'weehonderd jaar Koninklijke [armonie St.-Cecilia Lebbeke P. Stuy ver beschrijft het leven van Fr. Van Hallum 1 Boeiend koncert van Pro Civitate-laureaten Regiofilm «Dream Time», fotorecycling' door Marc Schepers Tentoonstellingen in het Waasland De Vriendenbond koncerteert in Berlare De Voorpost - 1.3.1985 - 19 tr belofte van vorig jaar getrouw, biedt de Koninklijke inie St.-Cecilia aan haar trouw publiek dit jaar een li koncert aan. In het kader van de viering «Harmo- t20O», opgezet naar aanleiding van het tweehonderdja- L bestaan van deze Lebbeekse muziekvereniging, werd ■jaarlijks kunstkoncert omgedoopt tot «Jubelkoncert». ja to ren beschou- e manifestatie over al als een dankbetui- igaan de zovele sympati- fei.en - afgestorvenen en die het al bij al maakten dat in dit r van de Muziek, het bele eeuwfeest van de kan gevierd zijn daarom ook tevre- dat er opnieuw kan ge- ird worden op de litionele eerste zaterdag maand maart. Een lO-jarige harmonie is «wens aan zichzelf ver- ht een traditie in ere te iuden .ui negende koncert in rij 1 ook plaats op za- maart, te 20 u. in de Grote Zaal van Ons Huis. Het programma van het eerste deel vermeldt «Inlei ding» van Jean Segers, «Virginia» van Jimmy Pa- resco, «Robert Stolzsukses- sen» (bewerking van M. Everaerts), «Goud en Zil ver», van Franz Lehar, «Air for winds» van André Waignem en «Hongaarse Dansen nr. 5 en 6 van Jo hannes Brahms. Na de pauze volgen nog «The syncopated clock» van Leroy Anderson, «Sonate in Blue» van L. Van Beetho ven, «Lawrence of Arabia» van Maurice Jarre, «Mo ment for Morricone» van Ennio Morricone, «Can't ta ke my eyes off of you» van B. Crewe en B. Gaudio, «Si natra in Concert» (bewer king J. Nowak en «Souve nirs» van Francis Peel- man. De jubilerende harmonie staat uiteraard onder de kundige leiding van Fran cois Peleman. Net als de vorige jaren berust de pre sentatie in handen van Wil ly Meert. Een bijzonder ge lukkig toeval is wel het feit dat de dirigent in dit jubel jaar precies tien jaar het dirigeerstokje hanteert in de harmonie. Voor deze prestatie zal de chef - want zo wordt hij genoemd door muzikanten en bestuursle den - vanzelfsprekend op passende wijze gehuldigd worden. Wie de vorige acht koncer- ten heeft bijgewoond en dat waren er elk jaar vele hon derden en inzage zullen ne men in het programma van dit jubelkoncert, is het bij na onnodig te verzekeren dat op 2 maart a.s. in zaal Ons Huis, opnieuw genoten zal kunnen worden. Pierre Van Rossem !T1 Amadeus k' W A N ozart heeft het niet langer dan 35 jaar linnen harden op deze wereld, maar zijn muziek is jnsterfelijk gebleken. Hoewel, voor velen onder ons zal de enige Mozart bagage wel beperkt blijven tot de «Kleine Nachtmusik». n') Milos Form an, Tsjech en meesterlijk regisseur van 's het Koekoeksnest, Hair en Ragtime zag een paar jaar terug een toneelstuk gemaakt naar het turbu- lente leven van Mozart. Meteen was het Amadeus- projekt geboren met als uitgangspunt Mozart's muziek. Samlieri is een gerespekteerd komponist aan het hof keizer Jozef en op een dag komt Mozart iedereen met zijn kunstjes. Salieri onmiddellijk in JS tegenaanval want aan zoveel sprankelende ideeën ^jhad hij zich niet verwacht. Salieri houdt er een jobsessie aan over, met één doel dat erin bestaat Ifoeart de das om te doen, maar genialiteit is niet in te tomen. Drie uur heeft Forman nodig gehad om zijn verhaal v kwijt te raken, maar het zijn drie uur van hoog niveau, van sprankelende frisheid die deze film nu J reeds maanden lang volle zalen doet trekken. 