Grote Ring: «Het is vijf na twaalf», zegt PW-er Antheunis Blilven resoluties van Aalsters jeugdcolloqium dode letter? KAV Dendermonde maakt de apoteekkasties leeg Wordt men ziek onjg men aan de stad Aalst werkt? Ferdinand De Bondift en de ruilverhaveli Wetgeving-wegwijzers over de n.v. en de p.v.b.a. r 4 - 8.3.1985 - De Voorpost Vervolg van blz. 1 Jeugdwerkloosheid en wer kende Jongeren De relatie van jongeren mag er geen van wantrouwen zijn. Van schorsing, uitsluiting, ver mindering. De bemiddelende rol is te wei nig gekend. De wijziging moet dan uit de RVA zelf komen. Jeugdwerkloosheid komt vaak negatief over. Jongeren wor den erdoor in de marginaliteit gedrukt. De werkgroep pleit voor opne men in de werkloosheidscijfers van alle niet-werkenden. ook BTK-ers, DAC-ers en ook van niet-uitkeringsgerechtigden. Verder wordt geopteerd voor het stimuleren van alternatieve projekten. voor vereenvoudi ging van fïskale regelingen en voor betere informatie i.v.m. sociale voorzieningen. Ontwikkelingssamenwerking Wat betreft de Derde Wereld is naast meer informatie betere doorstroming van behaalde re sultaten noodzakelijk. Vrije radio's kunnen hieraan mee werken. De werkgroep stelt een aantal Limburgse gemeen ten voor als model in verband met een valabel migrantenbe leid. Tenslotte wordt gewenst dat het Aalsters ontwikke lingsbeleid open en pluralis tisch zou zijn en zonder partij politieke beïnvloeding. Voor de Vierde Wereld is een welzijnsbeleid nodig gericht op de oorzaken van de nieuwe armoede, waarbij men oog moet hebben voor voortdu rend wijzigende omstandig heden. Er moet een positieve binding zijn tussen basis en stadsbe stuur en OCMW en ASO kun nen hierbij helpen. De oorzaken van de «nieuwe armoede» moeten worden aan gepakt en het bestaand plan van vorig bestuur i.v.m. woon wagenbewoners dient uit de lade te worden opgediept. Par tijpolitieke motieven mogen niet meespelen bij huisves tingsproblemen in sociale wo ningen. Geen dode letter Gehoopt wordt dat deze wen sen geen «vrome wensen» blij ven. dat het allemaal geen do de letter blijft. Een achtjarige Jan Thoelen (waar heb ik die familienaam nog gehoord?...) een achtjarige knaap, besloot het kongres. Voor één keer dus niet een politicus. Hij draagt op pittige, kinderlijke wijze een wensbrief voor. Hij zou naar de school willen fiet sen vanuit Moorsel, speeltui gen hebben op de speelplaats van de school en hoopt niet. eens groter geworden, te moe gaan stempelen naar de In verband met het bezoek dat leden van de Wasei groepering ABLLO aan Gent brachten, stuurde De Bondt een stellingname als reaktie op het vorige in dit blad verschenen artikel van Luc Van Broee Bondt zet daarin enkele zaken recht en verdedigt zij m.b.t. de ruilverkaveling. Om louter technische re kunnen we de visie van De Bondt pas volgende we drukken. Verontschuldiging daarvoor. tstel «Varkensdries». Aalst. De werkgroep werkloosheid tijdens haar diskussie. a LH Halt toeroepen aan berg van pillen tegen alle kwalen Vervolg van blz. 1 verpakking en ook het leefmi lieu is nauw verbonden met de problematiek van geneesmid- delenberg. Er werd dus een werkgroep opgericht waarin naast de KAV-leden ook geneesheren, apotekers en vertegenwoordi gers van de farmaceutische in dustrie hun zeg hadden. In 1983 gebeurde dat al. Nu staan we twee jaar verder en kan de goed voorbereide aktie einde lijk van start gaan. Twee jaar voorbereiding kan lang klin ken. maar men wilde een zin volle aktie. een onderneming die nuttig was. Een van de aktiepunten was dat men informatie zou ver schaffen over de geneesmidde len als dusdanig. Dat leek noodzakelijk, want met ge neesmiddelen wordt nogal on voorzichtig en ondoordacht omgesprongen. Wat goed is tegen het ene kwaaltje voor een bepaald iemand, wordt vaak door onbevoegden zeg maar U en ik aangeraden voor een ogenschijnlijk ana loog kwaaltje van een ander. Niet zelden met slechte afloop. En dan zijn er de vele genees middelen die iedereen in huis heeft