Grote Ring: «Het is vijf na twaalf», zegt PW-er Antheunis jven resoluties van Aalsters jeugdcolloqium dode letter? KAV Dendermonde maakt de apoteekkastjes leeg PEDILUX ra Milieustudie voorgesteld in Haasdonk KERKSTRAAT 18 AALST nator rdinand De Bondt: Antheunis doet aan Iksverlakkerij» Dendermonde. Liefst 110 vrouwen die 40 afdelingen vertegenwoordigen waren op de informatievergadering aanwezig (vh) vooral sterk informatief pro gramma aangeboden in de zaal Trefpunt. Tydens een onlangs gehouden perskonferentie van het aktiekomité «Neen aan de Grote Ring» werden nauwelijks écht nieuwe ontwikkelingen meegedeeld, maar aan het einde van de vergadering zorgde een uitspraak van volksvertegenwoordiger Antheunis dan toch nog voor grote beroering. Minister Olivier van openbare werken heeft aan de Wasc parlementairen schriftelyk meegedeeld dat nu reeds beslist zou zijn over de aanleg van het gedeelte tussen de autosnelweg E3 en de Liefkenshoektun- nel. «Kan een minister dan zomaar een beslissing nemen, zonder dat daarvoor een bouwtoelating is verstrekt?», vroeg een verbaasde schepen Blommaert van Beveren zich af. Ook senator Nelly Maes was er tot voor de uitspraak van Antheunis van overtuigd dat er in verband met aansluitingswerken nog niets zou zyn beslist. Beide politici willen dat er zo vlug mogeiyk klaarheid komt in deze zaak. Volgens voorzitter Gilbert Cant van het aktiekomi- tee zou het gaan om een princiepsbeslissing. Georges Antheunis heeft mid den februari een vragenlijstje aan Olivier doorgestuurd. Een aantal antwoorden van Olivier zijn in het kader van de aktie tegen de Grote Ring niet onbe langrijk. Het tracé tussen de E3 en de Liefkenshoektunnel zou nu al gekend zijn, het tracé stemt overeen met de voorzie ningen op het goedgekeurd ge westplan, een studie van het ontwerp is aan de gang en het projekt wordt opgevat als een autosnelweg. Geen tol Zoals al even aangestipt bevat het voorgestelde dossier van Vervolg op blz. 4 Geen pil voor elke gril Het hartelijk welkom, de vriendelijke sfeer, de gezellig heid, de fraai Versierde zaal, de vele pratende groepjes, je had het onmiddellijk door dat hier een feestelijke moeder hand aan het werk was ge weest. In een dergelijk sfeer een niet zo eenvoudig onder werp aanpakken, moet voor velen een por in de rug beteke- aangemeld als boodschappen- doos waarop men allerlei slo gans kon lezen die duidelijk maakten dat we inderdaad hoogdringend wat moeten gaan doen. Bovendien was achteraan in de zaal een rijk gedokumenteerde stand opge steld waarop in grote bokalen een overweldigende hoeveel heid aan pillen was tentoon gespreid. Dian Van den Ab- beele, verbondsvoorzitter heette dan de aanwezigen wel kom en hield ook een korte bezinnen, waarna ze het on een uiteenzetting door een apoteker over de inhoud van de apoteekkast. Inzamelen, goed. Maar Hoe? Een dergelijke inzamelaktie kan je niet zonder meer star ten. Je moet ook weten waar je met de geneesmiddelen naar toe moet en al even belangrijk is, of je die geneesmiddelen ook kan vernietigen. KAV na tionaal heeft dat allemaal on derzocht. Niet op zijn dooie eentje, zo vertelde Clair die op nationaal vlak verantwoorde lijk is voor de aktie. Er was in de eerste plaats een onderzoek naar mogelijke problemen die de KAV zou kunnen aanpak ken en daaruit is dan gebleken