W.S.C. Vooruit blijft de grootste wielerklub van het Waasland ossBhe^i Klubkampioenschap Labiekes Denderhoutem Klubkampioenschap van de Denderstreek Martin Smet, Bart Heirewegh, Luc Beniers en Cois Van Vlierberghe klubkampioenen bij W.S.C. Vooruit Luc Beniers: de verwachtingen staan hoog gespannen WASE NIEUWELINGEN IN BURCHT AAN DE SLAG 32 - 1.3.1985 - De Voorpost Dynamische vereniging telt 72 renners Sponsor Remy De Moor van Vosschemie Polyester bewondert W.S.C. Vooruit St.-Gillis- Waas, zijn klubleider en inzonderheid sekretaris Marcel Mels. In die zin liet hij zich uit, tijdens de voorstelling van de klub, die momenteel 72 renners verenigt en de grootste blijft van het Waasland. «Ik bewonder Marcel Mels voor zyn inzet, werkkracht en vooral om zijn ideeën. Hy heeft de klub opgetild tot een vooraanstaande vereniging, die indruk maakt en kwaliteit in huis heeft. Zonder hem zou W.S.C. Vooruit St.-Gillis-Waas nooit geworden zijn, wat het nu is». Marcel Mels, ontegenspreke- Tonny Thieleman. en Francis Coucke. lijk de werker van het eerste In de Ster der Juniores won Op de piste liet Kurt Noten- en het laatste uur, bewierookte Gino De Pauw een etappe en baert zich gelden. Hij won een op zijn beurt Remy De Moor was net als klubmakker Guy driedaagse, die als sponsor niets aan het Van Hese enige tijd eigenaar W.S.C. stelt verder dit seizoen toeval overlaat, zelf een fer- van de gele trui. In klubver- een deelname aan belangrijke vent beoefenaar van de wieier- band legde W.S.C. Vooruit wedstrijden in het vooruit- sport is en de klub materiaal beslag op een derde plaats. zicht. Dat is het geval met de ter beschikking stelt, dat wer- W.S.C. Vooruit verenigt ook Omloop Het Volk, Gent-Ie- kelijk profwaardig is. «Wij belangrijke zegekapers. Op per. het interklubkampioen- gaan als wielerklub het zeven- dat vlak was Bart Heirewegh schap van Oost-Vlaanderen en entwintigste levensjaar in», vorig jaar rekordhouder. Hij België. Deelname aan de Be- zegt Marcel Mels met een ze- behaalde vijftien overwinnin- ker van België, Franco-Beige, kere trots. gen. Twaalf als nieuweling, de Ronde van het Meetjes- «Dat had indertijd niemand drie als junior. Gunther De land, de Ster der Juniores, de durven vooropstellen. Maar Bauw werd negen keer eige- Ronde van Midden Elzas en de belangrijker is het feit dat de naar van de bloemen. Guy int. Erlauftaler Radsporttagen gunsëige evolutie zich blijft Van Hese en Pascal Bauwens in Oostenrijk, doorzetten. Bewijs daarvan boekten acht overwinningen. Vermelden we nog dat de klub zijn de sportieve resultaten van Tonny Thieleman werd vijf groeide met zeven nieuwelin- vorig jaar. Op dat stuk hoeft keer overwinnaar. Eric Wuy- gen. Het zijn Jean Boone uit W.S.C. Vooruit voor niemand tack, Dirk De Cauwer, Bert Belsele, Gert Bijl uit Buggen- onder te doen. Bovendien ver- Stevens, en Danny Janssens hout. Danny Daelman uit St. enigt de klub acht renners brachten drie zeges op naam. Gillis Waas, Dirk De Vliegher meer dan vorig seizoen. Ook Twee overwinningen behaal- en Jean-Pierre Ivens uit Steke- dat is een belangrijk winst- den Frankie Wielandt, Fran- ne. Koen Persoon uit Waas- punt.» ?ois Nauts, Luc Beniers, Wal- munster en Pascal Van Pete ter De Coninck, Patrick Suy, ghem. Ook liefhebber Dimitri Palmares Gino De Pauw, Etienne De De Munck uit St. Gillis-Waas Marcel Mels loofde de inzet Beule, Franky Weemaes, Lie- trad toe tot de rangen van van «zijn» renners en herinner- ven Persoon, Frans Van Vlier- W.S.C. Vooruit, de aan belangrijke