1C* Üpl&sh Een jonge man die eigenlijk niet schijnt geboren te ijjn voor de liefde heeft het op een dag dan toch goed pakken, alleen is zijn trouwe vriendin nogal van it speciale soort, met name een heuse zeemeermin, het hele verhaal zal hij haar toch volgen in de 1e. jen al die onzin die tegenwoordig over onze oofden heen wordt gedeponeerd is deze komedie ij leuk, zowel in onderwerp als in uitwerking. Een tussendoortje voor onhandige avonden. rple Rain ookfilm gebouwd rond het rockfenomeen Prince. >t verhaaltje doet niet terzake, maar als dokument r een artiest die het tegenwoordig in muziekland Irg treft is Purple Rain zeker een aanrader. Jnder Fire "j kalst Purple Rain/Splash/Private School/Under Fire/ M madeu8/Concrete Jungle/Samancha. w Bhostbusters Op een kwade dag worden er in New York spoken «zien, echte nog wel, die de hele leefgemeenschap het leven zuur maken. Kan het dan ook anders dat u de zopas opgerichte firma «Ghostbusters» gouden laken doet en amper de oproepen om hulp kan «antwoorden. Gelukkig komt alles na een pocalyptisch schouwspel flink in orde: spoken weg en het volk gerust weer de straat op. Kolder, sciènoe-fiction en horror zijn de hoofdingre diënten van deze pittige Film, hoewel er aardig werd egluurd naar het werk van Steven Spielberg. Deze film was in Amerika de grootste kaskraker van het voorbije jaar. 8 lendermonde Gremlins/Ghostbusters/Babysmurf 'lf Oreystoke Nieuwe en iets meer doordachte visie op het Tarzan- verhaal, waarbij kreten als «Me Tarzan-You Jane» üjn weggelaten Niet zomaar een verhaal A la Weismuller maar een jl nablijvende interpretatie over hoe het eventueel zou kunnen; maar achteraf beschouwd toch vrij verve ld lend ondanks het Engelse vakmanschap dat in deze film werd gelegd. "ranees w Nog niet zo heel lang geleden regisseerde Blake Edwards S.O.B., film over de vooral negatieve «spekten in de glitterstad Hollywood. Een tema dat navolging heeft gekregen in de verfilming van het turbulente leven van Frances Farmer, een aktrice ne teen eigenzinnig karakter en dat is wel het laatste waar ze in Hollywood gediend willen mee rijn. Frances had haar eigen politieke meningen, wou niet in de kontraktpas lopen van haar produktie- maatschappij en ze had daarenboven nog een onwil lige moeder die er alleen op uit was om van haar dochter een beroemde en rijke vrouw te maken. Stof genoeg dus voor twee uur pellikule. i n het middelpunt van deze film staat «Jessica lange» die een ware «tour de force» maakt waar je heel even stil bij wordt. Lange maakt haar debuut in do remake van King Kong, redde The postman always rings twice van een zekere teleurstelling en kreeg belangrijke bijrollen in All that Jazz en Toot- »ie. Voor Frances kreeg ze haar eerste kans de Film helemaal met haar persoonlijkheid te dragen, een prestatie die goed zou zijn geweest voor een Oscar *are er niet die andere dame met faam Meryl Streep «oedanook Lange bewijst dat zij evenzeer een Lea ding Lady van dit decennium is geworden, ckeren Blake it on Rio/Frances/Ghostbusters/ oreystoke Oremlins Een paar jaar terug was Steven Spielberg, het nieuwe