De Voorpost - 1.3.1985 - 13 Urmonde. lermonde. Heen girls Istokraten-robots i dermondi Mei deze prachtige limousine reed de dikste nek van de Lizamariekes mee in de stoet (v) Appels demonstreerde dan zijn kunnen. Keurig uitge dost, netjes op rij en flink spelend met zeer afwisse lende muziek. De Cornellekens in smo king. Je moet het meema ken en dat dan nog naast een nieuwsoortig vuilniskar die meer weg had van een baggermolen. Maar qhet moet de toekomst zijn, al thans dat menen de Cornel lekens die zeggen dat men teveel betaalt voor het op halen van het huisvuil, al zal dat in het jaar 2000 nog meer zijn. «Is a voilkerre a betoildj» vroegen ze aan de toeschouwers. Het Nadia Team uit het Keur had moorsoldaten op- getrommeld en dat *allu- Dendermonde. De Wardjesvrienden, in de uitslag vooraan terug te vinden, voorspelden deerde meteen naar de een toekomst met niets anders dan robots (c) uitgedost. Met rood ge schilderde neuzen, gekleur de haren en een speciaal blauw-wit streepjespak, speelde deze harmonie goed in op het hele gebeu ren. Dat was origineel en verdient navolging. Gehuld in een warme plui- menvacht en dus gewapend tegen een koudegolf, haal den de Skoezieboys enkele helse toeren uit. Voor hen zal het allicht hard zweten zijn geweest in dit warme plunje onder een schitte rend lentezonnetje te mo gen opstappen. De Skoe- zie's houden van avontuur, dat blijkt dan ten over vloede uit het jungle tafe reel dat ze op hun. praal wagen meevoerden en waar we naast een kamp vuur ook meenden een kro kodil te hebben ontdekt die zowaar een volwassen man netje had opgepeuzeld. Met de Kastelse Pallieters zit je weer in een ander soort praalwagen. Meer het £)endermonde. De Stouseplekkers, een en al glimlach. De ruimtependel was dan toch showelement, minder het karnavaleske. De Pallieters k,aa' Slaakt (c) brengen elk jaar een mooi minder fraaie toestand al- drukke afgewerkte wagen en dit daar als gevolg van de aan de werkzaamheden provincialebaan •vrouwtjes (Iv) De Lisamariekes uit Oude- gem, die in de komende weken en dagen triomfen zullen beleven, waren er ook weer bij. Zoals steeds met een biezonder geslaag de en geordende groep. De Dikkenekken met pech on derweg, zo luidde het tema dat zij brachten en waar- empel, het waren stuk voor stuk dikke nekken, gekleed in een fraai rood-blauw pak. Maar de grootste dik ke nek, die zat in een pracht van een limousine, met een sigaar en enkele kilo's in zijn bek, de massa gade te slaan. Helaas, zijn prachtig karretje moest worden getrokken en de gradeerde daarmee tot een doodgewone auto. De Pauwkens uit Wetteren stapten dan mee op in de stoet en gaven die met hun prima muziek een feestelijk kachet mee. Na hen ver schenen de Polderboeren op het toneel. Zij hadden in de loop van de maand augustus duidelijk naar de televisie en naar de Olym pische Spelen gekeken en kwamen tot de eensgezinde vaststelling dat de Russen het olympisch goud koud had gelaten. Vandaar dat de Russische beer de Amerikaanse Do nald Duck de rug toekeer de. De deelnemers zelf wa ren ook hier biezonder mooi gekleed in stars en strieps. Op de wagen wer den enkele olympische dis ciplines met een wonder baarlijke glimlach uitge beeld. Over 't Stamclubken kun nen we alleen maar schrij ven dat die schitterden door hun afwezigheid. De Gremby's waren er daaren tegen wel. Nog wel met een ruimteavontuur. Ook hier weer een opvallend mooie kledij van de groep in een hypermodern gesneden ruimtepak. Gegroepeerd rond een hagelblanke space shuttle die naar ons gevoe len een ietsje te makkelijk was uitgevallen, stapten ze mee op. De Koninklijke Harmonie Sint-Cecilia had zich voor de gelegenheid karnavalest Dendermonde-Mechelen Als laatste muziekkorps trad de Koninklijke Kato- lieke Fanfare «De Kinde ren van de Schelde» aan en ook hier weer niets dan woorden van lof voor dit korps. Van de Boemeleirs waren we zo verbauwereerd dat we vergeten zijn er iets van te noteren. Sorry daarvoor. En KV De Kuiper uit Sint- Gillis, was met «Mong en zijn vieze gasten», met an dere woorden een aantal Zorro's, blijkbaar al moe voor de stoet goed vafi start was gegaan. Zij zaten im mers lusteloos op een wa gen wachtend op betere tijden. Bleef dan rijbaan Piet me; sprookjes van duizend nachten. Dendermonde, zo vernamen we is de stad van 't Ros (ideaal voor een rij baan) en van 