11/fcJ KUSTO, PAUS VAN FREETHIEL KARAKTERVOETBAL Lrfl 1 ee m JEAN-PIERRE BORREMANS: «EENDRACHT AALST BETER GEORGANIZEERD» BEVEREN MOEITELOOS" VOORBIJ LIERSE N0LLET: «DE GROTE BOOM VAN BEVEREN» ET VIRUS UIT KASTERLEE EENDRACHT AALST: NUCHTER BLIJVEN! [veren achterstand ivoor d aatscn. Niklaas [verdediger ziekenhuis warmte mat Nationale - SINT-NIKLAAS 5-1 precies één helft voor SK Beveren zijn 2-0 tegen buur Sint-Nïklaas had goedge- Daarvoor hadden de Pauwelsboys stevig staan een zenuwachtige tegenstander. In de leek de landskampioen zich moeiteloos te maar doelman Van Reeth en doelpunten- Proot deden mirakels. En toen was er de Poolse Marek Kusto die door Freethiel als verlosser werd eerste minuten kreeg wat meesterschap maar echt veront- e buren toch had met Be- Truyens aardige voet- lijn en het bleef voor verdedigers uitkij- de gevaarlijke Van- bleek het gevaar- de flanken waar Daelc het bijzonder met een sterk spe- Kusto. Christiaens de twintigste minuut bij een doelpunt, werd moeizaam Reeth gestopt. On- daarop moest De aan het werk om af te stoppen. werd wat sfeervol- Patrick Gorez nog halfuur hard en via de de bal in doel had zijn aan- Men geloofde er bleef nu drukken raakte duide- kook. De verdedi- te krasselen. La- tegen een boeking nerveuze gedoe ont- doelman Van Reeth. liep met Christiaens de gelijkmaker was wachten tot net Erwin Albert op onder Van Beveren wegge- bleef hun één helft de volgende ron- kwam met an- uit de kleed eerste tien minuten :n van trainer ieder geval het even- te houden Van Gooi daar voor tegen een boeking aankij ken na fout op Schönberger. Het was uit de vrijschop die daarop volgde dat Heinz zelf, na prachtwerk, voor de derde Beverse goal zorgde. Beveren was geplaatst maar Freethiel wou nog meer Christiaens trapte trouwens bijna onmid dellijk nipt over het doel. Be veren was nu veruit de beste ploeg en Schönberger had op het middenveld geen tegen stand meer. De meester kreeg een open doekje van het dankbare supportersheir. Maar dan gebeurde wat nie mand nog verwachtte. Sint- Niklaas sloeg terug. Bevers stuurde op rechts de bal voor doel en de pas ingevallen De Proot kopte voorbij De Wilde. Nieuwe spanning en onrust. Even maar dacht men want enkele ogenblikken later ging Kusto in het strafschopgebied tegen de voet van Truyens neer Beveren lijkt echter he lemaal geen strafschopnemer meer te hebben, na de wed strijd opperde trainer Rik Pau wels dat wellicht doelman De Wilde nog eens in aanmerking komt, want Patrick Gorez zag zijn trap door Van Reeth gestopt. Pauwels en Noliet wierpen toen nieuw vlees in de strijd. Simoen werd geruild voor Van Wambeke en Creve-Gorez gingen naar de bank voor Schmedding en Peeracr. Span ning bleef het wedstrijdbeeld overheersen en een kwartier voor slot begon Sint-Niklaas ook echt in zijn kansen te gelo ven. Toen was _-r echter Marek Kusto, de paus van Freethiel. Met een heerlijk getrapte bal versloeg hij Van Reeth in de verste hoek. Beveren was er terug. Sint-Niklaas kon niet Nationale delingen speelden toen waar schijnlijk weer meer de kom- petitiezorgen. Het was niet meer nodig maar Schmedding, de jonge Dortmunder weegt zwaar op een verdediging, nam met een vijfde goal in de slot minuten alle twijfels weg. Het publiek reageerde dank baar. 10.000 voetbalfans had den een spannend spektakel gekregen. En dat is in de moei lijke momenten die ons voet bal momenteel doormaakt zeer positief. Beveren was na tuurlijk het gelukkigst. De heerser in het Waasland blijft everen-Sint-Niklaas 5-1. De pas ingekomen Deproot om- op Freethiel. speelt de Beverse achterspeler Pfaff. (dw) Hugo Aerts EENDRACHT AALST-UNION 5-1 Wie had dat nu verwacht: Aalst 5 - Union Sint-Gillis 1. Zeker oefenmeester Jean-Pierre Borremans niet, die zich zijn weerzien met Eendracht Aalst volstrekt anders voor gesteld had. «De