40 - 22.2.1985 - De Voorpost Lokeren - Zaterdag 23 februari. KWB-Belsele om 19.30 i parochiecentrum met een ontspanningsavond. Jeugd aktief in strijd tegen multiple sclerose Omdat de oorzaak van M(ultiple) S(clerose) nog niet gekend is en het wetenschappelijk onderzoek in verband met M.S. onvol doende steun krijgt van de overheid, heeft het «Steunfonds voor de Strijd tegen M.S.» zelf het roer in handen genomen. Via de jongeren en de scholen poogt dit Steunfonds de problematiek rond deze ziekte bekend te maken. Om het wetenschappelijk onderzoek naar die oorzaak te steunen zal er in verscheidene Lokerse scholen een aktie op het getcuw gezet worden. Een groep leerlingen neemt deel aan een leesmaraton waarbij ze per boek gesponsord worden door vrijwilligers (familie, buren, kennissen,...). Een andere groep zet zich in voor een balpen- en/of stickersaktie. Inlichtingen over de lokale aktie: J. Laureys-Baert, Spoele 35 te Lokeren (tel. 091/48.16.90). Kontaktadres «Steunfonds»: Dirk Azijn, Haasroodsestraat 10, 3045 Blanden (tel. 016-46.30.04). Gastgezinnen gezocht voor kinderen van Poolse volksdansgroep Van 5 tot 13 augustus is door bemiddeling van Azymuth, een bemiddelingscentrum voor internationale kulturele betrekkin gen, een kindervolksdansgroep uit Bialy Dunajec Polen, op bezoek bij Volkskunstgroep Roeland Lokeren. Zij zullen tijdens nun verblijf in België een tournee maken. Roeland dient ook in te staan voor de opvang en het verblijf van deze 46 man tellende groep. Hiervoor zoekt de Lokerse groep dan ook nog een aantal gastgezinnen, die bereid zijn tijdens de penode van 5 tot 13 augustus één of meerdere Poolse vrienden bij zich op te nemen en te zorgen voor eten en logies. Geïnteresseerde personen kunnen kontakt opnemen met het sekretariaat van Roeland, p.a. Mw. Cecile Boel-Verstraeten, Nieuwesteenweg 66, 2698 te Elversele (tel. 052-47.70.60) of met de groepsleider Mare Verstraeten, Zeiestraat 115 te Loke ren (tel. 091/48.55.44 na 18 uur).. Inrichters van festiviteiten die geïnteresseerd zijn om de Poolse dansgroep op hun feest te laten optreden kunnen eveneens op de bovengemelde adressen terecht voor meer inlichtingen. De «Kopschool» van de Oude Heirweg bestaat 21 jaar! Het Sint-Lodewijkscollege op de Kop bestaat 21 jaar. Het viert daar tijdens het eerste weekend van maart zijn volwassenheid. Op vraag van vele ouders en vrienden van de school organi seert men het tweede familie-etentje met Lokerse gerechten. Wanneer? op zaterdagavond 2 maart vanaf 18.30 u. tot 22 uur. Op zondagmiddag 3 maart vanaf 11 u. tot 14 uur. Naar drukkerij Vrijdag 22 februari om 19.15 uur samenkomst aan het Lokaal Het Volk. Men gaat de drukkerij van een krant bezoeken. KAV-aktiviteiten - Maandag 25 februari om 13.30 u. in de Katholieke Kritienerj Nieuwkerken klubbijeenkomst KAV over «Sfeer in de wc bouw met natuurlijke middelen.» deen - Dinsdag 26 februari. In de K. Kring te Nieuwkerken om praten over emancipatie. In Ons Huis op Tereken om 1s L„rr praten over «Sfeer in de woning». - Woensdag 27 februari gaat KAV-Centrum Sint-Niklaas as bil om 20 u. in de abdij van Bornem bezinnen over het Vader. irgen. tigen tgent Vo t de KAJ van Sint-Niklaas op droien m KAJ-dropping Vrijdag 22 februari c Men vertrekt aan het lokaal in de Plezantstraat. bedra tie 12 Veiligheid en gezondheid Zaterdag 23 februari organizeert ACV-Waasland een studi Dl 12 voor alle verkozenën in de komités voor veiligheid en ge; icters heid. Om 14 u. in het Gildenhuis, tot 17 u. Sint-Gillis-Waas. Prins Patrick van De Klinge werd ontvangen op het gemeentehuis, i. (dw) i gezelschap van de Raad van Elf. Stekene Sint-Gïllis-waas Fotowandeling Zondag 24 februari gaat foto- en diaklub Objekt op wandel in Lier. Men verzamelt om 12.30 uur aan de kerk van De Klinge. Kookdemonstratie Dinsdag 