Twintig jaar bloedtransfusie in Mere Tumult over tenten en... video apparatuur in Aalst Jeugdmonitoren gevraagd in Aalst Liberale Jong-Mutualisten Steeds minder automobilisten hebben pech onderweg Prinsen en prinsessen, koningen en koninginnen, keizers en keizerinnen met Hoptitels in Aalst 't Spieken, een huls In de Duurt in Aalst Davidsfonds Herdersem gaat op bezinning Aalsters stadspersoneel krijgt werkkledij ati Vijftien jaar C.B.J. in Aalst Ook Aalst betrokken bij herziening wet stedebouw «Galante Moilentrekkers» vragen meer duidelijkheid in Aalsterse karnavalstoet m Mechelen toont zich te Aalst 10 - 8.3.1985 - De Voorpost In 1955 startte men te Aalst met een bloedtransfusiedienst om de «afzonderlijke» donors tot één enkele «gemeenschap» te verenigen. Men kreeg de medewerking van dokters uit het omliggende en heel wat propaganda werd gemaakt via filmvertoningen en het verspreiden van beeldmateriaal. By de eerste donors uit die tyd waren er ook een vyftal uit Mere, die van toen af regelmatig naar Aalst gingen om bloed te geven. Hierbij mag vooral Kamiel Van Impe niet vergeten worden want nu nog, na dertig jaar, is hij nog steeds een van de voornaamste bloedgevers uit Mere en omgeving. Bloedtransfusie te Mere De eerste vijt jaar werkte de Tien jaar na de officiële op- «groep Mere» spontaan en met richting van de bloedtransfu- vo"? 'nzet mee om ook de siedienst te Aalst, greep Mere, omliggende gemeenten bij de op 14 februari 1965, de eerste transfusiedienst te betrekken, bloedinzameling plaats. Een Daarbij gaf Mere het voor- zestigtal donors meldden zich beeld om ter plaatse een doel- aan en alhoewel men met dit treffende spoedcentrale op te resultaat in Aalst zeer tevre- richten die bovendien zeer effi- den was, toch was dit niet het ciënt werkte: van elke donor geval in Mere. In eerste instan- werd een steekkaart opge- tie stichtte men een vereniging maakt en op elk ogenblik kon om de transfusiedienst ter men hem of haar bereiken. Dit plaatse beter te kunnen organi- gebeurde naar gelang het seren. Aan de basis hiervan bloed dat men nodig had en uit lagen vooral twee belangrijke de ervaring is gebleken dat dit donors. Kam. Van Impe en een lovend initiatief was. Henri Moreels. Op gemeen- Trouwens, op gebied van zeer teüjk vlak werden zij gesteund dringende bloedbevoorrading door veldwachter Karei Ver- sloten ook andere gemeenten laeckt die zich verschillende zich hierbij aan en het werd jaren volledig ingezet heeft om stelselmatig uitgebreid met het de inwoners aan te sporen gevolg dat in het land van bloed te geven. De stichters Aalst een snelle hulpdienst bij van het eerste uur, samen met dringende gevallen perfekt ge- enkele andere belangrijke me- realiseerd werd. Op die manier dewerkers, dokterden een pro- verwierf de «groep Mere» een pagandakampagne uit en on- gro'e faam op gebied van der het motto «geen schrik van bloedinzamelingen en daad- de prik» kregen zij in 1966 werkelijke hulpverlening... reeds meer dan 150 bloedge- Waren K. Van Impe en H. vers bereid om hen te helpen Moreels de grote steunpilaren levens te redden. In dat jaar van het eerste uur en grondleg- gaf de afdeling Mere al 100 gers van de bloedtransfusie te liter bloed maar onverdroten Mere, dan was K. Verlaeckt de streefde men immer naar grote pionier en realisator van meer. Op dat ogenblik hadden de spoedcentrale. Onverdro- K. Van Impe en H. Moreels ten was hij in de weer om deze respektievelijk reeds 39 en 31 centrale verder uit te bouwen maal bloed gegeven. Op de en soepel te doen werken. Me- derde plaats stond een dame, de dank zij plannen en initia- nl. Elvire