derkarnaval te Erembodegem: jr een legertje kleurrijke lavaleske deelnemers festijn! Achtste teken- en schilderwedstrijd voor de jeugd Karnaval in Lede: van kinderfeest tot stoet Aalst. Sjik met A-nie Annie, (a) Aalst. De Kemperfoelies met het Oiljsters rubieteam. (a) wilden er met een echt gestalte geven aan hun gehechtheid aan dit Erem- ftestminnend Aalst de laatste voorbereidselen trof voor het grote drie dagen wydbekende, karnavalgebeuren, ontstak het bestuur van de aktieve Dekenij «nbodegem zaterdagnamiddag het «warme» karnavalvuur in het centrum van Aalsterse deelgemeente... toen reeds een grote groep jonge Erembodegemnaars de karnavalplunje aan kleurrijke optocht langs de voornaamste straten van de gemeenten en een verkleed kinderfeest in de ruime parochiezaal op het Kerkplein. Voor een Inemers beslist een knal-namiddag om niet niet meer te vergeten! al te Erembode- door de voornaamste straten Chris Cleemput, de Ajuinprin- aan de zesde edi- van de gemeente. Zoals ieder sen '81 en '85, verscheidene de uitgave 1985 jaar, wat een feestgedruis lang- leden van het Feestkomitee, len zaterdag op- sheen het hele parkoers met Keizer Kamiel en zijn Kamille legertje jonge, uit- aldie g Ue Chineesje, Indiaan- kes, leden van de Prinsencae- ibodegemnaars de tjes, cow-boys en cow-girls, mere en de nieuwe ambassa- ii werd verzame- heksen en andere helleve- deur van de Aalsterse keizer- rond 14 uur op gen!... Na deze demonstratie lijke karnavalstede. Prins Loe- n. van heel wat jeugdige onuit- ken Tatjen, kwamen even na ituur was slechts puttelijke karnavaleske fanta- vijftien uur de feestzaal bin- t één graadje bo- sie, had het hele gezelschap nengestapt n «deugddoend» rendez-vous in de ruime paro- e ging vaak chiezaal op het kerkplein. wolkenslierten. Daar werd het legertje «geluk- bodegemse karnavaleske ge- e koude er het kige» feestneuzen dan vergast beuren. Ook zij kwamen even siasme zeker niet op een zeer gevarieerde kin- op het podium en wisten het gonsde het even dernamiddag. De motor achter karnavaleske van de jonge ig, in het hartje van dit alles was nog nonkel Wally Erembodegemse zotskappen van tientallen en tante Lieve. Ook gooche- flink te waarderen. laar Waldy was van de partij. Tussenin werden ook de geluk- Nonkel Wally zorgde spoedig kige prijswinnaars van de «De- voor de gewenste «schwung» kenij-Dorp-Tekenwedstrijd» jonge volke in de zaal. Feestneusjes van bedacht met een waardevolle llicht reeds weken alle slag freuletjes, boerkes prijs. De stoelen werden opzij ir dit karnavaleske en boerinnekes, soldaten, Als uitnodiging sneeuwwitje, Micky Mouse, :ke kinderfeest ver- Zorro's, kabouters, zeerovers. Dekenij Dorp musketiers, militairen, prinsjes nen met ettelijke rondjes op de vereniging en prinsesjes, gulle Chineesjes, dansvloer...: een oogstrelend i en handc- Mexicaantjes, Grieken, Dorpenige enz.defileerden op het po len honderden del- dium en namen deel aan aller lei leuke kinderspelletjes. Er werden moppen getapt, er was doe bracht leven en zon muziek, plezier en vermaak, parochiehuis, half uur lang wist Wal- jemaskerde, j_ feestneusjes. J was weerom be- handigen gezet en... alle jonge verkle den demonstreerden met ge noegen het beste van hun kun- Aalst. Keizer Kamiel en Zuster waagden een dansje. (a) uliercn in de Erem- lagere scholen, fckening, op de keer- formulier, was En wedstrijd verbonden, lingen werden zater dag vooraf ingeza- spektakel in een kleurrijke kostumering, waarbij kilo's confetti en serpentines de zaal invlogen... Al dit feestelijk ge- «Aalst viert karnaval...!» zong dy het jonge volke te boeien en de ganse zaal uit volle borst, te doen schaterlachen m.t zijn Rond 17 uur kregen alle aan- toverkunst. Alles meteen on- wezige kinderen nog een zakje Parochiehuis. Tc