it vinkeniers Midden-België kongresseren te Herdersem tary Aalst-Noord voor veiligheid in alleenwonenden De beiaard van Aalst Oudste service-club, Rotary Aalst, tachtig jaar Aalst viert karnaval te... Brussel nders Technology International '85 t Aalsterse vertegenwoordiging rste lustrum van Aalsterse «Zee-aquarium» Niet alle Aalsterse raden, gewone adviesraden Het ontstaan van de Bijbel De Voorpost - 8.3.1985 - 9 34ste kongres Vimibel heeft plaats te Herdersem op dag 16 maart waar het wordt georganiseerd door «De antvink» en waarbij voorzitter Paul Van Sinay het egen zal hebben niet minder dan twee ministers, Galle en Herman De Croo, te ontvangen. n, w rt wordt te 16 u. aan het Kappelevink Gijzegem van «De Boskantvink». Promotie reeks IS^ es 64 begeleid door de Jan. van Maesschalck Anny, rsemse Harmonie» Con- De Lustige Vinkeniers Aalst, et Docilitas». Te 17 u. is eptie in het diensteen- Hulde aan onze jeugdige kam- aangeboden door het P'oenen der ronde estuur en te 18 u. volgt Reeks assen stzitting met toespraken Peggy, van De Pril Gwenda - 'aul Van Sinay. beide Heidezangers Denderwindeke prominenten van Promotie -.Bel. Waarna trofeeën, Sandokan, van Jeannico Roe- len en diploma's worden landt - De Prijsvink Haaltert :ikt aan de laureaten Nipte verlierzers Hulde aan de nipte verliezers jieonenhulde van de ron- onze Mannenronde •s ty|dden-België 1984 2e Assen; Handy - Bisback assen; Willy - Zingendevinken Nieu- '1' eur van Merckx Freddy - werkerken avink Baardegem 3' Assen; Artist - Sterckx Gus- promotie: taaf - Vierverbond St. K. .van V/D Straeten Roger Lombeek ofsebotvink Ninove. 2' Prom; Jerom - De Saedeleer juniores Maurice - Bergzangers Pollare .van De Koker Gaston - 3' Prom; Rik - De Wael Albert iantvink Herdersem - Lustige Vinkeniers Aalst 2' Juniores; Ivo - Van Wij de kampioenen der meersche Andre De Bronvink ft de en» n« i Ronde toes van Neul Liliane Brakel 3' Juniores; Freddy - D'Haese - Erwin De Boskantvink Her dersem Hulde aan de nipte verliezers uit onze Damesronde 2C Assen; Ben - Pannekoek Godelieve - Laurievink Lebbeke 3C Assen; Greetje - Mertens Rosa - Brouwersvink Wieze 2' Promotie; Wendy - Vereec- ke Maria - Molenvink Lede 3' Promotie; Wendy - Van Verre Hely - Laurivink Lebbeke Streekkampioenen Kampioenschap van Midden- België te Roosdaal Assen; Bonheur, Merckx Freddy - Europavink Baar degem Promotie; Mozer, Bauters Jo zef - Kappelevink Gijzegem. Juniores; Tom, De Munter Louis - Europavink Baar degem Juniores; Danny, De Mil Fred dy - Lustigevinkeniers Viane Kampioenschap van Henegou wen te Deux Acren Assen; Jef. van Bauters Jozef - Kappellevink Gijzegem Promotie: Dirck, van Segers Frans - Vierverbond St. K. Lombeek Juniores; Andre, van Mabbe Luc - Ardenncvink Maar- kedal. Kampioenschap Der Dender streek te Gijzegem. Assen: Handy, Bisback Willy - Zingendevinken Nieuwer- kerken Promotie: Cardinaal, Raes Re ne - Zingende Nieuwerkerken Juniores; Andre. Mabbe Luc - Ardennevink Maarkedal Kampioenschap van Schelde en Dender te Appelterre Assen; Bonheur, Merckx Freddy - Europavink Baar degem Promotie; Steven, Lauwerier Georges - Denderzangers Ap pelterre Juniores; Jerry, De Henau Georges - Denderzangers Ap pelterre Juniores; Nero, Buyl Adol- phien - Hogewegvink Erembo- degem. Roze en gele truien De ronde en de puntenronde als ook de Dames en Jeugd ronde. Gele truien aan Merckx Fred dy - Neul Lilianne en De Pril Gwenda Roze truien aan Bisback Willy - Mertens Rosa en De Wilde Els Hulde aan de verdienstelijke