X" %ixxv STREEKNIEUWS 14 - 15.3.1985 - De Voorpost y. J /V y v lata. In Moorsel vierde het echtpaar Karei Suys en Maria Arijs zijn diamanten bruiloft Mere Te'J°°S<'y"^ Steenbakkerij aan de Merestraat was een auto in de gracht //jj gereden. Waarschijnlijk ten gevolge van de dichte mist was de bestuurder de juiste richting verloren en van de baan geraakt (a). Stuur Aalst kunstenaar het overlijden van deze veelzijdige Aalsterse Grote Paasprijs Op zondag 7 april wordt de 66* Grote Paasprijs georganiseerd door WSC De Dr. Tistaertvrienden georganiseerd. Het is een interdubwedstrijd voor liefhebbers die in vergelijking met vroe ger heel wat veranderingen heeft ondergaan. Eetfestijn Op vrijdag 29 maart vanaf 20 uur en zondag 31 maart tussen 12 en 15 uur kan men terecht in de parochiezaal te Baardegem voor een eetfestijn ten voordele van de Vrije Beroepsleergan gen voor Dames en Juffrouwen. Er is dan ook een tentoonstel ling met werken van kunstschilder Richard Pringels. Alex Willequet met Damiaan Op zaterdag 30 maart om 20u30 speelt Alex Willequet in de zaal «Ons Huis» het stuk «Pater Damiaan». Het is een orgamzatie van Chiro Joepie, Scouts Sint-Margareta, Jonge Kerk, BGKG, KVLV, toneelvereniging «Hoop in de toekomst» ten voordele van de Damiaanaktie. De toegang bedraagt 200 fr. en 150 fr. (Wigw en CJP). Kaarten zijn verkrijgbaar in voorverkoop bij Paul Jacobs (052-35.79.08) en ABB en Raffeisenkantoren in Baar degem. imavo vormingsavond Op vrijdag 29 maart om 20 u. wordt in de Mikisclub, Nieuwbeek- straat 35, te Aalst een avond gegeven met als tema «belevenis sen van een vredesdelegatie van Europese vrouwen op bezoek bij Amerikaanse hoogwaardigheidsbekleders». Monika Abicht- Triest zal daarover spreken. Kunstveiling Op zaterdag 23 maart vanaf 14 u. heeft in de Mikisclub een kunstveiling plaats ten voordele van de Britse mijnwerkerskin deren die tijdens de Paasvakantie bij 25 onthaaltamilies in de streek van Aalst zullen vertoeven. Er zijn werken van Aimée De Graeve (wandtapijt), Hilde Bruynseels (schilderwerk op zijde). Myriam Hendrickx (beeldhouwwerk). Kant- en weefschool Nino- ve. Marc Van Der Haegen en Patrick Van Heddegem (schilder en tekenwerk), Jo Clauwaert (foto), Goal (karikaturen), Elie Elia (tekeningen), Frans Wauters (tekeningen), Anne-Marie Van Hoorick (schilderwerk), Jef Michiels (tekening), Jef Huylebroeck (schilderwerk), Harry Pinky-De Smedt (schilderwerk). Poolse gouaches, Rufin De Decker (tekening), zeefdruk van tekening en Mare De Bruyn, Gilbert De Smedt (beeldhouwwerk), Erik Mansaert (karikaturen). Expressiegroep Vredon Op zaterdag 30 maart van 18 tot 21 u. en op zondag 31 maart van 12 tot 15 u. in de refter van het V.T.I., ingang Sint-Annalaan 99, eetfestijn. JuDileummenu 350 F (soep en steak), mosselen (280: F), of kindermenu (150 F), soep:, hamburger met appel moes Inschnjven ten laatste op 22 maart a.u.b. Parkeergele genheid I en II in de Asserendries. 