r I - SPORTRAAD VAN ERPE-ME1 KOOS LAUREATEN 1984 ZONDER AANVALLERS GEEN DOELPUNTEN PASCAL DE MAN MIST DE KANS VAN ZIJN LEVEN TOCH NOG SPANNEND INTERNATIONAAL TURNGALA VAN RUST-ROEST VOETBALKALENDER TWEE VERRASSENDE THUISNEDERLAGEN <5 AALSTERSE SPORTKRONKELS ÏH 28 - 15.3.1985 - De Voorpost SPORTING SINT-GILLIS - HEIKANT ZELE 0-2 Geen doelpunten maar wel een pijnlijke nederlaag voor blauw-wit in deze zo prangende vierpuntenmatch waarin men met rechtstreekse konkurrent Heikant Zele aan de slag moest. Voor de wedstrijd stonden de Gillisse gezich ten al verdrietig: Luc Van Lierop, de langverwachte onmisbare aanvaller, bleek voor de match reeds ongesteld en kon onmogelijk aantreden. Daardoor moest trainer Daneel terug beroep doen op Mario Franssens. Na welge teld een minuutje spel viel de enig resterende organisator bij Sporting nog uit. Gunther Dauwe werd by een sliding gekwetst aan de enkel en zal voor enkele weken buitenspel zijn. EENDRACHT SINT-GILLIS - ST. DENDERLEEUW 0-0 VOETBAL Sint-Gillis-W. - Heikant 0-2. Al ging Sint-Gillis massaal i wist er wel raad mee. (dw) Een nieuwe en zoveelste tegenslag voor de Gillisse for matie die dan ook in het eerste kwartier werd overvleugeld door Heikant. Nadien raakte Sporting toch beter geïnspi reerd en tekende het zelfs een doelpunt aan. Bij geharrewar kon Patrick Dullaert de bal inschieten, maar daar waar de scheidsrechter geen vuiltje aan de lucht zag en reeds naar de middenstip liep, bleef de grensrechter resoluut met de vlag zwaaien. Een vermeend buitenspel was na beraad dan toch de reden om dit zo be langrijke doelpunt af te keuren In de tweede helft bleek eens te meer dat de thuisploeg met te veel jonge spelers moest opereren en langzamerhand ook het middenveld prijsgaf. Heikant keek zodoende de kat uit de boom en kwam op even veel tegenaanvallen aan twee doelpunten. Van Eetvelde en Van Driessche waren de ma kers van deze treffers. Even voor tijd dan eindelijk nog eens een lokale kans maar Raf Vlijminck zag nog kans om gans alleen voor de doelman naast te besluiten. 2'Provinciale Door deze zoveelste opdof fer smelt het vertrouwen bin nen de blauwwitte voetbalklub natuurlijk weg als sneeuw voor de zon. Trainer Daneel bena dert de situatie bijzonder rea listisch: «Met nog negen matchen te gaan ziet het er naar uit dat we tot de laatste speeldag voor het behoud zul len moeten strijden. Tegen iets betere ploegen maken we meest kans omdat we dan niet de verplichting hebben een match te maken Zondag was het daar waar we tekort scho ten, met daarnaast natuurlijk ook de trefkracht. Dit jaar scoorden we nog maar één doelpunt in vier matchen. Zondag trekken we naar hek- kesluiter Adegem maar dat is nu juist een elftal dat sinds nieuwjaar 6 punten op 8 pakte. Normaal komt Luk Van Lie rop terug in dc voorlij n en zal Dirk De Baere het weer als centrale middenvelder moeten waarmaken.» (m.n.) VRASENE - OL. GENT 4-3 Na 46 minuten spelen in de wedstryd Vrasene-Ol. Gent stond Vrasene op een meer dan geruststellende 4-0 voorsprong. Veilig, dat dacht iedereen. Door een samen loop van omstandigheden kon Ol. Gent echter nog terug keren en de thuisploeg nog bange momenten bezorgen. Al by al mocht Vrasene zich nog gelukkig prijzen met de overwienning. Door de zege van Vrasene komt onderaan de rangschik king in tweede provinciale A een hergroepering tot stand, mede door het feit dat FC Zelzate verloor van Rode Lantaarn Adegem en Sint-Gillis verlies liet optekenen tegen Heikant. Hoewel Eendracht Sint-Gil