STADSBERICHTEN 46 - 1.3.1985 - De Voorpost VVV Donkmeer Vrijdag 1 maart om 20.00 uur heeft de algemene ledenvergade ring van de VW Donkmeer plaats in de zaal Donkmeer. Tijdens deze bijeenkomst zal schepen Moerman de werking en de vooruitzichten van de VW toelichten en zal burgemeester Van Sande spreken over de toeristische industrie. Penningmeester August Wauters zal het financieel verslag voorlezen en er staat ook een wijndegustatie op het programma. Er wordt ook een film «Tinky aan de Donk» over het Donkmeer gedraaid door Albert De Bie. Frere Pachters Toneelgroep Parebo brengt in de maand augustus het open luchtspel «Frere Pachters» van Gaston Van der Gucht in een regie van Luk Vernimmen. De opvoeringen zullen plaatshebben in de hovingen van het oud gemeentehuis van Overmere op 30 en 31 augustus en1, 2, 7 en 8 september. Liefst 50 akteurs en 250 figuranten zullen aan het boerenkrijgspel deelnemen en men verwacht 10.000 kijkers. Twirling kampioenschap Zaterdag 9 maart heeft in de sporthal van Berlare het individueel Twirling kampioenschap plaats georganizeerd door de «Faluin- tjestwirlers» uit Moorsel. Berlarenaar Patrick Berks is nationaal kampioen in deze discipline. Internationaal bowlingtornooi Van 26 februari tot 31 maart heeft 's avonds een internationaal individueel bowlingkampioenschap plaats in de Donkwe bow ling aan de Brielstraat Heel wat internationaal vermaarde spelers nemen er aan deel. Joko Berlare In het jeugdhuis Joko is er op zondag 3 maart tussen 15.00 en 18.00 uur een spelnamiddag. Per spel kunnen telkens twee personen deelnemen. KWB Berlare Op zaterdag 2 maart om 20.00 uur heeft in de zaal van het parochiehuis van Berlare de jaarlijkse KWB gourmetavond plaats. 't Klokhuis: jazzballet. Elke woensdag 13.00 U.: K.B.G. Rust la russe: H. Hart kaarting. Zouaaf. 13.30 u. Vlaamse Federatie voor gehandikaptenzorg «Bond Moyson», Achterthof. Elke eerste en derde woensdag: hobby-atelier. K.B.G Rust na arbeid H. Hart: turnen. Zouaaf. Kaartklub «Grijs en wij»: kaarting in het rustoord Meulenbroek. 15.30 u.: K.B.G. Rust na Arbeid, H. Hart: volksdansen. Zouaaf. 18.30 u.: Lokaal H.A.V. Aquarius Guillaumestraat 16 is open tot 22 uur. Karateklub Chikara: training. Turnzaal Broekstraat. 19.00 u.: Ritmische dans- en tumgroep Het Korenbloempje» ritmische dans- en turnoefeningen voor kinderen. Zaal De Vrijheid Buurthuis 't Hofken: ontmoetings- en ontspanningsa vond voor iedereen. 't Klokhuis: instuif. 19.30 u.: Elke laatste woensdag van de maand: vzw Durmeaf- deling Hamme: vergadering in 't Klokhuis. 20.00 u.: C.M.B.V. Moerzeke: Turnen in de meisjesschool. Judoclub Jitsu Kwai: training dames. Sporthal De Wuiten. Ritmische dans- en turngroep Het Korenbloempje: ritmische dans- en turnoefeningen voor jonge meisjes. Zaal De Vrijheid. K.A.V. H. Familie: turnzaal Broekstraat: turnen. K.V.L.V. Moerzeke: ontspanning, door de heer Willocx, Meisjes school. 21.00 u.: The Old Chap: training van de volleybalploeg. Sporthal De Wuiten. Elke donderdag 13.45 u.: Vrouwengroep en 't Klokhuis: primitief dansen in 't Klokhuis. 