r I «KARAKTERMENS» WILLIAM TACKAERT KLIMT NAAR 0E TOP I ANJA BÜYSSE UIT ZELE: DRIEVOUDIGE PROVINCIALE KAMPIOENE! •C 1 FENIKS LOKEREN ORGANISEERT EUROCUP 85» .V.D.-V00RZITTER JANKT ERVOOR FREDDY RAEMDONCK VERTELT OVER PARIJS-DAKAR HHHIHVHMHi De Voorpost - 8.3.1985 - 29 f De Voorpost SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052/21.40.60 BASKET WESTEUROPEES ROLSTOELBASKETBALTORNOOI TE ZELE stoelbasketbalsport spant zich in om internationale n - zow ling te krijgen. Het idee van Wapper Antwerpen om :nen. 0 onale kampioenen en de bekerhouders van de ver- Westeuropese landen te laten spelen om de koersd beker< is uitgegroeid tot een groots evenement. i. om dj langs Lokefen. in 1984 be- van de partij. lar en vice-kampioen. Een reeks wedstrijden in kom- de van k organisatie op zich petitievorm. die op hoog m- dag. o van één der schif- veau zullen staan en het is edrag d n°°ien die op zaterdag interessant om langs die weg c verrid van 10 tot 16 uur en kennis te maken met rolstoel- 10 maart van 9.30 uur basketbal. Dat is ook de be- oopt, te ®uur gespeeld wordt in doeling van Feniks. (mi "ccntrum WH.V.D., Het uitwijken van hun ver- P *ker te Zele. trouwde omgeving in Lokcren feniks Lokeren zijn naar het sportcentrum •rankrijk), Lucia Ro- V.H.V.D. moet in die richting ic). Malaga (Spanje) gezocht worden. De sportzaal Stockholm (Zweden) was op die data niet vrij, maar VOETBAL Roedolf, sinds verschillende jaren voorzitter A VD heeft er deze week de riem afgelegd. Hij is Bef roer van de eerste provincialer gekomen op moment dat het alles behalve goed ging met de ■- Onder zijn leiding werden stilaan vooral de leien gesaneerd en de relaties tussen spelers en |rur nauwer aangehaald. Wij gaan hier niet bewe- Idat KAVD momenteel financieel gezond is, in- mdeel. Maar de laatste jaren werd toch al een ferm Ivon de lopende schulden terugbetaald, een poli- We moest resultaat leveren op langere termijn. Ichien was hel een gedesillusioneerde voorzitter linsdag zei dat zijn ontslagbrief onderweg was en UU er nog een kans dat hij op zijn beslissing fkomt. Toch was hij kategoriek: Vergaderen en reken brengt geen aarde aan de KAVD-dijk, zegt Iedereen doet er toch wat hij wil. In samenspraak If er iets beslist en dan stel je nadien vast dat het 1 anders uitgevoerd is. Op die manier kan er niet ^gewerkt worden. Nee, voor mij hoeft het niet i Ik hou de zaak voor bekeken. De brief is jtreg. Basta!» \eeft Roedolf dikwijls verweten dat hij teveel p leider was om een voetbalploeg te leiden, maar men wil trachten om de pu blieke belangstelling naar Zele te lokken. Anderzijds worden ze voluit gesteund door Roger Van Hecke. die alle noodzake lijke faciliteiten gaf aan Fe niks. Ze rekenen daarnaast op de medewerking van R.B.B.C. Zele. BC Zele. B.C Lokeren. B.S.G.V.-N1. en het BIoso. Feniks neemt het financieel ri sico. om en bij de 100.000 fr om de minder-validensport. en hier speciaal het basketbal, kenbaar te maken en de publi citeit te geven die ze verdient. Feniks hoopt dat het publiek in groten getale naar de wedstrij den komt en hiermee de rol stoelafdeling een moreel steuntje geeft. De deelnemers Feniks Lokeren is al jaren een toonaangevende ploeg, met een respektabel palmares Het begon in het seizoen 1980-1981 als vice-kampioen en bekerfi nalist. Het was de aanloop naar de titel in 1981-1982. Vo rig jaar klasseerde het zich op nieuw als nummer twee in de kompetitie, maar won de be ker. Het huidige seizoen zit er nog een dubbeslag in. Het staat twee in de klassering, is zeker deelnemer aan de Playoffs en zit ook nog in de beker Feniks werd jarenlang sportief geleid door Gerard De Mol. die bij het begin van het sei zoen zijn trainer-coachfunktie overliet aan Christine De Neucker, die op de goede weg zit om het sportief sukses door te zetten. De Lokerse kern bestaat uit Patrick