D'Hondt met 16 tieven was de weerslag jaren- bloedgiften. lang voelbaar in de naburige gemeenten want naar zijn voorbeeld werden in de omlig gende dorpen heel wat spoed- centrales opgericht. Dit was tevens een ontlasting voor Me re dat naderhand heel wat min der moest bijspringen bij noodgevallen. Propaganda en kursus De uitbouw van een bloed transfusiedienst in een kleine entiteit vergt veel energie van een bestuur Zo vormde men in Mere ook een korps van medewerkers om hulp te bie den bij bloedkollekten. In de loop der jaren hebben verschil lende mensen zich hierbij zeer verdienstelijk opgesteld en het is mede deze onbaatzuchtige medewerking dat de bloedin zamelingen te Mere steeds zulkdanig sukses gekend heb ben. Bij elke nieuwe bloedin zameling kwamen de donors talrijker opdagen met het ge volg dat in 1968 alleen al 140 liter afgenomen werd en op drie jaar tijd maar liefst 480 1. Het sukses viel niet uit de lucht. Integendeel, men heeft er altijd hard voor gewerkt. Naast de talloze pamfletten en brieven die men verstuurde of aan huis bestelde, werden d.m.v. een autokaravaan en slogans de reden en de nood zaak van bloedinzamelingen verkondigd. Op alle manieren trachtte men ruchtbaarheid te geven, de aktie en filmverto ningen waren er o.a. bij be trokken. Een ander initiatief was het splitsen van de inzamelcentra. Tijdens de eerste jaren gebeur de dit in het patronaat maar men schrikte er niet voor om ook in een herberg van een afgelegen wijk bloed af te ne men. Dit had zijn nut want zelfs daar kwamen talrijke do nors opdagen. De beste rekla- me werd echter spontaan aan geboden door Lucien Van Im pe die in 1970 als donor de reeds uitgebreide schare bloedgevers kwam vervoegen. Sinds de oprichting van de bloedtransfusiedienst laat men niets onverlet om ruchtbaar heid te geven aan de bloedin zamelingen en dit blijkt toch de gewenste resultaten op te leveren want, statistisch ge zien, staat Mere als een be langrijk centrum aangeschre ven. Qua donors en bloedgif- ten staat de afdeling steeds vooraan op de lijst. Alleen Aalst en Lebbeke kunnen meer inzamelingen voor leggen. Huldigingen De afdeling van Mere zorgt daarnaast ook dat de belangrij ke medewerking en de inzet van velen af en toe in het daglicht gesteld wordt. Gaf men vroeger een diploma dan huldigt men nu, om de twee jaar, de trouwe bloedgevers. Het is een zeer nederige ma nier om dankbaarheid uit te drukken ten overstaan van alle bloedgevers. Thans wordt hen een herinnering aangeboden, een kleinigheid voor zoveel menslievendheid doch het is een attentie van het Rode Kruis dat meer een symboli sche dan een geldelijke belo ning is. Trouwens: bloed geven is een menslievende daad die meestal onbetaalbaar is. De uitreiking van brevetten op be paalde tijdstippen is niet be doeld als vergoeding of betaal middel maar als erkentelijk heid en uit dankbaarheid voor de vele levens die hiermee ge red werden. Het is vooral be doeld als een stimulans om er mee door te gaan, om nog meer bloed te geven want elk jaar is er meer vraag naar plas ma. Mere zal trouwens, met of zonder eretekens, nog lang aan de kop blijven om bloed te geven want ook nu nog worden nieuwe initiatieven genomen. Elk jaar worden kursussen in verschillende deelgemeenten ingericht. De lessen worden trouwens grotendeels door plaatselijke dokters gegeven. Zo bestaat er een basiskursus EHBO, een kursus voor nij- verheidshelper, deze wordt georganiseerd in de bedrijven zelf en is vooral bedoeld om hulp te bieden bij arbeidsonge vallen, een kursus Rode Kruis- helper die uit twintig lessen bestaat. De Rode Kruisafdeling van Mere, thans