SK SINT-NIKLAAS IS NOG NIET UITGETELD PLATINI KRIJGT GOUDEN SCHOEN VAN PRE6EN LARSEN BEKERTOPPER: GENT-BEVEREN KATTEBELLETJES VOETBALUITSLAGEN NEDERLAAG TEGEN BEVEREN IS GEEN RAMP VOETBALKALENDER Zeelse minder-validen naar Anderlecht STAANDE OVATIE VOOR TRIKOLOREN Lokeren-Kortrijk 4-0. Raymond Mommens. :r. gishsroi LcXSr"Ti in de dertiende minuut op 1-0. (Ids) Een Nederlandse tv-ploeg was te gast op het duel Juven- tus-Verona om er opnamen te maken van 'wonderboy' Platini. Hij kreeg namelijk uit handen van Preben Larsen zijn zoveelste onderscheiding, een gouden schoen, hem toegekend door de Nederlandse profs. Het was de eerste maal dat Nederlandse profvoetballers hun eigen gouden schoen kiezen. Preben Larsen verwon derde er zich op humoristische wijze over dat René Van der Gijp niet was verkozen voor deze Nederlandse onder scheiding... (V.B.) Op dinsdag 5 maart speelt Beveren dus op bet terrein van AA Gent voor de kwartfinales van de Beker van België. De terugwedstrijden zijn voorzien voor 13 maart. De Beverense ploegleiders zijn mis schien niet ongelukkig met deze trekking, die wel voor de nodige financies zal zorgen, toch hebben ze even in het verleden gegraven en nergens in de archieven een dergelijke ontmoeting teruggevonden. Een primeur dus en dat op een moment dat beide ploegen blijkbaar goed op dreef zijn. Voetbal. De Lokerse trainer Anthuenis heeft onmid dellijk wind in de zeilen (Ids) Kort voor affluiten verüet Raymond Mommens het veld. Iedereen dacht onmiddellijk aan een applausvervan- ging. hij presteerde immers uitstekend zondag II. In de kleedkamer bleek echter dat zijn rechterenkel danig gezwollen stond en vreesde aanvankelijk voor een zwe vend stukje been. Vandaag is het ergste leed geleden en zijn deelname aan de thuiswedstrijd tegen Jet komt dus niet in het gedrang. Een overgelukkige Aimé Anthue nis kon zich zijn debuut in eerste klasse moeilijk mooier voorstellen. «Ik had zo'n start zeker niet durven dromen», zegt de nieuwe Lokerse coach. «De geweldige inzet en motivatie van de spelers heeft echter de doorslag gegeven. Niet dat ik hun instelling aanvankelijk betwijfelde, er was ook nog zoiets als de faktor geluk die me schrik inboezem de. Ik dacht dat we moeilijk tot scoren zouden komen. De organisatie op het veld was echter prima, de instelling professioneel. Wat me enorm plezier deed is het feit dat er geen tegendoelpunt viel. Met de inhaalwedstrijd tegen Jet zondag a.s. is dit het ideale moment om de gelatenheid die een tijd in de spelersgroep heerste, volledig te doen verdwijnen. Voor deze prachtige overwinning wil ik dan nogmaals alle eer aan de spelers laten», zegt een glunde rende Aimé Anthuenis. Dat de hereniging van het duo Nijskens-Vander Eist mede aan de basis lag van de grandioze overwinning, staat vast. Swat Vander Eist, na drie maanden inaktiviteit dus weer in de kern: «Ik liep aanvankelijk met de bibber op het lijf,» vertelt hij. «De resultaten tegen Beveren en Cercle Brugge spookten me nog in het hoofd. Ik voelde me echter gesteund door de fameuze trainingsweek die de wedstrijd Lokeren-Kortrijk voorafging. Ook de goede geest binnen de groep schijnt terug, een metamorfoze waaraan Aimé Anthuenis zeker niet vreemd is. Er is nu