kwekers Een aandenken zal hen van de Erevoorzitter worden over- Deze zijn: Clerhout Maria - 6 Vinken - Herzeel Roger 3 Vin ken - De Chou Frans 3 Vinken - Goesens Henrie 2 Vinken - V/D Maelen Valery; Baekland Denis, en Van Lersberger An ton 1 Vink. Hulde en officiële toekenning aan de Maatschappij van de wisselbeker voor het meest ge zette vogels op ons 4 Kam pioenschappen 1984. Het Vierverbond van St. Ka tharine Lombeek. Hulde en officiële toekenning van de wisselschaal De Taye André aan de Mij met 50% van de gezette vogels; De Kap pellevink Gijzegem. Hulde aan de verdienstelijkste Mij 1984; De Jonge Vinkeniers Aalst. Vinkeniersbal In aanwezigheid van prins-kar- naval Loeken Tatjen en de prins van de rechteroever Wil lem I kan u dan vanaf 20 u. deelnemen aan het Vinke niersbal in zaal «De Kletser» met DJ Marc Van der Steen van Radio Saturnus. In zijn kabinet op de tiende verdieping van de Galileibuil- ding vlak voorbij de Kruidtuin laan te Brussel ontving minis ter Mare Galle ter gelegenheid van karnaval de Aalsterse kar na va Iprominenten. De minis ter toonde van op het penthou se de hele omgeving en troon de er met de Aalsterse groep wel hoog, doch alleszins niet droog. Mare Galle, even later ver voegd door minister De Wulf en attaché Edgard Hooghuys stelde dat het karnavalgebeu- ren van Aalst uniek is. Niet zo zeer om de prachtige wagens maar vooral om de typische aksenten die de Oiljsteneer in zijn viering weet te leggen. Vroeger was dat gewoon «ver wijten» waaraan de minister in zijn prille jeugd ook nog had meegedaan. Maar dit zwakte af met de geest van de tijd die steeds opener en meer pluralis tisch werd. Momenteel is het wel zo dat men te Aalst noch verkleed partij noch masker nodig heeft om in alle openheid tegen om het even wie te zeggen wat men denkt. Heel gewoon. Wat blijkbaar elders (nog) niet mogelijk is. Prins Loeken Tat jen, in volle ornaat, ontving uit de ministeriële handen een prachtige schaal doch de minis ter werd eveneens met relatie geschenken bedacht. O.m. vis- gerief om als politicus ook in troebel water te kunnen vis sen, een boek over karnaval Aalst, waarvan men duidelijk aan de allerlaatste eksempla- ren toe is, ordetekenen en noem maar op. Uiteraard zou de keizer eens zingen. Liefst «'t Is weer van twistegem» en »Oiljst, g'hetj mèn hért gestoelen». Kamiel is immers een man van alle markten thuis. r H jaren zet «Rotary-Noord» Aalst zich in om aan alleenwonenden meer veiligheid en leid te waarborgen. Dit dan met behoud van zelfstandigheid en privacy, s jaar terug startte men met een alarmtoestelletjes dat ondertussen heel wat terd, aangepast en verkleind. Vooral ook goedkoper gemaakt via eigen vindingen, enteel zijn er een 120-tal in gebruik wat naast heel wat geld ook werk en tijd kost deze apparaatjes vragen uiteraard onderhoud en men moet paraat zijn steeds te nakijken wat er eventueel aan kan haperen plus het regelmatig vernieuwen van de si Onlangs had een zeer interessante lezing plaats in het Oud Hospitaal te Aalst, handelend over de Aalsterse beiaard, en wie is daarvoor beter geplaatst als Pierre De Smedt, stadsbeiaardier van Aalst en Dendermonde. r Sii olea m het moet funktioneren zendapparaatje te drukken, te zorgen dat de allecnwonen- omstandigheden. niet in gaat bij de buur waar het ont- de bejaarde een gevoel van mag vallen en zo wei- vangstapparaatje staat, een zekerheid en veiligheid gebo- d zij ogclijk mag kosten werd alarmgeluid aan dat slechts den wordt ïdi terd voor een