r Patrick De Neve nieuwe Aiuinprins riëlle en Alfonsine, kinprinses en Ajuinkoningin Een babbel met Patrick I, Ajuinprins Isterse «Jefkesbal» s weer eens goed Ltrick De Neve Hofstade Ajuinprins RH -T DE CM De Voorpost - 22.2.1985 - 31 Kien vrijdag in de Wembley reeds een Ajuin- nozen, voor de titels van Ajuinprinses voor jonge iikoningin voor niet meer zo piepjonge dames, maal veel belangstelling. mits het hier gaat om partner naar eigen keuze op de hiteit die reeds ruime tonen van «The New Spirits», Wl verwierf en ander- een dinamisch ensemble, een Bat het doel, hulp ver- tango te dansen en verder wer- Lhartpatiënten, wordt den er punten verleend o.m. 'eerd. De Rode op de originaliteit en de kreati- ing en de «Vrien- viteit qua vestimentaire uitrus- L van de Vrijwillige ting. Ook het publiek dat weer jvcrs De Pelikaan» eens flink was opgekomen - de I dan ook best een nochtans ruime parkeergele- 1 in de rug gebruiken, genheid van de FFR aan de ■e ook traditiegetrouw Dendermondsesteenweg werd I wordt door de firma weer volledig ingenomen - berghen uit de Hoog- had gewoontegetrouw stem- |e zorgt voor valabele recht. Prinses werd onder alge meen applaus de werkloze ge- daten. vier voor elke huwde Muriëlle Van den eerst met een Bremt uit de Verbrandhof- straat. Dit nu bij haar tweede poging. Tweede werd Ann Raemdonck, 3de Kathleen Heyvaert en 4de Myriam Cau- taert. Van de 4 dames die in de running kwamen voor de titel van Ajuinkoningin bleek Al fonsine De Kerpel finaal de winnares ook al ging dit niet zonder enige kontestatie en awoertgeroep en al kwamen er zelfs rinkelende glazen en een dreigende vechtpartij bij te pas. Alfonsine De Kerpel uit de August Marcelstraat, schoot voor haar eerste poging in de roos en ging daarmede Rita Van Cauter, Jeanine Hey vaert en Annie Liefferinckx vooraf. LH Aalst. De nieuwe Ajuinprinses kan haar ogen niet geloven, (a) <e kandidaten voor de titel van Ajuinprinses en -koningin, (a) verkiezing van de Ajuinprins liep het zaaltje van ibley» aan het Eendrachtstadion meer dan eivol. is» is immers een titel die burgerrecht begint te in en een aanloop kan z^jn van een gooi naar de de titel Prins-karnaval Aalst, r Roger Bergh- Hofstaads Torensveld, be- dan ook een ge- diende bij een krantendi- nan, want in de zaal stributiebedrijf en karnava- Jerdaad een karna- list in hart en nieren bracht iance om te snijden een steengoede show als presentator Luc «pikkedief» met een zak k, doorwinterd kar- waaruit hij allerhande za- en aktief op tal van ken toverde waarop hij dan ifronten» een vala- telkens gepast inhaakte, ntje bijdroeg. ize titel hadden zich Tweede werd beroepsmili- s kandidaten aange- tair Jan Hunninck uit het >ch Van De Meers- Park De Blieck, reeds t de Bergekouter en tweemaal kandidaat ioossens uit de Bre- Arendprins doch zijn po- I lieten verstek gingen bleken vruchteloos. I Toch wil deze doordrijver He vier resterende ook a.s. zondag in het __irs was er echter Arendkarnaval als de «mo- knoeg materiaal om rele Arendprins» manifes- Q use karnavalfestivi- teren. Luc De Saedeleer Q brengen. De elfkop- die bij de presentatie de Iry elf is het na- spits afbeet werd derde en Al bestaande uit vierde was «de eitekasser», alprominenten erwtenpoffer Freddy Ot- dan ook werk op de toey. Een graaggeziene fi- Toch bleek dat één guur met een typisch ou- aat zowat met kop derwets beroep dat hij van luders boven de col- vader overnam. Een man bij litstak. die men zowat overal op he De Neve uit het sportmanifestaties met zijn gepofte erwten, een delika- tesse voor de liefhebbers, kan meemaken als kleurrij ke figuur. In deze kompeti tie had hij echter duidelijk ihinder sukses. Toch wil hij hogerop en zijn streefdoel is wel eens prins-karnaval van Aalst te worden, het summum voor de Aalsterse