zoiets als een vertrouwensrelatie spelers-trainer, en dat vind ik tof. Op het veld zijn het alvast de spelers die moeten bewijzen wat ze waard zijn, en ik denk dat we daar vorige week zeker in geslaagd zijn,» zegt Vander Eist nog. Tussen Angelo Nijskens en Swatje klikte het trouwens zeer goed. Het nummer 15 scoorde tweemaal. Nijskens, topscorer bij Lokeren met 10 doelpunten, steekt zijn tevredenheid over de terugkeer van Vander Eist niet onder stoelen of banken. «Het was geleden van 2 december, de memorabele wedstrijd tegen Beerschot, dat we samen voorin liepen. Alles liep ge smeerd. De terugkeer van Bob Hoogcnboom en de trai nerswissel droegen in grote mate ook bij tot de puike verrichting van het ganse elftal. Hopelijk kunnen we deze lijn doortrekken, tenslotte wil je als speler wat bewijzen tegenover je trainer. Met déze ploeg en zonder gekwetsten of geschorsten kan je van Lokeren vast nog een en ander verwachten. Ik hoop het trouwens, de Lokerse supporters hebben dat méér dan verdiend» dixit de Hulstenaar. Zondag a.s., 3 maart, om 15 uur, inhaalwedstrijd: Lokeren-Racing Jet. (v.b.) VOETBAL ~T fl' Nationale Na de ietwat belabberde indruk die de Klaaskens vóór de blauw dan toch de val nabij bijna eindeloze winterstop gaven, hebben ze zich in 1985 doordat Pinkall een voorzet duidelijk herpakt. In een nijdig bekerduel namen ze van Lambert inkopte. Goet- vooral door onverdroten inzet de maat van het onklopbaar ha's wees ree(^s naar de st'P gewaande Beveren, vervolgens mochten ze nog twee !™a?.r ^wam naderhand op die uitwedstrijden afwerken tegen direkte kollega-staartploe- grensrecLrTategonek' bïïf gen. Tegen Racing Jet nam men op een diefje een puntje vlaggen. Daarmee kwam aan mee en zaterdagavond hield men de nul op het Kiel. Stuk deze vierpuntenwedstrijd een voor stuk prestaties die het vertrouwen weer wat terug- misschien wat ondermaats re- brengen en geel-blauw zelfs op gelijke hoogte doen belan- sultaat. den van Lierse. Na verloop was trainer Nol- Iet best tevreden met het be- Voor de wedstrijd tegen naald nadat Cornelissen kei- haalde punt. «Ik ben er zeker zoonlief Frank en zijn trawan- hard een vrijschop tegen de van dat indien we naast Danny ten kon Leon Noliet beroep dwarsligger knalde, terwijl een Vandenhende nog over een doen op zijn modelelftal minus overigens puik kepende Schip- andere snelle spits beschikken, de nog steeds gekwetste Noé pers totaal zonder reaktie we vandaag met twee of drie en de geschorste Truyens. De- bleef Nicky had tussendoor doelpunten verschil winnen, ze laatste werd goed gedou- zijn klasse getoond op een Niettemin is een puntje beha- bleerd door Franky De Daele. plaaltshal van de meeopgeko- len bij een rechtstreekse tegen- Hoogstaand was het allemaal men De Daele. Na deze drie stander niet mis en ik kan niet daar in de omgeving van grandioze spclfasen kwam gerust stellen dat de prestatie de Abdijstraat maar spannend Beerschot verschrikt voor de van veel spelers, inzonderheid des te meer. De paarswitten dag maar echt goeie schoten van Nijs, af was. Anderzijds is moesten zich als thuisploeg na- konden de doelpogingen van het bijzonder jammer dat we tuurlijk doorzetten maar ver- Noliet, Swinncn en Michielsen nu weer Johnny Dusbaba ver der dan enkele schijnkansjes nauwelijks genoemd worden, liezen en dat lijkt op enkele langs de naarstig werkende In de 70ste minuut was geel- weken rust uit te draaien.» LGn.