•Cl HANDBAL ONTGOOCHELEND VOOR WELISWAAR GEHANDIKAPT OFFDAY TRIENPONT OP VRIJWORP E.V. AALST GELOOFDE ER NIET IN HANDBALKALENDER Klip omzeild OOSTVLAAMSE KADEÏTENSELEKTIE WINNAAR BOULE D'OR PLAATST ZICH MOEIZAAM 34 - 1.3.1985 - De Voorpost won gemakkei onnei ondanks een i rspro voor Veel moeizamer dan het 31-24 eindresultaat laat vermoe den, heeft Boule d'Or zich geplaatst voor de finale van de Beker van Oost-Vlaanderen, inderdaad. 6' voor het einde wees het scorebord 25-24 aan en na een lange achtervol ging die duurde tot de 40* minuut (18-18) kon Boule d'Or geen afstand nemen van Ajax dat enkel in het begin van de tweede helft echt overspeeld werd door de 1' nationaler. In de eerste speelhelft speelde helft waren het vooral Ajaxie- Ajax bijzonder goed en een den die zich in de kijker speel- sterke doelman De Bruyn had den, pivot Luypaert bleek zeer weinig last om de Boule d'Or beweeglijk en een andere jon- worpen uit de tweede lijn te gere, Van Biesen, trok bijzon- neutraliseren. Boule d'Or was der goed zijn streng. De twee weliswaar zonder D. Verhof- gewezen Boule d'Or spelers, stadt, H. Maes, L. Van Mol en doelman De Bruyn en E. De C. Vinck, allen gekwetst, aan Batselier, maakten er duidelijk de wedstrijd begonnen en na een prestigezaak van. Eigen een paar minuten moest H. lijk was het boeiend om aan te Vermoesen voor verzorging zien hoe zowel de bestuurslui van het terrein tot de 20e mi- als de supporters van beide nuut maar toch was het opval- clubs hun best deden om hun lend dat in deze periode het gevoelens te verbergen maar betere spel van Ajax kwam. toch op het puntje van hun stoel het gebeuren volgden. Ja, Boule d'Or kon vrijwel enkel de derbysfeer was goed aan te via 7-m worpen aan de 0-10 voelen. In het begin van de beginachterstand knagen want tweede helft ging het echtei na 13' wees het scorebord goed fout bij Ajax. Koen Ver- steeds 10 doelpunten verschil hofstadt, hij vooral, en de an- aan (4-14). Als bij een 8-15 dere Boule d'Or aanvallers score H. Vermoesen dan toch maakten nu wel efficiënt ge- opnieuw op het terrein kwam, bruik van het titanenwerk van zij het alleen in verdediging, A. Maes op de cirkel en het kreeg Ajax het toch wel moei- was F. Cornelis die na amper lijker om te scoren. Maar een 10' in de tweede helft Boule Angleur-B.D. Lebbeke: 21-17 Reserven: duidelijk zenuwachtige thuis ploeg krasselde verder in aan val zodat enkel tijdens de laat- d'Or gelijk bracht. Maar met een was de zwakke periode van Ajax voorbij en tot veler ste minuut van de eerste helft verbazing verliep de wedstrijd Boule d'Or echt kon milderen plots opnieuw gelijkopgaand. via een 7-m worp van F. De Langs de Batselier en Van Ridder en een spectaculaire Gucht kwam Ajax zelfs nog vnjworp van Agneessens tot twee keer aan de leiding en 12-17 aan de rust. In die eerste ondanks het prachtige verdedi- Handbal. Het blokwerk van pivot Maes werd door de B.D.