-•C "KANS HOUDT SK GREMBERGEN VERDIENDE ZEGE VIJFTIG JAAR FC BAASRODE ONTGOOCHELEND WEINIG VERSCHIL 1EGE BESLISSING i - A J-L DOET EEN SLECHTE ZAAK OWN-GOAL DOELPUNTENFESTIVAL 10TVAARDIGE BEZOEKERS ALOIS DE BLESER LUKT ENIG DOELPUNT DUBBEL EN DIK VERDIEND BEZOEKERS NA RUST GEMISTE EN GELUKTE PENALTIES OP WEG NAAR DE REDDING EMBERGEN - EXCELSIOR 1-1 t recente wedstrijden op eigen veld hebben SK ibergen slechts één punt opgeleverd. Dat is te weinig een ploeg met titelambities. Tegen Excelsior Sint- i was onkans er de oorzaak van dat Grembergen ingrijk punt diende prijs te geven. VOETBAL De Voorpost - 8.3.1985 - 33 I meen dat we op een pining konden aan maken» zegt Hans jrzijds waren we een wedstrijd doorlopend in "insief. Langs de andere kregen we de meeste isen. De wedstrijd be- :htans niet zo goed voor h was nog geen minuut eld toen de bezoekers aan de winst stonden, ras een doelpunt dat in ardige omstandigheden mei kwam. maar toch hebben op die achter- gereageerd. een offen sief ontketend en de Waaslan- ders tot de terugtocht gedwon gen. Ondanks die bestendige druk, konden we toch maar twee reële kansen scheppen. Een eerste keer was dat toen op een verre voorzet van Fons Van Mele, Chris Buydts met het hoofd net naast besloot. Een tweede keer toen een vrije trap van Mare Van Buytcn eveneens naast de staander zoefde. Tijdens de rust hebben we ons sterk gemaakt om nog te kunnen winnen. Halfweg de tweede helft zijn we tot scoren gekomen. Auteur van dat doelpunt werd Fons Van Mele die een rechtstreekse vrije trap binnen kogelde. De bezoekers namen over het ganse verloop van de tweede helft geen initia tieven meer en beperkten er zich toe hun doelgebied te be schermen. Eén keer zijn ze uitgerukt en we hadden geluk dat dit geen doelpunt tot ge volg had. In het laatste kwar tier kreeg Chris Dierickx tot twee keer toe de winning goal voor de voet. Een eerste keer kaprioleerde de bal op het kru- ciale moment. Daarna kon de bezoekende doelman het schot tijdig pareren. Alles bij me kaar genomen mochten we be slist aanspraak maken op een overwienning Hopelijk kun nen we de komende zondag in Lallo de twee punten meepik ken. Als Wieze er kan winnen, moeten wij dat ook kunnen». (e.d.m.) Frans Kestens, bekend in wielermiddens als de onvervangbare kommentator van vele honderden koersen, heeft een boek geschreven. Dat boek bevat de vijftigjarige geschiedenis van FC Baasro de, met daarbij enige historiek van de gemeente zelf en enkele persoonlijke geschriften van de auteur. Frans is een volkse figuur die gedurende vele jaren allerlei gegevens verzameld heeft en die in een kompilatiewerk heeft samengebracht. Tegen het einde van deze week zou het volledig eboek moeten klaar zijn om vrijgegeven te worden. Uiteraard bevat het boek vele tientallen illustraties van beroemde personages uit de Baasroodse voet balgeschiedenis, lijsten van trainers, spelers en transfers, worden er bekende figuren in besproken en het bevat zelfs perskommentaren uit lang vervlo gen tijden. Het interessant boek zal aan de man gebracht worden tegen de prijs van 300 fr. Je moet er wel vlug bij zijn, want er zijn maar 300 exemplaren van gedrukt. Wie nu al wil bestellen kan dit doen bij Frans Kestens, Hooilaart 2 in Buggenhout, waar Baasrodenaar Kestens momenteel woont. Volgen de week volgt een uitgebreide bespreking. St.