onder voorzitter schap van Annie Baten, blijft nog altijd de bakermat van de bloedtransfusie. Met de tijd komen ook nieuwe initiatieven aan bod zonder daarbij de re gelmatige bloedafnamen te vergeten. Mere mag met fier heid terugblikken op twintig jaar daadwerkelijke hulpverle ning en dank zij hun medewer king en de honderden bloedge vers werden talrijke mensenle vens gered, een resultaat dat weinig verenigingen kunnen voorleggen JV Raadslid Patrick De Smedt (SP) stelde in de laatste gemeenteraadszitting van de Aalsterse Jeugdorganisaties (AJO) momenteel slechts over 4 tenten te beschikken wat niet aan de vraag van (vooral) jeugdorganisaties kan voldoen. Ook het aantal tenten ter beschikking gesteld door het departement van kuituur of van defensie zou ontoereikend zijn. Op de vraag meer tenten aan te kopen zou AJO wegens zijn zeer beperkte financiële mid delen echter niet kunnen in gaan, zegt De Smedt. Hij sug gereert dan ook in het kader van een meerjarenplanning te beginnen reeds vanaf dit jaar elk jaar bv. 150.000 fr. ter beschikking te stellen voor aankoop van jaarlijks twee tenten. Wat volgens interpel- lant nog dit jaar kan gereali seerd worden op de begro tingspost jeugddienst, techni sche werkingsmiddelen. Stadsbestuur of AKO? Schepen Gilbert Bourlon vindt zulks een goed voorstel maar vraagt zich af wie de tenten gaat kopen. De stad of AJO. Bourlon stelt dat AJO ruim voldoende financiële middelen heeft om dergelijke aankoop te realiseren. AJO heeft zowat 640.000 fr. in kas en 279.000 fr. te goed qua subsidie 1985. Wanneer Bourlon deze cijfers vernoemt ontstaat op de SP- banken groot tumult. «Géén cijfers» roept Patrick De Smedt doch midden het tumult werd gesteld dat het hier over een bilan gaat en dat bilans niet geheim zijn. Als Eddy Monsieur vraagt waarom hier nu wél cijfers mo gen worden genoemd maar niet i.v.m. het slachthuis rispo- teert Oscar Redant ludiek «we mogen het dus niet weten». Burgemeester Uyttersprot voegt er nog aan toe dat AJO een vzw is die onder toezicht van de stad staat vermits ze meer dan 50.000 fr. subsidie ontvangt. Schepen Bourlon zegt dat AJO geen tenten gaat kopen doch opteert voor... vi- deo-apparatuur en dure klank kasten. Raadslid Baita Dolores relativeert de vraag naar ten ten en zegt dat slechts drie organisaties kloegen over een tekort aan tenten. AJO vindt jjn dan ook met dat. ooi het te klein budget, a n" aankopen. Hun financ delen zouden amper tn om bestaand material I h derhouden en zo het te vervangen. Ook Patrick De Sme veert de nood aan te [UV mits een tent maar vereniging zeer beperkte periode «Toch is er nood aan zegt Eddy Monsieur, D het maar om er de k»i »ei Jaar van de Jeugd in ti die zo te Baardega j' Erembodegem zeer sukses kenden. Eén larc hiervoor reeds voldoe rk< V -1 Verkopen? De burgemeester stehppr< peiling naar de behot jeugdorganisaties b< kan werpen op de n er lijkheid van dergelij koop. Over de geplai koop van opname-vid ratuur heeft hij wel dt king dat het met deze eter tuur zou kunnen gaar al de zeefdruk. Verko; irde een andere vzw...». gc Het is een opvallend verschijn sel aan het worden dat steeds minder autobestuurders on derweg hebben af te rekenen met pech. Dat heeft de West- duitse ADAC kunnen beslui ten uit een onderzoek dienaan gaande. De Duitse wegen wacht heeft ook een onder zoek ingesteld naar de fre- kwentie per merk, waarbij al leen wagens werden opgeno men waarvan er 10.000 of meer per jaar worden ver kocht. Het blijkt dat in de kleine klasse de Ford Fiësta minst van al met pech heeft af te rekenen. Maar ook de VW Polo en VW Kever, de Citroen 2CV skoren