V ;n kwarteeuw Yachtclub [iegoten, Hamme ijswinnaars van de kerststalaktie ndelijk op Hams gemeentehuis sgende Handelsbeurs te Waasmunster het meer dan veertig exposanten HERMES DATA VIERT ZIJN 10-jarig bestaan en 1-jarige vestiging op de industriezone te Lokeren Eindelijk verkeerslichten aan de Oude Heerweg te Lokeren I o De Voorpost - 15.3.1985 - 11 is het voor bye weekend vierde Yachtclub Driegoten Hamme haar 25-jarig bestaan, ib werd ter dezer gelegenheid ontvangen op het gemeentehuis. Y.C.D.H. werd Ebt op 8 januari 1959 te Driegoten onder het voorzitterschap van Georges Dupont en in haar stichtingsjaar 36 leden. De club heeft ups en downs gekend, maar enteel telt zij 106 leden met een veertigtal boten. Hamme. De Hamse jachtclub vierde haar 25 jarig bestaan (vh) me. De Hamse jachtclub vierde haar zilveren jubileum en werd ontvangen op het n' tentehuis (vh) Waardering Burgemeester Baert sprak zijn waardering uit voor een kwart eeuw Yachtclub. Hij wees op de diepere waarden van het bestaan van deze club. Zij is een rustpunt in deze jachtige tijd In de boot vergeet ge uw dagelijkse zorgen. Man. vrouw en kinderen zijn er echt samen, vormen er het gezin. In het kader van de rustige natuur vindt men el kaar terug, tussen de mooiste hoekjes van ons land, aan de samenvloeiing van Schelde en Durme. De Yachtclub is een bron van weelderige schoonheid, zegde hij, het zijn mensen met de zelfde hobby, vrienden onder elkaar, het is een net van vriendschap. Hij wenste hen veel geluk met deze viering en een goede en schone vaart, voor de komende jaren. De huidige voorzitter van YCD, Georges De Vos, dank te het gemeentebestuur voor de mooie ovangst op het ge meentehuis en het aandenken. Hij wees op het eenvoudig be gin in de jaren zestig, toen men begon met gedeclasseerde vaartuigen. In de pionierstijd hebben wij aangetoond wat er allemaal mogelijk was. Nu zijn wij een waardevolle club ge worden, stipte hij aan, en «wij zijn gekend van Nieuwpoort tot in de Limburg. Wij zullen de Hamse kleuren hoog in on ze mast houden, belangloos, maar met veel geestdrift en bekwaamheid. Met de liefde voor de water kant. Deze viering van onze 25-jarige bestaan moet de start zijn van de tweede etappe in ons bestaan. Wij hebben goe de grond gevonden en kunnen nu verder bouwen aan de groei van Yachtclub Driegoten», be sloot de voorzitter. Evolutie Op 21 augustus 1960 hield de club haar eerste waterfeest op de Schelde. Toen de Yachtclub 5 jaar bestond, werden drie reddingsbanden en een stel ij zeren buizen aangekocht. Toen kwamen er enkele jaren met geldelijke problemen. De dreigende oliekrisis deed de club ook geen goed, maar in 1980 groeide de club uit met nieuwe ideeën en nieuw bloed. Een nieuwe hijsband werd aangekocht om de boten in en uit het water te halen. Het oude clubhuis werd vervangen door een groter, praktischer en gezellig zonneclubhuis. In december 1983 waren de plannen klaar voor de clubstei ger, van 60 meter lang. ge bouwd in5 sekties van 12 me ter, totaal gewicht 24 ton. 14 weekends werd er hard ge werkt. Op 7 april 1984 werd de laatste hand gelegd aan de houten bevloering en meteen was het pronkstuk kant en klaar. Op 14 april werden de beide bruggehoofden vast- geankerd en de week nadien sleepte men de drie midden- sekties naar hun plaats. Tij dens het lang weekend van O.H. Hemelvaart nam de YCD deel aan de toervaart in Lokeren en won er de wissel trofee. In september van vorig jaar organiseerde de jubileren de club haar eerste Durme- vaart en kende een groot suk- ses. Voor het eerst zagen vele Hammenaren het natuurge bied langsheen de Durme van- op het water. Eind 1984 telde de club 106 leden en een veer tigtal boten. Door de handen in