filmwonder. Aanvankelijk konden we die •telling ook wel bijtreden, maar hij is zich hopeloos ^n het herhalen wat binnenkort tot frustaties moet «'den, tenzij hij weer wat uitvindt dat de moeite *aard is. De Gremlins zijn vreemde diertjes die geen eten ®ogen krijgen na middernacht en daarenboven het daglicht schuwen, maar ja. U heeft waarschijnlijk- E T. gezien, indien deze film Het uit dezelfde produktiestal was gekomen, dan Was deze film al lang voor de rechtbank gesleept »oor plagiaat warempl niet bemoedigend JBint-Niklaas Gremlins/1984/Frankenstein/Robin 1 #*°0d/Les8ister/Erendira. Vele tientallen jonge in- luisteren naar een gehele hen te bewonderen voor wat strumentisten zijn langs de brok historie-muziekmaar zij na hard werk en veel weg van het mecenaat op- bovendien voorgeschoteld genade hebben bereikt, geklommen tot op het po- door jonge mensen uit ei- Maar kom dan ook even wefd en die huwde met de dium van het koncertwe- gen rangen, gevormd door luisteren naar uw eigen dochter van Gustav Mahler, zen. De reeks blijft groeien, meestal eigen mensen. Dat jonge mensen die muzi- een gloedvolle modernist; Zo, dat handvol jonge musi- is op zichzelf al een schitte- kaal, technisch en langs en tenslotte nog een piano- ci, allen laureaten van de rende omstandigheid. het hart, iets te zeggen heb- werk van Liszt. Nationale Muziekwedstrijd ben uit de muziekhistorie. Dus een schitterend pro van het Gemeentekrediet Ook op een ander gebied is Even noemen: komposities gramma rijkelijk verdeeld zoals dat noemt, en alle uit de tijd veranderd: toen, zo- van Stamitz, uit de gelijk- tussen de diverse instru- eigen gewest: Anne Pas veel jaren geleden de lau- namige muzikantenfamilie menten, veelal minder of viool, Filip Verpoest alt- reaten van conservatoria en (18e eeuw), van Stan Goles- niet bekende werken waar- viool, Stefaan Verdeghem universiteiten met hun di- tan, een Roemeen die in Pa- door we weer iets kunnen hobo. Vincent De Wilde pioma huistoe trokken, rijs studeerde einde 19e leren. dwarsfluit, Patrick Coppe- stond daar de fanfare aan eeuw, van Philip Teleman, Het koncert op 1 maart te jans piano Bovendien zijn het station om hen te ver- tijdgenoot van vriend van 20 uur is dus georgani- allen of bijna allen door de welkomen en om de bewon- Bach en zeer groot kompo- zeerd door de Zeelse Kon handen gegaan van mevr. dering van de gemeente uit nist; van M. Seiber uit de certvereniging in samen- Louis Pas - Cleyman als vio- te drukken voor jonge men- moderne school, Mozart, werking met het Gemeen- liste en als lerares kamer- sen die het in de branche werken van Vic Legley, een tekrediet. En nu maar eens muziek. zover gebracht hadden. Nu van onze grootste heden- uitkijken naar die schitte- Bovendien zal hebben diezelfde bewoners daagse komponisten, Ro rende avond en naar die Louis Pas begeleiden waar de gelegenheid om te luiste- bert Schumann, welbekend schitterende laureaten, nodig. Zo zal de volle raad- ren naar de prestaties van uit de romantische periode. De opbrengst van dit con- zaal van het Zeelse gemeen- deze studenten die intussen van Ernst Krenek die in eert gaat naar de aktie «Ze- tehuis die vrijdag 1 maart, leraars geworden zijn. Om 1900 te Wenen geboren le, 24 uur voor Ethiopië». B.D.K. Toneel in Bazel (Kruibeke). XYZ voerde op «Maak plaats voor