iOED ZO, D.Z.O.! HAMME REIKT PRIJZEN VOOR SPORTVERDIENSTE UIT ORTKAMPEN SLAAN IN BIJ BEVERSE JONGEREN BKERSE WATERPOLO DAN MAAR NAAR BEVERS ZWEMBAD BC ALLOO ZONDER TEGENSTAND NAAR HET DOEL SCHIETEN IN LEDE artikel van vorige week den wij dat er een kans dat de Lokerse waterpo- uitwijken naar tonde. Dat zou echter loorgaan omdat alle pro- niet konden opgelost len. De KBZRB stelde om naar een ander zwem- uit te kijken en dat van ren viel in de smaak van partijen, zodat op zater- maart om 18.15 u. de itrijd LZV-OSC daar lts hebben. wedstrijd LZV-BZC wa- geen uitschieters. Loke- iam in de eerste periode ling langs Alex Vanhove bracht de stand op 1-2. tweede periode faalde de verdediging en het 5-2. Hard werd er ge- de derde periode. Vertonghen skoorde (6- Waterpolo. De ploeg van de Lokerse Zwemvereniging (Iv) even later kende de ref thuisploeg een penalty ny D'Hooghe was dit geen pro- legde de scheidsrechter het irde Wase keeper Sta- bleem. Hij stopte de bal. Toen spel stil wegens een juryfout. De penalty moest overgedaan worden en Beveren skoorde toch. Kort daarop kon Peter Bleyaert wel skoren, maar dan was het gedaan met Lokeren. Beveren werkte de derde pe riode af met 8-4. In de laatste periode zwom het jonge talent van Beveren het Lokerse team overhoop en dreef de eind stand op naar 16-4 Het Lokerse team hoopt zater dag puntenwinst te maken en rekent op een talrijke opkomst van de supporters voor de wedstrijd LZV-OSC die dus zal plaatshebben in Beveren. De ploeg: Stany D'Hooge, Yves Wauters. Erik Peetcrs, Rik Mestdag, Peter Bleyaert (1), Mark Vertonghen (1), Kris Roets, Eddy Van Puym- broeck. Luk Antheunis en Alex Vanhove (2). Lokeren staat nu zevende en Beveren vijfde in de rangschik king. pongeren van de Beverse Ttaeenten kennis te laten |tn met minder gekende *L' n hen bovendien te geven zich tijdens ieperiodes sportief be- I houden, organizeert de t sportdienst al sedert 1 sportkampen Het initia ls een eerste keer uitgetest sporthal van Beveren, tn werd het uitgebreid j^Kieldrccht, Vrasene en Aanvankelijk werd het drie keer per jaar op het getouw gezet, maar door een DAC-projekt worden de sportkampen thans tijdens el ke vakantie georganizeerd. De formule slaat wel degelijk in bij het jonge volkje. Enkele cijfers zeggen wellicht meer. In de sporthal van Beveren telde men tijdens de recente uitgave bijna 80 deelnemers, in de grensgemeente Kicldrecht wa ren er 41 op post, in Mclsele 47 en in Vrasene tenslotte 12. Evaluatie De sportdienst is nu al een aantal jaren met die sportkam pen bezig en wou zelf wel eens weten in hoeverre de jongeren het initiatief op prijs stellen. De deelnemers hebben een vriendelijk vragenlijstje gekre gen en daarop konden ze hun mening kwijt over de bereik baarheid van de sporthal, over het zwemmen, over het sporten in de zaal. We hebben de bundel met antwoorden op de sportdienst kunnen inkijken en de beoordeling is overwe gend lovend. Willekeurig heb ben we een viertal formulieren nader bekeken: drie deelne mers zeggen het sportkamp 'fantastisch' te vinden, één houdt het bij 'leuk'. Voor de sportdienst beslist een stimu lans om met het initiatief door te gaan. (luc van broeck) lag in de lijn der verwachtingen dat de jonge Uposzwemsters het goed zouden doen in Wachtebeke tns de wedstrijd georganiseerd door zwemklub Rosas, ir dat er dergelyke mooie tyden zouden gezwommen n, had zelfs de moeilykste en meest veeleisende r niet durven hopen. Dendermonde was met een T flinke afvaardiging naar