goed. De Renault 5 en de Fiat Panda zitten in deze kategorie op een minder komfortabele positie. In de kleine middenklasse is Toyota Percel de beste, voor de Hon da Civic, de Toyota Corolla, de Nissan Cherry en Nissan Sunny en de Golf Diesel. Opel Kadett Diesel, Renault 9 en Fiat Ritmo sluiten hier de rij. In de middenklasse staat een andere Japanner aan de kop van het klassement. Met name de Mazda 626. Nadien komen de Honda Accord, de Audi Coupé en de Opel Ascona. Hier zitten BMW 315-3231, Ford Sierra en Opel Manta niet zo bijster goed. Blijft dan nog de klasse met de lukse wagens, waarin de Mercedes ster vooraan prijkt, voor de Audi 100 en de BMW 518- 5281. Een andere BMW, de 7281 - 7451 sluit de rij. De cijfers van Adac hebben wel betrekking op het jaar 1983 en wanneer men gaat ver gelijken met 1981 stelt men nogal wat verschillen en ver schuivingen vast. Adac knoopt aan deze cijfer gegevens evenwel geen beden kingen vast, maar wijst er toch op dat de kans op pech onder weg beïnvloed door de rijstijl van de bestuurder, zijn bereid heid zich aan het onderhouds- schema te houden en de ge middelde leeftijd van de wagen. Ruim 920 honden mochten tijdens het voorbije weekend meedingen naar fel gegeerde «hoptitels» in de 7e interna tionale hondenshow georganiseerd door de Kynologische Vereniging Nievelkapel-Meldert. Zowat alle mogelijke rassen in diverse «uitvoeringen» waren er te bekijken en internationale keurmeesters testten hen naar de rasécht- heid volgens de voorgeschreven normen. Hierbij de rangschikking van keizerinnen en keizers. Hopkeizerin werd op zaterdag de saluki Gomila el Kahal van S. Udcma uit Raamsdonk (NI) vóór de Welsh corgi pembroke Floatin van H Voorthuysen uit Noordwijk (NL) en de bas set hound Rcbcllc van C. Ger- lo uit Brinde (NL). Volgden dan de schapendoes Ctesja van L. Van Gelder Averbode), de collie Gwenn Kjel na N. Willems (Baal), de normandis he basset Falvia van N. Engels (Wuustwezel), het Italiaans windhondje Roxani van J. Giclisse uit 's Heeren- hoek (NL), het nachtvlinder- hondje Lady van C. Linders Oudenbosch (NL) en de basset Aalst. Feestvierders tijdens de nacht van 't Kasteeltje, (a) vendeen Vedette van R. Met selaar uit Uitgeest (NL). Hopkeizer werd op zaterdag de pekinees Calypso van A. Klerks uit Neerijmen (NL) vóór de Afghaanse windhond Bahadur van E. Mcendetmand uit Ubach over Worms (NL) en de otterhond Bleek van de Kreeb van Ernest Van den Broeck (Meldert). Verder werden geklasseerd de dwerg poedel Ihagin van G. Stan- daert (Thuin) de pli Feher- gyarmati van J. Verheyden (Winksele), de bcarbed collie Sunday van E. Franken (Hoe venen), de Sint-Hubertushond Feler van H. Bculens (Sint- Katelijnè-Waver), de Bretoen se basset Frederik van D. Ros- siau (Mechelen) en de bobtail Marks van M. Janssens uit Til burg (NL). Hopkeizerin werd op zondag de cairn terrier Hcshc van F. Eduard uit 's Hcrtogenbos (NL) voor de rotweiler Amin van S. De Kerpel (Sint-Pieters- Leeuw) en de terrier Cimma- ron van E. Wuidarm uit Trois- Ponts. Verder geklasseerden zijn de american cocker Kizzy van Verstraelen (Oud-Turn hout), de fox-terrier Gina van F. Van Appelterre (Masse- men), de boxer Hinde van de Hazenberg van P. Schatteman (Lede), de Duitse dog Biona van Matthijsens uit Ruephen (NL), de Ierse setter Denrose van D. Van den Bosch (Booi- schot), de samyeed hadhilla van T. Minnaard (Rotterdam) en de pointer Gea van ter Baeken van B. Michiels (Sint- Niklaas). Hopkeizer werd op zondag de Siberian husky Flickyrose van P. (Stckene) vóór de Sint-Ber- nardshond Trcx van R. Nou- boers (Dilscn) en de golden retriever Summer Sorg