4 Bouw van twintig beiaardenwoningen en administratief dienstencentrum op Waasmunsterse gemeenteraad Vierde badkuipenrace in Lokeren Onze woordvoerders te Brussel m/\M Nieuwpoortse delegatie in Temse r Jaarboeken Gemeentemuseum Tems worden herdrukt De Klinge naar Clinge 48 - 1.3.1985 - De Voorpost Een paar Sint-Niklazenaren méér Eind '84 was de bevolking van Sint-Niklaas 68.298 eenheden rijk. dat is 29 meer dan het jaar tevoren. Er waren 8 mannen minder en 29 vrouwen meer dan twaalf maand eerder. In 1984 werden 442 huwelijken en 108 echtscheidingen geregistreerd Chiro op klusjestocht De Chirojeugd wil tegen een zacht prijsje klusjes komen opknappen. Tuintjes omspitten, houthakken etc. Bel naar Eric Van Buynder, tel. 779.70.03. Het initiatief dient om de tocht van de jongeren naar de bivakplaats tot een goed einde te brengen, te financieren dus. KBG-kaarters Elke donderdagnamiddag kaarten ae KriatoÜjkS Gepensioneer den in het Gildenhuis, van 14 tot 17 u. Wie niet kaarten wil kan een andere hobby beoefenen. Sparen voor Lourdes KAV, KWB en andere groeperingen bereiden nu al de Lourdes- bedevaart '87 voor. Er wordt gespaard. Inlichtingen bij Omer Van den Berghe, Nieuwstraat 35; Anna Smet, Brugstraat 26; Yvonne Waumans, Vogelzangstraat 17; en André Brandt. Polken 23. Kerkzangers Wie op vrijwillige basis wil deelnemen aan het zingen in de kerk van Stekene kan z'n naam opgeven bij pastoor Vermeersch of medepastoor Verhelst. ACV vergadert Julien Vergeylen voert het woord op de algemene ACV- ledenvergadering van vrijdagavond 1 maart, om 20 u. Dekora ties worden uitgereikt aan verdienstelijke leden. KWB-Hellestraat Zaterdag 2 maart in 't Helleken, Preekekeplein, kaartavond van KWB-Hellestraat. Chiroleider exit Zondag 3 maart start bij de jongens van de Chiro een spelnamiddag n.a.v. het afscheid, als groepsleider, van Erik Creve. Finale om 16.30 u. SP-kaarters In het ontmoetingscentrum van Klein-Sinaai organizeert de SP- afdeling voortaan kaartnamiddagen op dinsdag. Van af 5 maart, elke veertien dagen. De kaars van CMBV Dinsdag 5 maart, 13.30 u„ bezint CMBV zich in het Gildenhuis over de geschiedenis en de symboliek van de kaars. KVLV-naaikursus Leren naaien, het kan op woensdag 6 maart om 19 u. in het Gildenhuis dankzij KVLV. De Stekense Bedriif'g:!;^ organizeert op donderdag 7 maart een tweeöè .«saag over traktoren en ploegen. Vanaf 9 u. Je wafel houden Vzw De Cramme meldt dat een voor 8 maart geplande manifestatie naar 22 maart werd verschoven. Het gaat om een Hou-je-wafel-avond Tekenwedstrijd Jongelui tot twaalf jaar kunnen deelnemen aan een door de Culturele Centrale georganizeerde tekenwedstrijd. Je kan je tekening, met je persoonlijke gegevens erbij, deponeren bij de Bond Moyson in de Dorpsstraat 71. Prijsuitreiking op 15 maart om 20 u. in 't Volkshuis. De tekeningen zelf moeten bezorgd worden van 4 tot 8 maa.rt. Cor Jesu-vriendenmaal De Stekense beroepsschool Cor Jesu organiseert opnieuw een vriendenmaal, dit jaar op 10 maart. Inschrijven uiterlijk 5 maart. Info via tel. 779.79.07. Nog SP-kaarters Elke maandag organizeert de Socialistische Gepensioneerden- bond in Het Volkshuis aan de Dorpsstraat 71 een kaartersna- middag, van 13 tot 17.30 u. Werkgroep Vrede Woensdag 6 maart om 20 u. in de bovenzaal van Het Anker bereidt de Werkgroep Vrede de betoging tegen de kernraketten, te houden in Brussel op 17 maart, voor. Wie vanuit Stekene meewil naar die