Driedaagse van het Goede Hart te Lokeren: een groot succes! Bewoners Lokerse Lenenstraat stappen naar rechtbank Matte gemeenteraadszitting in Lokeren Berlaarse volleyklubs houden wafelbak DOLLE DAGEN U KWIS - SHOW AMUSEMENT HOGER-LAGER WIE-KENT-KWIS I VRIJDAG 26 APRIL g? mogen deelnemen... 6 - 1.3.1985 - De Voorpost De vijfde Driedaagse van het Goede hart, georganiseerd onder impuls van Ziekenzorg en de Christelijke Mutualiteit, en met medewerking van talryke groeperingen is uitgegroeid tot een meer dan daverend sukses. Van voor 7 uur 's avonds al verdrongen zich de geestdriftige supporters voor de ingang van Het Volk, om hun ploegen aan te moedigen. 2.500 ingangskaarten zijn er verkocht en het grootste deel van de kopers is ook daadwerkelijk opgekomen. Lokeren. De deelnemers in volle aktie. (polo) Als we het getal aanwezigen van de laatste dag schatten, dan zal het cijfer 800 wel aan de lage kant liggen! Er waren ook meer deelnemende ploe gen dan vroeger: 12 meisjes- ploegen en 28 jongensploegen. Ook het getal der sponsors was gestegen tot 45. Voorzitter Willy Zaman was dan ook meer dan tevreden toen hij op het laatste uur van de drie daagse alle medewerkers kon bedanken: de inrichters met Marc Van Hoecke en Eric Laureyns op kop, de renners en rensters, alle medewerkers, de sponsors en allen die in de zaal aanwezig geweest waren, of er nog waren. Wij geven hier nu de uitslagen van deze welgelukte driedaagse. En het was hier zoals bij de Olympi sche spelen: winnen is niet het belangrijkste wel er bij ge weest te zijn. Zodat de laatst uitgekomen ploeg voor ons even verdienstelijk is als de eerste! Eerst de jongensploe gen met tussen haakjes in het kort de sponsors: 1. Chiro Doewa (Spons-Maro- bel); 2. KSA Lokeren I (Mare Vervaet); 3. KSA Eksaarde I (Gentbrugge-De Vos); 4. Ro de Kruis (B.B.L.); 5. Jeugd en Gezondheid (PVBA Saet); 6. KLJ Heirbrug (Roossens); 7. ACV Doorslaar (Buisgro); 8. CCOD (juw. Ruyskensvelde); 9. ACV Daknam (Theo De Meyer); 10. KSJ Eksaarde II (Temmerman); 11 KSJ Loke ren II (Sonck); 12. Radio Lora (zeep- en verffabriek); 13. Scouts St-Anna (bloemen He- melrijck); 14. CCOD (Stany Buyle); 15. Scouts Hoogland (Van Eetvelde); 16. NCMV); 17. VZW Honingraat (Van de Velde Inex); 18. Chiro Doewa II (Koekoek); 19. BLO Win dekind (Joanna Cars); 20. KWB St.-Anna (Druk. Van de Velde); 21. KWB Heiende (Van der Jeugt De Maes- schalck); 22. ACV-Jongeren (Durmereizen); 23. Raap en Rooster (Mistier De Wilde); 24. ACW Eksaarde (BAC- DW); 25. Bezigheidstehuis Emiliani (Kredietbank); 26. MPI Hagewinde (Keukens Elan); 27. KWB St.-Lauren- tius (Demcopac-De Maen). De 28e ploeg heeft niet kun nen eindigen en moest spijtig genoeg forfait geven. Wat nu de meisjesploegen be treft: we kregen hier de namen van de sponsors niet bij. Maar we vermelden ze seffens alle maal ineens. 