van J. Huyghcbaert, De Haan. Ver der werden gerangschikt de cocker spaniel Catch Frase van W. Matzke uit Altena (D), de teckel Inodus van W. Van Goethem, de airdalc terrier Barclay van A.J Houben uit Helden (NL), de terrier An thony van A. Verleycn, Til- burg (NL), de rish set Heart- breaker van M. Viaene uit Aartselaar en de Mastino Na- polino Gecco van Van Derma- len uit Veldhoven (NL). LH Patrick De Smedt formuleerde op de zitting van de gemeente raad een voorstel om «de ka dervorming van de stedelijke jeugddienst opnieuw op een aanvaardbare wijze te organi seren en ze te onttrekken in een al te politiek gekleurde begeleiding». De Smedt zegt dat wat betreft de opleiding tot monitor - jeugdverantwoordelijke van de lijn wordt afgeweken. Vroeger zou de leiding zijn toevertrouwd geweest aan een gespecialiseerde professionele vereniging voor speelpleinwer king maar nu werd de taak overgelaten aan de «Liberale Jong-Mutualisten». Dit dan in tegenstelling met het door de jeugddienst geformuleerd ad vies aan het college. Nu wordt geopteerd voor een duidelijk politiek gekleurd organisme dat dan nog vooral op mutua- listisch vlak zou aktief zijn en voor deze opdracht een louter plaatselijk team begeleiders samenbracht. Voor het beko men van een programma werd de interpellant op de jeugd dienst verwezen naar een drie tal liberale jeugdtenoren Wat hij aanziet als onaanvaard baar. Patrick De Smedt stelt bovendien dat slechts 7 organi saties werden aangeschreven waarvan «Spelewei» positief reageerde doch nog geen prijs kon noemen. Twee waren niet bereid of bereid met voorbe houd Vives en Liberale Jong- Mutualisten waren bereid mits 20.000 of 24.000 fr. of meer voor Vives. De jeugddienst ad viseerde voor het nemen van Vives doch het college koos voor de Liberalen. Geen antwoord Schepen Bourlon zegde dat op de aanvragen liefst 5 organis men niet eens reageerden. Er werd bovendien gf voor een vernieuwde en er is blijkbaar want er dienden zich daten aan. Het team in is trouwens zeer vaU de schepen. Patrick D reageert met te zeg slechts één mutualisti eniging werd aangesi dat met de «goedkoop eniging werd gekozen P" was er een die even p dag was en dat proft jun jeugdwerkers wél bes lie het «Bestuur voor Jt nio ming». Schepen Bourlon besl te stellen dat het stad zich heeft laten leiden keuze binnen erkender gingen tot deze die ee#'w vorming kunnen ven] de aan een goede prijs. L gj, H v; het Sinds de opening van het buurthuis 't Spieken is er reeds heel wat veranderd. Zo merkt men dat het buurthuis bekend geraakt bij de omwonenden. Men kan er immers terecht voor alles en nog wat. N.a.v. enkele dringende oproepen in september 1983 groeide het idee een dienstverleningsvorm op de Aalsterse R.O. uit te bouwen. Dit kreeg vorm in een buurtgerichte aanpak. Naast Teledienst, Consultatiebureau en 't Nest staat 't Spieken in voor het werken in en met de buurt. Maar wat gebeurt er daar nu allemaal? Men kan er o.a. te recht voor moeilijkheden met het invullen van formulieren Ook kan men er eens gaan praten over persoonlijke moei lijkheden om er samen iets aan te doen. Maar "t Spieken orga niseert ook info-avonden, kin- deraktiviteitcn. werkt met be jaarden... en houdt ook de traditionele meiboou in stand. Verder besta goede samenwerking*"1' verschillende wijkorgi 't Spieken is te bcreil Botermelkstraat 177, fonisch 78.35.35. 