mevrouw» (dw) Sinds enkele jaren publiceert de Heemkundige Kring van Erpe-Mere, naast een zuster, het driemaandelijks tijdschrift, elk jaar een drietal studies die meestal Vooral de verschijning van heemkundige of geschiedkundige onderwerpen behandelen. Op dit vlak is O-L.Vrouw in de abdij van ondervoorzitter, Paul Stuyver uit Erpe, een van de meest produktieve ^aip heeffhet leven van Fr1 medewerkers want geen jaar gaat voorbij of hij komt met een boek op de Van' Hailum later sterk be- proppen. Behandelde hij vroeger meestal de lokale geschiedenis of bijzondere invloed want hij kreeg als figuren uit Erpe, dan is hij de laatste jaren zich ook sterk gaan verdiepen in opdracht drie dijken te bou- het leven van bepaalde heiligen en godsdienstige figuren, waardoor hij als het wen, tegen de zee, in de ware geïntrigeerd wordt. Daar waren zijn «Eifelbloemen» en «Met Kromstaf harten der jongeren, tegen en scepter», die nu gevolgd worden door een diepgaande studie over de het bijgeloof en de heide- Dijkenbouwer». nen- Dit is °°k de reden dat hij een klooster laat bou wen in Steinfeld. Ondanks hij vrij vroeg sterft, op vijf tigjarige ouderdom, heeft hij toch de wil van O.L. Vrouw kunnen vervullen. Het recente werk van Paul Stuyver, is een levensbe schrijving, zij het dan in een ongewone stijl voor on ze tijd, van een midde leeuws «dijkenbouwer», dat vooral bedoeld moet zijn voor de geestelijkheid. Dit werk is wel geen nieuwig heid maar door zijn recente Frederik van Hallum geweest. We moeten hier lagen van zijn ziel. Freek Deze zogenoemde dijken- relcening houden met het had echter een sterk geloof bouwer, die niets te zien toen overal verspreid bijge- in de goddelijke voorzienig- heeft met de realiteit van dit loof van de vorige eeuwen, heid en samen met de vi- vak, is niemand minder «U® de mensen reeds kwel- sioenen, die hij af en toe dan de zalige Frederik van hngen en angst bezorgden krijgt, kan hij zijn positie Hallum In ruim honderd 818 men erover sprak. Maar steeds handhaven, bladzijden bouwt de auteur Fr- van Hallum bleef stand- De zalige Freek blijft echter het «vita« op van deze heili- vastlS m zijn geloof te zijn altijd een voorliefde koeste- ge persoonlijkheid die in en na de dood van zÜn leer" ren voor zijn geboortedorp 1125 in Friesland werd ge- meester volgde hij hem op want een van zijn betrach- boren. Bij de beschrijving 818 Putoor van Hallum tingen is een klooster te van de figuur uit Hallum Met 60,1 wonderlijke kracht kunnen oprichten in de om- voelt men echter duidelijk deed er uitzonderlijke geving ervan. Hij wordt la- aan dat de auteur zich ^ngen zoals de duivel uit ter augustijnermonnik om moeilijk kan loswerken van 0011 bedelaar drijven en een in Marien weerd dit werk te studie heeft de auteur de geschreven stijl en taal dood kind terug tot leven kunnen voorbereiden. Hij waarschijnlijk willen aan- die men aantreft in de wer- wekken. Dit waren miraku- brengt het zelfs tot abt van tonen dat sommige figuren ken die een eeuw geleden, !euze daden die naast verba- de abdij van Steinfeld waar ook of meer, uitgegeven wer- zhl8- meer Keza£ aan de hij trouwens tot aan zijn den. De auteur heeft zich Freek bijbrachten, dood, hier aan de omstandighe- Hij werd zeer geüefd in Hal- blijven, den van vroeger aangepast 'um maar ook in een groot De