(3'Proviriciale PAS NA DE RUST EEN GOEDE ZAAK VAARDIGER HAASDONK MAGER RESULTAAT EN VEEL INZET VAN OUDEGEM herdersem - HELDERGEM 0-0 WILFRIED TILBURG PRODUKTIEF, VAN BOXELAER EN VAN CLEEMPUT UITGESLOTEN PARTIJ MIDDENVELDVOETBAL BAASRODE OP ZOEK NAAR EEN OPPORTUNIST BINNEN HET KWARTIER FC WIEZE IS NU TITELKANDIDAAT^ GELIJKMAKER NOCHTANS VERDIEND broken waren de plaatselijken trouwens toch niet meer af te remmen. Verhulst en Dannys zouden Schellebelle eindelijk toch de overwinning bezorgen waarmee ze zich aan de top van de rangschikking kunnen handhaven. (R.G.) 30 - 15.3.1985 - De Voorpost VOETBAL KALLO - GREMBERGEN 2-0 De thuisploeg heeft zondag gens blijft het natuurlijk jam- dediging reageerde clever op een goeie zaak gedaan. Door mer dat dat pas kon bij een 2-0 de plotse aanvalslust van de de winst tegen Grembergen. achterstand. bezoekers en ging op geen en- een verrassende toch wel, gaat In ieder geval, Grembergen kei ogenblik paniekerig doen. het in de onderste regionen drukte plots door, en de aan- Ze doorstonden de Gremberg- van derde provinciale E Kiel- vallen waren echt goed ge- se storm goed in de eerste helft drecht en Oudegem voorbij, ïnspireerd. Maar de thuisver- en tijdens de tweede helft nam die allebei niet verder kwamen dan een gelijkspel. Grember-- gen, dat derde stond gerang- door Baasrode. JUIST RESULTAAT Kallo legde de basis voor zijn overwinning in de eerste KRUIBEKELUTTERZELE 0-0 helft. Het nam een goede start, en kon dat vrij snel uitdrukken Erg vaak gebeurt het dat na kende die duidelijk wel. Het in doelpunten. Opmerkelijk een wedstrijd wor.dt beweerd verschil in rangschikking werd alleszins: beide treffers werden dat de uitslag geen juiste weer- nooit duidelijk, Kruibeke kon met het hoofd aangetekend, gave biedt van het geleverde nooit zijn wil opdringen, in- Dat -Kallo toch geen «kop»- spelbeeld. Dat kan zeker niet tegendeel, ploeg is in de rangschikking, worden gezegd van Kruibeke- Het was het laatst geklas- zal dan wel aan andere fakto- Lutterzele. De 0-0 eindstand seerde Lutterzele dat zich nog ren te wijten zijn. vormt een perfekt beeld van het meest gevaarlijk alanstel- De thuisspelers die de doel- wat de wedstrijd was (of eigen- de. Kruibeke kon nooit, maar punten voor hun rekening na- lijk: niet was). Het werd een dan ook nooit de indruk wek- men, waren Maes en Van Strij- duel om zo snel mogelijk te ken zich ergens gevaarlijk te donck. Halverwege de eerste vergeten. kunnen aanstellen. Het mocht helft stond de 2-0 stand op het Op papier stond de thuis- zich zelfs gelukkig prijzen dat bord. ploeg nochtans voor een ge- doelman Verstraete in een be- Op dat ogenblik slaagde makkelijke opdracht: een genadigde dag was. Met enke- Grembergen erin, het spel- thuiswedstrijd tegen de rode le puike reddingen hield hij beeld te doen wentelen. Het lantaarn, als leider mag men zijn team toch overeind, speelde meer gegroepeerd, daar normaal gezien geen pro- Nu kan wel worden gesteld meer gekoncentreerd ook. Er- blemen mee kennen. Kruibeke dat Lutterzele speelt met het SCHELLEBELLE - BURST 3-1 De leidersploeg van Schelle belle heeft het helemaal niet zo makkelijk glehad tegen een stevig akterende bezoekende formatie. In de eerste vijfen veertig minuten moesten de gastheren zelfs herhaalde ma len het initiatief aan de man nen uit Burst laten en daaruit sproot dan ook een doelpunt voort. De Vuyst had de eer deze