VAL-Buggenhout wordt meteen grootste kanshebber Kannernieopkommen probleemloos naar nieuwe zege Muziekkwis te Buggenhout-Opstal Chiro Berlare maakt spaghetti Luc Roelandts won zangwedstrijd is er "n 8czdli8 samcnziin ,oct' «"ïbm™n ,e sprm^nnk) aan de Donk De eerste tussenstand Berlaarse werklozen naar B.R.T.? Berlaarse middenstandsvereniging reikte prijzen uit Lokeren ligt beslist g jaar. 2 - 1.3.1985 - De Voorpost Interprovinciaal Kwistornooi Dendermonde 1985 VAL-Buggenhout, zonder zyn ploegleider George Eraly, De gevestigde waarde hadden Wat dan wel weer opviel was ken bij de Waterloohoeve of staat na de eerste veldslag in de 18de editie van het daar minder last mee. ATB de felle vernieuwing van de de 'belle alliance'. Het Schotse Interprovinciaal Kwistornooi Dendermonde stevig aan de J* Natuurvrienden' met zijn kwisjury die door voorzitter Glenfinnan aar, het Loch Shiel r» 17 deelnemers zowat het men- August De Ridder werd voor- waren voor Viseo en Val geen leiding. De openingsavond kreeg een massale belangstel- ,or, Ma|n 0pba vie[v01,dig De R,dder had hct p[obleem Incogmto lietBeen ling, om en by de 400 mensen in het Vil, en tot dij de wjnnaar van het tornooi, Hon- ook nog even over Schotland, steek vallen. De paarden- laatste vraag in de derde reeks bleef elke stoel stevig bezet, y0nk, binnenkort weer in over Bournemouth en over staart, komponist Lalo, Ke- Voor de eerste maal werd er gespeeld met 51 ploegen en kwisproblemen bij de kroegen- Jersey. Het hoofdgerecht voor nyatta, Quantummechanica.. alleen de talryke nieuwkomers op Vlaanderens grootste tocht, Jeugd zonder Dak, wel de volgende vijf weken. dat lukte allemaal wel. kwisevenement waren verwonderd dat de openingsmelo- met een prachtige Schuur,... De eerste zeventien ploegen Maar op de vraag over de die een stuk na 20 uur pas de harten sneller deed slaan, ze waren er weer allemaal. konden zich klaarmaken. prachtige Christine en regis seur Carpenter waren alleen Drie winnaars en het Varken de Baasroodse filmfreaks The Onmiddellijk grote verwarring Entity en de Lierse Klepels bij de kwissers toen ze vijf met hun Ros present. Wezoe- vogelgeluiden hun crooner kentop deed het verkeerd met moesten bijpassen. De nachte- Willy Spillebeen maar Pierre gaal, roodborst, spotvogel, Caudron en zijn ATB bleef grote lijster en boerenzwaluw verwacht overeind met het wisten vier ploegen juist te Corfe Castle en het Purbeck- plaatsen De Britse Scilly-ei- schiereiland. VAL-Buggen- landen skoorden hoog terwijl hout triomfeerde bij de afreke- de al eeuwen vergeten schilder ning: een foutief en een ge- Thomas De Keyzer nul haalde deeltelijk foutief antwoord en toen moest schuiven voor bracht de ploeg van de avond- de vervangende oerbekende leergangen 40 sterke punten Rodin. Op de kaatsende Leon op. Cassart werd stevig gerost: sukses voor Meerhof en pech Scarabee vooraan in voor hun sportrivalen Onne- de rangschikking fretters uit Boom. Even verder KSA, Scarabee, Herbakers en haalden alle Rossen dubbele Kompanie wisten de globo to- punten op het Schotse Urqu- taal suksesrijk aan te pakken; hart en Fort Augustus maar het was nochtans geen sinecure Daknam en de 'zate' deden het om de wielewaal, de snor (ja maar zwak. Komponist de la ja), de veldleeuwerik, de gras- Lande kreeg alleen 't Varken mus en de rietzanger aan hun van Sint-Antonius op het juiste gezang te lokaliseren! spoor en