elkaar te slaan, met een dosis gezond verstand en een volledige inzet heeft Y achtclub Driegoten wat onmogelijk werd gewaand, toch mogelijk gemaakt. Op de feestzitting in het club huis, waar de aanwezigen wer den toegesproken door de heer Persoons, Algemeen Voorzit ter van V.V.W. en door de heer Jos Smets, voorzitter van V.V.W. Toervaart, werden de leden van het eerste uur gehul- digd: de heer en mevrouw Marcel Cool, de heer en me vrouw Georges De Vos, de heeren mevrouw Albert Van Moeseke, dc heer en mevrouw Franqois Wuylens en de heer Olivier Van Houte. (bd) et ige week werden in de raadszaal van het gemeentehuis van Hamme en in het byzijn de leden van het schepencollege en van de middenstandsraad, de pryzen uitgereikt de prijswinnaars van de kerststalaktie 1984. Beter laat dan nooit zou men zeggen, r voor de jury is het een moeilijke beslissing geweest, aldus schepen van toerisme, Van de Casteele, die deze prijsuitreiking leidde. Hij dankte alle medewerkers en lemende winkeliers. ■treiking <jie kunnen ingeruild worden aan de kerststalaktie 1984. winkeliers, won Sus bij de deelnemende winkeliers Winnaar werd Van der Vorst ieyn uit de Slangstraat ina ry had zich gebaseerd op luid Bberheid waarmee de Kal tussen de kleurrijke stond opgesteld. Twee- rd Boekhandel Van Cau- derde: Drukkerij Bo- vierde: Bloemen Ann j lan en vijfde: Stoffen Ma- nuise Van Vossel. Iden 67 winkeliers deel- aan deze midden- ;tie. De schepen zegde nog verschillende kerst waren die het vernoe- ird zijn en stipte hier- iral kerststallen aan die uitgesteld bij Hamse |het kliëntecl was er een pel ingeschakeld. Hier- iren 10 prijzen verbon- nder de vorm van waar- Hamme. Dit zijn dan de winnaars Is van 500, 250 en 200 fr.ontvangen (vh) Jean Pierre, na lottrekking, hij kreeg een waardebon van 500 fr., evenals Bruylandt Wilfried uit Aalst en Van Goethem Alois uit Hamme-Zogge Wonnen een waardebon van 250 fr.. Ouintelier Walter Vermeir Francine en Bogaert Marleen. Wonnen een waarde bon van 200 fr.: Callaert My- i de kerststalaktie die op het gemeentehuis werden riam, Robberecht Marie en Cornelis Monique. Voor de kinderen was er een tekenwedstrijd. De tekeningen van de 14 winnaars waren ten toongesteld in de raadzaal van het gemeentehuis. 1. Wilssens Marijke 500 fr. (9 jaar). 2. Riki De Wilde 250 fr. (7 j.), 3. De Clercq Nathalie (5 j.), 4. Lelie Kathleen (6 j.), 5. Boodts Nathalie (6 j.), 6. Gee- rinckx Gunther (7 j.), 7. Straetman Ilse (10 j.), 8. Ver morgen Kelly (10 j.), 9. Ste- veninck Wim (11 j,), 10. Gec- rinckx Christophe (11 j11. Van Erdeghem Johan (12 j.), 12. Stcveninck Paul (13 j.), 13. De Clippeleir An (13 j), 14. Robberecht Monica (13 j.) Al deze kinderen kregen een waardebon van 100 fr. Burge meester aert dankte schepen Van de Casteele, de leden van de Middenstandsraad en van de Centrumzaken voor hun de gelijke werking, dat alleen maar ten goede kan komen zowel aan dc kopers als aan de verkopers. Hij prees de manier waarop de beide midden standsschepenen J. De Geyter en J. Vincart, de middenstand weten te stimuleren. (bd) Waasmunster wordt voor de negende keer een handels- re georganiseerd. Net als tydens de vorige jaren heeft W plaats in de ruime hallen en in de feestzaal van het en sportkompleks Hoogendonck, Nyverheids- L Er schreven hiervoor liefst meer dan veertig expo- 'u wat een lichte verhoging is in vergelijking met de rgaande jaren. initiatiefnemers van deze ■de uitgave van de han- beurs zijn: Paul Poppe, Jo- Simoen, Hugo Heyninck, ine Baert en Hugo Hof- i Naast enkele attrakties is «n gratis tombola voor dc «kers met 80.000 fr prij- verdeeld als volgt: 50.000 20.000 fr en 10.000 fr. De ingevulde bon kunnen de be zoekers in de daartoe