openingstreffer te mogen netten. Met deze 0-1 stand wis selden beide teams ook van kamp. Na de herneming vonden de lokalen opnieuw hun draai en kregen de bezoekers het erg moeilijk om stand te houden. Nadat Vereecken met een vrij- schopdoelpunt de ban had ge- Voetbal. Schellebelle versloeg Burst met 3-1 en staat nu al vijf punten los in derde provinciale D (per) de druk af naarmate hei signaal naderde. Kallo haalde dus de buit uit een wedstrijd d besliste in de eerste minuten en nadien rustj der kontroleerde. degradatiespook op de 1 maar toch. Men kant vragen of Kruibeke nog nodige frisheid bezit i rest van het seizoen iep te zien. Het werd immet de tweede opeenvo week tot een gelijksp dwongen, tegen ploeg niet bepaald toppers i reeks zijn. Een en ander krijgt ii ook zijn weerslag op di schikking. Wieze, dat o won van Bazel, schuif punt dichter. Het volgt twee eenheden. Zondag Kruibeke uit bij Sint-Pi Uitkijken wat het wordt aanval, Wieze. toekomst. Wieze-Bazel OPSTAL - WAASMUNSTER 3-1 Eendracht Opstal streeft naar het behoud. Tot die vast stelling kwamen we vorige zondagnamiddag in de wed strijd tegen Sparta Waasmunster. De thuisploeg liet beslist niets aan het toeval over en kwam in de eerste tien minuten twee keer tot scoren. Wilfried Tilburg werd auteur van de openingstreffer na een kombinatie met Marc Willems. Werner Van der Jeugt scoorde het tweede doelpunt. Hg nam de bal op het hoofd op een center van Wilfried Tilburg en knikte de zaak binnen. Meteen had Eendracht Op stal zich een uitstekende uit gangspositie geschapen. Waas munster heeft op de achter stand gereageerd maar kon zelden dreigen. Dat kwam om dat de lokale defensie stevig overeind bleef en niemand zich op een tekortkoming liet be trappen. Na de hervatting werd er bitsigcr gevoetbald en moest de scheidsrechter optre den. Werner Van der Jeugt, Marc Van der Jeugt en Dirk De Maerschalck werden ge trakteerd op een gele kaart. Voor de bezoekers liep het slechter af. Van Boxelacr en Van Cleemput werden gewoon «Wij hebben een uitsteken- lustig te blijven en eendrachtig zoek. Dat is een vicrp ctns de zaak gedaan», zegde ons te streven naar het behoud in wedstrijd. Het zijn goc (jc sckretaris Emiel Van Mol. «Het komt er thans op aan om in de komende weken in de zelfde zin te reageren, werk- derde provinciale. Zoals we ren die we als gast momenteel evolueren heb ik er maar puntjes cadeau goede hoop in. Nu zondag krij- kunnen wc niet in de p gen we SK Oudegem op be- omstandigheden.» KIELDRECHT - SINT-PAUWELS 0-0 door de spelleider uit het veld gestuurd Alvorens hij deze beslissing had genomen was Eendracht Opstal een derde keer tot scoren gekomen langs Wilfried Tilburg die een doel punt van uitstekende makelij lukte. Marc Van der Jeugt had zijn aandeel in die treffer toen hij met een uitstekend geplaat ste voorzet zijn kollega in een ideale schietpositie bracht. Sparta Waasmunster is aan een ccrreddend doelpunt geraakt in gelukkige omstandigheden. De bal schampte immers af op de dij van Luc Vastenavondt en kaprioleerde vervolgens over de lijn. Kicldrecht, dat vorige weck vrij verrassend gelijkspeelde op Kruibeke, heeft in de strijd onderaan de rangschikking weer een belangrijk punt be haald. Het speelde nu gelijk tegen Herleving Sint-Pauwels. De puntendeling was voor de thuisploeg vooral belangrijk, vermits ook Oudegem een punt meepakte tegen Haas donk (3-3) en de situatie dus in