lis offensief heeft gespeeld is het tegen Standaard Dender leeuw niet tot scoren geko men. Wanneer we de balans maken van de wedstrijd, me nen we te mogen stellen dat de thuisploeg meer had verdiend dan een puntendeling. Kansen om te winnen kregen de Sint- Gillissenaars genoeg voor de voet. We onthouden er één van. Een kwartier voor het einde kwam Pascal De Man, door balverlies van een oppo- nent, in het bezit van het leder. ^«.n^teH^fensie WgS. een zag reeds een doelpunt, maar tegen alle hoopvolle ver wachtingen van de lokale aan hangers in, trapte De Man de bal naast de kooi. Dat was een kans, groter dan een wol kenkrabber. In Sint-Gillisse voetbalkringen was men hier over teleurgesteld. Ieder punt heeft immers zijn belang in de huidige situatie waarin geel- blauw allicht tot de finish voor het behoud zal moeten knokken. Over het algemeen verliep de wedstrijd behoorlijk, hoe wel tijdens de eerste helft geen van de beide elftallen een vuist maakte en alles zich hoofdza kelijk tot het middenveld be perkte. Na de hervatting ging Sint-Gillis, zoals aangehaald, in de aanval en dwong de op ponent tot de terugtocht. Na vijf minuten in de tweede helft haalde Leo Dierickx krachtig uit. Daartegenover stond dat aan de overkant Danny De Petter het doelhout deed tril len. Metéén zijn we gekomen aan het kruciale moment van de wedstrijd, waarin Pascal De Man de gelegenheid n baat nam om zijn ploej punten te schenken. Eendracht Sint-Gillis j steeds gehandicapt. Waegeneer was er nog n Algemeen wordt vei steld dat hij dezer daa trainingen zal hervattci Lebbekenaar is vrijwel dig hersteld van een kw( Andere spelers zoals Collewaert en Jan Van! treden niet meer aan. wel spijtig in de situatie Eendracht Sint-Gillis vindt. Alvorens af te willen we nog vermeldi Luc Van Huffel zich I merken als een voetballer, die negentig ten lang tot het uiterst! Nu zondag reist Sint naar Brakel. Verliezen men ginder in geen gevjl Maar terug naar Vrasene nu. De thuisploeg speelde een uitstekende eerste helft, dat dient vooraf al meegegeven. Op acht minuten tijd (tussen de 23ste en de 31ste minuut) kon het zich een 3-0 voor sprong bij elkaar spelen. Dael- man opende de score, nauwe lijks drie minuten later kon Van Bergen (uit strafschop) de stand tot 2-0 opvoeren en nog eens vijf minuten later scoorde Daelman opnieuw. 3-0, de strijd leek gestreden. Die indruk kreeg men nog meer, toen De Jonghe in de eerste minuut na de rust ver hoogde tot 4-0. Geen mens twijfelde toen nog aan de af loop van de partij. Bij de thuis ploeg oordeelde men de kloof alvast voldoende groot om twee vervangingen door te voeren. En dat zou haar bijna nog zuur opbreken. Doelpunten van Mertens in de 58ste minuut en de 73ste minuut brachten Gent immers terug in het goede spoor. De veilige vier-doelpuntenvoor- sprong was meteen gehal veerd, en in de verdediging begon het fout te lopen. Pa niek sloeg toe. De bezoekers merkten dat er misschien nog wel een on verwachte appel uit de boom kon vallen en verhoogden prompt de druk op het Vrase- ne-doel. Gelukkig hield de verdediging nog een tiental mi nuten stand, maar drie minu ten voor het einde vond Loo- tens plotseling toch nog een opening: 4-3. En het werd nog erg bang aftellen voor de thuis ploeg. Toen scheidsrechter Drieg- he dan het einde van de partij floot, was de opluchting bij de thuisspelers en -aanhang be grijpelijkerwijze groot. Vrase ne mocht zich gelukkig achten met een nipte 4-3 zege, nadat het eerder een riante 4-0 uit gangspositie