J- De grote en de kleine k Philatelia Alosta», jubileert: vijftig jaar n «koninklijk» Dngerenorganisatie Quasi: et gaat hem om de stijl Boek in de maak over kunstschilder Stef De Pauw Ouderkomitee Oudegemse meisjesschool op de planken Voordracht over Ernest Claes in Temse Abakadabra in Kalleke Step Theater De Voorpost - 1.3.1985 - 17 nder Hatelia Alosta» vierde verleden maandagavond in haar door eigen zorgen i.s.m. de die t ntkaartenclub Aalst heropgefriste «filateliezaal» in de Kattestraat haar gouden naer ileum. dot btelia Alosta. oudste en naar het zeggen van de leiding nog steeds de sterkste kterse postzegelklub, deed zulks met een denderende feestavond waarbij ruim 120 hi aanzaten aan een gratis eetfestgn met twee zeer valabele gangen. gankelijk zijn voor iedereen op de weekdagen van 14u. tot 18u. en op zaterdag en zondag van 10 tot 18u. Deze tentoonstelling wil een beeld ophangen van alle facet ten van de filatelie. Daarnaast zal er ook ruime aandacht besteed worden aan de geschiedenis van de club. via oude dokumenten en ge schriften. Een derde luik wil een sfeer beeld ophangen van het jaar 1935, jaar waarin onze klub werd gesticht. Bij die gelegenheid zal er ook een jubileumboek worden uit gegeven waarin enkele onuit gegeven filatelische artikels worden afgedrukt. Er zal ook een «Bloemlezing» in te vin den zijn van de meest markan te stukken die onze leden in hun bezit hebben. Dit boek zal op de tentoonstelling te koop worden aangeboden. Een volgende manifestatie die gepland is, is «De Schaal Fons Singelijn». Deze tentoonstel ling heeft plaats op zaterdag 31 juli en zondag 1 augustus, eveneens in de zaal van het Belfort. Aan deze tentoonstelling mo gen alle filatelisten deelnemen die in 't verleden nog geen prijs behaalden op een ten toonstelling. Alle disciplines zijn er toege laten. Ondertussen kunnen postze gelliefhebbers elke maandag avond vanaf 19 u. terecht in de filateliezaal, Kattestraat 33. Achteraan, 1ste verdieping. Steeds welkom. op dag 50 jaar terug, nl. 5 februari 1935, werd deze opgericht door een aantal Bgelliefhebbers en alhoe- zë in haar prille jeugd werd afgeremd door de ^omstandigheden, werd leugel niet gevierd. Aan die destijds «gemobili- waren. werden immers postzegels toegezonden re werden tevens op de gehouden van wat in de gebeurde En ook al wa- er al eens strubbelingen, het 20-jarig voorzitter- p van Robert Van den |ie, alias prins Bob die het zeggen van de huidige fritter Urbain Lecompte r philatelia Alosta» heeft :fd. bleef de club steeds Philatelia Alosta heeft enboven ook een sociale kulturclc dimensie, in 1946 stond ze de igst van haar tentoon- 10 jaar P.A.» af voor üisatic van het gedenkte- opgericht ter ere van de igsslachtoffers op het Vre- :in. En toen in 1963 onder Bert Van Hoorick de e Week van de Kuituur» ook P.A. op het :t heel wat inbreng. KARNAVAL Na het eetfestijn en het offi cieel gedeelte kwam Bob op zetten met vereremerkingen. diploma's met de nodige stem pels. getuigschriften, brevetten en vooral... geschenken. Paul, Michel, Urbain en Ray mond ontvingen het officieel diploma van «sponsdrager» met daarbijhorende versierse len van hun titel. Marcel werd de officiële «gatenstopper» Freddy, Lutgarde en Monique werden zelfs verheven in de «Orde van Rubens». Danny Denayer, voorzitter van de Prentkaartenklub die blijkbaar ook van elektriciteit wat af weet en duchtig meehielp kreeg nog een paar appelsie nen mede en daarbij een voor hem o zo nodige «lange arm» plus een sterke lamp om beter inzicht te krijgen in eerder duistere stadhuisaffaires waar na Bob namens een aantal