Vijfde Arendkarnaval beloftevol Voil Jeanetten niet meer zo talrijk Ajuinworp: handen voor niets Gouden «Katrienenbal» outstanding misschie zou hebt 30 - 22.2.1985 - De Voorpost Aalst. Op het Katrienenbal kom je ook dergelijk tegen, (a) Aalst. Een massa volk op het bal van vijftig jaar Catharinisten geheel in het teken van karnaval in Rio. (a) Aalst. Vijftig jaar Katrienen dat moest gevierd worden, (a) lijkt het echte hoogtepunt voorbij. Bovendien is ook de tijd dat de mensen nog op straat kwamen om deze stoet te bekijken reeds lang vervlogen. Net zoals de mythe van het verwijten met karnaval ontrafeld wordt, lijkt ook deze tradi tie van Voil Jcanctten lang zamerhand te verkomme ren. Maar misschien zijn er enkele moedigen die dit «spektakel» nieuw leven kunnen inblazen. Aalst. Nog een sfeerbeeld van het gouden katrienenbal. (a) laat of moeten we zeggen vroeg in de morgen, zowat halfdrie, kwam. Bij de da mes individueel ging de ze ge naar «Brasil Tropical», vóór «Een gaa Brazilionse vèr 50 joor Katrienen» en «Brasil import». Bij de he- Het bal van de Catharinisten dat eertijds hoge toppen scheerde, raakte stilaan in de verdrukking. Versleten? Zou men het gewoon opdoeken als zyn tyd hebbende gehad? Of zou men het over een meer eigentijdse boeg ,e e s'ecJ?ts gooien? Wat dan wel inspanningen bij de vleet zou vergen. n PnJs e ?n aan <<^e f, vogel van Aristophanes». Voor deze laatste oplossing rning. Waarop trouwens Bij de koppels ging de eer- werd enkele jaren terug door de organisatoren werd ste prijs naar «Al schaffer- geopteerd en sindsdien zit ingespeeld door tal van doinend nor Rio.. vdór het Katrienenbal terug dui- goed meegevallen initiatie- «Gaan jivelei van 2 oilister delijk in de lift. Een (voor- ven qua verdeling van de se Grem-Trienen» «Air loptge) apoteose konden zaal, opsmuk, feeërieke be- Oiljst» en «Cocktail Tropi- we verleden zaterdag inde hchttng, kulinaire moge- cal». Bij de kleine groepen prachtig opgesmukte Kei- lijkheden en kostumering. haa)de ,Brasil Tropical» zershallen waar men zich in Het defilee werd op een het vóór «Brasil Sprotical» Rio de Janeiro, bakermat supplementair podium ge- «Landing op Brasil» en van karnaval, waande, houden zodat de dans- «Waterval» en bij de grote meemaken. De muziek was vreugde waarbij de samba groepen won «Eidelek de obsederend en inspirerend hoogtij vierde, niet moest dam van de mans„ vóór en de honderden (mooi) worden onderbroken. Ten- «£>e Gilde van 't Hoefii- verkleden zorgden voor zij dan even voor de prijs- zer„ en «Soldaten van Na- een zuidamenkaanse stem- uitreiking die wellekker poleon». LH Aalst. Deze groep won op het Katrienenbal terecht een prijs, (a) Ook de karnavalmikrobe van «de Arend» beroert de mensen van de rechteroever. Alles wordt er immers op gezet om deze 5* editie de glans en luister b(j te zetten die dit initiatief verdient. Voor de iustrumvoering werden speciale herinneringsmedailles geslagen met het Arend embleem die zullen worden aangeboden aan de prys van 150 fr. Publiciteitskaravaan Deze wordt gevormd op de Mijlbekelaan en zal rijden lans Rozendreef, Oude Abdij straat, Botermelkstraat, Bin nenstraat, Dompelstraat, Ou de Dendermondsesteenweg, Geldhofstraat en Binnenstraat alwaar de eretribune staat op gesteld Voorbij de tribune ontbinding richting Rozen- dreef. De karavaan bestaat uit een zeventigtal wagens. Stoet De karnavalstoet wordt ge vormd langs de Krekelstraat, de Guido Gezellestraat. de Kroonstraat en de Dricvelden- weg en vertrekt te 15 uur aan café Drie Velden. Hierbij de samenstelling