het provinciaal domein likt en buiten enkele karnavalzottekes kwam het n van de zwemklub aan de start van de 200 meter ^wedstrijden. ZWEMMEN k Steve Claessens werd het Tjcrste kompetitiewedstrijd Ij bezorgde zijn klub een Se plaats in een tijd die nog Loeds laat verhopen Je meisjes geboren in 1975 ÉZO met twee elementen Jt A-reeks en het werd een plaats voor Sabrina L Extergem en een vierde ft Cindy Philips. Beide gsjes hadden een zeer goede sverdeling, maar Sabrina in de Imaatste meters nog neer reserve. I leuze van Nathalie Van it is: Ik kom, ik zwem en nop het podium! Niette- nde haar mindere for- i een tijdsverbetering |45 jt De Clercq zit wel in zijn Je periode. Met 2.50 zwom [tien sekonden beter dan Hiassing kwam van Con- fVan Eycken. Ze is braaf, §a vriendelijk, maar toch t haar trainer zich Uste haartjes uitrukt om it meer snelheid aan te i Ook nu zwom Conny B zosnel, maar toen de revers moe werden en D vertragen, behield zij Zwemmen. Heidi De Clercq, regelmatig in beste doen (v) hetzelfde tempo en behaalde een mooie derde plaats. Het is niet elke week kermis, vond Nathalie Porteels na haar wedstrijd en ze liep er rond met een gezicht als een don derwolk, niettegenstaande ze toch haar beste tijd met één sekonde had verbeterd. In dezelfde wedstrijd zwom ook Ann Vergeylen. Ook zij liet tijdsverbetering noteren en zij moet het binnen enkele maanden zeker veel beter doen. Marnix De Paepe was tevre den, want onder de ogen van «Pit» vertrok hij in reeks A om zijn tijd met liefst acht sekon den te verbeteren en dat in een fraaie stijl. Met Nancy Van Hauwe gaat het ook elke week beter. Zij ontpopt zich stilaan tot een zeer degelijke all-rpund zwemster, die in alle stijlen haar plan trekt en bijgevolg aangewezen is om een goede 200 m wisselslag - specialiste te worden. Sarah Geerinck heeft reeds heelwat bijgeleerd in de korte tijd die ze bij de klub is. Nu moet ze nog de lange afstan den leren verteren. Het pronkstuk van DZO is momenteel Dominiek Chavat- te. Deze sterk opgeschoten klepper straalt zelfvertrouwen uit en waar hij komt voor de crawl-wedstrijden wordt met bewondering toegekeken. Spijtig wel dat hij in de andere stijlen zo zwak blijft, want an ders gign er geen wedstrijd voorbij zonder medaille. Heidi De Clercq heeft het sei zoen zeer goed ingezet. Ze traint ijverig en met meer doorzettingsvermogen dan vroeger. De resultaten blijven dan ook niet achterwege. Het werd nu 2.28.5, een verbete ring met 2 sekonden. Lichte ontgoocheling voor Ca- rine De Clercq, die gehoopt had beneden de 2.50 te zwem men. Mits haar stijl wat vloei ender te maken, moet zij 2.47 aankunnen. Van Tom De Smet is geweten dat zijn ambitie en grootste mogelijkheden in de schoolslag liggen, maar Tom met het body-builderpostuur begon met zo'n geweld aan de 200 m crawl dat hij na 150 meter uitgeteld was en een matige 2.39 liet afdrukken. Mits een betere baanverdeling en enkele maanden trainig zwemt Tom wel 2.30. De laatste twee weken had Veerle Parijs getraind zoals in haar beste periode. Voor het eerst sedert maanden kwam ze gemotiveerd aan de start en vermoeid uit het water. Die doorzetting hebben haar een tijdsverbetering van twee se konden opgebracht. Het hartje van Annick De Pae pe was zo groot als een kerse- pit toen ze op de startblok stond naast het grote geweld van Eeklo, Gent. enzovoort. Toch zwom ze kranig haar ei gen wedstrijd en verbeterde haar beste tijd tot 2.24. Er bleef nog een laatste wed strijd: aflossing met zeven meisjes