001-155 23 95-83 Vredon Aalst. Cuchulain in spiegeltent Op zondag 24 maart organiseert de Jonge Kamer met Volks dansgroep Uilenspiegel een Ierse folk-avond met als optreden de groep Cuchulain, zeg koekelein. Een trio dat sfeervolle muziek brengt. Deze avond heeft plaats in een heuse spiegeltent op de Esplanade te 20 u. Een tent zoals die destijds op kermissen diende als dansgelegenheid. Een uniek kader om «de tijd van toen» te herbeleven. Streekgebonden gastronomie De «Akademie voor Streekgebonden Gastronomie» komt sa men te Aalst in de gemeenteraadszaal van het Belfort, 1ste étage, op zaterdag 27 april te 14.30 u. Stadsarchivaris Karei Baert bespreekt de gastronomie in de Aalsterse regio en ir. Maton heeft het over hydrokulturen met hoppescheuten. Na een receptie kan aangezeten worden aan een dis met «Aalsterse aardappelsoep» «Gevulde uien Faluintjes», «Gevul de varkensribstuk met Affligems biersausje» en «Aalsterse vlaai». Het geheel begoten met Faluintjesgenever en bruine en blonde Pater van Affligem. Vóór 2 april inschrijven (450 F) door storting op rekening nr. 410-0613801-08 van «Akademie Gas tronomie» Antwerpen met vermelding «Aalst 1985». «Aalst 2000» Op donderdag 28 maart in het stedelijk Trefcentrum, Driesleu- telstraat discussie-avond over «ondersteuning en subsidiëring van het verenigingsleven» met als inleiders medewerksters Aalst 2000 Marleen Rombaut en Guido Moens. Begin te 20 u. Petanqueclub Jonger dan je denkt Lokaal zal open zijn iedere woensdag en donderdag van 14.30 u. iedere zondag van 15 u. De 1 ste en 3de zaterdag van de maand van 19.30 u. XENOPHORA Uitstap naar CAP BLANC-NEZ-weekend van 23 en 24 maart Inschrijvingen vóór 10 maart - Tel. 77.15.33. Zaterdag 16 maart prepareren van fossielen in de namiddag - Jan Peerlinck Numismatics Alosta Zondag 17 maart - vergadering met veiling - verkoop onder leden Aquariumvereniging Wagtail Nodigt alle aquariumliefhebbers uit op haar vergadering welke maandelijks doorgaat, elke 3de vrijdag om 20.30 u. stipt. Vrijdag 15 maart: voorbereiding Week voor Vrijetijdsbesteding, takenverdeling, videofilm: Viskweek Postzegelkring Rosa-Luxemburg Vrijdag 15 maart: Clubavond te 20 u. - Ruildienst - Infodienst - Nieuwigheden - Veiling van zegels, leden aan leden - Tombola. Tentoonstelling Belfortzaal, Grote Markt, Aalst, van vrijdag 15 maart tot en met zondag 31 maart 1985. Retrospektieve Carlo Tarras. Georganiseerd door het stadsbe- Wandelen Vertrek om 13.30 uur Trefcentrum, Driesleutelsstraat Aalst of om 14.30 uur aan de kerk in Tielrode, zaterdag 16 maart 1985. Geleide natuurwandeling «Paardepolderpad» in Temse. Een A.T.B.-wandelpad, uitgestippeld door de afdeling Temse, door de Wase polders. Gids mevr. Lobelle. Organisatie: A.T.B. Toneel Stadsschouwburg, Vredeplein Aalst. Zaterdag 16, zondag 17 en maandag 18 maart 1985 om 20 uur. «Wij gaan naar Benidorm». Toegang 140 F. Organisatie: Koninklijke Toneelvereniging «Voor Taal en Vrij heid» Jebron Begijnhof 1, Aalst Donderdag 14 maart om 20 uur: gespreksavond voor echtge- scheidenen Vrijdag 15 maart om 18.30 uur: basisgroep Zaterdag 16 maart: 18.30 uur: tussentijdse viering rond de Farizeeër en de Tollenaar Luk. 18, 9-14 Maandagen 18 en 25 maart om 20 uur: Ontmoetingsavond voor verloofden in Meldert en Moorsel in de parochiecentra. Zondag 17 maart: rakettenbetoging te Brussel. Konditie- en muziekgymnastiek Gymzaal, St. Jozefscollege, Stoofstraat Aalst, maandag 18 maart 1985 om 19.30 uur. Konditie- en muziekgymnastiek Nieuwe belangstellenden steeds welkom. Inlichtingen: Herman Talloen, Parklaan 93 Aalst. Tel. 21.21.90 Organisatie: V.T.B.