19.00 u.: The Old Chap: rustige instuif. K.W.B. Center Ford Michta: training volleybal Sporthal De Wuiten. Bujib VTB Jiu Jitsu: training. Den Bond. P.V.V. Vrouwenbond Het Korenbloempje: kreatief Hi Zaal De Vrijheid. Judoclub Jitsu Kwai: training volwassenen. Sporthal Dt 20.00 u.: The Old Chap: fit-o-meter. 20.45 u.: K.A.V. Moerzeke: zwemkursus. Olympos monde. Elke vrijdag 18.00 u.: Judoclub Jitsu Kwai: training kinderen. Spc Wuiten. 19.00 u.: Karateklub Chikara: training kinderen. Spo Wuiten. Madavoc: training volleybal dames. Sporthal De Klokhuis: instuif. The Old Chap, instuif. latere zondt u.: I Jud n. Lol VTB. U.:TI 19.30 u.: Judoklub Jitsu Kwai: training veteranen. Spcu-: P Wuiten. 0 Dender^0 DENDERMONDE 4- JAARGANG - NR. 9 TENTOONSTELLING «OORLOGSHERINNERINGEN 1940-1 SOCIO-CULTURELE INFO-KALENDER Piet Stautkring Vrijdag 1 maart heeft in de tentoonstellingszaal van kasteel Cortewalle de vernissage plaats van de expositie van Paul Degelin. Op 1, 2, 3, 9 en 10 maart worden daar de grafieken, pastels en tekeningen tentoongesteld. R. Van Uffelen leidt de kunstenaar in, terwijl burgemeester Marcel Van der Aa de officiële opening verricht. De plechtigheid wordt muzikaal omlijst door Emmy Thiron en Yvo Teeuwen met zang en gitaar. Openingsuren van de expositie voor het publiek telkens van 10 tot 12 en van 14 tot 18 u. *t Krisiskabaret In De Spiegel organiseert de Culturele Centrale Beveren een avond met Mr Huyben en Mr. Van Rillaer, die samen «'t Krisiskabaret» vormen. Op 3 maart vanaf 20 u. is humor troef in de Stationsstraat 28 te Beveren. Mensen met tijd Bij CMBV zijn de «Mensen met tijd» op maandag 4 maart bijeen in de leskeuken van de Kloosterstraat voor kookrecepten uit grootmoeders tijd. Begin om 14 uur. Te 20 uur komt Prof. Lagae daar spreken over «De grote bocht in je leven», een gespreks- avond over jongeren en het geloof. Filmavond Aqua-club Atlantis richt maandag 4 maart en filmavond in met als onderwerp: «Het leven in de Rode Zee en tropische vissen». Aanvang te 19.30 u. in het Gildenhuis, IJzerhand 16. Vlaamse Vrouwen Nele Op woensdag 6 maart is er in de feestzaal Verstraeten een info- avond door schoonheidsspecialiste Rita Kneepkens over «Hoe verzorg ik mijn lichaam?». De Vlaamse Vrouwenbeweging Nele richt deze avond in, met koffietafel Galerij 't Poortje Van 3 tot 31 maart zijn in de galenj aan de Zandstraat 74 recente materiewerken en tekeningen tentoongesteld van Luc Hoenraet. De vernissage vindt plaats op 2 maart te 20 u. met als inleider Frans Boenders. Openingsuren voor het publiek: zater dag van 10 tot 12 en van 14 tot 19 uur. Zondag van 10 tot 12 en van 14 tot 17 u.; dinsdag en donderdag en vnjdag van 14 tot 19 uur. Schaakkring Club 64 Zondag 3 maart om 14 uur vangt in 't Koetshuis van kasteel Cortewalle de wedstrijd aan voor het nationaal interklubkam- pioenschap schaken tussen Beveren II en Brasschaat I. De afdeling Beveren I ontvangt Anderlecht IV. Wandelen in Kieldrecht De CVN-afdeling Grote Geule richt zondag 3 maart een wandeling in door het natuurreservaat van de Grote Geule, Samenkomst op de brug voor het dorp