had verworven Meteen wordt nogmaals bewe zen dat in voetbal alles moge lijk is en een partij eerst volle dig moet gespeeld zijn, voora leer er zekerheid bestaat trent de afloop ervan. (D.V.V.) ZATERDAG 23 MAART IN SEMT-NIKLAAS: TURNEN Het internationaal turngala dat verleden jaar in de sporthal van Sint-Niklaas door Rust-Roest werd georgani seerd, zullen velen zich nog best herinneren. Vooral dan de stylvoile deelname van de Engelse en Belgische gastve- detten, welke toen de blikvangers waren in een byzonder aantrekkelijk spektakel. Ook de eigen gymnasten van Rust-Roest leverden toen een waaier verdienstelijke pres taties en het peil van dit internationaal turngala zou nog moeilyk kunnen opgedreven worden. 1* Nationale KV Mechclen - St.-Niklaas (16.3 - 20 u. - Shoeters) 2* Nationale E. Aalst - Berchem (Deroulou) 3* Nationale A La Louvièrc - E. Zele (16.3 - 19.30 u. - Matagne) JLede - HO Merchtem (Buts) Bevordering A VW Hamme - St. Lievens-H. (16.3 - 16 u. - V.D. Cotte) 1* Provinciale Borsbeke - Dendermondc (Mas) 2* Provinciale A Heikant - Lokerse (Coppens) St. Amandsb. - Vrasene (V. Gansbeke) Ol. Gent - Melscle (De Waele) Destelbergen - Kemzeke (Anica) SLV Zelzate - Tcmse (Okladnicoff) Stekene - FC Zelzate (Lauwereys) Adegem - St. Gillis-W. (De Pauw) Waarschoot - Robur (Taeleman) 2* provinciale B Brakel - St. Gillis-D. (De Keyser) SK Lebbeke - Kerkskcn (Tanghe) Olsene - E. Meldert (V Malcot) SK Aalst - Zultse (Vervaeke) 3* provinciale D Burst - SK Overmere (Moulin) Masseman - Bambnigge (De Corte) Berlare - Vlierzele (Lievens) Mere -Gijzegem (Van Damme) RC Wetteren - Schellebellc (Weytens) Nieuwerkerken - Herderscm (Roland) 3* provinciale E Bazel - Kieldrecht (V. Hocy) St. Pauwels - Kruibckc (Opdecam) Lutterzele - Kallo (Coorcman) Grembergcn - Klingc (V. Leuven) Appels - Haasdonk (V. Imschoot) Waasmunster - Baasrode (Dc Clippeleer) Excelsior - Wieze (De meyer) Opstal - Oudegem (Roelandt) 4* provinciale G S Moorsel - Wichelen (Van Impe) Boonwijk - Schoonaardc (Heerwcgh) Welle - W. Moorsel (De Smet) Baardegem - Doggen (Van Damme) Hofstade - Terjoden (Philips) Edoxvelde - R. Lcbbckc (Delmotte) Erembodegem - TK Mcldcrt (De Decker) 4* provinciale H K.L. Vrasene - SK Lokeren (Reynicrs) Verrebroek - Straatje (Van der Jcught) Sinaai - Meerdonk (Teugels) Hoogeinde - Sombekc (Boeykens) Moerbeke - Buggcnhout (Santon) White Boys - Ticlrodc (De Bodt) Gcrda - Rupelmondc (Bracke) Opdorp - Eksaarde (Dufour) Dat was overigens ook de in druk van de ruim duizend aan wezigen van toen. In verband met de vijfde uitgave van het internationaal turngala hebben de verantwoordelijken van Rust-Roest wéér bijzondere inspanningen geleverd. Niet zonder enige innerlijke trots wordt thans de deelname aan gekondigd van enkele turn- kampioenen uit Brazilië en Roemenië. De 23-jarige Dimi- tri Sabu uit Roemenië werd trouwens al meermaals lands kampioen en was destijds ook deelnemer aan de Wereldkam pioenschappen in Moskou. In 1984 werd deze Dimitri Sabu nog vice-kampioen op de open Duitse turnkampioenschap- pen. Uit Brazilië dan de 22- jarige Pedro Rühs welke bij de nationale ploeg als een vaste waarde kan worden be schouwd. Woonachtig in het schilderachtige Rio de Janeiro werd Pedro Rühs ook al meer voudig Braziliaans turnkam- pioen. Voor België en mis schien wel op algemene aan vraag, werd nogmaals Sarina Roberti aangeworven. De na tionale kampioene van de sportieve ritmische gymnastiek vertegenwoordigde België reeds op de Europese en We reldkampioenschappen in