rnavalnieuwsjes uit Aalst Aalsterse optocht blijft hoogtepunt in karnavalgebeuren Lotsjonslos sterkste van het lot Karnavalkatuit: de Prinsenkamer op haar best De Voorpost - 22.2.1985 - 27 lomeen eken Ta -s ■Lr, De traditionele prijsuitreiking op maandagavond lokte opnieuw heel wat volk naar de Keizershallen. Niet alleen de verschillende groepen waren sterk vertegenwoordigd maar ook gewone belangstellen den proefden even de sfeer van wat karnaval eigen lijk allemaal is. Op de uitslag zelf viel er weinig aan te merken. Met Lotjonslos, bij de groepen met praalwagens, viel er een winnaar uit de bus die als zeer representatief mag worden vooropgesteld. Ook de bezetting van de dichtste ereplaatsen, De Lodderoeigen en Kartasj, was een normaal verschijnsel. Enkel rond de tiende plaats van De Sjiepeerekes ontstond er enige deining. Voorvermelde groep kreeg niet volledig de haar toebedeelde som geld uitbetaald daar zij nog een klacht tegen zich heeft lopen. Geruchten willen immers dat een ex-prins karnaval er by het feestko- mitee zou op aangedrongen hebben om De Sjiepeere kes te deklasseren. Dit wegens het feit dat zij hun praalwagen niet zelf zouden gebouwd hebben maar wel gekocht. Er zal nu eerstdaags een onderzoek worden gedaan naar de ware toedracht van de feiten. By de groepen zonder praalwagens was «Wa vind- j'er van» primus inter pares terwijl De Perrewette- moakers en De zieke Zjieratten respektitvelijk als tweede en derde finishten. Hieronder krijgt U de volledige uitslag. Groepen met praalwagen 1. Lotsjonslos, 2. De Lodderoeigen, 3. Kartasj, 4. Schiefrecht'oever, 5. De Mattotten, 6. De Dester- eers, 7. De Schoimers, 8. De Moikes, 9. ex-aequo: Sjik en De Toisers, 10. De Sjiepeeerekes (onder voorbehoud), 11. De Schramoeillekrabbers, 12. Boi- val, 13. Aaft onS vast, 14. Eirg, 15. Kloeit-Kloesj- Klang, 16. De Snottebellen, 17. De Toerebiejoekes, 18. De Strootloeipers, 19. De Flierafloiters, 20. De Dompeleers, 21. Dutsenclub, 22. Kert en Goed, 23. De Voortkapoenen, 24. Oesjepot, 25. Kest, 26. De Zwanzers. Groepen zonder praalwagens 1. Wa vindj'er van, 2. De Perrewettenmoakers, 3. De Zieke Zjieratten, 4. De Berkes van st. Anna, 5. Përtotal, 6. De Sjartrellen, 7. De Tettemoesjen, 8. D'Okkosjeprotten, 9. Vetteg, 10. De Kornissesloi- pers, 11. Fleis, 12. Vrig Tois, 13. De blaa biskoppen, 14. De Kaloeterkabassen, 15. Ja watte jong, 16. Drasj, 17. De Poipeplekkers, 18. D'onderkroipers, 19. De Gaa-Lowies, 20. De Kamperfoelies, 21. Gralek noig vried oeverdreiven, 22. De loeik-tintjes, 23. ex-aequo: En geir na - De Pisjeloes - 24. Allei joep, 25. D'Novaf. R.G. Aalst. Probeer daar maar eens wijs uit te geraken, (a) gepland heerste er op de Möorselbaan en Heilig Hartlaan, waar het verza melen was geblazen voor alle groepen, een zenuw achtige drukte. Er werd links en rechts nog ge schminkt, gepoederd, lip penstift aangebracht, een kostuum aangetrokken of hersteld enz. De stoetkom- missarissen reden heen en weer ophun snorfiets om de laatste onderrichtingen te geven. Hun woorden gin gen echter vaak verloren omdat men in iedere groep op dat ogenblik wel andere katten te geselen had. Van zodra de «kolomme» zich in beweging had gezet, was het voor de talrijke toe schouwers genieten gebla zen. Zij konden zich te goed doen aan de wijze waarop er met de nationale en plaatselijke politici de draak werd gestoken. Poli tiek hete hangijzers werden soms op een vernuftige wij ze uitgebeeld. Vaak werd er ook met bewondering gesproken over de «kop pen» die de karnavalwa- gens sierden. Prachtige ek- semplaren zoals Margaret Thatcher of Ronald Rea gan skoorden hierbij wel het hoogst. Op de Grote Markt, waar de «notabelen» in de eretri bune hadden plaatsgeno men, werd de traditionele dans