prestaties, berghe en Gerda Kosolosky. Binnen deze Waaslandse wie- Vooral aan de ploeg die vorig Volgende renners behaalden lerklub wordt de toekomst al- jaar het interklubkampioen- één overwinning: Marc Meule- vast biezonder rooskleurig te- schap van Oost-Vlaanderen man, Gino Verbraecken, Hans gemoet gezien. Dat kon wor voor juniores won, en Gino De Van Geyte, Peter Galle, Pa- den afgeleid uit de woorden Pauw, Dirk De Cauwer, Guy trick Heirewegh. Marc Galle, van voorzitter Albert Saron, Van Hese, Patrick Suy en Johan Koppen, Bruno Verwil- die tijdens de voorstelling als Franky Moonen verenigde, gen. Geert Persoon, Dirk On- eerste spreker aan het woord Zeker niet minder belangrijk genae, Rudy Rombaut, Ste- kwam. was de overwinning in het pro- faan Wauman, Franky Moo- E.D.M. vinciaaJ kampioenschap van nen. Ivo Ivens, Leo Martens Wielrennen. De volledige ploeg van W.S.C. V ooruil Sint-Gillis-Waas (c) WIELRENNEN Net zoals één dag voordien bij hun collega's van de Dender streek was er ook op het klub kampioenschap van Labiekes Denderhoutem een geredelij ke publieke belangstelling. En ook hier kreeg men een bijna identiek koersverloop. De nieuwelingen die slechts met zeven aan de startlijn versche nen leken blijkbaar niet zo gehaast om hun 43 km af te haspelen. Slechts één tempoversnelling volstond om een kleine af scheiding te bewerkstelligen zodat men drie renners aan het kommando kreeg. In de spurt toonde Pascal Baeten zich de snelste voor Patrick Van Bie- sen en Johnny De Paepe. Even verderop volgden Pieter De Smet en Benny Comelis ter wijl Bruno Trazegnies de rij sloot. Bij de dames was er slechts één deelneemster zodat Francine Van Wayenbergh dan vrij pro bleemloos de titel binnen rijfde. De juniores-liefhebbers-profs en cydo-sportieven maakten er een iets geanimeerder wed strijd van. Hier kon men het gebeuren in twee delen op splitsen. Jan Goessens (A) en Hendrik Van De Neucker (CS) namen tijdens de eerste zes van de twaalf af te leggen ronden het kommando in han den. Zij geraakten echter nooit uit de greep van de on middellijke achtervolgers zo dat even voorbij halfweg alles te herbeginnen viel. In de voorlaatste ronde was het opnieuw Goessens die een aanval lanceerde maar Ronny Westerünck. Benny Gryseel en John De Mesmackcr antici peerden daarop vrij vlot. In de spurt toonde Westerlinck zich het vlugst, hij werd ook kampioen bij de amateurs. Wielrennen. De spurtzege van Ronny Westerlinck tijdens het klubkampioenschapB voor Gryseel (A), Goessens Labiekes (per) (A) en De Mesmaeker (A). Bij de juniores was het Guy Van Rossem die de palm in Jü^L 1 i handen kreeg voor Gunther De Kerpel en Edwig Hen- drickx. Bij de beroepsrenners zegevierde Willem Wijnant voor Johnny De Nul. R.G. Wielrennen. Sponsor Remi De Moor (achter de mikro) in gezelschap van Marcel Mels (c) «Nooit is de belangstelling voor de klubkampioenschappen zo groot geweest als vorige zondag. Op sommige plaatsen langs de omloop stonden supporters in vier rijen achter mekaar. Allicht heeft het zonnige en zachte weer daarin een belangrijke rol gespeeld. Maar toch neemt de interesse voor de wielersport toe. Tot die bevinding ben ik reeds vorig jaar gekomen». Eén en ander zegde de heer Marcel Mels, sekretaris van W.S.C. Vooruit Sint-Gillis-Waas, tevens afgevaardigde van de Belgische Wielerbond. «De wedstijden voor Vrijwel tot bij het ingaan van lingen en juniores kenden een de finale bleef de groep samen, sprankelend en aantrekkelijk In de laatste kilometers zijn verloop», gaat de W.S.C.