r E ROUTINE VAN TEMSE INT HET PLEIT - - iii DANKBAAR MEEGENOMEN XX RKE THUISPLOEG SK AALST HOUDT TITELKANSEN i N-PIERRE BOON DE MATCHWINNAAR De Voorpost - 15.3.1985 - 29 BETALENDE TOESCHOUWERS IN 2e PROVINCIALE ROBUR - TEMSE 2-3 )loel jt eerder heeft Robur Moerzeke zoveel volk rond het illis Voor de penningmeester |s gehad als afgelopen zondag tegen Temse. Het ging van Robur werd het dus een L, sard om de topper in tweede provinciale. 1100 hoogdag van formaat. Op iwers waren de kassa gepasseerd. Daarbij spreken sPortief v'ak >s de thuisploeg :ïlog niet van degenen die de wedstrijd gratis bijwonen, 'e.^ onder gegaan. Vooral dan 'V6. J 6 J tijdens het laatste halfuur. Een periode waarin de fysische eigen klubleden, jeugdspelers enz.. Temse 2-3. Lelie van Robur knalt op doel n (vh) doelman Verberckmoes kan Temse 2-3. Wuytack (Robur) speelt de bal door naar Saerens, maar deze besluit kracht van de bezoekers boven kwam en ook de routine een aardig woordje ging meepra ten. Heel wat Moerzeekse voetballers verloren in die pe riode het noorden en zijn gaan vitten, ook aan het adres van scheidsrechter Carlos Van den Berghe, die de match op een uitstekende wijze heeft geleid. De wedstrijd kende, wat dacht je anders, een zenuw achtige start. De inzet was trouwens té belangrijk. Tij dens de eerste helft was Robur offensief de betere ploeg, maar dreigde niet zo vaak. Het wa ren integendeel de bezoekers die als eersten een vuist maak ten. Dat was rond de tiende minuut toen Bynoe uithaalde, maar de bal voorlangs ging. Twee minuten later deed Eric Saerens hetzelfde, na een uit stekende voorzet van Etienne Lelie. Toen was het wachten tot vier minuten voor het einde van de eerste helft om nog eens getuige te zijn van een gevaarlijke aktie. Die kwam er na een kombinatie tussen Sae rens en Fons Vercauteren, waarbij Fons nipt naast de staander besloot. Op een ogenblik dat vele toeschouwers zich reeds in de kantine bevonden gebeurde het. In de middenlinie onder schepte Leo Wuytack de bal. Hij speelde het leder door naar De Decker die aan Volkerick en Goossens .zijn snelle benen toonde en keeper Verberck moes met een lob geen schijn van kans gaf. Uitgangspositie De thuisploeg kon zich geen betere uitgangspositie schep pen. Onmiddellijk na de her vatting ging Robur drukken. De tweede helft was pas twee minuten oud toen Vercauteren uithaalde en keeper Verberck moes tot een tussenkomst ver plichtte. Die kreeg het leder niet onder kontrole en het kwam in de voeten terecht van Luc Thierens. Die mikte ech ter veel te hoog. Op de vijftig ste minuut kwam dan het twee de Moerzeekse doelpunt tot stand. Dat was na een knappe voorbereiding van Leo Wuy tack, die Benny Huylebroeck in zijn ideeën betrok en auteur werd van een uitmuntende treffer. Op dat ogenblik dacht ieder een dat Robur Moerzeke op Robur-Temse 2-3. De mannen van Temse gingen Robur buitenhuis kloppen. Ze staan i voorsprong (vh) een vlotte overwinning zou af stevenen en de leidersplaats van SV Temse in de algemene rangschikking zou overnemen. De bezoekers hebben zich niet laten intimideren en zijn in tegenstelling met de lokalen verstandig blijven voetballen en geleidelijk ook het initiatief gaan nemen. Zes minuten na het tweede Moerzeekse doel punt kwam reeds de aanslui tingstreffer tot stand, waarvan Van de Velde de auteur was. Gestimuleerd door dit sukses begonnen de scheepsbouwers nog sterker te drukken en Moerzeke tot de terugtocht te *-■ dwingen. Op de zestigste mi nuut beging René Vlaminck binnen de zone van de waar heid een overtreding op Van Haver. Scheidsrechter Van den Berghe sanktioneerde on middellijk en terecht met een penalty. Van Spilael, die deze taak op zich nam, knalde de bal tegen het doelhout. De bezoekers lieten zich door die tegenvaller niet ont moedigen, integendeel. Twaalf i aan de leiding met drie punten minuten voor het einde lukte ex-Roburspeler en nu voetbal ler bij Temse, Raemdonck, de gelijkmaker. Toen iedereen dacht dat de gelijke stand tot het einde zou behouden blij ven. schoot Eric Raemdonck op 120 sekonden voor het*laat- ste fluitsignaal, de winning goal tegen de netten. Robur was een geslagen ploeg. De routine van Temse had het gehaald. Ons