de mannen van Ede- Het Schotse schiereiland Kin- gem kregen voor hun solo het tyre scoorde hoog, terwijl de nieuw ingevoerde Ros Scarabeeërs even later in beel- Beiaardgebak. Met het bijko- dende kunst, hun specialisatie, mend Ros verdubbelden de de moeilijke Gerard Dou her slokoppen met het Verdrag kenden. Voor de Brugse van Lateranen ook nog de sportieve familie Bruynooghe punten. was Annie Lambrechts een De Transuranen skoorden nog puntenverdubbelaarster, ter- laat maar toen waren de skores wijl de Siciliaanse Vespers hoog voor de verkeerswetge- maar stilletjes de geschiedenis ving, voor de Jan-van-Gent, ingingen... voor de denderende muziek van Ultravox,... Letterkundige i„ de Groot-Brittannië-cyklus Westerlinck hielp Jeugd zon- was het stadje Shaftesbury niet der Dak aan dubbele punten Zo moeilijk, en eigenlijk de iets feite gingen praktisch noordelijker gelegen Stour- Dendermonde. De leiders van het achttiende kwistornooi (v) Appels Kwisverbond (tweede afdeling) Al is het Appels Kwisverbond deze weken sterk naar de °P Knok terug te nemen maar geen Rossen verloren. Behalve head Gardens ook niet. achtergrond gedrongen door het groots Interprovinciaal Tornooi van Dendermonde, toch blijft het in Appels leuk werken. Zaterdag was tweede afdeling aan de beurt en onder leiding van Antagonisten werd het weer een sterke beurt voor Kannernieopkommen. Na tien vragen stond de ploeg Entity eiste dat naast Aelus even bij een rekenvraagje en de tegenstanders wat punten zonder Dak 57 p. Voor de vijfde maal reeds or- worden reeds om 18.30 u. in de ganizatoren, blijft het motto ganizeert de Opstalse Openba- zaal verwacht. van onze kwis een wedstrijd op re Bibliotheek haar «Mu- Het wedstrijdschema ziet eruit- familieteam brengen, over alle ziekkwis». De voorbije edities als volgt: Titel raden via ver- deeltakken van de muziek groeiden, dankzij de originele vorming, relaties raden, alge- (klassiek tot hedendaags hit- kwisformule en de speciale mene vragen binnen tijdsli- werk), sfeer, telkens uit tot zeer ge- miet, muziekraadscl, een Dendermonde. Pluto was de sterkste in zijn reeks (v) verontrust werden de leiders dan voor de op Groot-Brittan- VTB Roosdaal haalde de punt- toch nooit. niê gokkende Jonge Natuur- jes binnen, maar de sterk op Met nog drie avonden te spe- vrienden dat met Christchurch het land spelende Jonogfroo- len is er in tweede nog maar en het Shelleymuseum onmid- t'ers moesten een (wellicht be- weinig twijfel over de afloop, dellijk uit strijd werd geslagen, langrijke?) steek laten vallen. Kannernieopkommen loopt De eindrekening in reeks I was Het Waalse tabaksdorpje Roi- r voor de rest uit en voor de Snel gemaakt. De toppers sin ging bijna volledig de m;" van de gebroeders Goossens ai ook Boreas als Griekse god tweede stijgersplaats moet Val Kwismasters en Unaniem za- aan de leiding en alleen As- van de winden werd aanvaard, alleen nog even uitkijken naar gen nieuwkomer Flora uit Mei- dammen kon, vooral dankzij Na de pauze bleef de heer- het Aalsterse Asdammen. ie naast zich op de eerste de solo met presentator Put, schappij van Knok volledig. Jeugd zonder Dak raakt on- plaats, wat standhouden. Moeilijk Opvallend was het zwakke dertussen ook niet meer van de was het niet en de skore liep weerwerk van Fiasco terwijl laatste plaats weg. VAL-Buggenhout triomfeert hoog op. ook Val-Buggenhout de stevi- (ha) De 35 punten