auteur, Paul Stuyver, en getracht om een middel- H'"*1 1"~* 1 J- 1 eeuwse figuur ook in onze tijd in de belangstelling te brengen. Als zoon uit een vissersge zin, verloor Frederik Hallum op vrij jonge leef tijd zijn vader, die in een storm omkwam. Hijzelf moest zich dienstbaar ma ken door het hoeden van schapen maar toen reeds was uitgewezen dat hij tot een geestelijk leven voorbe- stemd was. Hij had een bij- Marc Schepers brengt een reeks werken, getiteld vens uit deze foto's met el zondere voorliefde tot O.L. "Dream Time» in de kunst- en expressiepassage kaar geassocieerd, zodat fi- Vrouw en zijn godsdien- van Quasi, het nieuw jongerencentrum aan de Kuren en evenementen ge- deel van Friesland Met deze studie heeft de au teur aangetoond dat Fr. Godschalk tijd van kriste- lijke dekadentie nog inte- 1175, zal ver- ressant kunnen zijn. Trou wens voor deze studie heeft hij zich gebaseerd op wer- legt vooral de nadruk op ken van katholieke en van zijn bekeringswerk (ridder protestantse auteurs zodat /i_j Aasgo) en de zeker van eenzijdigheid 1 geen sprake kan zijn. Hallum zijn zaligheid «bevrijdingen» die hij kon verdiend heeft door zijn bewerkstelligen (Balbo), op voortdurend gevecht met de bouw van een kerk en de duivelse listen en het be- klooster, de redding van stonderricht genoot hij bij Dalstraat 70 in Sint-Niklaas, de dorpspastoor. De specia- le aantrekkingskracht voor De op medische mikrofoto's de moeder Gods bestempelt gebaseerde werken ont- hij trouwens als een «Kind stonden bij Marc Schepers van Maria». Door de vanuit een intensieve be- pastoor wordt hij boven- langstelling voor de 'primi- dien aangespoord om zich tieve kuituur van de Abori- nog meer te hechten aan de K^nal, een inheemse bevol- leer van de Kerk en zo komt king van Australië, hij terecht in de Domschool Dream Time is een determi- van Muenster, brengt een nant begrip van deze bevol- bezoek aan de abdij van k^nK dat verwijst naar Cappenberg met als gevolg Dreaming people", dat zijn dat hij zich ook gaat inte- hybride en polymorfe my- resseren aan de «stichtende thische figuren uit het pan- wetenschappenen nu ook theon van de Aboriginal die de heilige Cecilia gaat ket landschap en de men- vereren. 8611 tü® erin leven vormen. Maar intussen was Freek Hierdoor maken ze een be- van Hallum een enorme leving van een mythisch hulp geworden voor zijn tijdskoncept mogelijk. Al- ouder wordende dorpspas- dus Marc Schepers, toor en fungeerde hij o a Voor de Aboriginal zijn be- als koster, lektor en onder- paalde vormen in het land- wijzer, taken waarmee hij schap sporen van 'Drea- de pastoor heel wat werk "UOK people' Ook wij van van de schouders nam. Zijn de "beschaafde' wereld bezit- studies vorderden en de °og steeds het vermo- pastoor van Hallum reisde £en om wezenloze objekten persoonlijk naar Utrecht te bezielen. We zien schaap- om er zijn discipel Freek bij Jee m wolken, gedrochten Marc Schepers expozeert it de wijbisschop als wijde- in boomstammen, vreemde Quasi te Sint-Niklaas (Iv) ling aan te bevelen. Dit ge- wezentjes in vlekken en als duurzaam door een perma- beurde op 25-jarige leeftijd 6011 automaat alle dienst suggereerd werden 'Dream Time' zijn voorstel lingen van wat ik in deze mikrofoto's heb ontdekt», vertelt Schepers. Achter deze "behandeling van de foto's steekt een kri