Karnavalraadszitting werd hoogstand van belang 28 - 22.2.1985 - De Voorpost Een paar schepenen waren wel aan de late kant. Schepen van financiën Etienne Bogaert zou bezig geweest zijn zijn «kas op te fretten» en schepen Remi Van Vaerenberg zat blijkbaar in een te smalle gang gekneld. Herman Daelman bracht als Brussels Ketje de mare dat de Sint-Jozefskerk was ingestort waarna burgemeester Ray mond Uyttersprot een minuut stilte vroeg ter herinnering aan de overleden senator en sche pen Gustaaf De Stobbeleer, stichter van het Aalsters kar naval. De burgemeester stelde dat waar men zowat overal in den lande karnaval viert, te Aalst een unicum te beleven is met «vasteloaved» waarna hij aan Loeken Tatjen, alias Fred dy Neyrinck, de sleutel van het stadhuis, een beroest exemplaar, overmaakte om drie dagen en drie nachten over karnavalvierend Aalst de plak te zwaaien. «Hopelijk opent ge hiermede alle stads- deuren, misschien zelfs de ach terpoortjes», voegde Ray mond Uyttersprot, weer een Aalst. De raadszitting is aan volle gang en het gaat er biezonder gemoedelijk aan toe. (a) ste verdieping in de Kapelle- straat waar «zelfs Albert Cor- nand me niet meer zou vin den». Wat hij dan niet als zo erg aanvoelde. 'n Scheit in een lies Karikaturist Frans Wauters dankte dan een aantal promi nenten die hem bij de samen stelling van zijn verzameling Oiljsterse gezegden hadden geïnspireerd. Ludovic Moyer- soen leerde hem «ne frank in tweeën bijten», Anny De Maght «stenen uit de grond klagen», Marcel De Bisschop «de klown uithangen», Etien ne Bogaert «op zijn zak zit ten», Chris Borms «heiliger zijn dan de paus». Mare Galle «zijn kat sturen». Jan Doorns en Jaak Spitaels «elkaar niet kunnen rieken», Remi Van Vaerenbergh «zijn beestje deugd doen», Raymond Uyt tersprot «spartelen als een dui vel in een wijwatervat», Albert Cornand «met zijn kop in de lucht lopen», de stadspolitie «met de poepers zitten». Ju- liaan Vinck «te braaf zijn om dood te doen», Robert De Pauw «wat men kan krijgen kan men u niet meer afpak ken», Gilbert Bourlon «vissen op vele vijvertjes» en het Feestkomitee dat eigenlijk «een scheit in een fles» is. Tombola Waarna bloemenfee Simonne D'Hondt als onschuldige hand de winnende nummers kwam trekken van de gelegenheids tombola. Dédé kreeg een dweil om heel de streek af te dweilen op zoek naar interpellatiestof. Albert Cornand won twee dikke kus sens om hoger te zitten en beter gezien te worden. André Doorns voelde zich gelukkig met de prijs van Raldes, een spuitbus kunnende dienen voor de volgende milieuten toonstelling. Robert De Pauw ontving een reuzehand «om er niet naast te pakken». Ray mond Uyttersprot kreeg een boek van Intcrgem met als te- ma «hoe groen was mijn dal». Chris Borms ontving een fluit je van haar geliefkoosde groep «Noig» en Anny De Maght een borstbeeld uit blauwe steen van het Keizerlijk Plein. Si mon D'Hondt kreeg een plan van de volgende jaarbeurs om er een valabele standplaats te kunnen uit kiezen en Etienne Bogaert werd gelukkig ge maakt met een grote foto van Gracienne, het hartje van pe perkoek van Dolores en een balans van het OCMW. Eén slechts. Ze zouden er nog ver schillende andere hebben. Na dat Eddy Monsieur een pot had ontvangen om er zijn boontjes te week in te leggen, ontstak Gilbert Bourlon op de manier zoals bij het Jaar van de Jeugd opende, een klein vuurwerkje. Voor de stadsse- kretaris was er kopvlees als ereburger van Dendermonde en daarbij de stempel van ad- junkt Schamphelcer «in op dracht». Voor Ghisleen was er een vlaggetje met de pauselij ke kleuren om mee op te stap pen in de pauselijke rcklames- toet en ook de jongens van de pers werden niet vergeten. Ze kregen een EHBO-doos met kemelsvct voor als ze eens ke mel hadden geschoten, vet te gen zere voeten voor als ze een te ver waren gegaan en oogzalf voor als ze eens hun vinger in hun oog hadden gestoken. Aalst. Feestleider Cornand kreeg een passend geschenk van Frans Wauters. («en Aalst. Misschien komt die bloemenfee er toch nog wel. a «li Hl Hl Aalst. Waarschijnlijk worden hier de vrouwelijke raadsleden op de korrel gem Aalst. Er was natuurlijk een massa volk. (a) Aalst. Prins Baloe was ook van de partij en stak een speechke af. (a) Daarmede konden we het doen. Nadat Jan Caudron nog de speciale prijs Dr. Matthicu had in ontvangst mogen nemen was het de beurt aan Juliaan Vinck doch er was niets meer Deze schepen had met de jaar beurs, de verschillende ten toonstellingen en festiviteiten trouwens reeds ruim vol doende. Receptie Bij gebrek aan vocht hield men het aan veelkleurige versnape ringen Goed voor elke gezind heid. Rode toepeneuzen, zwarte sjinjippen, gele kloo tjes, hosties en zelfs moilen- trekkers. Dit dan voor een aantal politiekers en die waren dit jaar flink op post. «'t Is 't jaar van de verkiezingen», ver duidelijkte de burgemeester LH Aalst. De karnavalpop wordt verbrand. Het feest is voorbij, voor een jaartje. a Aalst. De Sjiepeerekes met een ode aan onze vroegere frit, (a)

De Voorpost | 1985 | | pagina 4