- Franqois Van Vlierberghe en Luc Beniers voorop geraakt. De afscheiding, die beperkt voorzitter verder. Zowat veertig renners uit de beide kategorieën waren aan bleef tot een paar honderd me de start verschenen. Van bij ters, zou voor de twee renners het begin werd er de pees op- gelegd. Bart Heirewegh was als favoriet vertrokken. Het is evident dat hij van bij de start door de opponenten stevig in de gaten werd gehouden De Hamse junior was lid van een achtkoppige groep die de finale inging. In de laatste kilo meters poogde Mare Galle te ontsnappen. Bart Heirewegh is hem achterna gesneld, ont plooide een machtssprint en won onbedreigd. Hij werd meteen klubkampioen. Als eerste nieuweling (juniores en nieuwelingen reden samen) legde Martin Smet beslag op de zeventiende plaats"wat hem eveneens de titel oplevert van klubkampioen. Hij was als eni ge nieuweling lid van een ach tervolgend groepje dat jacht maakte op de koplopers, maar de kloof die lang beperkt was gebleven, niet kon over bruggen». Van Vlierberghe «In een tweede wedstrijd gin gen de amateurs van start, sa men met de enige beroepsren- ncr Francois Van Vlierberghe. Hij was de centrale figuur, die een ganse koers beloerd werd. voldoende blijken om alleen de finish te bereiken. Van Vlierberghe won er de sprint De strijd voor de derde plaats, een massaspurt, werd door Eric Wuytack gewonnen». Met Franqois Van Vlierber ghe, Luc Beniers, Bart Heire wegh en Martin Smet kent W.S.C. Vooruit St.-Gillis- Waas zijn klubkampioen. Met deze kampioenschappen is de wielermolen definitief op gang getrokken. In kringen van W.S.C. Vooruit verwacht men veel van het komende seizoen dat nu zaterdag offi cieel van start gaat. E.D.M Het echte wielerseizoen wordt pas op gang geschoten wan neer de klubkampioenschap pen achter de rug zijn. Dat was afgelopen zaterdag het geval en voor de titelstrijd bij KSC Denderstreek dienden zich on middellijk enkele vooraan staande renners aan. De nieuwelingen cn de dames die samen op pad trokken maakten er eerder een gezond heidswandelingetje van. Zij haspelden hun 36 km dan ook aan een rustig tempo af en het was de spurt die uitsluitsel moest brengen. Bij de debu tanten toonde Pascal Schiette- cat zich de snelste voor Wim Boterberg, Denis Elaut, John Meuleman, Geert Ritsel velde en Gustaaf Schouppe. Bij de vrouwen zegevierde Anne-Ma- ric Vermeerschen maar dat was nauwelijks verbazend daar er slechts één dame aan de startlijn was verschenen. De juniorcs-liefhcbbers-profs en cyclo-sporticven trokken samen op pad. Hier verliep de strijd heel wat geanimeerder. In de eerste ronde trokken Ronny Pauwels en Willy Ver- eecke er reeds vanonder maar algauw haakten Jan Baeyens. Rudy Van Impe en Gino Ver hasselt hun wagonnetje aan Daarmee was de beslissing meteen ook gevallen. In de achtergrond deed De Bruccker nog wel verwoede pogingen om terug te keren doch het bleek boter aan de galg. De goede verstandhouding vooraan bracht met zich mee dat de koplopers vlug een boni van één minuut bij elkaar fiet sten. In de laatste ronde pro beerde beroepsrenncr Jan Baeyens tot vier maal toe zijn metgezellen van zich af te schudden maar hij werd ge counterd door Ronny Pauwcis De overmacht van Baeyens bleek uiteindelijk toch te groot en hij bereikte dan ook als eerste de aankomstlijn. Pau wels won de spurt van de ach tervolgers, hij werd ook klub kampioen van de amateurs voor Rudy Van Impe. Gino Verhasselt'. Vereecke,",r De Bruccker en Ebraert. terwijl bij de juniores Dirk Van Mos- sevelde