-V.A.B., afdeling Aalst Zwemmen Sint-Jozefscollege, Stoofstraat Aalst Donderdag 21 maart 1985 van 17.45 tot 19.45 uur. Wekelijkse zwembeurt. Tevens de laatste gelegenheid om nog vóór de zomermaanden aan te vangen met het volgen van zwemonderricht. Inlichtingen: Herman Talloen, Parklaan 93 Aalst, tel. 21.21.90 Organisatie: V.T.B.-V.A.B.-afdeling Aalst Jeugdatelier Arend p/a Geraardsbergsestraat 25, Aalst Zondag 17 maart: Temanamiddag «Geen raketten naast mijn bedje» Oproep om deel te nemen aan de antiraketten betoging. Samenkomst: Stedelijk Trefcentrum, Driesleutelsstraat Aalst om 12.45 uur. Deelname in de onkosten (vervoer per bus) 50 F. Vooraf inschrijven en inlichtingen: Eddy Quintens. Tel. 78.43.70. Na de betoging rechtstreeks terug naar Aalst (Houtmarkt) Zondag 24 maart: van 14 tot 17 uur in het Stedelijk Trefcentrum, Driesleutelsstraat Aalst. Temanamiddag: film of video rond het rakettenprobleem. leder een welkom Vrouwen groeien naar leeftijd Op woensdag 27 maart te 20 u. in Netwerk, De Ridderstraat, praatavond over de groei van vrouwen naar «leef»tijd, over een intens beleven van vele mogelijkheden die vrouwen in zich dragen en over de moeilijkheden die ze daarbij kunnen onder vinden. Met elkaar van gedachten wisselen, mekaar helpen en steunen in een toekomst die vrouwen zelf willen in handen houden is de bedoeling van deze avond. Toegang: 50 fr. BGJG Ledenfeest BGJG Aalst op zaterdag 16 maart te 18 u. in de H. Hartkring. Spreekbeurt door de heer Deprettere over «Neem nu eens een kinderboek» in het kader van het Jaar van de Jeugd en als voorbereiding tot de kinderboekenbeurs van 18 tot 21 april in de belfortzaal. Ook voorstelling van het boekenkoffer van de Bond. Met gelegenheid tot het stellen van vragen. Waarna Breughelmaaltijd met boerenbrood, kop, rauwe hesp. en kaas. Verder tombola en de beentjes uitslaan met DJ Mark Van Brabant van Radio Caroline tot in de vroege uurtjes. 125 fr. per persoon. Of 350 fr. per gezin. Gouden en diamanten bruiloft In de Ledebaan 222, vierden de echtelingen Dominicus Baeyens (1910) en Emma Strick (1914) hun gouden bruiloft. Ze huwden immers op 20.02.35. Schepen Remi Van Vaerenbergh kwam de jubilarissen ten huize feliciteren en overhandigde hen het geschenk aangeboden door het stadsbestuur. Zelfde scenario voor de echtelingen Leo Linthout (1901) en Leonie Latour (1901), maar dan wel met een diamanten bruiloft want gehuwd op 18.02.1925. Het paar woont in de Vooruitzicht straat 26. Vredesdelegatie Belevenissen van een vredesdelegatie van Europese vrouwen op bezoek bij Amerikaanse prominenten kan u meemaken op vrijdag 29 maart te 20 u. in de Mikisklub Nieuwbeekstraat. Monika Abicht - Triest die deel uitmaakte van die delegatie spreekt over de bezorgdheid van Europese vrouwen i.v.m. atoombewapening en de uitzichtloze wedloop naar steeds meer en meer gesofisticeerde wapensystemen Monika was trou wens mee als vertegenwoordigster van het «Vrouwen-Overleg- Komitee». Monika vertelt hierover life op de Imavo-avond. ACV-CM-feestavond Immerzeel Op