-Pauwels-Oudegern: 0-1. Hoe fel de Wase voorspelers ook aandrongen, de Oudegemse verdediging hield stand, (dw) HERLEVING SINT-PAUWELS - OUDEGEM: 0-1 RED STAR HAASDONK - OPSTAL: 1-0 l/.lt; hou 'le-SOS Schellebelle: 2-4. Keeper Janssens kijkt toe hoe Boeykens Echeveria van I houdt, (per) ERZELE 2 - SCHELLEBELLE 4 ood n b heeft zijn wedstrijd De gasten vingen de aanvals- n de beginfase verlo- stormen van de lokalen uitstc- 'ocn reeds konden de kend op en bovendien waren ha kers een voorsprong ver- ze zelf erg gevaarlijk op de die, naarmate de partij counter. Zo zouden ze erin Ie, van doorslaggeven- slagen om via Van De Cauter dzaklrd zou zijn. Nadat Ver- de score verder uit te diepen Van Cauter voor 0-2 tot 1-3. De plaatselijken trok- hadden gezorgd kon ken hierna werkelijk alle of- Ie even de neus aan het fensieve registers open en stel- steken langs Renne- den zich daardoor nog meer -aatstgenoemde zou er bloot aan de tegenacties van slagen om de aanslui- Schellebelle. Het was dan ook :ffer te bewerkstelligen met te verwonderen dat Dan- daar bleef het ook bij. nijs voor een vierde maal raak ff\ trof. Vlierzclc's speler-trainer Wilfried Van Royen maakte ook nog zijn cntréc en het was onder zijn impuls dat De Troyer voor het eindresultaat kon zorgen. Door deze neder laag slaat Schellebelle een rechtstreeks titelkonkurrent achteruit hoewel er nog geen sprake kan zijn van een defini tieve afscheiding. R.G. f w«; 'a*. Irrzele-SOS Schellebelle: 2-4. Renneboog neemt Van de Cauter in pure snelheid. Met de hakken over de sloot maar daarom niet minder ver diend, sloot de tweede achter eenvolgende thuiswedstrijd van rood-gcel af met een nieu we overwinning. De thuisploeg counterde vooral verstandig en had anderzijds het geluk dat Opstal de vele kansen niet kon afronden. Het eerste echte doelgevaar viel even na het kwartier wanneer Bosman zijn spits Van Leuvenhaeghe uit stuurde. Franky nam de bal goed aan. en schoof het leder in de verste hoek naast een uit doel gekomen doelman Spruyt. Red star zat zodoende aan winst maar dat kon met beletten dat de gastploeg nogal wat in het werk stelde om binnen de kortste keren gelijk te stellen In de 27ste minuut speelde Van Boxlacr slecht te rug op zijn doelman. Werner Van der Jeught zat ertussen maar doelman Buytaert was bij de zaak Naderhand bleef de thuisgoalie attent wanneer hij met een sublieme reflex een schot van Tilburgh via de paal wegsloeg. Later leverde hij de redding(en) van de match op toen hij eerst door De Waegc- ncer en vervolgens tot twee maal toe door Tilburgh onder vuur werd genomen. Nader hand schakelde Van der Jeught twee man uit maar schoot nog over. Na de pauze hield de thuis ploeg het spel in handen maar toch toog Opstal alweer op (3; Provinciale zoek naar het puntje. Tilburgh schoot op de paal bij een slor dig ontzetten in de Star-afweer en aan de overzijde werd Luk Van der Jeught door doelman Spruyt gepakt ten koste van een gele kaart. De hieruit vol gende vrijschop werd door Ste- velinck rechtstreeks ingescho ten maar wonder boven won der werd dit prachtig doelpunt afgekeurd voor buitenspel van Schelfhout De laatste lokale doelpoging kwam er via die zelfde Erik Schelfhout nadat Daemen hem de ruimte in stuurde. het schot verdween over doel. Opstal kon van zijn kant nog een vrijschop afdwingen waar bij drie spelers het besluit mis ten en tenslotte ging een schot van De Fcyter naast de staak. Met deze zege pakt Haasdonk 6 punten op 6 dat is vanzelf sprekend een bijzonder goeie zaak in het vooruitzicht van de twee aanstaande