draadloos door een druk op de verlichte Want vergeten wij niet dat aan ca en ontvangsttoestel. werkingsknop kan uitgescha- dergelijk alarmsysteem twee n. 0 irincipe van het Rotary keld worden. Dit heeft het gro- grote voordelen verbonden «Fcli itoestel werkt eenvoudig te voordeel dat de gebuur bij zijn: Jaa8fg' wie het ontvangstapparaat Het laat de bejaarde toe veel n gebuur die bereid is de staat, na tijdelijke afwezigheid langer in eigen huis en sfeer te staande persoon in geval bemerkt dat zich ondertussen blijven huis dat dikwijls jod te helpen wordt een een noodsignaal heeft voorge- geen synoniem is van komfort R igsttoestellctjc. voorzien daan. maar wel van echt levensgeluk, en kleine antenne, ge- Vanzelfsprekend heeft dit Hieruit vloeit ook voort en dat in werking blijft alarmsysteem een beperkte daar zou de overheid zich moe- het aangesloten is op werkingsafstand: 50 70 meter ten van bewust wordendat •ktriciteitsnet Het elek- naar gelang de omstandighe- de alleenwonende bejaarden tsverbruik hiervan is uit- den. Het noodsignaal werkt zeker een financieel minder iniem, hoogstens enkele het verst tussen huizen die vrij zware last zijn voor de ge- n per jaar. gebouwd van elkaar staan of meenschap, dan wanneer zij avid leenstaande of hulpbc- tussen huizen die aan weerszij- opgenomen worden in een eeopide persoon draagt den van de straat liggen. rusthuis. bij zich een klein zend- De bedoeling van de Rotary Voor nadere informatie hier- atje. dat bestaat uit een Club Aalst-Noord is aan de omtrent kan U terecht bij Paul (slechts zo groot als een hand van de reeds in gebruik Keymeulcn. Lambrechtstraat :oon sigaretten), voorzien van zijnde toestellen en deze die 28 te 9300 Aalst. Tel 053/ Fel ukknop die in geval van nog zullen geplaatst worden de 21.73.12. n lient ingedrukt aandacht te vestigen op de rden «ns op de knop van het plicht in onze samenleving ook lab Pierre De Smedt werd geboren te St.-Gillis Dendermonde op 4 mei 1934. Sinds 1977 is hij stadsbeiaardier te Aalst. Hij volgde Moderne Humaniora te Turnhout, waar hij. onder lei ding van Renaat Bosmans ook een speciale muziekopleiding genoot Hij vervolmaakte zich in de pianistick in de Muziekakade- mie te Dendermonde. Nadien volgde hij lessen aan de Ko ninklijke Beiaardschool Jef Denijn te Mechelen, en beëin digde er zijn studies met on derscheiding. In 1981 haalde hij het diploma van licentiaat in de Oosterse Filologie aan de R.U.G. Hij koncerteerde, be halve in België, ook in Duits land. Nederland. Denemar ken, Zweden, de V.S. en Canada. In goede verstaanbare bewoor dingen heeft stadsbeiaardier De Smedt de droge materie van geschiedenis, techniek en konstruktic uiteengezet dat met een (soms pittig) humor sausje werd overgoten. Slechts een 10-tal geïnteresseerden kwamen opdagen. Heeft de Aalstenaar, als rasechte Vla ming dan niet méér interesse voor zijn zo boeiende geeigen- de kuituur? Een minimum van deelnemers heeft echter ook zijn goede kanten. De rede naar kondigde bij het begin van zijn uiteenzetting aan. dat hij ten allen tijde mocht onder broken worden door het pu bliek voor het stellen van vra gen. Dit werd dan ook ver scheidene malen gedaan, wat tevens het bewijs was van de motivering van de aanwezigen. Aan deze lezing was ook een tentoonstelling verbonden in de kapel van het Oud-Hospi taal. Na de lezing was er gele genheid tot vragen stellen. De uitleg werd op een zeer bevat telijke manier verstrekt mede dank zij een schoolbord, kwa men de technische