1. KSJ Lokeren; 2. Chiro St- Anna II; 3. Chiro Miek; 4. Roodkapjes; 5. Chiro St-An- na; 6. Chiro Kop; 7. ACV- jongeren; 8. BLO Windekind; 9. KLJ Heirbrug; 10. MPI Ha- Lokeren. Zaal Het Volk was drie dagen lang nokvol voor de lustrumuitgavt re'c wielerwedstrijd ten voordele van de ontwikkelingsprojekten. (polo) gewinde; 11 Bezigheidstehuis Lotto, Motorama Geirnaert, Emiliani; 12. Gidsen Scouts Primeurs Van Herpe, Raiffei- Lokeren. En nu nog de niet vermelde sponsors: Busvervoer De Strycker, Brouwerij Safïr, Ju welen Claeyé, Gemeentekre diet Vervaet, Verven De Mol, senkas. Sanitair Baetens, Speelgoed De Geest, Verzeke ringen De Vos, Ysewijn-Saba. En om niet te vergeten: Foto graaf Seis, die alle jaren tel kens opnieuw instaat voor de 47 Jrer2 prachtige dia s van i m hl werkende sponsors. aan allemaal een v proficiat, en nog vt j"'" Wereldsolidariteit en nemende verenigin clubs zullen er best m n dc ighe Was de gemeenteraadszitting van vorige maandag in haar geheel absoluut niet opwindend, dan werd er toch ruim aandacht besteed aan de reeds jarenlang aanslepende moeilijkheden in de Lenenstraat. Voor de bewoners is de maat vol en op een perskonferentie werd dan ook bevestigd dat men naar de rechtbank trekt om de knoop door te hakken en om de verantwoordelijken aan te duiden die zullen moeten zorgen om aan alle narigheid een definitieve oplossing te geven. Wat is thans de situatie in de Lenenstraat? Verzakkingen, breuken van de waterleidingen en een verstopte riolering zijn er een vertrouwd straatbeeld. Bij regenweer gebeurt het dik wijls dat het rioolwater zijn weg zoekt via de gootstenen, wasmachines of overlopende toiletten en de toestand was tijdens de voorbije sneeuwtijd en de daaropvolgende döoi op z'n minst gevaarlijk en onge zond. Niet zelden dient het afvalwater in het tuintje weg gegooid en een leeglopend bad doet dan weer het toilet over lopen. Zo te zien blijkt er iets niet in orde te zijn en afgezien van het storten van grint in de wegverzakkingen is er sedert jaren niets gebeurd om de be woners van de Lenenstraat te helpen. Wat voorafging Voor een goed begrip van de huidige situatie is het wel noodzakelijk terug in de tijd te gaan. Begin 1970 werd door de verkavelaars een aanvraag in gediend voor een verkavelings vergunning van de Lenen straat. Dit werd door de ge meenteraad goedgekeurd op 15 april 1970. Zo ook de plans. bestekken en kostenramingen. De openbare aanbesteding van de infrastruktuurwerken ge beurde op het stadhuis en deze werden uitgevoerd op kosten van de verkavelaars en onder het toezicht van de stad. In juni 1971 had de voorlopige aanvaarding van de werken plaats en in maart 1972 ver klaarde het toenmalige sche pencollege dat de verkavelaars m.b.t. de infrastruktuurwer ken voldaan hadden aan de eisen die gesteld werden in het goedgekeurde verkavelings- verslag. In mei 1972 werden de eerste percelen openbaar verkocht. Het schepencollege verklaarde in november 1972 de straat te zullen overnemen van zodra 1/ 3 van de percelen zouden be bouwd zijn. Het was wachten tot 1976. Uiteindelijk besliste de gemeenteraad in november van dat jaar om de straat over te nemen wat door de goever- neur in maart 1977 werd goed gekeurd maar tot vandaag nog steeds niet in een notariële akte werd bekrachtigd. Herstellingen De oorzaak van het uitstel tot overname moet gezocht wor den in het feit dat alsmaar meer klachten, en dit reeds sedert december 1973, binnen kwamen. Ook het schepenkol lege richtte een verzoek aan de verkavelaars om herstellingen uit te voeren. Uit een nota van Begin 1983, by de installatie van het nieuwe schepencollege, en nog enkele maanden later was het niet zelden dat de gemeenteraadszitting zelfs tot ruim over middernacht duurde. Sedert enige tyd is daar geen sprake meer van en dit wellicht tot