dat het nogal mis scheen te gaan met de geneesmiddelen. Daarom deze aktie, die kadert in het geheel van het algemeen tema «Gezondheid». Er leven heel wat vragen rond het gebruik van geneesmidde len, over de vervaldatum, de bijsluiter, de terugbetaling, de Vervolg op blz. 4 een uitgave van UITGEVERIJ DE CUYPER Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel052/21.40.60 Bankrek. KB 442-8601481-36 Prijs voor los nummer 34 F Jaarabonnement 1.620 F 6 maand 825 F 3 maand 425 F Verantwoordelijke uitgever D. DE CUYPER GEEFT MEER KOMFORT AAN UW VOETEN Schoenen in verschillende breedten Voetverzorging Steunzolen Orthopedisch maatwerk Spataderkousen Erkend door alle Mutualiteiten 1/6/32/25/001 1/6/40/25/302 Telefoon 053/21.59.23 nine Wrzc ;e, r lc;t" inge. nt-Nikla.se senator Ferdinand De Bondt (CVP), ok voorzitter is van de senaatskommissie voor «ruktuur, trekt fel van leer tegen de vr(j (makende «mededeling» die de Lokerse volks- genwoordiger Georges Antheunis maandag jl. n.a.v. het Grote Ring-dossier in het Waasland, liet» ondts visie vindt u hierna. dwaze kwakkel heeft volksvertegenwoordiger Antheunis een paar dagen geleden geprobeerd, d hél irnnB Ie zaaien in het verzet tegen de aanleg van de on) van Antwerpen in het Oostelijk Waasland. Hij gCf erde dat de beslissing om die Ringautoweg aan te j, o reeds gevallen was. Niets is minder waar. _,fe« heeft Antheunis zich geleend tot een verdachte li rij» ^t- Het Waals-blauwe kabinet van openbare wer- ^2-9 tl allicht de vele grote wegenplannen niet vrijwillig in stoppen Anderzijds kent men de omvang van het verzet. Men denkt er nu uit te geraken, door een 'ere» variante van uitvoering naar voren te schuiven. Grote Ring aanleggen onder de vorm van een ex- vg- Die zou dan «verkocht» worden onder het mom n inspanning geleverd door Antheunis ten voordele t Waasland: zo doorzichtig is dat taktiekje wel! onbegrijpelijk hoe sommige mensen zich lenen elijl -H- tellet woachte voorstellen. Expresswegen, daar kennen ,i 3® het Waasland iets van. ermij ^ppelijk zijn ze nauwelijks minder verstorend dan 985; foweg, maar ze zijn gevaarlijke wegen. Ten bewijze kunt jksweg 617 Antwerpen-kust, die in vier jaar tijds op riftcl Antwerpcn-Zelzate 40 mensenlevens gekost heeft, •nien aan de kruispunten! Dus het is duidelijk; geen ;elst Kwegen meer voor ons! Geen vergiftigd blauw ca- abinet van openbare werken begrijpt niets van de zato 'problematiek van het Waasland, noch van dc ver- Is gevoeligheid t o. infrastruktuur van het Vlaamse L; door «vooruitgeschoven post» van deze onwillige Wensen te spelen, bewijst Antheunis van die din- I evenmin kaas te hebben gegeten. Tegenover een wd die moeilijk onze unanieme verzuchtingen be- het de plicht van Wase vertegenwoordigers, lijkt ;n eerste om te proberen elementair verstand aan de leggen, ten tweede al het mogelijke te doen om de behoeften zelfs als dat moeilijk is goed te vertolken icli te rdedigen. Ieder naar eigen inzicht uitcr- maar tegen een elementaire analyse lopen dc infra- turele gedachten a la Antheunis stuk, zij staan haaks over het streekbclang. Je be maar zo dat parlementsleden hun stem over infra- l.