details be ter tot hun recht. Wat is een beiaard Uit het boek «Beiaarden in België» van Jef Rottiers, citeer ik: «Een reeks op elkaar afge stemde klokken, minstens twee chromatische oktaven omvattende, waarop bij mid del van een klavier kan gemu siceerd worden. Dat laatste zal slechts naar behoren, dus met gevoel, kunnen geschieden zo de beiaardier beschikt over het enige daartoe geëigende kla vier, het zogenaamde stok- kenklavier, waarvan de toe tsen en pedalen, langs draad verbindingen om, de klepels Aalst. V.l.n.r. de deken van de prinsenkamer Simon D'Hondt, feestleider Albert Cornand, schepen Juliaan Vinck, gemeenschapsminister Galle, prins karnaval Loeken Tatjen en keizer karnaval Kamiel §ergant (Ih) van de onbeweeglijk hangende klokken in beweging brengen». Het is een algemeen bekend feit dat klokken oorspronke lijk uit Azië afkomstig zijn. Langs de oude Griekse kuituur en het Romeinse rijk werd het gebruik ervan overgenomen door het Christendom De uurklok, verbonden met het torenuurwerk, dat hier sinds de 14e eeuw gebruikt wordt, is de kiem van wat we nu onder beiaard verstaan, met name een reeks geharmoniseerde klokken waarop, door middel van een klavier kan gemusi ceerd worden. Oorspronkelijk spreekt men van een «beiaar- der», die de klokken met ha mers bewerkte. Dat was de eerste manier waarop ooit aan klokken klanken werden gege ven. en waardoor men echte melodieën kon spelen. De oudste klok van het Sche penhuis werd door Jan Zeelt man uit Mechelen gegoten, en dateert van 1457. Ze hangt nog steeds in het torentje naast het Belfort. In 1540 kwamen er 7 klokjes van Medard Weghe- vens, die ingericht werden als automatisch spel. In 1545 kwa men er 11 nieuwe klokken van Jacob Weghevens. Omstreeks 1590 kwamen er nog 5 klokken bij van Peter Van Den Gheyn Rond deze periode werd er ook een beiaardklavier toege voegd, zodat we vanaf dit ogenblik over een beiaard kun nen spreken. In 1666 kocht van van de Antwerpse gieter Hen drik Lefebvre nog 4 klokken IUn 1714 werd een nieuwe beiaard besteld bij Jan Pau wels uit Gent, bestaande uit 35 klokken. In 1716 kocht men nog 4 klokken bij. Op die manier kwam men tot een bei aard van 41 klokken, wat een erg volledig spel betekende voor die tijd. Daar het klok kenspel niet zuiver was werd in 1750 enkele klokken hergoten door Jpris Dumery. Daarna werd besloten de hele beiaard door hem te laten vernieuwen. Het werd een spel van 30 klok ken. Aalst kwam daardoor aan zijn derde beiaard en vierde klokkenspel. Tijdens de ker mis van 1879 ontstond brand in de toren van het belfort. Van de 38 Dumurey-klokken ble ven er slechts 17 gespaard. Heel vlug werd voor herstel gezorgd, en op 1 mei 1880, was de nieuwe beiaard reeds klaar. In 1926 goot de toenmalige stadsbeiaardier Karei De Met- te zelf nog 4 klokjes. Tenslotte kwam men tot 48 klokken. Omstreeks de jaren 1950 werd besloten de beiaard verder uit te breiden met 7 klokken. Na onderzoek bleek het verkies lijk naar meer homogeniteit te streven, en men besloot tot volledige vernieuwing. Zo werden er dan 52 klokken ge goten door de Nederlandse gieter Eysbouts. Het resultaat is dan ook dat Aalst nu, sinds 6 april 1959 een biezonder zuive re beiaard bezit van 52 klokken. Tenslotte vermelden we dat beiaardbespelingen plaatsheb ben het hele jaar door op za terdag van 11 tot 12 uur en zondag van 14u30 tot 15u30. Koncerten worden gegeven tij dens de zomermaanden op vrijdagavond te 20 uur. Walter De Troyer i30 l'n8 nt had de grootste tech- j tbeurs