1000 kemels (goed voor de karnavalis- ten). Op de wagen van Rij- Dendermonde. De Cornellekens hadden een nieuwe vuilniswagen uitgevonden (v) jaar maakte men daar geen uitzondering op. Maar het tema van het zo mysterieu ze Verre Oosten kan naast een mooie kledij ook kar navaleske dimensies aanne men. Al moet men dan af stappen van het al te stati sche gedoe dat de Pallieters erop na hielden. Met de Roeffeleirs werd een stukje nationale politiek opge haald. De Mont Louis is misschien bij velen al op de achtergrond geraakt, maar voor de Roeffeleirs leeft deze ramp nog. Een stuk geslagen boot, boordevol kritiek aan het adres van iedereen die van verre en dichtbij bij het Mont Louis- schandaal was betrokken zal allicht ook bij de vele kijkers herinneringen heb ben opgeroepen aan min der fraaie dagen uit 1984. De Katolieke Muziekmaat- Qendermonde. De dikke nekken van de Lizamariekes waren er ook bij (v) schappij Sint-Cecilia uit Dendermonde. De Roeffeleirs haalden zowaar de Mont Louis uit de Noordzee naar Dendermonde (c) baan fiet kregen we dan ook enkele van die kemel te lezen. Zo komt er ee nieuwe E3 op de Sint-C nolfsdijk, werd de doo steek van Baasrode geh< keld en werd Dendermoi de de stad van de verkee saderspatten genoemd. Allemaal zaken waarmi we dagelijks worden g konfronteerd. Daarmee was de kous a De stoet die uren na h vertrek voorgoed over c eindstreep bolde, kenc dan zijn apoteose op e Grote Markt waar hij wei geschouwd door duizende mensen. En daarna volgd. nog de prijsuitreiking of het stadhuis en werd er nog lang, nog heel lang gevierd in de plaatselijke herber gen. De middenstanders- herbergiers kregen er haast het schuim op de lippen De Gremby's hadden een space shuttle bij en verder ruimtemannetjes en De Skoezie boys haalden helse toeren uit. Maar op het eerste zicht zien girls (v) geslagen. jury een massa punten, tide Kludingen goed Terecht. uit Wichelen Met Honky Tonk,Jazzclub we naar Moskou, zit je meteen in een andere armtierige wagen, sfeer. De jazz uit de goede er rekening mee hou- oude tijd in al zijn glans en dat in Moskou nog glorie, door de mannen van sneeuw liggen en de Honky Tonk zelf ge niet alle Moskovieten bracht in een onvervalste op kunnen, toch stijl van de grote streeppa- behoorlijk. Uitgedost rades uit lang vervlogen tij- kostumes van kozak- den. Een stukje aparte probeerde deze groep sfeer in een karnavalesk ge- warm te houden met doe en fel gesmaakt en ge rijdansjes. En dan waardeerd door het mu- het tijdperk van de ziekminnend Dender- in met de Ward- monds publiek dat weer al The Robots, eens gul was met zijn hand- Dopkaarten, Z-kaarten, Sabena aandelen, kruisra ketten, plantgoed af moes, Appelse vlaaien, Derre- meonds kopvlees en ga zo maar het rijtje af. Tot en met dameslingerie, die toch ook Belgisch is, of wat had je andes wel gedacht. Dat koning Boudewijn, in lig gende houding, op de koop toe nog een speechke af stak over de uitvoerpro- dukten van zijn land, vond iedereen biezonder geestig. Zotterkantnie had de juiste karnavaltoon aangeslagen. ook van Flander's weggelopen, Prachtige en meisjes in zil- pakken, hor en stotend bewegend Zelfs hun aange- en haar was grijs ge en dat gaf hen een mooier uitzicht, werkrobots stapten op. mooier pakken, van flikkerende en lampjes. Zij met hen een reus- robotautomaat mee voor deze uit- overigens van de geklap. Kwam dan Zotterkantnie en meteen was het hek van de dam. Dit moest het zijn, dit is en was Belgisch op en top. Met koning Boude wijn en de hele hofhouding erbij. De karnavalisten van Zotterkantnie brachten zo wat de faam en eer, de grootheid van ons land in beeld... met stootkarretjes. Jawel. Daarop trof men al les aan wat ons dagelijks bij de andere volkeren aan kondigt als een groot land: speurneuzen van Belle mans, broeder Godelieve- wijn, CCC lidkaarten, Ook de Mont Louis De Troep uit Denderbelle is nog maar aan zijn drieda- gen in het Klein Kasteeltje toe denken we. Eerst en vooral was het eerste voer tuig koppig als een Belgi sche soldaat en zelfs de hulp van Mr T kon daar niets aan verhelpen en in de tweede plaats is er niets grappigs aan soldaten die in legervoertuigen door de stad rijden. Zelfs een kon- fettikanon kan daar niet veel aan verhelpen. Deze jongens verdienen evenwel krediet, men moet tenslot te iets beginnen.

De Voorpost | 1985 | | pagina 13