Iwj CHRIS VAN DER MEERSCH ZET BUREN EEN HAK HERLEVING VALT DOOR DE MAND SINT-GILLIS DOET FLINKE ZAAK VERDIEND VOOR THUISPLOEG LOGISCH RESULTAAT STEVIGE REMONTE MORELE OPDOFFER VOOR SK GREMBERGEN ZWAAR VELD ZORGT VOOR SLIJTAGESLAG 30 - 1.3.1985 - De Voorpost Weinigen in de Sint-Gillisse voctbalmiddcns hadden dur ven voorspellen dat Eendracht bij het Gentse Gandaspar- ta de volle buit zou inpikken. Tegen de vele verwachtingen in, is dat dan toch gebeurd. Nochtans verschenen de Dendermondenaars gehandicapt tussen de krijtiynen. Vier spelers waren om uiteenlopende redenen onbeschik baar. Dat waren Tony Collewaert, Luc De Waegeneer, Guy Olbrecht en Remy De Brandt. Voor het eerst in deze kompetitie deed trainer Julien Peelman beroep op Alain en Patrick Van Relleghem. Twee spelers die van Excelsior Puurs waren overgenomen. Eendracht nam in ieder geval een goede start. Trainer Julien Peelman hier- Een betere uitgangspositie over: «Reeds in de aanvangs- konden we ons op dat ogenblik minuut kwamen we tot scoren, niet voorstellen. Luc Van Nuf- Berlare-SK Overmere 1-0. Gewezen voorzitter Georges Van der Becque kwam zijn n poulains nog eens aanmoedigen. Hij was stichter en enige voorzitter waaronder Be eerste provinciale speelde (jj) BERLARE - OVERMERE 1-0 GANDA - EENDRACHT SINT-GILLIS 1-3 VOETBAL Provinciale MERE - HERDERSEM 2-0 Het is voor Mere tot een verdiende overwinning uitge groeid. daar de gastheren reeds na 23' hun zege hadden vastgelegd. De plaatselijken trokken onmiddellijk fel van leer en na 18' hadden zij reeds sukses via Van Wilder. Dit voorbeeld moet waarschijnlijk aanstekelijk hebben gewerkt want amper vijf minuten later trof Sterck met een verre lage schuiver reeds voor de tweede maal raak Nochtans was er een niet onverdienstelijk Her- dersem aan het werk. De man schappen van trainer Armand Spitacl wisten zich verschillen de kansen te kreëren doch zoals zo vaak bleef ook ditmaal de afwerking in gebreke. Na de pauze verwaterde het spelbeeld enigszins en kon geen van beide ploegen nog echt haar stempel drukken op het gebeuren. Toen ook de uiterst zware terreinomstan digheden nog een woordje gin gen meespreken werd het spel peil helemaal naar beneden ge trokken zodat men zich werke lijk naar het einde van de par tij sleepte. V (R.G.) HERLEVING ST.-PAUWELS - FC WIEZE 1-5 Onze titel wordt niet zozeer geïnspireerd door enig de jongere broer van Jan Si- en een own-doelpunt van Wee- leedvermaak maar ontlenen we wel bij onze Pauwels moen van SK Sint-Niklaas) maes aan een bijzonder riante informant die niet voor niets aanstipte dat de afwezigheid was er^'J (0-2, 57ste minuut). 1-5 zege. van de geschorsle Motyka sterk werd aangevoeld. Deze Geel zwart vermocht met De kommeneren uit het lo- speler blijflt Inderdaad van gondwaarde voor zijn klub veel meer en miste zee zeker kale kamp waren achteraf een- r r j .de hoogstnodigc kohesie om sluidend: Wieze dwong een want hij is nog steeds ondanks zijn leeftijd, de gedroomde tegen h®, sterkc spd van de verdicnde overwinning af en spelverdeler die met een minimum aan inspanningen een bezoekers op te kunnen. In de voor de eigen formatie was het maximum aan rendement levert. 70ste minuut een regelrecht al bij al een felle desillusie klassedoclpunt: een vrijschop geworden. Nu hebben de Da- In de eerste helft verliep de Wieze zette zijn beter derde werd achteruit gelegd tot bij ncel-boys niet veel keus meer, wedstrijd nog vrij gelijkwaar- kwartier goed door na rusten Huyghe en deze produceerde zondag a.s. moet er aan eigen dig, met drie uitgespeelde kan- met een katastrofaal gevolg vanop meer dan 35 meter een huis tegen Oudegem hoogst no- sen voor de plaatsclijken. De (voor de Herlcvingnaars). In kruisbal die boven in de verste dig gewonnen worden Het als middenvelder opgestelde de 47ste minuut lukte Huyghe hoek van het doel belandde blijft imcmrs nog de