„, ihiurdossiers en strcckontwikkeling maar zouden ver- t 'n de mate dat zij effektief parlementair werk ver- rkinl 11 ('an zou deze herrie aan het Waasland voorbijge- •ver Ferdinand Dc Bondt. Haasdonk, maandagavond. Gilbert Cant aan het woord, namens de aktiegroep tegen de Grote Ring. U herkent verder nog volksvertegenwoordiger Willockx en de Beverse landbouwschepen Blommaert. Georges Anthuenis staat niet op de foto; de PVV- volksvertegenwoordiger kwam aan het slot van de bijeenkomst met de melding dat het tracé tussen E3 en Liefkenshoektunnel nu al bekend zou zijn, zo vernam hij van minister Dendermonde. Verbondsvoorzitster Diane Van den Ab- Olivier (foto Iv) beele leidde het pillenprobleem in (vh) Halt toeroepen aan berg van pillen tegen alle kwalen Zoals ieder huisje zijn kruisje heeft, zo heeft blijkbaar ook ieder kwaaltje zijn pillenmaaltje. Onze apoteekkastjes puilen inderdaad uit van de geneesmiddelen en het gebeurt niet zelden dat we er geneesmiddelen in aantreffen waarvan niet alleen de vervaldatum is overschreden, maar waarvan we evenmin nog weten waarvoor ze eigenlijk dienen. De bijsluiter geeft wel boordevol informatie, maar die is gewoonlijk in zo een duistere termen opgesteld dat een leek daar geen boodschap aan heeft, en bovendien zyn de lettertjes zo klein dat een ziek mens onmiddellyk razende hoofdpijn krygt by het zien ervan. De slotsom is dat we aan deze naar de pil als geneesmiddel situatie wat moeten doen. De gegrepen. Zo blijkt uit een Kristclijkc Arbeidersvrouwen- onderzoek dat Dendermonde gilde. KAV dus. heeft dan ook samen met nog enkele andere de pil bij het doosje gepakt en steden aangeschreven staat als wil met een zuivenngsak'ie een veelvuldig gebruiken der van de apoteekkastjes begin- pijnstillers. Onze apoteekkast- nen. Niet zomaar in een enkele i« moeten dus goed voorzien afdeling, maar over hel hele zijn. Vlaamse land. Men heeft de Om de aktie nu over te bren- medewerking gevraagd van de gen naar dc plaatselijke bestu- apotekers en die waren bereid ren, organizeerde KAV arron- om in de week van 27 mei tot 2 dissement Dendermonde een juni de aktie steun te verlenen, info-avond. Liefst 110 leiding- Het arrondissement Dender- gevende dames uit 40 afdelin- jot andachtige luisteraars met onder meer schepen Bourlon bij de opening van het monde wil graag meedoen, gen waren daarop aanwezig en Fein i de jeugd, (a) Want ook daar wordt gretig zij kregen een boeiend en fe deelnemers de doorstroming naar de studen- lars was duidelijk minder efficiënt geweest Kien zaterdag deel aan de door het werkgroep ial Jaar van de Jeugd georganiseerd Jeugd- Gilbert Bourlon mocht met kongresleidster Vera Borght, Michel De Gols en Miguel Stas naast de Diers een aantal professionele krachten verwel- werkgroep «Veiligheid Bij «Gemeentelijke participa- °t Jeugd» waren dat prof tie» met Dirk Van Liedekerke ïven Lode Walgraeve, was dat Jemp (Lodewijk De wezend kommissaris Raedtstichting) en in de werk- "u,v. crechtelijke politic E. groep «Rechtspositie van de 1Pe* ol. politiekommissaris Jongeren» werkten mede prof. 3m en een afgevaardigde Christian Eliaerts (VUB), Ma- 'P1 1 ASO, Aalsters Sociaal ria De Bie, assistente prof f*® Verhellen (RUG), Pieter De "wes lomst van het Ontwik- Loof van Bijzondere Jcugd- 1 eleid in Vlaanderen en zorg Antwerpen. ASO en NC.n krde Wereld» waren Hcidebeschermingskomitec digden van het NWOS Bij «Werklozen en werkzoe- juigroep Aalst voor de kenden» tenslotte hielpen Ni- gereld