tische bedoeling, j zijn bedrog, zegt de volks mond. Foto's en andere ob- Geert De Geyter toont zijn schilderijen, tekenin gen en zeefdrukken in het gemeentemuseum van Temse, Kasteelstraat 16. Nog toegankelijk op zater dagen 2 en 9 maart van 14 tot 19 uur en op zondagen 3 en 10 maart van 10 tot 12 uur en van 14 tot 19 uur. «Recente materiewerken en tekeningenvan Luc Hoenraet worden tentoongesteld in galerij 't Poortje aan de Zandstraat 74 in Haasdonk Van 3 tot 31 maart. Open op zaterdag van 10 tot 12 en van 14 tot 19 uur, zondag van 10 tot 12 en van 14 tot 17 uur, dinsdag, donderdag en vrijdag van 14 tot 19 uur. «Een droom in tin en bronsis een juwelenten- toonstelling die op 1 maart opent in fotogalerie Ecru aan de Regentiestraat 51 in Sint-Niklaas. Open op vrijdag van 18 tot 21 uur, zaterdag van 14 tot 18 uur, zondag van 14 tot 17 um- en maandag van 14 tot 17 uur. Op afspraak: 03/776.40.58. Tot 25 maart. Dream Timevan Marc Schepers loopt tot 31 maart in Quasi 2, de nieuwe kunst- en expressiepas sage aan de Dalstraat 70 in Sint-Niklaas. Woensdag tot en met zondag toegankelijk van 14 tot 22 uur. Verder in dit blad meer hierover. Diezelfde Marc Schepers stelt eveneens tentoon in de GA, Galerij van de gemeentelijke akademie van Waasmunster aan de Kerkstraat aldaar, en dit vanaf 8 maart. Vanuit een intensieve belangstelling voor 'primitieve' kuituren werkt Mark Schepers deze tentoonstelling uit. Ze loopt gelijktijdig met 'Plas tiek van de Mumye' en wil een hedendaagse en verantwoorde artistieke benadering daarmee kon- fronteren. Op zaterdagen van 14 tot 17 uur en op zondagen van 10 tot 13 uur en van 14 tot 17 uur. Tot en met 17 maart. In Ruimte Morguen, Van der Keilenstraat 59 in Borgerhout, eveneens werk van Marc Schepers. Tot 15 maart. «Plastiek van de Mumye in het Benue-gebied, oostelijke deelstraat Gongola, Nigeriais een ten toonstelling met beeldhouwwerken; antropomorfe figuren, buffel-, apen- en olifantenmaskers. GA, Kerkstraat 21 in Waasmunster. 9-10 en 16-17 maart toegankelijk. De geselekteerde werken voor de provenciale prijs beeldhouwkunst '84 worden tentoongesteld in het exlibriscentrum aan de Regentiestraat in Sint- Niklaas. Tot en met 10 maart. Toegankelijk op weekdagen van 14 tot 17 uur, zaterdag van 9 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur en zondag van 10 tot 13 uur en van 15 tot 18 uur. «Het portret in de Belgische schilder- en beeld houwkunst» loopt nog steeds in het stedelijk mu seum van Sint-Niklaas aan de Zamanstraat. Tot 17 maart toegankelijk. Openingsuren zie exlibriscen trum. De «Konfrontatie van middeleeuwse vloeren met schilderijen van Vlaamse Primitievenin de wandel gangen van het Sint-Niklase stadhuis aan de Grote Markt is toegankelijk tot 3 maart, op werkdagen tijdens de kantooruren en zaterdag en zondag van 10 tot 13 uur en van 15 tot 18 uur. «Nacht» is een fototentoonstelling van Marc Pee- ters in Galerij De Nieuwe Tijd aan de Prins Albert- straat 60 in Sint-Niklaas. Opening op zaterdag 2 maart, om 20 u. Tot en met 31 maart toegankelijk. Op woensdag en donderdag van 11.30 tot 20 u., vrijdag en zaterdag van 11.30 tot 1 u. Gesloten op zondag, maandag en dinsdag Jerome Mets 65. De Waasmunsterse kunstenaar, 65 jaar jong, expozeert op 2 en 3 maart in de galerij van kasteel Blauwendael, Kerkstraat 21. Van 12.30 