onderbreking heeft ons zeker geen goed gedaan. Maar wat ik hier vandaag van mijn poulains gezien heb, dat noem ik eenvoudigweg schandalig. Ieder een scheen zyn rol te hebben vergeten en we vielen op het middenveld en zeker in de eigen strafschopzone veel te licht uit. De flanken werden totaal verwaarloosd en bovendien hadden noch Saint-Jean noch Kerckhove een greep op De Wolf en Crahay. Bovendien bleef mijn team voetballen met de mentaliteit van de verliezer. Ik hoop dat ze door die beschamende nederlaag met de beide voeten op de grond zijn terechtgekomen» aldus Jean-Pierre Borre mans. Was Aalst dan zo sterk en heel goed aan wanneer een Union een eerder zwak broer- aanvalsaktie zijn hoogtepunt tje? Het ene zal het andere de bereikt en is dan ter plekke om hand geven. Feit is dat sinds de af te ronden. Als die verder komst van Leo Canjels (4 op 6, ernstig blijft werken, wordt dat nog helemaal niet slecht) meer wellicht een prima element.» 'organisatie in het Eendracht- De Aalsterse coach was ver team is verschenen en dat er gevoetbald wordt met meer karakter. Bovendien is het dui delijk dat Aalst met of zonder Limpens aan waarde wint of verliest. De Aalsterse veldheer speelde natuurlijk nog niet op zijn volle waarde; dat kan moeilijk na zo'n lange afwezig heid. Maar het is ons opgeval len dat hij een perfekt komple- ment is voor Van Roy. die zich met een talent als Limpens achter de rug meer rendabel kan uitspelen. Opvallend is te vens de stijgende vorm van Debougnoux. die zich profes sioneel wist te herstellen na zijn gemiste strafschop. Bo vendien heeft Canjels in zijn team iemand ontdekt die kan scoren, met name De Wolf. Canjels zegt trouwens van hem het volgende: «Eigenlijk is hij een aanvallend type. Hij heeft niet alleen een goede voorzet in de voeten, maar hij voelt der in zijn nopjes over de ma nier waarop die daverende overwinning werd afgedwon gen. «Misschien is het wel zo dat Union ons team heeft on derschat en te overmoedig is gaan spelen. Maar langs de andere kant is het ook zo dat de Brusselaars verrast werden door de manier waarop door Aalst op de bal werd gejaagd. Er werd dus keihard gewerkt door Van Roy en zijn maats tussen de lijnen, met enorm veel karakter en op bepaalde momenten werd zelfs goed voetbal gedemonstreerd. Laat ons hopen dat het een begin is van een leuke serie. Met deze zege zal wellicht meer zelfver trouwen in de ploeg verschij nen. Dat zal nodig zijn want de volgende weken zal de weer stand moeilijker worden.» (abl) Jean-Pierre Borremans. oud-trainer van Eendracht Aalst, maar die destijds door de nieuwe voorzitter werd bedankt voor zijn bewezen diensten, keek na de wedstrijd Aalst- Union eerder somber, vanuit zijn Brusselse hoek. «Be schamend wat de Unionisten hier vandaag gepresteerd hebben. Mij kan niet verweten worden dat ik Aalst heb onderschat. Ik zag Van Roy en zijn maats aan het werk op Charleroi voor de tweede winterstop en stelde toen al vast dat Eendracht niet lang bij de zwakke broertjes zal blijven hangen. Op het middenveld en in de verdedigingszone was Union nergens. De Unionisten misten het karakter dat Aalst doorlopend bleef etaleren. Met zo'n mentaliteit redt Aalst zich wel. Er is trouwens meer organizatie in de ploeg verschenen en met die vaststelling sta ik zeker niet alleen. Ze voetbalden zeer zwierig op de flanken, iets dat bij Union totaal werd verwaarloosd,» aldus Jean-Pierre Bor remans. (abl) Beveren-Sint-Niklaas 5-1. Enkele goede tussenkomsten van Van Reeth konden toch de hoge score niet beletten (dw) BEVEREN - LIERSE 3-0 blinkers, ontdeed zich voor voor het einde werd Baecke in het strafschopgebied weer hard aangepakt Nu aarzelde •Sint-Niklaas 5-1. Een fel gehinderde doelman Van 11 de bal toch nog wegpunchen (dw) Bezoekende trainer Leon Nollct vond Beveren de beste ploeg en noemde de