en die goed zijn tegen alles van schele hoofdpijn tot een gezwollen dikke teen, van een verstuikte pink tot een razende tandpijn. Een info- avond rond de geneesmiddelen was dus geen overbodige luk- se. Er komt dus een aktie, onder meer met info-avonden. Maar er wordt ook op natio naal vlak gewerkt. Zo werd de eis gesteld naar een patiënten- bijsluiter. Gekke vraag zal je zeggen, maar heb je zo een bijsluiter al eens gelezen? Waarschijnlijk met. want daar is moed voor nodig. Die bulkt van geleerde woorden in piepkleine lettertjes en mocht je nog niet ziek zijn voor het lezen ervan, nadien ben je het voor honderd procent. Die bij sluiters zijn gemaakt voor ge neesheren. KAV wil op dat kleine briefje doodgewone, goed verstaanbare taal zodat de patiënt het kan begrijpen en dus weet waarom het gaat. Ondertussen werd op natio naal vlak aan die eis tegemoet gekomen en zal tegen maart van volgend jaar de patiënten bijsluiter een feit zijn. Naast die bijsluiters heeft KAV ook aandacht voor de geneesmiddelenkwaal. Ze zit ten allemaal met vervallen, ou de geneesmiddelen, met over volle apoteekkastjes. Daarin moet er grondig een schoon maak' worden gehouden. Er driegen immers gevaren als verkeerdelijk gebruik. Het leegmaken van die kastjes mag ook weer niet hals over kop geschieden en het is een goede zaak om die spullen mee te geven met het huisvuil, ze doorspoelen in het toilet lijkt ook geen oplossing te zijn. Daar staat de kleine burger dus. Waar moet hij ermee naartoe'' «Naar de apoteker». zegt KAV en meer bepaald in de week van 27 mei tot 2 juni. In alle apoteken van Vlaande ren zullen een aantal kontai- ners (in de officina zelf en dat om veiligheidsredenen) staan opgesteld en daar kan je de oude, onvolledige en vervallen doosjes en pakjes kwijt. Liefst niet zelf je geneesmiddelen erin werpen, laat dat over aan de vakman die de apoteker is. Zoals het ook goed afdeling per afdeling af te spreken op welke dag van die week je de aktie gaat voeren en natuurlijk ook de apoteker(s) van het dorp op de hoogte stellen. Zij zullen trouwens vanuit hun be- Aandelen en obligaties, vermindering of aflossing pi" kapitaal, dividenden en tantièmes, inventaris, vereft Kb vennootschappen. Wie met een naamloze vennootsck ,u» pvba te maken heeft, moet zich aan een resem fa voorziene bepalingen houden. Door de wet van 5 deo werden een aantal beschikkingen i.v.m. zowel de jj, vennootschap als de pvba gewijzigd. Een overzicht c elementen vind je in de pas verschenen boekjes van Mallien. ,h( In het tweede deel van deze publikaties wordt telkens aP; uit het wetboek van koophandel. De nieuwe Nederlaa ij- zoals die werd vastgesteld bij wet van 26 mei 1983 (5 on' 19.1.84) wordt voorgelegd en die wordt 'gekoórdini geschakeld aan de wetsbepalingen van 5 december 198 „„j In het derde deel, de bijlagen, staat de wettekst van 5; ccr 1984 afgedrukt en tref je de tweede en de vierde richtli icn, Raad van de Europese Gemeenschappen aan t ,0 bepalingen m.b.t. de balans en de winst- en verliesrek L uitgifte van aandelen, vermindering van het kapitaal,! |'s 'De Nieuwe Wetgeving van de Naamloze Vcnnootscht| L'| Nieuwe Wetgeving van de P.V.B.A.' zijn nuttige weg» m werden uitgegeven door de Fiduciaire Interfin n.v.. A aij 5 in 2000 Antwerpen, tel. 03-216.01.53. Dendermonde. Pillen allerhande, we hebben ze allemaal wel ergens in een apoteekkastje Maar weten we nog voor welke kwaaltjes ze dienen? (wh) roepsorganizatie ook over het hele opzet worden geïnfor meerd. Een keer is geen keer Wordt het een eenmalige ak tie? Natuurlijk niet, want dat zou absurd zijn. Volgend jaar zullen er immers weer apo teekkastjes boordevol zitten. Neen, de aktie moet ook in de toekomst kunnen. En in die richting zal ook gewerkt worden. De ingezamelde kontainers gaan dan naar een verbran dingsoven. Dat kan, zo zeggen de mensen van OVAM die deze taak op zich hebben ge nomen. Vermelden we ook nog dat tijdens de duur van de aktie bij de KAV-leden ven