op het hoogste scha votje mocht slappen voor Jur- gen Willems, Rudy Seys, Dan ny Van Der Massen cn Jos Wouters. Bij de cyclo-sportieven toonde André Kerremans zich de snelstd. R.G. Wielrennen. De klubkampioenen van de Labiekes: Guy Van Rossen (juniores Wijnant (profs) en Ronny Westerlinck (amateurs) (per) Luc Bcniers uit Belsele heeft zich de titel van klubkampioen toegeëigend. Hij legde welis waar beslag op een tweede plaats, maar de renner die hem voorafging noemde Francis Van Vlierberghe, een prof. «Er werd veel gedemarreerd, maar het kwam tot geen af scheiding», zegt de 22-jarige amateur «Pas op zes kilometer van de finish ging ik aan de haal. Kort nadien kreeg ik het gezelschap van Van Vlierberghe. Ik stelde hem voor tot een samenwer king, maar botste op een wei gering. Ik ben dan maar zelf tot het uiterste blijven gaan, wetende dat ik als tweede in de sprint toch klubkampioen zou worden. Het liep af zoals ik had verwacht. In de laatste meters voor de finish werd ik door Van Vlierberghe voorbij gestoken». Luc Bcniers stelt dit seizoen hoge verwachtingen. «Ik heb mijn werkgever een jaar verlof zonder wedde ge vraagd en ook verkregen. Ik wil mij thans volop toeleggen op het koersen. Ik stel vooral belang in zware wedstrijden. Vooral de Franco-Beige inter esseert mij. Op een heuvelend parcours met veel kassei voel ik mij in mijn nopjes. Ook de Grote Prijs Pino Cera- mi staat reeds in mijn agenda. Nu zaterdag start ik in Gent- Gent. Ik wil er dit seizoen alles uit persen. In het verleden vorm de mijn dagelijkse bezigheid een forse hinder. Ik beschikte over onvoldoende tijd om mij voor te bereiden. Nu staat niets mij nog in de weg». Luc Beniers werd vorig sei zoen drie keer eigenaar van de bloemen en legde elf keer be slag op een tweede plaats. Dit jaar wil hij meer en beter. Gemotiveerd is hij in ieder geval tot en met. E.D.M. Het wielerseizoen in het Waasland wordt op zaterdag 2 maart geopend met een wedstrijd voor nieuwelingen in Burcht. De organisatie is in handen van «Hoop op Zegen»-Beveren en «Willen is Kunncn»-Burcht. De wed strijd gaat naar traditie door op de Krijgsbaan, rechtover de Kazerne. De inschrijvingen gebeuren in het klublokaal Mardo. Het vertrek is om 14u30 voorzien cn er worden negen ronden voorzien over een totale afstand van 60 km. De prijzenpot bedraagt 10.000 fr. Het is al flink wat jaren geleden dat Burcht de eer genoot om het seizoen te mogen openen. Van de organiserende klub zelf komen er twaalf nieuwe lingen aan de start. Voor Joeri Verbruggen, Gino Vercau- teren, Gino De Kerf, Werner Wuyts en Bart Van Looy is het de eerste officiële wedstrijd in hun leven. Hoop op Zegen cn Willen is Kunnen organiseren dit jaar drie wedstrijden op de Krijgsbaan. Voor het eerst komen ook de liefhebbers daarheen. Wase renners in Gent-Gent W.S.C. Vooruit St.-Gillis-Waas heeft de zes amateurs aangeduid die zaterdag deelnemen aan Gent-Gent. Het zijn Luc Beniers. Mare Meuleman, Francois Nauts, Rudy Saelens. Ivan Vereecken en Frankie Wielandt. Voor de Wase wielerklub Kruibeke zijn dat Filip Van Walle, Didier De Witte. Guy Rooms, Peter Van Huffcl. Gunther D'Hooghe en Patrick Van der Vloet. Invallers zijn Patrick Van Duyse en André Vcrhclst. E.D.M. Wielrennen. Ook de Denderstreek reed voor het klubkampioenschap. Pauwels hwP liefhebbers en Baeyens bij de Profs (per) Wielrennen. In het klubkampioenschap der Denderstreek won Anne Marie Vermeer^ de dames en Pascal Schiettecat bij de nieuwelingen (per)

De Voorpost | 1985 | | pagina 32