26 februari bakt KAV-De Klinge in het parochiehuis broodjes en smoutbollen, om 20 uur. Kledij Dinsdag 26 februari toetst Jong KAV van Sint-Pauwels in de bibliotheek van die gemeente de bewenng «Ik heb niets om aan te trekken», om 20 uur. Karnaval in Meerdonk Zondag 24 februari trekt om 15 uur de karnavaloptocht door Meerdonk De Gilde der Bloksmijters richt in. De avond tevoren is er een verkleed karnavalbal. Toneel Op 23 en 24 februari voert Oud-KLJ-Sint-Gillis het toneelstuk «Bemoeial» op in de Kath. Kring, Kerkstraat. Regie door Raymond Schrijvers. Makrofotografie Bij foto- en diaklub Objekt in De Klinge wordt op 25 februari een les over makrofotografie verzorgd door Jef Meul. Sint-Niklaas Van Miert en Coppleters Vrijdag 22 februari om 20 u. in de stadsbibliotheek debat over de verhouding Vlaamse Beweging-arbeidersbeweging, georga- nizeerd door de Wase Jonge Leeuwen. Frans-Jos Verdoodt is moderator van een gesprek of diskussie tussen SP-voorzitter Karei Van Miert en Wase jaarfiguur (VU) Maurits Coppieters. Belcikal in Den Eglantier Vrijdag 22 februari om 20.30 u. wordt in Den Eglantier «A Fusion of European and Arabic Music» geprezenteerd. Met Hassan Erraji, Luk Mishalle en Jean Demey, die samen «Belcikal» vormen. Apostelstraat 25 in Sint-Niklaas. De toegang is gratis. Secret Life in Karree Zaterdag 23 februari optreden van de uit het Antwerpse afkomstige new-wave groep Secret Life in vzw Karree, Moleken 2 in Sint-Niklaas. De toegang is gratis. Gemeenteraadszitting De Sint-Niklase gemeenteraad van vrijdag 22 februari om 19 u. heeft het o.m. over de aankoop van de kapperskollektie Barbierama (zie DVP van vorige week). Karnaval Belsele Dit weekend viert Belsele volop karnaval, met een kroegentocht (zaterdag, zondag en maandag). Maandag grote poppenver- branding op het dorpsplein. Zondag optocht, vanaf 14.30 u. en met vertrek aan de Molenwijk. Op zaterdag 30 maart is de apotheoze gepland: een prinsenbal in zaal Van Remoortel, om 20 u. De Orde der Muilentrekkers en de Middenstand Belsele schragen het hele gebeuren. Wase dichtersnacht Zaterdagavond en -nacht Wase dichtershappening. Bij het uittikken van deze regels was nog niet bekend of de manifesta tie in de schouwburg dan wel in de Witte Molen zou plaats vinden. Voor eventueel meer informatie over het exakte oord van dit gebeuren, wordt naar de kuituurpagina's verwezen. Kurt Van Eeghem Vrijdag 22 februari om 20 u. in de schouwburg optreden van Kurt Van Eeghem, met een show. Eva Bals Speeltheater Zaterdag 23 februari om 19.30 u. in Het Centrum, Grote Markt, derde van een reeks gespreksavonden voor verloofden. Het gaat nu over «Groeien in liefde: gave en opgave». Info via tel. 776.56.02. Graubunden Vrijdag 22 februari in zaal Renova. Heymanplein om 20 u toeristische dia-avond van Vakantiegenot over Graubunden (Zwitserland), door Johan Van den Hende uit Destelbergen. De Antwerpse Zoo De Culturele Centrale (ABW) brengt zaterdag 23 februari een bezoek aan de Antwerpse Zoo en nadien aan het Rubenshuis, Om 9.10 u. vertrek aan het station. Per trein. Info via tel. 776.35.14 Op wandel - Zondag 24 februari CVN-natuurwandeling in het Sint-Niklase stadspark. Samenkomst aan kasteel Walburg (stadspark) om 14 u. Info: tel. 772.40.58. - Zondag 24 februari wandelt Wandelklub Waasland in Eksaar- de. Vertrek aan het Heymanplein (Gildenhuis) om 13.30 u. - Zaterdag 23 februari om 9.30 u. vertrekt KWB-Kristus Koning aan de kerk in de Heistraat richting Temse en Moerzeke, waar gewandeld wordt. - Zaterdag 23 februari organizeert Foto- en Diaklub Sint- Niklaas een foto-uitstap in Gent. Om 14 u vertrek aan het Gildenhuis in Sint-Niklaas. Toneel bij De Vlasbloem Vrijdag 22 februari om 20.30 u. in zaal Katholieke' Kring te Nieuwkerken drieluik op de Bühne. «Juffrouw Symforosa» van Timmermans