manifestatie kan telefoneren naar nrs. 779.95.60, 779.65.50, 779.89.50, 779.81.19 of 779.73.15. Volkse tuiniers in Stekene. Gezellig samen bij het Werk van de Volkstuinen, de Sint-Niklaas. Bij jeugdklubs Het Centrum, Den Eglantier werd aoor vereniging die door Jacky Thiron in goeie banen wordt geleid (gremar) mengeling van Europese en Arabische muziek aangeboden (Iv) Vorig jaar zegden de KSJ-ers, op onze evaluatie van de badkuipenrace: «Wjj hebben nu al twee badkuipenraces achter de rug. In 1984 zorgen we er voor dat die derde badkuipenrace de klimaks wordt van onze 3 jaar organisatie, en dan stop, punt, fini, einde... gedaan ermee!». Maar zoals iedereen, als jeugdbeweging, groep mensen, als individu, met zijn beidjes... wanneer je iets organiseert en het blijft maar op wieltjes lopen en aanvragen bintien stromen (er zijn momenteel reeds 4 inschrijvingen binnen voor mei 85), dan ben je wel verplicht verder te doen met de voor zovelen reeds bekende badkuipenrace. Bovendien zit het entoesiasme er nog steeds in bij de jeugdbeweging K.S.J. Lokeren. K.S.J. Lokeren heeft dan ook de eer een Vierde Badkuipen race te mogen aanbieden, die op zaterdag 11 mei 1985 plaats heeft op de bekende plek aan de Durme te Lokeren. Dat er weer knotsgekke din gen te beleven zullen zijn moe ten we wel niet zeggen. Maar... misschien wel goed om weten is dat er enkele hinder nissen in het parcours worden ingeschakeld. Dit om onze badkuipenrace een speciaal tintje bij te geven! Iedereen boud' toch een beetje spanningen spektakel, 'niet waar. Er is nog iets nieuws... 's avonds heeft er een Bakzui- penfuif plaats in het jeugdcafé van het jeugdcentrum Okapi in de Kerkstraat te Lokeren. Op deze fuif wordt de miss en mister Badkuipenface bekend gemaakt. De mensen zullen waarschijnlijk weer in groten getale naar de Lokerse Dur- meboordcn komen afgezakt om die knotsgekke jongens en meisjes, mannen en vrouwen in het water te zien duikelen. Ook mensen van buiten Loke ren zullen weerom meedoen, zodat het jaartema «Ster of figurant, niemand aan de kant!» ook hier de nodige weerklank vindt! Uit het reglement De badkuipenrace op 11 mei 1985. Inschrijvingen doet men op het daartoe bestemde inschrij vingsformulier. Het inschrij vingsgeld bedraagt 100 fr., ui terste datum: 4/5/85. Te stor ten op rekeningnummer 001- 1375015-19, KSJ Lokeren, Kraaimeersstraat 32. Alle deelnemers zijn verze kerd. Konstruktie: deze mag geen enkel onderdeel bevatten van in de handel verkrijgbare vaar tuigen. Alle mogelijke model len en materialen zijn toegela ten. Afmetingen: er dient re kening gehouden met een aan tal hindernissen en een keer punt op het parkours. Max. hoogte boven de waterspiegel: 2,50 m. Voortbewegen: dient te ge schieden met eigen lichaams kracht. zonder daarbij op een of andere manier de Durme- boorden of de Durmeboord te raken. Gemotoriseerde vaar tuigen zijn bijgevolg uitgeslo ten. Peddels en roeispanen mogen wel gebruikt worden. Het deelnemend vaartuig dient een duidelijke leesbare naam te hebben. Er zijn drie reeksen: A: van 1 tot 5 deelnemers; B: van 6 tot 10 deelnemers en C: vanaf 11 deelnemers. Prijzen Meerdere prijzen zijn voor zien: snelheid, originaliteit (wordt bepaald door een on partijdige jury). Moeders mooiste (voor het mooiste, best afgewerkte vaartuig); Be- manningsprijs (het grootst aantal deelnemers op één vaar tuig); Pechprijs voor de meest pechvolle deelnemers; Mister en Miss