inziens niet on verdiend. Die mening deelde ook spe ler-trainer Goossens: «We hebben meer talent aan boord dan de opponent. De routine heeft het duidelijk gehaald. Ik meen dat niemand onze zege betwist.» Ook in Moerzeekse voet balkringen moest men toege ven dat de bezoekende ploeg een krachtiger geheel vormde. Temse leidt nu met drie pun ten voorsprong op Robur Moerzeke Een mooie uit gangspositie (E.D.M.) Robur-Temse 2-3. Theo De Decker gaat voorbij de laatste Temseverdediger en maakt er 1-0 van (vh) VOETBAL LOKERSE - SINT-AMANDSBERG 1-1 Lokerse SV haalde tegen Sint-Amandsberg een punt. Dat is niet veel, doch beter dan niets, hoorden we aan de Scherpeput achteraf zeggen. Met het behaalde punt is SV nu trouwens ook matematisch zeker van het behoud in tweede provinciale zodat men nu definitief kan gaan werken aan de uitbouw van een degelijke ploeg voor volgend seizoen. :r(*'•Temse 2-3. Wuytack van Moerzeke, oog tonck (vh) ui» (ELDERT - DIKKELVENNE 5 :edi le Klit Meldcrt lijkt goed £4 om zich in tweede idale te handhaven. Vo- «k behaalden de man van trainer Bert Mic- .[„j iet alleen een kostbare kling op het veld van '^,0 Kens bedreigde Kerks- |cko ur afgelopen zondag n(j rde men in eigen huis vcn kkelvenne. Een over- „j [met forfaitcijfers waar pi* n'ets °P ,e dingen 'ijdens de eerste vijfen minuten namen de lere» i oog met zijn vroegere klubmaat Daaraan zal oefenmeester Heirman waarschijnlijk meer dan zijn handen vol hebben. Zondag kwam immers eens te meer tot uiting hoe zwak, vooral de vobrlinie, sommige schakels in het geheel zijn. Na een vroege 0-1 voorsprong de den de bezoekers trouwens knap de deur dicht. Hoe de lokale aanvallers zich ook weerden, ze slaagden er niet in een opening te vinden in de bezoekende defensie. Costa Vervaet knalde na de vroege openingstreffer van Van den Busschc op de lat. Lokerse bleef zenuwachtig akteren en slaagde er maar niet in om een degelijk opge bouwde aanval op te zetten. Bovendien had men bij de thuisploeg ook nogal wat last met de soms eigenaardige be slissingen van de scheidsrech ter zodat men bij 0-1 ging rus ten. Na de koffie verhoogde de thuisploeg de druk. Vervaet werd enkele malen onderuit gehaald doch de scheidsrechter bleef stom. Anderzijds dient ook vermeld dat Vervaet zich enkele keren al te gewillig liet vallen, daar waar er beslist veel meer kans was om mits door te gaan tegen een doel punt aan te lopen. De verdiende gelijkmaker zou\ er uiteindelijk toch ko men Eén minuut voor tijd kon Leon Janssoone met een scher pe voorzet het hoofd van Ha- verhals bereiken. Dirk aarzel de niet en knikte de 1-1 op het K0EK0 Lokerse SV Sint-Amandsberg 1-1. In de tweede helft kon de thuisploeg dankzij aanvallend spel een drawn verantwoorden (polo) bord. In de laatste wedstrijdse- met al dankbaar met het punt de uitbouw van een nieuw kol- konden liep Costa Vervaet kon Lokerse zich verder gaan lektief. Volgend seizoen wil zelfs nog tegen de winning goal bezinnen over het geleverde oefenmeester Heirman er wat aan doch het schot was niet vertoon, zeker niet om hoog meer van maken... zuiver genoeg geplaatst. Al van de toren te blazen, en aan j (2°Provinciaie gastheren het initiatief in han den en dit resulteerde in een doelpunt van Van Driessche. Dikkelvenne deed wel enkele lovenswaardige pogingen om een tegenaktie op het getouw te zetten doch de lokale defen sie liet zich met verrassen. De 1-0 stand bij de rust kon op dat ogenblik zelf hoger zijn opge lopen. Na de herneming konden de bezoekers niets meer inbren gen tegen het overwicht van de gastheren. Daarbij toonde Van Driessche dat hij opnieuw over al zijn tor-instinct be schikt want hij zorgde voor 2-0 en 3-0 cijfers. In de slotfase van de partij die door Meldert rustig werd gckontroleerd, slaagden De Neef en Van Lan- genhove erin om het resultaat nog meer kleur te geven. Een vertrouwen schenkende zege voor de plaatsclijken die daar mee een stap in de goede rich ting hebben gezet R.G. SK AAI .ST - OLSENE 0-0 Het is een zeer aantrekkelij ke wedstrijd geworden tussen SK Aalst en Olsene, ook al laat de score dat niet vermoe den. Dat er in deze belangrijke wedstrijd niet gescoord werd ligt zeker en vast ook aan de