matchen te gen Oudegem en Appels. Als men die wedstrijden immers met 2 of 3 punten kan bekro nen gaat men een zorgeloos seizocncinde tegemoet En dat moet kunnen met de typcploeg welke trainer Samson de laat ste weken bij mekaar heeft gebracht M.N. Bij de Vosdreefploeg was men vast van plan om de wat over dreven verliescijfers van 1-5 tegen Wieze van vorige thuis wedstrijd weg te wissen met een goeie partij tegen het on deraan bengelende Oudegem Tussen plan en werkelijkheid is zoals bekend een hemels breed verschil want de geel zwarten kregen zondag wel een erg zuur verlies te slikken. Kapitein Rudy Motyka keerde dan wel terug maar hij ver keerde net als vele van zijn ploeggenoten in een minder waardige dag. Geen wonder ook, het middenveld van Her leving werd deftig verzwakt doordat Hubert Heyndrickx door griep verstek moest laten gaan en Mark Pringels na en kele minuten reeds uit het veld moest met een verrekking. Echte uitgesproken kansen waren er in de eerste helft nauwelijks bij maar even na het halfuur kon de snelle Ver- cauteren dan toch skoren. Laatste man Germain De Block misrekende zich op een hoge bal, daardoor kon de Ou- degemspits vervaarlijk uitbre ken en doelman De Jonghe werd dan ook gepasseerd met een plaatsballetje. Met deze voorsprong voelden de bezoe kers zich natuurlijk best en met nog meer overtuiging plooiden ze dan ook terug in eigen defensie. Sint-Pauwels kon van zijn kant geen echte kansen afdwingen in de tweede periode omdat alle inspiratie zoek bleef en er zelden of nooit naar doei werd gescho ten door De Jonghe en Raes. Deze nederlaag is natuurlijk een zoveelste anti-climax voor Herleving dat na de twee jong ste matchen in plaats van hele maal veilig geklasseerd te staan naar een minder aantrek kelijke plaats in het klasse ment afzakt. Zondag moet daar alleszins iets aan gedaan worden ter gelegenheid van de verplaatsing naar Kieldrecht met hoogstwaarschijnlijk Heyndrickx terug in de ploeg. Feit is dat men in Herleving- middens ongeduldig wordt en met de gekende aspiraties is dat helemaal niet verbazend. M.N. l/RNHDI/E St.-Pauwels-Oudegem: 0-1Ook dit schot van De Pauw zal gekeerd worden door de Oudegemse doelman, (dw) BERLARE - BURST 0-1 EDE - GIJZEGEM 3-4 LARE - BURST 0-1 nbre dimanchc» te Ber il verloor op eigen veld jechtstreeksc konkur- Dat had men in voetbalkringcn niet tedcrlaag komt zwaar :gt ocfenmeester Ru- Kerschaever. «We xdiend verloren. Alle •digheden waren tegen tak de spelleider was ons goed genegen. De spc- zenuwachtig van sla pen Er hing te veel Over het verloop van de "d bekeken, moet ik lat we de beste kansen In de eerste helft liet ,LO - WIEZE 0-4 Erwin Vcrbckc een gelegen heid onbenut. Een voorbeeld dat later door enkele van zijn kollega's werd gevolgd Ik moet zeggen dat de bezoekers in de eerste helft geen enkele keer hebben gedreigd. Na de rust zijn we nog ster ker gaan reageren. Tegen alle verwachtingen in, moesten we een doelpunt inkasscren. Een vrije trap week af en verdween naast onze keeper in doel. Dat was een koud stortbad en had een ongunstige invloed op het moreel van de spelers. Wij hebben nog gepoogd om de zaken recht tc trekken, maar zijn niet meer voorbij de ver sterkte bezoekende vesting ge raakt. Al bij al is het een nederlaag die zwaar aankomt. Vooral omdat niemand ze had verwacht en wc ze ook niet hadden verdiend Wc bevinden ons momenteel in rechtstreeks degradatiegevaar. We zullen in de komende weken