Badkuipenface (de op vallendste deelnemer door kle dij, show, stuntwerk etc. te kiezen door de jury). Alle prij zen worden uitgereikt om 17.30 u. Bij aanhoudend regenweer wordt de badkuipenrace ver plaatst naar zondag 12 mei 1985. Kontaktadressen: voor alle in lichtingen: Dirk Kelem, Roomstraat 22, Lokeren (tel. 091/48.14.91 Chris Bastiaens, Waasmun- sterbaan 18. Lokcrcn (tel. 091/ 48.52.79). J.V.L. PTT-begroting Ter gelegenheid van de be spreking in de Kamer kwam volksvertegenwoordiger An- thuenis tussen in naam van de PW-fraktie. Hij uitte zijn tevredenheid over de saneringsmaatregelen, die onder de huidige regering werden genomen. Enerzijds was er het meer kompetitief maken van de postdiensten, t.o.v. de privébedrijven uit de zelfde bedrijfstak en ander zijds werd er binnen de PTT een meer gezonde bedrijfspoli- tiek ingesteld. Begeleid door een intense publiciteitskampagnc werden nieuwe initiatieven genomen zoals de snelpost, de vervroeg de uitreiking van de post, de Postpac-dienst, de bureaufax en de datapost. Volgens volks vertegenwoordiger Anthuenis heeft dit nieuwe postgamma de regie toegelaten het bestaand kliënteel te behouden en zelfs uit te breidenHij was dan ook van oordeel dat op deze inge slagen weg verder moest ge werkt worden. Volksvertegenwoordiger Anthuenis drukte ook zijn on gerustheid uit over de alsmaar groeiende schuldenlast van de RTT die de begrotingen uit hun evenwicht dreigen te ha len. Er werden de voorbije jaren grote investeringspro gramma's doorgevoerd inzake telekommunikaties om de technologische evolutie te kun nen bijhouden. Daarvoor heeft de RTT echter beroep moeten doen op leningen met hoge interestvoeten zodat de rentelast nu opgelopen is tot 18 miljard. De volksvertegen woordiger pleit daarom voor het meer beroep doen op de kapitaalmarkt en een gedeelte lijke privatisering. Zo zou de RTT echt beter kunnen uitge- fr'B Snor bouwd worden als eew bedrij'. L. VolksvertegenwoorJi;. Anthuenis wees er ook |~VC| er de komende jaren RTT en PTT opnieuw denplannen op stapel F Hij drong er daarom a dat er zou afgestapt mT« van de zinloze kompensF* litiek tussen dé gewesT dat er resoluut moest J worden naar bedrijven® beste verhouding prijs bieden. lol. Woensdag 20 februari bezocht een veertigkoppig schap uit Nieuwpoort Temse. Het betrof mensen toeristisch-kulturele sektor. De bezoekers werden aangevoerd door Willy V< eerste schepen van Nieuwpoort (o.a. gelast met toe en Etienne Desaever, hoofd van de dienst kult toerisme. Tgdens de recente gemeenteraadszitting te Waasmunster werd het licht op groen gezet om over te gaan tot de oprichting van 20 bejaardenwoningen en een administra tief dienstencentrum. Alleen de meerderheid gaf zyn goedkeuring aan deze princiepsbeslissing dd. 13 februari jl. van de OCMW-raad, aangaande de voorbereiding tot deze realisatie. Sprookjesbal Chiro Sint-Aloysius en Chiro Onze-Lieve-Vrouw organizeren op zaterdag 2 maart een sprookjesbal in het centrum Kristus Koning. Om 18.30 u. is er een receptie, om 19 u. koud buffet en om 21 u. gokspel. Groot-Brittannië VTB-VAB organizeert op vrijdag 1 maart om 20 uur een toeristische diavoorstelling over Engeland in de feestzaal van 't gemeentehuis. 