Mees, Michel Cant. Didier Vermas- sen. Luc Van Landcghem. An tonio Serrao, Dominico Re- mondino, Rudolf Van Ros- sem. Florent Van de Velde. Nordin Ben Moussa en Jean Debbal. BERCK (Frankrijk) behaalde SK Dendermonde goed middenmotor In de nationale afdeling van de Katholieke Sportfederatie staat SK Dendermonde zeven de op veertien. Het speelde vorige week tegen Burst en de uitslag bleef 0-0. Burst staat zesde, zodat we van een logi sche draw kunnen gewagen. SK, dat in het seizoenbegin eerder aarzelend startte, kreeg na een tijdje de smaak te pak ken en begon verrassend uit te halen. Vandaar nu die mooie klassering. Rolstoelbasketbal. De ploeg van Feniks Lokeren die zal deelnemen aan de schiftingen van de Eurocup in sporthal VHVD in Zele. (bvw) reeds meerdere nationale titels en won verschillende bekers Een ploeg die aan de top in Europa staat en verschillende spelers levert aan de nationale ploeg. Feniks Lokeren stond reeds tegenover Berck en weet dat het een harde dobber wordt. LUCIA ROMA (Italië) blijft een grote onbekende. Het is kampioen van Italic, maar nam tot hiertoe nog niet deel aan de Europcup. MALAGA (Spanje) is een ploeg met een hele reputatie. Kampioen van Spanje en reeda met een vierde plaats in Eurocup op haar palmares Een ploeg die eveneens onbe kend is voor de Lokeraars. IAFAH STOCKHOLM (Zwe den). vice-kampioen van Zwe den en een ploeg die zich reeds plaatste voor de finaleronde. De Feniksleiders zijn optimis tisch gestemd en denken zich te kunnen plaatsen voor de finale die plaats heeft in Brad ford. Het Eurocup-programma in V.H.V.D te Zele Zaterdag 9 maart 1985 10 u Feniks Lokeren - Roma 11.30 u Malaga - Stockholm 13 u Rome - Berck 14 30 u: Feniks Lokeren - Malaga 16 u.: Stockholm - Berck Zondag 10 maart 1985 9.30 u.: Roma - Malaga 11 u.: Feniks Lokeren - Stockholm 12.30 u.: Berck - Malaga 14 u.: Rome - Stockholm 15.30 u.: Feniks Lokeren - Berck Op zaterdag 9 maart om 20 uur heeft er in sporthal V.H.V.D. een verbroederingsfeest plaats tussen alle Europese ploegen. Een gezellig samenzijn waar elkeen welkom is en dat de medewerking krijgt van Radio Malaika f BENO WIELRENNEN fw Philippe zelf was het nodig om KAVD uit het Kiele slop te helpen. Natuurlijk is dergelijke M niet populair. mag men zeggen dat voorzitter Roedolf zelf tong als het nodig was. Het is nog niet zo lang hn dat hij uit zijn eigen zak vereffeningen maakte 'de spelers of de trainers. Donderdag zou er "ens nog een uitbetaling volgen, zodat iedereen 11 effen stond tot eind januari. te dan verneemt dat afdelingen van de klub over ^ligen kas beschikken, terwijl ge als voorzitter geld 1 voorschieten, dan is het hek natuurlijk van de "KAVD zou het ontslag van de voorzitter een forse inslag zijn. De vraag stelt zich natuurlijk wat er gebeuren na het ontslag. Hopelijk geraakt het jjf KAVD-bestuur zijn geloofwaardigheid niet tik geval werd er donderdag nog uitgebreid over maar dun lag dit blad al op de persen. We "i dat de medebeheerders Philippe Roedolf ervan Ufn overtuigen om voorzitter te blijven. Sedert de Zeienaar vorig seizoen door de gebroeders Reybroeck werd ingehaald als kopman van de zogenaamd kleine Fangioploeg heeft William reeds grootse daden gepresteerd. Hij onderging een ware metamorfose. Hij had zich als prof al een goede reputatie opgebouwd en zijn «Tour de France» exploten kwamen hem ten goede bij het verzilveren van zijn loopbaan. Het kopmanschap was nog wat anders. Hij ervaarde dat hij die druk aankon. Vorig jaar kwam hij in klassiekers mee aan de top. Hij kreeg de prijs van de meest regelmatige door de trofee Clicteur op zijn naam te schryven. 