tot het ui terste moeten gaan om de af gang naar vierde provinciale te ontlopen. Nu komt het er op aan om zondag in Bambrugge niet te verliezen. Hoe zwaar die opdracht ook moge zijn». (E.D.M.) Ede en Gijzegcm hebben er een echt doelpuntenfestival van gemaakt. Voor de gast heren komt deze home-neder laag natuurlijk wel erg onge lukkig. want daardoor wordt men nog vaster op de laatste plaats in de algemene rang schikking vastgepind. Het be gon trouwens al goed voor de bezoekers die reeds in de tien de minuut sukscsvol waren langs Vcrleycn. De lokalen lie ten op dat ogenblik echter nog niet begaan en even later zorg de Verhofstadt voor 'de gelijk maker Het spelbeeld golfde op en neer en het was opnieuw Gijzegcm dat raak trof. Dit maal was Roelandt de maker van het doelpunt. De lokalen waren niet aangeslagen door deze tegentreffers en vochten op hun beurt hard terug. Nog voor de rust zou Drognez dan ook voor 2-2 zorgen. Na de hervatting wist Ede Gijzegcm een eerste en met een ook een laatste keer van zich af te schudden. De Groot knalde de plaatsclijkcn immers op een 3-2 voorsprong maar die stond niet zo lang op het bord Verleven zorgde ervoor dat Gijzegcm opnieuw in de match kwam (3-3 via een straf schop) terwijl De Winne de bezoekende zege vastlegde. Voor de manschappen van trainer Frans Roelandt een kostbare overwinning. (R.G.) Burst heeft op het veld van Bcrlarc een gelukkige over winning weten weg te kapen. Tijdens de eerste spelpcriode vormden de lokalen misschien wel de meest dominerende ploeg maar uit de verschillende kansen die men zich wist te scheppen, kon toch geen doel punt worden gepuurd. Op dat ogenblik stak Burst slechts sporadisch de neus aan het zodat de plaatselijke keeper niet al te veel werk kreeg op te knappen. De rust werd dan ook met een 0-0 resultaat bereikt. Na de pauze werden de be zoekers echter sterker. Zij drongen de gastheren geregeld in het verweer, die nochtans op de tegenaanval voor ge vaarlijke situaties bleven zor gen In de 65ste minuut werd het duel echter beslist toen Burst, na een vrije trap van Peter Taeyman. op voorsprong klom. Een eerder gelukkige treffer want de bal week via het lichaam van een Berlarc- speler in eigen doel af. Berlare poogde nog om de gelijkmaker op het bord te knallen doch de verdedigingsmuur van Burst hield stand. (R.G.) APPELS - WAASMUNSTER 1-0 KRUIBEKE - KIELDRECHT 1-1 Azij een uitstekende iting op het veld van en een met sprekende behaalde overwinning, ceflCZe 0P8eH°mmen naar Kdc plaats in de rang ing Grembergen liet ji 1 ecn Punt 'n de brand eb Excelsior en telt drie iJnen matchen minder, ien verkleint de kloof leider Kruibckc tot drie bij de aanvang van de j "|d werd het op het veld f »lk) een snelle en snedige Beide ploegen aktccr- ecn vrij hoog niveau en s dan ook ergens jam- Haan de rust nog een 0-0 op het scorebord prijkte. Tc ploegen hielden el- mooi in evenwicht, optff1" om beurten hun Ti. maar slaagden er niet |j|lc benutten. Pech bij de Tig was hie rust lukte hei dan plots wel. althans voor de bezoekers. Na nauwelijks vier minuten spel kon Puttemans dan toch een van de talrijke kansen verzilve ren, en de bezoekers stonden op 0-1 Veel tijd om hiervan tc be komen en op zoek te gaan naar de gelijkstellende treffer, kreeg de thuisploeg niet. Nog eens vier minuten later kon Vermcir de score verdubbelen 0-2. en de situatie werd erg bedenkelijk voor Kallo, dat de punten best kan gebruiken in het vooruitzicht