zaterdag 23 maart t.g.v. 100 jaar ACV-bestaan te 17u30 eucharistieviering in de Sint-Janskerk, Immerzeel opgeluisterd door Immerzeelse musici waarna optocht naar het Sociaal Centrum. Feestmenu en toespraak door Willy Vijverman, nationaal voor zitter van de Christelijke Centrale Voering en Diensten waarna feeststemming met discobar «Practica». Kaarten te bekomen bij bestuursleden voor 18 maart. Maaltijd 200 fr. voor leden, 250 fr. voor niet-leden, 10afr. voor kinderen onder de 12 jaar. Bezinningsnamiddag Op zondag 17 maart in de abdij Maria Mediatrux bezinningsna middag vanaf 14u30. Kinderoppas voorzien. Griekse Nacht In het Koninklijk Lyceum - RMS II. Pontweg 52, op zaterdag 23 maart «Griekse Nacht» georganiseerd door de Vriendenkring, in samenwerking met de Oudervereniging en de oud-leerlingen. Een avondvullend programma van Griekse muziek en folkloristi sche dansen. Naast een Grieks orkest is er een optreden van de dansgroep van de Epirotische Kring, een vereniging van Griekse immigran ten uit Epirus. Verder Griekse wijnen en dranken, warme en koude schotels en gebak. Toegangsprijs: 100 fr., apentief inbegrepen. Kaarten en info: sekretariaat Pontstraat 51. Tel. 053-21.11.55. Begin te 20 u. Kinderboekenbeurs CMBV-Jongeren en BGJG organiseren i.s.m. de jeugdbib., Kattestraat, een kinderboekenbeurs van 18 tot en met 21 april in de belfortzaal. Een 1000-tal betere kinder- en jeugdboeken zullen er tentoon en te koop worden gesteld. In dat kader wordt tevens een teken- en opstelwedstrijd georganiseerd voor leerlingen van de basisschool aan de eerste twee jaren van het sekundair onderwijs. Bij het verhaal van «Frederik», te bekomen bij de verantwoordelijken van deze wedstrijd, moeten ze na lezing ervan een tekening maken passend bij een er in voorkomende tekst. Er kan echter ook een verhaal of gedicht gekozen worden en bijgeschreven. Alles te sturen met vermelding van naam, adres en leeftijd tegen 30 maart naar Mw. Anna Willems-De Brauwer, Korte Zoutstraat 42, tel. 053-21.36.55 of Mw. Deneckere, Sylvain Van Der Guchtlaan 1De tekeningen zullen tentoongesteld worden. De prijsuitreiking heeft plaats te 19 u. in de belfortzaal op 19 april. Jeugd en Muziek Op maandag 18 maart te 20 u. in Netwerk, De Ridderstraat, optreden van het vokaal ensemble Endymon met «5 eeuwen koormuziek». Toegang gratis voor leden. Niet-leden betalen 150 fr. Wie onder de 30 is 100 fr. Maandag 18 maart Katechistengroep 1ste jaar: samenkomst te 20 u. in de| zaal van het Parochiehuis. N.W.K. raadpleging te 14 uur in de Crypte. Dinsdag 19 maart K.A.V. hobbynamiddag te 13u30 in de bovenzaal u Parochiehuis. K.A.V.-kookles: thema «Vier seizoenen menu», Crypte. Woensdag 20 maart A.A. Groep Om Mekaar: vergadering te 20 u. in de b van het Parochiehuis. Al wie problemen heeft met alkoj slaving en wie wil stappen zetten om te genezen kan U de groep van A.A. «OmMekaar». Neem gerust kontaktd postbus 38, Erembodegem. Anonimiteit verzekerd! Donderdag 21 maart A Capellakoor Termuren: koorherhaling te 19u30 in dej St.-Amanduskoor: zangherhaling te 19u20 in de St.