-aanvallers pas in de tweede helft Handbal. De 7 metenvorp van Hendrickx (Ajax) wordt gestopt door doelman voldoende benut, (c) gende werk van Vermoesen bleef Ajax bijzonder goed meespelen. Zo werd het 25-24 6' voor het einde maar als Koen Verhofstadt er 2' later 27-24 van maakte brak de veer bij Ajax. J. De Pauw en een knap spelende Van Ransbeeck zorgden nog voor een ruime, ja zelfs overdreven 31-24 eind- score. Boule d'Or speelt dus de finale tegen de winnaar van de wedstrijd E.V. Aalst - Ro- buco Buggenhout die gespeeld wordt op 11 maart. B.D. Lebbeke: Mertens, K. Verhofstadt 9, H. Vermoesen 2, A. Maes, J. De Pauw 2, F. De Ridder 6. Cornelis 4, Van Onsem 2, P. De Smedt, C. Agneessens 3, B. Van Rans beeck 3. Ajax Lebbeke: D. De Bruyn en J. Vermaesen, A. Quidé, De Batselier 4. W. De Proft, G. Koenings 1, D. Luypaert 2, Heirman 2, Hendrickx 1, Van Biesen 2. Van Gucht 2. Wellicht zullen wy niet de enigen geweest zijn die ongelo vig de uitslag van de wedstryd Angleur-B.D. Lebbeke vernamen. Boule d'Or, dat verliest tegen het zwakke Angleur, dat kan niet waar zyn, of toch... Een telefoontje naar trainer L. De Nil bevestigde ons vermoeden. Een zwaar gehandikapt Lebbeke had de wedstrijd niet tot een goed einde kunnen brengen maar L. De Nil vertrouwde ons toch toe dat met het beschikbare spelerspotentieel er nooit mocht verloren worden. EVA Vrijwel een volledige ploeg ontbrak. Om te beginnen wa ren zowel C. Vinck, H. Maes als D. Verhofstadt wegens kwetsuren en ziekte niet van de partijen ook het trio F. De Ridder, J. Van Onsem, J. Ver- meiren ontbrak nog wegens ski-vakantie. Maar tegen het zwakke Angleur mocht dit toch geen hinderpaal beteke nen om de volle buit binnen te halen. Jammer genoeg bleken enkele basispionnen helemaal niet in hun normale doen en aange zien de wisselbank zwaar was onderbezet, was er geen alter natief. Vlotte het in de aanval niet zoals het moest. L. Van Mol speelde zich in dit spelon- derdeel in de kijker, verdedi gend was de ramp nog groter. Alle automatismen bleken ver dwenen en blijkbaar hadden sommigen schrik hun verant woordelijkheid op te nemen. H. Vermoesen kende dan nog heel wat pech in de afwerking en het was overduidelijk dat een ploeg die gewoon is in funktie te spelen van topaan- valler Dirk Verhofstadt. niet echt niet in aanval Ook een niet helemaal fitte J. De Pauw bracht er weinig van terecht zodat tijdens de ganse eerste helft Lebbeke op achtervolgen bleef aangewezen. Het werd onmiddellijk 2-0 en zowel Van Mol en A. Maes - beiden op niveau - er 2-2 van maakten na 5' werd het 6-3 na een kwar tier. Het duurde tot de rust vooraleer Lebbeke kon aan sluiten en met een 8-8 rust stand had Boule d'Or in die eerste helft vooral aanvallend gefaald. In het begin van de tweede helft zag het er naar uit dat Lebbeke toch orde op za ken zou stellen. Een aanval lend sterk spelend L. Van Mol bracht met vijf opeenvolgende treffers Lebbeke 11-13 voor na 42' maar jammer dat Boule d'Or ondertussen een 7m worp had gemist want meteen bleef Angleur in de wedstrijd en na 45' stonden de ploegen op nieuw gelijk (14-14). L. Van Mol had logischerwijze onder tussen zijn beste pijlen ver schoten en het werd 17-14 vooraleer K. Verhofstadt nog eens kon scoren voor Boule d'Or. In deze periode werd het ontbreken v^n volwaardige wisselspelers nog sterker aan gevoeld en als het 20-15 gewor den was 3' voor het einde, was Lebbeke een verslagen ploeg. Alles is nu te herdoen voor Boule d'Or, dat meteen door Herstal en Sasja bijgehaald wordt op de derde plaats. Za terdag komt Sasja dan op be zoek en bij Lebbeke hoopt men toch enkele spelers en vooral D. Verhofstadt te kun- neivrekupereren. Zoniet... B.D. Lebbeke: Mertens en Ninvovic, K. Verhofstadt 1, Cornelis 2, A. Maes 