van de eerste extra Ros in op de cerstvolgen- Halfweg had Kannernieop- ge indruk van daags voordien reeks zou echter maar klein de vraag over de moeilijke kommen een ruime voor- in het IKD niet kon bevesti- 06 u,tsla8 bier zijn in vergelijking met komponistenfamilie Rom- sprong uitgebouwd. Wanhoop gen. Het werd wat lastiger en 1. Knok 100 p.; 2. Val 91 p.; 3. dat wat VAL uit Buggenhout berg. Maar hier mocht het volgde daar in tweede stelling Kierkegaard. Erno en schrij- Asdammen 89 p.; 4. Wanhoop op de kwistafels zou leggen niet baten. Opba haalde geen 4 maar met komponist Bellini in ver Show haalden geen pun- 89 p.; 5. Entity 83 p.; 6. Alles Na de geluiden van respektie- punten die hen op gelijke steun, had Knok toch al tien ten. of Niets 80 p.; 7. Fiasco 75 p.; velijk de kleine karekiet. de hoogte zouden hebben ge- punten boni. Diskussie was er De laatste tien vragen wisten 8. Juventus 66 p.; 9. Jeugd zanglijster, de boompieper, de bracht met de Scarabeeërs. en toen kwam 'taalk - Enkel Opba wist het ene onfeilbare antwoord (kattc- kop) te geven. Onmiddellijk kregen ze een Ros Beiaardge bak aangeboden en zetten hun vink en de fluiter waren de Atheneum Sint-Niklaas Shetlands goed voor de Rossen fanto Berchem profiteerden van DAS Halle, Fiasco en de van de Cubaanse Varkensbaai Brodders. Schilder Sir Rey- om hun ros te verzilveren, ter- nolds bracht dubbele puntje», wijl iets later de Linkebekena- voor het Antwerpse Take it ren van Nederlandse Anne easy maar Lelekras cn Amado Van Loey de cybernetica on- zagen hun Ros zielig verdrin- der de 4 puntsknieën kregen. Dendermonde. Honky Tonk al elf jaar aktief in het kwistornooi, nam een start. Maar die ploeg komt nog wel opzetten de komende dagen (v) De verkeersvraag leverde ook geen problemen, alleszins niet voor de rossende OPba'ers, maar de Eeklose Herbakkers moesten hun ros het onderspit laten delven in de fauna van de mezenwereld (enige verwar ring in de vraagstelling zal hieraan niet vreemd zijn ge weest). Het rockende Duran Duran hield de Brechtse Bosuilen en de Gentse Slippertjes stevig op de kwisvloer, maar Oka moest in sport de duimen leggen voor Binda en Ronsse. Gorky Park met William Hurt, geen ge makkelijke tweeledige film- vraag, werd probleemloos door VTB Roosdaal opgelost, maar natuurlijk ook door het filmgokkende team 'Frankie gaat naar Hollywood'. Na Hubert Lampo kwam Schotland nog in de kijker door Aviemore. maar vooral door de Moy Hall in Tomatin: slechts het niet-landspelende Sint-Niklaasse Atheneum kon hier de volledige 2 punten weg kapen. De 'colombine' als hekkenslui tend variavraagje was vooral positief voor de Averechtsen die zoals steeds hun ros daarop inzetten. Op zaterdag 9 maart a.s. no- voorzien. Er zal dan ook een digt Chiro Berlare ouders en optreden zijn van Pyracanta nietbare avonden, tijdens de- woord, een tekening, een lied, Informatie omtrent deze «Mu- sympathisanten uit voor een cocinea en van enkele mensen welke zowel de deelnemers als de muziekwereld rond, voor- ziekkwis» kan ingewonnen spaghetti-avond in de Paro-, van het inmiddels ter ziele ge- de toeschouwers aan hun trek- bereide praktische proef, her- worden bij Dirk Van der chiezaal. Met de opbrengst gane Pandoer. Beide Berlaarse ken komen. ken je deze dans, niet-voorbe- •Jeugt> Trapstraat 118, Buggen- hiervan wil men nieuw knutsel- muziekgroepen bestaan of be- De vijfde editie wordt