be stemde bus steken. Stellen er tentoon: pvba Hey ninck, Drukkerij Hofman, Fo to Etienne Baert, Van Eetvel- de en zonen, brandhout, kolen en mazout, 't Pluiske, Werner Poppe, nv Generale Bank- maatschappij, Paula Dhondt, meubelen, Willy Baecke mo to's en bromfietsen, G. Ros- saert smeedwerk, schommels en trapleuningen, kapsalon Sa- wasdee, garage Paul Poppe, Jozef Simocn televisie, radio en huishoudtoestellen, doop suiker Monique, pvba Noppe Noël, antiek en koperwerk Mossu, Nipaco elektrische vu ren, Frans Westcrlinck sier- schouwen, Van Hoof vleeswa ren, Van Havermaet schoenen en lederwaren, Willy De Mae- re vloer- en muurtegels, Schel- decub, Louis Van Steenlandt kindermolen, De Oosterse Ga lerij, Fietsen Engels Sport, tuinmeubelen Arbor, Ver- straeten planten en bloemen. Portas deuren Van Camp, pvba Castelain wijnen en li keuren, pvba De Sombe, SV Intcrgcm, Van Goethem-Van Loo rietwerk houten afsluitin gen, tuinhuisjes, Eric Heyns- sens grasmaaiers en tuinbouw- machines, boutiek Caroline, meubelen-kliniek Ninkolas, reizen De Cauwer. Vrije standen zijn er van de gemeente Waasmunster met een infostand, het Rode Kruis, de gemeentelijke akademie en van ACW dienst Solidariteit en van vzw Durme. De officie- Ie opening heeft plaats op vrij dag 22 maart te 20 u door burgemeester Strobbe en sche pen van financiën mej. Marie- Therese Maes. De toegang is gratis. Openingsuren: zaterdagen 23 en 20 maart van 13 tot 21 u en op zondagen 24 en 31 maart van 13 tot 21 u, op maandag 25 maart van 18 tot 21u evenals op vrijdag 29 maart. Vorig jaar telde men 7.000 bezoekers, volgens de organi satoren worden er dit jaar nog meer bezoekers verwacht. (VGP) fsmunster. De organisatoren van de handelsbeurs (dw) Reeds in juni 1984 had minister L. Olivier van Openbare Werken beslist om een driekleurige lichtinstallatie te plaatsen op het kruispunt van de RW 14 Gent-Antwerpen met de Oude Heerweg te Lokeren. Volksvertegenwoordiger Georges Antheunis kwam herhaalde malen tussen op het kabinet van Openbare Werken om deze werken te bespoedigen. Deze tussenkomsten zijn uiteindelijk niet zonder sukses gebleven. Eind februari kreeg de volksvertegenwoordiger van de minister dc mededeling dat het ministerie van openbare werken deze lichtinstallatie zo spoedig mogelijk zal plaatsen. Daarom zullen de wegeniswerken in twee fasen uitgevoerd worden. In een eerste faze worden de lichten geplaatst met enkele kleine aanpassingen en in een tweede faze zullen de globale wegenis werken uitgevoerd worden nadat enkele kleinere onteigeningen uitgevoerd zijn. Volgens dc meegedeelde planning zou de driekleurige lichtin stallatie er al vóór het begin van het volgend schooljaar staan of misschien al vóór het bouwverlof. Dc omwonenden kijken alleszins uit naar deze werken, die vooral de schoolgaande jeugd beter moet beschermen. De firma Hermes Data werd opgencht in het jaar 1975, onmiddellijk na de faling van de firma Elliot-fishe en kreeg van het Zwitserse moederbedrijf «Hermes Precisa International» het alleenrecht tot verkoop over gans België van de Hermes boekhoudmachines. De mooiste referenties uit deze tijd waren de installaties van Hermessystemen in gemeenten en OCMW's met het pakket van ontvangen)- en secretariaatsboekhouding. Ongeveer 60% van de middelgrote Vlaamse gemeenten werden uitgerust met Hermes boekhoudmachines. De door de Zwitserse fabriek geconcipeerde systemen waren vooral gericht op het oplossen van de administratieve problemen van de kleine en middelgrote ondernemingen (o.a. fakturatie, boekhouding, voorraadbeheer, loonberekening, Het is dan ook dit marktpotentieel dat door Hermes Data intensief bewerkt werd en met groot succes Op vier jaar tijd vervijfvoudigde