kwalifikatie van de landskampioen verdiend. Maar kijk, voetbal blijft voetbal. Sint-Niklaas was tot een kwartier voor tijd toch nog geplaatst. Noliet was, en niemand begreep dat goed, duidelijk ontstemd over de prestatie van zijn doelman Van Reeth. Doelpun ten tegen die een kadettendoelman misschien wel had gepakt. Over de handicap waarmee Beveren met al zijn gegriepeerden had af te rekenen zei Noliet gevat dat Sint- Niklaas een kleine boom is en Beveren een veel grotere. En toen was er de opmerking dat Nollct volgend jaar wellicht naar Saoedi-Arabié kan. «Als er buiten de kameel ook wat anders aan vastzit,» zei de trainer. Noliet zou trouwens niet de enige Belgische trainer worden die naar het buitenland uitwijkt. Er werd op Freethiel weer veel gesproken over Urbain Braems die misschien wel naar Servette Genève kan. Braems zou dan, en het is meer dan een kwakkel. Jean-Marie Pfaff van Bayern Miinchen Toch nog even afwachten. (h.a.) I Pauwcis had weinig kleur voor de aftrap van de dstrijd. Met moeite had de Beverse oefenmeester bijeengekregen. Na de wedstrijd gaf Rik, weer Ikleur op de wangen, zijn relaas van de uren voor de werd er op Freethiel nog eens getraind, kwam met fluwelen benen op het veld en voor de Limburger echt niet De thermometer de 39°. Na diezelfde training kreeg Pauwcis Jaspers ook slecht nieuws. Eddy werd gestuurd waar men ook bij hem 39° mat Met twaalf op afzondering en onder- proberen de groep wat gerust te stellen. Schmcd- uit Dortmund komen, Peeraer kon men ook al bereiken. het aangename oord dat Beveren voor de wedstrijd had uitgezocht, sloeg het griepvirus Eddy Maes ging aan tafel erg zweten en weer thermometer naar de piek. Op wandeling in de bossen werden Creve en Baecke onwel. De die men nog niet uit het ouderlijke huis Massage, kreeg ook een oproep, was er schikken voor de wedstrijd. Baecke had veel last, Creve stond maar zwak, maar de n wou toch wel de wei in. Wonderdoktoor Rik elftal op papier gekregen. Hoe het nu voor zondag *ect echter niemand. Slaat het virus verder toe of de gevelden weer recht? kader van de vele inter- met betrekking tot de ontwik- ■nitiaticven ten voor- kclingshulp opgericht. De be de hongerlijdende docling is dat deze beurs de Afrika en andere projektcn beter kan konkreti- Zuid-Amerika, de zcren en hun doeltreffendheid aan en Azië, werd in gaat verhogen een projektenbeurs Na de verdiende zege legen Lierse schuift SK Beveren tot ,reffellJk v?" ztjn bewaker en 1( nummer drie zat. Vijf minuten op één puntje van Club Brugge en Gent en zitten de - YVaaslanders weer volop in de strijd om een Uefaticket. Beveren voetbalde zaterdagavond, vooral dan in de twee de helft, bj momenten best aardig maar echt hoogstaand Van den Wijngaert geen ogen- voetbal was er toch maar zelden bij. Erwin Albert werd de blik maar de strafschop van boeman voor Lier en alleen een sterk spelende Verlinden Albert werd door Verlinden kon de Duitse spits van een hattrick houden. knaP 8estoPl- Beveren haalde verdiend zijn tiende zege in dit Beveren begon de twintigste ren plots weer betere doelkan- kampioenschap. Alleen An- kompetitiewedstrijd met zijn sen. Theunis, zaterdagavond derlecht (15) en Waregem (14) type-elftal, dus met Gorez, samen met het Duitse duo deden het ruim beter. Jaspers en Albert, en onmid- Schönberger-Albert bij de uit- Hugo Aerts dellijk bleek het Wase midden veld stukken sterker dan dat van de tegenstander. Schön berger, aanvankelijk toch nog stevig in de greep van Helle- putte, kon na een kwartier spel zowat alle akties naar zich toe trekken en had weinig moeite het spelverloop volledig te kontroleren. Lierse onderging het gebeu ren en er werd haast alleen op de Lierse helft gevoetbald. Maar de soms leuke aanvallen de akties van Beveren lever den helemaal niets op. Albert en Creve kwamen erg dicht bij een