'arnavalbal De Jager In café Zwade Maria vindt op 2 maari het kamavalbal van FC De Jager plaats. Gezondheidscentrum Vrijdag 1 maari om 20 uur opent burgemeester Van Riet van Temse aan de Markt 30 het nieuwe gezondheidscentrum van de Bond Moyson. -chelderoute Donderdag 7 maart verzorgt Fotoklub Temse in de Oeverstrraat een diavoorstelling over de Scheldelandroute om 20 uur. DE REISDUIF Wielerioeristenklub De Reisduif heeft zoals in het verleden een programma uitgewerkt dat met oefenstrippen, rally's en daguit- stappen elke wielertoerist moet bekoren. Men start op zondag 3 maart met een oefenstrip en eindigt op 29 september met de trofee «De gouden bladeren» Wie belangstelling heeft kan terecht op zondag 3 maart te 9.30 u. aan het lokaal, P Boelstraat 33, Temse of telefonisch via het sekretariaat 771.29.17. Waasmunster Jerome Mets 65 N.a.v. zijn 65 ste verjaardag expozeert Jerome Mets op 2 en 3 maart in de galerij van kasteel Blauwendael aan de Kerkstraat 21. Van 10 tot 12.30 en van 15 tot 18 uur Spreken in 't openbaar .iTB-De Natuurvrienden organiseert zaterdag 2 maart een kursus «spreken in het openbaar» in Heidebloem aan de Oude Heirweg. Info via tel.: 03/236.18.61 De oppositie onthield zich bij de stemming die volgde op ellenlange diskussies. omdat door de meerderheid ook niet door de voorzitster van het OCMW geen cijfers over dit voorgenomen projekt konden worden medegedeeld. In de onmiddellijke omgeving van het Sint-Camillus rustoord wil men 20 bejaardenwoningen oprichten, waaronder vijf wo ningen aangepast voor gehan dicapten. Burgemeester Strob- be stelde hierbij dat men re kent op een subsidie van 60 t.h. vanwege de gemeen schapsminister voor Welzijns zorg evenals op een subsidie van de gemeenschapsminister voor Huisvesting. Over dit projekt had reeds een overleg vergadering plaats met de OCMW-raad en het schepen college, verklaarde burge meester Strobbe. Geen cjjfers in het dossier Raadslid Hendryckx was van mening dat wat betreft het ad ministratief centrum, er geen 60 t.h. maar slechts op 30 t.h. subsidie kan gerekend worden. Laatstgenoemde stelde met verbazing vast, dat hierover in het dossier geen cijfers te vin den waren. Er is zelfs geen sprake over een bepaalde som, zegde Hendryckx. Wanneer die 20 woningen evenwel 34 miljoen fr zouden kosten, zou de huurprijs 8.500 fr per wo ning bedragen, hierbij reke ning gehouden met de afschrij ving. En dit is slechts maar een raming, merkte woordvoerder op. Dan dienen er tevens nog de kosten van elektriciteit, ver warming en onderhoud van de mensen die daar zouden ver blijven bijgevoegd te worden. Burgemeester Strobbe repli- liferdc hierop en stelde dat er eön vcrantwoordingsnota door de OCMW-raad werd opge maakt, waarbij men zich b. - seert op demokratische gege vens. Wij zien gewoon de trend in geheel West-Europa, de veroudering van onze be volking. Het ziet er trouwens naar uit dat Waasmunster ook daaraan niet zal ontsnappen. Naar verluidt is het schepen college daarbij van oordeel dat een uitbreiding van het be staande rusthuis minder verantwoord is. Tevens wil men rekening houden met de nood van valide bejaarden Burgemeester Strobbe stelde dat er echter vooreerst een principieel akkoord moet be reikt worden. Pas daarna kan men starten met een vooront werp, dat nadien op de ge meenteraad ter bespreking zal worden voorgelegd Bij het de finitief ontwerp kunnen dan latere beslissingen worden genomen. Raadslid Van Mcle SP had hierbij enkele opmerkin gen. Hij was van mening dat dit aantal woningen de ge meente toch een aardige duit gaat kosten. Het gaat hierover tientallen miljoenen. De studie hierover door de mensen