betwist reide praktische proef, TV- hout (052/35.51.45) en bij An- materiaal kopen Inschrijvin- stonden hoofdzakelijk uit oud- op zondag 17 maart a.s. te 19 kwis en apotheose. In totaal to'ne De Raes, Kalkstraat 165, gen kunnen gebeuren bij de leiders van Chiro Berlare. u. in zaal «Torenhof» te Bug- zijn 200 punten te verdienen. Buggenhout (052/35.06.13). leiders. Wie ouder is dan 14 Deze avond wordt voor de genhout-Opstal. De ploegen Zoals altijd verzekeren de or- (pvt) betaalt 120 fr., wie jonger is, oud-leden een goede gelegen- 90 fr. heid om herinneringen op te de maaltijd, die men tussen halen. Wie dus geen spaghetti 20 en 23 u. kan komen opeten. lust, moet zeker niet nalaten Scarabee, de ploeg van Etien- ne Meulenacre, in Dender monde anders nooit vooraan terug te vinden, werkte zich met 36 punten naar de tweede plaats in de tussenstand. Vrijdagavond, weer in het VTI, gaat de tweede ronde van het Interprovinciaal Tornooi 1985. VAL-Buggenhout is meteen dem grote kanshebber geworden maar we vermoeden zo dat ploegen als Opba, Sca rabee, Wadeismedoade cn bie- voorbeeld Kwismasters niet di- rekt het hoofd zullen laten zak ken. Voor wje zijn vrijdag de eerste maarste buien? Hugo Aerts 1. Val Buggenhout 2. Scarabee St Pauwels 3. Kwismasters Ninove 3. Unaniem Lokeren 3. Flora Melle 6. Wodeismedoade Baasrode 6. Fiasco Hofstade/Aalst 6. Opba Opwijk/Baardegem 9. A.S. Rieme Ertvelde-Kluizen 9 Atheneum Sint-Niklaas 11. ATB 'De Natuurvrienden' D'monde 12. De Klepel Lier 12. Frankie gaat naar Hollywood, De Klinge 14. V.O.L.B. Schelle 14. Meerhof Willcbrock 14. De Brodders Kessel-Lo 17. Jonogroots Dendermonde 18. K.W.B. Buggenhout 18. Kanernieopkomen (knok) Baasrode 18. Viseo Mechelen 18. Linkebeek 22. Honky Tonk Dendermonde 22. The Entity Baasrode 22. Take it easy Antwerpen 22. Koeskoes Gent 22. Olympia Boom 27. De Kompanie Berlare 28. Onnefretters Boom 29. Links Dendermonde 29. Pluto St. Gillis-Waas 29. De Bosuilen Brecht 32. 't Varken van St.-Antonius Edegem 33. Certabo Mechelen 34. Jeugd zonder dank Dendermonde 34. Das Halle 34. Bruynooghe Team Brugge 34. Sofanto Berchem 34. De Slippertjes St.-Amandsberg 39. Incognito Belsele 40. V.T.B. Roosdaal 41. Jonge natuurvrienden Dendermonde 42. Wezoekentop Dendermonde 42. De Herbakkers Ecklo 44. De Polipostvrienden Burcht 45. K.S.A. Jong Vlaanderen Dendermonde 46. Averechts Dendermonde 47. De Krabbers Kapellen 48. Lelekras Lebbeke 49. Amado Baasrode 50. OKA Schellebelle Forfait van Meedoentelt. Eind maart of begin april organiseert de Berlaarse Werklozenwerking een bezoek aan de B.R.T.-gebouwen. Dit is één van de konkrete voorstellen die door een groep werklozen samen met de mensen van het BTK-projekt zullen uitgewerkt worden. Berlare. Patrick Rousseau uit Berlare kreeg v Marita de prijs van het publiek (jj) Kursussen De Berlaarse Werklozenwer king lijkt nu definitief van start gegaan. Waar men zich tot nu toe vooral moest bezighouden met het vertrouwd maken van de werklozen met het eigen lokaal en met de BTKL-men- sen, begint men nu stilaan met de uitwerking van aktiviteiten. Op grond van een enquête, eind vorig jaar gehouden, wil men binnenkort enkele kursus sen starten: koken, het maken van klederen, tuinieren, talen (Engels, Frans) en sport. Twee mensen hebben zich al aange boden voor het begeleiden van een kursus. Met de R.V.A. zal men nagaan of er nog andere mensen hiervoor in