schepenen geschenken uitreik te en alle dames in de bloemen werden gezet en de heren ge parfumeerd. Verdere aktiviteiten Na dit eerder ludiek einde van de eerste feestavond volgen nog heel wat philatelische hoogstandjes in dit jubileum jaar. De volgende manifestatie om het jubileumjaar te vieren is een educatieve postzegelten toonstelling. Deze wordt ge houden in samenwerking met het Stadsbestuur, in de zaal van het Belfort en heeft plaats vanaf 31 mei tot 9 juni. De tentoonstelling zal gratis toe- KLIJK haar start naar de had schepen Chris nog de eer aan voorzit ain Lecompte het bre het koninklijk hof j Philatelia Alosta de oninklijk» mag voeren reiken. Wat op algemeen s werd onthaald. eer nieuw jongerencentrum in Sint-Niklaas. Parisiana zorgde voor entertainment openstelling (Iv) i8m l-Niklaas L' l i vroeger in de Dalstraat in Sint-Niklaas de schikking van jonge kun- ,lsU -klub was, is nu Quasi, een vernieuwd jonge- stenaars en er zal ook kul- wntrum dat donderdag 21 februari geopend tuur met «kleine k» gepro- 1 Quasi 1 staat voor taverne, Quasi 2 voor moot wonton. i De grootste ■J «.eueapressie^sage en Quasi 3 voor happe op"^ [en ammatte. Drie ruimtes die een antwoord op dens p^,, en 11 Werk veranderende levens- en ontspanningsge- zomeer. toten van de Wase jongeren willen brengen. Momenteel loopt in quasi 2 "bij werd de nieuwe stijl centraal gesteld. reeds een tentoonstelling met werk van Mare Sche- lassieke jongerenbewe- heid zonder drang moet pers. Zaterdag 2 maart gaat bilf m bebben hun tijd ge- groeien, waar jongeren de Quasi op de zigeunertoer zei René De Winne, kans krijgen zich te ont- met een optreden van Piot- M ®een sekretari8 van plooien op de manier die zij to's. Vrijdag 8 maart draait i Moyson tijdens de willen. Aldus De Winne. alles rond Cover-art en 9 1 ings toespraak Daar- Quasi 1 zal zich vooral tot maart is een talkshow met t' Bloeg v z w. Mutualisti- de jongeren richten. De be- Marcel Vanthilt van Arbeid jongeren Sint-Niklaas zoekers zullen er nu en dan Adelt, Jacky Huys, journa- loui ^Uasi de weg van de geconfronteerd worden list, en Pieter Hanssen als i jongerenorganisatie met kleine muzikale optre- moderator gepland. Er zal bd organisatie waar dens en talk-shows. In Qua- gepraat worden over gevoel van samenhorig- si 2 staat de ruimte ter be- lino- en ione-e Kunstschilder Jef De Pauw (1888-1930) is meer dan ooit 'in'. De Pauw woonde op de Veile in Temse. Een paar jaar geleden nog verscheen over hem in Zwitserland een uitvoerige kleurenbrochure in drie talen. Momenteel wordt gewerkt aan een boek over Jef De Pauw. Initiatiefnemer was Albert De Ryck, eer vurig bewonderaar van de kunstschilder. Aan het boek wordt door drie mensen gewerkt Luk De Ryck schrijft de biografie; Roger Geerts behan delt de kunst van Jef De Pauw en haar evolutie; Albert De Ryck laat zich in met het verzamelen van bronnen, het opsporen van getmgen(issen) en het inventariseren en lokalizeren van het (erg versprei de) werk van Jef De Pauw. Albert De Ryck is ook verantwoordelijk voor de tentoonstelling die zal gekoppeld worden aan de publikatie van het boek. Mensen die menen over dokumentatie of informatie te beschikken die dienstig zou kunnen zijn voor de samenstelling van de biografie, en die deze willen ter inzage geven, kunnen zich steeds wenden tot Luk De Ryck, Steendonckstraat 132, 2690 Temse. tel. 03/771.10.43. Zij die in het bezit zijn van werken van Jef De Pauw of tips kunnen geven die belangrijk zijn voor de inventarisering van zijn werk en (eventueel) de tentoonstelling, kunnen zich richten tot Albert De Ryck, Lauwershoek 