om 14.30 u. Laarzen verplicht. Fotokring te Melsele De Fotokring Lichtkunst van Melsele komt zaterdag 2 maar om 14 u. bijeen aan het Kerkplein voor een gezamelijk bezoek aan een fotostudio en een laboratorium voor reklamefotografie. Feest Civiele Bescherming Zaterdag 2 maart huldigt de Civiele Bescherming haar op rust gestelde agenten. Om 17 u. in de feestzaal van het Brouwers huis. KA V-vormingswerk In het Gaverlandinstituut zal op zaterdag 2 maart om 10 u. een bijeenkomst gehouden worden van «Geloven met jongeren». Seppe leperman leidt daar de gesprekken over opvoeding, waarden en de bijvel. Ruildag te Melsele Zondag 3 maart gewone ruildag in de Gemeentelijke Jongens school in Melsele met mogelijkheid tot ruilen van allerlei verzamelobjekten. Inkom gratis voor de leden. Niet-leden beta len 5 fr. Van 8.30 u. tot 12 u. E.H.B.O. In de Broedersschool te Beveren start op 5 maart een nieuwe kursus E.H.B.O., telkens op dins- en donderdagen van 19.30 uur tot 21.45 uur. ZATERDAG 2 MAART 9.30 u.: Groepsleest met show: laatste herhaling voor alle deelnemers, ingericht door V.V.K.B.-Reynout in het Kalleke-step theater te Gram bergen. 10.00 u Tentoonstelling: «Culturen als buren», rond racisme en migrantenproblemen, ingericht door C.S.C.-St.-Gillis-Dendermonde in zaal Voor Allen te St.-Gillis. Tot 12 en van 14 tot 20 uur. 10.30 u Sociaal dienstbetoon door volksvertegenwoordiger Norbert De Batselier, ingericht door C.S.C -Vormingswerk in zaal Ros Beiaard te Grambergen. Tot 11 uur 11.00 u.: Sociaal dienstbetoon door volksvertegenwoordiger Norbert De Batselier, ingericht door C.S.C.-Vormingswerk in café Voor Allen te Sint-Gillis. Tot 12 uur 13.00 u Ruilvergadering «Verrijken van kennis over munten en penningen», ingericht door de Numismatische Kring in zaal Nadia, Me- chelsesteenweg 13.00 u.: 7* Interscholenveldloop, voor de leerlingen van de Gemeen telijke Lagere Scholen, ingericht door oudervereniging jongensschool Grambergen op de Stedelijke sportterreinen. Oude Kerkhofstraat te Grambergen 14.30 u.: PI. Eucharistieviering n.a.v. een huwelijk van een koorlid, opgeluisterd door het Sint-Jozefskoor-Denderrnonde in de kerk van Aer- sele. 15.00 u Kinderanimatie: Culturen als buren «Informatief spelmate riaal», maken van diamontage met kinderen van 6 tot 14 jaar, ingericht door C S.C.-St -Gillis-Dendermonde in zaal Voor Allen te St.-Gillis. Tot 17 uur 19.30 u Toneelvoorstelling «Hé, krijg ik mijn echtgenote terug», blijspel in 3 bedrijven, ingericht door K.W.B.-Appels in het parochiaal centrum. Ook op zondag 3 maart. 20.00 u Optreden van groep «Bella Clav» in het kader van «Culturen als buren», ingencht door C.S.C.-St.-Gillis-Dendermonde in zaal Voor Allen te Sint-Gillis. 21.00 u Jaarlijkse K.W.B.-dansavond, ingericht door K.W.B.-Grem- bergen in het parochiaal centrum. 21.00 u Optreden op Breughetfeest van de chlro, ingericht door V.V.K.B.-Reynout in Lebbeke, Lange Minnestraat. Leden verzame len in het lokaal om 19 uur. 21.00 u.: Verkiezingsbal Prins 1985, ingericht door het Halfvastenkomi- tee in zaal Gildenhuls te St.