éren-Kortrijk 4-0. Angelo Nijskens heeft zopas gescoord. De Lokerse spelers dtf:'T in zijn vreugde. Zou er dan toch nog wat te beleven vallen in de resterende wem. .n (Us) werk (Ids) Lokeren-Kortrijk 4-0. Nijskens en Bett samen aan het Pinkall raakten ze niet. Sportkring bouwde daarente gen enkele gevaarlijke aanval len uit: eerst schoot Roger Van Gooi na aangeven van Van denhende voorlangs en vervol gens belandde een samenspel tussen dezelfde twee in nie mandsland. Het middenveld ging bij deze makkelijk over in Waas bezit en daar was de afwezigheid van Frank Noliet niet vreemd aan. Frank was door oefenmeester Koudijzer immers in de rol van laatste man uitgespeeld. Aan het halfuur werd de totaal onopvallende Braziliaan Nelson ingewisseld voor An- dries en .dat bracht wat beter lokaal spel teweeg. Inmiddels bleven de Sportkringers de beste kansen afdwingen maar zowel Van Gooi als Cornelis sen misten. In de 38ste minuut appeleerden de weinige Beer schotsupporters voor doelpunt omdat een indraaiende hoek schop van Lambert slechts in laatste instantie en moeizaam door Van Reeth werd wegge haald maar scheidsrechter Goethals zag het zo niet. In de laatste minuten van de eerste helft kwam Carl Cornelissen tot tweemaal toe sterk naar voren maar Andries kraakte zijn eerste schot en bij de tweede poging kon Borloo in extremis van voor de doellijn ontzetten In de tweede periode bleef Sportkring veruit de gevaar lijkste ploeg omdat Beerschot ternauwernood zijn wil kon opdringen en dat was vooral de verdienste van de centrale ver- dedigingsas bij de bezoekers, bestaande uit een kordate Dusbaba en Nijs, die Klaus Pinkall totaal neutraliseerde. In de 52ste minuut kwam Jan Simocn voor het eerst in de vuurlijn wanneer hij een knappe solo van Vandenhende tegen de paal besloot. Even voor het uur kroop de thuis ploeg door het oog van. de Drie dagen daarna waren de Klaaskens aan de terug wedstrijd toe van de achtste finales in de Beker van België en moesten ze hun voorsprong van 2-0 uit de heenwed strijd verdedigen. Dat draaide zoals U elders kunt lezen op een sisser uit en naar onze bescheiden mening heeft Sportkring dat vooral aan eigen onkunde te wijten. De verdediging met Truyens maar zonder de geblesseerde Dusbaba stond inderdaad op flanellen benen en dat is nu eenmaal dodelijk als er in het andere kamp snelle manne tjes als Kusto, Creve en Albert op de loer liggen De eerste goal was grotendeels aan de verkeerde opstelling van doelman Van Reeth te wijten, nummer twee kan toegeschreven worden aan een te laat reagerende Nijs en nummer vier kwam er na flater van Lacroix. Toch waren er heel wat spannende minuten ook in deze Wase derby waarin de Frecthielspelcrs weer eens de puntjes op de voetbal-i plaatsten. Zo was er de plotse aanvalswoede van de gcclblauwen nadat ze met 3-0 achterraakten. Daarbij viel vooral het spel op van Van Gooi, Vandenhende en de ingebrachte Dcproot. Deze laatste zorgde ook niet toevallig voor 3-1. Met nog een kwartiertje te gaan was SK Sint-Niklaas virtueel kwartfinalist maar