opgevoerd. De ene wat meer geslaagd dan de andere maar toch werd éénieder op een gul en spontaan applaus onthaald. Toen De Lodderoeigen zich als laatste groep aan bood begon de donkerte lichtjes haar intrede te doen. De fanfaie De Terjo- denaren en Cresendo Bras- schaat sloten de lange rij en bliezen als het ware de af tocht van dit bijna drie en een half uur durende spek- chief regtoever. (a) kwamen er om en bij de 300 «Voil Jeanetten» opdagen om op te stappen muziek van de Oude Garde. Hoogkonjunktuur dus voor het nieuwe verschijnsel dat travestie blijkt te heten. Is dit in navolging van de emere? schepencollege ege van burgemeester en schepenen stapte dinsdag ook mee op in de stoet van Jeanetten», al waren zij niet verkleed. Maar zijn er karnavalisten die dat hebben? karnavalstoet stapte ook Reus Gustaaf De Strobbeleir mee op. De enen hem nogal provocerend, de anderen vonden het een passende hulde aan de karnavalist. geval identiek geval was het «zwert Laireken» die door een Aalsterse groep werd en die voor enkele weken ten grave werd gedragen, dprins eerste maal stapte een jeugdprins mee op in de stoet. Dat tot grote ergernis Orde van de Ajuinprinsen die vorig jaar door feestleider Albert Cornand uit de rden gezet. Bestaat er ook zoiets als gelijkheid in Aalst? groepen •rijsuitreiking waren de meeste groepen tevreden. Met uitzondering van de esjen die zevende eindigden. Nochtans was hun uitbeelding van het gekozen Jtrp niet mis te verstaan: het was Aalsters, komisch, karnavalesk. Voor hen zou chien een andere jury moeten komen die minder de klemtoon legt op de praal, idaat prins 1986 Ide verkiezingen van de Ajuinprins, die overigens zeer vlot verliep, hoorden we slidaat Freddy Ottoy zich kandidaat zou stellen voor de titel van Prins Karnaval nieuwe Ajuinprins, Patrick De Neve, heeft ambities in die zin. tallatie gestolen I AKV Kloeit-Kloesj-Klang werd in de nacht van zondag op maandag de Installatie gestolen en de motor van de wagen gesaboteerd. Dat moet allemaal M zijn in de werkhalle Couverture. Aalst-zonimonamiddag. Hel in karnavalmiddens opgang makende gezegde «Onze Lieve Heer is een Aalsters karnavalist» is nogmaals bewaarheid geworden. Armand Pien had het nog zo nadrukkelijk verklaard: zonnig maar zeer koud door het feit dat er een ijzige wind zal waaien. Zonnig was het in ieder geval maar het «zeer koude» is achterwege gebleven. Dit had tot gevolg dat men opnieuw van ver kwam samengestroomd om de Aalsterse kavalkadeoptocht van nabij mee te maken en te beleven. Want hef staat als een paal boven water: «de stoet» is en blijft één van de hoogtepunten uit dit driedaagse zotternij gebeuren De rijkswacht stond al ge- worden omgeleid zonder ruime tijd vóór de middag- dat ze daarbij een hinder- uren paraat aan de verschil; paal vormden voor de soms lende knelpunten. Er wer- mastodontisch afmetingen den kegeltjes geplaatst en aannemende karnavalwa- verkeersborden neerge- gens. plant zodat het verkeer op Daar het startsein van de een degelijke manier kon optocht rond 14.00 u. was Na de «drie dolle dagen» blyft Aalst nog steeds in de ban van de karnavalitis. Zegt men niet vaak dat het te Aalst liefst het hele jaar door karnaval is... Tydens het komend weekend blyft Aalst alleszins nog op karnavaltoeren draaien. Niet alleen is er de Arend met en de attributen van elke kan zijn 5* karnavalstoet op zon- didaat. Deze wedstrijd heeft dag 24 februari vanaf 14 uur plaats als start van het show waar ook de jeugdprins en - bal op zaterdag 23 februari te prinses en de Arendprins hun 20 uur in de Sint-Anna-Feest- beste beentje voorzetten zaal. Kandidaten voor de play- hoorden we niet dat een niet back kunnen tot 21 dezer 100 verkozen kandidaat alleszins fr. inschrijfgeld