ter wereld plaats. cht| dat deze beurs nog Roneler en suksesrijker lorden. nM ntoonstelling stond dit t vat under het motto «Ruimte Ie mens». Zo vestigt men ;eut( idacht op het uitzonder- 18ul lang van de ruimtevaart voor technologische, m!pièle en socio-kulturele iwing. toonden vele K.M.O.'s hun beste zijde. Soft- bureaus toonden Neder- lige paketten die niet - onderdoen voor de I' staligc klassiekers. Ook er vele studiebureau' ïwezen dat zij als specia- raad kunnen geven en die vele rangorden zijn. Als bedrijven uit ek van Aalst vermelden we de volgende: Amylum (Aalst) blijkt eens te meer de specialist in eiwit, sui ker en zetmeelfabricatie Als expansief bedrijf neemt zij ook het ontwerp en realisatie van nieuwe (buitenlandse!) zet- meelapparatuur of fabrieken voor haar rekening. De K.I.H. (Aalst) zorgt voor opleiding van industriële inge nieurs in eigen regio. Welders (industriepark Wijn- gaardvcld) zorgt voor basison derzoek, studie, ontwikkeling en realisatie van metaalkon- strukties, vooral voor de che mische nijverheid. Gilbos (Herdersem) zorgt voor ontwerp, ontwikkeling, pro- duktie en installatie van tex- tielautomaten en machineon derdelen. Cable Print (Erpe-Mere) zorgt voor automatisering en kom- munikatierealisaties. Gekend is hun bctaalterminal en multi plexer. Verder was de industriezone Hamme en Wetteren sterk aan wezig. Terloops weze vermeld dat Aalst als pilootstreek op treedt i.v.m druktechnieken: Flanders' Printing vond een enorme weerklank in de stad van Dirk Mariens, h41-1985 toont aan dat Vlaan deren open staat voor de ver nieuwing, dat Vlaanderen be reid is om, in samenwerking met anderen konstruktief te werken aan de toekomst. Het is een bewuste keuze, niet omwille van de technologische revolutie zelf, maar omwille van de ruimte en de perspek- tieven die hierdoor voor wel vaart en welzijn gekreëerd worden. Wim De Bruyn Lente op de Grote Markt in Aalst? De lente is in aantocht. Wat gaat er gebeuren met de uitrusting op de Grote Markt te Aalst? De adviesraad voor toerisme opteert qua beplanting voor meer bloembakken met vaste planten en seizoenbloemen. Geen nieuwe boomplantingen meer die reeds al te falikant uitliepen en noch historisch noch esthetisch thuishoren op de Grote Markt. Wat betreft de terrassen zouden de vroegere terrasbakken liever niet teruggeplaatst worden. Ze vormen een storend clement in het kader. Geopteerd wordt de terrassen niet meer te plaatsen of ze minstens voor een proefperiode van een jaar niet op te bouwen. Om hun zomerterras uit te zetten moeten de drankgele- genheden op de Markt een duidelijk afgebakende ruimte worden toegewezen en om wildgroei te voorkomen is scherpe kontrole hier een must. LH «Rotary Aalst - Noord», petekind van «Rotary Aalst», die verleden woensdag reeds voor de 14' maal zorgde dat laatstejaarsstudenten meer inzicht kregen in de toekomstmoge lijkheden die voor hen wellicht kunnen open liggen en die samen met «Rotaract» de brillenaktie 3.3.3. 