STREEKNIEUWS De Voorpost - 22.2.1985 - 37 Gerstenhof te Erembodegem. Kaarten: voorverkoop: 80 F (te verkrijgen bij de V.K.S.J.-leiding). Aan de kassa: 100 fr. ledereen welkom! kon nhof 1Aalst ag 22 februari: commissievergadering i.v.m. G. Moustaki- 5»g 23 ebruari; om 18.30 uur: Begijnhofkerk: viering van eerhuis rond «vergeving van de zonden» i.v.m. de geloofs- fenis. Daarna een gezellige babbel en een pintje bij de 'haard. Wag 24 februari om 10 uur: open trekkersgroep. kisdag 27 februari: van 19 tot 21 uur: gespreksavond voor en plussers om 19.30 uur: werkgroep nieuw leven in ladering. iderdag 28 februari: gespreksavond van EGRA (echtge- Wenen regio Aalst) lelgesprek met dia-voorstelling eme Bistro, Grote Markt 15, Aalst. Vrijdag 1 maart om 20 •China, een drievoudige VUB-visie». Sprekers: Prof. Dr. O. enhaut, rector VUB; Prof. Dr. R. Paepe, voorzitter VUB >mene Raad voor Ontwikkelingssamenwerking; Prof. Dr. G. medewerker UNO (UNIDO). gratis. tie: Oudvereniging voor de moraal in samenwerking Humanistisch Verbond en de Vrienden van de VUB ooi (overkant speelplein), Vredeplein Aalst, vrijdag 1 Aalst. Met karnaval geen parkeerproblemen, of toch wel. (a) Zondag 24 februari: Postzegelkring «Dendria»: klubvergadering te 9.30 u. in het Parochiehuis. K.S.A.: diamontage «veertigdagentijd» en «voorbije kampen» te 14 u. in het K.S.A.-Heem, Bredestraat. Maandag 25 februari: N.W.K.: raadpleging te 14 u. in de Crypte. Bijbelbezinning: te 20 u. in de wachtzaal van het Parochiehuis. ACV-CM-infojeugdvakantiebeurs: van 19.15 u. tot 21 u., in de ACV-CM-lokalen, Denderkaai, Erembodegem. I De Tettemoesjen (a) Aalst Jtvan het Lyceum rdag 23 maart heeft de nacht van het Koninklijk Lyceum II in de Pontstraat 51plaats. Het samenzijn zal in het Griekse folklore en de opbrengst van deze lit komt ten goede aan de leerlingen van de school. ^ns voor Ethiopië rum van de hulpactie «Dekens voor Ethiopië» is niet het aan de Dendermondsesteenweg doch wel het kloos- |n de Paters Oblaten, Kerkstraat 20 te Gijzegem. f. De Denderstreek V V V. geeft een driemaandelijkse kalender uit op het :h en rekreatief vlak. Deze ligt ter beschikking in info's, intebesturen, bij V.V.V.'s, in socio-kulturele diensten, had baurants van de Denderstreek Aalst, Ninove, Geraardsber- ritfcr1 and0re- De aktiviteiten van verenigingen kunnen er in amen worden voor de resterende kwartalen van het jaar. betreft muziek, sport, theater, wandelingen, tentoonstel- ea.m. [te sturen naar V.V.V. De Denderstreek, t.a.v. Werner ens, stadhuis, Grote Markt 3, te 9300 Aalst. Telefonisch hiken via 053/21.09.06, enkel in de voormiddag. Itavond CCOD lelijke afdeling van de Christelijke Centrale der Open- [Diensten viert feest op zaterdag 30 maart met o.m. j van eretekens. Wie er meent recht op te hebben 625 jaar lid of 15 jaar bestuurslid zilver 35 jaar en goud 45 Jan zulks aanvragen voor 5 maart e.k. bij Marcel Nevrau- I Groen Kruis, Sint-Jorisstraat. Tevens banket met toma- Ktisoep, varkensgebraad met groenten en kroketten en I met gebak, plus één konsumptie. Prijs 350 fr. in te Jen bij Roland De Cock of Pros Van Nuffel (Friac), Paul I (standsontvanger), Frieda De Bruecker (onderwijs), Mare Ie (brandweer), Albert Keymeulen (politie), Maurice Heir- I Jos Van Ranst of Paul Schellinck (OCMW) of Willy Vleck reker is nationaal CCOD-voorzitter Leon Bomals. DJ e Cock speelt ten dans en er is tevens een reuzetombola [nini-TV. er mee.. Isbestuur organiseert andermaal een anti-rookkampag- ler geneesmiddelen, zonder gevaar, zonder onderbre- uw werk en zonder kosten kan U een ontwenningskuur VHn. Vijf opeenvolgende avonden telkens vanaf 20 uur van 11 tot en met vrijdag 15 maart in de vergaderzaal van istcentrum te Hofstade, Hoogstraat. De Liga «Leven en Iheid» brengt naast een documentaire film elke avond jische en psycholigische voorlichting met als animators en A. Vermeulen namens de Liga. Aantal deelnemers tot 60. Op voorhand inschrijven op de dienst Volksge- Grote Markt 3. Tel.: 053/77.11.11, toestel 267. inking Koning Albert insdag 27 februari herdenking van het overlijden van ig Albert met in de O.L.V. Kerk Mijlbeke, winterkapel, een Iste 19 uur waarna neerleggen van bloemen en toespraken M monument achter de kerk aan de Albrechtlaan. an Kameraad» kt Vrij Technisch Instituut, Vakschoolstraat Aalst, kan U op t 8 en 9 maart een opvoering bijwonen van «Komaan lad» van Eay Cooney, te spelen door een 10-tal leraars Ihet instituut en in een regie van Herman Slagmulder, »ns van het VTI. er I reekbeurt Apostelken, Apostelstraat (O.L.V.-Plein) Aalst-Mijlbeek 26 februari om 20 uur. aan elkaar»; hoe en waarop te besparen in deze iatie: B.G.J.G. Aalst >erzolder», Peperstraat 46, Aalst woensdag 27 februari [20 uur «Tandverzorging en preventie tegen canës, door IB Van Ingelgem-Van Driessche, bestuurslid. (In vervanging ,|de aangekondigde spreekbeurt over diefstalpreventie door icht). B.G.J.G. Aalst. itieavond S.O., Cumontstraat 3, Aalst. Maandag 25 februari om 20 ^Thema-avond: «Sexuele opvoeding bij kinderen». >atie: C.G.S.O -Vrouwenwerking inkomst om 20 uur Cumontstraat 3, Aalst. Zaterdag 23 nri. Bowling: gelegenheid om samen met anderen te gaan Ingen Bnisatie: Alleenstaanden werking CGSO Aalst. A KV Drasj. (a) maart om 20 uur. Aanvang kursus voor beginners. Inlichtingen: K. Kiekens, Bredestraat 204, Aalst. Tel.: 77.74.90. Organisatie: Yoga Vedanta Aalst. Vormingsavond Mikisclub, Nieuwbeekstraat 35, Aalst. Donderdag 28 februari om 20 uur. «De Belgische Werkliedenpartij 1885-1985». Inleider: de hr. André Mommen, auteur van het boek «De Belgische Werklie denpartij 1880-1914». Organisatie: Imavo Aalst Officieren Oude fabriek De Boer, Termurenlaan Erembodegem, woens dag 27 februari om 20 uur. Schieten met GP 9 mm op de schietstand voor officieren en onderofficieren van het reserve- en actieve kader. Inlichtingen: Olt. (R) Troubleyn, tel.: 053/70.18.10 (tijdens de kantooruren) of Cdt. (R) Mertens, tel.: 053/70.51.63 ('s avonds). Organisatie: Vriendenkring Officieren Aalst. Petanqueclub Apollo Terlinden Lokaal Kasteel Terlinden, Square Jacques Geerinckx 2 (Boude- wijnlaan) Aalst. Iedere woensdag, donderdag en zaterdag van 14.30 tot 18.30 uur. Mossendeterminatieavond 't Apostelken, Apostelstraat 1 (nabij O.L.V.