6 B, 2690 Temse, tel. 03/ 771.18.39. De uitgave van dit boek wordt voorzien in 1986. De vereniging Spirit onderzoekt de mogelijkheden tot publikatie. Dendermonde. De toneelgroep van het ouderkomitee van de meisjesschool van Oudegem (v) De kogel is door de kerk. Na vele jaren van stilte heeft het ouderkomitee van de meisjesschool het roer in handen genomen en is gestart met de toneelspeelkunst. Voor beter kinderteater in Aalst Wie graag beter en meer verstaanbaar kindertheater wil leren kennén, kan hier voor terecht bij «jeugdwer king Team vzw», Driesleu- telstraat 51. U kan er niet alleen een kijkje nemen achter de schermen. U kan er ook onder degelijke be geleiding een kadervor- mingskursus volgen. Een waarom zou zelf niet aktief aansluiten bij Team. Deze groep zette reeds een eerste projekt op de plan ken dat de titel «Op het nippertje» meekreeg. Heel wat bijval werd ermee geno ten in de hele regio Aalst. Maar Team wil meer. En beter. Daarom werd beroepsak te ur en -regisseur Philip Lepez onder de arm geno men om de nieuwe produk- tie te begeleiden. Iets wat in kursusvorm aan alle ge- interesseerden kan worden medegedeeld. Start voorzien op zaterdag 2 maart te 14 uur in het Stedelijk trefcentrum. Voor verder info bellen naar 053/ 77.19.89 en vragen naar Johan. Als eerste stuk opteerde men voor «Wie krijgt een baby?» een dolle klucht van Hans Sturm en Fritz Jacob- stetter. Men zag het grootst en schreef dadelijk vier op voeringen in op de kalen der. Twee ervan zijn onder tussen voorbij (22 en 23 fe bruari), maar wie nog niet is gaan kijken, hoeft zich geen zorgen te maken op 1 en 2 maart is men nog steeds welkom in de feest zaal van de meisjesschool, waar het doek om 20 uur opengaat. Regisseur van dit stuk is R. Van Damme die zich een beetje op glad ijs waagt. De uitvoeringen kan en mag men immers niet vergelij ken met deze van gerenom meerde liefhebbersgezel schappen, zoals de a tad Dendermonde er enkele be zit. Wat echter alle lof ver dient is de wijze waarop alle akteurs en aktrices zich hebben ingespannen en hun uiterste best hebben gedaan om «Wie krijgt een baby?» ten uitvoer te bren gen. Niettegenstaande het voor praktisch alle spelers een eerste kennismaking was met toneel, is het stuk tijdens de eerste uitvoering toch uitgegroeid tot een prestatie waarop de leden van het Ouderkomitee te recht fier kunnen zijn. Wel iswaar moet er hier en daar nog wat worden geschaafd en gewerkt, maar het aller belangrijkste is dat een nieuwe impuls werd gege ven aan het toneelleven in Oudegem. We wensen het ouderkomitee dan ook van harte veel geluk toe met dit initiatief en hopen dat zij verder zullen gaan op de ingeslagen weg. Het eerste optreden kan allicht bij ve len de liefde voor het toneel voorgoed hebben losge weekt. Trouwens, wie zin heeft om een volgende keer mee te spelen, kan steeds terecht bij het ouderkomi tee. De spelers willen we dan ook geluk wensen en danken voor de prestatie die werd geleverd. Voor een eerste optreden was het pri ma te noemen. De toeschou wers hebben in elk geval de akteurs en aktrices met veel punten bedacht. Humor in het zakenleven Voor het CMBV gewest Aalst spreekt op dinsdag 12 maart te 20 u. Claes, prof aan de Universitaire Faculteit Sint-Ignatius Antwerpen over «humor in het zakenleven». Een portie stuwen, de gist van inspiratie en het aroma van de humor... gouden weg naar motivatie in het beroepsleven. Een boeiende avond voor iedereen maar meer spe ciaal voor zelfstandigen, vrije beroepen en KMO'ers. Dit in de Century Salons, Bruggenhoek 3, te Zot- tegem. Deelname in de kosten: 395 