van de degra datiestrijd die stilaan volledig begint los tc barsten. Maar het bleef zelfs niet bij die 0-2. Zes minuten later luk te Puttemans zijn tweede doel punt uit de partij en een kwar tier voor affluiten maakte ook Simoen zijn doelpunt 0-4 werd ook de eindstand. Ecn zwaar verdikt voor Kallo. na een toch wel goede wedstrijd, maar de opportuniteit van de bezoekers bleek doorslagge vend. (n.v.v.) Leider Kruibeke heeft aan Kieldrecht een uiterst lastige klant gekregep. Bij het eind signaal stond een 1-1 stand op het scorebord en het was niet degradatiekandidaat Kiel drecht maar wel de leiders- ploeg die zich daar nog het meest opgelucht over kon tonen. Kieldrecht. dat van start was gegaan in de hoop ecn kost baar puntje te behalen, ver mits ook de andere ploegen uit de onderste regionen de laatste weken regelmatig puntjes had den gesprokkeld, verweerde zich van bij het eerste fluitsig naal van scheidsrechter Gau- thicr voortreffelijk. De eerste aanvalsgolven werden quasi probleemloos opgevangen. In de tiende minuut vond de lcidersploeg dan toch ecn gaat je, al was daarvoor toch enig meeval nodig. Een schot van Scghcrs veranderde in zijn vlucht van richting en kaprio leerde op die manier in het doel: 1-0. Iedereen verwachtte dat Kruibeke verder zijn wil zou kunnen opdringen Maar dat gebeurde niet. Kieldrecht bleef prima georga niseerd spelen en bleef erg rus tig zijn aanvallen opbouwen. Voor de rust konden de bezoe kers dan ook langszij komen. De Clercq zette een aanval op langs links, gooide de bal voor het doel en na een overstapje van ecn kollcga. lag voor Mare Van de Pcrre de weg vrij: 1-1 in de 41ste minuut. Met die stand werd ook de pauze bereikt. Na de rust toonde Kiel drecht zich zelfs lichtjes de betere ploeg. Kruibeke werd geenszins overspeeld, maar moest toch toezien hoe de be tere kansen voor de bezoekers waren. Een kopbal van Van Lacrc strandde op het doel- hout en De Clercq, die ecn unieke kans voor de voeten kreeg, miste die door de bal nipt naast te keilen. Uiteindelijk veranderde er niets meer aan de stand. Lei der Kruibeke haalde het punt je waarvoor het nog had moe ten vechten. Kieldrecht het puntje waarop werd gehoopt. (D.V.V.) Was men in Appels aanvan kelijk opgelucht met deze ver diende zege tegen Sparta Waasmunster, dan temperde de geestdrift enigszins toen vernomen werd dat recht streekse konkurrenten als o.a. Oudegem ook de eigenaar van twee punten waren geworden. Hierdoor is de algemene klas sering voor de thuisploeg niet zoveel gunstiger geworden, en zal het de komende weken knokken blijven om het ver blijf in derde provinciale te verlengen. Tegen Waasmunster was Appels in het algemeen in het offensief. Nochtans is het bij een overwinning met het klein ste verschil gebleven. Sparta Waasmunster werd al vroeg gehandicapt. Rond de 23ste minuut beging Guy De Bus- schere ecn zware overtreding op Geldof. De scheidsrechter trok prompt de rode kaart waardoor de bezoekers van dan af numeriek in de minder heid waren. Geldof moest overigens ingevolge die aan slag kort nadien gekwetst het veld verlaten. Halfweg de eerste helft kwam de thuisploeg op voor sprong langs Alois De Blescr. Een doelpunt dat het gevolg was van een mooie vooraf- gaandelijke fase. Alvorens de rust was bereikt, werd er langs Appclse kant nog een paar keer gedreigd, maar dat had geen verdere doelpunten tot gevolg. Na de hervatting kre gen we nagenoeg hetzelfde spelbeeld. De bezoekers