storten op re- ook als prins in de stoet wil?kening nr. 423-5088021-29 van maar ook de -Pnnselycke Car- de Prinsencaemere of inschrij- navalcaemere der Aloude Kai- serlycke Stede tot Aelst» zet haar beste beentje voor. Met hcugdprinses Ina Bal. op het sekretariaat bij Si mon D'Hondt, Wijngaardveld 6. Tel.: 053/21.15.64? Aan de ze wedstrijd zijn tal van waar- kroond met een diadeem ge- devolle naturaprijzen verbon- schonken door U. Schreyers den en bovendien ontvangt el- en jeugdprins Chris Cleemput ke deelnemer een herinne- waarvoor de echtgenote van ringsplakct Prins Stefaan Vinck zorgde Op het prinsenbal kan U dan voor een valabele cape. speel- nog een defilee meemaken met de de Kamer in op het Interna- de mooiste en koddigstc ver- tionaal Jaar van de Jeugd en kleden die meedingen naar trachtte ze daarenboven ook geld- en naturaprij.cn de jeugd kamaval-minded te maken. Op zondag 24 februari wordt. Ook de randgang langsheen de P d v| Ka. foorpleinen verleden donder- b dag is een konstante bekom- tholieke Fanfare van Welle, te memis van de Kamer die ook 10.30 u gestart op het Sta- minder-validen aan enig kar- tionsplein naar het stadhuis navalgenot wil laten deelne- waar de Prinsenkamer te 11 men. Ook al moest dit jaar een uur wordt ontvangen door het miniprijs (10 fr.) worden afge- stadsmagistraat. Prins karna- dokt wegens de speciale om- va' 1984 Goebby wordt er op standigheden waarin de foor- genomen in de Prinsenkamer reizigers nu moeten werken. en Prins-karnaval Loeken Tat- Prinsendag )De bartellen, zijn we niet gek, we kunnen het nog altijd worden. Playbackwedstryd Nieuwigheid is alvast de play backwedstryd die voor de eer ste maal door de Prinsenkamer wordt georganiseerd met kar- navalliedjes, Aalsterse, Belgi sche of buitenlandse. De jury, samengesteld uit Aalsterse karnavalprominenten, zal aan- naval, dacht hebben voor dc authen ticiteit en getrouwe nabootsing maar tevens voor de inkleding jen wordt er gehuldigd. Waar na aangezeten wordt aan het prinsenbankcl gevolgd door de kroegentocht in het stadscen trum. Ondertussen ligt 's namiddags het zwaartepunt van de karna- valesbattementcn op de rech teroever voor de 5* Arendkar- Aalst. Pertotal. Laat de paus maar komen, laat zijn ezel maar schijten, het varken zal wel blijten. (a) takei. Wie als kijker had gefun geerd dook hierna een café binnen op zoek naar enige warmte en een pint of kui erde langsheen de diverse attracties. Voor de echte «zotten en zottinnen» be gon de feestroes pas dan. De karnavalwagen werd eerst op een' veilige plaats ondergebracht in afwach ting van de optocht op maandag, waarna men zich met volle overgave in het jolijt stortte. R.G. Aalst. De Dompeleers. (a) We Poipeplekkers gingen naar de Oilsjtympelsche spelen, (a) I was er niet listers karnaval zit er weeral op. Ondanks de bijtende koude waren er toch nog Kt toeschouwers. ■echter niet bij was: Marcel De Bisschop, topkarnavalist in hart en nieren, ere- ester. Hij was met vrouwlief naar Tenerife. er niet by was wel het awoertgeroep dat sommige Aalsterse karnavalisten (als die naam waardig zijn) tijdens het optreden van Loeken Tatjen lieten zijn nu eenmaal een noodzaak en wanneer die achter de rug zijn, de uitslag kunnen neerleggen. Loeken Tatjen werd een waardige voor een bepaalde persoon mag niet uitmonden in antipatie voor een prins de nieuwe prins in elk geval tot eer, dat hij drie dagen lang het karnaval zonder eenmaal dronken te zijn geweest. Fons Janssens, de autochauffeur heeft het gezien en hij kan het dus weten. toe te schrijven aan de goede zorgen van begeleider Norbert De Winne Tatjen een zo groot drinker, we laten het in het midden. Aalst. Noig, het was inderdaad weer «noig». (a)

De Voorpost | 1985 | | pagina 3