-Gillis. ZONDAG 3 MAART 9.30 u.: Voordracht: «Rubber: onmisbare schakel in de industriële afdichtingstechniek», door M. Van Oost, product-manager Eriks n.v., ingericht door C.T.O. in het V.T.I. te Dendermonde 10.00 u Wielertoeristen, nieuwe leden kunnen zich laten inschrijven in het lokaal, ingericht door De Morgenstond in lokaal Herleving te St.-Gillis. ledereen is welkom 10.30 u Eerste uitstap van het jaar naar Oudegem samen met de brandweerkorpsen van Dendermonde, Baasrode en Oudegem, door de Muziekkapel van de Sted Brandweer Dendermonde 11.00 u Sociaal dlenstebetoon door gemeenteraadslid Lutgart De Beul, ingericht 'door vzw 't Vestje, aan de Oude Vest 129 te Dendermon de Tot 12 uur. 13.00 u Algemene ledenvergadering en jaarlijks eetmaal, ingericht door S.V.V -Appels in café Volkshuis, Zandstraat 98. 14.00 u Kinderkameval ingericht door het kamavalkomitee «De Orde Der Filosofen» in zaal Ikaros te Oudegem 14.30 u Opvoering marionettenspel: «Abakadabra», door het Mario nettentheater Kalleke-Step. St.-Elooistraat 15 te Grambergen. 19.00 u Filmvertoning: «Annie», ingericht door het Willemsfonds- Baasrode in' zaal Casino te Baasrode MAANDAG 4 MAART 11.00 u Sociaal dienstbetoon door gemeenteraadslid Lutgart De Beul. ingericht door vzw 't Vestje, aan de Oude Vest 129. Tot 12 uur. Wekelijkse aktiviteiten Elke maandag K.V.L.V. Zogge: turnen, aerobic. 13.30 u.: Elke laatste maandag van de maand vnjetijdsdub Klooster Moerzeke. 13.45 u.: Vrouwengroep: wandeltocht. Vertrek Neerstraat 98. 14.00 u Elke 2de en 4de maandag van de maand: gepensio neerden Middenstandsbond. Kaarting. Zaal De Ring 18.00 u.: N.W.K Raadpleging vrouwenarts tot 19 u. Lokaal Rood Kruis. Markt 31 19.30 u.: Judoklub Jitsu Kwai: training veteranen. Sporthal De Wuiten. 20.00 u .M.B.V Moerzeke: turnen in de meisjesschool. K.V.L.V. Zogge: kursus beter bewegen Parochiezaal. The Old Chap: volleybalrecreatie in Sporthal De Wuiten. Jong C.M.B.V. Jazz-turnen. Elke dinsdag 14.00 u.: N.W.K.raadpleging kinderargs tot 15.30 u. Lokaal Rood Kruis, Markt 31 K.B.G. Center: kaarting. Den Bond. Bond Moyson raadpleging voor zuigelingen en peuters onder auspiciën van het N.W.K. Achterthof 90. 18.30 u.: Bujin VTB Jiu Jitsu: training. Den Bond. 19.00 u.: K.W.B. H. Familie: volleybaltraining. Turnzaal Broek straat. 19.30 u.: Judoclub Jitsu Kwai: training volwassenen. Sporthal De Wuiten. OPHALING GROOT HUISVUIL 1985 Do 7 maart: St. Gillis 1 Kerk Boonwijk Do 14 Maart: St. Gillis 2 Potiaulaan Lutterzele Do 28 maart: Baasrode Do 18 april: Dendermonde 1 Vlasmarkt Keur en Blauwesteen Do 25 april: Dendermonde 2 Gr. Markt Donckstr. en Damment Do 9 mei: Grembergen Do 6 juni Oudegem Mespelare. Do 13 juni: Schoonaarde Appels. P.S.Het kleine vuil in zakken al dan niet van de stad Het snoeisel samen gebonden en niet langer dan 2,30 m. AANWERVING VAN LERAAR OF LERARES De stad Dendermonde wenst over te gaan tot de aanwer ving van een leraar of lerares voor volgend ambt in het onderwijs voor sociale promotie: Stedelijke Hogere Nijverheidsleergangen: 3 u. TV en 5 u BP in de afdeling LSBL weven (hand- weven) Deze cursus