groot genoegen van de meerderheid. De veer lijkt by de oppositie wel gebroken te zijn. Zoals bij vorige zittingen ligt er enigszins nieuws te rapen na de afwerking van de eigenlijke agenda. Het was Gustaaf Lau- waert (PW) die het schepen college interpelleerde omtrent de moeilijkheden in de Lenen straat maar aangezien zijn tus senkomst in de lijn ligt van de perskonferentie die de bewo ners zelf een paar dagen voor dien hadden gegeven behande len we dit in een afzonderlijke bijdrage. De aanvang van de zitting, nml. de goedkeuring van het verslag van de vorige gemeen teraad, hield wel een verras sing in. Raadslid Dierick, in het vorige kollege als CVP-er schepen van financiën maar die zich ondertussen opstelt als onafhankelijk katholiek, had tijdens de raad van januari CVP-fraktieleider en OCMW- voorzitter Maréchal beschul digd van schriftvervalsing i.v.m. de exploitatie van de labo-afdeling van de stedelijke kliniek. Dierick wenste zich thans te verontschuldigen en trok zijn woorden in. Leningen Zoals gebruikelijk betrof het volgende punt van de agenda een reeks gemeenteleningen die voorzien waren op de be groting van 1984. Voor bijna 11 miljoen zal bij het Gemeen tekrediet moeten geleend wor den en de sommen zijn bij jaarlijkse aflossingen terugbe taalbaar op 5, 10 of 20 jaar al naargelang het geval. Hoofd- brok is in elk geval de wegen- en rioleringswerken voor het industriepark (Weverslaan 3e fase) en voor de Kaarders- en Hekelaarslaan en dit voor een totaal van bijna 6 miljoen waarvan zo'n 2,7 miljoen ten laste valt van de stad. De ande re leningen zijn bestemd voor: herstellingswerken kerkfa briek H. Hart, levering elektri citeitsmateriaal conciergerie Ter Beuken, herstellingswer ken dak oud-gemeentehuis Daknam, herstellingswerken dak kasteel Ter Beuken, in dustriële bevloering van het stadsmagazijn, aanbrengen vloerbekleding in het museum, leveren en plaatsen van damp- kappen in de centrale keuken van de stadskliniek, herstel van verzakkingen op riolerin gen, meubilering van nieuwe kraaminrichting, brandbeveili- gingswerken aan de stadskli niek. Verkopen en openbare werken Ook het stedelijk slachthuisbe- drijf kwam aan bod. Allereerst werd het verantwoord vermo- werd op iets meer dan 9 miljoen goed gekeurd. Vervolgens werd aan de CV Lokerse Vleesveiling de concessie kosteloos toever trouwd voor de opvang en op slag van varkensbloed en werd beslist over te gaan tot de aan koop van een ruggesplijtzaag voor runderkarkassen. Dit is het gevolg van het feit dat men in december beslist had een nieuwe runderslachtlijn in te richten wat met zich mee brengt dat zo'n 200 beesten zullen geslacht worden i.p.v, voorheen 50. Gronden zullen verkocht wor den die gelegen zijn in de Veerstraat, Weverslaan en in de Zuidstraat Wat het verkeer betreft ging de raad in op het advies van de verkeerscommissie om par keerverbod in te voeren op de rijbaan gelegen tussen het bin nenplein van de Markt en de parkeerplaats voor het stad huis omdat de doorgang aldaar geregeld versperd wordt. Aan sluitend hierop vroeg G. Lau- waert (PW) of het niet moge lijk was om wanneer er kermis of foor is toe te laten te parke ren op het binnenplein Raads lid Maréchal (CVP) replikeer de maar naar slechte gewoonte was het voor de pers onmoge lijk zijn «broebbels» te ver staan. Wegen- en