wordt geregisseerd door Pol Goossen. «Doodge woon» is een poëtische evokatie door de Hamse voordracht kunstenares Leen Vermeiren. En «De Beer» van Anton Tsje- chow wordt in regie van Leo Vertongen opgevoerd door de AKVT-keurgroep van Oost-Vlaanderen. Info en kaarten: tel. 776.02.91 of 776.48.49. Jongerencentrum Quasi Aan de Dalstraat 70, opent dezer dagen het nieuwe jongeren centrum Quasi. Het is van socialistische inspiratie. Vrijdag 22 februari expo met werk van Mare Schepers (vanaf 20 u.) en entertainment met Parisiana. Zaterdag 23 februari vanaf 20 u. Amerikaanse muziek met Zwandekulas Resonators. En zondag 24 februari «Continu Concertpodium». Nationale ruilbeurs Zondag 24 februan van 9 tot 17 u. in het Gildenhuis nationale beurs van de Wase Ruilklub. Info: tel. 776.32.28. Pirandello Dinsdag 26 februari toneel in de schouwburg, en wét voor toneel. KVS brengt om 14 u. (voor de scholen) en om 20 u. (voor allemaal) een voorstelling van «leder zijn waarheid», van Luigi Pirandello in regie van Senne Rouffaer. Shiatsu Dinsdag 26 februari om 20.30 u. in het yogalokaal aan Klein Hulst 70a eerste van vijf avonden i.v.m. Shiatsu, «energie- drukmassage». Info via tel. 776.03.51. Mephisto Woensdag 27 februari om 20.15 u. in de Select, Parklaan, forumfilm in organisatie van de KFL. Gepresenteerd wordt de film «Mephisto», die de Oscar voor de beste buitenlandse film kreeg in 1981. Het is een Duits-Hongaarse koproduktie. Jongeren en geloof Dinsdag 26 februari om 20 u. in Het Centrum, Grote Markt 40, eerste voordracht in de reeks «Katechese voor volwassenen». Roos Maes, studentenpastor aan de KU Leuven, heeft het over «Geloven jongeren anders?». Huisvrouw, wa's dat? Donderdag 28 februari om 20 u. in de stadsbibliotheek spreekt Rita Van den Heuvel, huisvrouw en werkzaam bij vormingswerk De Sfinks, over «Wat betekent het huisvrouw te zijn?». De Federatie voor Vlaamse Vrouwengroepen organizeert deze info- en diskussieavond. André Leysen bij Cefl Donderdag 28 februari spreekt voorzitter André Leysen van het VBO over «Krisissen zijn uitdagingen», om 20 u. in de feestzaal van het stadhuis. Die avond kom je ook meer aan de weet over het pas opgerichte Comité voor Economische en Financiële Informatie (Cefi)-Waasland, een groepering van belangrijke instanties uit het zakenleven en de ekonomisch-financiële sfeer. Jazz Circle Nog donderdag 28 februari, om 19.30 u. in de schouwburg, optreden van de formatie Jazz Circle. Jeugd en Muziek organi zeert. KWB-aktivlteiten - Vrijdag 22 februari. KWB-Nieuwkerken om 20 u. in de Katholieke Kring met een kaartavond KWB-H. Hart in zaal Familia om 20 u. over «Leren brood bakken». Bezinning De besturen van de Stekense afdelingen KAV en KW! ACW, organiseren samen een bezinningsavond. Het thems deze bezinning wordt «het Onze Vader». Gastspreker is waarde pater De Wilde. Donderdag 28 februari vanaf 20 de bovenzaal van het Gildenhuis, Dorpstraat 42, te Stel Muziekjaar 1985 werd aangekondigd als «Het jaar van de muziek en vi jeugd». De bijafdeling Stekene van de muziekakademi Sint-Niklaas speelde alvast in op de thema's. Geïnteresse nemen kontakt op met sekretaris Edwin De Block, Huick 30 te 9090 Stekene, tel. 03-779.79.30. Raketten Vermits VAKA, het Vlaamse Aktiekomitee tegen de pk van Atoomwapens, niet aktief is te Stekene en vermits de Agalev - dat sinds de gemeenteraadsverkiezingen van ol 1982 niet meer van zich heeft laten horen - evenmin initiatief neemt, organiseert het Kemzeekse Solidariteit! op maandag 25 februan een vergadering Op de agei deze vergadering: informatie, planning van mogelijke al de betoging van 17 maart te Brussel. Deze vergadering plaats in de bovenzaal van lokaal Het Anker, Markt te Ste&rm. vanaf 20 u. De paus komt Vrijdag 22 februari om 19.30 uur in 't parochiehuis van Kerr, bezinning