behoort tot de weekend-leergangen. De volledige aanwervingsvoorwaarden (K.B. 30.07.75) worden op eenvoudig verzoek toegezonden (tel. 052/ 22.08.00 Dienst Onderwijs) De kandidaturen moeten per aangetekend schrijven uiter lijk tegen 31.03.85 worden ingediend, met toevoeging van de vereiste stukken bij het College van Burgemeester en Schepenen van Dendermonde. Deze betrekkingen worden vacant verklaard ingevolge de maatregelen tot beperking van de cumulatie d.w.z. in hoofdambt uit te oefenen. Kandidaten die aan de gestelde voorwaarden voldoen doch worden afgewezen, kunnen zich wenden tot het Ministerie van Onderwijs, bestuur van het secundair onderwijs. 13.00 u Naaicursus: 12* les reeks dameskleding, ingericht door K.A.V.- Grembergen in het parochiaal centrum. 14.00 u.: Bijwonen bezinnlngsnamiddag «Waar geluk? Waar is het te vinden?», door C.M.B.V.-Oudegem, E H. Lode St. Martin, pastoor v. Dadizele zal de bezinning leiden in het retraitenhuis te Moerzeke. 17.00 u Sociaal dienstbetoon door minister Jan Lenssens, in het Sociaal Centrum, Oude Vest 166 te Dendermonde. Tot 18.30 u 19 30 u.: Voordracht en debat «Onze Vader», ingericht door K.A.V.- en K.V.L.V.-Lutterzele in het St.-Lutgart-centrum, Spoorwegstraat 200. 19 30 u Voordracht en dia-montage: «diepvriezen», ingericht door S.V.V.-Dendermonde in het Hobbycentrum, Veerstraat 2. 19.30 u. 5-dagenplan voor rokers: Ontwenningskuur» door een natuurlijke methode, ingericht door Liga-Leven en gezondheid, in het stadhuis te Dendermonde. Vrije ingang. 20 00 u Cursus Ekonomle: 5°* les, ingericht door K.W.B.-Boonwijk in het parochiaal centrum «Boonwijt» 20.00 u Voordracht en debat «Onze huid, kwetsbare beschermlaan- Onder Ons in zaal Half-af, Hoofdstraat 9 DINSDAG 5 MAART 14.00 u Gespreksavond: «Aktie voeren rond geneesmiddelen», inge richt door K.A.V -Grembergen in het parochiaal centrum te Grembergen. 14.00 u Studiekring voor de kernleden, ingericht door K.A V.- Oudegem in de parochiezaal, Hofstraat 9. 20.00 u Gespreksavond: «Aktie voeren rond geneesmiddelen» inge richt door K.A.V.-Dendermonde-Centrum in de Mariakring. 20.00 u Turnen op muziek: «Gezondheid is... elke dag je portie lichaamsbeweging», ingericht door K.A.V.-Oudegem in de parochiezaal, Hofstraat 9. WOENSDAG 6 MAART 19.30 u.: Kookles: «Soepen en sauzen», ingericht door K.V.L.V.- Oudegem in de parochiezaal. 20.00 u. Reynout-plus dansronde, ingericht door VV.KB -Reynout in het Kalleke-Step theater. 20.30 u Werkvergadering «Retoucheren van foto's», ingericht door de Fotografische Kring in de Stedelijke Nijverheidsschool. DONDERDAG 7 MAART 14.00 u Filmvertoning: «Kramer versus Kramer» van Robert Benton met o.m. Dustin Hoffman en Meryl Streep ten voordele van Teledienst, ingericht door Teledienst in zaal Belgica. VRIJDAG 8 MAART 9.00 u Sociaal dlenstebetoon door minister Jan Lenssens in het Sociaal Centrum, Oude Vest 166 te Dendermonde Tot 11 uur 10.00 u Sociaal dienstbetoon door volksvertegenwoordiger Norbert De Batselier. ingericht door C.S.C-Vormingswerk. in de SP-fedratie, Bond Moyson. Noordlaan 21. Tot 12 uur 19.30 u Voordracht en debat: «Gastarbeiders als buren-, ingericht door K.W.B.