bedoeling De Bcleyr rolde aan de 25ste een center voor doel die zowel buiten het bereik van een ver- dat de Vosscdrcefbewoncrs bij minuut de Wieze defensie op door doelman De Jonghe als wonderde Peter De Jonghc In de eerste vijf eindigden maar schoot pardoes op de Guy Samson werd gemist en dezelfde minuut bracht De Be- (m.n.) uitgekomen keeper. Even later zodoende werd het voor Noël leyr schijnbaar nog enige hoop was alweer Harry in goeie Simocn wel een erg makkelij- bij de plaatselijke fans met een doen met een beweging over ke treffer met het hoofd. De lobbal over de Wiczcdoelman rechts maar daar waar hij best thuisploeg begreep goed ge- (1-3). Meteen werd Mark Raes zelf kon afdrukken schoof hij noeg dat het nu pompen of geruild voor de noR jonge Pa- De Regie der Belgische Pos- nodeloos in de breedte tot bij verzuipen was en stuurde nu trick Smet en deze werd reeds 'cnjcn heeft twee speciale een konkurrent. Even voor onvervaard drie man mee in de bij zijn eerste balbctwisting bc- postzegels uitgegeven met toe rust speelde Steven De Jonghe aanval Steven De Jonghe straft met een rode kaart. De s'ag-Het tema van de zegels is zich goed vrij maar zijn pas schoot nog eens op de bezoe- tackel langs achter werd door "Het Belgische Rode Kruis» naar achteren werd door Luk kende doelman maar verder scheidsrechter Verriest inder- e" °P oc zegels staan allcgo- Van Poeckc van dichtbij voor- raakte men niet. Rond het uur daad zwaar aangerekend zodat ncn ,n yerband met de bloed- langs gekegeld. De bezoekers was een volgende tegenaanval de Pauwelsnaar slechts drie transfusie afgebeeld. De ene dwongen in dat tijdsbestek goed voor een volgende tegen- minuten op het veld stond. zcgcl heeft een waarde van 9 fr slechts één noemenswaardige treffer. Alweer Huyghe schoot Met deze numerieke minder- cn 2 fr toeslag en de andere kans af maar \7ermcir bestook- via Weemacs naar doel. doel- heid was Herleving natuurlijk een waarde van 23 fr en 5 fr te de lat nadat een vrijschop man De Jonghc toucheerde de definitief uitgeschakeld en toeslag, door doelman De Jonghc was bal tot op de paal en opportu- kwam Wieze achtereenvolgens weggeslagen. nist Simocn (Noël is inderdaad door een vrijschop van Simoen Berlare-Overmere 1-0. Dat de jeugd van SK Beveren er komt, bewezen Chris Meirsche en Geert Valck. Ook Luc Maes was in beste doen. (jj) RC WETTEREN - NIEUWERKERKEN POLLARE - BAMBRUGGE 3-2 Grembergen-Kruibeke 0-1. Al wint Dierickx dit duel, scoren is er niet bij (vh) GREMBERGEN - KRUIBEKE 0-1 De titelambities van SK Grembergen hebben een flinke deuk gekregen. Tegen rechtstreeks opponent Kruibeke werd met de kleinste cijfers verloren. «Een onverdiende nederlaag,» zegde een ontgoochelde voorzitter Herman Burghgrave na afloop. «Op dergelijke manier ver liezen komt zwaar aan. Ieder een heeft zich ingezet en is tot het uiterste gegaan. Kruibeke kwam er vooral in de tweede helft nog amper aan te pas. In die periode hebben we de Waaslanders tot een terug tocht gedwongen. Ons over wicht werd spijtig genoeg met geen doelpunten verzilverd. Tijdens het eerste halfuur ver liep de wedstrijd meestal even wichtig. Wij kregen nochtans al in de aanvalsminuten een eerste kans. Pas op het kwar tier dreigden de bezoekers een eerste maal. Dat was voldoen de voor een doelpunt. De ge vaarlijke Verberckmoes infil treerde tot in het doelgebied en haalde toen met zijn linker uit. Tegen dat schot had onze keeper niet het minste verhaal. We hebben toen op die achter stand gereageerd, initiatieven genomen en een overwicht af gedwongen Verschillende ke ren hing de gelijkmaker in de lucht. Wij zijn er echter niet in gelukt om het verdiende winst punt uit de brand te slepen. Na het laatste fluitsignaal verliet iedere Grembergsc speler met gebogen hoofd het terrein. Ik heb de jongens echt niets te verwijten. Ze zijn tot het uiter ste gegaan. Ondanks de neder