steraffiches de aandacht zullen vestigen op het initiatief en dat in het meinummer van «Vrouw en Leven» ruime aandacht zal worden besteed aan het pro bleem. Elektriciteit doodde Philemon Saeys Moorselaar Philemon Saeys, een leraar aan het rijl 1 nisch instituut te Wetteren, wonende in de Katto geboren in 1920, was verleden woensdagnamiddag öj cn werk aan de oprit van de woning van zoon Fran^ ln' Wieze. Hij is waarschijnlijk met de spade op een ele teitskabel gestoten en overleed. Philemon, een gedegen man, een man van zijn w bekwaam tot en met, was de echtgenoot van Aniu J°' Eeckhoorn, alias «Anna van de Kuiper». Liefhebtx antiek was hij ook en bestuurslid van het Werk t Akker en voor vrienden en kennissen was hij de In tal van technische klusjes. Liefst dan zo ingew mogelijk. Philemon had ook nog een dochter, Mart akt Voor Anna een zware dobber nu ze ook haar bej unci moeder, Honorine Moortgat heeft te verzorgen enkele weken. Vervolg van blz. 1 zijn. Aan de pers werden ze nu medewerkers berekend dat de het komitee weinig nieuwighe- pas meegedeeld. Het waarom direkt beïnvloede zone reikt den. Ook de standpunten en van dat zolang achterhouden is tot op zo'n 150 tot 200 meter alternatieven blijven ongewij- voor ons nog steeds een van de ringweg. Het aantal zigd. Het komitee blijft dus raadsel. woningen in die zone wordt ondermeer gekant tegen het Inzake luchtverontreiniging geraamd op een tweehonderd- wordt gesteld dat de bereken- tal, voornamelijk gekoncen- de maximumkoncentraties treerd rond de Bankstraat te voor koolstofmonoxide, zwa- Haasdonk, de Gentse weg na veldioxide, totale koolwater- bij de grens Beveren-Sint-Ni- stoffen en lood, die door de klaas en Zillebeek nabij de ringweg zouden worden ver- grens van de deelgemeenten werd in opdracht van het ko- oorzaakt, onder de in de litera- Beveren en Vrasene. mitee door een onafhankelijke tuur als aanbevolen maximum- Het rapport gaat ook na welke deskundige doorgelicht. Die waarden liggen. Er wordt wel de gevolgen zullen zijn voor man heeft nogal wat twijfels aa.n toegevoegd dat in de on- het landschap en de natuur. over de studie. «De verkeers- middellijke omgeving van de Hier heeft men te maken met, ekonomische studie is niet vol- we8 met het neerslaan van belevingswaarde, en zoiets is doende om een projekt als de lood rekening zal moeten wor- erg moeilijk te kwantificeren. heffen van tolgelden in de ge plande Liefkenshoektunnel. Twijfels De verkeersekonomische stu die van het Bestuur van Wegen By een interpellatie van raadslid Eddy Monsieur de jongste gemeenteraadszitting over het nieuw U systeem bij afwezigheid wegens ziekte van leden L stadspersoneel stelde personeelsschepen Robert D vooraf hoe de vork precies aan de steel zit. den gehouden. De te verwach- Toch blijkt uit het rapport dat ten effekten inzake bodemver- door de visuele barrièrewer- eenzijdig, ook de öbjektiviteit ontreiniging zijn volgens de king de landschappelijke «be- kan zeer in vraag worden ge- Beverse milieustudie gering, levingswaarde» in de omgeving steld. De stellers van het rap- Meer valt er tc vrezen inzake van het tracé waar de ring zou port zijn duidelijk vooringeno- geluidshinder. Op basis van de komen, zou terugvallen op de geweest», aldus de heer gehanteerde limietwaarden en helft. De landschappelijke op basis van de op de ring te schade zou zich in het bijzon- verwachten verkeersintensiteit der voordoen nabij de Barbier hebben ir. De Pauw en zijn beek, waar de verkeerswisse- Grote Ring te kunnen verant woorden. Het onderzoek Dams. De perskonferentie werd sa mengeroepen omdat eerst daags het dossier van de Grote Ring wordt besproken door de ekologische kommissie van openbare werken. Het aktie- komitee, dat eerder al een be zoek heeft gebracht aan partij voorzitter Verhofstadt, onder neemt nu ook stappen om bij Van Miert, Anciaux en Swae- len ontvangen te worden. Milieustudie Meer en meer worden grote infrastruktuurwerken vooraf gegaan dooi een