-Boonwijk in het parochiaal centrum -Boonwijt» 19 30 u Reynout-plus dansronde, door V V.K.B-Reynout in het Kalleke-Step theater 20.00 u Voordracht en debat: «Commerciële economie Kapitalisti sche uitbuiting?» door Dhr E. Langbeen, ingericht door H.V.V.-Dender monde in zaal 't Peird. 20.00 u Nationaal kwlstornool 1985: Derde kwisavond voor alle deelnemers, ingericht door Vlaamse Klub vzw in het Gildenhuis te St - Gillis. 20 00 u Statutaire vergadering: Jaaroverzicht 1984. programmatic 1985 en bestuursmededelingen, ingericht door de Den. Wijnmakersgilde 't Vaatje in zaal Herleving te St.-Gillis 20.00 u Bestuursvergadering voor de fietstoerismevereniging, Club 71 in het lokaal. Grootzand 108 te Grembergen. 21.00 u. Kroegentocht ingericht door Honky Tonk Jazz Club met o.a. deelname door 't Pilaartje, Werf 1 te Dendermonde. STEDELIJKE CULTURELE RAAD DENDERMONDE Vanaf 10 mei tot en met 20 mei 1985 richt de S.C.R. ter gelegenheid van zijn 20-jarig bestaan, in het kader van een culturele veertiendaagse, volgende tentoonstellingen in: SCHILDERIJEN BEELDHOUWWERKEN PENTEKENINGEN KERAMIEK Creatieve Dendermondse schilders of beeldhouwers, die mo menteel in groot-Dendermonde woonachtig zijn en wensen deel te nemen, kunnen zich wenden tot de verantwoordelijken van volgende verenigingen: K.W.B. Boonwijk, Van Den Broeck Aimé, tel.: 21.44.44 K.A.V. Boonwijk, De Batselier - De Smedt, tel.: 21.36.92 Frans Masereelfonds Dendermonde. Caudron Roger te! 21.46.42 Humanistisch Vrijzinnig Vormingswerk Dendermonde, Brandts H. tel. 21.33.90 Linkse Socialistische Vrouwen Dendermonde, De Kinder Anny, tel. 22.32.10 Fotografische Kring Dendermonde, Van Causbroeck Mini, tel. 21.45.52 V.2.W. "t Vestje Dendermonde, Willems - De Pauw, tel. 33.00.09 Vriendenkring van de R.B.S. Dendermonde-Station, Blancquaert Luc, tel. 21.45.00 Oudervereniging R.M.S. 1 Dendermonde, Van Landeghem Hendrik, tel. 21.72.27. Willemsfonds Baasrode, Waegeman Ephrem, tel. 33.43.07 Numismatische Kring Dendermonde, Van Dijck Benoit, tel. 21.19.65 K.A.V. Baasrode, Van Muylders Denise, tel. 33.12.51 Davidsfonds Schoonaarde, Van den Abbeele Hugo, tel. 42.20.40 K.A.V. Sint Gillis-centrum, Vercauteren-Steeman, tel. 21.57.39. UW/ DAN s het Van 2 tot 6 mei 1985 zullen de Nationale Bonden, in sa king met het Dendermondse stadsbestuur, in het stacig 3 e tentoonstelling organiseren over de Tweede Wereldoo rsr, V Wat betreft het tentoonstellen van wapens, uniforme jnste tingsstukken en andere realia werd er beroep gedaa 5tjenj grote en waardevolle verzameling van de heer G Hoüa Het het verder dokugienteren van deze tentoonstelling stadsarchief zohgen. Toch is het noodzakelijk om hiêC^on beroep te doen op de gehele bevolking. Wij vragen da m te hulp voor het volgende: allerlei inlichtingen over i ^psd gebeurtenissen (mobilisatie, luchtaanvallen, V-bomn* ^anc van oud station heropbouw, rantsoenering, enz.),i q0I' ties (Rode Kruis, verzet, enz Duitse bezettingstroepe Bi tt. ding. Kortom alles wat vooral een beeld kan gevet }V0rt( gebeurtenissen