van het OCMW gemaakt roept mij meer vragen op dan ik krijg. In dit verband vroeg interpellant welke percelen grond gaan verkocht worden en hoever men eigenlijk zal gaan Het OCMW heeft weinig leningen lopen Met hiervoor nog lenin gen aan te gaan. zal deze vol gens Van Mele niet door ver melde dienst worden terugbe taald, maar door de gemeen schap. Dit alles in acht geno men kunnen wij als oppositie u geen carte blanche geven, re plikeerde raadslid Van Mele tegen voorzitster mevr. Sme- kens. Die antwoordde dat het hier alleen gaat om de goed keuring van het princiepsbe- sluit en het nu niet het moment was om daar al cijfers op te plakken Waarop Van Mcle er nogmaals de nadruk op legde dat er volgens hem genoeg al ternatieven zijn en dat nu het gevaar bestaat dat men de mensen in Sint-Camillus gaat afzonderen. Een andere zaak die ons aan het hart ligt, is de kostprijs voor de bewoners, zegde woordvoerder. Hij drong aan om het allemaal wat kleiner te houden en te begin nen met 5 of 10 woningen. Als het goed gaat kunnen we er nadien nog 10 bejaardenwo ningen bouwen. Burgemeester Strobbe rondde dit punt af met de argumentering, dat hij van mening is dat bij de raadsleden wel de globale bezorgdheid aanwezig is dat er bij het OCMW iets moet gebeuren Zelfs indien wc naderhand vaststellen dat het financieel niet haalbaar is, kunnen we nog de beslissing nemen er maar de helft van te laten uit voeren. Alhoewel het haalbaar is wan neer de voorziene toelagen worden toegekend. De oprich ting van 20 woningen zou alles zins aan de nood kunnen voldoen. (VGP) Nadat zij in de ochtend een bezoek hadden gebracht aan Mechelen, kwamen zij om streeks 12 u. in Temse aan. Zij werden op het gemeentehuis ontvangen door burgemeester Désiré Van Riet en toerisme- schcpcn Luk De Ryck. In een restaurant op de Wilfordkaai werd gemiddagmaald; vanzelf sprekend werd de plaatselijke specialiteit-bij-uitstek paling in 't groen verkozen. In de namiddag werd een be zoek gebracht aan de Boel werf, waarbij deskundige gid sen van de werf voor de rond leiding èn kommentaar zorg den. Het bezoek aan werf werd besloten i ontvangst in Den Esc direktielid Achiel Bn als gastheer fungeerde. Vervolgens werd onde van toerismcschcpen Ryck een korte roix maakt door de centrun waarna een bezoek v bracht aan het Museui diek Benelux en het temuseum. Het.was reeds over zev de Nieuwpoortse bczoe scheid namen van Tem) d Onze weersverwachting DE MIST VERDWIJNT MAAR HET WORDT REGENACHTIG We krijgen de volgende dagen met een ander weertype af te rekenen. De mist die oorzaak was van veel narigheid, verdwijnt. Misschien hebben we er vandaag vrijdag nog korte tijd mee af te rekenen, maar in de loop van de dag zal hij hoe dan ook verdwijnen. Dat is het gevolg van een tot matig toenemende zuidoostenwind en het opdringen van een regenzone over Frankrijk in onze richting. Die bereikt ons in denacht van vrijdag op zaterdag. Daarna bereiken ons van het zuidwesten uit nog enkele regenzo nes, zodat we tot en met dinsdag met veel bewolking en regenachtig weer te maken krijgen Daarbij staat meestal een matige zuidwestenwind. De middagtemperaturen zullen rond de 8 graden schom melen. 