rioleringswerken zullen uitgevoerd worden in de Hoogstraat, de P. Van Gent straat en aangelande straten. (Spoelewijk). Wegschaaf Lokeren zal, zoals aangekon digd op een vorige gemeente raadszitting, een nieuw her waarderingsgebied aanvragen. Het betreft thans de zone Bautschoot-Dam gelegen te Eksaarde. Binnenkort zal de stuurgroep die o m. uit de be woners zal bestaan van start gaan en zal over de béoogde operatie advies dienen te geven. Op de gemeenteraad werden er ook heel wat woorden ge wisseld over de aankoop van een nivelleermachine (weg schaaf). Wellicht was de kost prijs (5 miljoen) er de oorzaak van. Bij de voorbije sneeuwpe- riode was deze machine, een vroegere okkasie-aankoop, stuk geraakt en een zoveelste herstel zou echt te duur uitval len. De PW bij monde van E. Dierinck vroeg of men wel een degelijke kosten-batenanalyse had gedaan en vroeg zich af of het niet beter was beroep te doen op de privé. Schepen zei dat alle berekeningen op het gebruik, de afschrijving, de personeelskost e.d. uitgewe zen hebben dat het eigen stads- bezit voordeliger uitvalt en dat hij hierin gesterkt werd door de cijfers die opgegeven wer den in een periodiek van de bouwnijverheid. Nadat Die rinck aanstalten maakte om zich bij de beslissing te onthou den, sprong zijn fraktieleider (G. Lauwaert) hem bij ibdat de gehele PW Dierinck volgde Zoals hoger vermeld werd na de officiële agenda ruim aan dacht besteed aan de Lenen straat. Jacqueline Baetens (SP) las een brief voor die opgesteld was door VA KA (Vlaams Aktie Komitee tegen Atoomwapens) en gericht een premier Martens om de plaat sing van kernraketten uit te stellen. Zij vroeg opdat de Lo kerse raadslieden deze brief zouden ondertekenen. De PW probeerde een debat uit te lokken en vroeg bij herha ling wat de CVP-schepenen zouden doen. Dit was volgens de burgemeester niet de be doeling van de interpellante terwijl E. Waterschoot (VU) duidelijk te kennen gaf op de lijn te zitten van de PW en het nationaal Volksuniestand punt niet te delen. Na nog wat gehakketak kon men vredig de geheime zitting beginnen. (Polo) De Berlaarse volleybalklub, The Thunderballs (heren) en VC Berlare (dames), houden op zondagvoormiddag 10 maart a.s. een wafelbak. Tussen 10 en 13 u. zullen de leden aan de Berlaarse huizen aanbellen. In kompetitie spelen kost geld, veel geld: de inschrijving, ver zekering, het huren van de zaal, het betalen van scheids rechters en trainers, de ballen, de verplaatsingen. Tot hiertoe kon men het steeds doen met de opbrengst van het kermiscafé met gemeentesub- sidics en met een bal of TD. Door de stijgende kosten dien de men naar andere inkomsten uit te kijken. Zo staat men al enkele jaren met een panne- koekenstand op de jaarlijkse Pinksteren-beurs en plaatst men reklameborden bij de thuismatchcn. Jeugdopleiding Sinds dit seizoen is men volop gestart met jeugdopleiding. Op woensdag van 17 tot 18 u. krijgen jonge mensen volley initiatie onder leiding van een sportleraar. Hoewel dit opnieuw een finan ciële aderlating vraagt, is men er in het bestuur van overtuigd dat dergelijke opleiding nood zakelijk is voor de toekomst van de klubs. Om aan een jeugdkompetitie deel te nemen, ontorexen voorlopig nog de middelen. De klubs hopen er echter op dat men hiervoor nog de nodige sponsors kan vinden. Een eerste stap