in het Dendermondse gedurende de CJP- Wereldoorlog. Allerlei documenten, officieel en kla |prip drukwerk, aanplakbrieven, voorwerpen en vooral foto's harte welkom. Alles wordt U na de tentoonstel!» terugbezorgd! °er®v Adressen waar U terecht kunt tijdens de diensturen: S r Musea, Nijverheidsstraat 1, 9330 Dendermonde, l n' 21.30.18; Stadsarchief, Fr. Courtensstraat 11, 9330 monde, tel.: 052/22.08.00 J L A. St leien i Conservator-) de g< irs Mi lm hi NOS OPHALING HUISVUIL p Het Kollege van Burgemeester en Schepenen maa chlkki de bevolking op attent dat het door de gemeen:» uis,( goedgekeurd reglement de bewoners VERPLICHT k dl huisvuil mee te geven in HUISVUILZAKKEN AAI |9he' KOCHT BIJ DE STAD DENDERMONDE. Zo u dit reglement overtreedt moet u er ook niet BmerV verwonderd zijn als u bemerkt dat de (het) met-regie 1 met taire zak(je) of een ander niet-reglementair opbergm (ENS blijft staan. Het is de bedoeling van het stadsbestuur de huisvuild rboni zo efficiënt en dienstbaar mogelijk te organiseren, lucht i Het stadsbestuur vraagt hiervoor aan de bevolking dagav solidaire medewerking. 0f - 3.30 i OPENRARE VERKOOP Op donderdag 7 MAART 1985 om 16 uur in de zaal van het Administratief Centrum, Fr. Courter 11, 9330 Dendermonde zal worden overgegaan opening van de inschrijvingen voor de VERKOOI EEN BOOT VAN DE STADSVISSERIJ, gelegen a Brusselse forten, Portmanslaan te Dendermonde. De kandidaat kopers dienen hun bod schriftelijk te onder gesloten omslag en het te richten aan het Cc g 3 n van Burgemeester en schepenen [in Ki De toewijzing zal gebeuren aan de meest biedende; De boot wordt verkocht in de staat waarin hij zich bev De koper zal zelf dienen in te staan voor het weghalei de boot. zonder kosten voor het stadsbestuur. pla )erd lud deC UITBATING CAFETARIA SPOC GREMBERGEN Het College van Burgemeester en Schepenen di belangstellenden mee dat de uitbating van de café den aan de sporthal van Grembergen opnieuw in gegeven wordt, bij openbare aanbesteding. Het desbetreffende bijzonder bestek, met inschrijvingsl "'ai bekomen worden op het Administratief Centrum ndag Financiën F. Courtensstraat 11, 9330 Dendermorfkrant betaling van 100 fr. of worden opgestuurd aan de mits voorafgaandelijke storting van 130 fr op de pos Bdep nr. 000-0025227-07 op naam van het Stadsbestuur monde, met vermelding 'Bijzonder bestek cafétaria Grembergen'. De opening der inschrijvingen heeft plaats in openbare het Administratief Centrum, Raadzaal, F. Courtens 9330 Dendermonde op 8 maart 1985 te 11 uur. Voor nadere inlichtingen kunnen belangstellenden zie Jj Qa wenden tot voornoemde dienst, telefoonnummer 052/2 ndeC dennc onstr oopt bbeki de he De Dendermondse Perskring kende de persprijzen 1984 toe: De algemene persprijs gaat naar zuster Josepha Jonckheere medewerkster aan 't Dak, uit Dendermonde. De prijs voor de sport werd toegekend aan boogschutter Patrick De Koning eveneens uit Dendermonde. De plechtige uitreiking heeft plaats in de aula van het stadhuis op vrijdag 15 maart 1985 te 20 uur. Het Gymel Ensemble onder leiding van Dirk Vermeir staat in