1985 was uiteraard een vraag teken voor William Tackacrt Zou hij opnieuw bekwaam zijn om Fangio de uitstraling van 1984 te geven of kon hij nog beter? De onzekerheid werd reeds tijdens het eerste weck end van het nieuwe seizoen weggewerkt. In Gent-Gent werd kamper Tackaert wegens materiele pech op de muur van Geraardsbergen te voet ge steld. Dat zinde hem met. Hij weet dat televisiebeelden pu bliciteit betekent en dat heeft hem steeds aangetrokken Als kopman kon hij daar met aan meedoen. Hij wachtte niet lang om zijn revanche te ne men Kuurne-Brussel-Kuurne. een hoog gekwoteerde koers. net iets onder het klassieke niveau, werd door "lepe» Wil liam op zijn naam geschreven. Hij lokte een vroege ontsnap ping uit, een taktick waarop hij een «patent» heeft en die hem reeds meerdere keren naar het sukses leidde. Ook in de eindfase durft hij zwaar gokken. Hij heeft de feeling van het goede moment en dat leverde hem samen met Ser geant de goede ontsnapping op in de eindfase. Aan de meet toonde William zich de offi cier. Hij won en Fangio mag op beide oren slapen: Tackaert staat er opnieuw. Hij verraste de «kenners», de genen die zweren bij een «zuiderse» voorbereiding. Een geplogendhcid aie voorbehou den is aan de «rijke» ploegen. William en zijn ploeg hielden het bij groepstrainingen om en rond Zillebeke en ook dat kan renderend zijn. Tackacrt is fa naat van de specifieke training. Hij heeft een grenzeloos ver trouwen in mental- en fysic- traincr Van Gysel. die 'hem ook reeds vorig seizoen bege leidde William is fysiek pa raat. Het is logisch en zeker geen valse bescheidenheid als hij zegt nog niet over de grote konditie te beschikken, maar hij bewees nog maar eens dat met karakter en ijzeren wil bergen kunnen verzet worden en wielerpelotons kunnen wor den geklopt Kuurne-Brussel- Kuurne zag Tackacrt ten voe ten uit Hard labeur verrichten en zelfs tegen beter ingereden renners vanop de punt van het zadel tot het uiterste gaan. maar niet begeven en tanden- bijtend zegevieren Hij heeft nog maar eens sommige heilige huisjes nopens de voorberei ding omvcrgckegeld. De kopman van Fangio is am bitieus. Hij mikt verder en ho ger. Hij heeft zijn zinnen gezet op de Ronde van Vlaanderen Een wedstrijd waarin de nieu we flandrien tot de kandidaat winnaars kan behoren BENO Wielrennen. William Tackaert, winnaar van Kuurne-Brus sel-Kuurne. (bvw) VELDLOPEN Hel gaal1 «eer goed met de 15-jarige Zeel* atlete Anja ttelioeo berig k.'L^p^^al"*" met een provinciale titel in Scheldewindeke Het was niet haar enige overwinning. Ze zegevierde eveneens in Crem- bergen, Opwijk en Zele. Van de dertien tot hiertoe gelopen wedstrijden waren de andere uitslagen dichte ereplaatsen met I x 2e, 5 x 3e. 1 x 4e, I x 5e en I x 6e. Het nationaal kampioenschap stond wegens een geplande skivakantie niet op haar programma. Anja heeft echter de veelzij digheid in huis. Vooraleer ze aan het winterseizoen begon, had ze een uitzonderlijk goed zomerseizoen achter de rug. gesierd met een dubbele pro vinciale titel. Ze werd Oost- vlaamsc titclvoerster op de 400 meter vlak en in het hoogsprin gen met een wip van over 1.58 m. Op de Belgische zomer- kampioenschappcn behaalde ze brons op de 400 meter met een voortreffelijke tijd van 60.09 en in het hoogspringen haalde ze de vijfde prestatie met een sprong van 1,60 m. Anja, die tot hiertoe de sport goed met haar latijns-wiskun- de studies aan het Pius X- College kan kombineren. ont popt zich als een veelzijdige atlete. Ze heeft nog geen vaste keuze gemaakt. Ze verteert de overgang van het zomer- naar het winterseizoen zonder moeite In de zomer traint ze met zo intensief. In de winter maalt ze toch wekelijks 50 km af. Op maandag en dinsdag beperkt de drievoudige provin- ciale kampioene zich tot het losgooien van de spieren. De woensdagen en vrijdagen wordt er in klubverband met AC Zele getraind onder de leiding van Eugcen De Kimpe. Om tot dergelijke hoogstaande prestaties te komen is het ui teraard noodzakelijk dat er veel zorg besteed wordt aan de begeleiding. Het voornaamste hierbij is gezonde