der het waakzaam oog van met snoep uitgereikt om deze :e werd het sein heel wat ouders die het vrolij- knal-namiddag te besluiten, vorming van de ke gedoe soms wel met verba- ivalstoet. Een sliert zing aankeken. Ook burge- Erembodegemse meester Uyttersprot, schepe- Van Vaerenbergh, Bour- Was beslist een goed ge slaagd kinderfestijn. Voor sommigen wellicht een pas send evenement om zich op te 0warmen voor het dolle Aal- lFanfare «Niets zon- aadslid Arijs, de eerstverkozen sterse karnavalgebeuren van leid» wriemelde zich Jcugdprinses van Aalst. Ina de drie daaropvolgende dagen! derdebolder in stoet Bal, de Aalsterse Jeugdprins en «zottinnekes», j laan door de Ko- Ion, Vinck, Doorns, gemeeter- De «Orde» ontving liefst 974 tekeningen voor deze 8ste edi tie. De Orde dankte van harte de deelnemers, de leerkrach ten en de schooldirekties voor de aangename samenwerking, alsmede ook de vele prijzen- schenkers en de beide juryle den: Nadine Bogaert en Mag- da De Mol. De prijsuitreiking had plaats op woensdag 13 februari 1985 om 19 u. in de Raadszaal van het Kultureel Centrum, Markt, Lede. 1* leerjaar: 182 deelnemers 1. Danny Decant, RBS Lede; 2. Joris De Winne, Smetlede; 3. Van Caelenberg Katrien, RBS Lede; 4. Ben Schockaert, Smetlede; 5. Eveline A- driaenssens, Stella Matutina; 6. Christof Van den Berghc, St. Maarten kollege Lede; 7. Geert Keppens, St. Maarten kollege Lede; 8. Wesley Van de Wiele, RBS Lede; 9. Van Sande Jan, St. Maarten Kolle ge Lede; 10. Sabine Foubert, Stella Matutina. 2* leerjaar: 174 deelnemers 1. Anne-Mieke Baeyens, Stel la Matutina, 2. Ewout Van de Putte, RBS Lede, 3. Jorich Van Doorsselaere, St. Maar ten Kollege Lede, 4. Heidi Van Wesemael, Stella Matuti na, 5. Ruben Piro, Smetlede, 6. Kristoff Duytschaever. Smetlede, 7. Evelien De Win ter, Wanzele, 8. Liesbet Van de Putte, RBS Lede; 9. Philip Arnauts, St. Maarten Kollege Lede, 10. Joris Samson, RBS Lede. 3' leerjaar: 150 deelnemers 1. An Can Caelenberg, RBS Lede, 2. Heinric Joos, 3. Dan ny Melckenbecck, St. Maarten Koll. Lede; 4. Kathy Merckx, Stella Matutina, 5. Christophe Schockaert, Smetlede; 6. Na ncy Droessaert, Stella Matuti na; 7. Davy Brantegem, St. Maarten Koll. Lede, 8 Serge Kiekens, RBS Lede, 9. Grietje Keppens, Smetlede, 10. Mar leen Coppens, RBS Lede 4* leerjaar: 158 deelnemers 1. Petra Bruyneel, Smetlede, 2. Sara Schockaert, RBS Lede; 3. Els De Clercq, Stella Matu tina; 4. Christof De Grauwe, St. Maarten Koll. Lede; 5. Katrin Vereecken, Stella Ma tutina, 6. Katrien De Lannoy, Stella Matutina, 7. Gert Van Leuven, Vr. Bas. Sch. Wanze le; 8. Caroline Moereels, Im- pe, 9. Katrien De Vleeschou- wer, Smetlede, 10. Sabine De Smet, Stella Matutina S' leerjaar: 172 deelnemers 1. Annelies Bauwens, Stella Matutina; 2. Koen De Pcls- maeckcr, Smetlede; 3. Mark Van Gijseghem, RBS Lede; 4. Sarah Van Gijsegem, Stella Matutina; 5. Kris Martens, St. Maarten Koll. Lede; 6. Thessa Samson. RBS Lede; 7. Nico Van de Putte, RBS Lede; 8. Koen Claessens. St. Maarten Koll. Lede; 9. Elke Vanderbe- ken, Smetlede, 10. Elke De Bruyn. RBS Lede 6* leerjaar: 138 deelnemers 1. Cindy VermeeT, Stella Ma tutina; 2. Kathy De Soeter, Stella Matutina; 3. Joke De Neef, Stella Matutina, 4. ge lijk: Isabelle De Block en Nico Goossens, Smetlede; 6. Peter Dreelinck, St. Maarten Koll. Lede; 7. Ruth Biebaut, RBS Lede; 8. Geert De Thaye, Smetlede, 9. Gunther Chris- tiaens, Smetlede, 10. Koen Arijs, RBS Lede. Toerenbisjoekes met Hand in Hand, renigt onze koninklijke familie alle I van het ganse land. (a) Aalst. De Blaa bisschoppen, (a) Aalst. Smakelijk mevrouw, (a) De Voorpost - 22.2.1985 - 29 Aalst. Aaft Ons Vast met een ware kakofonie, (a) Lede zit dus ook volop in de karnavalperiode. Zaterdag 23 februari wordt het feestvuur aangestoken en als eerste komen