per ploeg en hierbij pakte DZO een mooie tweede plaats achter het ongenaakba re MZV, maar vóór Temse, Roeselare en Oostakker en weet je wie de laatste zwem ster was voor Eeklo. Het vroe gere DZO-lid Sabine Pauwels, die al haar duivels ontbond, niet alleen in de aflossing, maar ook in de 200 meter wedstrijd die ze natuurlijk won in een schitterende nieuwe re- kordtijd van 2.06.08. Alle DZO-zwemmers, -ouders en -begeleiders waren zeer ge lukkig met dit optreden van Sabine die niets van haar een voudige gewoonten verleerd heeft en niet nalaat om haar sympathie voor haar vroegere klub te laten blijken. Een aan gename wedstrijd, een goede organisatie, puike resultaten. Kortom, een échte sportna- middag. De jongeren die kwamen opdagen voor de sportkampen in Melsele Ivb De Voorpost - 1.3.1985 - 33 kant. Bruno Rossi met 608 kegels stak er hier wel boven uit, maar hij werd op de voet gevolgd door Chris Everaert met 576, Johnny De Bock met 564. Willy De Ridder met 550 en Iwein Aerens met 549 kegels. BC Alloo-Juwclier De Meers man heeft de kompetitiewed strijd van afgelopen vrijdag avond zonder moeite gewon nen. Enkel in het eerste game slaagden de gastheren van CCEI er in de koplopers het vuur aan de schenen te leggen. Toen kwam men immers tot een kcgelverhouding van 884- 890. In de twee volgende spe len echter waren de Aalsterse leiders oppermachtig wat mocht blijken uit een 889-1030 en 849-927 skorc. In het twee de spel bereikte BC Alloo Ju welier De Meersman trouwens het hoogste resultaat van het aan gang zijnde seizoen. De individuele prestaties lagen bovendien ook aan de hoge Door deze duidelijke overwin ning blijft BC Alloo ook de leidersplaats in bezit houden terwijl men vanavond in eigen zaal, bowling De Kat op het Vredeplein tc Aalst, een defi nitieve stap in de richting van het kampioenschap kan zetten. Dan ontvangt men immers het tweede gerangschikte Speel- berg. (rg) Nog maar pas gingen de «Vrijschutters» van Lede van start of de vereniging telde al twintig leden. Onder hen een minder-valide die reeds in 1984 Belgisch, Europees en Olympisch kampioen werd. De Vrijschutters namen ook reeds deel aan verschillende nationale en internationale wedstrijden. Het doelschieten met de handboog is geen gemakkelijke sport. Maar iedereen die dat wenst kan toch aansluiten bij de Vrijschutters. De trainingen worden er immers geleid door Rudy Van de Sijpe. een gekende oefenmeester. Die trainingen hebben tweemaal per week, op woensdag en donderdag van 19 tot 23 u.. plaats, in het lokaal Taverne De Kloef, Dr. A. Goffacrtstraat 2, in Aalst. Op 28 april organiseren de Vrijschutters een internationa le wedstrijd in Lede op het terrein van de Zusters Marikollen, Guchtstraat. Voor een eerste kennismaking met deze boeiende sport een enige gelegenheid. Verdere inlichtingen kunnen steeds bekomen worden bij Rudy Van de Sijpe, Opcnveldstraat 42 in Lede, tel. 053/70.54.35. Prijzen van sportverdienste in Hamme. Volleybalploeg Blauwe Hoek uit Zogge kreeg de prijs per ploeg, (vh) In de gemeentelijke sporthal Meulenbroek was vrydag- avond een enorme belangstelling voor de uitreiking van de prijzen voor sportverdienste 1984. Albert Pieters, dd. voorzitter van de sportraad, vertelde in zijn welkom dat het voor de eerste maal is dat de uitreiking plaats vindt in sporthal Meulenbroek. Hy dankte het gemeentebestuur voor de vele malen dat in de raadzaal van het gemeen tehuis de prijzen werden uitgereikt. Nu hebben wij mooie lokalen voorhanden in deze