karnavalisten. LH Het is zaterdagnamiddag. Pa trick I staat vertrekkensklaar om naar het kinderbal in Erembodegem te gaan. Vrouwtje Rita moet nog even de kleine bij de schoonouders in Ninove brengen en dan be gint voor hen het karnaval in volle hevigheid. Er is in korte tijd heel wat veranderd. Vrij dag werd Patrick immers Ajuinprins 1985. Nog steeds onder de indruk begint hij te vertellen dat iedereen in de zaal het eens was met de uit slag. De jury had dus zijn werk goed gedaan. Een droom werd werkelijk heid. Zo ziet Patrick het. Hoe hij op de idee kwam om deel te nemen? «Binnen de karnaval- groep de Sjiepeerekes was er de vraag gerezen wie er zich voor de titel van Ajuinprins wilde kandidaat stellen. Toen kwam Jef Van Neck met de idee op de proppen dat hij wilde helpen bij de show.» Pa trick werd aangeduid en de bal was dus aan het rollen. Wie is Patrick I? Patrick De Neve woont aan het Torenveld nr. 18, in Hof- stade. Reeds jaren is hij lid van AKV De Sjiepeerekes. «De prinsengroep» voegt Patrick er fier aan toe. want binnen deze groep telt men drie prinsen: Goebby, Stefaan en nu Pa trick. Voor een karnavalist is de ver kiezing tot prins de bekroning van een hele karnavalkarrière. Patrick De Neve werkt als be diende in een krantensorteer- centrum. Het is zijn bedoeling om de karnavalvreugde bij de gehandicapten, mensen van de derde leeftijd meer kansen te bieden. Daartoe heeft hij nu ruimschoots de gelegenheid. Hij wil zich speciaal voor deze groep mensen inzetten omdat het om een vergeten groep in het karnavalgebeuren gaat. Verder wil hij een goede ver tegenwoordiger zijn op de kar- navalfeesten buiten Aalst. Karnavalgroepen uit Aalst die graag hebben dat Patrick I op hun feestjes aanwezig is, moe ten hem een uitnodiging stu ren. Voor Patrick I is de titel Ajuinprins nog maar een be gin. Misschien wordt hij vol gend jaar wel de nieuwe prins van Aalst, of van Oost-Vlaan deren? Ajoin Vrijdagavond 22.00 u. in het rokerige achterzaaltje van café Wembley. Aalst staat nu reeds te hossen en te springen in afwachting dat het echte karnaval nog moet losbreken. De verkiezing van Ajuinprins geeft echter een voorsmaakje van de wijze waarop het er de volgende drie dagen zal aan toe gaan. Plezier maken, lachen, drinken; kortom feest vieren op een manier die Aalst ais karnavalstad bij uitstek beroemd (berucht) heeft gemaakt. Voor deze verkiezing zjjn vier kandidaten komen opdagen. Luc II, Patrick, Freddy en Jan zullen een gooi doen naar de door hen begeerde titel van Ajuinprins. Vooraleer kan overgegaan ogenblikken had hij duide- er zelf een liedje op te worden tot de orde van de lijk last met de tekst. komponeren. Door het feit dag, stelt presentator Luc Patrick De Neve kwam als dat de muziek zo hard Peerlinck de jury aan de tweede aan de beurt. Gedi- stond, was de tekst ervan talrijk aanwezigen voor. rigeerd door Jozef Van niet altijd even begrijpe- William Hereman, voorzit- Neck, voorzitter van karna- lijk. Bovendien had hij ook ter van karnavalvereniging valvereniging De Sjiepee- de pech dat de techniek De Gaa Lowies; de ereda- rekes, bracht hij zonder hem in de steek liet, waar- me van Keizer Rob I; Kei- enige diskussie de beste door zijn show ietwat onsa- zer Bob van de Orde der show. Gekleed als inbreker menhangend overkwam. Witloofboeren; Herman met Zorromasker opende Jan Hunninckx tenslotte, Van Gijseghem ex-kandi- hij met het lied «Ik ben nen die ook kandidaat prins van daat prins karnaval; Lisette pikken dief» waarbij hij di- de Arend was geweest, le- Van Assche Ajuinkoningin verse attributen uit een zak verde wel een lovenswaar- 1984; Prins Karnaval 1985 tevoorschijn haalde die in dige prestatie. Hij zong im- Loeken Tatjen; Johnny een later stadium van zijn mers een tweetal liedjes «li- Marcoen, voorzitter