is alvast deze wafelbak. De volleybalklubs hebben in het verleden nog nooit tevergeefs beroep ge daan op de bevolking. Het be stuur hoopt dan ook dat er op 10 maart in heel wat gezinnen volley-wafels zullen geteten worden. (nk) Daf Trucks zal ook present zijn op Flanders' Technology. Daf heeft zich immers ook op de luchtvaart geworpen en ver vaardigt binnen het kader van de F16 toestellen de landings gestellen van deze supersoni sche vliegtuigen. Op maandag 4 maart heeft in het Hotel Serwir te Sint-Ni- klaas de nationale kappersdag plaats, georganizcerd door de Nationale Kamer der Belgi sche Kappers. Het tcma van deze dag is «sluikwcrk in de kappersscktor». 13 juni 1977 blijkt dat er her stellingswerken waren uitge voerd. Enkele verzakkingen waren opgevuld met een extra laag asfalt maar aan de oor zaak werd echter niet gedacht. Het was dan ook niet te ver wonderen dat in oktober 1978 de bewoners te horen kregen dat de straat niet zal overgeno men worden omdat «vooraf de riolering in een volwaardige toestand dient gebracht.» Voor een degelijk politiek be grip dient hier wel vermeld te worden dat het schepencollege toen samengesteld was uit CVP en PW. In juü 1979 laat men weten dat de stad geen enkele financiële tussenkomst zal doen voor de herstellings werken aan de riolering. Zo abnormaal was en is deze hou ding niet aangezien de oorza ken van de slechte funktione- ring totaal bij de privé-perso- nen, in casu de verkavelaars, liggen. Ondertussen waren boordste- nen verzakt, zo ook de voetpa den, onderzoeksschouwen wa ren volledig dichtgeslibt en sommige verzakkingen waren meer dan 1 meter diep. Expertise Tijdens de zomer van 1980 wordt de riolering doorgelicht door een gespecialiseerde fir ma en dit in opdracht van de verkavelaars. Deze firma for muleerde de volgende dubieu ze stelling: «De straat kolk- aansluitingen blijken normaal te zijn uitgevoerd en vertonen geen zichtbare lekken en de privaataansluitingcn blijken slecht te zijn uitgevoerd». Uit hetzelfde verslag bleek echter ook dat de riolering gro te verzakkingen en open voe gen vertoonde Hiervan is er echter in het eindrapport geen spoor te merken wat de verka velaars niet belette om op nieuw de overname van de straat aan te vragen Uiteraard werd ook dit verzoek niet inge willigd In maart 1981 herhaalden de verkavelaars hun vraag tot overname. Dit werd nogmaals geweigerd, omdat er zich weer verzakkingen voordeden. Wat te verwachten was ge beurde: begin februari 1983 zakte de inrit van de Lenen straat in. Door toedoen van de politie werd er rond «de put» een afsluiting geplaatst die tot op heden nog steeds te bezich tigen valt (zie bijstaande foto). Dit was voor de bewoners het sein om op te treden en zij spanden een rechtsgeding in. Op de perskonferentie werd gezegd dat zowel de verkave laars als het stadsbestuur meermaals geprobeerd hebben om het gelag te doen betalen door de bewoners van de straat omdat deze laatsten zelf de oorzaak zouden zijn van de verzakkingen. Over deze be schuldiging hieromtrent onder vraagd, verklaarde de burge meester ons dat dit nooit het geval is geweest. Kompromis Bovenvermelde rechtzaak werd door de rechtbank van eerste aanleg te Dendcrmonde behandeld. De verkavelaars en de Stad Lokeren onderteken den een overeenkomst bij wij ze van minnelijke schikking. Zij