fr., snackbuffet incluis. Inschrijven bij: Mevr. Gailly, Ninove, 054/33.11.95; Mevr. De Graeve, Erpe, 053/21.29.73; Mevr. Fleu- rinck, Mere, 053/21.91.23. (lh) Lokeren heeft zijn Coppe-Kring Lokeren heeft nu ook zijn Coppe-Kring, dat is een kulturele vereniging die tot doel heeft ontmoetings kansen te scheppen en te bevorderen voor mensen uit Lokeren en de rest van het Waasland. De kring zal kulturele en edukatieve uitstappen organizeren, periodieke informatie verstrekken over socio-kultu- rele onderwerpen via een algemeen vormend tijd schrift en de kulturele eenheid tussen alle Noord- en Zuidnederlanders, ook al wonen zij buiten de staats grenzen van Nederland en fielgie. bevorderen. Van uit een heel nederlandse samenwerking gaat men de tijdseigene nieuwe geestestromingen onderzoeken en toetsen aan de fundamentele waarden van de westerse beschaving. Het symbool Coppe, de kip uit de Reynaertsage, werd gekozen omdat de (Waalse) haan Vlaanderen konstant op de nek zit. samenhorig- si 2 staat de ruimte ter be- ling en jonge re nkultuur van de hedendaagse mu ziek. 16 maart is er kon- cert podium. Zaterdag 23 maart hypnozevoorstelling en 24 maart goochelact door Roland en Partner. Quasi sluit maart '85 af met de Give Buzz Band, swin gende bluesrock. Naar dit programma te oor delen doelt men naar een konkreet beleid. «Aldus worden de behoeftenpatro- nen van de jeugd tijdig on dertekend», zei Bert Taf fijn, hoofd van de dienst vakantie- en socio-kulture- le werking van Bond Moy son toen Quasi opende. De inhoudelijke werking, zo zei hij, zal zich toespitsen in Quasi 4, waar het socialis tisch jongerenwerk bena drukt zal blijven. Openingsuren: woensdag tot en met zondag van 14 tot 01 uur en gesloten op maandag en dinsdag. R L 1001 veedse Karekietjes irengen gezellige avond ine p zaterdag 2 maart brengen de Karekietjes 'c' in de zaal Volkskring vanaf 20 uur oen avond t,c Jordevol dans, zang en toneel. Het is de opvoering L'P een musical die de veelbelovende titel «Het offertje van mijnheer Van Dalen» meekreeg. Wat 1 in dat koffertje zit, is en blijft voorlopig een lls adsel jl' te musical steekt de draak met de spuitbusindustrie n is dus een spottende komedie op de vele sprays en Mt irstuivers die ons onze zuivere lucht willen ontne- len. Dat dit land «Spraysilië» heeft, is dan ook rm ormaal te noemen De musical wordt gebracht in regie van Frans De Croock. Hij regisseerde ook vorige musical «Sprookjeshutsepot». Zang en nam de dirigent Anne-Marie Bollengier-Vinck haar rekening. De uitvoerders zijn dan de leden het Karekietjeskoor. aperitiefje dat wordt aangeboden bestaat uit een icarrousel van reisliedjes. Daarna wacht de tdschotel Vrijdag 15 maart-20 u. - feestzaal gemeentehuis: Dit jaar is het 100 jaar geleden dat Ernest Claes in Zichem werd geboren. Naar aanleiding van deze verjaardag zijn heel wat initiatieven genomen: uit gave van een postzegel, rond reizende tentoonstelling, pu blikatie kunst-, kijk- en lees boek. vervaardiging bronzen beeld 'Dc Witte', langspeel plaat 'Wannes Raps', bewer king van 'Charelke Dop' door de Vlaamse televisie en de or ganisatie van voordrachten rond Ernest Claes De motor achter dit jubileumjaar is het Ernest Claesgenootschap, Brusselse Steenweg 142, 3009 Hcrent-Winksele. Overtuigd van de betekenis van Ernest Claes en zijn unie ke plaats in de Vlaamse letter kunde heeft ook het gemeente bestuur van Temse ingespeeld op voormeld imtiatieven- pakket. Het organiseren van dc rond reizende tentoonstelling bleek jammer genoeg niet mogelijk, daar de muscumkalender (Ge meentemuseum) volzet was Wel kocht het