sporthal en het is dus normaal dat wy het hier doen. Deze realisatie geeft de kans aan velen om in kontakt te komen met de verschillende sporten, besloot Albert Pieters. Laureaten Het is opvallend hoe de sportraad voor het kiezen van de laureaten mensen en groe pen genomen heeft die al ge ruime tijd inspanningen leve ren voor de sport. Bij de indi- viduelen ging de prijs naar Nancy Ruys, een naam die men regelmatig terugvindt in de uitslagen van de meerkamp in binnen- en buitenland. Als huismoeder brengt zij de moed op om naast haar werk in Sint- Niklaas, elke dag 2 3 uur te trainen. Het toekennen van de prijs voor sportverdienste aan Nancy Ruys, betekent voor haar een mooie bekroning van jarenlange opoffering. Bij de klubs was het Volley- balkiub Blauwen Hoek uit Hamme-Zogge die eerste ein digde. Als kleine gemeenschap slaagt deze klub er steeds in prachtige uitslagen te boeken. Belangrijk is wel dat deze mensen, via een sympathieke papierslag erin slagen zich fi nancieel gezond op te stellen. Tijdens hun eerste kompetitie jaar, staan zij reeds aan de leiding van 4de provinciale A en wonnen reeds tweemaal het derby tegen Hamvoc. Dc Vriendenkring der Hamsc Posterijen haalde het bij de groeperingen, waar slechts twee kandidaturen waren. De ze vriendenkring slaagt er elk jaar verschillende malen in om via allerhande sportdisciplines velen de kans te geven om na de werkuren aan sport te doen Als tweede en derde bij de individuelen eindigden respek- tievelijk Briek Schelfaut, mo torcrosser en Paul Lanotte, wielertoerist. Briek die vorig jaar derde werd in de prijs voor sportverdienste, schuift één plaatsje op naar voren. Misschien is deze prijs voor hem in 1985. als hij een uitste kend seizoen heeft en opnieuw kampioen van België wordt. Paul Lanotte fietste meer dan 14.000 km samen in 1984, waaronder enkele klassiekers en meerdaagse fietstochten. Zwemklub Jastremski en hon- dcnafrichtingsclub De Trouwe Hond, tweede en derde bij de klubs, zijn reeds vele jaren aktief in Hamme. De zwemklub weet ondanks haar beperkte middelen, elk jaar enkele Hamse jongeren aan de Belgische zwemtop te bren gen. De hondenafrichtings- klub, die over een nieuw ter rein beschikt en reeds aan uit breiding denkt, weet zich steeds in het daglicht te stellen. Zoals gezegd waren er bij de groeperingen maar twee kan didaturen, de postmannen wonnen en de tweede plaats was voor de Landelijke Gilde van St. Anna. In feite waren zij aan elkaar gewaagd, maar er moest toch een winnaar zijn. De Landelijke Gilde, winnaars van de tienkamp 1984, en van vele andere volks feesten in de omstreken, zijn sterke beren, zegde de schepen van sport. Deze uitreiking van de prijzen van sportverdienste was nog maar eens het duidelijk bewijs Hamme. Prijzen van sportverdienste. Atlete Nancy Ruys werd individueel laureate (vh) dat de gemeentelijke sportraad van Hamme op goeie weg is. Zij was de initiatiefnemer van suksesvolle sportkampen en initiatiekursussen in de nieuwe gemeentelijke sporthal. Laten wij met de huidige ploeg sa men verder werken, zegde voorzitter Pieters, en dan zul len wij hier nog mooie dagen beleven. Een uitspraak die door schepen Paul van de Cas- teele werd onderlijnd. Met een receptie werd deze bijeenkomst afgerond. (bd) Hamme. Veel belangstelling voor de uitreiking van de prijzen van sportverdienste (vh) Hamme. Sekretaris Johan Malfliet ontvangt de prijs van sportverdienste voor de Zogse volleybalploeg Blauwe Hoek vh)

De Voorpost | 1985 | | pagina 33