Karnavalstoet: soms vergezocht, vaak spitsvondig i n 'I J £f' >1 49- i1' ififl; -i'i j! t 26 - 22.2.1985 - De Voorpost In een ander bericht kon u reeds lezen dat de Aalsterse karnavalstoet nog altijd één van de voornaamste hoogtepunten uit dit driedaagse feestgebeuren is. Maandenlang zwoegen de verschillende groepen aan het optuigen van hun wagen, het plakken en verven van de meest diverse attributen die ze ter gelegenheid van de optocht gebruiken. Heel wat mensen hebben er trouwens geen idee van hoeveel tijd men wel benodigt om dergelijke gewrochten in elkaar te knutselen. In enkele munten zien zij het werk van een ganse periode aan hun ogen voorbijtrekken. De manier waarop de groepen hun onderwerp uitbeelden getuigt vaak van een ongekende originaliteit. Eerlijkheidshalve dienen we er ook aan toe te voegen dat sommige zaken wat vergezocht zijn al doet dit niets af aan de verdienste en de inspanningen die men wel degelijk moeten leveren heeft. Een totale individuele bespre king zou ons te ver leiden, er kwamen niet minder dan vie renvijftig groepen aan de start lijn, en daarom doen we slechts een greep uit de rijk voorziene grabbelton. De Ber- kes van St.-Anna hadden het over een uitvoer van Oilsjterse produkten naar het buiten land. Ze hadden het daarbij, zoals de titel reeds het vermoe den, over produkten die met Matotten van mening dat wan neer gekende Aalsterse figu ren deze gezegden brengen men een echte sirk bekomt. De Zieke Zjieratten brachten een ode aan de parkeirmeiter. De politie die ijverig haar taak vervult met het uitschrijven van boetes naar aanleiding van het verkeerd parkeren moest het hierbij ontgelden. D'Nov- af, een groep die dit jaar voor het eerst in de optocht mee man afgekeken. Vooraleer er echter kommentaar mag wor den geleverd op datgene wat de vrouw doet. moeten we eerst eens nadenken en niet te gauw oordelen Ook Pertotal vond voldoende stof in een hedendaags thema: het pausbezoek. In mei komt deze laatste immers naar ons land op beZoek en dat niet alleen om godsdienstige reden maar ook financiële. Reden te naar warmere oorden. Meer bepaald naar de bakermat van het karnaval: Rio de Janeiro. Daarbij beeldden ze een Sam ba Escula uit, één van de ver schillende sambascholen in Rio die mensen opleiden om onder andere gedurende deze drie dolle dagen te kunnen dansen. De Gaa-Lowies hiel den het niet zo plechtstatig maar gingen op de meer losse toer met hun vrije radio's en tv. Hun journalisten mochten dan ook zeggen en doen wat ze wilden. De Poippeplekkers hielden het op de Olympische Spelen die voor het eerst in Aalst zouden gehouden worden. Daarbij zouden specifiek Aalsterse dis ciplines beoefend worden: zoi- pen en toeighangen. Reden te over dus om dat extra in de verf te zetten. Naast De Schra- moeillekrabbers, De Sjartellen, De Snottebellen, De Strootloei- pers waren er nog vele andere verenigingen die spirituele wijze waarop ze dat allemaal in wondering en verdient bewon- feest staan niet in verhouding vondsten hadden gedaan De elkaar boksen neigt naar ver- dering. Want de drie dagen aan al het werk dat er aan Aalst. De Kamille kens in volle aktie. (a) vooraf gegaan is. Aalst. De Pisjeloes. (a) het medeweten van enkele po litici naar het buitenland ver dwenen en waaraan de nodige ruchtbaarheid werd gegeven. De Elirafloiters gingen de meer nostalgische toer op. Bij hen stond immers het draaiorgel primordiaal. Zij gingen daarbij terug in de tijd en beeldden een orgeldraaier uit die er voor moest zorgen dat oud en jong plezier maakte. De Kamillekes brachten de bekvechterij tus sen Paula D'Hondt-Vanop- denbosch en Herman De Croo opstapte, had wel een originele over dus volgens Kartasj om vondst. Door gebrek aan fi- dat eens aan de kaak te stellen, nanciële middelen konden zij Pipelol die dit jaar voor het zich geen grootse pracht en eerst opkwamen, was een der praalwagen veroorloven, de groep die in het middel- Daarom stelden ze ook duide- eeuwse tijdperk zijn gading lijk dat 't ver noste joar zal zen vond. Met hun kasteel van de maar dat ze desondanks toch vier musketiers schetsten zij hun steentje tot deze sotter- een beeld van de manier waar- nijen wilden bijdragen. op er in de middeleeuwen ge- 7 De Dutsenclub, eveneens een leefd werd. Dc musketiers die naar Z°tte8em- W kersverse groep, staken de tussen de adelijken en de rij- hunkering naar het barbaarse ken van die tijd vergezeld wer- tijdperk niet onder stoelen of den van adelijke dames en banken. Volgens hen waren de hielden van feesten, drinken VZW DE ZVETTE ZISTERS tPER USTt DOOR Zwette Zusters van leper waren ook op bezoek, (a) Aalst. De naar voren. De staatssekreta- rissen, de minister die nu en dan eens met elkaar in klinch liggen, golden bij bén als het onderwerp van spot. De Matotten hadden de teke ningen vart Frans Wauters als inspiratiebron genomen waar mee ze tot hun Pistozetwal, een scheit in een fles kwamen. Net zoals Frans Wauters door middel van zijn tekeningen op een humoristische en/of satiri sche wijze bepaalde toestan den kan schetsen, zo waren de Aalst De Lodderoeigen. (a) jrjwuaiuci J "1ST I ZOTTsce Aalst. De Aalsterse Straatzusters. a Aalst. In een derde faze zijn er geen treinen meer, ook met Aalst. De CCC wias ook present, zonder bommen evenwel. (a)\ EXE, E S atVK SP BOIVIL Vikings niet alleen stoere men- en schianscn. sen geweest die moordden en Vettig en De Sjiepeerekes leun- brandden maar bovendien den met hun tcma dicht tegen hielden ze ook van een stevige elkaar aan. Beiden hadden het pint en een flinke kluif. De over de Bclgische-Aalsterse link naar het karnaval was dus friet waarbij de eersten het vlug gelegd. werkelijk over het kwalitatieve De groep Kartasj was meer waardeverlies van de goud-ge- aktualiteitsgebondenMet hun le stokjes hadden terwijl de Zeg ni te gaa tes weer 'n vraa anderen het meer bij een plas- Aalst. Boival met de jaindarmeriestraat in vol ornaat lieten zij de andere sekse aan tischc uitbeelding hielden, (a) bod komen. De vrouw kan nu Naar hun mening zitter er in immers ook alles, per auto rij- Aalst heel wat mensen met den, voetballen, koken enz. en hun achterste in dc friet of de dat heeft ze allemaal van de pattatcn. Wa vindj'er van trok Aalst. De horde slaat toe, zoals in Genk. a Aalst. Oesjepot voerde sterke kost mee. (a) Aalst. AKV Drasj. a

De Voorpost | 1985 | | pagina 2