voor de muzikale omlijsting. KARNAVAL DENDEMONDE-CENTRUM Het kamavalcomitie en de Dendermondse karnavalgroe- pen (D.K.V.) nodigen u uit op het benefietbal welke zal plaats hebben op 1 maart 1985 in zaal Casino, St. Jorisgilde. Dit benefietbal is ten voordele van D.K.V. De Stouse Plekkers. Daar hun kamavalwagen volledig is uitgebrand. BERICHT AAN UE BEVOLKING Het openbaar verlichtingsnet op het grondgebied van de stad Dendermonde wordt onderhouden door de Intercom munale Intergem en dit volgens een vooropgestelde planning per deelgemeente. Aan de bevolking wordt gevraagd hieraan hun medewer king te verlenen. Dit kan gebeuren door het melden van defekte verlichtingspunten aan de dienst openbare ver lichting, Technische Dienst, Administratief Centrum, Franz Courtensstraat 11toestel 566, De Hauwere André. De Schepen van Openbare Werken M D k KOSTELOOS ONDERZOEK VAN PUTWATER OP DRINKBAARHEID Het blijkt dat 95% van alle putwaters aangeboden va uatjgf zoek, als ondrinkbaar moeten worden gekatalogea m j,e wegens bacteriologische als wegens chemische o» heid. Het is om redenen van efficiëntie en goed beheer laboratorium onverantwoord eindeloos met deze gra: zoekingen te blijven doorgaan, om toch in 95% van dep c een resultaat «ondrinkbaar» te verkrijgen. De mogelijkheden van het laboratorium dienen in de efficiënter te worden benut voor betere kwaliteitscor het drinkwater uit het waterleidingsnet evenals voor M teitscontrole van zwembadwater, zaken die een méérf belang hebben voor de volksgezondheid Om deze redenen zal met Ingang van 1 maart In geen drlnkbaarheldsonderzoek van putwater meet uitgevoerd als routine. Personen die toch hun putwater willen laten on kunnen zich wenden tot een privaat laboratorium gouden gids kan gevonden worden. Als algemene regel dient aan de burgers te worden aai zoveel mogelijk op het waterleidingsnet aan te sluit# de kwaliteit van het leidingswater uitstekend is in ve met putwater. Vanzelfsprekend kunnen om speciale en uitzonderlijk nische redenen en na afspraak nog wateronderz gedaan worden als het onderzoek wegens ernstige heidsproblemen zou aangewezen zijn, liefst na U* advies en na een verklanng vanwege een behandeleno (inhoud van de omzendbrief dd° 13.2.1985, van het I ,e van de Vlaamse Gemeenschap, administratie voor* 1 heidszorg, hygiëne en gezondheidsinspectie). •ELC in. T vané Swar bescl ae E gevei v zaten LES! AV or I, tegi Itgale 198b UnstrT nstelli In 1685 werden Bach, Hëndel en Scarlatti gf 985 |f Daarom werd 1985 uitgeroepen tot «Europees J> rste de Muziek». De Stedelijke Dienst Cultuur en Toerisme richt in <fl ti verschillende concerten in. Maar ook andere verenigingen en diensten zullen» ven nemen in dit verband. Om te vermijden dat meerdere concerten in periode of zelfs op eenzelfde dag zouden plaatshfcropi werd een agenda samengesteld. a Bedoelde agenda kan door iedereen worden géfti teerd en aangevuld op het volgend adres: Dienst Cultuur en Toerisme Stadhuis - Grote 9330 Dendermonde Tel.: 05221.39.56 - 21.39.5" tentoi I930 i twee engt ag 21 tentoi

De Voorpost | 1985 | | pagina 46