verdiensten van de beide doel mannen. Zowel de Aalsterse doelman D'Herdc als de be zoekende goalie Vandenheede speelden een sterke partij. Er 0 il'WAERTS KEMZEKE - SLV ZELZATE 2-1 -CM voor «ben het bij eerdere gelegenheden reeds aangestipt met een doelpunt van Zelzaat- m« K kolommen: de Klauwaerts willen stilaan maar se voet. Een voorzet vanuit het FCoaar een jeugdige kern van eigen jongeren en sedert middenveld werd door De Vos wient dat rood-zwart naar deze optie heeft gegrepen lceur'fI over8enomen cn doel- 'het een degeiyke indruk. Eén van de jongens die in ^„"man"^"13" WaS 8CS'a H! werd gepast was Jean-Pierre Boon, een voorspe- «'gen rangen die niet althd eerste keus was maar le mannen als Patrick Coppens en eerder nog Guido loka|e formatie^emj^an- n voor zich had. Zondag kon Boon van by het geslagen maar gelukkig kon Mn de slag omdat Coppens onbeschikbaar was en trainer Verniers zijn mannen dus zoals bekend geen interesse meer heeft in de weer oppeppen tijdens de rust ploeg. met een vlugge gelijkmaker tot gevolg. Een hoekschop werd kwamen de Klau- dwarsboomd door een tegen- door Jean-Pierre Boon zo leep yan bij het begin aan de stander. De penalty werd ech- ingeschoven dat de Zelzate- kombinatics met een ter niet gegeven. Nadien stok- keeper verrast was en het leder Ms voor Stremersch tot te de lokale suprematie hoewel warempel door zijn grijphan- Gcrry schoot echter een vrijschop van Yvan Strob- den liet schuiven. Met deze de tiende minuut be pas in laatste instantie werd stand voerde de Kriekepitte- c dezelfde thuisspelcr weggehaald door de bezoeken- formatie de forcing maar echte M doelpunt maar werd de doelman. Even na het half- kansen bleven schaars. Het poging duidelijk ge- uur volgde het koude stortbad waren integendeel de bezoe kers die via Engels nog een goeie tegenaktie opzetten. In de slotminuten trokken de lo kalen het laken definitief naar zich toe. Een solo van Stre mersch werd met een prachtig schot van de attente Boon tot in doel geschoten cn zo raak ten de Kemzekenaars aan een nipte maar verdiende zege. Met deze nieuwe winst schuiven de Klauwaerts naar een gedeelde derde plaats op zes punten achterstand van lei der Temse en drie punten ach terstand op Robur. Beter dan verwacht voor trainer Verniers en de zijnen, die het objektief van een plaatsje bij de eerste vijf zo goed als zeker behalen. (m.n.) werd duidelijk met de nodige inzet gestreden door beide ploegen. Olsene was niet naar Aalst gekomen om zich in te graven. Het speelde resoluut de aanval en die handelswijze maakte het voor de talrijke toeschouwers zeer aantrekke lijk. Olsene kwam dicht tegen de openingstreffer. maar D'Herde liet zich niet verras sen door de boogbal van An- noo. Aan de overzijde was SK Aalst gevaarlijk toen Van Lae- them doorbrak naar De Kin der. Laatstgenoemde wilde De Jaeghcr bedienen maar de pas werd onderschept. Vooral De Jaegher werd goed in de gaten gehouden door Daene, zodat Aalst vooral tijdens de eerste helft de wil van de bezoekers gedeeltelijk onderging. Het lichte overwicht van de bezoe kers was echter niet voldoende om tot scoren te komen. In de tweede helft was het SK Aalst dat het beste van het spel ging opeisen. De thuis ploeg kreeg stelselmatig meer greep op het gebeuren en ver ontrustte Olsene alvast. Voor al Van Laethem liet zich op merken in de offensieve be doelingen van de ajuinen. Zo bediende hij in de 50ste mi nuut De Jaegher maar deze besloot nipt naast. In de slotfa se dribbelde hij op rij twee verdedigers, maar wachtte toen even te lang om te beslui ten, zodat ook deze kans te loor ging. Het was dus de wed- SK Aalst-Olsene 0-0. Patrick D'Haene kan De Kinder niet stoppen (per) SK Aalst-Olsene 0-0. Keeper Van den Heede kon het schot van De Jaegher niet onder kontrole krijgen, maar Verbanck redde op de lijn (per) strijd van de gemiste doelkan- ook de scheidsrechter deelde ghe, De Bruyne Bart. Alaln sen. Een gelijkspel leek alvast in de lofbetuigingen achteraf. De Bruyne, De Moor. Dekin- de juiste weergave van deze SK Aalst: D'Herde, Vanbus- der, Spanooghe, De Jaegher aantrekkelijke partij waarin sel. Degryse, Van Herrewe- en Van Laethem. (g.d.t.)

De Voorpost | 1985 | | pagina 29