Noorwegen en Duitsland. Op haar rijk gevuld palmares prijkt nu ook de deelname aan de Olympische Spelen 1984 in Los Angeles. Tijdens het inter nationaal turngala van verle den jaar was Sarina Roberti alleszins een aangename ver rassing en deze lieftallige Gentse, doet het straks wéér. Ook terug te Sint-N Christiaan Grétry de ma dige Belgische turnkai en nieuw is Frank Steei een gewezen kampicx België en thans lesnen de bijzondere sportscht Keulen. De voornoem nasten waarborgen al het sportieve sukses nakende internationaal la. Nochtans wordt 2 woonlijk het omlijsti gramma verzorgd do turnkring Rust-Roest 1 die rangen thans ook we vinciale en nationale k nen: Marie-Paule Thi Kristel De Cock, Marij Steenlandt, Pascale Van Carina Van de Walle Janssens, Kris Muyk en Johan Van Steenlaix deze kampioenschappe den ook nog verdiei prestaties geleverd doo D'Hooghe, Sandra Vai len, Inge De Cock, Moens, Kristy Van M Gitta Janssens, Siss Moerzeke, David Elei, Vijlders, Diego Wijns Van Rocy en Jozef Veï ren. Al deze gymnastenr vele anderen verzorgeq een grandiose turnshow terdag 23 maart in de Dc Witte Molen in f klaas met aanvang om U Roger Va/ Melsele-Destelbergen 1-2. Dat de spelers van Melsele niet veel vrijheid kregen, bewijst dit voorbeeld van mandekking (Iv) Melsele-Destelbergen 1-2. Al speelde Melsele fors de aanval, de Gentse defensie was goed georganiseerd (Iv) BAMBRUGGE - BERLARE 1-2 3'Provinciale Bambrugge heeft via de ne derlaag die het opliep tegen het laag geklasseerde Berlare alvast een slechte zaak gedaan. De nederlaag kwam nogal ver rassend aan. De thuisploeg diende wel in de eerste helft de aanvalsgolven van Berlare in te dijken. De bezoekers eisten toen duidelijk het betere van het spel op. Het was dan ook niet verwonderlijk dat Berlare in de eerste helft op voor sprong kwam langs Verbeeck. De thuisploeg kon in die eerste periode echt voor weinig doel- gevaar zorgen. Berlare wist dan ook de rust te halen met deze geringe voorsprong. In de tweede helft wijzigde het spelbceld wel. Bambrugge werd nu de betere ploeg en zorgde voor meer doelkansen. Zoals het echter dikwijls gaat viel het verwachte doelpunt aan de verkeerde kant. In de 70ste minuut nam Parmentier de bal al dan niet met de hand mee en scoorde. Dit leek een onoverkomelijke achterstand te zijn. De thuisploeg bleef echter aandringen en tien mi nuten voor affluiten wist An- dré Van den Bcrghe de aan sluitingstreffer binnen te kop pen. Verder kwam Bambrugge niet ook al leek een gelijkspel een logischer uitslag voor deze matige partij. NIEUWERKERKEN MERE 0-1 Nieuwerkerken heeft tegen Mere aan huis alvast een ver rassende nederlaag geleden. Dc thuisploeg is dc laatste tijd duidelijk in mindere doen. De bezoekers waren echter de be tere ploeg in het kombineren. Bij de thuisploeg verliep alles veel stroever en er kwamen weinig doelpogingen uit voort. Mere wist zijn licht overwicht uit de eerste helft dan ook met een doelpunt gestalte te geven. Vijf minuten voor inrukken scoorde Sterck het enige doel punt van deze partij. In de tweede helft trachtte Nieuwer kerken nog orde op zaken te stellen maar de thuisploeg vond dc staander op haar weg om de score in evenwicht (c brengen. In principe eindigde deze evenwichtige partij toch in een verdiende overwinning voor het bezoekende Mere, daar de Merenaars beter sa menspeelden. (C.D.T.) MINIVOETBAL: Minivoetbalklub De Matteyn, sporthal Denderdal Vrijdag 15 maart: om 22 u.: De Matteyn - Sp. St.