openingsdoelpunt maar een attente Verlinden hield Lierse overeind. En dan was er de nogal harde aanpak van de Lierenaars. Eerst aanvoerder Baecke en onmiddellijk daar op Erwin Albert werden in het strafschopgebied zowat van de voet gelopen, maar scheids rechter Van den Wijngaert reageerde niet. Het koude Freethiel was bij de rust helemaal niet tevreden over de prestaties van geel- blauw en dat was ook trainer Rik Pauwels in de kleedkamer niet. Zijn reaktie, hij wees de spelers i.a. op het feit dat de 5000 trouwe supporters in de vrieskou beslist beter verdien den, bracht het voetbalgezel schap bij het begin van de tweede spcelhelft met andere intenties in lijn. De eerste aan val, via Theunis over Baecke tot bij Erwin Albert, werd door Albert knap in een doel punt omgezet. De reaktie van het publiek was er een van dankbaarheid. Lierse, dat tot dan zelfs niet aan aanvallen had gedacht, kon het tij niet keren. Beveren bleef nu ko men en rond het uur kopte Albert een prima voorzet van Marek Kusto tegen de touwen. Toen mocht de nog enigszins gekwetste Gorez naar de bank, de bekerwedstrijd tegen Sint- Niklaas in het achterhoofd, en Stalmans kwam er in. Meteen werd de thuisploeg aanvallend nog sterker. Tot een kwartier voor het einde was er echter nog maar weinig spektakel te beleven. Toen zorgde de scheidsrechter voor een nieuw hoogstandje. Lambrichts liep, opzettelijk of niet, tegen de hiel van vroege re Frcethiellieveling Dieter Weihrauch en lange Paul kreeg rood onder de neus geduwd. Met tien tegen elf kreeg Beve- De verrassende 5-1 zege tegen Union Sint-Gillis is te Aalst een hele tijd blijven nazinderen. «Propaganda voor ons team en een extra steun voor ons supportersheir.» aldus de mening van degenen die van dichtbij bij de Aalsterse tweede nationalcr zijn betrokken. «Laat ons nuchter blijven en keihard blijven verder werken om Eendracht uit het slop te halen,» dixit oefenmeester Canjels na die verbluffende zege en hij voegde er nog aan toe: «Onze volgende tegenstanders zullen dubbel en dik uit de ogen kijken en beslist hun weerstand aanscherpen». Eendracht Aalst staat zondag a.s. opnieuw voor eigen publiek in het veld. De gast heet Sint-Truiden, een team dat tweede klasse kotsbeu is en in de kortste tijd weer hogerop wil, na tien seizoenen in dc tweede liga. De Limburgers hebben daar veel voor over. ten bewijze daarvan de aankoop van de 37-jarige Hongaarse ex- grootmeester Laszlo Fazckas Hij is misschien wel niet meer dc man met het zware ploegwerk. maar nog altijd goed om met enkele flitsen een wedstrijd te oriënteren. Het wordt dus denkwerk voor Leo Canjels om hem van dichtbij te laten bewaken. Ook dc jonge Pascal Dclbrouck, tot vorig seizoen een waardige substituut van Horst Hrubcsche bij Standard Luik, is een clement dat in de gaten dient gehouden te worden. In het kamp van Eendracht Aalst kijkt men met grote belangstelling uit naar dc ontmoeting met dc Trudojon- gens, die de openingswedstrijd van het seizoen met 1-2 verloren, tegen Aalst. Dat de Limburgers op weerwraak belust zijn. is een vaststaand feit. Eendracht zal weer kunnen rekenen op Jcf Cornelis, terug van geclgeschorst. Naar verluidt zal Canjels starten met hetzelfde team dat tegen Union Sint-Gillis de pannen van het dak speelde. Het ligt dus in dc lijn van dc verwachtin gen dat Bacycns terug naar het reservenpotentieel zal verwezen worden en de «bank» zal bezet worden met het duo Van den Bergh-Cornelis. (A. Bi.ock) Eendracht Aalst-Union 5-1Crahay waagt zijn kans met een strak schot (per) Eendracht Aalst-Union 5-1. Luc Limpens, hersteld van een kwetsuur, haalt krachtig uit naar het doel van Cuypers. De bal bleef echter in de modder steken, (per) Eendracht Aalst-Union 5-1. Geert Van Roy speelde zondag een reuzematch (per) De Voorpost - 1.3.1985 - 27

De Voorpost | 1985 | | pagina 27