u. en van 15 tot 18 u. De tandem Jan Burssens - Roger Somville kan je artistiek gaan bekijken in galerij De Vuyst aan de Kerkstraat 24-52 in Lokeren, van 2 maart tot 1 april. In de foyer van 't kultureel centrum te Lokeren expozeert tot 31 maart José Meganck. K.L./W.V. jekten die aanleiding geven zien', tot dromen liegen en be- De tentoonstelling loopt tot driegen. De fotografische 31 maart, woensdag tot werkelijkheid waarvan zondag toegankelijk van 14 Dromen Schepers vertrekt kan op tot 22 uur. gelijke leest geschoeid wor den met 'iets in wolken (kl) Na het sukses van vorig jaar en op verzoek van vele binatie van het jaar van de muziekliefhebbers brengt de Koninklijke Fanfare De jeugd en van de muziek. Vriendenbond haar lentekoncert op vrijdag 29 maart Het koncert wordt besloten 1985 te 20 uur in de Parochiezaal te Berlare. met de mars «Berlare 1979» gekomponeerd door diri- Samen met zijn bestuur is jeugd: Carla Heirman, alt- &ent D*311 Roover. voorzitter Hugo Vercruys- sax, Patrick Heirman, Kortom de Koninklijke sen van oordeel dat de fan- trompet, Mireille De Boeck! Fanfare De Vriendenbond fare in het jaar van de mu- sopraansax en de benjamin 1879 biedt u 6611 avond kul- ziek dergelijk koncert ver- van de fanfare Tom Ver- tuur- muzikaal genot en ge- schuldigd is aan het pu- nimmen, bugel of een kom- zelhgheid. Tenslotte: er is bliek Sinds enige tijd be- gratis toegang! op 25 mei 1150. En van dit nadat ogenblik af was hij kape laan in zijn geboortedorp en kon hij volledig ten dien ste staan van de pastoor Kapelaan Freek werd meer maals bij de uitvoering van zijn kristelijke taken door de duivel belaagd. Als we de levensbeschrijvingen van steedt De Vriendenbond speciale aandacht aan de opleiding van jonge muzi kanten. Dit werk eist veel geduld en initiatief en is weinig spektakulair Niet- nente initiatie, die de reële temin zal een eerste resul- onze heiligen nagaan, zijn de meeste in hetzelfde geval p pr o-pIH in rauul cerate resui- K ervanngskontekst steeds taat kunnen worden ee- SSü rtïï" m verder een mythische ka- X*»ui d°°r een optreden tegen staan trappen en der inbedt. van het ieucrdiee trommel- JtoSF we 'dSkSTdlt **"1 naar de f>eëxPoseer"e «orps o.l.v. Patnck aisoi we aenxen aat een werken nu. Wat de mikro- Heirman machine gevoel heeft. foto's waarop de werken ge- Het koncert zelf wordt ge- Bij de Aboriginal wordt dit baseerd zijn afbeelden, is leid door Frederik Den animistisch vermogen ver- enkel zichtbaar voor specia- Roover, dirigent. Hem der doorgedreven. Het her- listen. «Bij het aftasten van komt de verdienste toe er kennen van de betekenis het fotomateriaal, op zoek voor gezorgd te hebben dat van een bepaalde vorm in naar mogelijke voorstellin- verschillende solo's zullen het landschap maken ze gen, werden de beeldgege- worden gespeeld door de Leerlingenauditie Op maandag 4 maart te 20 u. in de feestzaal van het stadhuis. Grote Markt 3, te Aalst, leerlingenauditie georganizeerd door de Akademie voor Muziek, Bal let en Toneel. Dit in het kader van het «Jaar van de Muziek» Naast individuele optredens van leerlingen uit de hogere graden en de graad uitmuntendheid wordt er biezondere aandacht besteed aan het samen musi ceren: koperensemble, orkestklas, blokfluitensem ble en koorzang. Toegang gratis. (lh)

De Voorpost | 1985 | | pagina 19