's Nachts daalt het kwik tot een graad of 3. Op de weerkaarten zien we een krachtig hogedrukgebied over Skandinavië. Dat voert met oostenwinden koude lucht over Denemarken. Daarin komen ook sneeuwbuien voor Het ziet er naar uit dat deze koude lucht met negatieve temperaturen niet verder zal doordringen dan Helgoland, de Duitse Bocht of hooguit het noordoosten van Friesland. Voor het weer bij ons is een depressie van belang. Via Ierland trekt ze de komende dagen in de richting van Biskaje. Het is deze depressie die de storingen, die aanvankelijk boven Nederland nog blokkeren verder naar het noordoosten zal doorduwen, zodat wij met regenach tig maar vrij zacht weer te maken krijgen. Zowel Frankrijk, Spanje als Portugal evenals de Benelux moeten in het komende weekeinde rekening houden met zacht maar regenachtig weer. In de Alj>cnlandcn is het zacht met temperaturen tussen 6 en 12 graden. Koud is het in het oostelijk Middellandse Zeegebied. Alhoewel de vorst er wat getemperd is, vriest het nog volop in Skandinavië. In Noord Rusland werd donderdagochtend een temperatuur van min 42 graden afgelezen. Maar dat is niet uitzonderlijk. (cdm) De ledenkring van het Gemeentemuseum Temse met de jaren, zodat steeds meer kersverse leden krijgen van de jaarboeken. Het jaarboek 1' verleden jaar verscheen met als hoofdbrok ««ET uitgebreid hoofdstuk over Karei Aubroeck, was voltreffer van formaat. Voor de vuist weg kunnen - benevens het voormelde - als hoogvliegers van de jongste jaren de historische bijdragen vermeld worden over 'De ar menzorg te Temse', 'De ge schiedenis van de Wegom', 'De geschiedenis van de burcht van Temse' en 'De gebroeders Van Raemdonck'. Het laatst geci teerde haalde .trouwens de na tionale bladzijden van de pers. Verder mag de aandacht ge vestigd worden op de stroom van informatie over de jaar lijkse voornaamste gebeurte nissen in Temse op allerlei ge bied en de daaruit voortsprui tende cncyklopedischc kennis van wat er in Temse reilt en zeilt. Hoewel de volledige reeks geacht werd het grote voor recht te zijn van de leden 'van het eerste uur', heeft de be heerraad niet kunnen weer staan aan de druk, die langs verschillende zijde werd uit geoefend om uitgeputte jaar boeken te herdrukken. De op lage van de herdruk zal echter strikt beperkt worden tot het aantal inschrijvingen. Voor de belangstel ven wij volgende voon en richtlijnen: - de inschrijvers mod lidgeld 1984 betaald be betalen. Het (gewoon) bedraagt 300 fr. en gi matisch recht op het 1983; het kan vcrcfffl den door overschriji nummer 000-0413992-5 Museum van Temse fl handen van penning R. Van Hautekcrke, M Temse, - elk nummer vanaf h boek 1973 tot 1982 ka» dcrlijk bekomen word) is dus niet noodzakelijk ledige reeks te bcstclld - elk jaarboek kost 30C - de inschrijvingstermi tot 30 september 1985; - de bestellingen kunt I*5 daan worden: schrift het adres: Gcmeent van Temse, Kasteel mondeling bij de toezk dens de ofreningsurt museum, d.i. elke zondag. Daar is de ter inzage. Int ritte! ente 1 uren c zattTP1 cg" 1; Het is bekend dat de Wasc V.V.V. meerdere wandelingen heeft uitgestippeld en gepubli ceerd, met daarbij passende tekst(en) en een wandelkaart. In oktober 1984 verscheen, in samenwerking met enkele per sonen die de gidsencursus van het Land van Waas met vrucht hadden gevolgd, het Tweelan- denpad, een uitgestippelde wandelroute op het grondge bied van Sint-Gillis-m loopt van De Klinge rui- ge en terug. Wandcldl gevccr 2.30 u. Zondag 17 maart om I 1 de inwandobng plaats 1 onder leiding van de Ik t*" dré Sax, medewerker 1 gewestelijke V.V.V. van vertrek: de parkinf de kerk van De Klinge 2.JI

De Voorpost | 1985 | | pagina 48