85 lanceerde om Derde Wereldlanden aan de zo broodnodige brillen te helpen, wilde even in de openbaarheid komen ter gelegenheid van het tachtigjarig bestaan van Rotary. Dit dan op een perslunch in restaurant Cotthem in bijzijn van heel wat Rotaryprominenten van buiten Aalst. e 'Jj aquarianen», aan hun 6-jarig bestaan toe, willen 'd 1 ituele liefhebbers inwyden in al wat noodzakelqk sukses een zeeaquarium te realiseren en te luden. w via maandelijkse ver- Apostelken, via een maand agen - elke 2de zondag blad boordevol gedegen infor- |e maand te 10 u. - in 't matie en verder via uitstappen, In 't Rond Vierkant kwam deze auto even langs via diei e"r en st°nd onmiddellijk aan de toog. Normaal is dat 'ord Wan' gewoonlijk komen de klanten hier binnen Jer voertuig. Ondertussen gaan er al geruchten op om 'dderstraat om te dopen in de Slingerstraat, (a) bezoeken en tentoonstellin gen, hulp aan leden en zelfs voor alle eventualiteiten een dépannagedienst. Service genoeg. Wie interesse heeft, late liefst een aantal vooroordelen ge woon voor wat ze waard zijn? Negatieve elementen die tot voor kort een schaduw op deze hobby wierpen, zijn immers weggedrukt. Momenteel zijn er betere filtermctodes, is er eigentijdse apparatuur, is het articieel zout van betere kwali teit en zorgen vooral nieuwe principes er voor dat zeeaqua- ristick nu in een volwaardig stadium is getreden. Wie over heel deze materie meer wil vernemen.kan zich wenden tot voorzitter F. Van Langenhoven, Dirk Martens- straat 6, te 9300 Aalst, tel. 053- 70.47.39, of sekretans F. De Gendt, Wilgenstraat 9, te 8410 Lede. tel. 053-76.77.68, onder voorzitter F. Jacobs, Twijn- detsstraat 8, te 9300 Aalst, tel. 78.45.60, materiaalmeester J. Van Malderen, Eikscstraat 64, te 8300 Aalst, tel. 70.50.12 of penningmeester P. De Vulder, Hertshage 39, tel. 78.62.09. LH Op de jongste gemeenteraadszitting brak raadslid Patrick De Smedt (SP) een lans om te bekomen, dat in een adviesraad niet geldig kan worden gestemd zo niet de meerderheid der leden, de helft plus één. aanwezig is. Wat bij vele adviesraden, en alleszins in de jeugdraad zeker niet altijd het geval is. Hem werd bij een vroegere vraag over deze materie geantwoord dat eisen dat de meerderheid aanwezig is de besluitvorming kan afremmen, zelf onmogelijk maken, wanneer een of andere groep obstruktie zou voeren. Voorzien dat men bv. een 2de of 3de avond wél zou kunnen beslissen zou tot heel wat verplaatsingen leiden en de aanwezige leden nadelig beïnvloeden. Raad van Bestuur Patrick De Smedt stelt nu echter vast dat in de Raad van Bestuur van het Kultureel Centrum - ook een adviesraad - nu wel de aanwezigheid van de helft plus 1 eist om geldig te kunnen beslissen. Hij vraagt dan ook dat deze stelregel zou worden uitgebreid naar de andere adviesra den toe. Geen gewone «adviesraad» «De vergelijking gaat niet op», zegt de burgemeester. Een «Raad van Bestuur» is wél bij het beheer betrokken terwijl een adviesraad louter adviserend is. De Raad van Bestuur kan dan ook niet worden gelijkgeschakeld met de gewone adviesraden. Zelfs het Fcestkomitee is een advies raad die geen enkele beslissing of betaling kan laten gebeuren zonder goedkeuring van het college. Vragen dat de meerderheid der leden telkens zou op post zijn zou gelijk komen te staan met hel blokkeren van hun werking. Zelfs bij het Sportkomitec dat gelden verdeelt is ratifikatie door het college noodzakelijk. «Teoretisch hebt u volko men gelijk», zegt SP-frakticlcider tot de burgemeester. «Maar in de praktijk gebeurt het helemaal anders». LH Tachtig jaar! Op 25 februari 1905 kwamen te Chicago, stad waar korrup- tie en duistere handelspraktij ken schering en inslag waren, vier mannen samen die de ideeën van Paul Harris, een advokaat, wilden realiseren. Namelijk het scheppen van een kader waarin eerlijke za kenlui uit diverse sektoren el kaar regelmatig zouden ont moeten om elkaar beter te le ren kennen, waarderen en hel pen in een geest van ware kameraadschap. De boreling kreeg de