gemeentebe stuur exemplaren aan van het kunst-kijk-lcesboek 'Omkij ken naar Ernest Claes 1885- 1985'. Tevens vindt de voor dracht rond Ernest Claes ook in Temse plaats. Deze is voorzien op vrijdag 15 maart, om 20 u.. in de feest zaal van het gemeentehuis. Het thema is 'Een andere Er- nest'. Spreker is Jan Van He- melryck. voorzitter van het Ernest Claesgenootschap. De toegang is gratis. Iedereen is welkom. Dendermonde. Elise Eeckhoudt probeert nog te sussen, of het lukt kan je vrijdag en zaterdag horen (v) Het nieuwe stuk van Kal leke Step «Abakadabra» werd reeds een paar weken geleden aangekondigd. De repetities zijn zo goed als afgelopen en op zondag 3 maart (dus niet op zaterdag 2 maart zoals eerst aange kondigd) gaat het stuk in première. Vpor dit stuk kwamen er weer een aantal nieuwe poppen bij, wat de reeds respektabele poppen familie nog deed aangroei en. Ook een aantal rekwi sieten, meubeltjes en de- kors werd netjes op pop- penmaat nieuw gemaakt door Gust Diericlpc, pop- penmaker en leider van het gezelschap. Hij stond ook in voor het schrijven van het stuk, naar een oude ver telling De grote tovenaar, Aba kadabra heeft een lief prin sesje omgetoverd omdat ze - wat dacht U? - niet met hem wou trouwen. Kalleke Step, de guitige hoofdfi guur van het theater dat zijn naam draagt, is na tuurlijk de aangewezen man om alle problemen op te lossen. Dat er heel wat tovenarij en spannende si tuaties bij te pas komen, spreekt natuurlijk vanzelf. Het ganse verhaal wordt ten tonele gebracht door de poppen Abakadabra, Kalle ke Step, de prinses, oen prins, Liesje en haar groot moe, een jager, een lakei, een wolf. een arend, een slang en een vüeg. Om al deze poppen tot leven te brengen ziin touwtjestrek kers nodig en dat zijn deze keer Robert Van der Veken, Julia Pauwels, André Velle- man, Julien Van de Winckel, Lydia De Backer en Tine De Visscher. Voor de geluidsopnamen en - weergaven zorgt Fred Scholliers en Guy De Proft zorgt ervoor dat alles in het juiste licht staat. Voor de algemene regie is Gust Die- rickx verantwoordelij k In de zaal zorgen bij de optre dens Lou De Leenheer en Lieve De Saeger voor de be geleiding. Misschien ten overvloede herhalen we nog eens de plaats van het gebeuren: het Dendermonds Mario nettentheater is gevestigd in de Sint-Elooistraat in de Dendermondse deelge meente Grembergen. De Sint-Elooistraat is de straat die uitkomt rechtover de hoofdingang van het voet balplein van de KAVD. Kalleke Step is er steeds in geslaagd zijn toegangs prijzen zeer demokratisch te houden: de kinderen be talen 40 fr. Komen er broertjes of zusjes mee dan mogen die er in voor 30 frank. Ook groepen betalen 30 fr. per kind en volwasse nen zijn eveneens welkom aan de prijs van 60 fr. Aba kadabra wordt gespeeld op zondag 3 maart, op zater dag 16 maart en op zondag 17 maart. De vertoningen beginnen steeds te halfdrie in de namiddag. Toneelgroep Prutske uit AffLigem zoekt piepjong talent In de maand november van dit jaar brengt de toneelgroep «Prutske» uit Affligem zes voorstellin gen van het stuk «Zwijg kleine». In deze produktie speelt een jongen van 12 jaar de rol van Eddy, de plechtige kommunikant van de familie. Prutske zoekt kandidaten voor deze rol en zal een keuze doen uit de jongens die zich aanbieden op de audities van zaterdag 9 maart e k. van 14.00 tot 15.00 uur in het Parochiecentrum van Hekel gem en van 15.30 tot 16.30 uur in het Parochiecentrum van Teralfene Bijkomende informatie kan steeds worden bekomen op het sekretariaat van Prutske, Mazitstraat 1, te Hekelgem (053/66.39.78).

De Voorpost | 1985 | | pagina 17