1, Ver moesen 2, De Pauw 2, Van Mol 9, De Smedt, E. De Smedt. B Van Ransbeeck. Lebbeke: 13-20 Boule d'Or, met het doel, won Angleur, perkte spelerskern beeck en H. De den onmiddellijk na de eerste helft beke me t4-10. In de helft kon Angleur gelijl ^aas' houden maar Hertsens Brabc zorgden er toch Walen nooit werden. pnelhe B.D. Lebbeke: Van Ransbeeck Smedt 3. Agneessens! Smedt, Hertsens 5, butter 2, P. De Sme Vlassenroot 1 Hauwere. Handbal. Luc Van Mol van BD Lebbeke scoorde negen maal tegen Angleur (arch.) zo gemakkelijk kan overscha kelen Zelfs ex-trainer Eddy De Smedt kon het Lebbeekse spelpeil niet omhoog trekken en K. Verhofstadt rendeerde ANTWERP - AJAX LEBBEKE: 20J Handbal. Deze poging van De Pauw (BD) zal gestopt worden door Ajax-doelman De Bruyn 1 (c) Dat Antwerp, als hekkenslui- I ter, nog lang niet de moed I heeft opgegeven wisten wij I reeds van na de wedstrijd tc- I gen hadden de dan geluk een Ajax te moeten bc- V I kampen dat in een totale off-1 tYfl day I m* liegt er niet om Lebbeke ver- BÉB loor met 20-15 na een bar slechte enkel wisselspeler D. Bosteels zich e mannen J. Vermaesen in de I eerste helft en D. De Bruvn I f'daarna, hoeven zich niets te I ■LI I verwijten want de Ajax defen- een zodat vooral M. De Bruyn (ex Boule BjK d'Or) aan zijn trekken kwam ji- «net 8 treffers. Ook aanvallend I kwam Lebbeke niet uit de 5T JBM -> verf, M. Hendrickx had duide- f' lijk zijn dagje niet cn ook T 4- BK Van Gucht kwam bijzonder! moeilijk'tot scoren. Na 18' Handbal. Lnk De Batselier (Ajax) wordt door ex-ploegmaat Koen Verhofstadt opgevangen |ejdde Antwerp reeds met 8-3 na een bijzonder loom wed-I B strijdbegin van Ajax dat toch I He even ging dreigen tijdens de I laatste 10' van de eerste helft I zodat met 10-8 aan de rust alles I vBMÉgwWyBB no8 n'et verloren was. On-I danks dat het bijzonder stroef bleef gaan bij Ajax bleef Ant- ^■QHBKjB van| de tweede en -15 naderde Lebbeke nog tot 15-13 10' voor het einde Daarna was het al loom spelende Ajax blijkbaar totaal leeg, zowel fy siek als mentaal, en het duurde vrijwel 10' vooraleer de Lcb- bekenaars hun volgende doel punt scoorden. Ondertussen had Antwerp een voor hen geruststellende voorsprong op gebouwd. Het weckend rust komt zeker niet ongelegen voor Ajax. Ajax Lebbeke: Vermaesen en De Bruyn, Quidé 1. De Batse lier 4. Luypaert 1, Hendrickx 4, Van Biesen, Van Gucht 2, De Man, Wescmael 1, Koe nings, Bosteels 2. Reserven: Antwerp - Ajax Lebbeke: 13-15 Nadat Ajax kon gaan rusten met 7-10 leidde het na 40' met 7-13. Maar plots vlotte het niet meer ondanks een efficiënte Wesemacl en Antwerp maakte er 13-13 van 12' voor het einde. Ajax Lebbeke: Van Bosbckc cn Vermaesen. Wesemacl 6, Vercammen 3, Koenings 1, De Man 2, De Decker 1, Bosteels 2, Jacobs, Crombé, Holbrecht. Heusden-Robuco Buggenhout: 12-13 Toen H. Trienpont net voor het eindsignaal het winnende doelpunt scoorde uit vryworp, vond er een ontlading plaats bij de Buggenhoutse aanhang die men niet zo licht zal vergeten. Van overal kwamen zij het terrein opge stormd om Trienpont te bedanken. Het was ook niet niks wat Hubert had gedaan. Met een «muur» van zes verdedi gers voor zich pakte hy uit met een effektvolle bal die de Limburgse doelman totaal verraste. Maar niet alleen H. Trienpont was de vedette van de avond, ook M. De Proft verdient een heel