laag meen ik dat er nog niets verloren is. Het is wel een zware opdoffer die we moesten inkasseren. Hopelijk heeft die volgende zondag geen ongun stige invloed wanneer we op ons veld Excelsior Sint-Niklaas ontvangen. Een tweede opeen volgende nederlaag zou zwaar aankomen.» Het komt er voor SK Grem bergen, zijn klubleiders en spelers nu op aan, om zo vlug mogelijk deze opdoffer te ver werken. De achterstand op lei der Kruibeke is nog te klein om nu al te stellen dat het kampioenschap verloren is. Met nog tien wedstrijden voor de boeg kan er nog veel gebeu ren Pas nu worden de prijzen gedeeld. (e.d.m.) Niemand van de lokale aan hang had waarschijnlijk nog verwacht dat Pollare in deze wedstrijd de beide punten thuis zou houden. Bambrugge speelde tijdens het eerste half uur immers zo sterk dat het dan ook terecht met 0-2 cijfers aan de leiding stond. Daarvoor hadden Renneboog en Haeck gezorgd. Verdiend overigens, want zij kreëerden zich ver schillende kansen die doeltref fend werden afgewerkt. Polla re liet echter niet begaan en nog voor de rust zou men er in slagen om op gelijke hoogte te klimmen. Eerst was het Poppe die de aansluitingstreffer scoorde terwijl Vernis de 2-2 op het bord bracht. Gestimu leerd door deze onverwachte wending trokken de lokalen het laken volledig naar zich toe. Nog vooraleer de eerste vijfenveertig minuten verstre ken waren zou Pollare dit kort stondige overwicht volledig weten uit te buiten. Vernis joeg immers een derde treffer achter de oren van de bezoe kende doelman. Dat was met een ook de ruststand. Na de pauze poogde Bam brugge de bakens nog wel te verzetten doch het bleek boter aan de galg. De afweer van de plaatselijken liet niet meer be gaan waardoor goalgetter Ren neboog geen kansen meer voor de voeten geschoven kreeg. (r.g.) BURST - GUZEGEM 1-1 Er stond zondag voor beide ploegen heel wat op het spel Zowel Burst als Gijzegem ver toeven in de onderste regionen van de klassering. Een dubbele puntenwinst kon in deze vier puntenwedstrijd heel wat goedmaken Er werd hard ge streden maar in de tweede helft vooral was er van voet ballen niet veel meer te be speuren. Het veld lag er zo zwaar bij dat beide ploegen niet meer in staat waren nog ordentelijk te kombineren. Burst kreeg in dit modderbal- let de eerste kans. De bal be landde echter tegen de paal. Hoewel het werkelijk moeilijk valt om te stellen wie er nu eigenlijk de betere ploeg was, dienen we alvast vast te stellen dat Burst het meest in de buurt van het bezoekende doel ver toefde. Zo kwam de thuisploeg dan ook verdiend op voor sprong net na de koffie. Voor dien had Gijzegem eveneens pech gekend toen een bal te gen de staander te pletter sloeg. Niettegenstaande dit was het Geert Van Hcrrewe- ghe die de openingstreffer luk te. Gijzegem wist niet direkt hoe reageren. De partij was nauwelijks meer het aankijken waard daar hel veld zo zwaar lag dat de bal niet meer circu leerde. Het werd dus een zaak van meeval. Burst bleef het meest aandringen en miste langs Ronny Van Aerde nog een uitstekende kans om de voorsprong te verdubbelen. Aan de overzijde kende Gijze gem meer geluk. Filip Moens duwde de bal voorbij de kans loze Volkaert. Toen vielen er nog een twintigtal minuten te gaan. In de slotfase gebeurde er echter niets meer, wel liep Graden Fosselle een ernstige kwetsuur op aan de knie. Ach teraf bleek dat vernoemde spe ler voor verzorging diende overgebracht te worden naar het ziekenhuis (g.d.t.) Grembergen-Kruibeke 0-1. Parewijck (G) knalt vanuit deze modderpoel naar doel, maar de bal gaat via de paal buiten vh) De derby tussen SK Berlare en Overmere is geen hoog staande, maar wel een span nende partij geworden. Op het technische vlak was de thuis ploeg meester van de situatie en ook inzake het aantal doel kansen helt de balans over in het voordeel van de lokalen. Op het halfuur kwam het eer ste en