van de show moesten dienst doen. ve», waarvan er zelfs één karnavalgroep De Mar- Naderhand bracht hij een. was zonder muzikale bege- coentjes; Olga De Smet; collage van karnavalschla- leiding. Een riskante on- P°I De Cremer, Mister gers, terwijl zijn persiflage derneming die niettemin Wembley; Marianne Cort- van Michael Jackson even- een welverdiend applaus hals. Etienne Van Heek eens geslaagd mocht wor- meekreeg. Zijn hunkering tenslotte, was de voorzitter den genoemd. Het meeste naar de Arend liet hij dui- van dit hele gezelschap. sukses haalde De Neve delijk blijken in de songs n*tiende Jefkesbal in de Sint-Annazaal is reeds lang oeid tot een volks karnavalbal waar het niet duur is r ambiance is en waar dus ook veel volk wil zyn. het jaren terug en is op gang als neger met zwar- >g steeds met het te bollen die uiteindelijk bestuur. Begonnen antraciet bleek te zijn, Jef onder impuls van Meyer, Jef Nimmegeers, itoor Jef Limpens Jef De Paepe, Jef Rimbaut, ;ze festiviteit een Jef Van Durpe en Jef Ver eer weg te denken heyen. ment op het pro- Nog niet zo lang geleden a van Aalst-karna- kwam er vernieuwing in het 4 hoeft immers niet bestuur en ook komen er het centrum alleen nu andere voornamen dan «ren en we zien dan «Jef» bij te pas, de naam de FFR, in het So- Jefkesbal is gebleven en de )entrum op Immer- belangstelling eveneens, op Sint-Anna heel Naar schatting komen er zo mavalesk spektakel, op zaterdagavond een deelgemeenten blijft 1.000-tal karnavalisten, irembodegem uitge- meestal verkleed, over de d, eerder nog steeds vloer, ihtere poging. Met de opbrengst van dit i animatoren bal, en met dit jaar de op Sint-Anna steun van «Unie», wxordt Jefkes die dan de ballonnetjeswedstrijd en naam aan het bal vooral het maandags kin- Mi. Jef Bojner, Jef derkarnaval gefinancierd, verleden zaterdag LH Aalst. De Ajuinprins is verkozen. Hij dankt het publiek, (a) Aalst. De machtsoverdracht bij de Ajuinprinsen, (a) Aalst. Allerlei vreemdsoortige en veelarmige figuren dwaalden de voorbije dagen in Aalst rond. (a) e kleine ging onder de tribune op zoek naar oeP (a) Aalst. De derde prijs was voor de Zieke Zjieratten. (a) w£IR mo*i Als eerste trad Luc II op het podium. Hij had zich het voetbalplunje van de Belgische Rode Duivels aangetrokken en debiteer de een tekst over het vrou wenvoetbal. Het eindigde met de verklaring dat hij zichzelf mooie benen toe mat waardoor de link kon worden gelegd naar het liedje «Jules Caesar». Daarna hulde hij zich in een Mexicaanse kleder dracht waarbij het liedje «Palomita» uitstekend pas te. Alleen was zijn play back show niet zo goed ver zorgd, want op sommige echter toeft hij zijn tanden als muziekinstrument be speelde. Hij sloeg er daar bij zo hard op dat er «per ongeluk» een viertal uit zijn mond verdwenen. Ook oogstte hij heel wat bijval met de op zijn persoon aan gepaste tekst van Jonny zoi ze. Dèarbij liet hij zijn dochtertje mee optreden waardoor hij bij de jury zonder twijfel heel wat punten scoorde. Derde in de rij was Freddy «den erwtenboer». In deze functie is hij in heel de stad bekend en dat was voor hem ook de aanleiding om die hij vertolkte terwijl hij ook even verwees naar het karnavalgebeuren in het verre Rio de Janeiro. Was de uitslag enigszins voorspelbaar waar het de toekenning van de prinsen- titel betrof, dan heerste er nog wat spanning voor de bezetting van de ereplaat sen. Patrick De Neve werd oververdiend gelauwerd, zelfs zijn konkurrenten wa ren het er roerend over eens dat hij de beste was, terwijl Jan Hunninckx, Luc II en Freddy respektieve- lijk als tweede, derde en vierde finishten. R.G. Aalst. Het OCMW moest er ook aan geloven, (a) Aalst. De voorzitter omringd dóór de nieuwe en de uittredende kantinière. (a)

De Voorpost | 1985 | | pagina 7