het zakencijfer en groeide het personeelsbestand met 6 naar 26 personen. De firma Hermes Data heeft vanaf haar prille bestaan een konsekwente commerciële politiek gevoerd nl. het leveren van een globale service aan de eindgebruikers van computersystemen. Dit houdt in dat de firma Hermes Data de volledige verantwoordelijkheid draagt op gebied van de verkoop, software en technische nazorg. De Hermes-klant wordt nooit geconfronteerd met verdeelde verantwoordelijkheid. In het jaar 1981 werd een agentschap geopend in de Amerikalei te Antwerpen. Voortdurend geconfronteerd met plaatsgebrek centraliseerde de firma Hermes Data in 1983 haar diensten in nieuwe lokalen op de industriezone te Lokeren. In dat zelfde jaar werd tevens de beslissing genomen tot overname van het Logabax-kllénteel na de faling van de firma Logabax. De firma Hermes Data verzekert nu de technische nazorg van deze systemen. Het totale Hermes-kliënteel vertegenwoordigt ongeveer een 600-tal Installaties verspreid over gans België. HARDWARE Hermes Data biedt een VOLLEDIG gamma aan van computersystemen vanaf., een kleine personal computer tot krachtige systemen waar meerdere schermen kunnen op aangesloten worden. Onze eigen marktervaring leert ons dat de computermarkt zeer snel aan het evolueren is. Na de «boom» van de PC-markt zou wel eens de «boom» kunnen komen van de multi-usermarkt Immers de professionele gebruiker van de PC heeft stilaan zijn testperiode achter de rug en beseft dat er toch heel wat leemten in zijn organisatie blijven bestaan. De noodzaak tot gecentraliseerde informatie die toegankelijk is voor verschillende gebruikers, blijkt ëén van de voornaamste eisen te zijn van de toekomstige computergebruiker. De soepelheid en de uitbreidbaarheid van de systemenen die Hermes Data aanbiedt moet toelaten in de toekomst een gedeelte van deze groeiende markt in te palmen. SOFTWARE De Hermes software-equipe ontwikkelde een zeer groot aantal pakketten die zeer sterk toepassingsgericht zijn: Groothandel lenzen/brillen, Groothandel textiel, Landbouwmachines. Groothandel in kaas, Construktieatelier, Groothandel pharmaceutische produkten, Bureelmatenaal, Syndic, Slachtenj en groothandel in vlees. Transportbedrijven, Accountancy bureel, Groothandel in keukens, Varkensgroothandel, Groothandel tuinmeu belen, Groothandel ijzerwaren, Produktie islatiemateriaal, Garagehouder, Publiciteitsagentschap, Groothandel aardappen, Groothandel veevoeders, Huisvestingsmaatschappij, Mouterij, Waterzuivering, Groothandel veilig heidschoenen, Groothandel naaibenodlgdheden, Groothandel vis, Produktieatelier kunst, Industriële bakkerij, Groothandel In additieve voor vleeswaren, Groothandel olie, Biscuiterie, Molens, Groothandel in dranken, Groothandel groenten, fruit en bloemen, Groothandel fietsen, motorfietsen en bromfietsen, Drukkerij, Constructie atelier aluminium, Groothandel juwelen, Groothandel electriciteits- en verlichtingsmateriaal. Groothandel telefooncentrales, Voorraadbeheer voor winkelketens, Groothandel lederwaren, Groothandel kleding, Lingeriezaak, Steenfabriek, Industriële melkerij. Groothandel vlees, Groothandel zuivel, Groothandel geschenkartikelen, Groothandel materiaal tandartsen, Groothandel in diepvriessoepen, Groothandel tapijten, Warenhuisketen, Groothandelspakket, Samen inkoopvereniging, Internationaal transport, Groothandel in electriciteitsmateriaal, Kontrole-organismen. Produktie opvolging Textiel. Bloemenkwekenjen. Aangezien onze klanten meestal uit de K.M.O.