tegen de zegehonger van de thuisploeg kon men in de slotminuten niet meer op. Toch betekent deze uitschakeling in de Bekerkompetitie dat de Watermolendreefformatie weer alle aandacht kan richten op het behoud in eerste afdeling. Het is ongetwij feld zo dat het strijden op twee fronten met meermaals twee wedstrijden per week zwaar zou aankomen voor de semi-profs van Leon Noliet. Deze was na het weliswaar zware 5-1 verlies tegen Beveren dan ook verbazend kalm in zijn beoordeling en beklemtoonde dat de onbeschik- baarheid van Dusbaba de helft van de uitschakeling had betekend en dat de klasse van Schönberger de andere helft uitmaakte. Zaterdagavond alweer een kapitale konfrontatie in de aktie Overleven (in eerste nationale dan): dan komt Seraing immers naar Puyenbeke en dat mag alweer als een vierpuntenmatch vooruitgeschoven worden. Winnen zou voor de thuisploeg een bijzonder goeie zaak zijn want het is alweer van eind oktober 1984 geleden, thuis tegen Beerschot, dat de Lcc-mannen de volle inzet opstreken. Voor deze wedstrijd kan hoogstwaarschijnlijk geen be roep gedaan worden op Dusbaba, en is het verder nog de vraag of Noliet met Deproot of De Daele van start gaat. Voor de rest van de ploeg komen dezelfde mannen van dinsdag op Beveren in aanmerking. (M.N.) 1' nationale Bcveren-Liersc Lokeren-Kortrijk Bccrschot-St.-Niklaas RC Gent-Den dermonde 2* provinciale A Ol. Gcnt-Lokcrsc Destelbergen-H. Vrasene SLV Zelzatc-Mclsclc Temse-Kcmzckc Heikant-FC Zcizatc 2' provinciale B Ganda-St -Gillis-D. SK Lcbbckc-Ronsc Nevele-Kcrkskcn Dikkclvenne-SK Aalst Brakel-E. Meldert 3* provinciale D Bcrlare-SK Ovcrmere RC Wcttcren-Nieuwerkerken Burst-Gijzegem Massemcn-Schellebclle Mere-Herdcrsem 3' provinciale E Luttcrzle-Kicldrecht Grcmbcrgcn-Kruibckc Appels- Kallo Haasdonk-Klinge Excclsior-Opstal Bazcl-Baasrode St.-Pauwels-Wiczc 2-0 Waasmunstcr-Oudegcm O"2 4* provinciale G Wellc-Wichclcn 1-3 Baardegcm-W. Moorscl 2-0 Doggcn-Scrskamp 4-0 Edixveldc-Ercmb. 1-2 S Moorscl-Tcrjodcn 5-2 Boonwijk-R. Lcbbcke Hofetadc-TK Meldert 1-0 4* provinciale H 2-2 Sinaai-SK Lokcren 1-1 Hoogcindc-Straatjc 0-1 Mocrbeke-Mccrdonk 1-0 Buggcnhoui-Sombeke Gerda-Opdorp 2_4 KI. Vrascnc-Ticlrode n Verrebrock-Rupclmon 2_2 While Boys-Eksaarde 5-2 1' nationale 2.3. 20 uur KV Mcchclen-SK Beveren (Laencns) Sint-Niklaas - Seraing (Deflcm) 3.3. 15 uur SC Lokercn-RC Jet (Cokaiko) 2* nationale E. Aalst-Sint-Truidcn (Matagne) 3' nationale A E. Zcle-US Binche (De Brayn) RC Doornik-J-. Lede (Arvcnt) 1* provinciale St. Wctteren-KAVD (Vervaeke) 2* provinciale A H. Vrascnc-I-okerse (V Zande) Ol. Gent-Heikanl (Vervondel) SLV Zclzatc-Stckenc Sp. (Lauwereys) Tenue-Waarschoot (Opdccam) Kcnueke-FC Zcizatc (Roland) Mclsclc-Sint-Gillis-W (Wautcrs) Sinl-Amandsbcrg-Robur (Schrauwcn) 2* provinciale R FC Ronsc-St.