-Gillis-Waas V.M.V.A., Rijkssporthal HRITO, César Haeltermanstraat Maandag 18 maart: om 19 u.: De Leeneer - Artisanal om 20 u.: 't Velleken - MVC Park V.M.V.A., sporthal Ten Rozen Woensdag 20 maart om 18 u.: De Geuzen - Inoxifina om 19 u.: A.Z. 77 - B.B.L. HANDBAL Handbalclub Sparta, sporthal Ten Rozen Zaterdag 16 maart: om 20 u.: H.C. Sparta - Izegem Dameshandbalclub Olympia '80, sporthal Ten Rozen 21ondag 17 maart: om 19 u.: Olympia '80 - Menen. VOLLEYBAL: Volleybalclub V.K. Aalst, sporthal Ten Rozen Zaterdag 16 maart: om 17.45 u.: Heren V.K. Aalst - Bazel om 17.45 u Dames V.K. Aalst - Buggenhout. Volleybalclub V.K. Danny Hofstade, sporthal Ten Rozen Zaterdag 16 maart: om 14 u.: V.K. Danny Hofstade - Kruibckc Volleybalclub Falos Eregembodegem, sporthal Denderdal Zondag 17 maart: om 10 u.: Falos Erembodegem - Erwetegem. BASKETBALL: D.B.C. Erembodegem, sporthal Denderdal Erembodegem Zondag 17 maart: om 17.30 u.: D.B.C. Erembodegem - Lokeren WANDELEN W.T.C. Den Blok, café 't Hoekskcn, Spinnersstraat 22 Zondag 17 maart: bustocht naar de Westhoek - 16 km door de duinen - inschrijvingen café 't Hoeksken tot 13 maart; prijs 350 fr. Tentoonstelling oude volksspelen en volkssporten in het Stedelijk Zwembad Op zaterdag 16 maart van 9 tot 19 uur doorlopend en zondag 17 maart van 9 tot 12 uur wordt in de inkomhal van het Stedelijk Zwembad een tentoonstelling georganiseerd van oude volksspelen en volkssporten zoals trou-madame, toptafel, sjoelbak. Iedereen welkom! Diepzeeduikën Elke woensdag om 20 uur heeft in het Stedelijk Zwembad de ocfenavond dicpzecduiken van Hydraclub Aalst plaats. Organisatie: Jeugdhuis Dc KIup, Zonnestraal 20, Aalst. (D.B.) Het wordt stilaan een traditie dat de gemeentelijke sportraad jaarlijks enkele sportmensen lauwert om hun buitengewone prestaties die ze leverden in het voorbije jaar. Om er de beste uit te zoeken is het niet altijd gemakkelijk voor de stemgerechtigden want de deelge meenten van Erpe-Mere zijn altijd ryk geweest aan bekwame sportlui. Het zyn niet altijd kampioenen van wereldformaat maar wat sommigen presteren is toch waardig om eens in de belangstelling te brengen. Aan de 'galerij van Erpe-Meerse kampioenen' werden er vorige week nog enkele toegevoegd, personen of verenigingen die zich uitzonderlijk verdienstelijk gemaakt hebben in een of andere sporttak. De gemeente is wel bekend kroond te worden. Het wieler- om haar talrijke wielrenners, toerisme heeft de laatste jaren waarvan er toch enkelen een geweldige vormen aangeno- breed verspreide faam opge bouwd hebben. Maar daar- men (om niet van een rage te spreken) en ook de bekroon- naast beoefenden vele anderen den hebben in de vijf jaar v ook diverse sporttakken waar- hun bestaan voor heel wat in sommigen uitblonken en sprekende prestaties gezorgd, soms de weg naar de roem Een afwegen van prestaties is vonden. Heel dikwijls zijn het echter een gevaarlijke en echter jonge mensen die, on- moeilijke taak en uiteindelijk danks grootste prestaties, moet er toch een beslissing nooit eens een algemene er- vallen om de 'beste' aan te kenning krijgen en daaraan wil duiden. Wellicht heeft hun de gemeentelijke sportraad tocht naar Lourdes dc doorslag van Erpe-Mere in de mate van gegeven en is het misschien te het mogelijke verhelpen. Verkiezing van de laureaten Dat de keuze moeilijk zou danken aan de aangestoken kaarsen aldaar dat hun eerste lustrum met een lauwerkrans kon afgesloten worden. Alhoewel er vijf kandidaten zijn bleek reeds uit dc eerste voorgedragen werden voor de stemming