't Spieken is open: t woensdag en vrijdag, tot 12 u. en woensdag dag van 14 tot 18 u. Na het geharrewar tussen het CCOD en de stadsdiensten van Aalst over het achterwege blijven van werkkledij voor stadspersoneel interpelleerde raadslid Danny Denayer (VU) in de jongste gemeenteraadszitting over déze materie. Schepen Anny De Maght stelde hem gerust. Met kredieten op de begroting 1984 wordt werkkledij be zorgd. Momentcel is de bestelling geplaatst, kregen de leveranciers alle nodige inlichtingen en tegen einde maart 1985 mag de werkkledij verwacht worden. Jaarlijks organizeert de Da vidsfonds afdeling van Herder sem bezinningsdagen Die hebben plaats in de abdij van Affligem, in een enig mooie cn rustige omgeving. Gesprekslei der is e.p. rektor Van Looy. Men komt zaterdag 9 maart om 9ql5 bijeen aan de kerk en om 9u45 arriveert men in Affli gem, waar de kamers worden aangeduid. Om 10 u. wordt begonnen met een eerste kon- ferentic cn om 12 u is er een middagofficie. Nadien volgt het middagmaal en een wande ling door de tuinen van de abdij. Om 14 u. is de tweede konferentie voorzien cn om 16 u. is er een vieruurtje. Na de derde konferentie die om 16u30 begint, is er om 18 u. tijd voorzien voor de vespers. Om 18u30 volgt het avondmaal en om 20u30 zijn er de vigiliën die duren tot 20u30. Om 21u30 is er tot 22u30 een gezellig samenzijn, in aanwezigheid van de jaarlijkse eregasten. Zondag 10 maart is er om 7u30 het morgenofficie en het ontbijt. Om 8u30» ,l slotkonferentic gegeve na om 10 u. een hoogmis is. Om 11 i afscheid genomen en o is iedereen weer terug De prijs per dcelna draagt 600 fr. (lakens i zak meebrengen). Mc: schrijven bij Jozef Vd Grote Baan 82, tc He tel. 053-70.40.89. dra Namens de stad Aalst zal sche pen van openbare werken en ruimtelijke ordening Anny De Maght deelnemen aan het de bat over de herziening van de wet op de stedebouw Vlareco, Vlaams Regionaal Comité van de «Vereniging Belgische Steden en Gemeen ten» wil immers een voorstel uitwerken om de huidige wet geving op ruimtelijke ordening en stedebouw aan te passen. De opdracht werd gegeven om een tegenvoorstel te formule ren op het ontwerp van de kreet op de ruimtelijke orde ning van Minister Akkermans, het zogenaamde «Maxide- kreet», en de andere voorstel len van dekreet die hiervoor bij de Vlaamse Raad werden ingediend. Vlareco, sprekend namens de Vlaamse gemeenten, is name lijk tot de bevinding gekomen dat het «Maxidekrcct» in zijn geheel moet worden verwor pen. Het verbeteren van enke le artikelen ervan volstaat niet om er een bruikbaar beleidsin strument van te maken. Van de andere voorstellen meent Vlareco dat ze al evenmin als het «Maxidekreet» een oplos sing bieden voor de fundamen tele problemen van de huidige wetgeving. De speciale werkgroep die met de opdracht is belast zal aan de diverse belangengroepen de gelegenheid bieden hun ziens wijze in verband met de wetge ving in kwestie naar voren te brengen. Met deze Vlareco-beslissing doen nu ook de Vlaamse ge meenten als dusdanig hun in trede in het debat over de wetgeving op de ruimtelijke ordening en het leefmilieu. LH Als één der oudste aktieve karnavalverenigingen zijn wy steeds begaan met het imago van onze karnavalstoet. Vooral dan naar «buiten» uit. Zo valt het ons telkens weer op dat een meerderheid van de toeschouwers zelden begrijpt wat er door de meeste karnavalgroepen wordt uitgebeeld. Wetende hoeveel tijd en ener gie er gestoken wordt in de door de karnavalgroepen ge realiseerde «wagens» vinden we het spijtig dat de meerder heid van het publiek onmoge lijk kan begrijpen welk onder werp er wordt behandeld. Voor hen blijft het gewoon een kleurrijk gebeuren. We zijn dan ook zo vrij hierna volgend een viertal voorstellen te formuleren om aan deze toestand te verhelpen en om in de toekomst de karnavalstoet voor vreemdelingen nog aan trekkelijker te