februari. De rondgang van de stoet gebeurde dit jaar in de straten van Kastel. Ondanks de koude, was er heel wat belangstelling. De karnavalstoet werd voorafgegaan door een reklames- toet. Deze 16e kavalkade werd gekenmerkt door mooie praalwagens, pittige liederen en humoristische sketches, die werden opgevoerd, voor de tribune by het einde van de stoet, door elke groep op Stuyfbergen. Kinderkarnaval Kastel. Een bont allegaartje, zo te zien (vh) Kinderkarnaval Kastel. Meer dan 250 kinderen trokken mee op in de stoet (vh) Prins Robert II Kastelse straten. De KLJ Karnaval, aldus de Prins is Moerzeke was op reis ge- een feest van leute en pie- weest "aar Holland, waar zier. Haal de feestneus uit men ook aan bezu.nigingen de kast en dompel hem ZlJ kadden ee" H°>- meermaals in het glas. Tij- lantise molen meegebracht, dens deze dagen is het ver- maar «en ,zoa's eM1 boden om een lang gezicht echte Hollander konden zij te dragen, of rond te lopen met- Moes 1900 was dit als direkteur van een azijn- jaar op zijn best als cowboy fabriek of een citroenwin- de Far-West. Zij brach- kel. Hij dankte allen die ten op hun wagen de Boon- hadden meegewerkt aan praatshow. De Brouwers zijn verkiezing tot prins en leu8d mt Moeizeke het hem hadden bijgestaan, z,e" wat.men in Panjs aan zoals de leden van het kar- m°de n'et laat ?e navalkomitee en Keizer talentvolle mannequins de- Jan I. Op de prinsenwagen Weerden deze nieuwe mo- werd Prins Robert II ge- de- dle welmS om het '"Jf flankeerd door zijn char- had' mante hofdames Marleen en Maria en door de jeugd prinsen Andy en Rosy, met hun hele hofhouding. De Prinsenwagen werd ge volgd door het Klein Mu ziekske van Hamme, een leutig groepje van de Kastel op zyn best folkloristische groep Die De Kastelse groepen moes- Hamse Wuitens en door de ten zeker niet onderdoen karnavalgroep De Dorps- voor die van Moerzeke. vrienden uit Hamme Het tema van de groep St.Anna, die een evokatie Kastel 250 was de Noor- brachten uit de tijd van de mannen. Zij hadden een middeleeuwen met Tijl Ui- pracht van een boot aan lenspiegel, Lamme Goed- elkaar getimmerd. Om de zak en Nele. Zij hadden krisis te ontlopen bouwde ook hun reuzen Faber en de KLJ Kastel een raket en Mandus meegebracht naar trokken er mee naar Mars. Kastel. Na een poosje waren zij het daar beu en kwamen terug als marsmannetjes om kar naval te vieren en mee op te stappen in de stoet. De Pallieters hadden zoals steeds een prachtige praal wagen gebouwd o.l.v. To ny Baert. Hun tema was het sprookje «Duizend en Moerzeekse groepen Van de 17 deelnemende één Nacht». De Kazoo's groepen, waren er twee mochten de rangen sluiten, nieuwe Moerzeekse karna- Met Tarzan en Jane en de valgroepen, De kruinoten ganse apenbende maakten en De Brouwersjeugd. Zij zij de Kastelse jungle on- namen voor de eerste maal veilig, deel. Bijna elke groep had Zowel de Moerzeekse fan- een praalwagen gebouwd, fare Eendracht als de Kas- de ene wat mooier dan de telse fanfare St.Cecilia andere, maar allen hadden zorgden voor de muzikale zij hun uiterste best ge- noot in het hele karnaval- daan. De Moerzeekse gebeuren. Maar ook de groepen werden geleid Bolhoeden waren present door Keizer Jan I, alias De om de stoet muzikale kleur Kruinoot. Nu hij Keizer is, bij te zetten in hun traditio- bekijkt hij blijkbaar ieder- nale klederdracht en met een vanuit de hoogte en hun zelfgemaakte instru- behandelt zijn onderdanen menten. als slaven, die in bedwang werden gehouden door to renwachters en krijgers. De Djipenassen stelden drie schelmen in het open baar terecht, op hun praal wagen, waarmee zij de eer- Uitslag ste plaats behaalden. De Nadat iedere groep een drie schurken, waren door korte sketch had opge- de Moese volksrechtbank voerd, waarbij dikwijls de veroordeeld, schreven zij. plaatselijke politiek op de Burgemeester Baert en de korrel werd genomen, trok schepenen De Geyter en het karnavalkomitee zich De Ruysscher, moesten terug om de einduitslag zich verantwoorden om- vast te leggen. Het werd trent hun beleid over de spannend en de eerste gemeentebelastingen. plaats werd toegekend aan Voor Chiro Knudde Moer- De Djipenassen met 266 zeke was het feest. De punten, voor de Jominco's meisjesafdeling bestaat dit met 255,5 punten., 3. Kas- jaar, 40 jaar, de jongensaf- tel 250 en Pallieters elk deling werd 30 jaar geleden 254,5 punten, 5. Moes 1900 gesticht. Zij vonden dat dit (247 p.), 6. De Kazoo's hun onderwerp moest zijn (235,5 p.), 7. KLJ Kastel in de karnavalstoet en (234,5 p.), 8. KLJ Moerze- bouwden een wagen met ke (214,5 p.), 9. Chiro een grote feesttaart. Op de Moerzeke (212,5 p.), 10. wagen hadden enkele feest- Brouwersjeugd (199,5 p.) varkens plaats genomen, en 11. De Kruinoten 195 p. De Jomico's waren van de De Jominco's kregen de partij met hun cirkus. Als karnavaltrofee omdat zij clowns zwierden zij door de volgens de jury de origi- Hamme. Karnaval Kastel. Chiro Knudde uit Moerzeke vierde zijn jubileum van 30 en 40 jaar (vh) Hamme. Karnaval Kastel. De Noormannen van Kastel 250 eindigden samen met Pallieters op de derde plaats (vh)

De Voorpost | 1985 | | pagina 11