de kinderen aan de beurt voor een hoop plezier. Om 15 uur begint immers in de Sint-Cecilia uit Lede, het reu zaal De Klub het tiende Kin- zenpaar De Bette met folklo- derkamavalfeest. Leen Persijn regroep uit Lede, het hof der brengt er haar «Onderstebo- prinsen en het prinsenpaar van ven». Alle verklede kinderen de derde leeftijd, de prins en van 4 tot 14 jaar zijn gratis prinses van Oost-Vlaanderen, welkom. Nadien volgt er een optocht waaraan ook de Ko ninklijke Harmonie Sint-Ceci- lia uit Lede deelneemt. De fanfare Sint-Cecilia Burst, de Orde van de Leedse Hovaardige Boer met «Wa gonjt werren?», Keizer Pado- stoet trekt langs de Rossel- va, Miss Bette 1985, de Orde straat, de Julius De Geyter- van de Leedse Hovaardige straat, de Hoogstraat, de Boer, Prins Karnaval 1985, Markt, de Nieuwstraat, de Fleus met «Fleus was in Brazil Kleine Ommegangsweg. de en Rio» uit Lede, Zigeuners Kasteeldreef, de Markt. Deze met Toref uit (Serskamp), Or- stoet en kindernamiddag zijn de van de Komeeren «Bij tante een organizatie van de Leedse Paula uit Lede, Koninklijke Hovaardige Boer. Harmonie Sint Martinus uit Om 18 uur volgt dan op de Oordegem, Bierprins 1985, markt een reuze-karamellen- Kleine Kouterkabassen met worp waaraan voor enkele dui- Horoskoop uit Lede, KKK zenden franken aan prijzen Kernkoppenkomitee uit Lede, zijn verbonden. Om 20 uur heeft in het Kultu- Orde van de Wanzëelse Wel- weters met «Moet er nog zand reel Centrum dan de officiële zijn» uit Lede, Orde van de machtsoverdracht plaats. Prins Kazoekereers met «E.T. terug Willy wordt dan aangesteld en van weggeweest» uit Zotte- nadien volgt een rondgang met gem, de Koninklijke Fanfare de Molenberger Blaaskapelle. Sint-Cecilia uit Erondegem, de Zondag 24 februari om 13.30 Leedse Nachtuilen met Eski- uur start dan de kavalkade. De mo's op berenjacht, Oesjepot reklamestoet vertrekt in Oud- met «wat een hutsepot» uit Smetlede en wordt om 15 uur Aalst, Sleuren met «11-jarig gevolgd door de 33e Karnaval- jubileum op zijn Amerikaans» stoet. Daarin stappen op: Vrij- uit Lede, Kloeit-Kloesj-Klang willige Bloedgevers van Lede, «Fitness Centrum» uit Aalst, de Rode Kruisafdeling van Le- de Rembrandtkluddens uit Le de, de Koninklijke Harmonie de met het Rembrandtmiste- rie; de Schoimers uit Aalst met «Men ienig Oilsjt», de Ko ninklijke Harmonie Sint-Ceci lia uit Oordegem. De stoet wordt begeleid door de politie van Lede. De reklamestoet rijdt via Oud- Smetlede, Blekte, Klinkaard, Speurstraat, Opeurtestraat, oordegemdorp, Oordegem- kouter. Molenhoek, Smetlede- dorp, Schildekensstraat, Hof- smeer, Essestraat, Molen straat, Wijmenstraat, Impe- dorp, Ledezijdestraat, Wanze- lekouterstraat, Watermolen straat, Wanzeledorp, Nonnen- bosstraat, Processieweg, Wa termolenstraat, Reymeers- straat, Rosselstraat, Julius De Gey terstraat, Hoogstraat, Markt en dan de wegwijzer van de karnavalstoet die ge vormd wordt in de Vijverstraat en het Meirveld en vervolgens de Rammelstraat, Markt, Kas teeldreef, Kasteelstraat, Sta tionstraat, Markizatstraat, Kasteeldreef, Olmendreef, Nieuwstraat, Markt aandoet om te worden ontbonden in de Kerkevijverstraat en de Vij verstraat. Maandag 25 februari om 15.30 uur heeft dan de negende Boe- renmaandagstoet plaats met deelname van de Leedse groe pen. Deze stoet wordt ge vormd aan de Bambochtweg en trekt dan door de Vijver straat, de Rammelstraat, de Markt, Nieuwstraat, Kleine Ommegangweg, Kasteeldreef en Markt. Aalst. De Kamillekens dansten in het hospitaal, (a) Aalst. De wagens worden gedoopt. Hier besprenkelen de peter en de meter de wagen van de Destereers. (a) Aalst. Naar jaarlijkse gewoonte werd nu ook heel even de feestroes vergeten en werd een hulde gebracht aan de overleden karnavalisten. (a)

De Voorpost | 1985 | | pagina 5