van deze lustrumkavalkade. Postkoets behangselszaak Brussels Huis AKV De Denderruiters Koninklijke Fanfare Sint-Ceci- lia Welle Sierwagen met Arendprins Willy 2 jeugdprinsen Connie en Phil AKV De Voortkapoenen Dierenvrienden AKV De Zjiepeerekes De Frisse jongens van de Hert AKV De Dompeleers De Lange Slaapers AKV De Zwanzers De Echte Stienaaten AKV En Geir Na De Giwo's op Drasj AKV De Zieke Zjieratten Arend-Dakar De Marcoentjes op Zwier AKV De Toerebijoekes AKV D'Okkosjcprotten AKV De Flierafluiters De Flockies AKV De Strootloeipers Katten met Stamboom Keizer Kamiel en zijn Kamil- lekes De Bierleppen AKV De Tooisers De Verstoeitelingen van Sint- Gudula AKV De Perrewettemoakersk Sierwagen met de Twee Fille- kens AKV De Pisjeloes De Loekentatjesvrienden AKV De Pipeplekkers De Scouts van Mijlbeek AKV De Onderkroipers De Ajuinprinsen De Vuil Jeanetten van «Onze Arend» AKV Fleis AKV Drasj Babyface De Doelelzakken van AZ 77 De Martinoos van Ignasoo- AKV Eirg Koninklijke Fanfare Sint Ceci lia van Wieze Ontbinding van de stoet vanaf het kruispunt van de Binnen straat en de Petrus Van Nuffel- straat in de richting van de Rozendreef. V Aalst - Dinsdagnamiddag. I Wanneer de optocht van de Voil Jeanetten aan de beurt komt weet men dat het kar- naval dicht naar zijn einde R loopt. De voorbije jaren Aalst. De Voil Jeanetten ontbraken ook nu weer niet. (a) was er een trend waar bij -■ - -■ voil jeanetten alsmaar min der in getal werden. In '84 leek het erop alsof er een heropflakkering zou plaats vinden, men sprak toen van een vijftigtal deelnemers (of is het deelneemsters), maar dit jaar was het op nieuw heel wat minder. De oude jas, de versleten «kor- see» en schoenen, de para plu met gaten en de aftand se kinderkoets werden nog maar eens van zolder ge haald om ook dit gebeuren enige kleur bij te zetten. Achteraan de stoet was er een glimlachende burge meester door onder andere schepen Bourlon, Chris Lievens-Borms en Doorns. Even verderop kwamen Keizer Kamiel en de al be kende foto Ajoin die blijk baar in een druk gesprek gewikkeld waren. Daar naast was er ook de nieuwe kantinière die met gulle hand borrels uitdeelde. Blijven enkelen zich nog getrouw als Voil Jeanet verkleden, indien ze dat Aal,, Aan dal nuchter houden durven we twijfelen, maar hel is in elk geval goed ^vaf Mafhïnmening niét geprobeerd, fa) echt karnaval geweest toch Aalst. De gekste paren kon je er zien. (a) Aalst. Een massa volk voor de ajuinworp. (a) Aalst - Maandagnamiddag, buiteling maar datl'c Rond de klok van 15 u. waarschinlijk de mfaat waren ze nog eens met ve- venten, en heel watouc len samengestroomd om de reikende handen bleiut® Ajuinworp mee te maken, woonweg leeg. In Geen gewone Ajuinworp de geval had men dit keer want er was een kleine uitzondering feestelijk tintje rond gewe- ken. De Gouden ven. Niet minder dan 25 kon, voor zover keer reeds hadden de men- heden weten, niet sen staan grabbelen en uitgereikt daar er graaien, soms ook vechten, met het winnende n me om toch maar dat ene ge- kwam opdagen, luksnummertje te pakken Er was echter geen te krijgen. Maar zoals het genheid te bespeui in een goede loterij past diegenen die geen kan er ook hier maar één hadden weten te bei winnaar uit de bus vallen, gen. De feesri mocht immers niet i Wat betrof het eerste was verstoord. Waarsc er dit jaar geen verandering koesterde men de waar te nemen. Er werd dat het volgend opnieuw wat afgeduwd en weer beter zou getrokken, sporadisch men dan maakte men ook eens een meer geluk zou

De Voorpost | 1985 | | pagina 6