-sektor komen en eerste gebruikers zijn van computersystemen wordt zeer veel belang gehecht aan de opleiding vin de klant Alle klanten volgen een 2-daagse opleiding in onze lokalen te Lokeren. Duidelijke en gebruiksvnendelijke handleidingen werden aan de klanten gegeven Per project wordt een analysedossier opgesteld die samen grondig met de klant wordt besproken en voor akkoord door hem wordt ondertekend De computermarkt wordt gekenmerkt door de voortdurende prijsdaling van de hardware maar door een bijna evenredige toename van de prijs voor programmatic (nl. de software). Gezien de uitgebreide mogelijkheden van de systemen wordt de programmatic steeds complexer. Een van de mogelijkheden om een gunstige software-prijs te knjgen en de waarborg voor een probleemloze installering is beroep te doen op een reeds gerealiseerde software. Wij zullen U graag inlichtingen verstrekken en U uitnodigen voor een demonstratie van deze paketten. Indien U geïnteresseerd bent kunt U reeds de antwoordcoupon Invullen. De technische nazorg De technische nazorg wordt verzorgd door een eigen equipe van baantechniekers en labo-deskundigen. De technische service wordt over België gedecentraliseerd doordat per provincie een technieker werd aangeworven die bij hem de nodige wisselstukken heeft voor de meest courante depannages. Herstellingen die niet ter plaatse kunnen gebeuren worden opgelost door onmiddellijk vervangstukken te plaatsen zodat de klanten niet geblokkeerd worden. Deze stukken worden dan in het labo hersteld door zeer hoog gekwalificeerd personeel. De klant heeft de mogelijkheid in te schrijven op een omniumkontrakt die hem een vlugge depannage waarborgt. De werkuren, verplaatsingskosten en wisselstukken zijn in de prijs van het kontrakt begrepen. COMPUTER OPLEIDING De computermarkt is de laatste jaren uiterst ondoorzichtig geworden Een van de redenen hiervoor is het enorm en nog steeds groeiend aanbod aan computersystemen zowel wat prijzen als prestaties betreft De eindgebruiker is dan ook niet meer in staat om op een objectieve en juiste manier een keuze te maken. Gebrek aan begrijpbare en gebruikers-vriendelijke inlormatie ligt aan de basis van dit probleem. De bedrijfsmensen kennen maar al te goed hun problemen maar hebben meestal geen benul met welk systeem zij dit kunnen oplossen. Tevens bestaan bij diezelfde mensen soms heel wat vooroordelen en drempelvrees in verband met het invoeren van een computer-systeem in hun bedrijf. Cursussen volgen over informatica kunnen reeds een zeer interessante hulp zijn, spijtig genoeg blijken deze meestal te theoretisch en te weinig op de praktijk gericht Het Hermes-opleidingsteam is ervan overtuigd dat de beste manier er in bestaat mensen uit het bednjfsleven vrijblijvend uit te nodigen om op een zeer konkrete manier met een computer in kontakt te komen d w.z. geen theorie maar onmiddellijk de praktijk boeken van verkoop- en aankoopfakturen, financiële en interne verrichtingen inboeken, balansen, vervaldagbalansen, BTW-aangifte, orderingave en fakturatie, voorraadbe heer, tekstverwerking, enz... Toekomstige operateurs kunnen hun drempelvrees overwinnen, mensen van het management krijgen een beter konkreet inzicht in de mogelijkheden en tijdsbespanng van Informatisering. Bij een eventuele aankoop van een computersysteem zult U dan ook heel wat beter gewapend zijn. Cursus modules zijn: supercalc, visicalc, calcstar, multiplan; Wordstar, tekstverwerking; zelfprogrammatle (d Base II en III); boekhouding; orderverwerking en voorraadbeheer. ""i Ï'hERmÊ"DATA PVBA Tel091/48.79,61S S Zoomstraat, 3 (Industriezone Lokeren), 9100 J antwoordcoupon B Naam van de firma J Te kontakteren persoon. Adres: Plaats Telefoon ucrmES DATA verkochte I "T'HSs iTZn over do door HERMES DATA orrtwitdro'de j j 1 Scdtin^ ovoidë^SS SSÜB bMA inferno „ple^Compoler J Smmm""»"""""""

De Voorpost | 1985 | | pagina 11