-Gillis-D. (De Kcyser) SK Lcbbckc-Dikkelvcnne (Lievens) Nevclc-SK Aalst (Wautcrs) Kcrksken-E. Meldert (Mcganck) 3* provinciale D Bambruggc-SK Overmerc (Vcrcccki Bcrlarc-Burst (Baudewijn) Mccrbckc-Mcre (Snocck) Hcldcrgcm-Nicuwcrkcrkcn (Balthaz Ede-Gijzcgcm (Rcdant) Vlicrzcle-Schellcbellc (V. Malcot) Masscmcn-Hcrdcrsem (Philips) 3* provinciale E Kruibckc-Kicldrccht (Gautier) Luttcrzclc-Bazcl (V. Zande) Grcmbergen-Excclsior (Burm) Appels-Waasmunster (V.d. Ecde) Haasdonk-Opstal (V. Leuven) Klingc-Baasrode (De Wacle) Kallo-Wieze (Roelandt) Sint-Pauwels - Oudcgem (Teugels) 4' provinciale Schoonaardc-Wichelcn (De Vlieger) Wclle-S. Moorscl (De Vlccschauwet Baardegcm-Hofstade (Heggerick) Doggcn-Ercmbodcgcm (Dobbclacre Scrskamp-Terjodcn (Balduck) W. Moorsel-R. Lcbbekc (V.D. Ber| Boonwijk-TK Meldert (Baeyens) 4' provinciale H Sir Stckene-SK Lokcren (Van Huffd Sinaai-KL Vrasene (De Decker) lioogeinde-Gerda (V.D. Jcught) Moerbckc-White Boys (Rcynicrs) Buggenhout-Opdorp (Coorcman) Sombckc-Tielrode (D. Bruync) Merdonk-Rupclmonde (V. Micghem) Vcrrcbroek-Eksaarde (Bocykcns) Etienne Rogiers herdacht. De raad van beheer, de socio-klub en de Entente der Supportersklubs van SC Lokeren herdachten hun overleden voorzitter. Mevrouw Rogiers onthulde het herinneringsplaket ter nagedachtenis aan de voorzitter die Lokeren deed uitgroeien boven het provinciale niveau. (Ids) Schepen van Openbare Werken Marcel De Waele is als gediplomeerd sportleidd minder-validen reeds acht jaar bezig om deze jonge mensen te helpen opvangA middel van aktieve rekreatie zoals een veertiendaagse zwembeurt. Hij beloofi ,(e als kerstgeschenk een voetbalavond op Anderlecht en hield woord. De groep zaterdag in de vooravond naar Anderlecht-Seraing. Als begeleiders gingen Anderlechtdoelman Jean Mertens, schepen Paul Van Kerckhove en sekrelaris mee. De Anderlechtfans hadden alle supportersattributen bij, zo te zien (bvw) 26 - 1.3.1985 - De Voorpost LOKEREN-KORTRIJK 4-0 Lokeren heeft zich zondag jl. voor ruim 3.500 toeschou- stel: Nijskens kon gepast de wers voor het eerst sinds lang weer in de kijker gespeeld, klus afronden en de 2-0 stond Motivatie en inzet lagen aan de basis van de riante op het bord. Zowel Nijskens, thuiszege. Trainer Aimé Anthuenis was wel de meest Bett als Vander Eist kregen opgemerkte figuur na de wedstrijd, het spreekwoordelijke nog een paar unieke scorings- trainerseffekt wordt dus maar weer eens bevestigd. kansen maar faalden in de af- werking. Tot grote vreugde van de twintig meter na een foutief Na de ms, ,eek he, 0, Kon_ •thuisaanhang' stond Bob ingrijpen van Vergote. De bal njk sncdiger uil dc hoek Hoogcnboom weer op zijn ver- werd door Mommens profes- kwam doch buite„ dic éne trouwde plaats. Reeds van bij s.oneel rond de muur in de kans va0 v ,e blerf a„es het begin speelde Lokeren fris korte hoek getrapt en 1-0. maa, bij éénrichting!voetba| en kombineerdc vlot. Kortrijk Hel weinige doelgevaar dat van Van Caut„ daarentegen hep er makjes bij van de Westvlamingen uitging en Nijskens konden kog scoren en liet de tnkoloren alle kan- werd door Bob Hoogenboom n .|nd,.„nd sen De landen, Mommens- subliem opgelost In de 23ste moch, Loke„c p| Van Vcitdeghem beheerste de minuut brak Swat Vandct Eist he, ,e„cm vcMatcn a kr linkerflank volledig en zoigdc door. legde de bal netjes aeh- v„ haar ne„ !owaar geregeld voor doelgevaar Al ter tot bij een vrijstaande Bell „aaade oval|L. na 13 minuten mochl spelma- en diens schot spatte uiteen op den trouwens dat we zo,ets nog ker Mommens de score opc- dc vuisten van Vanderschom- nen. Een vrijschop vanop men. Dit was echter maar uit- Vivian Bogaert

De Voorpost | 1985 | | pagina 26