milieu-effekt- rapport. Met zo'n studie wor den de nadelen voor de natuur in de ruime zin van het woord onderzocht. In opdracht nu van het gemeentebestuur van Beveren heeft de milieustudie maandenlang gewerkt aan zo'n studie voor de geplande Grote Piet Hermans Ring. «Zo'n rapport opstellen is in feite de taak van de staat», stelde schepen Blommaert tij dens de perskonferentie te Haasdonk. «Daarop wachten leek ons nogal zinloos en onze milieudienst heeft de karwei geklaard. De gegevens zijn in tegenstelling tot de verkeers ekonomische studie wél objek- tief en van vooringenomenheid kan zeker geen sprake zijn». Op het eerste gezicht - en dat wordt ook door schepen Blom maert beaamd - zijn de konklusics van het M.E.R. niet dramatisch. We overlopen even de resultaten dj! oven- Lebbeke Sint-CecUia gens al ruim zes maand bekend fjermans) Nieuw in het systeem is vooral dat tussen de periode van het zich ziek melden (vóór 10 u.) en het van de kontrole-arts (elke dag te Aalst op de medi sche dienst. Kapucijnenlaan te 11 u.) van de toelating de wo ning te verlaten moet binnen gebleven worden. De afwezigheid is dermate groot (13,33% gemiddeld dat indringende maatregelen noodzakelijk zijn. Iets wat ten andere door geen enkel raads lid wordt betwist. Wel heeft men het over de. manier waar op. Schepen de Pauw zegt echter Haasdonk, maandagavond. Politici, persmensen en andere belangstellenden bij de dat dj, ste|sel nog maar pas voorstelling van het Grote Ring-dossier (Iv) sinds 1 februari II. in voege is en dat een valabele evaluatie opmaken voorbarig zou zijn. laar met de E3 zou komen. De ekologische waardevolle bierbeek. Het direkt bedreigde Dat het aantal afwezigheden nabij Hoogeinde te Haasdonk gebieden of nabij het weg- kultuurhistorischc objekt dat wegens ziekte reeds gevoelig en nabij De Bank te Vrasene. tracé waar in elk geval voor binnen het tracé valt is Hof ter gedaald is is alleszins een feit. Dan is er nog de fauna en floru verstoring moet gevreesd wor- Eist, met fundamenten die te- stelt de schepen, alhoewel de invloed daarop den zijn de bossen nabij de ruggaan tot de veertiende Raadslid Eddy Monsieur stel- moeilijk is in te schatten inge- Westakkers en Vossekot, het eeuw. de dat bij heel wat personcels- volge de te geringe nauwkeu- fort van Haasdonk ook en een jeden ongenoegen heerst over righeid van plaatsbeschrijving, deel van de vallei van de Bar- Luc Van Broeck Lebbeke. Sint-Cecilia in koncert. Zo te zien gaat het er biezonder ernstig aan toe (foto zeven,'en^e eeuii deze regeling en hec een aantal vragen. - Onder welk kond deze kontrole-arts? I - Begeeft deze arts dag naar die dienst? I - Moet of mag dietj grondgebied Aalst b - Kan de kontrolc i gebeuren via de op» medisch-sociale dicnif - Is dit weinig uitgeta systeem wel wettelijk! - Werkt men niet b dienstchefs? - Is er geen machtst ding mee gemoeid? I Ripost Vanzelfsprekend nieuw systeem op 14l niet volledig gesn doen was echter not Als dienstchefs nietf meewerken op het st beteugeling loopt li uit, zegt de schepend Het medisch geheim? in het gedrang. Del zelf de omslagen, r alleen af en bergt ff een speciale kast v leen hij de sleutel hel Het systeem werd I reeds uitgetest tc Met sukses zegt de si Op een vraag personeelsschepen Blommaert kan Dei vestigen dat de vakhf derdaad geraadplceg mee akkoord Coeckuyt vraagt not wel aan personeelsla arrest» kan opleg# g Hooghuys (SP) zeg ce'J voorstander van ko 1SCR zijn doch verkiest het systeem van Dendermonde. Spreker Jean Pierre De Bruyn had het over de schilderkunst in de d^besh^ndc^br *ph Uit! heeft en niet een super-dokter, niet wettig», voegt «'t Is een regeling W sche aard», zegt dc «Beteugeling is noo nwt Wc zien zelfs persol tijdens de diensturci op straat lopen... Msfc,,), ven duren? koncert. Veel luisteraars voor het huldekoncert (foto Piet Dendermonde. Voor de voordracht van leraar Jean-Pierre De Bruyn akademic heel wat luisteraars komen opdagen (vh)

De Voorpost | 1985 | | pagina 4