voeding, vi taminerijk met veel rauwe groenten. Indien Anja Buysse zich zoals de voorbije twee seizoenen verder kan ontplooi en, heeft ze zonder twijfel een mooie atlctickloopbaan voor de boeg. Het is een doorzetter, de jongste van de Buysses. Sport is in de familie zeer diep ingeworteld. Vader Camicl was een suksesrijk prof-wiel renner, die zelfs furore maakte in de Ronde van Frankrijk. Haar zussen Marleen en Ber- nadette kozen allebei voor de atletiek, waarvan Bemadetlc de meest begaafde was en ver schillende nationale titels naar Kamershoek bracht. Het wiel rennen blijft de familie ook boeien, want de schoonzoons Walter Ongena en Ronald Van Avermaet. trachten het even ver te brengen als hun schoon vader Camicl Buysse. Momenteel zijn aller ogen ge richt op dc «benjamin», het karaktermeisje Anja. die ons vorig jaar verklapte, dat ze de beste van de drie zussen Buys se wil worden. Ze is in ieder geval op de goede weg. BENO IN DIT NUMMER Atletiek. Anja Buysse uit Zele: provinciale kampioene (bvw) Gent-Gent In de openingsklassieker heb ben de broodrenners uit onze streek zich fel geweerd. Luc Colijn werd zesde. Jan Bo- gaert achtste en Etienne De Wilde negende. Misschien staan ons nog mooie dagen te wachten... Kuurne-Brussel- Kuurne Hoewel William Tackaert niet op oefencampagne trok naar het zuiden, werd hij toch puik winnaar van de tweede belang rijke wedstrijd in dit nieuwe wegseizoen. In Gent-Gent achteruitgeslagen door een technisch defekt op twee kilo meter voor de Muur van Ge raardsbergen, heeft hij nu toch aardig revanche genomen. Hij was de beste van zeven vluch ters, waarvan Mare Sergeant nog het langst weerstand bood. Ronde van Limburg Jan Bogaert, op vijf kilometer van het einde nog met een lekke band, pakte een mooie derde plaats in het verre Lim burg. De finale werd eigenlijk een massaspurt met dertig, ge wonnen door Vanderaerden. Bal op neus Lokeren verloor in de match tegen RC Jet Rik Van Cauter. Die had een harde bal van Goyvaerts van dichtbij op zijn neus gekregen en omdat het veel pijn deed en zijn neus hevig bloedde werd Van Cau ter afgevoerd. Na de match scheen de pijn te verminderen, zodat men in Lokeren hoopt dat er niets gebroken is. Ra diografisch onderzoek zal dat uitmaken. Van den Hauwe bij de beloften Op 27 maart speelt de Dender- mondse Engelsman Pat Van den Hauwe, linkerflankverde diger van Everton bij de Belgi sche beloften tegen Italië op het veld van Racing Jet. Guy Thijs is gaan kijken of hij de jongeman kan gebruiken in zijn ploeg, maar hij vindt toch dat Pat eerst bij de beloften moet spelen om internationale ervaring te krijgen. Guy Thijs zag hem spelen tegen Man chester United en daar hield Pat de befaamde Gordon Stra- chan in bedwang. Sabine Pauwels naar Japan In Zwevegem verdiende Sabi ne Pauwels haar selektie voor dc Universiade in Japan Met 1.05.68 in de 100 meter rug verdiende zij haar ticket, maar dat is niet het enige. Dankzij 2.23.46 op de 200 meter wis selslag behaalde zij ook de li miet voor de Europese kam pioenschappen in Sofia. Ook de vogel naar Portugal Roger De Vogel, atleet en be roepsmilitair, zou normaal moeten starten op het Belgisch kampioenschap in Zolder, maar dezelfde dag lopende mi litairen voor het wereldkam pioenschap in Lissabon. Zijn oversten hebben hem stil laten verstaan dat ze graag zouden hebben mocht hij daaraan meedoen. De Vogel die zon dag in Lebbeke nog won, hoopt dat door deze beslissing zijn deelneming aan het we reldkampioenschap niet in het gedrang komt. Van der Gijp en PSV René, die het vroeger in Loke ren al te bont maakte, heeft nu van hetzelfde laken een broek in Eindhoven. Trainer Jan Re- ker vindt hem verregaand lui en ongepast speels. Davidovic zal nog gelijk krijgen. Hij vond «plezante» René absoluut geen topspeler. maar een negatief element...

De Voorpost | 1985 | | pagina 29