waar slechts een ver schil van vier eenheden was. Uiteindelijk werden de minie men-jongens (basket) tot lau- individuelc rekreatiesport, toch was dit dc discipline waar bij men unaniem de bekroning toekende. Van dit vijftal was rcaat van de kompetitiesport er één biljarter en de anderen in klubverband uitverkoren. Zij behaalden vorig seizoen beoefenen het wielertoerisme: Tielens fietste ongeveer het regionaal kampioenschap 3.000 km. vorig seizoen en verloren hierbij slechts één D. De Bocver 4.000 en G. Van match. je Kecre als 55-jarige zelfs Wat de rekreatiesport in 4.500 km. Niettemin werd Da- klubvcrband betreft waren er ny Mculenacre laureaat dank maar liefst vijf kandidaturen zij o.a. prestaties als Brugge- ingestuurd Ondanks lovende Ventoux (1600 km) en ver- prestaties van FC Steenberg, schillende bergkoersen met be- van wielertoeristen Burst en klimmingen van bekende cols wiclervreugde Burst ging de uit de Ronde van Frankrijk, eindstrijd tussen dc turnklub Hij nam ook aan zeven klassie- Dido van Erpe en dc wie- kers deel waarbij telkens een lerklub Octopus van Merc. Dc goede 200 km. moesten afge- turnklub brengt reeds gedu- legd worden. Dany De Meulc- rende 25 jaar gezonde en naere kreeg trouwens 21 van sportieve ontspanning voor de de 32 stemmen achter zijn jeugd, maar toch moest deze naam, een cijfer om over na te vereniging de duimen leggen, denken, vooral als men de ook al was het met een miniem leeftijd vergelijkt en men hier verschil van twee stemmen, misschien eens kan nagaan om Het jubileumjaar werd dus de prestaties te schatten vol- sp'j'ig genoeg niet met een gens leeftijdskategorie. Men lauwerkrans bekroond maar zou zelfs kunnen stellen dat de wielertoeristen 'sportlui van boven de vijftig' van Octopus die met 17 stem men op de 32 een nipte meer derheid behaalden om be soms heel wat meer doorzet tingsvermogen aan dc dag leg gen, zonder daarbij af te din gen van de prestaties d| geren. Ook voor de kompetitiesport w kandidaturen te behandi ondanks dc glansrijke 1 ties van het vijftal ga hoofdzakelijk tussen sportmannen van verscl disciplines. Het moet s( hard zijn om bepaalde d te elimineren als men wj Benny De Frenne, een^ weliswaar, toch kampk Oost-Vlaanderen werd achttal overwinningen in het veldlopen; An C werd kampioene achti en behaalde verschillend plaatsen in het buiteflE Wim Van Dooren reed i torcrosser 25 maal in d< tien en werd derde in gisch kampioenschap. Het kiezen van de li gebeurde slechts met ééi verschil. Wielrenner Pcti Impe, met zijn 17 over* !ck gen en talrijke erepli ?n kreeg 15 stemmen achu naam. De lauwerkrans echter met zestien voo Btt stemmen aan atletieka lar Verbeken toegekend, jfr' 'kadet' behaalde oven gen in regionale en na: wedstrijden. Op de hij zowel kampioen van als van Oost-Vlaandera aflossingswedstrijd 4 meter. Guy Verbeken feitelijk de grote laurca Erpe-Mere 1984 en I* ligt hem een schitterend tiekloopbaan te wachten!. Tenslotte werd W. Gi de meest verdiens sportman verkozen, voo.' ®bt reden dat hij reeds n» 15 jaar speler is bij FC' teintje te Erpe Uiteindelijk sportraad in Erpe-Mp j. heel wat meer sportlui I bekronen want er word 1 wat 'afgesport' in de p n te. Het bestuur moet p rekening houden met h normen en bovendien maar één de beste zijn. zouden er tientallen ct werkrans verdienen. Mi is er mogelijkheid om andere vorm deze men een hulde te betrekken, bij kijken we ook ui meer vrouwelijke kam want op dat vlak is pover gesteld. ijde po

De Voorpost | 1985 | | pagina 28