-Plein) Aalst-Mijlbeek woensdag 27 februari 1985 om 20 uur. Tweede mossendeter minatieavond. Leiding: Paul Van den Bremt (org. PWG). Degenen die over een binoculair of een microscoop beschikken, gelieve die mee te brengen, alsook alle determineerboeken in verband met mossen. Organisatie: De Wielewaal, afdeling Denderland. Tentoonstelling Belfortcrypte, Grote Markt, Aalst. Van donderdag 28 februari tot en met maandag 18 maart 1985, werken van Gella Mertens- Crabbé. Schildert vooral olieverf op doek, naar levend model, ook schilderes van bloemen en stillevens, op doek gebracht met een rijke schakering van kleuren en tinten. Oud-Hospitaal, Oude Vismarkt, Aalst. Van vrijdag 1 februari tot en met maandag 25 februari 1985. Industriële archeologie. Oud-Hospitaal, Oude Vismarkt Aalst Van donderdag 28 februari tot en met maandag 18 maart 1985. Werken van een groep Oostduitse kunstenaars: Frankenstein, Handier, Metzkes Sitte, .Tübke en Womacka. Organisatie: C.S.C. De Rank. Konditie- en muziekgymnastiek Gymzaal St.-Jozefscollege, Stoofstraat Aalst. Maandag 25 februari 1985 om 19.30 uur: konditie- en muziek gymnastiek. Nieuwe gegadigden zijn steeds welkom. Degres sief abonnementstarief. Stortbad na de les is mogelijk. Inlichtingen: Herman Talloen, Parklaan 93, Aalst. Tel.: 21.21.90. Organisatie: VTB-VAB afdeling Aalst Zwemmen Sint-Jozefscollege, Stoofstraat, Aalst. Donderdag 28 februari van 17.45 tot 19.45 uur. Wekelijkse zwembeurt. Er zijn nog enkele plaatsen vrij voor het volgen van zwemlessen. Wie het zwemmen nog voor de zomervakantie onder de knie wil krijgen, begint er bij voorkeur nu aan. Prijs voor het zwemonderricht (in groepjes van max. 5 perso nen): 1000 fr., voor 13 lesbeurten. Inlichtingen: Herman Talloen, Parklaan 93, Aalst. Tel.. 21.21.90. Organisatie: VTB-VAB afde ling Aalst. Teled lenst Ben je aktief als vrijwilliger in een of andere organisatie, of heb je interesse hiervoor? Teledienst-Aalst vzw organiseert een informatie-avond rond 'Vrijwilligerwerk in Vlaanderen' op woensdag 27.2.1985 te 20 uur in het Apostelken, Apostelstraat 1 te Aalst. Gastspreker is Mevr. Annie Vermote-Lambrechts, Algemeen Sekretaris 'Platform voor Voluntariaat'. Alle geïnteresseerden zijn welkom. De toegang is gratis. Karnavalbal In de gemengde stedelijke basisschool; Binnenstraat 157, op zaterdag 23 dezer tweede kanravalbal georganiseerd door direktie, leerkrachten en leden van «Vriendenkring Onze School». Deuren open vanaf 20 uur. Ten dans vanaf 21 uur. D.J. Mark Van Der Steen zorgt voor animatie. Toegang 50 fr. voor verkleden defilee met mooie prijzen. Uiteraard zijn ook niet-verkleden er van harte welkom. De reizen van de Paus Op maandag 25 februari spreekt redeactiesekretaris van de TV- nieuwsdienst Etienne Van den Berghe voor de Culturele Club C.M.B.V. in salons «De Vrede», Vredeplein, over de reizen van de paus, de betekenis van zijn bezoek aan de Benelux en de hele organisatie van de TV-gelegenheidsuitzendingen. Deelname in de kosten 590 fr. per persoon voor etentje, GÜZBQ6ITI konsommatie, koffie en koekjes plus andere diverse kosten. 1 M Uitzonderlijk kan U ook alleen voor de causerie inschrijven a 220 fr. per persoon. Lunch te 12.15 uur. Causerie vanaf 13.30 Dinsdag 26 februari: K.V.L.V.-naaldkursus: 2e naaldkantles van 13.30 u. tot 16.30 u. in de bovenzaal van het Parochiehuis. Volgende lessen 12 en 26 maart, 9 en 23 april. K.V.L.V.