feite onveranderd blijft. Het belang van de wedstrijd voor beide ploegen werd snel duidelijk. Veel inzet, met daarbij ook de nodige overtre dingen. Het één was duidelijk een rechtstreeks gevolg van het ander. De wedstrijd werd erg hard betwist, maar echt ruw of onbetamelijk spelen, dat gebeurde gelukkig niet. Het was enkel wachten op de eerste goede kans, en dat wachten duurde jammer ge noeg negentig minuten en had dan nog een negatief resultaat. Kieldrecht trok wel meer in de aanval dan de bezoekers, maar dat leidde nauwelijks tot reëel doelgevaar. Alles beperkte zich tot veel kombinatics in de breedte, vooral op de middenstrook van het terrein. De beide doelman nen konden dan ook rustig genieten van het lentezonnetje dat aarzelend zijn of maakte. Ook na de koffie er weinig aan het Alleen ging Sint-Pat nog iets meer terug OUDEGEM - HAASDONK 3-3 SK Oudegem heeft op eigen veld in extremis een punt ge wonnen na een wedstrijd waar in het met veel inzet en over tuiging voetbalde, maar op een opponent botste die vaardiger voetbal presenteerde en toch meer dan de lokalen een domi nerende rol heeft vervuld. Niet onterecht gaf men na afloop in de Oudegemse voet balmiddens grif toe dat Haas donk een behoorlijk voetbal lende ploeg was en bewonde ring heeft afgedwongen. Tij dens de eerste helft kwam Ou degem op winst via Hans Hof- mans die een voorzet in de voeten geschoven kreeg van Colman. Haasdonk heeft hier op gereageerd, pressie gevoerd en de gelijkmaker via Schei- fout afgedwongen. Nog voor het ingaan van de rust werd binnen het zestienmetergebied een overtreding begaan op Mare Rombaut. Daar vloeide een penalty uit voort die door Van Cakenberghe werd omge zet. Oudegem kon dus in voor treffelijke omstandigheden de tweede helft aanvatten. In die periode voerde Haasdonk de forcing en maakte jacht op de gelijkmaker. Een strafschop werd afgeweerd door keeper Van Mossevelde. Twee minu ten later stelde Van Leuven- haeghe dan toch gelijk. Van dan af zag het er naar uit dat Red Star Haasdonk op een overwinning ging afstevenen. Toen Van Leuvenhaeghe au teur werd van een derde tref fer, leek alle hoop op een punt voor SK Oudegem verloren. Maar in de laatste tien minuten zijn Rombaut en zijn maats tot het uiterste gegaan en werd Red Star Haasdonk tot de te rugtocht verplicht. Wat weini gen nog voor waarschijnlijk waanden, gebeurde dan toch op drie minuten van het einde toen Bert Vercauteren uithaal de en de gelijkmaker op het bord prikte. Vreugde alom bij SK Oude gem dat zich met de puntende ling tevreden stelde. Dat was ook het geval voor de bezoe kers. SK Oudegem moet zich alvast de komende weken blij ven inzetten en hardnekkig strijden om het behoud in der de provinciale te verzekeren. Zondag staat de konfrontatie met Eendracht Opstal op de affiche. Het zal niet gemakke lijk zijn, zeker omdat ook de Buggenhoutenaars de punten best kunnen gebruiken. (E.D.M.) Herdersem heeft geen af stand kunnen nemen van Hel- dergem. Voor de gastheren was dit gelijkspel met blancos core overigens een mager re sultaat want zij komen daar door maar niet weg uit de onderste regionen. Nochtans hadden zij aanspraak kunnen maken op de overwinning want ze schiepen zich tijdens de eerste vijfenveertig minuten diverse doelkansen. Jammer genoeg voor de geel-blauwen stonden de kanonnen niet al tijd even juist gericht. Helder- gem beperkte er zich toe om op tegenaanval voor enig