met o.m. Dirk cole Vcttenburg (KU Leuven), an Theo Van Gijsegem namens de RVA en «Werklozenwer- king» Aalst. Opvallend dat het aantal wer kelijke werklozen eerder mi niem was en dat de diverse leden van de werkgroepen zich trachtten in de huid van de werkloze te plaatsen. Brabantse tafel Gestart werd reeds even na 9 uur en na de voormiddagakti- viteiten in de 5 werkgroepen in allerhande stadslokalen werd 's middags aangezeten aan een te lang uitvallende Brabantse tafel waarna in de stadsfeest zaal de plenaire vergadering plaats had en de konklusies van de verschillende werkgroe pen werden geformuleerd. Konklusies die zullen overge maakt worden na bundeling aan de hogere instanties en waarvan u kan inzage hebben tijdens de Jeugdbeurs in okto ber in de Keizershallen. Resoluties Veiligheid van de jeugd De werkgroep opteert voor lespakketten voor de basis school, opgesteld door deskun digen. voor projekten in sa menwerking met ouderkomi- tees, voor films over veiligheid en voor lessen te geven door leden van het politiekorps. Wat betreft spijbelen is een bewustwordingsproces nood zakelijk. Het onderwijs dient nauwer aan te sluiten bij de realiteit en een sluitend kon- trole-systeem blijft (of wordt) een must. Ook het stadsbe stuur heeft hierbij een taak. Optreden tegen drugs door in formatieverstrekking is deli- kaat en kan een tegenoverge steld resultaat hebben. Bege leidende lessen over deze pro blematiek is noodzakelijk van af 12 jaar want in essentie is het een opvoedingsprobleem en geen politiezaak. Gemeentelijke participatie Participatie veronderstelt vol doende informatie, voldoende inspraak en voldoende beleids beïnvloeding. Een afsprakennota tussen be stuur en jeugdraad kan samen werking bevorderen op voor waarde dan dat de politieke bereidheid daartoe bestaat. In de jeugdraad moeten be roepskrachten meer doen dan gewoon administratieve taken Ze zouden ten andere hun op drachten moeten krijgen van de Jeugdraad zelf. Meer overleg is noodzakelijk want jongeren moeten ook kennis krijgen van wat in ande re komitees en raden wordt behandeld. De Jeugdraad Aalst. Een boodschap voor de jeugd mag best door een jeugdige worden voorgelezen, (a) moet een jeugdvriendelijk imago opbouwen en jongeren stimuleren tot participatie. Rechtspositie van Jongeren Meerderjarigheid op 18 jaar is noodzakelijk maar dan wel met begeleidingsmaatregelen. Ze moeten recht hebben op het bestaansminimum, op stu diebeurzen. op werWozenuit- kering. Jongeren moeten vol ledige handelingsbekwaam heid hebben en als volwaardi ge partij worden behandeld. Open diskussies tussen jonge ren en anderen zijn gewenst. Vervolg op blz. 4 nen om ook een hartig woord je mee te praten. Al dadelijk werden de 110 bestuursleden op de hoogte gebracht van de kwaal waarmee we allemaal zitten opgezadeld: het teveel aan geneesmiddelen. Gelegen heidsdokters onderzochten en kele bezoekers en gaven hen een gezondheidskoekje cadeau en heel wat dames hadden zich derwerp en de spreekster van de avond inleidde. «We gaan via de afdelingen geneesmid delen inzamelen», zo kondigde ze aan «en die in de apoteken afgeven waar ze in kontainers zullen verzameld worden om nadien te worden vernietigd». Daarnaast werd ook een optre den aangekondigd van het ka- baret Polsslag en volgde nog

De Voorpost | 1985 | | pagina 1