-juridische avond: tema praktische problemen bij een overlijden in gezin of familie. Aanvang: 19.30 u. in de Crypte. Inschrijvingsavond eerste kommunie: te 19.30 u. in het Parochiehuis. Werkgroep eerste kommunie: samenkomst te 21 uur in de bovenzaal van het Parochiehuis. Woensdag 27 februari: A.A.-groep «Om Mekaar»: samenkomst te 20 uur in de bovenzaal van het Parochiehuis. Donderdag 28 februari: A Capellakoor Termuren: koorherhaling te 19.30 u. in de Crypte. Karnaval Op zaterdag 23 februari organiseert de plaatselijke BGJG- Pianowedstrijd Stephan De Jonghe Op zondag 3 maart vanaf 15.30 uur finale van de driejaarlijkse pianowedstrijd Stephan De Jonghe in de feestzaal van het stadhuis. Stephan De Jonghe die via een straatnaam vereeu wigd werd leeft tevens voort in de «Stichting Stephan De Jonghe». Hij was een Aalsterse pianovirtuoos en muziekpeda goog van formaat. Op het programma telkens een sonate van Haydn of Mozart en een werk naar eigen keuze van de komponist uit de 19* of 20stt eeuw. Bij de jury zetelen Bernard Juys, L. De Backx, Jean Brouwers, Claude Coppens, Jozef De Beenhouwer, Louis Pas, Abel Matthijs en Eugène Tracy. Eindjes aan elkaar Op dinsdag 26 februari te 20 uur in 't Apostelken C.M.B.V.- avond over «hoe te besparen in Krisistijd»? K.A.V. Hand- en voetverzorging georganiseerd door K.A.V. op donder dag 28 februari te 20 uur achter de St.-Annakring. Katholieke Filmliga Op donderdag 28 februari te 20.15 uur in ciné Palace, School straat, vertoning van «L'amour en fuite», Frangois Truffaut. 508 deel v.d. Antoine Doinel-Saga. ledereen welkom. Inkom: 140 fr. Leden: 120 fr. Familiekunde Op woensdag 27 februari in 't Apostelken te 20 uur voordracht door André Baert over «Het geslacht Braet door de eeuwen heen» (1295 tot 1980). Organisatie: V.V.F. Info-avond 18-jarigen kunnen hun rechten en plichten leren kennen op woensdag 27 februari te 19.30 uur bij «Merlijn», Driesleutel- straat. Inkom gratis. Jubileum St.-Barbara De Koninklijke Aloude Rederijkerskamer «Sint-Barbara», «Ar beid en Kunst» viert op zondag 10 maart, 75 jaar Toneelkring «Arbeid en Kunst» 25 jaar «Rederijkerskamer St.-Barbara» en «Theo Van Gijseghem, 25 jaar Deken v.d. Kamer». Détails volgen. Baardegem Vormsel Het Vormsel zal toegediend worden te Baardegem op dinsdag 7 mei te 16.30 uur door Mgr. De Kessel. Dekanale zangavond Baardegem gaat naar de dekanale zangavond op vrijdag 22 maart te 20 uur in de Sint-Annakerk te Aalst waar gezongen wordt o.l.v. E.H. Michaël Ghijs. Broederlijk Delen Een dezer dagen valt een brochure in uw bus over «Broederlijk Delen», uiteraard voor Ethiopië. Verloofdenwerking In de parochiezaal te Baardegem komen voor de eerste maal drie voorbereidingsavonden tot het huwelijk en dit op maanda gen 11, 18 en 25 maart. Meer informatie hieromtrent bij pastoor Derouck, Dorp 48, 052/35.60.40, Luc en Hilde Vandenberghe- Cammu, Ronselvaalweg 17 te Erembodegem (053/21.45.37 en Paul en Marleen Van Langenhove-De Wit, Elderberg 18 te Baardegem (052/35.35.17). Kaatsclub S.K. Pnjzen van de tombola georganiseerd l.g.v. het TD af te halen in zaal «Ons Huis» tot en met 31 