ge vaar te zorgen maar de plaatse lijke portier Janssens werd daardoor niet verontrust. Na de herneming kregen we eigenlijk eenzelfde spelbeeld. De manschappen van trainer Armand Spittael die vol over tuiging de aanvalsklok lluidden maar niet tot scoren konden komen terwijl de bezoekers een sporadische tegenaktie op het getouw zetten. Veel pran gende fasen mochten er tijdens de tweede spelperiode echter niet meer genoteerd worden. (R.G.) BAASRODE - EXCELSIOR 0-0 FC Baasrode heeft blijkbaar zijn beste periode achter de rug. Het is er zowat een jaar lijks weerkerend verschijnsel dat het in de terugronde min der goed gaat. Als ploeg met titelambities laat de derde pro- vincialer al te veel steken val len en komt vooral bijzonder moeilijk tot scoren. «Dat is de oorzaak van de teleurgang», meent trainer Walter Bauwens. «Tijdens de eerste helft wa ren we overtuigend de betere ploeg. Langs Rik D'Haen en Van Keer kregen we in die periode twee keer de gelegen heid om op voorsprong te ko men. Die kansen werden niet waargenomen. Na de hervatting verliep de wedstrijd gelijkopgaand. Wij kregen tien minuten voor tijd nog een uitstekende kans langs Van der Veken. Maar ook dat werd geen doelpunt. Defensief hebben we een behoorlijke wedstrijd gespeeld. Voor de eerste keer kreeg Ivo Van Keer, een zestienjarige knaap, de kans. Hij vatte een uur lang post in de middenlinie en ver tolkte zijn opgedragen rol naar behoren. Ook Troch en Eric De Decker behoorden tot de betere voetballers. Het is voor aan waar het schoentje nijpt. Het is wraakroepend in welke omstandigheden we al punten hebben moeten prijsgeven In feite hadden we de leiding moeten aanvoeren. Hoe dan ook. Ik bleef nog altijd in onze kansen geloven. Er vallen nog negen wedstrijden te betwis ten, waarin achttien punten kunnen gewonnen worden. Het komt erop aan om te sco ren. De produktiviteit laat het momenteel afweten. Ik hoop spoedig op een kentering, voordat de achterstand op de leider al te groot zou worden.» Tussen Baasrode en leider Kruibeke is er een verschil van vier punten. Baasrode heeft echter een wedstrijd minder gespeeld. Theoretisch is er dus een kloof van twee punten. Nu zondag reizen Erik De Decker en zijn maats naar Waasmuns ter. Winnen is er het enige parool wil FC Baasrode kans hebber blijven. Bij verlies mo gen alle ambities op een hoop je worden gegooid. (E.D.M.) SK OVERMERE - MASSEMEN 0-3 vrijschop tegen de netten ge- pegeld en Volcaert amper twee minuten later voor het eindre sultaat zorgde. De score had voor de rust zelfs nog hoger kunnen oplopen maar Rivera kreeg vanop de penaltystip de bal niet voorbij de plaatselijke portier. Tijdens de tweede spelperio de, die eerder een formaliteit werd, kon Massemen rustig naar het einde free-wheelen. SK Overmere stak sporadisch de neus aan het venster en bij één van die akties trof De Wispelaere de dwarsligger Zelfs een eerreddende goal was voor hen niet weggelegd. (R.G.) heeft in een vroeg maar hevig offensief zijn tegenstander direkt naar de keel gegrepen. Het nodige sukses bleef daarbij niet ach terwege zodat deze wedstrijd dan ook al vrij vlug beslist was. In de vijfde minuut mochten de bezoekers trouwens een eerste keer juichen. Pol De Kegel kon een mooi opgezette kollektieve aanval gevat afron den. Deze snelle treffer bete kende ook een morele opdof fer voor de gastheren die zich daarvan blijkbaar niet konden herstellen. Op