verbonden er zich toe zich te zullen neerleggen bij de vaststellingen van een expert en om 3 maanden na het neer leggen van het expertiseverslag met de herstellingswerken te beginnen. Het verslag werd op 29 november 1984 gepubli ceerd en thans, 3 maanden later, zijn beide partijen niet van plan met de werken te beginnen Zowel de burge meester als schepen van finan ciën, Willy Van Kerckhove, Lokeren. Begin februari 1983 zakte de inrit van de Lenenstraat in. Ondertusm juridisch steekspel begonnen tussen bewoners, verkavelaars en stadsbestuur, (pi verklaarden dat nergens ver meld staat wie verantwoorde lijk is voor de opgelopen scha de, noch wie voor wat moet opdraaien. Voor de bewoners is de maat vol. Ten bewijze de perskonfe rentie en de vraag aan PW'er Gustaaf Lauwaert een inter pellatie in de gemeenteraad te doen, wat dan ook vorige maandag gebeurde. Ook ver zochten de bewoners hun raadsman de zaak opnieuw voor de rechtbank te brengen en dit met als enige eis «de onmiddellijke en algehele her stelling van de riolering». Als motief gebruiken zij het exper tiseverslag waaruit zou blijken dat de riolering slechts kan hersteld worden door deze vol ledig te herleggen in een aan gepaste bedding. Lang feuilleton Iedere Lokeraar herinnert zich wellicht nog de moeilijkheden in de Stijn Streuvelsstraat en waarvoor het aandeel van de herstellingskosten voor de stad opliepen tot 1 miljoen. Een identiek geval is het m.b.t. de Lenenstraat niet aangezien de opdrachtgever hier een privaat persoon betreft en de werken werden uitgevoerd in het ka der van een verkaveling. Het lijkt aldus logisch dat eerder de verkavelaars aansorakeliik dienen gesteld te zich eventueel kunnj_ len op de uitvoerde: I werken. Met de stat betrekken wil men, i ons, de zwakke sch P fen, m.a.w. de gemei g doen opdraaien v<x gemaakt door privé] N Dat de stad, steeds geen extraatje mitteren of sinterklai I zich niet laat doen I begrijpelijk als het ft bewoners hun miseftve dan kotsbeu zijn n we rechtszaak zal wt veelste episode zijn reeds lang feuilleton. Prachtige waardevolle prijzen draagbaar televisie -radio cassette - reis waardebons en andere huishoudelijke toestellen!!! en... alle koppels kandidaten winnen één of méérdere prijzen! 2^MAA~rFÏ9 &~26~APRIL""1985 TE~20.3(f DANCING VAN DIJCK BAZEL PLAY-BACK SHOW jSS TALENTENJACHT iVRiJDAG 22 MAART waar wij zoeken jonge, of bestaande tal^" jonge zanger(-essen), groepen, musici, albe nres zijn toegelaten, vakkundige begeleidlf^ VRIJDAG 19 APRIL [MI VANAF 16, MAG ELKEEN DEELNEMEN... mtp. Koppels dienen niet gehuwd of verloofd te zijn, o!>" familiale bindingen te hebben, enkel wel man-vrouw|m zijn. wie-kent-kwis staat open voor (aanstaande trouwers- en kof fc •Vi..-'die 1-5-10-25 jaar gehuwd i Inlichtingen: AANDACHT: De geïnteresseerde koppels voor Hoger-Lager en de Wie-Kent-Kwis diet zich onmiddellijk te laten inschrijven, hetzij per brief te richten aan Dane VAN DIJCK. Hoogstraat 312768 BAZEL, met opgave van naam, voor men, adres, telefoonnummer, geboortedatum, beroep, of zich persoor aanbieden in Dancing VAN DIJCK, elke dag tussen 17 en 21 uur, UITERS DATUM van inschrijving is ZONDAG 10 MAART Schrijf ONMIDDELLIJK in want het aantal koppels is beperkt!!! INKOM: 150 F Kinderen tot 12 jaar: 100 F S03/774.11J

De Voorpost | 1985 | | pagina 6