over het Onze Vader, n.a.v. het strakse pausbe IC KWB organizeert. |Ut Wandelen in Waasmunster Zondag 24 februari trekt Vakantiegenoegens naar Waasn ter. Om 13.30 uur komt men samen aan de Markt. Aa wandeling is een bezoek aan de Rozenbergabdij gekoppei int de Van irga lat n k Winkelen Maandag 25 februari in zaal 't Helleken, 19.30 uur praten «Winkelen in krisistijd». KAV-Stekene organizeert. Volksdansen Zondag 24 februari organizeert het jubilerende Reintje Vos volksdansnamiddag voor de jongelui. Volkstuiniers Zaterdag 23 februari om 20 u. souper van het Werk va Volkstuinen. In de feestzaal van de technische school Nieuwstraat. Muziek bij vzw De Cramme jeëx Zaterdag 23 februari vanaf 20 u. optreden van Swing Jobjan rhytm blues. Bij vzw De Gramme, Kwakkel 1 in S tekenefes Koorultstap Zaterdag 23 februari onderneemt het Stekense Ruysschevèelf koor een uitstap naar Lanaken. 's Avonds wordt een k gegeven i.s.m. muziekverenigingen uit Putte en Grobbenc Rijbewijs Vrijdag 22 februari om 19.30 u. verstrekt Etienne Thoen v Hellestraatse KWB-afdeling inlichtingen over het rijbewijs. Kaarten Elke maandag kan je met de socialistische gepensio kaarten in Het Volkshuis, Dorpsstraat 71 van 13 u. tot 17.1 Bloed geven Maandag 25 februari bloedkollekte bij het Rode Kruis.! 18.30 u. tot 20 u. wordt je verwacht in de jongensschool ar Stadionstraat in Kemzeke. KAV naar kledingzaak Dinsdag 26 februari bezoekt de KAV een kledingzad Aartselaar Men verzamelt om 13 u. op het mark' Stekene. Terug thuis rond 20 u. Ploegen en traktors Vier donderdagen lang informatie krijgen over het Afdl van ploegen». De eerste les wordt gegeven donderd februari in het Land- en Tuinbouwcentrum te Sint-Niklaasf 17 u.) de volgende lessen vinden in Stekene plaats. Leren naaien Woensdag 27 februari van 19 tot 22 u. kan je bij de KVLVi naaien en patronen ontwerpen. In het Gildenhuis, Dorpff^ 42. Het gaat om een aktiviteit die elke week plaatsvindt. Temse Sint-Niklaas. De KWB van de Kristus Koningparochie organizeerde een karnavalfeest Aalst. Een kopduel, (a) voor de jeugd (Iv) Over de vakbeweging Maandag 25 februari, 19.30 uur info over «Vakbewe P demokratie en solidariteit» bij ACV-Temse (militantenschcr*" Het Volk. Wandelen in Tielrode Zondag 24 februari om 14 uur vertrekt aan de kerk van Tiellg; een fotowandeling die wordt georganizeerd door Foto c Temse. Onderweg is er een les in portretfotografie, in lucht. Brrr... klik! Jongeren, vrouwen, drugs Dinsdag 26 februari, 19.30 uur in het parochiecentrum Kr Koning KAV-gespreksavond over «Toenemend alkohol' jts drugmisbruik bij jongeren en vrouwen». Geloven Woensdag 27 februari om 20 uur handelt KAV-Steendorp Centrum over «Geloofsopvoeding van jonge kinderen». Playback Vrijdag 22 februari om 20 uur playbackwedstrijd in 'tl cr chiecentrum Kristus Koning. Musicult organizeert. Geert De Geyter Van 23 februari tot 10 maart expozeert de Lebbeekse km naar Geert De Geyter. tijdens de weekends, in het Gem temuseum aan de Kasteelstraat. Als wolven huilen Nog op 22, 23 en 24 februari kan je in Het Volk, Oevers! voorstellingen bijwonen van de film «Als wolven huilen», realisatie van de verenigingen Oberon en Spirit uit Temse. Sint-Niklaas. De Oostvlaamse afdeling van de Crohnvereniging inviteerde dr. Deneef Belsele (Sint-Niklaas). Kinderkarnaval in zaal Van Remoortel, ter voorbereiding van het (outsnit) naar het CM-lokaal in het Gildenhuis. Hij hield een uiteenzetting over grote feest tijdens het komende weekend. Jolijt bij de jongelui (Iv) alternatieve geneeskunde (Iv) Costa del Sol Maandag 25 februari om 19.30 uur in het Volkshuis Wautersstraat 14, toeristische avond over de Costa del door F. Van der Doodt. Fotoklub Flash organizeert. Kinderfilm Woensdag 27 februari wordt de kinderfilm

De Voorpost | 1985 | | pagina 16