-Ar kerk. Herdersem Naar Leuven Bedevaart ter ere van Sint-Jozef te Leuven op woeni maart per radiotrein. Vertrek te Aalst station te 8u34,1 Aalst te 18u29. Inschrijven bij Louise Van Goethem, Grol 215a, 200 fr. Tel. 053-21.96.40. ACV-CM feest Op zaterdag 23 maart te 19u30 in het parochiaal centn CM-feest. Prijs voor deelname: 120 fr. Inschrijven tot 3 bij een bestuurslid. Toespraak door Piet Van Titrf etentje, tombola en volksspelen. Dayidsfonds Naar Felix De Boeck te Sint-Martens-Latem op j maart. De bus vertrekt aan de kerk te 13 u. Geleide wad Bezoek aan museum. Proeven van geutelingen te Eist. I aan de Bostmolen te Roborst. Prijs 120 fr. Info: Firmin D Grote Baan 254a, tel. 053-77.67.00. SK Herdersem Op zaterdag 23 maart etentje in het lokaal Lange Haag tot 22 u. Steak (250), tong (200), halve kip (200), met" frieten, ten voordele van SK Herdersem. Voetbal thuis Zondag 10 u. Patro Kadetten - Zwijnaarde, 10 u. SK II 15 u. Patro I - La Lorraine. Boomplantaktie De uitgestelde boomplanting werd verschoven naar i zaterdag 16 maart. Samenkomst aan de kerk te 13u3 wprlrklpdii an QnaHa werkkledij en spade. Meldert Drive In stuif Vzw «'t Rond Viercant», De Ridderstraat 69, brengt een «Drive in stuif» op zaterdag 23 maart vanaf 20u30. Toegang gratis. Baardegem Molenvrienden De Molenvrienden willen alle overledenen uit de Molenstraat gedenken in de avondmis morgen zaterdag te 18u30. De katolieke vereniging voor gehandikapten houdt haar jaarlijks paasfeest op zaterdag 30 maart te 14u30 met biecht, eucharis tie, paasmaal en tombola. Alex Wllequet Op zaterdag 30 maart optreden van Alex Wilequet in zaal Ons Huis, Hoogstraat, met «Damiaan». Begin te 20u30. Kaarten 200/150 fr Vriendenbal In Gasthof Vonck, op zaterdag 13 apnl vanaf 21 u. «Vrienden bal» georganiseerd door de plaatselijke CVP-sektie. Orkest: «Formatie 83». Gastheer is Schepen Robert De Pauw, oud burgemeester Vrije beroepsleergangen De Vrije beroepsleergangen voor dames nodigen u uit tot de opening van de tentoonstelling van werken van kunstschilder R. Pringels op vrijdag 29 maart te 20 u. in de parochiezaal. Deze expo is tevens toegankelijk op zaterdag 30 en zondag 31 maart van 11 tot 19 u. Op vrijdag 29 te 20 u. verwelkoming door schepen Robert De Pauw, voorzitter van het Inrichtend Komitee waarna artistieke toelichting door G. Premeceur. Opening door pastoor De Rouck, voorzitter van het Inrichtend Komitee Deze plechtigheid wordt opgeluisterd door het trio Marleen Van Den Broecke, zang, An Van Durme, piano en Chris De Meyer, dwarsfluit. Nu zondag is er dan in deze zaal een eetfestijn van 12 tot 16 u. met soep (30 fr.), kip (260 fr.), tong (270), varkensgebraad (280), koffie met gebak (70). Te betalen bij inschrijving voor 25 maart. Erembodegem Vrijdag 15 maart K.W.B.-gespreksavond: te 19u30 in de Parochiezal van Erem- bodegem-Teijoden organiseert K.W.B.-Terjoden een gespreks avond waarbij zal gedebatteerd worden over de toekomst van de werknemer. Agenda: Welkom, videomontage over «Richting 2000», gespreksgroepen, gezellig samenzijn. Tijdens de ge spreksronde is er kaas en wijn voorzien, ledereen is welkom! Ouderbijeenkomst eerste jaar katechese Te 19u30 in het Parochiehuis. Ouderavond 2de jaar katechese: te 20 uur in de Crypte. Zaterdag 16 maart K.W.B.