grote pluim. Toen na 42' Heusden leidde met 10-7 kroop de grieperige Buggenhoutse trainer in zijn «werkpak» en in een mum van tijd zorgde hij dat zijn ploeg opnieuw in het goede ritme kwam zodat zes minuten voor het einde' de ploegen opnieuw gelijk stonden (11-11Toch kwam Heusden nog 12-11 voor maar Trienpont stelde gelijk vooraleer hij met zijn huzaren stukje Buggenhout de volle buit bracht. Doelman Man- nacrt weende van vreugde cn straks krijgt deze uiterst krani ge veteraan nog gelijk ook toen hij ons rond de jaarwisse ling voorspelde «Robuco ver liest niet meer in de terugron de». Het is in elk geval een feit, dat de ganse Robucoploeg nu al tweemaal aktcert als een echt blok en enkel het ontbre ken van L. Van Cauwenbergh wordt nog als een gemis aange voeld, aangezien de spelers- kern echt beperkt wordt. Na dat J Brouillard voor 0-2 had gezorgd verliep de ganse eerste helft totaal gelijkopgaand. En kele tussenstanden: 3-3 na 17', 6-5 na 27'. en 6-6 aan de rust. Handbal. F. De Ridder vormde in het wedstrijdbegin een voortdurende dreiging voor de Ajax-defensie (c) 4e Afdeling MECHELSE- E.V. AALST 2: 22-16 Tegen promotiekandidaat Mechelse geloofde E.V. Aalst 2 duidelijk niet in zijn kansen. Naar de Maneblussers gereisd met amper één wisselspeler was genoeg om tijdens het wedstrijdbegin de armen te la ten zakken zodat Mechelen vrijwel onmiddellijk een 4-1 voorsprong telde. Aalst bleef daarna wel aanklampen zodat de rust aanbrak met een 12-6 score. Ondertussen was echter bij Eendracht de overtuiging gegroeid dat Mechelse dan toch niet zo superieur was als verwacht en toen Aalst in de tweede helft uitpakte met een dubbele mandekking op de voornaamste Mechelse spe lers, wijzigde het spelbeeld. Aalst toonde zich nu wel dege lijk de evenknie van de thuis ploeg en als bij Mechelen orga nisator Lieckens uitviel met een spierkwetsuur. begon Een dracht te dreigen. Verder dan een 22-16 cindscore geraakte het toch niet maar mits meer zelfvertrouwen tijdens het wedstrijdbegin, had het hele maal anders kunnen lopen Aalst speelde met Van Pottel berghe en Coen, Arijs D'Hondt, De Doncker, Van Herreweghe, D. Corthals De Gendt en P. Cooremans. Eva HEREN le nationale zat. 2.3. te 20u30: BD Lebbeke-Sasja 3e afdeling zat. 2.3 te 18ul5: Tongeren-Ajax Lebbeke zat. 2.3 te 19u45: Robuco Buggenhout-Menen 4e afdeling zat. 2.3 te 20u30: D.B. Zwijnaarde-Grembergsc Provinciale zond. 3.3 te 20u. Wolvcrtcm-Temse zond. 3.3 te 15ul5: Eeklo-Denderbelle DAMES 2e afdeling Zat. 2.3. te 17 u. Buggenhout-Avanti Fem. Lebb. 2 3e afdeling zat. 2.3 tc 16 u.: R B. Dendermonde-Groot Bijgaarden zond 3.3 te 10u30: Menen-Hamme zond. 3.3 te 19u30: Olympia Aalst-Desselgem JEUGD Miniemen zat. 2.3 te 14u: Ajax Lebbeke-Zwijnaarde zond. 3.3 te 16ul5: Gent-Avanti Lebb. Kadetten zat. 2.3 te 15 u.: Ajax Lebbeke-D.B. Zwijnaarde zat. 2.3 tc 14u45 Waasmunstcr-Buggcnhout zond. 3.3 te 17ul5: Gent-Avanti Lebbeke In de tweede helft was het 7-7 geworden toen Robuco dreig de ten onder te gaan. Heusden raakte 10-7 voor en als dan M. De Proft er niet was geweest om opnieuw rust te brengen in de ploeg en de «vergeten» pi vot Van Nuffel aan het werk te zetten, had het wellicht heel anders afgelopen. Nu kon Trienpont toch nog in extremis Buggenhout aan een zege hel pen die later mogelijks van goudwaarde zal blijken tc zijn. Robuco