de dertiende minuut dienden ze trouwens een tweede mentale klap te verwerken toen Snoeck een Wieze-Bazel 1 -0. Ook deze Bazelse poging kon de Wieze-doelman niet van zijn stuk (foto piet hermans) WIEZE - KALLO 1-0 GUZEGEM - WETTEREN 2-3 Gijzegem heeft tegen RC Wetteren nipt de duimen moe ten leggen. De discipelen van trainer Frans Roelandt ver dienden nochtans een gelijk spel voor de manier waarop zij hun tegenstanders tegemoet traden. Het heeft echter niet mogen zijn en door deze ne derlaag komen de Gijzegem- naren opnieuw in vieze degra datiepapieren terecht. Het begon al slecht voor de lokalen toen de bezoekers op voorsprong klommen en deze kleine winstmarge ook tot de rust wisten te behouden. Na de hervatting trokken de plaatse- lijken echter hevig van leer. Eerst was het De Wolf die de gelijkmaker lukte en daarna schiep men zich zelfs voldoen de kansen langs De Wolf en Verleyen om Wetteren op ach terstand te plaatsen. Het wa ren echter de gasten die op nieuw raak troffen maar een offensief van Gijzegem wierp toch zijn vruchten af. Zo mocht Raymond Verleyen vanop de witte stip aanleggen en daarbij kende hij geen ge nade (2-2) Het doek viel echter defini tief toen Wetteren voor een derde keer de leiding nam en daarna haar defensieve gordel zo strak dichttrok dat er geen doorkomen meer aan was (R.G.) FC Wieze won tegen Kallo met het kleinste verschil de twee punten en rukt op naar de tweede plaats. Vermits recht streekse konkurrentcn als Baasrode, Grembergen en Kruibeke punten verloren, deed Wieze een uitstekende zaak. Na de wedstrijd waren we net iets te laat om met oefenmeester Jean Van Ister- beck een gesprek te voeren. De Wieze-trainer moest nog zondagavond in het Duitse Bremen aanwezig zijn, waar hij een funktie heeft als be roepsmilitair. Jan Vermeir deed ons het verhaal over de wedstrijd. «Wil je aannemen dat we stil aan maar zeker in onze promo tiekansen beginnen te gelo ven? Wij hebben slechts twee punten achterstand meer op de leider. Als je ziet van waar we gekomen zijn, moet het ons mogelijk worden om binnen de komende weken haasje over te springen en de leiding te ne men. We moeten echter met beide voeten op de grond blij ven en geen enkele opdracht lichtzinnig opvatten. Dat is in de gegeven omstandigheden het voornaamste parool. Hoewel wc tegen Kallo slechts één keer tot scoren zijn gekomen, hebben we toch een behoorlijke wedstrijd ge speeld. Kallo was defensief in gesteld. Dat maakte het ons moeilijk om te spelen. Tijdens de eerste helft kwam Symoen dicht bij een doelpunt. Na de hervatting is.Ronny De Wolf op een door mij getrapte hoek schop tot scoren g.. ,,«e|r achterstand verplichtte C[) zoekers tot de onze defensie evenmin ze doelman lieten zich ten betrappen. Ik een verdiende oven» hebben behaald. We thans de leider tot punten. Niemand maanden geleden een ke evolutie verwacht, is wel dat FC jonge voetballers gemiddelde leeftijd is *a veer 22 jaar. Dat is vend voor de Zondag reizen Noël 3 v en zijn maats naar Sint-Niklaas, waar ze overeind willen blijven. I-O. Ue lokale doelman wordt bij deze hoge voorzet goed beschermd dot *n verdedigers (foto piet hermans Voetbal. FC Baasrode werd na het gelijkspel tegen Excelsior voorbijgestoken in de rangschikking door FC Wieze (foto piet hermans) Voetbal. De ploeg van Excelsior Sint-Niklaas kon Baasrode in bedwang houden (foto piet hermans)

De Voorpost | 1985 | | pagina 30