toon den zich nochtans niet onver dienstelijk maar hadden het met tien moeilijk om tegen de thuisploeg op te tornen. Naar mate de wedstrijd naar het einde liep waren het de lokalen die andermaal het initiatief voor zich opeisten. Al bijal werd het toch wel een verdiende zege voor Ap pels dat nog punten zal moeten sprokkelen om. alvorens het seizoen ten einde is, een veili ge haven te bereiken. (e.d.m.) HELDERGEM - NIEUWERKERKEN 1-2 [roste Tijdens ghcr die het doelpunt voor zich de eerste spelpcriode namen nam. Nicuwcrkcrkcn kon er de gastheren nochtans onmid- op dat ogenblik niet zoveel dellijk die teugels in handen en tegenover stellen en de rust dat had een vroege voorsprong werd dan ook met ecn 0-1 aak. Na de lot gevolg. Het was De Jae- score bereikt Na de herneming sloegen de bezoekers iets meer de aan- valstrom. Aanvankelijk sproot daar niet zo direkt een resul taat uit voort maar men zorgde voor een aantal prangende doclfasen. In de 65ste minuut was het toch raak via Steen- haudt. Toen iedereen zich reeds vergenoegde met ecn puntcndeling kwam De Pacpc als een duiveltje uit een doosje opgedoken 0111 de winnende treffer voor de Ecndrachters aan te tekenen (80'). Voor Heldcrgem restte er nog tc weinig tijd om daaraan iets tc doen. (R.G.) MEERBEKE - MERE 1-0 De partij tussen Mcerbekc zone en de scheidsrechter ken en Mere is eigenlijk een festi- de geen genade. Hemelrijckx val van gemiste en benutte plaatste zich achter de bal strafschoppen geworden. Dat maar hij faalde. Meerbeke de wedstrijd op een Arsenal- moest die opdoffer even ver score eindigde, was in dat op- werken maar Mere kon daar zicht dan ook zeer logisch. Ge- geen gebruik van maken. Een durende de negentig minuten kwartier voor affluiten sloegen was er immers een gclijkop- de plaatselijken dan toch toe gaand spelbeeld te aanschou- De Coster was suksesvol bij wen zodat een puntcndeling in ecn kollekticve aanval, een de lijn der verwachting lag. In doelpunt dat naar aanleiding de eerste vijfenveertig minuten van die fase zeker verdiend kregen de gastheren nochtans was. Eyen later had Mere dan één uitstekende kans om op een uitstekende gelegenheid voorsprong te klimmen doch om alsnog langszij te komen. Buyl zag zijn inzet afgeremd Ook zij mochten immers van door de modder. De rust werd op de witte stip aanleggen met een 0-0 afgesloten. Pal na maar Cautaerts toonde zich de koffie kregen de lokalen eveneens op de hoogte van zijn meteen een penalty tocgewe- taak zen. De Coster was foutief ge- 1 ïkt binnen de zestienmete Voetbal. Alois De Bleser van Sparta Appels moet zich nu inzetten om zijn ploeg uit de gevaarlijke zone te krijgen, (arch.) MASSEMEN - HERDERSEM 2-2 Herdcrsem heeft met een gelijkspel in Massemen een stap in de goede richting gezet. Het begon nochtans erg slecht voor de bezoekers die al vrij vroeg in de wedstrijd op achterstand werden geplaatst Tegen een loeier van Sonneville had doel man Janssens immers geen verhaal. Rond het halfuur klommen de gasten echter op gelijke hoogte met een knappe treffer van De Backer. Met deze 1-1 stand werden ook de eerste vijfenveertig minuten afgesloten Na de herneming toonde Herdcrsem aan dat het nog niet als ecn veroordeelde for matie mag bestempeld wor den. De meest docl- rijpc akties werden dan ook langs de bezoekende zijde ge noteerd maar bij de afwerking stuitte men steeds op een sterk akterende Massemense kce- PCr (R.G.)

De Voorpost | 1985 | | pagina 33