Buggenhout: Man- nacrt en Van Moer, Brouillard 4, De Proft 1, Trienpont 4, Moeyersoon. P. De Smedt, De Vuyst, J. Van Damme 1. Van Nuffel 3, De Meyer, Macharis. Reserven: Heusden-Robu co Buggenhout 22-12 De Robuco-invallers hielden slechts tijdens de eerste 20' gelijke tred (6-4), maar via een 8-4 ruststand werd het 20-10, 10' voor het einde. Wat er vooral schort is inzet, vertelde men ons en ook naar de rela tief zwakke aanwezigheid op de trainingen werd verwezen Robuco Buggenhout: Van Moer. Macharis 2, P. Vcrmeir, De Meyer 4, Merckx 1, De Sitter 2, Verbelen 1, De Meyst, Van Keer, P. De Smedt. Menen-E.V. Aalst: 22-26 Eendracht was niet al te gerust in de verplaatsing naar Menen. De leiders hadden met verba zing genoteerd dat de Westvla mingen runner-up Hechtcl hadden geklopt en dat ook co- leider Sasja het bijzonder moeilijk kreeg in Menen. Ook diende Aalst de diensten te missen van de geschorste Dan. Bayens en aangezien H. De Cock er ook niet bij was. be schikte trainer Wcllckens am per over zeven spelers uit de basiskern. Ook doelman Cop- pens kon wegens beroepsbe zigheden de verplaatsing niet meemaken. De spelers waren dan ook erg gekoncentrecrd op de wedstrijd en de drie trainingen in de week, die zij zich opleggen, moest vruchten afwerpen, dachten zij. En in derdaad, Eendracht startte bij zonder goed en leidde na am per 5' reeds met 1-5. Menen, met zijn holder-de-bolder handbal, geeft echter nooit de moed op en tot de rust hield het de achterstand beperkt tot vier doelpunten. Ruststand 8-12. In de tweede helft kon Eendracht met een weer bij zonder knap spelende Rudy Bayens, de kloof dan stelsel matig vergroten zodat een tiental minuten voor het einde Handbal. H. Tr scoorde de beslissent fer in Heusden archJ de Aalsterse zege een I Het taktisch veel Aalst leidde dan met waarna Aalst de teugels cn er enkel op bedacht thuisploeg van een evt remonte af te houden.! K kon dan nog enigszins ren maar leider Aalst gen zat er duidelijk n in. Aalst, dat zes we voor het einde drie J voorsprong telt op H Wol begint nu echt in zijn th sen te geloven. E.V. Aalst: Mertens, Herreweghe 3. Steen Van Malderen 5, Vtj^ Borght 7. R. Bayens Bayens 4, De Troch, Al Op het interprovinciaal tor nooi voor kadettcnploegen ge speeld in Kortrijk werd Oost- Vlaanderen winnaar. De ploeg van trainer P. Dauwcr versloeg West-Vlaanderen, Antwerpen cn Limburg en eindigt dus zon der nederlaag op de eerste plaats. Meteen een geweldig resultaat voor de Oostvlaamse jeugdselekties want ook de mi niemen en de scholieren be haalden knappe uitslagen in hun rcsjiekticvclijke katego- rieën. Meteen een stimulans voor het P.K.O. dat binnen kort ook mcisjes-selekties zal gaan klaarstromen. De uitslagen West-Vlaanderen - Oost-Vlaanderen: 11-15 Rust 6-5. Laureys, De Proft 4, Vlassen- root 4, Cooreman 1, D were 2. Blondeel, Van De Wulf, Borgcrs 2,1 Berg, Zaman, Moens. Antwerpen - 11-17 Rust 4-9 Laureys, De Proft 5, root, Cooreman, De H tui 2, Blondeel 3. Moe«§n.z Hille 2, De Wulf 2,1 Van den Bergh, Zaman Oost-Vlaanderen - Liml 16-14 Rust 9-18. Laureys. De Proft 6, root 2, Cooreman, Del e re 1, Blondeel, Moei man Wulf, Van Hille 5, Borfcicse Van Den Bergh, Zam - Oost-Vlaai rj| S. L N 1/2 finale Beker van Oost-Vlaanderen - Heren B.D. LEBBEKE - AJAX LEBBEKE 10): 31-24

De Voorpost | 1985 | | pagina 34