maken. Door middel van draagbare borden waarop in het kort de bedoeling en het onderwerp wordt verklaard. Uit vergt; een investering in borden een honderdtal personen om ze te dragen (twee per bord), eventueel medewerking van de stedelijke akademie om de borden tc schilderen. Voor deel: zeer duidelijk voor ieder een, vooral als het homogene borden zijn en de dragers eveneens homogeen gekleed zijn, geeft dit een ordelijk en duidelijk effekt (cfr. histori sche stoeten). Door middel van een program maboekje dat ofwel wordt ver kocht ofwel wordt uitgedeeld. Te bekostigen door: de inge schreven karnavalgroepen ver plichten een 1/2 blz. te betalen eventueel publiciteit. Door de ingeschreven karna valgroepen te verplichten door middel van een stencil, fotoco- py of folder waar zij zelf voor zorgen, mee tc delen wat zij uitbeelden Min. oplage per groep 1.000 ekscmplarcn. Na deel: slechts een beperkt aan tal toeschouwers zal aan een folder geraken. Sommigen zit ten dan misschien met een 50- tal verschillende folders... Voordeel zou zijn dat door inlassing van publiciteit de groepen een extra-inkomst zouden kunnen hebben. Voor de origineelste folder zou (door ccn politicus?) een wed strijd kunnen uitgeschreven worden. LH Ter gelegenheid van de uitrei king der brevetten aan de 15e promotic van de «Vrije Leer gangen voor Opvocd(st)ers» in de Sint-Kamielschool wenste direktcur Edwig Van Bossuyt enige ruchtbaarheid te geven aan het «Centrum voor Bie- zondere Jeugdzorg» dat wel licht aan ccn aantal werklozen een valabele uitkomst kan bie den. Dit dan voor de reeds vermelde leergangen die willen inspelen op reëel bestaande noden. Maar het CBJ heeft ook ande re pijlen op de boog. Zo de Sociale Dienst die zich bezighoudt met opvang en be geleiding van probleemkinde ren rond omgang met anderen, zelfstandig wonen, gedrags moeilijkheden. De Kulturele Dienst met een kaderschool voor jeugdbegeleiders in de biezondcre jeugdzorg die openstaat tijdens de kerst- cn paasvakantie voor meisjes en jongens vanaf 17 jaar Ook de Juridische Dienst met de problematickcn van min derjarigen en de Dienst Vrij willigerswerk op basis van vrij willigheid met vrijstelling van stempelkontrolc. Uiteraard is er ook Ontspan ning met vakantie- cn integra- Vermelden wc nog dal m tickampen en weekend met tal terdag 23 maart in Don i van aktiviteiten. Sint-Kamiclstraat 25 v Voor nadere informatie kan u u kan aangezeten woti terecht bij CBJ, Steenweg op een steakfestival. Ninove 269 te 9470 Dender leeuw. tel. 053-66.87.42. j-lini N erdt U hebt dit weckend nog een laatste kans om beter te maken met de stad Mechelen zonder U al te w verplaatsen Gewoon in de benedenzaal van f waar een toeristische expo werd georganizeerd. Deze tentoonstelling kadert in de uitwisseling Ai K Mechelen naar aanleiding van het BRT jcugdprogn 3 «Stad op stelten». Niettegenstaande het feit dat de M steden voor buitenlandse bezoekers heel kort bij d C[jn liggen, blijkt voor onze eigen inwoners de afstand groot te zijn. Mechelen laat het publiek hier kennismaken toeristische bezienswaardigheden. Upx Zijn merkwaardige en boeiende verzameling speel die dagelijks te kijk ligt in het Speelgoedmuseum ai Nekkcrspoclstraat te Mechelen. Schepen Chris Lievens-Borms, die de tentoonsk ,„cs| opende, sprak de wens uit ooit in Aalst ccn derg L initiatief te mogen aanmoedigen en steunen. Aalst stelt op zijn beurt tentoon in het Mechels Speelf museum en stelt er de gemoedelijke, volkse aard van bevolking voor, het kamavalgebeuren, de Faluintjcsj „c ver en -koffie, de Aalsterse Vlaaiengildc.. Vv" Van

De Voorpost | 1985 | | pagina 10