enige doelpunt van de partij tot stand. Het duurde weliswaar enige tijd voor de bal definitief over de doellijn verdween. Erwin Verbeke plaatste een vrije trap, die door de bezoekende keeper werd afgeweerd. Chris Van der Meersch die goed was in gevolgd, hernam de poging, maar ook deze keer stond de bezoekende doelman in de weg. Uiteindelijk was er een derde poging nodig om de bal, via een bezoekend been, in de netten te zien verdwijnen. Na de hervatting bleef Berlare meestal het overwicht behou den. Chris Van der Meersch wierp zich in die periode op als een aktieve voetballer, die mits bijval een tweede keer tot skoren was gekomen Een bezoekende dreiging halfweg de tweede helft, lever de ei zo na de gelijkmaker op. De bal sloeg tegen het doel- hout en plofte net voor de doellijn. Gelukkig voor Berla re bevond Franky De Vrieze- zich in de onmiddellijke buurt. De Vrieze leverde overigens fel onderschepte een speelbal cn bediende De Man die raak trof. kwartier kwamen we tweede doelpunt. i.*V Nuffel was langs recht gebroken en betrok de Putte in zijn idt schoot de bal in één Uj de touwen. Na een I met 0-2 voor. Dat w 1,1 aard een gunstige situi hebben die voorspron rust kunnen handhai tweede helft werd aa 11 gen met een algehei PJJ Dat stak schril af tt jongste thuiswedstrijd, van overgave niets kwam. Deze keer zijn Iers tot het uiterste Dat heeft vruchten i pen. Na tien minuta tweede helft kwamen Marc De Backer ec keer tot scoren. Op d blik was de overwinf zekerheid. De thuisj tien minuten voor nog een tegendocl| dat had geen invli uiteindelijke rcsultaatJ De twee punten i dracht heeft weten t<| zijn in ieder geval 1 waarde Bovendien] de rechtstreekse Indien de Sint-G met evenveel strijden, zit de kar behoud er stevig in I Peelman moet bero<_ voetballers die tol heil gaan. Met technisch IT voetballers die er opi hun broek aan vcgci men in de gegeven O heden geen stap Gandasparta i een volledige inzet lofl punten oplevert, zondag bij Ronse ccflfl worden behaald, zom rijkelijke oogst bet® Zal in ieder gevat nijfl lijk zijn. Eendracht Nieuwerkerken heeft dat ene puntje op het veld van RC Wetteren zeker en vast niet gestolen. Hoewel de bezoekers aanvankelijk de wet van de sterkste dienden te ondergaan, konden zij zich na de rust toch enigszins rehabili teren. Tijdens de eerste vijfen veertig minuten waren de gast heren immers de beteren, wat resulteerde in diverse doelkan sen. Rond de 30ste minuut was het dan ook logisch dat De Meester, op aangeven van Dhont, de score wist te ope nen. Even later zou De Pauw de voorsprong van de lokalen zelfs vergroten en meteen ook de ruststand vastleggen. Niemand gaf toen nog enige kans aan Nieuwerkerken dat gedurende de tweede spelpe- riode echter fel van zich af beet. Hoewel men geen over heersend veldoverwicht kon afdwingen, zorgde men toch meermaals voor gevaar voor de plaatselijke doelmond. In de 55ste minuut wist Uytter- sprot trouwens de aansluitings treffer aan te tekenen en toen Steenhaudt voor de gelijkma ker zorgde kreeg men eigenlijk waar men recht op had. De slotfase werd gekenmerkt door minder oogstrelend voetbal, al zullen de terreinomstandighe den daar wel voor een belang rijk deel hebben tussen gezeten. (R.G.) Grembergen-Kruibeke 0-1. Buydls kwam hier dichtbij een lokaal doelpunt (vh) een meer dan behoorli richting. Hij deed ziji f] roptreden in het een als voorstopper. Voor SK Berlare b de overwinning alvast de zaak. Uit vier recec strijden werden zes pui en haald, waardoor de ,-at redding werd ingezet. 1 vo betrachting van Bert ook volgend seizoen et provincialer te blijvealéd het behoud wordt kr zal dat voor een groet jfe danken zijn aan oefen en Van Kerschaever. Set tw weer het bewind voa een forse verbetering den bij de derde prow :t i Grembergen-Kruibeke 0-1. Van Mele van Grembergen geeft een voorzet, (vh)

De Voorpost | 1985 | | pagina 30