maart 1985. afdeling vanaf 14 uur in de parochiezaal een kamavalfeest met ook optreden van goochelaar Waldi. Toegang 50 fr. Leden betalen 40 fr. Herdersem Viering ex-burgemeester Toon Muylaert De Herdersemse Davidsfondsafdeling wil in het parochiaal centrum, Grote Baan, op zaterdag 23 februari de laatste burgemeester van het zelfstandig Herdersem huldigen ter gelegenheid van zijn 25-jarig bestuurslidmaatschap van de Davidsfondsafdeling. Gelegenheidstoespraak door Etienne Dhondt, lid van de Raad van Beheer van het Davidsfonds en stafmedewerker van de kulturele dienst van het provinciaal bestuur Oost-Vlaanderen die het ereplaket zal overhandigen. Na de huldiging gezellig samenzijn met D.J. George Best bij Frans en Hongaarse wijnen en een speciale kaasschotel. Tegelijkertijd ACV-feest met uitreiking van eretekens door verbondssekretaris Piet Van Tittelboom, volksspelen en tombola. Parochiaal Centrum Op zondag 24 dezer pannekoekensiag door de Chiro. Meldert Play-back-show Op zaterdag 16 maart in de Meldertse gemeenteschool play- back-show vanaf 14.30 uur. Inkom: 70 fr., rechtgevend op 2 wafels of 2 pannekoeken plus filter. Expo In het Kultureel Centrum Affligem tentoonstelling van werken van Petrus en Wim Van den Hole tot en met zondag 3 maart. Open op zater- en zondagen van 14.30 tot 20 uur en op zondagen bovendien van 11 tot 13 uur. Parochiecentrum Ontvangen U dit weekend Lieven Lievens. Volgend weekend K. Muylaert. «Soep en soep»... KVLV zorgt opnieuw voor de keuken. Wie graag iets wil bijleren kan terecht in het parochiecentrum op woensdag 6 maart te 19 uur. Het onderwerp luidt er «Er zijn soepen... en soepen». Wijkschool Doment De wijkschool Doment dankt al wie ter plekke of thuis gesmuld heeft van de lekkere wafels of pannekoeken. Gedurige aanbidding Maandag 25 maart viert Meldert de patroonsheilige Sint- Walburga. Aanbidding de daaropvolgende zondag van na de hoogmis tot 12 uur en daarna van 13.30 tot 16 uur. «Overleven» In naam van de noodlijdenden in Afrika danken de leerlingen van de gemeenteschool Meldert alle meevoelenden die een sticker kochten. Bomenfuif VVKS-M organiseert een «bomenfuif» op zaterdag 23 februari vanaf 20 uur. Wie; verkleed in een boom, de zaal binnenstapt geniet een gratis konsumptie. Voorverkoop: 39.90 fr. Aan de kassa: 49.90 fr. Verloofdenwerking In de parochiezaal te Baardegem worden voorbereidingsavon den georganiseerd op 11, 18 en 25 maart. Telkens te 20 uur. Meer info hieromtrent bij Maria Crabbe, Luc De Vis, Molenkou- terstraat 13 of de pastorie. Erembodegem Vrijdag 22 februari: K.A.V.-naalles: te 19.30 u. in de bovenzaal van het Paro chiehuis. Yoga voor beginners: te 19.45 u. in Jeugdklub Eureka, Keppestraat, Erembodegem. Zaterdag 23 februari Berlare Gouden bruiloften Op 26 februari vieren Georges Beelaert en Martha Van den Abbeele, Sluis 15, te Berlare hun gouden huwelijksjubileum. V.K.S.J. dansavond: tweede V.K.S.J. dansavond (n.a.v. het Op 2 maart zijn Jacques Zaman en Maria De Sutter uit het Dorp 10-jang bestaan van V.K.S.J -Erembodegem) te 20.30 u. in het 100 te Berlare vijftig jaar getrouwd. Aalst. Alei-Joep met het jaar van de verkeersveiligheid, (a)

De Voorpost | 1985 | | pagina 13