naam «Rotary» afgeleid uit het feit dat de vergaderingen beurte lings («roterend») bij ieder van de leden plaats hadden. Het aantal clubleden groeide snel en in die vriendenkring vonden zakenlui een stimulans om hun professionele, sociale en burgerlijke relaties te ver beteren. Maar de lokalen werden te klein en om daaraan te verhel pen werden diner-vergaderin gen georganiseerd die zouden evolueren naar de nu traditio nele wekelijkse lunch. Voor Aalst is dat op woensdag of donderdag, afwisselend 's mid dags of 's avonds. Na Chicago volgde San Fran cisco, waarna Canada reeds zorgde voor een eerste interna tionaal tintje. Ook in Europa vond Rotary vaste voet. Eerst in Groot-Brittannië en Ierland uiteraard. Sinds is het sukses niet meer tegen te houden. Twintig jaar na de stichting telde Rotary reeds 2000 clubs met ruim 100.000 leden. In 1975 waren cr 12.000 clubs en in januari 1985 werden de 21.000ste club over de doop vont gehouden in Korea want uitgerekend in het Verre Oos- Onstuitbare wereldbeweging «Rotary» is gebaseerd op de vriendschap en het engage ment om iets te doen voor de medemens. Verdraagzaam heid en dienstbetoon kenmer ken Rotary. Een wereldbewe ging die streeft naar vrede, verstandhouding onder de vol keren omgezet in konkrete in ternationale kontakten, ont moetingen van jongeren, ver lenen van studiebeurzen, hulp- akties op diverse vlakken. Wie boven de 55 is. kan te recht in «Pro-bus», «Retired Professional and Business Men's Club waar ze verder sociale kontakten kunnen ont plooien of levendig houden. Dit om de leegte te vullen die kan ontstaan bij het wegvallen van beroepsbezigheden. On der de Probus aktiviteiten telt men o.a. lunchvergaderingen, voordrachten, bezoeken van koncerten, reizen, vrijetijds besteding. Wat deed en doet Rotary «Aalst-Noord»? Met als basisidee «dienen» waar enigszins kan bracht de club reeds heel wat akties op gang die dan door openbare besturen of privé-organismen worden overgenomen. Voor de jeugd is er de Rotary Foundation met o.m. studen- tenreizen, een taalprijs, een beroepsinfodag, het bengel park en ravotterrein aan de Biekorfstraat, steun aan kinde ren van de rechter van Den dermonde en renteloze lening aan Teledienst. Minder-validen krijgen aktieve medewerking van Rotary, er is een tekenwedstrijd voor men taal-gehandicapten en vakan tiemogelijkheid voor nierdialy- sepatiënten Voor de Derde Leeftijd zijn er de alarmtoestellen waarvoor U elders meer verneemt in dit blad. Verder zijn er de kerst pakketten. Op internationaal vlak werkt Rotary mede aan pompinstal- laties in Zaïre, waterputten in Bolivië en Afrika, steun aan geteisterde gebieden en opstu ren van medicamenten naar Vietnam. Wat financieel allemaal moge lijk wordt gemaakt via weke lijkse bijdragen van de leden, okkasionele omhalingen, kon certen en filmvoorstellingen en bridge-tornooien. LH Op dinsdag 12 maart heeft te 20 uur ten huize van D. Van Den Eeden, Erembodegem- straat 15 te Aalst een dia avond plaats over het ontstaan van de bijbel. Een organisatie van de Evangelische Ge meente. Over deze geschiedenis gaat de dia-serie: «Het ontstaan van de bijbel». We worden meegeno men naar het «beloofde land» en volgen het ontstaan van de Bijbel vanaf het allereerste be gin. Deze serie geeft antwoord op een groot aantal vragen rondom de Bijbel, daarom mag u deze avond beslist niet missen Voor meer inlichtingen: W. Goosscns, Leon Dauwstraat 9, 9498 Appelterre, tel. 054- 32.30.93. LH.

De Voorpost | 1985 | | pagina 9