aanmer king zouden komen. Vrijwilli gers kunnen zich steeds aan bieden in het lokaal. Dorp 96. Voor maart is er ook al een informatienamiddag voorzien voor werklozen die een zelf standig beroep willen be ginnen Krantje Men zou ook willen beginnen met een eigen krantje. Hier mee hoopt men nog meer men sen in de werking te betrek ken, en vooral over een eigen medium te beschikken om in formatie door te geven aan de werklozen. Die info kan zowel gaan over de eigen werking als over werkaanbiedingen, ar- beids- en werkloosheidsregle mentering... Het krantje zou in de drie deelgemeenten kun nen verspreid worden. Overmere en Uitbergen Al deze aktiviteiten zijn vooral gegroeid uit een eerste infor matienamiddag in Berlare ge houden. Het bleek toen dat men moeilijk mensen van Overmere en Uitbergen kan bewegen om naar het lokaal in Berlare te komen. Daarom zal er een dergelijke vergadering ook te Overmere gehouden worden. Op 6 maart zijn de werklozen van de andere deel gemeenten welkom in de oude raadszaal van het Overmeerse gemeentehuis. Men hoopt op die vergadering enkele mensen bereid te vinden om de wer king in de delen van de ge meente mee op gang te trekken. N.K. In het lokaal van de middenstandsvereniging «Ieder Belang» uit Berlare werden uitgereikt van de cindejaarsaktie. Voorzitter Mare Tackaert zei in zijn welkomstwoord onder meer dat deze uitreiking kant diende te gebeuren, omdat de winnaars van de hoofdprijzen niet waren komen de waardebons in ontvangst te nemen. Toch werden er prijzen uitgereikt. Waardebons die gingen naar oud-burgemeester Mar die 10.000 fr. won met een lot dat werd uitgereikt door voorzitter Mare Tackaert zelf; De Rouck uit de Turfputstraat die met 20.000 fr. naar huis stapte en zijn winnend ontvangen bij Paul Uytendaele en tenslotte 30.000 fr. voor mevrouw Heirman uit Hugo Vcrcruyssen het winnende lot had gekregen. De prijsuitreiking werd besloten met een etentje aangeboden door de waarna er nog een wijndegustatic was voorzien in het huis Clement in Berlare. Net zoals vorig jaar werd ook nu weer in het Nieuw Palinghuis aan het Donkmeer een zangwedstryd georgani- zeerd. De eerste schifting is achter de rug en meteen zijn ook de eerste finalisten gekend. In tegenstelling tot vorig jaar, langstelling een tikkeltje aan de lage kant lag. Maar wat de kwaliteit van de deelnemers betreft, die ligt beslist even hoog als vorig jaar. wordt nu op zondagavond ge zongen. Allicht is dat een re den waarom de publieke be- De eerste schifting, die om 22.00 u achter de rug was, telde 12 deelnemers en de jury was van oordeel dat Luc Roe landts uit Haaltert de beste van het hele lot was. Tweede werd Dirk Claerhoudt en derde Da- niella De Meyer uit Gent. Zij gaan alle drie naar de fina le-avond van 24 maart, net als Patrick Rousseau die de prijs van het publiek kreeg toege wezen. Playback-show Enkele dagen voor de eerste reeks in deze zangwedstrijd, had in het Nieuw Palinghuis ook een playback-show plaats. Daarin toonde An De Leen heer uit Zcle zich de beste met haar imitatie van «Ik leef voor jou», het liedje van de betreur de Ann Christy. Tweede werd Godelieve Bosch uit Wctteren die een suksesnummertje van Corry Van Gorp bracht en der de was de Aalsterse Katie Schollaert met Stars and Party van de Star Sisters. De finale van deze playback- show heeft plaats op vrijdag 1 maart om 21.00 u.

De Voorpost | 1985 | | pagina 2