-vrijetijdsbesteding: te 19u30 in de Crypte: belotavond. ledereen welkom! Zondag 17 maart K.A.V. Paasfeest te 14u30 in het Parochiehuis. St.-Amandus koor, zangherhaling te 9u30 in de St.Amanduskerk. 4x4 show en demonstraties: vanaf 10 uur op de terreinen van Resocub, Industriezone II te Erembodegem. 4x4 show en demonstraties, wedstrijd radiobestuurde buggy's op schaal 1/10. Goed om weten V.K.S.J. Erembodegem viert 10 jarig bestaan: op zondag 24 maart. Programma: 10 u. Eucharistieviering en te 14 u. kinder namiddag voor gans het gewest. B.G.J.G. afdeling Terjoden programmeert een Paaskoncert door Schola Cantorum Cantate Domino o.l.v. E.H. M Ghijs, vrijdag 29 maart om 20 u. in de St. Jozefskerk van Erembode gem - Terjoden. Toegang: 100 fr. of 120 fr. Tweede Parochiefeesten: op 20 en 21 april 1985. Wie wil meewerken kan zich wenden tot: Francis Van Gucht, Kortestraat 10, Erembodegem (kaartenverkoop), Jan Van Der Borght, Kromme Elleboogstraat 26A (voor hulp in het Paro chiehuis), Albertine Boel - De Ligne, Hogeweg 106 (voor de werking in de Crypte. Pausbezoek kal Ook Meldert trekt op vrijdag 17 mei naar het vliegveld va Denijs-Westrem bij Paus Johannes-Paulus II. Te 17 u. e.f tieviering met 70 koren in het teken van kommunikanl >9 ouders en missionarissen. Meldert huurde autocars en vanuit Aalst wordt een sp5 trein ingelegd. Prijs: 200 fr. Wie meewil moet zulks melden in de pastorij alleszins v maart en tegelijkertijd betalen. De pastorie is «open» op w 15 en zaterdag 16 maart. Aan de ingeschrevenen zal atnc het nodige worden medegedeeld. Gemeenteschool Op zaterdag 16 maart vanaf 14u30 organiseert de scho£jt groot kinderfeest. Leerlingen en sympatisanten zorgen v: p plezierige noot in hun Play Back Show. Het ouderkomitee - voor een Meldertse Wafel- en Pannekoekenslag! Tussen u 16 u. optreden van Geert De Coninck, de gekende en a troffen imitator van Michaël Jackson! Keizer en Pnns Kj brengen ons de echte karnavalstemming! Onze schoolga schap heet iedereen: hartelijk Welkom. Parochiecentrum Ontvangen u dit weekend A. Van Langenove, volgend we H. Peeters. Plechtige Kommunie Op zondag 17 maart hernieuwen der doopbeloften en kni aanloop naar de plechtige kommunie en de hoogmis. Opi 22 maart oudersamenkomst van plechtige kommunikanl 20 u. in het parochiecentrum. Wielersport «De Bergklimmers», organiseren een wielerwedstrijd op dag 21 april (juniores), zondag 5 mei (nieuwelingen) en dl dag 16 mei (liefhebbers). Knutselen Knutselnamiddag in het parochiecentrum op maandag 251 te 14 u. voor gepensioneerden. Ook niet-gepensione welkom. Moorsel Algemene hobby- en ruilklub St. Gudulavriende Ruildagen elke 2de en 4de zaterdag van de maand van 18 u. Lokaal: gemeentelijke jongensschool, Kaalba Moorsel. 60 jaar gehuwd In de Stationsstraat 56, vierden de echtelingen Kard (1901) en Maria Arijs (1905) hun diamanten bruiloft. Sd Remi Van Vaerenbergh kwam de jubilarissen ten huize t ren en overhandigde hen het geschenk aangeboden doo stadsbestuur. Chiro-Kabaret Op zaterdag 16 maart te 19 u. in zaal Katholieke Kring Chirokabaret St.-Stefaan. ledereen welkom. Dendermonde, Leentje De Vos en Robin Verb werden in Oudegern verkozen tot het karnavalprinsm

De Voorpost | 1985 | | pagina 14